Weer voetbalweer? „Slap shot Een illusie armer programma Sportmededelingen Volleybalprogramma PROGNOSES Pupillenstanden per 17 december '77 Zeskamp in Sporthal K. J. den Haan weerde zich goed EUILLETON RIJDAG 13 JANUARI 1978 TEXELSE COURANT PAGINA 9 Na de voetbalwinterstop komen, met zondering van Texel 1 dit weekend in incipe alle eilandelijke eerste elftallen eer in het veld. Alleen het eerste iterdag- en het eerste zondagteam van jsterend spelen een thuiswedstrijd. Voor de spelers van het op de vijfde aats in de hoofdklasse prijkende Texel duurt de winterstop nog een weekje ïger. Texel 2 komt wel aan de bak. Het aet in Zwaag tegen koploper West ezen 2 aantreden wat waarschijnlijk n te zware opgave zal blijken. Texel 3 ontvangt Succes 4 (Hippoly- shoef) en hier zijn wel winstkansen. Tegen het sterke HRC 8 zijn voor het uisspelende Texel 4 niet zo veel ^gelijkheden om de punten op het and te houden. Texelse Boys zal dit weekend ,,ge- jon" moeten winnen om er weer een etje bovenop te komen. Tegenstan- r WBSV dat de Boys in Beemster ont- ngt staat op de vierde plaats van der af en is niet een van de sterkste legen in de tweede klasse B. Texelse iys zal het zondag vooral van aarival- id voetbal moeten hebben waarbij het ak is de verdediging hier niet onder te en lijden. Het zal geen eenvoudige 3k zijn de punten mee naar huis te men maar met hard werken is er wel it te bereiken. Watervogels 3 is tegenstander van xelse Boys 2 en kan gezien de rang- t voor overwicht zorgen. Wie de tst behaalt is echter allerminst duide- Texelse Boys 3 heeft tegen JVC 4 nder kansen maar speelt op eigen rein en moet tot een gelijk spel in at zijn. A.W. n Knollendam komt het momenteel sterk spelende ZDH tegen de plaat- ijke voetbalvereniging (S.V. Knollen- n) in het veld. Beide ploegen staan hoog en zullen elkaar dus niet veel lopen. Het veiligste is om hier een ijk spel aan te kondigen. DH 2 moet de uitwedstrijd tegen /OW 3 (Wieringerwerf) zonder moei- 3aan winnen en ZDH 3 speelt gelijk en SVO 3. F.Z. V I WHHnNHV RU Het eerste zaterdagelftal van Ooster- speelt dit weekend thuis tegen rting S. (Schermerhorn). Tijdens de te wedstrijd tussen deze twee iphanen moest Oosterend met een e nederlaag genoegen nemen. Om- het nu een thuiswedstrijd betreft dt in ieder geval op een gelijk spel kend. et uitspelende SVO (Z) 2 gaat naar Andijk voor de wedstrijd tegen Asonia 4 dat het er de laatste tijd een beetje bij laat zitten. Er zijn dus volop mogelijkhe den voor ,,het tweede". De tip is: een gelijk spel. Oosterend 1 speelt zondag voor de eerste maal dit seizoen tegen Berkhout. De vorige wedstrijd werd wegens de slechte terreinomstandigheden afgelast. Er verschijnt voor de „Strenders" dus een volslagen onbekende tegenstander op het veld aan de Vliestraat. Berkhout staat op de ranglijst een punt voor op Oosterend waaruit geconcludeerd mag worden dat de thuisclub zondag wint. Ook de thuiswedstrijd van Oosterend 2 tegen Helder 5 moet in een overwin ning voor Oosterend kunnen resulteren. Helder staat vrijwel onderaan en Ooster end bezet na WGW de tweede plaats. De strijd die Oosterend 3 zondagmid dag in Den Hoorn tegen ZDH 3 moet gaan leveren wordt voor SVO erg moeilijk. De Hoornders staan met 11 punten uit 11 wedstrijden halverwege en Oosterend 3 volgt op enige afstand met 6 uit 11. Een gelijk spel zou het meest reëel zijn. J.R. Het eerste en tweede van S.V. De Koog gaan zondag beiden uit. Het tweede elftal gaat naar het sterke Kaagvogels 6 in Kolhorn, waar De Koog