Nieuwe aktivileiten Sociëteit Oude Ulo VAN HET RAADHUIS „Groot Slam" startte nieuwe competitie BEKENDMAKING Tennislessen voor beginners Theorie schaakopeningen [Mededelingen van B.en Ikj /A. A.B. club TEXEL Open Klaverjasdrive Water is ook uw zorg waard Openbare kennisgeving MOTOGUZZI provinciaal bestuur van noord-holland de Vitaminebron a.s. dinsdag de gehele f dag gesloten. Keurslagerij Ott, De Koog GESLOTEN Weekendmenu „Loodsmansduin' VRIJDAG 6 JANUAR11978 TEXELSE COURANT PAGINA 3 ii In de komende week zullen in het kader van het Mensen zonder werk-pro- jekt (MZWI weer enkele eerder aange kondigde aktiviteiten van start gaan. Dit zijn een naaicursus, een tekencursus en een boetseercursus. Zij worden respec tievelijk op woensdag-, donderdag- en vrijdagmiddagen gegeven in de „Socië teit in de Oude Ulo". Op woensdag 11 januari wordt van 14.00 tot 16.00 uur de eerste les van de cursus naaien voor beginners gegeven. Leidster is Gusti de Schipper. Deelne mers worden verzocht zelf enig mate riaal mee te nemen zoals bijvoorbeeld naald, draad, spelden en het te verstel len voorwerp. Ben Witte begint donderdag 12 ja nuari (14.00 - 16.00 uur) met de cursus tekenen. Het is gewenst dat de deelne mers zelf potloden en ander tekenmate riaal naar keuze meenemen. Voor de cursus boetseren, die ook door Ben Witte gegeven wordt is mate riaal aanwezig. Op vrijdag 13 januari gaat men (van 14.00 tot 16.00 uur) aan de slag. De inmiddels begonnen cursus Engels (door Ton van Veen) en de creatieve middag hebben nog niet die belangstel- De zich steeds meer uitbreidende Texelse bridgeclub „Groot Slam" sloot het eerste gedeelte van het seizoen 1977/'78 af met als kampioenen de heer en mevrouw G. Bakker (A-lijn) en het duo E. Bakkeren T. Grootjen (B-lijn). De nieuwe competitie is gestart met drie lijnen. Naast de reeds aanwezige A en B lijnen kon een C-lijn voor beginnen de bridgers worden opgezet. Er is nog steeds plaats voor enige uitbreiding. Ook enkelingen kunnen zich aanmel den, voor een bridgepartner kan vrijwel altijd gezorgd worden. Het eerste deel van de competitie 1977/'78 werd afgesloten met de vol gende uitslag: A-lijn: 1. Fam. G. Bakker; 2. Blonk-Veenema; 3. Fam. Zevenho ven. B-lijn: 1. Emmy Bakker-Tijmen Grootjen; 2. Fam. Van Empel; 3. Mevr. v. d. Kerkhof-Ch. van Velthuysen. Op zaterdag 14 januari speelt „Groot Slam" in pension „Nieuw Breda" (Post weg, nabij het vliegveld) tegen een bridgegroep uit het Noordhollandse Langendijk. De wedstrijd begint om 20.00 uur. VERTEERDERS Adverteerders, die ge bruik maken van de ru briek „Texelaartjes" worden verzocht de kos ten gelijk te voldoen. Bij het verzenden van een nota wordt voor deze kleine bedragen 72,50 ad ministratiekosten in re kening gebracht Administratie T.C. ling ondervonden waarop men genoopt had. Belangstellenden kunnen zich hier voor dus nog in ruime mate aanmelden. Materiaal Wat betreft de creatieve middag (gegeven door Mieke Rietveld) hoopt men op een flinke toevloed van mate riaal zoals lapjes, wol, papier, kralen, hout en scheipen etc. Hiermee wil men dan bijvoorbeeld wandkleden, poppen- kastpoppen, maquettes en mozaïken gaan maken. „De Sociëteit in de Oude Ulo" is voor de opvang van scholieren en werkloze jongeren in ieder geval van maandag tot en met vrijdag tussen 10.00 en 17.00 uur geopend. De dagelijkse leiding is in handen van Jeanette Klaver die (over dag) voor inlichtingen te bereiken is via telefoon (02220) 3554 (oude Ulo) en 's avonds via telefoon (02220) 3368. In hotel De Zwaan geeft Jaap Dros (lid van schaakclub „En Passant") met ingang van 