SP#RT Fexefstroom en ^trends End wonnen „Race with the devil Een illusie armer HLAYNIHIIWS programma «GERIJ KOSSEM IRIODEKAMPIOEN landkompetitie volleybal iute palmpaasoptocht Huisvrouwengym wijkt voor festiviteiten Paastoernool bowling In twee klassen Snelheidscontrole Paard doodgereden n Programma Eilandcompetitie Nevobo-programma Prognoses IUILLETON ff IDAG 17 MAART 1978 TEXELSE COURANT PAGINA 7 de tweede klasse heren won na een inende wedstrijd Strendsend 1 met van Gamma en Texelstroom 1 met van Teso Marsdiep. erder moest in de eerste klasse in Tevoko Opduin het afleggen >n Slagerij Kossen, waardoor de ste wederom periodekampioen is de tweede klasse. et technisch beter spelende Strend- 1 had het in de tweede klasse heren iilijk tegen het fel spelende Gamma, lanks het feit dat Gamma veel goede I vallen van Strendsend onderschepte het niet voorkomen dat het de :te set steeds tegen een lichte terstand aankeek. Pas vanaf 13-11 :en de Oosterenders door te drukken r een 15-11 overwinning. In de ede set bleef Gamma doorwerken, naai kreeg het loon naar werken. Nu het Strendsend dat voortdurend in een achterstand moest aankijken, bij 6-12 konden de Oosterenders iets ig doen. Ze gingen er nog even hard maan en wisten terug te komen tot 12 Gamma kreeg tijdig de greep op spel terug en maakte de set af met 12. In de beslissende derde set leek alsof Gamma uitgeblust was. indsend liep gemakkelijk uit naar Bij de stand 14-7 voor Strendsend ig Gamma weer de geest. Het drong strenders in het offensief. Zij wisten tot 14-12 terug te komen, maar het Strendsend dat de laatste klap gaf de wedstrijd won: 15-12. ten andere wedstrijd in de tweede se was die tussen Teso Marsdiep en lelstroom 1. De jongens van de itrale hadden het in de eerste set lakkelijk. Teso Marsdiep werd in de dediging gedrongen en moest toe hoe Texelstroom 1 de eerste set 15-6 won. In de tweede set speelde io Marsdiep beduidend beter. Halver- je de set was het verschil slechts s punten. Goed samenspel van lelstroom 1 gaf hun wat meer lucht, /ergrootten de voorsprong tot 14-10. 0 Marsdiep probeerde het nog even wist wonderwel tot 14-13 terug te nen. Het verlossende punt werd nu icoord door Texelstroom 1 dat daar- 1 de set en de wedstrijd won. ilagerij Kossen had in de heren 1e >se een overwinning op Tevoko Juin nodig om zich periodekampioen unnen noemen. Tevoko Opduin had Je eerste set weinig weerwoord op sterke aanvallende spel van Slagerij isen. Dit mondde uit in een 15-9 rwinning voor de laatste. Ook in de iede set begon Slagerij Kossen sterk nam een 6-0 voorsprong. De consen- Joor een zetfout in de vorige krant is route van de palmpaasoptocht die dag a.s. om 14.00 uur in Den Burg rdt gehouden slechts gedeeltelijk jrgegeven. De volledige route is: roonoordsingel, Kogerstraat, De Lijnbaan, Hollewal, Weststraat, lenstraat, Zwaanstraat, Groene- ats, Parkstraat, Weverstraat, Achter- Drijverstraat, Thijsselaan, Bern- dlaan, Wagemakerstraat. tratie raakte weg. Hiervan wist Tevoko Opduin goed gebruik te maken. Ze kwamen zelfs terug tot 11-11. Slagerij Kossen dat wist dat het de overwinning nodig had gooide nu al zijn krachten in het veld en won verdiend met 15-11. Zo konden zij zich voor de tweede maal dit seizoen periodekampioen noemen. Het rondje hamburgers gaat deze week naar de dames van Familie Witte, want deze wisten hun wedstrijd in de snelste tijd te winnen. Volgende week zijn