Vooruitzichten SP^RT WINST VOOR STRENDS END EN MOLENKOOG-DAMES SP^RT ,Een illusie armer programma Sensationele clubavond Koersen vreemde valuta Eilandcompetitie volleybal: Roots nu ook op Texel verkrijgbaar Programma volleybal Burgerlijke stand Gezonde schoenen veroveren de wereld EUILLETON [IJ DAG 10 MAART 1978 PAGINA 9 TEXELSE COURANT (advertentie I.M.) t S.V. Texel Het eerste van Texel gaat uit naar het fe de bovenste plaats staande Sparta- K' n uit Wognum. Het zal daar wel Üiaar worden, maar als Texel met zelfde instelling het veld ingaat als gelopen zondag, dan is het niet kans- Kfs- Het tweede moet uit naar Nibbixwoud v i tegen SEW 3, dat in de onderste gionen verkeert, de punten binnen te $en. Texel 3 ontvangt het sterke Zeemacht ook al geen gemakkelijke opgave. Het vierde heeft thuis tegen SRC 7 X^t veel kans op de overwinning. Ten C. S.V. Oosterend Zaterdag a.s. gaat het eerste van lasterend naar Schoorl. Deze wedstrijd kloeten ze kunnen winnen. Het tweede speelt thuis tegen Zoua- jfin 2. Tegen deze koploper zal het wel Séjoeilijk worden. Om half twee spelen junioren B1 gen DWOW B1 thuis. Bij winst zijn ze impioen. Zondag speelt het eerste thuis tegen SW. Gezien het spel van afgelopen Bekend rekenen we op een overwin- ng- Het tweede gaat naar Breezand en eelt tegen BKC 3. Deze wedstrijd oet ,,op z'n sloffen" gewonnen kun- in worden. Het derde speelt tenslotte thuis tegen avo 5. Ook zij hebben een goede instkans. K.B. Texelse Boys Het eerste van Texelse Boys krijgt het er moeilijk tegen koploper Wieringer- aard. Ook het tweede moet het inemen tegen de lijstaanvoerder. Het irste gaat niet ver weg maar moet toch tl 12.05 uur met de boot mee. Het reist imen met De Koog. Zaterdag hebben de A-junioren en B1 rare tegenstanders. Al met al niet akkelijk voor Texelse Boys. Het hoofd il houden en alles er uit persen is dus devies. Kopie voor de Boyskrant moet vrijdag s. worden ingeleverd. A.W. S.V. De Koog Het eerste gaat zondag uit naar Schellinkhout dat slechts 2 punten onder De Koog staat en alles zal doen om de 3e plaats van De Koog over te nemen. Vertrek boot 12.05 uur. Het tweede speelt om 14.30 uur thuis tegen JVC 5. Hier moet De Koog toch zeker een gelijk spel kunnen behalen. De C-junioren spelen zaterdag om 13.30 uur thuis tegen WGW C5. De B-junioren zijn vrij, maar spelen misschien een oefenwedstrijd (zie kast je). J.v.B. S.V. Cocksdorp SVC 1 ontvangt zondagmiddag GSV. Een fysiek zeer sterke tegenstander waartegen SVC alle zeilen zal moeten bijzetten. Of SVC 2, dat ook thuis speelt, in het veld zal komen is nog onzeker, door een groot aantal afberichten is het misschien niet mogeljk om het tweede elftal volledig in het veld te doen komen, komen. Terreindienst: A. Veen en R. West dorp. Vrijdagavond is er opnieuw een bij eenkomst voor de spelersgroep (Ie en 2e elftal) van SVC. Deze bijeenkomst, die in de kleedkamer wordt gehouden, geldt als eerste kennismaking met de mogelijk nieuwe trainer van SVC. Als tweede en niet minder belangrijk punt wordt het voortbestaan van het tweede elftal besproken. Het is dus zaak dat ook alle spelers van het tweede elftal aanwe zig zijn. J.W.B. UITSLAGEN TEXELSE BOYS In de vorige krant werd verzuimd