O Watervogels verraste Texel 1 in slotfase Goede score van En Passant-ieugd Tevoko won in vijf sets «r Forse winst voor ZDH De Koog werd overrompeld Damclub Texel kreeg kous op de kop En Passant J. Dros en G. van Es geven schaaksimultaan Onverdiend verlies voor Oosterend (1-2) Klaverjasclub De Zwaan zaalvoetbalselectie tegen selectie Noordholland Tweede ronde Texels klaverjaskampioenscbap Oosterend Present „Snertrit" was moeilijk J ORIGINAL ROCKPORTS /biu luoc ohhïixaiA «HIJ im v Sportuitslagen Zaalvoetbalprogramma Het waren geen ambtenaren Blikschade ÜKPOKTj 'xmS plNSDAG 29 NOVEMBER 1977 TEXELSE COURANT PAGINA 5 Texel 1 heeft in de wedstrijd tegen het Helderse Watervogels zondagmiddag zege in de laatste minuten uit handen gegeven. De reeds in de vijfde minuut genomen 1 0 voorsprong werd tien minuten voor tijd door een onverwachte tegengoal teniet gedaan. Resumerend kan de zondag gespeel de wedstrijd samengevat worden als tegenvallend en ongezellig. Als oorzaak hiervan kan het beste het koude weer genoemd worden. Klaarblijkelijk hadden beide elftallen verwacht dat de wedstrijd afgelast zou worden, zodat er van training in de voorgaande week niet zoveel terecht gekomen was. Na afloop was in ieder geval wel duidelijk dat Texel het minst tevreden kon zijn met deze uitslag omdat dit elftal tot even voor tijd op winst stond. Gezegd moet worden dat het gelijke spel achteraf bekeken toch wel de beste afspiegeling was van wat er op het veld gebeurde. Er werden door de Texelaars erg veel kansen op een ruimere voor sprong gemist. Het gevolg was dat de achterhoede constant met een zekere druk te kampen had omdat elk foutje verliesvan punten kan betekenen. Overrompelend Texel startte erg overrompelend want binnen enkele minuten was het al 1 —0. Een voor het doel van Watervogelskee per Adrie Lieuwma geplaatste hoge bal werd door Jan de Lugt voor de voeten >van Kees Boeijen gekopt. Via Lieuwma vloog de bal toen keihard in de touwen. Tot een kwartier na deze treffer bleef Texel de betere ploeg. De geschapen Het Hoornder ZDH heeft zondagmid dag op eigen terrein kans gezien tegen stander Winkel met 3—1 te kloppen. Het betekende voor de Zwaluwen de vijfde achtereenvolgende overwinning. ZDH speelde vooral in de eerste helft een sterke partij voetbal. Dat het bij slechts twee doelpunten bleef was voor een groot deel het werk van Winkel doelman Melief die een goede partij speelde. Bovendien bleek de ZDH-voor- hoede aanvankelijk niet erg schotvast. Er werden tamelijk veel kansen ge creëerd maar de afwerking was niet altijd even goed. Het eerste goede schot op het Winkel-doel kwam van Bram Brouwer die een schitterende inzet in de uiterste hoek door Melief prachtig ge stopt zag. Theo Schenk scoorde het eerste ZDH-doelpunt in de tiende mi nuut, en het was Hans Steen die er weinige minuten later na een goede voorzet van Kees Hin 2—0 van maakte. De tegengoal kwam juist voor de rust. Op verrassende wijze strafte de jeugdige Winkel-linksbuiten Lont een ZDH-fout af en doelman Marius Privé had het nakijken. Na de thee was het enige tijd alleen Winkel wat de klok sloeg. ZDH zakte af naar een peil dat eigenlijk niet de moeite van het bekijken waard was. Scorings kansen kregen de Noordhollanders ech ter niet. Met nog een kwartier te spelen kreeg ZDH