paad zette licht op groen voor hotel „De Lindeboom HANS VAN DER KLIFT EXPOSEERT DEFINITIEVE BESLISSING PAS NA AANBESTEDING Evenementen oude Ulo MST Ellandcompetitle Zon, maan. hoog water Molen 't Noorden draalt op tweede paasdag Prop Flight drie maal per week naar Amsterdam Texel, te land, ter zee en in de lucht FF FF Wijziging in Waterschapsbestuur Bijzondere dienst in Den Burg IJDAG 24 MAART 1978 PAGINA 7 TEXELSE COURANT De gemeenteraad is dinsdagavond met 12 tegen 3 stemmen ;koord gegaan met de plannen voor hotel ,,De Lindeboom-Texel". ij algemeen heerste echter de angst dat het niet zal lukken het ojekt voor het thans geraamde bedrag te verwezenlijken. Men kon :hter akkoord gaan onder voorwaarde dat het plan niet doorgaat als nadere studie of bij de aanbesteding zou blijken dat de kosten ger zullen worden. De raad stelde dus een bedrag van f1,8 miljoen Iden beschikbaar en garandeerde bovendien dat de burgerij een •drag van f100.000,zal bijeenbrengen. De heren L. J. Weijdt, J. n Asselt en J. C. Dros stemden tegen. B. en W. beloofden te zullen onder- leken of het mogelijk is de vleugel van !t gebouw waarin de muziekschool oet komen zodanig te veranderen dat >or hotel De Zwaan uitbreidingsmoge- kheden overblijven. Dat laatste is technisch wel uitvoer- lar. Wat de bouwkosten betreft maakt it weinig verschil maar wat de grond- jsten betreft misschien wel. Burge- eester Sprenger zag bovendien be varen uit stedebouwkundig oogpunt. 27 vragen J. C. Dros vuurde maar liefst 27 agen af over het projekt om aan te iven dat er nog enorm veel onzeker- iid is. Zo informeerde hij op welke •ettelijke grond het mogelijk is dat de imeente een stichting als de RST in :aat stelt een dergelijk projekt te irwezenlijken, waarom het hele pand iet op de monumentenlijst staat, hoe ■oot de exploitatietekorten zullen zijn in eerstkomende jaren en welke bere- ining daaraan ten grondslag ligt, hoe- iel geld er nog nodig is om de erpshuisfunkties die niet in De Linde- oom terecht kunnen elders onder te engen, of al overeenstemming is sreikt over aankoop van de woning in e Gravenstraat, of een pachtopbrengst m ƒ367.000, per jaar een haalbare sart is, of de behoefte aan een muziek- :hool wel zo groot is dat zo'n voorzie ing is gerechtvaardigd, of een bijdrage in het projekt uit het fonds „Stads- itleg" wel is gerechtvaardigd en of er in aannemer is te vinden die de thans eraamde prijs gestand wil doen. Kleinkinderen Dros hed er moeite mee dat zijn einkinderen nog te maken zullen krij- en met de financiële gevolgen die het rojekt heeft en dat de bouw een eperking zal betekenen voor de heer H. pigt van ,,De Zwaan". Ate Rienstra van het CDA liet zich anmerkelijk positiever uit. Het indeboom-projekt betekent verwezen- king van een aantal belangrijke wen- in Hij vond wel dat grote aandacht loet worden besteed aan de geluids- olatie om te voorkomen dat de ver killende onderdelen van het gebouw kaar overlast aandoen. Ook mogen de lannen met de oude Ulo waarvoor lans slechts twee ton is uitgetrokken, iet op de lange baan worden gescho- sn. Rienstra's fraktiegenoot Jan Witte •ees erop dat hotel Texel straks geen para-commerciële" instelling lag worden dus een oneerlijke konkur- •nt voor andere horecabedrijven. Hij ond ook dat het Lindeboom-projekt iet tot gevolg mag hebben dat andere ensen die op het gemeentelijke inves- •ringsplan staan, worden geschrapt, ërder vond hij dat de inwoners van •en Burg in ieder geval een behoorlijke igen bijdrage op tafel moeten leggen, renals dat in de andere dorpen ten ehoeve van de dorpshuizen is gebeurd. Een dorp dat zichzelf respecteert moet at kunnen". Witte was een van de ladsleden die als eis stelde dat de totale ivestering van 4,3 miljoen in ieder geval iet wordt overschreden. Stamppot Bert Weijdt van Texels Belang zei rote moeite met de plannen te hebben, lij gaf toe dat het een goede zaak is De indeboom op een of andere manier te ewaren omdat in Den Burg al te veel is erknoeid of gesloopt, maar of de thans oorgestelde manier financieel verant- 'oord is betwijfelde hij sterk. Hij vroeg ch af waarop het college baseert dat et benodigde geld wel is op te bren- en. Met de tot dusver gegeven schrif- ilijke antwoorden op onder