de uitslag te vermelden van junioren WGW C3-Tex. Boys Cl. Dat was 0—2. De uitslag pupillen Oosterend C1-Tex. Boys C1 was niet 10—0 maar 1—0. SCHAAKCLUB EN PASSANT Groep B: Volop spanning op de laatst gehou den clubavond en bijzonder sensatione le uitslagen. Jan Witte stond tegen zijn broer Niek een toren voor, toen hij pardoes mat gezet werd. H. Goslinga bracht het tegen Niek met één pluspion ook niet verder dan remise. Joop Rommets verwees K. Kuip naar de C-groep en zorgde toen voor de vol gende verrassing: een tweede nederlaag voor Jan Witte. Nog was het niet op in groep B: Peter Bergman leek H. van Daalen in de houdgreep te krijgen, hetgeen de tweede nederlaag in succes- siedreigdeteworden voor laatstgenoem de. Debutant ArjSn Bakker trok aan het langste eind tegen J. van Heerwaarden. H. Elzinga verknalde een riante stelling. K. J. den Haan incasseerde het punt van A. Bakker, die de afgebroken partij zonder verder te spelen gewonnen gaf en bewees toen tegen M. Vittali over scherp positioneel gevoel te beschikken. W. de Bruin sneefde in een avontuurlij ke partij. A. Bakker verslikte zich bijna, remise door eeuwig schaak versmaadde hij. Mat in twee bleef hem bespaard: De Bruin overzag het. Bij de Noordhollandse jeugdkam pioenschappen in Koog aan de Zaan eindigde Joop Rommets op de 5de plaats met 4 p. De kampioen had 554 p. Jeroen Rommets finishte als negende. A.s. zaterdag bondscompetitie: En Passant 1-VW 3. E.P. 1 is hiermee uit gespeeld. Op dinsdag 28 maart om 2 uur in De Zwaan: een schaaktoernooi voor jong en oud. Op zaterdag 1 april een schaakmara thon aan boord van TESO-boot tegen MSC door 15 E.P.-leden bij toerbeurt van 6.30 tot 21.00 uur. TESO stelt een beker beschikbaar. Uitslagen: Groep A: K. J. den Haan-A. Bakker 1—0 J. Hoogerheide-H. Elzinga 1—0 A. Terpstra-J. Dros 0—1 W. de Bruin-A. Baker 0—1 J. Witte-N. Witte 0- -1 N. Witte-H. Goslinga 54- 54 J. Witte-Joop Rommets 0- -1 Groep C: A. Bakker-Jeroen Rommets 0- -1 C. Witte-R. Maas 0 -1 A. Bakker-J. van Heerwaarden 1 -0 Degradatie groep B - C: K. Kuip-Joop Rommets 0- -1 Jeugd: J. Kreeft-S. v. d. Bijl 0- -1 S. v. d. Bijl-J. P. Bakker 0 -1 S. v. d. Bijl-W. v. Es 54 ■54 J. Kreeft-E. Groot 0 -1 J. P. Bakker-K. Landvreugd 54 -54 van 29 februari t/m7 maart 1978 Geboren: Jessica Geertruida, dv. Jan M. Hoep en Cornelia T. M. Barhorst; Marieke Suzanne, dv. Gerardus J. M. Timmer en Cornelia G. Huisman. Ondertrouwd: Petrus T. Witte en Martha M. Kager; Peter F. van Breugel en Helena G. van der Plas. Overleden: Pieter van der Slikke, oud 84 jaar, wonende te Den Burg; Jacob de Graaf, oud 72 jaar, wonende te Den Burg; Willem L. Brusse, oud 67 jaar, wonende te De Waal. Westduitse marken 100 7105,25 Belgische francs 100 7 6,70 Franse francs 100 7 44,25 Zweedse kronen 100 7 45,50 Zwitserse francs 100 7113,25 Deense kronen 100 7 37,25 Amerikaanse dollars 1 7 2,13 Engelse ponden 1=7 4,10 Oostenrijkse schillingen 100 7 14,70 Italiaanse lires 100 7 24,25 Z.D.H. De a.s. training van de ZDH-senioren vrijdagavond, 19.00 uur, dus niet rals we eerder schreven donderdag- rond. ZDH is wederom vrij voor de com- ititie, maar speelt zondagmiddag om ilf drie op eigen veld een interessante ifenwedstrijd tegen