ze voor het team dat een set met het grootste verschil weet te winnen. De politie hield woensdag in Den Burg en De Koog een snelheidscon trole, die een groot aantal bekeuringen opleverde. Op het Schilderend in Den Burg werden 3 automobilisten aangehouden, waarvan de snelste 81 km had gereden (ter plaatse mag niet harder dan 50 worden gereden) en op de Dorpsstraat in De Koog (ook bin nen de bebouwde kom) werden 20 automobilisten bekeurd, waarvan de snelste 99 km had gescoord. Op de Waalderweg bij De Ruijters- plaats botste de agrariër R. uit de Eendracht met zijn Mercedes tegen een paard dat onverwacht de rijbaan over stak. Het dier werd zo ernstig gewond dat het ter plaatse moest worden afge maakt. Vrijdag tot en met maandag vertoont het City theater „Race with the devil" een spannende aktiefilm van Jack Star- ret. Peter Fonda en Warren Oates beleven een onvergetelijke vakantie in de zuidelijke staten van Amerika. Zij komen in aanraking met een groep satan-aanbidders, door welke toevallige ontdekking hun leven direkt gevaar loopt. Als ze in het nabijgelegen dorp aangifte doen van hun ontdekking wordt hen de raad gegeven zo vlug mogelijk verder te trekken, de sherif zal de zaak verder wel regelen. Als zij hun reis voortzetten, worden ze het slachtoffer van een paar overvallen en aanslagen. De twee vrouwen beginnen nu toch wel wat angstig te worden en Fonda en Oates schaffen zich een paar grote geweren aan. Langzamerhand blijkt bijna de gehele bevolking van de streek een duivels plezier te krijgen in het pesten van de vakantiegangers. Naarmate de grote, veilige stad dichter bij komt neemt het geweld toe en vindt een klimax in een grote auto-jacht, waarbij de kampeerauto door vier ande re auto's wordt ingesloten en geramd. Oates en Fonda zijn geen kinderachtige jongens en hebben als compagnons in de motorenhandel nog wel wat stunts in huis. Een film uit de categorie nachtmerries met een flinke dosis geweld en spekta kel. Het gegil van de vrouwelijke kam peerders helpt de stemming er in te houden. (Aanvang 20.00 uur en toe gang 16 jaar). Zondagmiddag (drie uur) draait voor alle leeftijden Walt Disneys „Cinderel la". Het bekende sprookje „Assepoes ter" met de prins, de stiefmoeder, lelijke stiefzusters en een hele boel dieren- rollen. Vooral de laatste zijn altijd de moeite waard en steken nogal af bij de door Disney steeds houterig getekende mensen. Nederlands gesproken door leden van de Nederlandse hoorspelkern. De huisvrouwengymnastiek van vrij dag (heden) van 9.00 - 11.00 uur in de gymnastiekzaal aan de Beatrixlaan gaat wegens festiviteiten van de Sint Jozef school niet door. Dinsdag 21 maart 1978: Veld A, heren: 18.30 u.: Dros' Bakkerij-Tevoko Opduin L. Bakker 19.10 u.: Bakkers Ijzerhandel-Gamma J. Kooger 19.50 u.: Jelleboog-Strendsend 1 Spoorzicht 20.30 u.: Strendsend 2-Texelstroom 2 R. van der Kooi 21.10 u.: Teso Marsdiep-JKM 21.35u.: Smash '68-Texelstroom 1 22.00 u.: Gr. Slock 1-Fam. Witte Veld B, dames en heren: 18.30 u.; S. Bremer-BGZ S. Oosterhuis 19.10 u.: Gr. Slock 2-LBO W. van de Kamer 19.50 u.: Teso Texelstroom-Electrohuis L. Medema 20.30 u.: Gyvo B en A-Strendsend J. Driehuis 21.10 u.: Timmers Bakk.-Jozefschool mevr. van Diesen Veld C, dames: 18.30 u.: Fam. Witte-Smash '68 N. den Hartog 19.10 u.: De Rog-Lois N. Witte 19.50 u.: Vopda-Nokanto mevr. Seegers 20.30 u.: Beerebar-Dros' Bakkerij M. van de Wetering 21.10 u.: Tevoko jun.