ET MOEST WEL WENNEN.. Verrassende zege Itavenrestaurant kreeg bruin interieur MOERBEEK BOUWT WINKELPAND MET APPARTEMENTEN IN DORPSSTRAAT Jaarvergadering Oud-leerlingen Vijf GVT turnsters naar finalewedstrijden Opensteilingsuren postagentschap gewijzigd Verpleeghuis Texel yan TeVOkO jUlliOren Waar is dit? Amnesty houdt groetenaktie Ir r Overschakeling naar offset was zware bevalling Aanrijding door voorrangsfout ,WAT !KZEGGEN WOU..' Burgerlijke stand PAGINA 9 JDAG 25 NOVEMBER 1977 TEXELSE COURANT Natuuropname Strijbos S&* 7*7 S/e?Z2<?4^*s^ i&éfrtT-OZ. - &7&74S f/pyjté&r?, £L*c-f/t /7é*-éL van de bemoedigende reakties: een ansichtkaart van onze grote vogelkenner P. Strijbos. Inze oproep om te reageren de veranderingen die zich met Texelse Courant hebben voor aan is niet vergeefs geweest, allerlei manieren hebben de its ons laten weten wat zij iden van de grotere krant, het lere lettertype en enkele daar- e samenhangende andere wij ngen. De reakties waren voor overgrote deel positief. Una- m gunstig werd gereageerd op wat grotere lettertype, vooral ir bejaarde lezers waaronder ién was die de krant tot voor t niet meer kon lezen, maar rtoe nu wel in staat is. 3k het grotere papierformaat is over ilgemeen niet slecht overgekomen, r er waren toch mensen die daar wel moeite mee hadden. Ze von- het kleine Texelaartje best leuk en len liever een krant van het halve iaat (maar dan wel met meer pagi- hebben gezien. De Texelse Cou- is nu wel erg op een gewoon ilad gaan lijken en het is een tstrevende opvatting om het grote iet bij voorbaat beter te vinden. De enbaarheid en het eigen karakter minstens zo belangrijk. Het is niet sloten dat we besluiten naar het e formaat over te gaan; technisch rt het geen al te grote bezwaren op. ertentiemateriaal is echter veelal op Jladformaat afgestemd maar wei- is dat op een of andere manier te ten. Voor zover dat uit de reakties is maken, is er op dit moment onvol- ïde reden om de zaak opnieuw op elling te zetten. Rood Mis uit een inmiddels geplaatst zonden stuk met naschrift duidelijk iworden is wel verzet gerezen tegen rood waarmee wij een voorpagina een der edities hebben willen leren. Smakeloze na-aperijl" was der duidelijkste afkeuringen. „Als er persé kleur in moet, neem dan >n maar nooit rood". Een minder luze reaktie was dat het rood zou en op een politieke kleur die voor uit de inhoud van de krant naar !n zou komen. Wij hebben de okkene echter beloofd dat de poli- e voorkeuren van de redactie even Bij een botsing die dinsdagochtend plaatsvond op de kruising Pontweg- Akenbuurtsweg werden twee auto's beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De oorzaak van het ongeval was een voorrangsfout. De uit de richting De Westen naderende T.C.K. wilde de Pontweg oprijden en verzuimde daarbij voorrang te verlenen aan het door zijn plaatsgenoot J.M.V. bestuurde Hano- mag Henschel busje dat uit de richting 't Horntje kwam. Bij de hierop volgende aanrijding raakte de VW-variant van K. het busje in de flank waarbij de personenauto aan zienlijk beschadigd werd en het busje plaatschade opliep. Beide bestuurders kwamen met de schrik vrij. De oud-leerlingenvereniging van de landbouwschool houdt woensdagavond 20 november de jaarvergadering in „De Lindeboom-Texel", aanvang 20.00 uur. Na hte huishoudelijk gedeelte (met bestuursverkiezing) volgt de prijsuitrei king van de onlangs gehouden ploeg- wedstrijd. Daarna verzorgt de firma Lely een film- en diaprogramma over kunst meststrooiers en grondbewerkingsma chines. rondernemers-aktiviteitën verborgen zullen blijven als de laatste jaren het geval is geweest. Wat niet wegneemt dat wij voornemens zijn wat vaker een mening te laten horen en die ietwat minder voorzichtige woorden naar voren te brengen dan doorgaans het geval is. Die mening zal men altijd kunnen vinden in een als zodanig duidelijk herkenbare rubriek „Groen zwart" en de lezers hoeven er zich dus geen bal van aan te trekken. Clementie Maar dat