JVC 1 uit Juliana- >rp. Deze ploeg staat in de tweede e met 6 punten voorsprong boven in. Nu kan ZDH bewijzen of zij Brkelijk een goede ploeg heeft die zich de tweede klasse zou kunnen aanpas- n. Het kan dus spannend worden op it ZDH-terrein. Om 12.15 uur (en niet om half drie els staat aangegeven) speelt het goed aaiende ZDH 3 een voorwedstrijd gen WGW 7. We rekenen op beide inten. Het tweede gaat naar Helder 6. F.Z. Dinsdag kwamen in de 2e klasse heren de teams van De Rog en Strends- end 1 tegen elkaar uit. Strendsend dat in de eerste set nog moeilijkheden had met De Rog was in de tweede set duidelijk de betere. Zij wonnen met 2—0. In de eerste klasse dames werd de wedstrijd tussen De Koogel en Molen koog gespeeld. Er waren 3 sets nodig om een beslissing te brengen en zelfs tot 2 punten voor het einde van de derde set was het nog onduidelijk wie de over winning zou behalen. Het werd tenslot te Molenkoog. De 2e klasse heren wedstrijd tussen De Rog en Strendsend 1 was vooral in de eerste set spannend. Beide teams speelden een aantrekkelijke partij en waren beslist aan elkaar gewaagd. Vanaf de stand 7-7 wist Strendsend een voorsprong op te bouwen (13-8). On danks de achterstand bleef De Rog be heerst spelen en wist zodoende bij 14-14 langszij te komen. Strendsend toonde zich in de eindstrijd toch de sterkere en won met 17-15. Dat de Oosterenders de betere waren bleek vooral in de tweede set. De Rog kon niet verhinderen dat zij al direkt een grote achterstand opliepen. Goed spelend stevende Strendsend naar een 15-2 set-overwinning en won daarmee de wedstrijd. Als een kogel In de eerste klasse dames werd de topper tussen De Koogel en Moolen- koog gespeeld. Terecht bleek dat De Koogel de laatste tijd als een kogel omhoog schiet in deze klasse. De Koogel ging gelijk in het offensief waardoor Molenkoog enigszins verrast werd. Het keek dan ook al snel tegen een 10-3 achterstand aan. De verdedi ging van Molenkoog draaide in deze set nog niet soepel. Goed gebruik makend van deze verwarring in de verdediging bij Molenkoog wist De Koogel de set een vrij gemakkelijke 15-8 ovenwinning te behalen. Hierdoor wakker geschud trok Molenkoog in de tweede set gelijk het initiatief naar zich toe. Ze gaven De Koogel geen kans om veel punten te Het ontstaan van de Roots Boven een „weightwatcher" (een magere biefstuk la tartare met veel rauwe groente) in het Amsterdamse Sonesta Hotel, vertelt European Chair man Alan K. Jackson het succesver haal van die rare schoenen, Roots. Schoenen die 'n rage werden. Jackson (47), die vroeger als organisatie-advi seur zaken deed met de vader van Don Green, trad in 1974 toe tot de Roots- directie en is nu speciaal voor de Europese markt verantwoordelijk. Een lange, zwartharige Canadees, die er jonger uitziet dan zijn paspoort aan geeft en natuurlijk zelf ook op Roots loopt. „Don en Michael waren respectieve lijk vierentwintig en zevenentwintig jaar toen ze met deze onderneming begon nen. Nee, ze hadden nooit iets met schoenen te maken gehad; na de uni versiteit hadden ze tal van baantjes ge had en ze wilden toen eindelijk weieens serieus aan de slag. Toen de beide vrienden op een reis in de Verenigde Staten waren, kwamen ze