-Tevoko A 21.35 u.: Molenkoog-Gyvo Mets 22.00 u.: De Koogel-Gr. Slock 1 Zaterdag 1 april 1978: veia a, neren: 13.30 u.: Gempo-Jelleboog H. Witte 14.10 u.: Fam. Witte-JKM J. Joosten 14.50 u.: Tevoko Opduin-Timmers Bak. B. Witte 15.30 u.: Smash '68-Gr. Slock 1 C. Kossen 16.10 u.: Dros' Bakkerij-Slagerij Kossen J. Krotje 16.50 u.: Jozefschool-Strendsend 1 W. Oskam Veld B, heren: 13.30 u.: Strendsend 2-Teso Texelstr. A. de Vries 14.10u.: Gr. Slock2-Electrohuis 1 J. Koning 14.50 u.: De 7 Provinciën-Strendsend 2 D. Hoogendijk 15.30u.: Texelstroom 1-Strendsend 1 Spoorzicht 16.10 uDe 7 Provinciën-Texelstroom 2 M. Drijver Veld C, dames: 13.30u.: Fam. Witte-De KoogelN. Mets 14.10u.: Dros' Bakk.-Gyvo B en A N. Witte 14.50 u.: De Rog-Modehuis Beekman M. Walsweer 15.30u.: Lois-Tevoko A E. Ooievaar 16.10u.: Nokanto-Jozefschool Lois 16.50u.: Taxicentrale-Molenkoog M. van de Wetering Afbericht zo spoedig mogelijk voor 22 maart. Zaterdag 28 maart 1978: 14.30 u.: Tevoko 1-Katapult 3 (d) 15.30 u.: Tevoko 5-Noordkop 2 (d) 14.30 u.: Tevoko 1-Polisport 2 (h) 15.30 u.: Tevoko 2-Adelborsten (h) 14.30 u.: Pakhuus-Polisport 3 (h) S.V. Texel Het eerste van S.V. Texel ontvangt het moeilijk te bespelen Purmerend. Purmerend is een elftal dat speelt met een sterke verdediging. Met snelle uit vallen probeert het tot soren te komen. Als we achter de pot dicht houden, dan zit er winst in. Het tweede ontvangt het sterke Zee macht 2; toch zien we ook hier de winst wel zitten. Het derde zal het uit tegen Helder 5 te zwaar krijgen en ook het vierde dat naar Kolhorn gaat om het sterke Kaagvogels 5 te bestrijden, zien we nog niet winnen. t.C. Z.D.H. Zondagmiddag wacht ZDH 1 een zware wedstrijd als Knollendam op bezoek komt. Het kon op het ZDH-ter- rein wel eens een boeiende strijd wor den. Voor beide ploegen is de wedstrijd zeer belangrijk. Knollendam heeft min der wedstrijden gespeeld en heeft nog een goede kans op de titel. ZDH heeft theoretisch een klein kansje, maar voor de periodetitel staan de Zwaluwen zeer goed. De drie periodekampioenen in de drie klassen spelen een halve competitie voor een promotieplaats naar de tweede klas. Uit verloor ZDH met 4—1 in de modder van Knollendam, maar ZDH draait momenteel zeer sterk en de strijd is volkomen open. De Zwaluwen moe ten volledig op winst gaan spelen, want een nederlaag komt zwaar aan. Als voorwedstrijd van het eerste speelt ZDH 2 thuis tegen koploper SRC 5. Het derde van ZDH gaat naar koploper DWOW en zal moeite hebben de nederlaag klein te houden. F.Z. De Koog Het eerste van S.V. De Koog gaat naar Vesdo in Schagerbrug. Het wordt daar erg moeilijk. Het Tweede is vrij. De B1 junioren gaan naar Oosterend B2. Vertrek om 13130 uit De Koog. De C junioren gaan naar Den Helder C3. Vertrek bij „Capri" om 12.30 uur (boot 13.05 uur). J.v.B. De Bowling Bond Texel organiseert dit jaar voor het eerst het „Slagerij Huizer Paastoernooi". Men speelt 6 games single met 2 personen per baan. Om ook de mindere gooiers en gooisters een kansje te geven op een prijs zal dit toernooi in twee klassen gespeeld wor den. Onderscheid wordt gemaakt in de C-klasse, waarin bowlers en bowlsters gooien met een gemiddelde van 136 of hoger, en de D-klasse voor een gemid delde van 135 of lager. Er is ook een serie ingelast voor de dames die altijd op woensdag- en donderdagmorgen gooien. Zij spelen 3 games met z'n tweeën op een baan. Het toernooi zal starten om 11.00 uur. Zaterdagavond om 20.00 uur zal de finale beginnen, die volgens het „knock down"-systeem gespeeld zal worden; na iedere game valt dus de laagste af. Het toernooi zal rond middernacht be ëindigd zijn, waarna de heer Huizer tot de prijsuitreiking over zal gaan. Zaterdag 18 maart 1978: Afdeling Noordholland: Victoria O.