weer vat op het spel. Theo Schenk scoorde na een solo zijn tweede doelpunt en met deze 3—1 stand liet Winkel het verder voor gezien en ging de zege naar een in de laatste minuten ,,op z'n sloffen spelend" ZDH. Het zevental ,,En Passant"-schakers dat zaterdag deelnam aan het jubileum- toernooi van het 75-jarige MSC heeft in Den Helder een redelijke 55% score behaald. In totaal vielen vier jeugdleden in de prijzen. Dat waren Jan Witte (2de in groep 11, Joop Rommets (2de in groep 2), Niek Wine (1ste in groep 6) en Arjen Bakker (1ste in groep 8). Giel Wiedijk, Koen van der Meer en Jeroen Rommets vielen niet in de prijzen Er werd aan dit MSC-jublieumtoer- nooi deelgenomen door 78 schakers waarvan 17 uit Schagen, 9 uit Wierin- genen 7 van Texel. kansen wist het echter niet te benutten en Watervogels putte hieruit moed en begon met een enorme inzet te vechten. Er volgde een periode waarin Texel ver beneden zijn kunnen speelde en waarin de voorhoedespelers zich door de harde aanpak van de Watervogels-achterhoe de (met Jelle Muskee en Gerie Krediet) lieten intimideren. Spelinzicht Eens te meer bleek dat het bij Texel vaak mankeert aan voldoende spelin zicht. Dit uit zich onder andere in het te veel lopen met de bal en te weimig bewegen zonder de bal aan de voet. Ook nu konden de tegenstanders zich hierdoor steeds weer op tijd hergroepe ren en tijdig ingrijpen. Vlak na de rust kreeg Texel een goede kans om de toen gerealiseerde voor sprong verder uit te bouwen. Zeker vijf maal werden goede schietposities ge schapen maar steeds weer faalde men jammerlijk. In een wedstrijd waarin weinig krachtsverschil werd getoond heeft De Koog zondagmiddag tegen Schoor! met 1 0 verloren. Het doelpunt overrom pelde de Kogers al in de vijfde minuut. Behalve in de periode voor de win nende treffer heeft het Koger elftal steeds enig veldoverwicht gehad. De voorhoede wist echter geen enkel doel treffend schot te produceren en het was dan ook niet verwonderlijk dat de wedstrijd uiteindelijk toch verloren ging. Vlak na het begin van de wedstrijd was het een kopbal die het lot van De Koog bezegelde. De basis van dit doel punt was een cornerbal waar doelman Jan Dekker niet adequaat op reageerde. Het treffen tussen Schoorl en De Koog werd gespeeld op een tamelijk zwaar veld, dat zich naar later zou blijken moeilijk voor het maken van doelpunten leende. Hoewel de eilanders zich iets beter toonden bleef het tot de pauze een lauwe partij. Pas na de rust kwam het tot meerdere gevaarlijke akties. De Koog begon op de gelijkmaker te jagen en Schoorl werd steeds meer in de verdediging gedrongen. Het resultaat ervan was dat er in het strafschopgebied van Schoorl geen doorkomen aan was. De Noordhollanders konden wat uitval len plaatsen maar de defensie met Arjan Verseput, Jo Flens en Jan van Beek had hier weinig moeite mee. De Koog kreeg na de rust tamelijk veel hoekschoppen en vrije trappen mee, maar al deze mogelijkheden werden onbenut gelaten. Schoorl was zelfs nog even dicht bij een tweede treffer maar het onhoudbare afstandschot belandde op de paal. Hierdoor bleef de eindstand 1 —0 wat een kleine teleurstelling voor De Koog betekende. In de wedstrijd tegen het tweede team van Damlust heeft de Damclub Texel dit weekend danig de kous op de kop gekregen. De einduitslag