het niet gemakkelijk zal krijgen. De Koog 1 gaat, eveneens met de boot van 12.05 uur, uit naar koploper Andijk. Winnen van Andijk lijkt bijna onmogelijk, maar met een beetje geluk is er toch van alles mogelijk. Vrijdagavond speelt het eerste elftal een oefenwedstrijd tegen een S.V. Texel-combinatie (Aanvang 19.15 uur). De training gaat dan op die avond niet door. Als de oefenwedstrijd afgelast wordt, is er wel een bijeenkomst in de Stamhut. J.v.B. Cocksdorps eerste team speelt de eerste competitiewedstrijd in het nieuwe jaar uit tegen ALC uit Abbekerk. Om nog iets van de competitie te maken moet er op z'n minst 1 punt mee naar Texel worden genomen. Cocksdorp mist vier basisspelers en zal het daarom zeker niet gemakkelijk krijgen. SVC 2 ontvangt WGW 5. Ook dit is geen eenvoudige opgave. Voor de terreindienst zijn: R. Hooij- berg en H. Westdorp aangewezen. J.W.B. Texelse Boys In de spelregelcompetitie van de IVB bereikten 2 viertallen van de Boys tweede ronde. Maandag a.s. gaat in met de boot van 18.05 uur voor de ■ste ontmoeting met HCSC naar Den ilder. A.W. S.V.Cocksdorp Mu de feestdagen weer achter de rug i rekent het bestuur op een optimale iningsaktiviteit. Hopelijk strekt zich ook tot de spelers van het tweede :al uit. 3e pupillentraining wordt vrijdag 13 uari hervat. Alle pupillen zijn vanaf 30 uur weer welkom. J.W.B. Afdeling A Texel A2 8 8 0 0 16 51- 1 Texel A2 8 8 0 0 16 51- 1 ZDH A1 8 7 0 1 14 40- 7 Texel A1 8 5 2 1 12 33- 3 Cocksdorp A1 8 4 2 2 10 18- 9 Tex. Boys A1 8 3 2 3 8 17-17 De Koog A1 8 1 4 3 6 10-19 Oosterend A2 8 2 1 5 5 5-15 Tex. Boys A2 8 2 1 5 5 12-30 T exel A3 8 2 0 6 4 9-26 Texel A4 8 0 0 8 0 0-68 Afdeling B Tex. Boys B1 7 6 0 1 12 20- 3 Texel B1 7 5 1 1 11 28- 2 Oosterend B1 7 5 1 1 11 24- 8 Texel B2 7 4 0 3 8 15-14 De Koog B1 7 3" 0 4 6 10- 9 ZDH B1 7 3 0 4 6 13-13 Tex. Boys B2 7 1 0 6 2 4-25 Texel B3 7 0 0 7 0 1-41 AFDELING C Cocksdorp C1 6 5 1 0 11 20- 1 Oosterend C1 6 3 3 0 9 9- 1 Tex. Boys Cl 6 3 0 3 6 9- 7 Texel C1 6 1 3 2 5 5- 3 De Koog C1 6 2 1 3 5 4- 7 Texel C2 6 0 0 6 0 0-28 Afdeling Noordholland: Oosterend(Z)-Sporting S., 14.30 uur Asonia 4-Oosterend (Z) 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Junioren: HCSC B3-Tex. Boys BI, 12.45 uur HRC 63-Texel B1, 14.30 uur HSCS B4-Tex. Boys B2, 12.45 uur HRC B5-Texel B2, 14.30 uur W.Meer B1-Oosterend B1, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) (terrein Middenmeer) ZDH B1-Oosterend B2, 13.30 uur Tex. Boys C1-Texel C1, 14.30 uur Tex. Boys C2-Texel C2, 14.30 uur Oosterend C1 -Cocksdorp Cl14.45 uur Watervogels C3-De Koog C1, 14.30 uur Zeemacht C4-Oosterend C2, 13.00 uur Pupillen: Afdeling A: ZDH A1-Cocksdorp A1, 15.00 uur Texel A2-TexelA1, 15.00 uur De Koog A1-Texel A3, 15.00 uur Texel A4-Oosterend A1, 15.00 uur Tex. Boys A1-Tex. BoysA2,13.30 uur Afdeling B: Texel B1-Tex. Boys B2, 14.00 uur Texel B2-Tex. Boys B1, 14.00 uur De Koog Bl-Texel B3,14.00 uur ZDH B1-Oosterend BI, 12.30 uur ZONDAG 15 JANUAR11978 Afdeling Noordholland: WBSV-Tex. Boys, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Andijk-De Koog, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Oosterend-Berkhout, 14.30 uur Knollendam-ZDH, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) ALC-Cocksdorp, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Westfriezen 2-Texel 2, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Texel3-Succes4, 14.30 uur Watervogels 3-Tex. Boys 2, 14.30 uur Oosterend 2-Helder 5, 14.30 uur Tex. Boys3-JVC 4, 14.30 uur