daar schoe nen tegen die hun interesse opwekten.Schoenen die daar op een Deense licensie werden gemaakt. Met als belangrijkste kenmerk, dat die schoenen een verlaagde hiel hadden, waardoor de schoen beter bij de natuur lijke manier van lopen aansloot: je zet eerst je hak neer en vervolgens wikkel je de loopbeweging af naar de voor voet. Don en Michael zagen de moge lijkheden voor zo'n schoen, vooral voor mensen die veel moeten lopen of staan, maar ze vonden de afwerking en scoren en konden een voorsprong op bouwen. De Koogel begon bij vlagen paniekerig te spelen en kon zodoende de sterke aanvallen van Molenkoog moeilijk verwerken. Molenkoog dat nu op volle kracht draaide kon deze set met 15-7 naar zich toehalen. In de derde en beslissende set leek Molenkoog een gemakkelijke overwinning te behalen. Het werd al direkt 8-1. Een time-out van De Koogel bleek taktisch goed gekozen. Goede aanvallen van De Koogel sticht ten verwarring in de verdediging van Molenkoog. Het was wederom deze verwarring waar De Koogel goed ge bruik van wist te maken. Bij een 10-10 gelijke stand lag de strijd weer helemaal open. Beide teams vochten nu verbeten voor de punten. Via 14-14 kreeg toch Molenkoog de eindoverwinning in han den door een 16-14 setwinst. De hamburgers gaan deze week naar Teso Marsdiep, dat de winnaar was van de wedstrijd met de langste rallys. Volgende week gaan de hamburgers naar de wedstrijd die in de kortste tijd winnend wordt afgesloten. de materiaalkeuze die ze daar in de Ver enigde Staten zagen, beslist onder de maat. Ze besloten het in Canada zelf anders en beter te gaan doen en schoenen te gaan maken, waarvoor het lichaam aan het eind van iedere dag weer dankbaar is. Shop met eigen stijl Vervolgens zaten Don en Michael ook niet stil. Zij besloten dat hun vreemde schoenen het niet zouden ver dragen opgenomen te worden in de uitgebreide collecties van de normale schoenwinkels. Nee, hun Roots, die het natuurlijke lopen weer terug moes ten brengen, dienden in een aange paste omgeving te worden verkocht. Puur natuur, luidde het motto. En dat betekende dat zij hun eerste boetiekje zelf inrichtten met eiken meubilair, wollen vloerbedekking, veel groene planten en vooral: veel rust. Alles dien de lekker ontspannen te zijn. Zelfs de kleding van de Roots-verkopers: ver zorgd, maar lekker los. En zo geschiedde het. De Kowalewski's zoch ten de beste kwaliteiten leer voor hun met veel handwerk gemaakte schoe nen, Don en Michael verkochten ze in hun winkeltje met eigen huisstijl. Da? die formule het deed, bewezen de dertig maanden die volgden op de winkelopening in augustus 1973: er werden nog eens zestig Roots-shops geopend. De sprong over de oceaan vond plaats in maart 1975, toen in de Damstraat in Amsterdam de eerste Europese Roots-schoenwinkel werd ge opend 14.30 u.: Tevoko 1-Callantsoog 1 (h) 14.30 u.: Pakhuus-Polisport 2 (h) 15.30 u.: Tevoko 2-Br. Seahawks 2 (h) 15.30 u.: Smash '68-Br. Seahawks 2 (d) Zaterdag 11 maart 1978: Afdeling Noordholland: Schoorl-Oosterend (Z), 14.30 uur Oosterend (Z) 2-Zouaven 2, 14.30 uur Junioren: Tex. Boys A1-W.Waard A1, 13.30 uur Texel Bl-Tex. BoysBI, 13.30uur JVC B2-Texel B2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) HRC