werd een (voor Texel) tegenvallende score. Hoewel door P. Bakelaar in eerste instantie een 0—2 voorsprong werd verkregen, was het toen al duidelijk dat de Texelaars het aan de meeste borden niet best deden. Het scoreverloop liet er tot 5—5 hoopvol uitzien maar toen was het wel afgelopen. De overige partijen gingen ,,de mist in", omdat er erbarme lijk geknoeid werd. Uitgaande van dit resultaat lijkt het behalen van een derde plaats op de ranglijst een te optimisti sche prognose. Uitslag Damlust 2-Texel: N.Jol-P. Bakelaar 0-2 C. Schuffelen-J. Hooijberg 1 1 M. Kramer-C. Meedendorp 0—2 Joh. de Wit-J. v. Heerwaarden 2—0 J. v. d. Bout-J. Vinke 2—0 B. Gootjes-G. Dros 2—0 P.Beers-J. Schoo 2—0 G. Baas-C. Vinke 2—0 11-5 Even na het begin van de tweede helft zorgt Jan van Bennekom voor een gevaarlijk moment voor het Watervo- gelsdoel. Rechtsachter Maarten Blokker schiet de bal in paniek over de eigen doellijn. Het tegendoelpunt kwam tien minu ten voor tijd. Op rechts verspeelde Gert Pansier de bal aan linksbuiten Dick de Boer die een ogenschijnlijk slordige voorzet produceerde. Het leverde toch een doelpunt op omdat er een misver stand ontstond tussen (laatste man) Klaas Dirk Koorn en (doelman) Aad Vaars. Watervogels midvoor Nijsten gaf tenslotte het laatse tikje voor de gelijk maker. Zo kon een herdwerkend Water vogels tegen een technisch iets beter spelend Texel toch een 1 1 puntende- ling bewerkstelligen. ZONDAG 27 NOVEMBER 1977: Afdeling Noordholland: T exel-Watervogels Schoorl-De Koog Oosterend-MOC ZDH-Winkel 1_1 1-0 1-2 3-1 Woensdag 30 november: 18.30u.: Texel jun. sel.-Telstar jun. Den Helder 19.30 u.: Texel sen. sel.-Noordholland selectie Bekerwedstrijden: 20.20 u.: Casino-Van der Meer 21.00 u.: Oosterend 3-Topido 21.40u.: Smullies Bar-Texelse Boys 3 Commissiedienst: F. Schellingen Tijwaarneming: Texel vet. 2. Donderdag 1 december: Junioren: 17.30 u.: 'tS. Schaep-Gamma 18.00 u.: De Koogel 1-PH Trappers Senioren: 18.30u.: Rab-Texel vet. 1 19.15u.: De Spyker2-Gempo 20.00 u.: Oosterend 1-Tex. Boys 1 20.45 u.: Texel B1-De Spyker 1 21.30 u.: Texel vet.2-Oosterend 2 Commissiedienst: W. C. Witte. Tijdwaarneming: Cor Dubbeldik 1. In de afgelopen week kwam M. Vittali een stap dichter bij het periodekam pioenschap in de A-groep. Hij deed dit door W. de Bruin met veel gemak te kloppen. In groep B vijzelde Jan Witte ten koste van A. Rombout zijn score wat op. B. Dekker won in groep C van H. Goslinga. Uitslagen: A-groep: G. van Es-J. Hoogerheide 1 —0 M. Vittali-W. de Bruin 1 —0 B-groep: J. Witte-A. Rombout 1—0 W. Hoekman-K. J. den Haan 0—1 C-groep: B. Dekker-H. Goslinga 1—0 Algemene competitie: A. Terpstra-H. van Daalen 1 —0 J. Vlaming-J. Dros 0—1 C. Witte-Chr. Kuip 0-1 W. Koekman-H. Elzinga 1 —0 R. Maas-A. Veltkamp 0—1 MVittali-ATerpstra 1 0 Jeugd: J. Rommets-E. Groot 1 —0 S. van der Bijl-K. van der Meer 54-14 Op zaterdagmiddag 3 december zal in hotel De Zwaan een door schaakclub ,,En Passant" georganiseerde simultaan schaakpartij worden gehouden. J. Dros en G. van Es zullen hierbij als simultaan- spelers optreden. Het evenement begint op 14.00 uur. Oosterend 1 heeft zondagmiddag vol komen onverdiend de thuiswedstrijd tegen het Midwoudse MOC met 1 2 verloren. Te vermijden verdedigings- fouten waren er de oorzaak van dat de