DWOW3-ZDH2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Cocksdorp 2-WGW 6, 14.30 uur ZDH 3-Oosterend 3,14.30 uur Texel 4-HRC 8, 14.30 uur Kaagvogels 6-De Koog 2, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Junioren: ZAPA2-Tex. Boys Al, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Dames: Tex. Boys-AFC '34, 12.30 uur Tex. Boys2-WBSV, 12.30 uur SAMEN REIZEN. Zaterdag 14 januari 1978: Vertrek van Texel boot 13.05 uur: Oosterend BI en Oosterend (Z) 2. Zondag 15 januari 1978: Vertrek van Texel boot 12.05 uur: Tex. Boys 1 en ZDH 1. De Koog 1 en De Koog 2. Cocksdorp 1 en Texel 2. Vertrek van Texel boot 13.05 uur: Tex. Boys A1 en ZDH 2. Bij afkeuring terrein bus afbestellen, te lefoon (02240)2421. Zaterdag 14 januari (sporthal Ons Genoegen): 14.30 u.: Tevoko 1-DFC2(d) 15.30 u.: Tevoko 3-Smash '68 (d) 14.30 u.: Tevoko 4-Br. Seahawks 3 (d) 15.30u.: Tevoko2-WSOV 1 (d) Maandag 16 januari (sporthal Den Helder): 18.45 u.: Noordkop 3-Tevoko 5 (d) 18.45 u.: HCSC 3-Tevoko 2 (h) Dinsdag 17 januari (Eilandcompetitie): Veld A, heren: 18.30 u.: Timmers Bakkerij-Smash '68 J. Joosten 19.10u.: BGZ-Strendsend2 K. Bremer 19.50 u.: Tevoko Opduin-Fam. Witte C. Kossen 20.30 u.: Gr. Slock 1 -Slagerij Kossen G. Pansier 21.10u.: S. Bremer-LBO W. van der Kamer 21.50 u.: JKM-Molenkoog N. Graaf Veld B, heren: 18.30 u.: Gamma-De Rog 1 W. van Diesen 19.10 u.: Strendsend 1-Gempo N. Roeper Spelmoment" uit de film ,,Slap shot" van George Roy Hilt. Na drie weken „Soldaat van Oranje" (waar op Texel bijna 3.000 mensen naar kwamen kijken) is het voor de regelmati ge bioscoopbezoeker prettig om weer eens een andere film te kunnen gaan zien. „Slap shot" is de nieuwste van George Roy Hill, de man die eerder met o.a. „Butch Cassidy and the Sundance kid" en „The sting" in de roos wist te schieten. De titel is ontleend aan een ijshockey- term: een keiharde slag die met een snelheid van zo'n 200 kilometer per uur kan aankomen. „Slap shot" is dan ook een satire over ijshockey, de spelers, sport als showbusiness en geweld in de beroepssport. Het prettige daarbij is dat Roy Hill nergens probeert te moralise ren, maar op de hem eigen manier, relativerend te werk is gegaan. Het geweld (builen, schrammen, vernielde gebitten) is niet mis, maar wordt eerder belachelijk gemaakt dan veroordeeld. Paul Newman heeft de hoofdrol in het verhaal. Hij is speler/coach van een derderangs ijshockeyteam dat voortdu rend verliest. Als oudste van de groep is. hij de enige die zich nog druk maakt om de einduitslag. De rest vindt het allemaal wel prima, al hebben ze wel met hun coach gemeen dat ze geen van allen zonder ijshockey kunnen leven. New mans huwelijk is daarop al gestrand. Eenzaam werpt hij zich nu volledig op zijn team. Hoe de wederopstanding daarvan plaats vindt is ook voor niet- ijshockeyfans een onderhoudende bele venis. De wedstrijden zijn zeer beknopt weergegeven en er zijn volop wisselen de en onverwachte situaties. Een van de fraaiste is die waar een speler tijdens de wedstrijd een striptease opvoert, als gevolg waarvan een overwinning in de wacht kan worden gesleept. Paul Newman (52) blijkt over een verbazingwekkende conditie te beschik ken, vooral als men weet dat hij bijna uitsluitend op biet leeft. Dat hij voor deze rol werd gekozen heeft hij te danken aan het feit dat hij goed kan schaatsen, maar dat bij de opnamen alles door hemzelf werd gedaan is bijna niet te geloven als je hem over het ijs ziet scheuren. Onderhoudend, niet kinderachtig bioscoopplezier van donderdag