10 januari wekelijks les in „Theorie Schaakopeningen". Schaak liefhebbers kunnen hiervoor iedere dins dagavond tussen 19.15 en 20.00 uur in ,,'t Zwaantje" terecht. Uiten wo zachl zijn \«i elkaar Bij voldoende belangstelling gaat bin nenkort in de Beatrixzaal een serie tenneislessen voor beginners van start. Deze lessen worden op dinsdagavond van 21.00 tot 22.00 uur gegeven en staat onder leiding van Gerard Vos. Geïnteresseerden, zowel dames als heren vanaf 16 jaar, kunnen zich hier voor opgeven bij de gymnastiekvereni ging Texel p/a E. Heerschap-Verstegen, telefoon (02220) 3173 of bij L. C. Boekei, telefoon (02220) 3412. Nogmaals: reklameborden In deze rubriek is al eerder aandacht besteed aan de nieuwe regels voor het plaatsen van reklameborden. Het aantal aanvragen is tot dusver gering en daarom in het kort nog eens de belang rijkste punten, waaraan voldaan moet worden om moeilijkheden te voorko men. Natuurlijk is er op deze regel een uit zondering, want er is wel voorafgaande toestemming nodig aan te vragen bij de gemeente voor het plaatsen van reklameborden langs de volgende we gen: de Pontweg, de Pijpersdijk, de weg van De Cocksdorp via Den Burg naar Oudeschild en de weg van Oosterend via Den Burg naar Den Hoorn. Zonder voorafgaande toestemming mag reklame worden gemaakt op het eigen erf voor het beroep of bedrijf dat ter plaatse wordt uitgeoefend, maar onder voorwaarde, dat de oppervlakte van de reklame per erf niet meer is dan 0,60 m2, het hoogste punt niet meer dan 1,50 m boven het maaiveld uitsteekt en het bord is uitgevoerd in een gedekte kleur. „Losse" verwijzingsborden langs we gen zijn niet toegestaan. Dergelijke verwijzingen kunnen in frames worden geplaatst. Toestemming hiervoor kan ook aan de gemeente worden gevraagd. Alle bestaande borden of andere reklameaanduidingen moeten nu in overeenstemming zijn gebracht met de nieuwe voorschriften of zijn verwijderd. In verband met de aanpassing aan de nieuwe regeling kan het nodig zijn, voor in het verleden met ontheffing geplaat ste borden opnieuw een ontheffing aan te vragen. Nadere inlichtingen worden graag verstrekt door de afdeling algemene zaken op het raadhuis, kamer 209. Wordt niet aan de eisen voldaan, dan moet verwijdering van de borden plaats vinden door de provincie of de gemeen te op kosten van de nalatige. Dat is voor geen der partijen prettig, dus onze raad is: pleeg op korte termijn overleg met genoemde afdeling. Weggebruikers Enkele tips voor de weggebruikers, dus voor ons allemaal. Juist in deze donkere dagen met vaak natte en gladde wegen is het dringend gewenst, dat iedereen zich aan de verkeersregels houdt en de grootst mogelijke voorzichtigheid in acht neemt. Matig de snelheid, ook in de bebouwde kom. Controleer de verlichting van uw vervoermiddel, ook van uw fiets en bromfiets, want rijden zonder de vereis te verlichting is levensgevaarlijk. Dit geldt natuurlijk ook voor landbouwvoer tuigen. Dim uw licht ook voor voetgan gers. Wandelaars: loop buiten de bebouw de kom aan de linkerzijde van de weg en houd het verkeer in beide richtingen in de gaten. Dat verkeer en alcohol nooit samen gaan, is natuurlijk bekend. Bedenk, dat een ongeluk plaats vindt in enkele seconden, maar voor jaren narigheid kan veroorzaken. TEXELAARTJES Minimaal (3 regels) 73,30, elke regel meer 71,10. Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling te worden voldaan. Voor Texelaartjes op rekening worden 72,50 adm.kosten berekend. Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de boekhandel) en onder nummer 71,60 meer. Alles inclusief 4% BTW. Homelite kettingzagen, waterpompen en opslag maaiers. Machinaal ket- tingslijpen. F. P. Koorn Grensweg 388, tel. 2931. Honda generatoren voor accu 220 Volt. Water sportcentrum Duinker Oudeschild Spinnewielen, soorten uit eigen werk plaats, dus de beste service en garantie, 't Swarte Schaep. Strandpaviljoen Paal 9. Daar ontmoet U vrienden en kennissen Alle week- enden geopend. VERZEKEREN: Bremer, tel. (02223) 221 Schaatsen slijpen. Sportshop. Voor wandel- en; steunstokken. Een ver trouwd adres, ook voor goedkope rotting wandel stokken.... ARTIMA - Gravenstraat Verse gabakken en ge stoofde paling. Hotel „De Lindeboom-Texel". Torenrestaurant. Alle dagen geopend. (02222) 283 VERZEKEREN: Bremer, Tel. (02223) 221 Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land, telefoon (02225) 297 Voor het slijpen van za gen, ook Widia zagen kunt u naar Houthandel A. v d. Vis B.V. Merktapijten bij Arn Looyer tóch voordeliger. Spinbaan 1, Den Burg, te lefoon 02220-3179. Voor spinnewielen naar 't Swarte Schaep: blank, niet gebeitst 7270, gebeitst 7295, oud-Hol lands en schippertje met grote klossen en groot spingat. Voor vogelkooien. Weikoop. 't Is goed, gezellig en be taalbaar in Loodsmans duin. Geopend vrijdags en zaterdags vanaf 16 uur, zondags vanaf 12 uur. Tel. 02226-360. Aangeb. in Alkmaar een kosthuis voor 1 of schoolgaande j./m. Tel. 072-611519. Te koop gevraagd 1 autokinderzitje. Tel. 02220-4003. Te koop in goede st zijnde Peugeot 504. Ger- ritslanderdijkje 8, tel. 2471 Trouwen? „De Lindeboom-Texel" is vlakbij; u geeft de bruiloft, wij onze bruidssuite. Ho tel De Lindeboom-texel, tel. 02220-2041. Te koop DRU butagas haard, ook aardgas. Tel. 02220-3768. Te koop 1 2-persoons- bed, 1 elektr. paneelradia tor, 2 eettafels, 2 salon tafeltjes, 1 parkietenkooi, 1 platenspeler stereo, 1 antiek kacheltje, 1 oude kapstok, 1 paraplubak, 1 koekoeksklok, 1 planten bak enz. Te koop gevr. oude rookstoel. W. Jon- gejan, Daaeraad 28. Te koop gevraagd: het boek „Lant en volk door de eeuwen heen" van J. A. v.d. Vlis, evt. te ruilen voor ,,'t Lant van Texsel". Margriet Schouten, na 17.00 uur tel. 02220-4364, overdag 02220-2741. Dames, zet uw potten en pannen aan de kant en laat u verwennen in ons restaurant „De Linde boom-Texel", tel. 02220- 2041Keuken zondags vanaf 16.00 uur geopend. Voor werkschoenen. Welkooo. Voor al uw tegel- en mozaïekwerk naar C. van der Maden, Lieuwstraat 4, Den Burg, telef. (02220) 3320, Bruining en Agter voor aardleidingen. Tel 02228- 482 of 283 Warme jassen, lage prij zen. Watersportcentrum Duinker, Oudeschild. Dinsdags en donderdags gesloten. Volop hand- en moes appels. L. Huisman, De Veen, tel. 2203 Bruynzeel MONTA REKKEN. Meubelhuis Texel, Den Burg, H. Oos terhof, Molenstraat 2. Afvalcontainers voor het afvoeren van puin, hout, bouwafval, vuilnis e.d. Fa. Tatenhove, Den Burg, tel. (02220) 3809. Dinsdagavond 10 janu ari klaverjasdrive in de Spyker, aanvang 20.00 uur. Bureaus vanaf 7100,—, bankstellen, stoelen enz. Dumpstore De Nederlan den, Voorburggracht 285, Nrd.-Scharwoude, tel. 02260-2171/3087/2474. Te koop Simca 1000 bouwjaar 1969 km-stand 75.000. Heeft enkele man kementen en verwisseld daarom van eigenaar voor slechts 7200,-. Te bevr. Burdetstraat 17, Den Burg tel. 3543. Op alle CONAC AKKU'S geeft automobielbedrijf H. J. M. Spijker b.v. 35% korting en 2 jaar garantie Depót Texel, tel. (02220) 3512. Al een wasautomaat vpor 7498, Expert Jan Agter Bij de RABOBANK lig gen de reisgidsen voor u klaar Wil degene die uit onze auto een boormachine „geleend" heeft deze a.u.b. zelf bij ons komen terugbrengen. De dader is ons bekend. Electrohuis Te koop BMW 1600 met veel accesoires o.a. ver- stralers, sportstuur, radio cassetterecorder. Zater dag na 14.00 uur. P. J. Agter, Stenenplaats 7. Den Burg Deze week in het Kaas schuurtje Kogerstraat 11 500 gram belegenZuidholl. kaas 75,25 Gratis af te halen: tour caravan en oliekachel. Ma- relstr. 