bezoekers al voor de rust tot 0—2 uitliepen. Pas diep in de tweede helft kwam SVO via een penalty dichterbij. De nederlaag was toen echter onvermij delijk. De thuisclub heeft vrijwel de gehele wedstrijd een veldoverwicht gehad maar voldoende treffers leverde dit niet op. MOC slaagde hier middels twee van hun schaarse aanvallen wel in en kon met de volle winst naar huis terug. In de beginfase ging de strijd gelijk op. Er ontstonden voor beide doelen gevaarlijke situaties. De beide verdedi gingen speelden echter goed zodat er niet veel doelrijpe kansen ontstonden. Langzamerhand werd het veldoverwicht van de thuisclub echter groter. Vooral via de hardwerkende Hans Seitsma en Johan de Waard werd de MOC-defensie onder druk gezet. De mooiste kans in deze fase was wel voor Frits Bakker, die echter van dichtbij hoog over het doel schoot. Voorsprong Ongeveer 10 minuten voor de rust nam MOC toch een 0—1 voorsprong. Klaas de Vries werkte de bal onzorgvul dig weg en uit de onoverzichtelijke situatie die toen ontstond wist Van Greep onverwacht te scoren. Vlak voor de rust werd het zelft 0—2 toen Jan de Vries een hoge bal verkeerd beoordeel de. MOC-sphs Griever kreeg toen een niet te missen kans. Na de rust heeft Oosterend alles gedaan om verandereing in deze onver diende achterstand te brengen. Het veldoverwicht werd groter en er kwa men kansen. Door slordig schieten en ook door het volkomen ontbreken van geluk werd geen van deze kansen benut. Penalty Pas 10 minuten voor tijd leek Frits Bakker te gaan scoren. Vlak voor doel werd hij echter onderuit gehaald en Oosterend kreeg terecht een penalty toegewezen. Jan de Vries benutte deze kans op uitstekende wijze. In de reste rende tijd heeft de thuisclub fel gestre den om op gelijke hoogte te komen, maar zover liet de geroutineerde MOC- defensie het niet meer komen. Het echtpaar A. Huisman toonde zich op de clubavond van klaverjasclub De Zwaan deze week met een score van 7.784 verreweg de beste. Zij hadden een voorsprong van bijna 900 punten op nummer twee. het koppel Beumkes- Gieles (6.894 punten). Voor het eerste periodekampioen schap zal donderdag a.s. door de bovenste zes van de ranglijst een onder linge wedstrijd worden gespeeld. C. Merkx-C. Dros 51.250 18 M. Boogaard-M. Witte 51.240 20 A. Dijker-mevr. Koomen 50.859 11 Th. en J. Witte 50.645 19 H. Bakker-C. Vinke 50.074 16 Th. van Hoorn-H. Lek 49.942 22 Woensdagavond zullen voorafgaand aan de dan te spelen bekerwedstrijden twee selectiewedstrijden worden ge speeld waarin de Texelse junioren- en seniorenselectie op de vloer komt. Te genstanders zijn de teams van (resp.) Telstar junioren Den Helder en Selectie Noordholland. Voor de seniorenselectie zijn de vol gende spelers uitgenodigd: Roel Veld man, Charles Ipenburg, Klaas Dirk Koorn, Henk Groen, Aad Blom, Jan van Bennekom, Rob van der Stap, Pieter Duin en Gerard Legierse. Coach is Bep Vonk. In de juniorenselectie van Texel staan: R. Doodeman, N. Schermer, J. Duin- ker, G. Plaatsman, J. van Kranenburg, D. de Lugt, P. Kikkert en C. van Heer waarden. Coach is Jan Piersma. In het Noordhollandse team spelen onder andere de Texelaars Aad Vaars en Louis Uriot. Het als ludiek bedoelde onderschrift bij de foto van de foutieve wegwijzer op het kruispunt Postweg-Ruigedijk bevat te een onjuistheid. We