tot en met maandag (dagelijks 20.00 uur) en voor boven 16 jaar. Familievertier uit de Disneyfabriek, zondagmiddag 3 uur. „Vlucht naar de Heksenberg" is, hoewel geen tekenfilm, een spannend en aardig gebeuren rond de stranding van een vliegende schotel. Tony en Tia zijn zo op het oog twee normale kinderen, maar komen van een andere planeet. Omdat ze beschikken over bijzondere krachten zijn er natuur lijk ook weer op geld beluste figuren die daar een slaatje uit willen slaan. Wan neer ze gevangen worden gehouden en de boze opzet ontdekken van hun ontvoering, besluiten Tony en Tia te ontsnappen. Dat leidt tot spannende achtervolgingen waarbij de bijzondere krachten goede diensten bewijzen. 19.50 u.: Bakkers IJzerh.-Teso Marsdiep JTijhof 20.30 u.: Teso Texelstr.-Texelstroom 2 L. Bakker 21.10 u.: 7 Provinciën-Electrohuis F. Androg Veld C, dames: 18.30 u.: Fam. Witte-Gr. Slock 1 J. Driehuis 19.10u.: Tevoko A-Jozefschool L. Geus 19.50 u.: De Rog-Gyvo Mets A. Joosten 20.30 u.: Molenkoog-Hutspot N. de Hartog 21.10 u.: Lois-Gyvo A B T. Graaf 21.50 u.: Nokanto-Timmers Bakkerij J. Goënga Zaterdagavond 14 januari wordt in sporthal Ons Genoegen een zeskamp gehouden waaraan door negen ploegen zal worden deelgenomen. Het evene ment is georganiseerd door de deelne mers aan de cursus Recreatiesportleider A. De deelnemende ploegen bestaan hoofdzakelijk uit deelnemers aan de eilandcompetitie volleybal die elkaar nu eens op andere wijze sportief ontmoe ten. Volgens de organisatie zal bij deze zeskamp de nadruk op het spelelement liggen. Ook het publiek zal bij een van de zes af te werken onderdelen betrok ken worden. Wat deze spellen precies inhouden blijft geheim zodat eventueel „inspelen" onmogelijk wordt gemaakt. De deelnemende ploegen zijn: Huts pot/Klapstuk, Grote Slock, Molenkoog, Tevoko, Café Spoorzicht, De Rog, Gyvo, Drillkickers en GVT. Ze bestaan elk uit vijf dames, vijf heren en een coach. Vooral voor het publiek belooft dit 2 uur durend spektakel een interessante aangelegenheid te worden. Het begint om 18.30 uur en de toegang is gratis. SCHAAKCLUB EN PASSANT Tijdens de dinsdagavond gespeelde partijen voor de clubcompetitie leverde het treffen tussen J. Hoogerheide en K. J. den Haan de meeste spanning op. Voordat deze partij afgebroken moest worden zag het er naar uit dat in het eindspel voor zwart een loper door twee pionnen gecombineerd kon worden. Terwijl J. Dros voor een talrijk publiek dinsdagavond zijn perste les gaf in schaakopeningstheorieën (hij startte met het „vierpaardenspel") tornde W de Bruin tegen een zich stug verdedi gende Joop Rommets op. Of De Bruin zijn jeugdige tegenstander op de kieën zal krijgen staat nog te bezien, leder is nog in het bezit van een dame en twee torens. Wel staat Rommets één pion achter. Niek Witte had schaaktechnisch A. Veltkamp bijna te pakken. Door te vlug spel ging verkregen voordeel weer verloren en het einde kwam met dame verlies door een „paardvork". Chris Kuip verraste Peter Bergman. Uitslagen: Groep A: J. Dros-A. Terpstra 1 —0 Groep B: K. Kuip-J. Witte 0—1 Groep C: A. Veltkamp-N. Witte 1—0 J. Vlaming-R. Maas 1—0 J. van Heerwaarden-H. Goslinga 0—1 B. Dekker-C. Witte Algemene competitie: Ch. Kuip-P. Bergman G. van Es-A. Bakker Copie voor het clubblad kan vóór 20 januari bij het bestuur ingeleverd wor den. 1-0 1-0 door Leida Graafland 9. Dolf Prinsse had met ontzetting r het relaas van de vrouw geluisterd, sr hij probeerde niets van zijn ge- edsaandoening te laten blijken. Dit inderdaad