-Oosterend, 14.30 uur DEK 4-Oosterend 2,14.30 uur Junioren: Helder B2-Tex. Boys B2, 14.30 uur Texel B2-HRCB4, 13.30 uur W.Meer B1-Oosterend BI, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Oosterend B2-De Koog BI, 14.30 uur Tex. Boys C1-W.Vogels C1, 13.30 uur JVC C1-Texel C1, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Tex. Boys C2-W.Vogels C2, 13.30 uur SVAP '74 Cl-Oosterend C1, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Helder C3-De Koog C1, 14.30 uur Cocksdorp C1-Wiron Cl, 13.30 uur WGW C6-Texel C3, 14.30 uur Pupillen: Afdeling A: Cocksdorp A1-Tex. BoysAI, 15.00uur De Koog A1-Texel Al, 15.00 uur ZDH A1-Oosterend Al, 15.00 uur Texel A2-Tex. BoysA2, 15.00 uur Texel A4-Texel A3, 15.00 uur Afdeling B: Oosterend Bl-Texel B1, 15.00 uur De Koog B1-Tex. Boys B1, 14.00 uur ZDH B1-Texel B3, 14.00 uur Tex. Boys B2-Texel B2, 15.00 uur Afdeling C: Oosterend C1-De Koog C1, 13.30 uur Texel C1-Cocksdorp C1, 14.00 uur Tex. Boys C1-Texei C2, 15.00 uur Zondag 19 maart 1978: Afdeling Noordhoiland: Texel-Purmerend, 14.30 uur ASV '55-Tex. Boys, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Vesdo-De Koog, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Andijk-Oosterend, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) ZDH-Knollendam, 14.30 uur Kwadijk-Cocksdorp, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Texel2-Zeemacht2, 12.30 uur Oosterend 2-JVC 3, 14.30 uur Helder 5-Texel 3,14.30 uur HRC6-Tex. Boys 2, 14.30 uur Tex. Boys3-BKC4, 14.30 uur Zeemacht 4-Cocksdorp 2, 14.30 uur ZDH 2-SRC 5, 12.15 uur DWOW4-ZDH 3, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Kaagvogels 5-Texel 4, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Dames: Tex. Boys-Flevo, 12.30 uur Tex. Boys2-Winkel2, 12.30uur Samen reizen: Zaterdag 18 maart 1978: Vertrek van Texel boot 13.05 uur: Texel Cl, O'end C1 en O'end BI. Zondag 19 maart 1978: Vertrek van Texel boot 12.05 uur: Oosterend 1 en Texelse Boys 1. ZDH 3 en Cocksdorp 1 Vertrek van Texel boot 13.05 uur: De Koog 1 en Texel 4. Bij afkeuring terrein bus afbestellen, te lefoon (02240) 2421. door Leida Graafland De zusters kussen elkander hartelijk, zegt: „Hardstikke leuk, dat jullie ge est zijn. En laat het alsjeblieft niet bij :e éne keer, he? Anders ga ik me zo izaam voelen. Ik zit nu toch al zo'n d van het centrum af". Jossa ant- ordt, dat ze heus nog wel eens een r zal langs komen. Dolf krijgt een ke zoen en laat zich ook niet onbe- jd. Jossa ziet het spotlachend aan. ]if heeft misschien net een tikkeltje eel gedronken; het hindert niet, ze tzelf. Maar als ze ziet, dat Dolf haar ■ter een briefje van honderd in de iden stopt en hem zacht hoort igen: voor de gemaakte onkosten, gt ze een warm gevoel. Diep in zijn t is hij een schat. Stomme griet, die uw van hem. Om zoiets aan de kant tetten. fet voorjaar meldt zich met veel zon mooi weer. Jossa trekt er weer op uit laar wagentje met alle attributen bij h, want als ze iets ziet, dat ze mooi dt, stopt ze en gaat ze schilderen. Ze ift nu lang genoeg gezeten in het ïstmatig verwarmde