schreven dat „ambtenaren" de fout hadden gemaakt en we presenteerden dat als een bewijs dat ambtenaren werken. Want waar gewerkt wordt, worden fouten ge maakt. Van ambtelijke zijde werd ons echter te verstaan gegeven dat de bewegwijzering valt onder de verant woordelijkheid van de ANWB. Dat is een particuliere organisatie en de me dewerkers daarvan kunnen niet als ambtenaren worden aangemerkt. Waar van akte. De heren van Tevoko 1 hebben de zaterdag gespeelde wedstrijd tegen Ad- vendo uit Wieringerwerf in een 3—2 overwinning omgezet. Ook de damesteams Tevoko 1 en 5 wonnen dit weekend. Beide ploegen wonnen met 3—0 tegen resp. Madjoe 2 en Noordkop 2. Tevoko 3 moest in Den Helder met 0—3 de winst aan Braaf Seahawks 2 laten. Eigenlijk onnodig had het eerste he renteam van Tevoko in totaal vijf sets nodig om het zwakkere Advendo aan zijn zegekar te binden. Deze „new comers" maakten het de Texelaars met goed blokkeren en attent verdedigen erg lastig. Maar omdat in aanvallend opzicht het aanwezige surplus aan lengte in de Advendo-ploeg niet optimaal werd uit gebuit kwam de Tevoko-winst uiteinde lijk niet eens erg in gevaar. Harde aanval Vanaf het begin van de wedstrijd was het duidelijk dat beide ploegen het liefst via een harde aanval punten wilden scoren. In de eerste set hielden de ploegen elkaar tot de stand 10-10 goed in evenwicht. Daarna kon Tevoko uitlopen en de set met 15-11 beslissen. In de tweede set nam Tevoko direkt een 4-0 voorsprong, maar moest daarna toezien dat Advendo dat in 4-10 veran derde. Time-outs brachten geen verbe tering in het op dat moment te slordige spel aan Tevoko-zijde zodat met 8-15 de set voor Advendo was. Dat Tevoko aanvallend meer in zijn mars had bleek in de derde set (5-10), maar later ook in de vijfde (15-6). Hoewel Advendo erg goed verdedigde gaf de harde aanval van Tevoko toch de doorslag. Onnodig was het dan ook om de vierde set vrij vlot met 8-15 uit handen te geven. Niet moeilijk De Tevoko 1 dames hadden het in Enkhuizen tegen Madjoe 2 niet zo moeilijk. Beide ploegen deelden met tien Na de tweede ronde van het Texelse klaverjaskampioenschap zijn het Van Lenten en Veldman die de leiding nog steeds in handen hebben. Ze behaalden 6.828 punten. Het koppel G. Witte en F. Veeger won de tweede ronde met een score van 7.527 punten, waarmee zij naar de derde plaats in het totaalklassement oprukten. De dames Zoetelief en Vittali werden goede tweede maar spelen in de alge mene i rangschikking nog geen rol van betekenis. Hetzelfde geldt voor het echtpaar Ooievaar dat deze week met 7.072 punten derde werd. Uitslagen (resp. naam, punten, mar sen): G. Witte-F. Veeger 7.527 3 Dames Zoetelief-Vittali 7.312 2 Echtpaar Ooievaar 7.072 2 Echtpaar G. Zoetelief 6.965 0 M. Vermüe-R. Schweiger 6.905 3 Totaalstand: C. van Lenten-Veldman 14.331 9 J. Zoetelief-M. Vittali 14.062 3 G. Witte-F. Veeger 14.029 5 Vermeulen-De Vries 13.786 5 H. de Beer-R. v. d. Stap 13.399 0 Echtpaar G. Zoetelief 13.174 1 G. Douma-S. Keijser 13.132 4 Th. Bakker-Hallewas 13.121 2 Dames Zoetelief-Vittali 13.088 4 Echtpaar Ooievaar 13.015 4 wedstrijdpunten de vijfde plaats in de promotieklasse. Hoewel de setstanden (13-15, 12-15 en 11-15) een behoorlijke strijd doen vermoeden, was het tegen deel waar. Vrij gemakkelijk won de ervaren