heel erg. Hoe kon raar helpen? Is zij nog te helpen? let is avond. Ze zitten in de grote ter boven de winkel, waar de ver- ming hoog aan staat, want het is id buiten. Elke nacht vriest het tegen graden en er ligt sneeuw. Vandaag ;dde er een felle oostenwind, zodat maar weinig mensen op de been 'en. Ondanks het feit, dat het nog ir enkele dagen voor Kerstmis is, het deze dag stil in de winkel, rtie is ook niet gekomen om te eren. Het schilderij is weliswaar bijna ied, maar Dolf wil haar nog een paar r hebben om eventuele kleine veran- ingen of verbeteringen aan te bren- Hij is in dat opzicht vreselijk ies; er mag bij wijze van spreken n streek teveel op zijn of mankeren, schien zijn daarom de portretten zo kend, die Dolf schildert. Martie zal waarschijnlijk de moed niet gehad heb ben om de kilometers naar het stadje te rijden De grote, staande klok, die Dolf indertijd ergens voor een appel en een ei kocht tikt gestadig de seconden weg. Voor de rest is het stil in het vertrek en daarbuiten. Want door de straat komt zeer sporadisch vanavond een wagen. Dolf is overeind gekomen om een drankje in te schenken. Hij komt daarna met een glas naar Jossa en zegt: „Drink op; je hebt 't op dit moment nodig. Hoewel ik een man ben, kan ik me zo ongeveer voorstellen, dat het voor een vrouw een verschrikking moet zijn om zoiets te moeten doorstaan". Ze drinkt wat uit het glas, dat hij haar aangereikt heeft. Dolf hoort, dat haar tanden er op klapperen. Ze antwoordt: „Verschrikking is nog maar een vage definitie. Het is eigenlijk niet in woorden uit te drukken". „Heb je er later niet aan gedacht, dat die man een strafbare daad pleegde? Je had bij de politie een aanklacht kunnen indienen". Jossa schudt 't hoofd. „Ik zou geen schijn van kans gehad hebben, Dolf. Mijn woord tegen dat van alle anderen: ze zouden immers solidair zijn geweest. Overigens, ik ging er uit vrije wil heen en deed aanvankelijk mee. Ik was immers, doordat ik teveel had gedronken, mezelf niet meer". De man nam zelf ook een glas en dronk er uit. Toen ging hij naar de keuken en kwam een poosje later terug met een schotel vol hartige hapjes. Hij zette het bij haar neer op een bijzettafel tje en zei: „Probeer het te vergeten, Jossa. Misschien is het moeilijk voor je, maar pas er wel voor op, dat het geen obsessie gaat worden. Je bent nog jong, je hebt je kunst, waar je van houdt. Geen financiële zorgen. Je kunt weten, dat je in mij een vriend hebt, die nooit iets zal doen, wat jij niet wilt. Je bent gezond en je hebt je gemoedrust hier in Brabant weer enigszins terug, bewijze het feit, dat je weer kunt scheppen. Wees dankbaar, dat men in ieder geval de ware Sander aan je heeft bekend gemaakt. Dat moet toch wel een zeldzame schooier zijn: getrouwd met een vrouw in Zuid-Amerika, bij wie hij kinderen heeft, een concubine in Griekenland, eveneens met een kind, en verloofd met een Nederlandse vrouw. Als die man met je was getrouwd, zou hij bigamie gepleegd hebben. Stel je voor, dat zoiets na enkele jaren uitkwam en je had ook één of twee kinderen van hem. Dan werd jouw huwelijk als zijnde later gesloten onwettig verklaard en zou je helemaal met de brokken hebben gezeten". Ze denkt na en knikt dan. „Dat dat heb ik me nog helemaal niet gerea liseerd. Stel je zoiets voor, Dolf, het zou een compleet schandaal geworden zijn". Hij knikt. „Bij alle narigheid was er tenminste één positief ding: dat die schoft je voor hem waarschuwde. Enig idee, wie hij eigenlijk was?" Ze haalt de schouders