8, 02220-2996 - Wie wil mij 2 maal per week helpen met huishou delijk werk. A. Studulski- Veentjer, Vloedlijn 26 Allen die de HEERE ver wachten zullen niet be schaamd wordenl Gev. in Den Hoorn crème kleurige kat. Af te halen Dierenpension „El len", tel. 3308 Elektr. orgels vanaf 7475, Gitaren - blofflui- ten - Hawaiian gitaar - mandoline - auto harp - drumstel - dwarsfluit en muziekboeken enz. alles in voorraad. Erkende mu ziekhandel Henny Kok, Weverstraat 58 Al een afwasautomaat voor 7498, Expert Jan Agter Gevr. een kinderoppas voor 2 uur per dag. Inl. vanaf za. Duinreep 8, Den Burg - Te k. z.g.a.n. Philips draagbaar tv 7350,—; koelkast 775, Den Burg telefoon 2979 Te k. skischoenen m. 43 en nieuwe sneeuwkettin gen. Tel. 2252 Wie heeft onze kater gezien, wit met rode staart. Roepnaam Bram. N. Huysman, Ruyslaan 69, De Koog, tel. 02228-294 - Ouderen, denkt u om de revue van mevr. Craanen op dinsdag 10 jan. om 2.30 uur in De Lindeboom- Texel? Windsnelheidsmeters. Watersportcentrum Duin ker Al een centrifuge voor 7129, Expert Jan Agter Maak gebruik van de nachtkluisservice van de RABOBANK - De Wieringer fotogra fen maken bruidsrepor- tages in kleur goedkoper dan in zwart wit. Fa Foto Boersen en Zonen, Hippolytushoef, Hartelijk dank voor de vele blijken van belang- telling tijdens mijn ver blijf in het ziekenhuis Maria Stichting Haarlem en bij mijn thuiskomst, mede namens mijn ouders Corinne Grootelaar Wij wensen familie, vrienden en bekenden een gezegend nieuwjaar. Simon Lap A. Lap-Terpstra Wij willen iedereen van harte bedanken, die 16 december voor ons tot een onvergetelijke dag hebben gemaakt. Ook wensen wij U een voorspoedig 1978. Joop en Ria Hillen Geboren Olaf zoon van Maarten en Corry Boon broertje van Sebastien Tijdelijk adres: Lidwina ziekenhuis, Den Helder. 3 januari 1978. Langs deze weg willen wij iedereen hartelijk be danken die onze huwelijks dag tot een onvergetelijke dag gemaakt hebben. Jaap en Marloes van der Vis Aan allen die ons 50-jarig huwelijksfeest tot een on vergetelijke dag hebben gemaakt zeggen we, mede namens onze kinderen en kleinkinderen, u heel har telijk dank. J. Timmer E. J. Timmer-Gieles Schoonoordsingel 14, Den Burg. 21 december was voor ons een groot feest vanwege de enorme belangstelling die wij mochten onder vinden van al onze vrienden en kennissen. Allemaal heel hartelijk bedankt. Wim en Iny Boswinkel-van Midden ,,'t Pruttelhuus", De Koog. Onze lieve vrouw, moeder en oma Margaretha Willemina Keyser-Rab is vandaag rustig ingeslapen. Ze werd 74 jaar. Den Burg, Texel: Herman J. Keyser Dzn. Canada: D. Keyser N. Keyser-Lap Den Burg, Texel: F. G.G. Keyser G. C. M. Keyser Canada: Herman Eveline Niels Den Burg, Texel, 4 januari 1978, Waalderstraat 1 Moeder ligt thuis, mocht u afscheid van haar willen nemen, dan ontvangen wij u gaarne in Waalderstraat 1. De begrafenis zal op 9 januari 1978 om 14.00 uur plaatsvinden op de algemene begraafplaats te Den Burg. Hiermede berichten wij u dat heden tot onze droefheid is overleden onze lieve zuster en schoonzuster Margaretha Willemina Keyser-Rab echtgenote van Herman J. Keijser. G. Rab-Dros M. K. S. de Beurs-Rab J. de Beurs M. N. Bruijn-Rab H. Bruijn Den Burg, 4 januari 1978. Diep bedroefd