B5-Tex. Boys B2, 14.30 uur Oosterend B1-DWOW B1, 13.30 uur Helder C1-Texel C1, 14.30 uur WGW C4-Tex. Boys C2, 13.15 uur HRC C4-Texel C2, 13.15 uur W. Vogels C3-Oosterend C1,14.30 uur De Koog C1-WGW C5, 13.30 uur ZAP C3-Cocksdorp Cl, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Texel C3-Succes C3, 13.30 uur HRC C6-Oosterend C2,13.15 uur Pupillen: Afdeling A: Tex. Boys A1-ZDH A1, 15.15 uur Oosterend A1-De Koog A1, 15.00 uur Texel A3-TexelA1, 12.30 uur Texel A4-Texel A2, 12.00 uur Tex. Boys A2-Cocksdorp A1, 15.00 uur Afdeling B: Texel B1-De Koog B1, 12.45 uur Tex. Boys B1-ZDH B1, 14.15uur Tex. Boys B2-Texel B2,13.30 uur Texel B3-Oosterend B1, 15.00 uur Afdeling C: Cocksdorp C1-Tex. Boys C1, 14.00 uur De Koog C1-Texel Cl, 15.00 uur Texel C2-Oosterend C1, 15.00 uur Zondag 12 maart 1978: Afdeling Noordholland: Spartanen-Texel, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Wiron-Tex. Boys, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Schellinkhout-De Koog, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Oosterend-WSW, 14.30 uur Cocksdorp-GSV, 14.00 oor SEW3-Texel 2, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Texel 3-Zeemacht 3, 14.30 uur BKC 3-Oosterend 2, 12.00 uur WGW4-Tex. Boys 2, 14.30 uur Tex. Boys 3-DWOW 2, 14.30 uur Cocksdorp 2-DWOW 3,12.00 uur Helder 6-ZDH 2, 12.00 uur ZDH 3-WGW7, 14.30 uur Oosterend 3- Flevo 5,14.30 uur Texel4-SRC7, 14.30 uur De Koog 2-JVC 5, 14.30 uur Dames: llpendam-Tex. Boys, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Ilpendam2-Tex. Boys 2, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Samen reizen: Zaterdag 11 maart: Vertrek van Texel boot 13.05 uur: Texel B1 en Cocksdorp C1. Zondag 12 maart: Vertrek van Texel boot 12.05 uur: Texel 1 en Texel 2. Dames Tex. Boys 1 en 2. Tex. Boys 1 en De Koog 1. Bij afkeuring terrein bus afbestellen, telefoon (02240) 2421. door Leida Graafland I. Peet is geïnteresseerd, vraagt waar woont en Els vertelt argeloos, dat ze iet enkele dagen een huis in Overschie il betrekken. Noemt zelfs straat en -immer. De man knikt en herinnert ch, dat Jossa wel eens iets heeft srteld over haar broer en haar zuster, sar weet niet meer in welk verband, f was het, toen ze spraken over het sdsdienstverschil? Het doet er ook niet Na een kwartiertje kijkt Peet Voor oud op zijn horloge en zegt: „Spijtig, st ik niet langer kan wachten, me- ouw eh.... hoe was uw naam ook?" s denkt na en zegt: Els. Zegt u maar Bwoon Els. Dat is wel zo gemakkelijk". Met een handdruk nemen ze af- heid. De man zegt: „Ik bel Jossa wel p; het was trouwens niet zo belang- jc". Jossa is gepikeerd, als ze van Els te oren krijgt, dat ene meneer Voorhoud it Helmond er is geweest. „Je was nog een vijf minuten de deur uit. Wat een ardige man, he? En zo beschaafd. Hij moest jou hebben. Heb je wat met hem?" Jossa kijkt Dolf één sekonde aan en geeft met gefronste wenkbrauwen bijna ongemerkt een seintje. De man begrijpt terstond: ze wil het niet weten. En houdt er dus zijn mond over. Jossa zegt enkel: „een kunstkenner. Hij heeft in januari die tentoonstelling georgani seerd en hij koopt af en toe een doekje, van mij of van Dolf". „Heeft-ie natuurlijk geld, concludeert Els