op. „Enkel een naam. Wat doet het er nog toe? Het is gebeurd. Ik zou er anders vierkant in gelopen zijn". Twee dagen later is het niet zo koud meer. De wind is weg uit de oosthoek en de zon schijnt volop. Daardoor is het gelukkig wat behaaglijker op straat, mits je goed ingepakt bent. Al vroeg 's ochtends is het in de winkel merkbaar, want er komen kort na de openstelling om half negen de eerste mensen, die geschenken nodig hebben voor het Kerstfeest. Als er even een adempauze is en ze nog een kop thee drinken in het atelier, zegt Dolf: „Ik moet vandaag weg. Denk je, datje het alleen aan kunt in de winkel?" Ze knikt. „Zeker. Waarom niet? Moet je ver?" „Het zal wel laat in de middag zijn, voor ik terug ben". „Neem mijn wagen maar, als je hem kunt'gebruiken", zegt ze, maar de man schudt zijn hoofd. „Met al die sneeuw? Mij vee( te gevaarlijk; zo'n held ben ik niet achter het stuur. 1k neem de trein wel". Die dag heeft ze het druk, maar verkoopt uitzonderlijk goed. In de win kel en de etalage hangen verschillende schilderijen, zowel van Dolf als van haar, uitgezocht voor de handel. Want als men weet dat er een schilder en een schilderes de hobbywinkel exploiteren, wordt er gedurig gevraagd naar een „niette duur" doekje. Aanvankelijk liep het niet bepaald storm om een schilderij, temeer ook omdat men hetgeen aange boden werd te duur vond. Jossa herin nerde zich, dat er enkele weken geleden een vrouw verschillende schilderijen be keek en de prijzen vroeg. En als commentaar gaf: „Wat is dat vreselijk duur: driehonderd voor zo'n schilderij tje. Bij Vroom en Dreesman staan diezelfde dingen te koop voor enkele tientjes". Waarop Jossa heel liefjes, maar inwendig kokend antwoordde: „Waarom gaat u daar dan niet heen? Spaart u zich een heleboel geld, niet waar?" Maar op deze dag kwamen mensen, die het vershil tussen kits en kunst, massaproduktie en schepping wel konden zien. Ze verkocht die dag drie doekjes van Dolf en twee van zichzelf. Dat was bij elkaar elfhonderd gulden. Terwijl ze ook nog voor een paar honderd gulden aan andere hobby artikelen verkocht. Toen Dolf om zes uur nog niet thuis was, sloot ze de zaak en nam het geld mee naar achteren. Ruim dertienhonderd gulden, dat is toch te gek om in die ouderwetse toonbank lade te laten liggen. Dolf moet nodig eens een kassa aanschaffen. Mij dunkt, het hoeft tegenwoordig niet meer van de armen af. Omdat Dolf er nog altijd niet was, nam ze aan, dat hij wel buitenshuis zou eten, dus maakte ze provisorisch wat voor zichzelf klaar en at het boven op. Waarna ze bord, schaal en bestek op het tafeltje in de hoek zette. Morgen vroeg was ik wel af, dacht ze. Ik heb 't vandaag wel verdiend. Ik ben niet eens aan ander werk toegekomen. Om van schilderen maar helemaal te zwijgen. Waar die Dolf toch uithangt? Ze stak een sigaret op en nam de krant, waarbij ze op haar gemak ging zitten. Daarin was ze zo verdiept, dat ze de man beneden niet had gehoord en pas tot zichzelf kwam, toen hij de kamer betrad. „Hallol" begroette ze hem met een glimlach, de krant dichtvouwend. „Aan de boemel geweest?" Maar toen ze zijn ernstige gezicht zag, bestierf de lach over haar gezicht. „Is er wat?" Hij knikte en ging zitten. „Je tante is twee dagen geleden naar het ziekenhuis gebracht. Ze is ernstig ziek. Enne je zuster Els is gescheiden. Ze woont met haar kinderen bij je oom en tante in. Het lijkt me verstandig, als je naar huis gaat, wantje oom zit helemaal in de put". (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 9