Tevoko ploeg van het jonge Madjoe. Pas in de derde set leek Madjoe de zenuwen de baas te worden, maar toen kon de 0—3 zege van Tevoko niet meer in gevaar worden gebracht. Tevoko 5, niet meer kampend met een tekort aan spelers sinds de komst van Nel Witte, won in Den Helder vlot van Noordkop 2. Hoewel het even duurde voordat de wedstrijd kon begin nen liet Tevoko er geen twijfel over bestaan wie de sterkste was: 11-15, 2-15 en 8-15 (0-3). Verlies Tevoko 3 heeft door het verlies tegen Seahawks 2 voorlopig het contact met de top van de tweede klasse verloren, die overigens aangevoerd wordt door Tevoko 2 en Tevoko 4. Tevoko 3 volgt op een vijfde plaats met bijna 10 punten achterstand. 19, 20, 21 EN 22 JULI 1978 De als „snertrit" bekend staande jaar lijkse puzzelrit die de MAB-club Texel zaterdag hield, was moeilijk. Dat be weerden niet alleen de deelnemers maar het bleek ook uit het gemiddeld grote aantal strafpunten. De rit, uitgezet door Peter en Cees Ran, was niettemin een geslaagd evenement met een gezellig en smakelijk vervolg. Deelgenomen werd door 53 automo bilisten en zeven motorrijders. Het par cours was 51,4 km lang Nummer één bij de automobilisten werd B. Segerink (4 strafpunten): 2. Jan Duin (5); 3. A. de Vries (8); 4. P. Standaard (8); 5. L. den Brave (12); 6. J. Zegel (15); 7. B. Gieze jr. (21) en 8. J. Grisnigt (21). Eerste bij de motorrijders werd Joost Smit (8); 2. Peter Daalder (15) en 3. Harry Bakker (28). Het eerstvolgende MAB-evenement is de Sint Nicolaasrit die op zondag 4 december wordt gehouden. MEDEDELINGEN Texelse Boys Door de slechte toestand van de terreinen in Noordhollands noorden kon er deze week niet worden gevoetbald. Voor het komende weekend ziet het er echter beter uit omdat de Boys-velden in redelijk goede konditie zijn. De trai ningen gaan dan ook normaal door. Kopie voor de Boyskrant kan op vrijdag en zaterdag worden ingeleverd. A.W. De organisatie van het feest Ooster end Present is in volle gang. Het meren deel van de commissies die de verschil lende onderdelen van het feest zullen organiseren, is gevormd. Het staat nu vast dat er weer een grote tentoonstel ling zal komen, onder te brengen in een tent zoals ook bij de vorige OP-feesten gebeurde. Het programma vermeldt ook een reünie van oud-Oosterenders, op woensdag 19 juli. Wie daar aan wil mee doen kan zich alvast opgeven bij me vrouw J. Boon-Dijksen, Nieuweschild8, Oosterend, Texel. Er komt ook een historisch spel; over de aard daarvan volgen later mededelingen. En tenslotte is op woensdagavond 19 juli een geza menlijke fietstocht gepland over het dan te openen fietspad Oosterend-Den Burg. Op het kruispunt Langeveldstraat- Stengweg te De Cocksdorp deed zich zaterdagmiddag een aanrijding voor die schade aan twee nercnnonantr/e gevolg had. Op de Langeveldstraat reed in de richting van het dorp N. van E. uit De Cocksdorp in zijn VW Golf. Hij verzuimde voorrang te geven aan de van rechts komende G. Moens uit Den Burg in zijn Austin personenwagen. Dal zijn schoenen zoals u ze nog nooit hebt godragen I Met de hand gemaakt van Ivol Zuidamerikaans rundleer Dat hoet je nooit te poetsen Dat kleurt m de zon Dat loopt als een luipaard i in •d 'W' B K h. handmade MANTJE SCHOENEN DEN BURG

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 5