heeft met de technische omschakeling die de krant heeft doorge maakt uiteraard niets te maken. Terecht veel klachten kregen wij over de druk fouten en andere slordigheden. Het excuus ligt voor de hand: de omscha keling is een zwaardere bevalling gewest dan we hadden gedacht. Er moest teveel op het laatste moment gebeuren en het corrigeren is een paar keer gedeeltelijk de mist ingegaan. We zijn hard bezig dit probleem te overwinnen, maar we rekenen nog wel een paar edities op uw clementie. Dat een van de kranten vaak meer advertenties dan nieuws bevatte heeft niets met de omschakeling te maken. Dat is in de Sinterklaastijd doorgaans het geval. Ook de krant die nu voor u ligt heeft minder nieuws- dan advertentie pagina's, maar het omgekeerde komt gelukkig ook vaak genoeg voor. De krant van dinsdag j.l. telde zelfs vier advertentiepagina's tegen maar liefst acht nieuwspagina's. Over het hele jaar gerekend is de verhouding gemiddeld half om half wat gebruikelijk en behoor lijk is. Het Havenrestaurant 't Horntje heeft een nieuw interieur gekregen. In een drie weken durende verbouwing heeft zich een vrij ingrijpende verandering voltrokken en heeft het bedrijf een totaal andere sfeer gekregen. Exploitant Jan C. Stolk liet de „counter" met zijn 21 zitplaatsen weghalen waardoor een praktischer indeling werd verkregen en waardoor de zaal veel beter geschikt werd voor het „verwerken" van grote gezelschappen. Er werd een muur opgetrokken voor het entreegedeelte wat in het belang is van de rust in het bedrijf. Verder kreeg het restaurantgedeelte een verlaagd plafond, bestaande uit ruwe bruine schroten die diagonaal zijn aangebracht. Er kwam donkere vloerbedekking, stoe len in grootmoeders stijl kortom het hele bedrijf heeft een wat „bruinere" aanblik gekregen. Er is nu ook een open haard waardoor een gezellig hoekje is verkregen waar mensen nog wat kun nen borrelen alvorens aan tafel te gaan. Een en ander werd ingegeven door ervaringen uit de praktijk. Het oude interieur (tien jaar geleden door vaklui ontworpenl gold destijds als het neusje van de zalm. Maar de wat Amerikaans aandoende inrichting met de naar voren springende oranje tinten heeft onder hand afgedaan. Het publiek laat zich thans trekken door het wat minder gepolijste „bistro-idee". De verbouwing heeft de capaciteit van het bedrijf ver groot: er zijn veertig stoelen bijgeko men, maar het lijkt alsof alles wat ruimer is geworden. Ontwerp en uitvoering van de verbou wing waren in handen van de firma Argos uit Heemstede. - jmn f Ijli Naar aanleiding van de resultaten die geboekt werden bij de vorige week ge houden voorwedstrijden zijn vijt Texelse turnsters voor de finale die op 18 december in Egmond aan Zee gehouden worden Bij deze in Tuitjenhorn gehouden classificatie waar aan 107 meisjes deel namen werd Judith Hoogendijk 21ste (26.60 punten), Carla Vlaming 30ste (25.30 punten), Diana Terpstra 34ste (25.00 punten), Meino van Slooten 49ste (23.55 punten) en Marja Vlaming 53ste (23.10 punten. Zij zullen GVT in Egmond mogen vertegenwoordigen. De resultaten van de overige Texelse meis jes waren: Carla de Grave (22.80 pun ten), Conny van de Wetering (22.90 punten) en Jacqueline Kooy (22.70 punten). Wilma van der Vis verzamelde bij haar eerste „echte" wedstrijd een score van 20.75 punten. In vergelijking met vorig jaar is dit resultaat erg goed omdat toen geen enkel GVT-lid tot de finale toegelaten werd. Volgens ploegleider Gerard Vos bestaat dit jaar ruimschoots de moge lijkheid dat verschillende GVT-meisjes het er in Egmond nog beter af brengen dan in Tuitjenhorn. Bij een betere prestatie verwacht hij een topplaats bij de finales. DE COCKSDORP In verband met de geringe verkeersomvang van het postagentschap van De Cocksdorp in de wintermaanden vindt de PTT de huidige openstelling niet langer verantwoord. Als gevolg hiervan is besloten de open stellingsuren van september t/m mei zowel voor de winkel als voor het agentschap ingaande 