atelier, ze langt er gewoon naar om weer buiten te werken. Dolf heeft geen bezwaar; hij heeft een nieuw model ontdekt: een oud boerenmannetje. Die gaat hij schilderen en Jossa weet, dat hij er dan wel een week of wat mee zoet is. En passant kan hij de winkel runnen, als zij niet thuis is. Dat moet hij er dan maar voor over hebben. Van Peet Voorhoud hoort ze niet meer. Wel van zoon Driek. Hij heeft haar een week na haar bezoek aan Helmond gebeld en gevraaagd op een bepaalde datum naar Vianen te rijden. Daar is een gezellig, rustig restaurant, waar ze ongestoord kunnen babbelen. Maar Jossas is toevallig in een gemelijke bui en antwoordt, dat ze geen tijd heeft. „Bel me later nog maar eens, als je dat nodig vindt, maar niet in deze maand. Ik heb echt geen tijd om me een halve dag vrij te maken". Jossa heeft daarna niets meer van hem vernomen, maar het kan haar niet schelen. Er is namelijk iets anders, wat haar een beetje dwars zit en waarover ze gepikeerd is. Martie komt ondanks het feit, dat het schilderij al lang klaar is. op gezette tijden naar de hobbyzaak. Niet om er wat te kopen, want hobby winkels zijn er ook in Helmond. Maar ze mag van Dolf meteen doorlopen naar het atelier en daar hebben beiden dan een gezellig onderonsje. Doorgaans blijft ze een uurtje om vervolgens met Dolf weg te rijden. In zijn aftandse, bijna twaalf jaar oude Opel. De man is uren afwezig en komt alleen terug. Soms laat in de avond. Jossa weet, dat ze niet 't recht heeft hem hierover om ophelde ring te vragen. Want er is een gentle- mens agreement, dat men elkanders privacy ten volle zal eerbiedigen, leder een kan doen en laten wat hij wil, al moet het uiteraard wel even tijdig gezegd worden, als een der beide partijen een dag of langer weg wil gaan. Want dan moet de ander immers voor de winkel zorgen. Die is weliswaar aan de ene kant een blok aan het been, maar anderzijds een regelmatige bron van inkomsten. Een ruggesteuntje voor slechtere tijden, noemt Dolf dat, dus daar ga je niet aankomen als het niet persé nodig is. Op een middag, eind maart, komt Driek Voorhoud ineens in de winkel. Het is enkele dagen voor Pasen. Dolf is aan het schilderen. Jossa heeft eigenlijk niets bijzonders om handen dus helpt zij de klanten in de winkel. En is geamu seerd, als ze de jongeman voor de toonbank ziet staan. Ze steekt haar hand uit. „De student. Welkom in Boxtel. Hoe is het?" Hij drukt haar de hand. „Best. Een korte vakantie, voor we de laatste aan loop nemen naar het fel begeerde pa piertje". „Haal je het?" Hij knikt zelfverzekerd. „Reken maar. Anders zat ik niet avond aan avond te blokken. Maar nu ben ik het hele Paasweekend vrij. Tot en met dinsdag volgende week. Zin om die dagen mee te gaan en een beetje te boemelen?" Ze is stomverbaasd door dit abrupte voorstel. „Haha..." reageert ze, niet zo gauw bekomende van de verrassende uitnodiging. „Dat is recht op de man af. De appel valt niet ver van de stam. Hoe wil je dat versieren, meneer de student?' „Ik heet Hendricus, maar iedereen noemt me Driek. Dus dit weekend niet de student en meneer hoeft helemaal niet. Tenzij je Driek niet mooi vindt, mag je ook Hendrik zeggen". „Wel Driek of Hendrik, dat is me om 't even, maar je gaf nog geen antwoord op mijn vraag: hoe?" Hij wijst naar buiten. „Daar staat mijn wagen. Er is een behoorlijke tent in. Als jij ook wat spullen kunt meenemen, bijvoorbeeld iets om op te koken, want