logisch. „Nou, houd hem dan maar aan het lijntje, zus; zulke klanten leggen jullie vast geen windeieren. Jeetje, ik heb één tube waterverf van tachtig cent verkocht vanmiddag. Is het altijd zo druk?" Dolf lacht. „Men heeft drie dagen carnaval gevierd, Els, de centen zijn dus op. Bovendien zullen ze vandaag wel allemaal haarpijn hebben. De rest van de week zal wel navenant zijn. In zulke dagen verkopen we weinig, maar dat is niet zo erg." Donderdagsmorgens brengt Jossa Els met haar drie kinderen naar het station. En betaalt de treinreis, want dat is een heel bedrag. Misschien heeft Els in stilte gehoopt, dat tante Jossa of oom Dolf het viertal met de auto terug zou brengen naar Rotterdam, maar tante Jossa heeft er geen zin in. Ze wil weer aan het werk; daarom is ze blij, dat de kinderen vertrekken, zodat de rust terugkeert in Huize Prinsse. Terug in huis bemerkt ze, dat Dolf opnieuw bezig is met het schilderij van Marie van Lierop, die voor deze gele genheid vrij kon krijgen. Want ze staat weer op de verhoging met enkel een gaasachtig doorzichtig bloesje over haar bovenlichaam. Blijkbaar raakt Dolf geïr riteerd over haar aanwezigheid in het atelier, dus laat ze het plan om zelf ook weer te gaan schilderen voorlopig varen en gaat naar de keuken, want de ontbijt- vaat moet nog afgewassen worden en dan is het onderhand ook koffietijd. Als het zover is, roept ze vanuit de keuken: „Koffiel" En gaat dan zelf aan tafel zitten om te drinken. Dolf komt even later met een „sorry, het gaat enorm goed, dus we blijven dooltuinen" en neemt op een blaadje de beide koppen mee naar het atelier. Even later hoort ze Martie giechelen en de gedempte stem van Dolf. Ze voelt de jaloezie weer opkomen; de sigaret in haar vingers trilt. Ik lijk wel gek, denkt ze. Elke schilder zal wel eens een grapje maken met zijn model, dat is niets bijzonders. Maar diep in haar hart weet ze nu: ik ga nooit met een kunstenaar trouwen, of dat nu een schilder is of een beeldhouwer, want ik ben en blijf jaloers, al ben ik momenteel helemaal niet van plan te trouwen. Dat vertelt ze ook de volgende dag. Het is vrijdagmiddag als Peet Voorhoud belt. Hij stelt voor, dat ze zondagmiddag naar hem toekomt, zodat ze dan kennis maken kan met zijn zoon Driek. Jossa antwoordt op rustige toon, dat ze geen toekomst ziet voor hen beiden en dus zijn aanzoek niet kan aannemen. Er zijn teveel verschillen. Maar Peet houdt aan: „Kom in ieder geval zondagmiddag theedrinken; dat is al het minste, wat je kunt doen. Zelfs al wil je niet met me trouwen, kunnen we toch vrienden blijven?lk zal heus wel de vormen in acht nemen, daar kun je van op aan. Het is ik ben erg trots op m'n zoon, al zal iedere vader dat waarschijn lijk wel zijn, en wil daarom graag, dat je met hem kennismaakt, snap je?" Nu aarzelt ze. Eigenlijk is er niets op tegen voor ditmaal te gaan. Ze neemt aan, dat zoon Driek wel een jeugdversie zal zijn van Peet zelf. Als-ie tenminste niet méér op zijn moeder lijkt. En stemt dan tenslotte toe. „Goed, er zit wel wat in je argument. Zo tegen drieën zie je me dan wel verschijnen. Komt dat gele gen?" „Jossa, je kunt weten, dat jij altijd gelegen komt/ al is het midden in de nacht". Ze antwoordt: „Zeer vereerd". Het klinkt ietwat spottend, want ze denkt erbij: Dat zou je waarschijnlijk best willen, als ik je midden in de nacht kwam opzoeken. Maar zo gek zal Jossa echt niet zijn, meneer Voorhoudl Zondagsmorgens gaat Jossa weer naar de kerk. Het is haar de vorige zondag goed bevallen en ze neemt zich voor vaker te gaan. Dolf is er enigszins verwonderd over, maar zwijgt wijselijk. Zelf is hij van huis uit Katholiek, maar doet er al in geen jaren wat aan. Na de kerkgang drinken ze samen boven koffie en roken. Onderwijl zegt Jossa zo langs haar neus weg: „Vanmiddag ben ik er niet. Ga ik thee drinken bij Voorhoud in Helmond. Kan Ik kennismaken met zijn zoon, de toekomstige ingenieur. Ik ben uitgenodigd". „O, juist". Dolf kijkt haar aan en trommelt met zijn vingers op de stoel leuning. „Wat wordt het antwoord? Ja zeker?" Ze glimlacht. „Hoewel het je hele maal niet aangaat, omdat het een zaak is tussen Peet en mij, zelfs in Rotterdam weten ze nergens van, wil ik jou als vriend en huisgenoot wel verklappen, dat ik zijn aanzoek in feite al afgeslagen heb. Omdat ik teveel problemen zie. Bijvoorbeeld ons standsverschil en dan zal het feit, dat hij katholiek is en ik protestant tenslotte ook wel een grote rol spelen. Tenslotte ben ik van mening, dat ik niet voldoende van hem houd om met hem te trouwen. Maar daarom kunnen we wel goede vrienden blijven", besluit ze. En denkt: ik lijk wel Peets echo. „Kijk maar uit met hem. Als-ie maar van je afblijft". „Daar ben ik zelf bij. Overigens, ook dat is een zaak tussen hem en mij". „Jawel, dat zal best zo zijn, maar ergens voel ik me verantwoordelijk voor je". Ze schiet in een lach. „Hoorheml Dat is even een geruststelling I Jaloers?" „Het is geen kwestie van jaloers zijn. Jossa. Het is de wetenschap, dat ik geen partij ben tegenover hem. Hij, de grote directeur van een confectiefa briek, een familiebedrijf, waarin geen buitenstaander ook maar één cent heeft zitten, allemaal schatrijk, en ik... een gesjochte schilder, gescheiden... enfin, bij hem vergeleken ben ik nergens". Ze schudt haar hoofd. In een opwel ling komt ze overeind en neemt zijn hoofd tussen de handen, waarna ze de man op beide wangen kust. „Je bent een schat, dat weet misschien niemand zo goed als ik, maar je bent voor mij als een broer, meer niet. Je bent hardstikke lief, keuk en bovendien best het aanzien waard met je een en veertig jaren, maar ik kan me je absoluut niet voorstellen als mijn man. Dus maak je in dit opzicht als jeblieft geen illusies, het heeft geen enkele zin. Overigens, ik heb je al vaker gezegd, dat ik eigenlijk helemaal niet wil trouwen". Datzelfde zegt Jossa Hunninkhuizen ook die middag, als ze een half uurtje met Peet Voorhoud entre nous Is. Driek is onderweg, maar heeft gebeld, dat hij wat vertraging heeft. Er is een file; hij zal de eerstvolgende afrit nemen en binnen door rijden naar Helmond. Kwestie van een half uurtje en hij is er. Ze vertrouwt het niet helemaal, maar Peet zegt heel rustig: „Wacht maar af, dan zal hij het straks zelf bevestigen. Het is zondagmiddag en prachtig weer, dus je krijgt weer de gebruikelijke zondagsfiles op de autowegen". (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 9