2 januari vast te stellen op 09.00 tot 12.30 uur. In de maanden juni, juli en augustus zal het agentschap als vanouds de gehele dag open zijn. N VERANIWOOROELUkKtlD VAN OC R£0*"TC Ter gelegenheid van de officiële ope ning van het verpleeghuis Texel, op 4 oktober l.l. is verzuimd melding te ma ken van het feit dat mevrouw lap- garritsen, overleden 10 mei 1972, haar nalatenschap vrijwel geheel ter beschik- kinh heeft gesteld voor de oprichting van het verpleeghuis. Zij deed dit omdat ze door de doelstelling werd aangespro ken. Zij benoemde bij testament de „Stichting Bakker-Keijser-verpleeg- huis" tot haar enige erfgename. De overdracht van het vermogen vond indertijd plaats door de executeur, de heer P. de Jager. De heer De Jager is van mening dat ten onrechte is nagela ten de naam van de erflater te noemen. Het bestuur van de Bakker-Keijser- Stichting kan zich hiermede geheel ver enigen temeer omdat indertijd de zo belangrijke beschikking van mevrouw Lap met grote dankbaarheid is aan vaard. Het betekende een grote bijdrage in de kosten van oprichting. Met deze publicatie is daar aan recht gedaan. Namens het bestuur van de stichting, A. L. Bakker, Bergen Hierbij de reproduktie van een an sichtkaart die in het begin van de jaren dertig door Langeveld De Rooij werd uitgegeven. De kaart hoort tot de kollek- tie van mevrouw J. Keizer-van Beek, Warmoesstraat 24, Den Burg. Het is duidelijk een Texels landschap, maar mevrouw Keizer heeft er geen idee van waar de foto precies is gemaakt. Ver geefs is ze op speurtocht geweest en heeft ze navraag gedaan. Kennelijk is de omgeving dusdanig veranderd dat er voor iemand van de jongere generatie niet is uit te komen. Ook wij wisten het landschapje niet thuis te brengen, maar ongetwijfeld zijn er lezers die daar geen moeite mee zullen hebben. Wie wijst ons de plek aan? Mooi Texel Na winst in de eerste set moest het dameszestal van Gyvo Mets het dins dagavond uiteindelijk toch laten afwe ten. De uiterst verrassende wedstrijd tegen Tevoko junioren werd uiteindelijk met veel machtsvertoon door de ploeg uit Den Burg gewonnen. Ook de eilandcompetitiewedstrijd tus sen De Koogel en Expert vertoonde een dergelijk verloop. Ook hier werd de eindstand 2—1. In de tweede klasse (heren) was Strendsend 1 veel te sterk voor De Rog dat met 2—0 ten onder ging- De Hamburger premie ging deze week naar het Jelleboog team dat verliezer werd van de langste wedstrijd. Pas na een speeltijd van 73,25 minuten (I) slaagde Texelstroom er in met 2—1 te zegevieren. Volgende week zijn de Hamburgers voor het team dat de meeste supporters op de been brengt. Verrassend In de wedstrijd Gyvo Mets tegen Tevoko junioren begon eerstgenoemde gelijk met een voorsprong. Voor Tevoko in kon grijpen was het 6-2. De junioren kwamen nu aardig in hun spel en wisten met leuke aanvallen bijna langszij te komen. Verbeten verdedigend kon Gyvo echter de greep op het spel behouden en won met 15-9. In de tweede set was Tevoko duidelijk beter. Mede door een serie goede opslagen waartegen Gyvo geen verweer had behaalde Tevoko de uitzonderlijke set stand van 15-0. Ook in de derde set liep Tevoko al snel uit naar een 10-3 voor sprong. De Kogers wilden zich echter niet zonder meer gewonnen geven. Ze kregen de smashes van Tevoko na een time-out beter onder controle. Zo kon den ze weer terug komen tot 8-10. Hier door geschrokken forceerde Tevoko de eindoverwinning. Ze wonnen de set met 15-9 en dus de wedstrijd met 2— 1 De andere 1e klas wedstrijd, tussen De Koogel en Expert, leek voor de laatste een „makkie" te worden. De Koogel kon met deze bal zonder gaten, niet zo overweg. De eerste set werd dan ook 15-2 voor Expert. De tweede set vertoonde een heel ander spelbeeld. De Koogel wist een ruime voorsprong op te bouwen en deze te behouden. Via 11-5 werd het 15-9. In de derde set moest blijken wie werkelijk de sterkste was. Na enige tijd bleek dat De Koogel te zijn, die deze set met duidelijke cijfers (15-6) naar zich toe haalde. Training Bij veel teams uit de eilandcompetitie begint de regelmatige training vruchten af te werpen. In het begin van de competitie ontbrak het nogal aan het samenspel. Daarentegen wordt er nu veel in drieën gespeeld. Dit kwam ook tot uiting in de wedstrijd Strendsend 1 tegen De Rog. In deze wedstrijd waren veel lange ralleys te zien. Strendsend, dat aanvallend iets beter speelde dan De Rog, wist steeds een paar punten voor te blijven. De Oosterenders beslisten dan ook beide sets in hun voordeel, 15-10 en 15-9. van 16 t/m 22 november 1977 Geboren: Marijke llonka, dv. Arie Blom en Johanna A. van de Wetering. Ondertrouwd: René Backer en Ymkje Bugel. Overleden: Hermanna Pen, ev. Ziel man, oud 60 jaar, wonende te Den Burg; Cornelis Koopman, oud 87 jaar. Wonende te Den Burg; Jan Verhoeve, Oud 67 jaar, wonende te De Cocksdorp; Jacob Boon, oud 92 jaar, wonende te Den Burg. TexeUche Cotfrant Op voorstel van de Zweedse sectie van Amnesty International is de jaar lijkse groetenaktie van deze organisatie gereorganiseerd. Men heeft het accent dit jaar niet op het versturen maar op de verkoop van de groetenkaarten gelegd. Tot dusver propageerde Amnesty in eerste instantie kaarten naar politieke gavangenen te sturen. Al-Zweden had hiertegen enkele bedenkingen. Er zou den volgens deze groep teveel kaarten naar dezelfde mensen gaan wat mis schien irritatie bij de desbetreffende autoriteiten op zou wekken met als gevolg een averechtse werkeing voor de voor die gevangenen werkende adop- tiegroepen. De werkgroep Texel van Amnesty heeft 48 verschillende strookjes waarop per strookje naast twee verschillende adressen ook informatie staat over de betreffende landen en deze organisatie in her algemeen. Deze adressen zijn tot 1 januari geldig. De kaarten die Amnesty International Texel van harte aanbeveelt om naar familie en kennissen te sturen zijn te koop bij Jenneke Wassink, Vloed lijn 31, Den Burg. ondernemers-aktiviteiten Over enkele weken begint de firma Drijver met de bouw van een winkel pand voor Modehuis Moerbeek aan de Dorpsstraat in De Koog. Het wordt een royale winkel met een bedrijfsopper- vlakte van 185 m2. De bovenverdieping bestaat uit een viertal luxe recreatie- appartementen. Het geheel moet voor de komende zomer in gebruik worden genomen. Het terrein waarop het winkelpand wordt gebouwd grenst aan dat van Bowling De Koogel en is reeds jaren eigendom van Moerbeek. Er is hier al eens eerder een bouwplan ontworpen voor een filiaal van het in Den Burg gevestigde modehuis, maar dit werd voorlopig in de ijskast gezet omdat werd besloten eerst de hoofdvestiging aan de Parkstraat te verbouwen en uit te brei den. Tot dusver huurde Moerbeek een 60 m2 groot gedeelte van het bedrijfspand van de heer J. W. B. van der Meer. Hier kon het bedrijf echter niet meer uit de voeten. Het nieuwe gebouw, ontworpen door architectenbureau Alkema, is voorzien van een 12 meter brede voorpui die over een lengte van negen meter kan worden geopend. De zijpui, die aan het pleintje voor het bowlinggebouw grenst is aan merkelijk langer. Opvallend is de zeer grote (6 meter diepe) luifel waarvan het gebouw is voorzien waardoor de ver koopruimte feitelijk met 110 m2 kan worden uitgebreid. Gebleken is dat het uitstallen van de artikelen aan de weg de verkoop sterk bevordert. In de oude situatie was het bezwaarlijk dat de spullen bij verslechterend weer telkens moesten worden binnengehaald. Om het binnenlopen in de eigenlijke zaak te vergemakkelijken is, zoals gezegd, de voorpui over een grote breedte open. Bovendien zal de vloer van zowel het luifelgedeelte als de winkel uit hetzelfde materiaal bestaan. In de benedenverdieping van de win kel is een dagverblijf voor het personeel (met onder meer een douchegelegen heid) geprojecteerd. De vier appartementen op de boven verdieping zijn elk voorzien van een ruim terras aan de zuidkant.

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 9