dat heb ik niet en op fifty-fifty-basis mee op sjouw wilt gaan, maken we er een moorddadig weekeind van. Nou?" Ze lacht. „Ik ben gewoon overdon derd. Rekent je vader er niet op, dat je de Paasdagen in Helmond bent?" „Welnee, die laat me volkomen vrij. Als ik thuis wil komen, vindt hij het uit stekend, maar hij gunt me mijn studen tenleventje". „Ikeh.... houd me ten goede, Driek, maar ik ben gewoon perplex. Waaraan geniet ik de eer door jou uitverkoren te zijn? Mij dunkt, je zult toch wel voldoen de keus hebben onder je vrouwelijke studenten of kennissen?" „Tuurlijk, maar jij hebt indruk op me gemaakt. Je hebt iets over je, dat ik bewonder en vooral respecteer. Een soort innerlijke adel. En weet je waar om? Omdat je mijn vader een blauwtje liet lopen. Ja, ik weet, dat hij je ten huwelijk heeft gevraagd en je hebt geweigerd. En daar heb ik bewondering voor, hoor, want je had vanzelfsprekend een geweldig huwelijk kunnen doen met vader. Je zou in één klap opgenomen zijn in het wereldje der upperten van Helmond en omgeving. Dat je dit alles versmaadt, bewijst datje karakter hebt. Mag ik daar bewondering en verering voor hebben?" „Wat 't eerste betreft, mag het. Dat laatste is flauwekul. Maar wat je uitnodi ging betreft, waarde vriend, ik kan zo maar niet wegl" „Je woont hier met een schilder, he? Heb je een band met hem?" Ze voelt een kleur opkomen. „Als je soms denkt, dat we samenwonen in de zin van man en vrouw, heb je het mis. We zijn gewoon confraters en vullen elkaar aan: Dolf is portretschilder, mijn specialiteit is meer landschappen. Gek, dat men altijd het verkeerde denkt, als een man en een vrouw in hetzelfde huis wonen". „O, ik kijk niet zo krap. Maar dan is er toch geen enkel bezwaar tegen om een koffer te pakken en bij me in de wagen te stappen?" Ze denkt: ergens heb je gelijk. Waar om zal ik het eigenlijk niet doen? Hij is jong en ik ben het gelukkig ook nog. Daar staat tegenover, dat ik nog een bad moet nemen en me verkleden. Ik moet eigenlijk ook hoognodig m'n haar doen en kleren bij elkaar zoeken. Dit alles kan niet in een vloek en een zucht. Ze vraagt: „Waar wil je eigenlijk heen?" „O, een eind België in, misschien ook naar Duitsland, naar de Eifel. Waar het mooi is zoeken we een plaatsje en zetten de tent op. Heb je wel eens vaker ge kampeerd?" Ze herinnert zich, dat ze eens met een vriendin gekampeerd heeft, in Hoek van Holland. Toen was ze zestien of zeven tien jaar oud. Het was wel leuk, ze hadden dan ook zeldzaam mooi weer en dan is het te doen. Maar nu.... het is nog lang geen zomer. Misschien heeft ze zijn vraag maar ten dele gehoord. Of is die niet voldoen de tot haar doorgedrongen. Want in eens lokt 't haar aan: er enkele dagen helemaal tussen uit zijn. Met deze vlotte jongen, die er ineens beslist niet ver legen uitziet. Evenmin sloom. Ergens ziet ze ook de humor ervan in: de vader heeft ze afgewezen, nu wil de zoon met haar een weekeind er tussen uit. En waarom zal ze het niet doen? Ze gaat er naar verlangen met voorbijzien van alle eventuele bezwaren. Maar toch onder kent ze bepaalde konsekwenties en daarom zegt ze op kalme toon: „Laten we aannemen, dat ik zeg: Akkoord, we gaan aan de rol samen. Maar... dan van mijn kant helemaal vrijblijvend. Zeker zonder dat ik er bepaalde concessies aan vastknoop. Dus helemaal inciden teel. Is dat duidelijk?" (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 7