geven wij u kennis dat heden van ons is heengegaan onze innig ge liefde man, vader en opa, de heer Klaas Minnes, echtgenoot van J. T. Vlaming, in de leeftijd van 62 jaar. J. T. Minnes-Vlarping C. M. Minnes A. Minnes-Witte Maya De Koog, Texel, 4 januari 1978, Brink 12. De crematie zal plaats hebben op maandag, 9 januari, v.m. 10.00 uur in het crematorium, Haringhuizerweg 3 te Schagen. Vertrek boot 9.05 uur. Gelegenheid tot condoleren zaterdagavond van 7.30 tot 8.30 uur in de vergaderzaal der Doopsgezinde kerk te Den Burg en na de cre matie in de ontvangkamer van het crematorium. Met droefheid geven wij kennis van het nog plotseling overlijden van onze beste zwager en oom Klaas Minnes, echtgenoot van J. T. Vlaming, in de leeftijd van 62 jaar. Den Burg: P. C. Vlaming T. Vlaming-Wijbenga Haarlem: C. G. de Wit-Vlaming W. de Wit De Koog: J. Vlaming M. G. Vlaming-v.d. Beek kinderen en kleinkind Texel, 4 januari 1978. De Avondrit van 7 januari is uitgesteld tot 18 februari. Het Bestuur. Woensdagavond 11 januari Taveerne „De Twaalf Balcken" aanvang 8.00 uur. Het dagelijks bestuur van het hoogheemraadschap van de Uitwaterende Sluizen in Kennemerland en Westfriesland maakt bekend, dat aan P. C. Blom, Westerweg 80 te Den Hoorn, gemeente Texel, een lozingsvergunning onder voorschriften is verleend. Deze vergunning heeft betrekking op het brengen van afvalwater afkomstig van het perceel Wester weg 80 te Den Hoorn, op de ten zuiden van dit per ceel gelegen watergang. Het te lozen afvalwater mag uitsluitend bestaan uit: huishoudelijk afvalwater, afkomstig van toilet ten. keukens en wasgeleqenheid; - schoonmaakwater van het melkgerei. De vergunning c.a. ligt ingaande 6 jan. 1978 voor een ieder gedurende 30 dagen ter inzage: a. ten kantore van het hoogheemraadschap (Linger- zijde 41, Edam), alwaar nadere informaties kunnen worden verstrekt; b. ter secretarie van de gemeente Texel. Gedurende genoemde termijn kan door belangheb benden schriftelijk beroep worden ingesteld bij Ge deputeerde Staten van Noord-Holland, Dreef 3 te Haarlem. Edam, 30 december 1977. Wegens inruil te koop: V 7 - 750 c.c., juli 1975, 32.000 km. RAN TWEEWIELERS, Gravenstraat 6-9, (02220) 2751 De uit Provinciale Staten van Noord-Holland gevormde commissie van onderzoek voor het ontwerp-streekplan Kop van Noord Holland en Texel deelt mede, dat zij in een tweetal voor ieder toegankelijke hoor zittingen degenen, die bezwaren hebben ingediend tegen genoemd ontwerp, in de gelegenheid zal stellen om een nadere mondelinge toelichting op hun bezwaren te geven. Deze hoorzittingen zullen worden gehouden op maandag 9 |anuari 1978 in het regio centrum "de Noordkop", A, Mauvestraat 77, te Schagen des middags van 14.00 tot 17.00 uur en des avonds van 19.30 tot 22 30 uur en op woensdag 11 januari 1978 in hotel "De Lindeboom', Groeneplaats 14 in Den Burg (Texel), des middags van 16 00 tot uiterlijk 18.00 uur. Namens de commissie, G. de Boer mr. drs H. W. Korte H Machielsen yifHflIlllllllllllTllïïWHWinilIHHHIIHMniniWHiHHHWHHWHIIIBHIBIIliWIlÏH^S Wegens omstandigheden is in Den Burg Ëiiiimniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii! wegens vakantie vanaf maandag 9 januari tot woensdag 25 januari Groentesoep Kip op grootmoederswijze IJs 713,25 't Is goed, gezellig en betaalbaar in „Loodsmansduin". Kantine-restaurant van het vakantiecentrum „Loodsmansduin" Den Hoorn, Telefoon 02226-360. Geopend vrijdags en zaterdags vanaf 16 uur; zondags vanaf 12 uur. Vrijdag 6 januari i.vzn. bruiloft gesloten.

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 3