meer door em in de commissievergadering ge telde vragen, was hij niet tevreden. Hij sprak in dat geval zelfs van een „onbe tamelijke" handelwijze van B. en W. die onder meer hadden geweigerd een exploitatieoverzicht per onderdeel van het complex te geven (omdat dit gezien de onderlinge verwevenheid onmogelijk werd geacht). Weijdt noemde het De Gerard van der Kooi van de WD had ook zorgen over de financiële kant van de zaak. Hij vond dat wel erg veel geld wordt gestoken in de muziekschool, gezien het betrekkelijk kleine aantal leerlingen. Het komt neer op f350, tot f550,- per jaar per leerling. Niettemin wilde hij akkoord gaan met het plan „want er moet wat gebeuren". Ook zijn voorwaarde was dat de thans geraamde cijfers niet overschreden mogen wor den. Fridt Blanken (Pakt) zei dat de ge meente door het De Liryjleboom-projekt zijn laatste appels voor' de dorst opof- tert. Dat vond hij niet zo erg als er maar meer zekerheid was over het financiële reilen en zeilen in de praktijk. De twee ton die nu voor de verbouw van de oude Ulo is uitgetrokken vond hij veel te weinig. „Dit is kennelijk een sluitpost of Lindeboom-plan „een stamppot van ver schillende gerechten" die hij niet belief de te eten. Hij stelde voor alleen de muziekschool in de te restaureren Lindeboom onder te brengen. Hij nam het 't college kwalijk dat geweigerd was aannemers te raadplegen om tot een zo nauwkeurig mogelijke prijsstelling te komen. Hij meende dat alleen mensen uit de praktijk en niet alleen de architect de mogelijk kostbare moeilijkheden kunnen overzien. „Het gaat hier om vakkennis op een zeer specifiek terrein. Bij dit soort projekten is een kostenover- schrijding met 25% heel gewoon. Ik ben best bereid tot een aderlating maar veertig jaar lang bloeden kan dodelijk zijn". Ren je rot Tegen het ontwerp op zichzelf had hij om bedrijfs-economische redenen ook bezwaar. Hij zag veel te lange loopwe gen tussen de verschillende onderdelen. „Dit wordt hotel ren je rot. Er zal meer personeel nodig zijn dan in een modern opgezet nieuw gebouw". De exploita tieverwachtingen van de RST vond hij veel te optimistisch. Hij achtte het bovendien hoogst onzeker of de RST op den duur wel in staat zou zijn de volgens hem zekere verliezen te dragen. De toekomst van de campings van de RST (de belangrijkste inkomstenbronnen) is allerminst zeker en „Bosch en Zee" zou volgens Weijdt ook een schip van bijleg worden. Spreker verwachtte dan ook dat de gemeente zich te zijner tijd gedwongen zal zien De Lindeboom- Texel over te nemen. Onbetaalbare pacht Jan van Asselt van Texels Belang vond het plan veel te kostbaar en noemde de indeling ongelukkig. Hij vroeg zich af welke exploitant bereid is een pachtprijs van f 1.000,— per dag te betalen en veronderstelde dat deze hoge prijs de uitkomst is van een rekensom metje en niet een reeële mogelijkheid. Het muziekschooldeel zou volgens Van Asselt in ieder geval moeten worden geschrapt. „Welke gemeente van om streeks 15.000 inwoners heeft een zelf standige muziekschool? Een deel van het muziekonderwijs wordt toch afge schoven naar de scholen?" Van Asselt zag weinig heil in het handhaven van de hotelfunktie, alleen al door de onmiddel lijke nabijheid van De Karseboom en de J'Elleboog waardoor kwaliteitsgasten zullen worden afgeschrikt of na één keer nooit weer komen. Spreker voelde het meest voor verkoop van het gebouw aan een gegadigde die zich wil verplich ten de gevel in stand te houden en een schouwburgzaal te maken. Als daar voor de gemeente kosten aan zijn verbonden is dat niet zo erg, omdat het dan om een éénmalige uitgave gaat. Door de Stichting Open Jeugdwerk rorden gedurende het paasweekend wee evenementen georganiseerd. In de iocieteit in de Oude Ulo treedt zaterdag e groep „Sinister purpose" op en bij loed weer wordt op tweede paasdag en fietstocht over Texel georganiseerd. Het optreden van Sinister purpose op maart begint om 21.00 uur en de Begangsprijs hiervoor bedraagt f2,75. Deelname aan de fietstocht is gratis i begint om 13.30 uur (zelf fiets leenemen). In het bestuur van het waterschap Texel vonden de laatste tijd de volgende veranderingen plaats. De hoofdingelan den S. Lap B.S.zn en L. Roeper K.W.zn traden af wegens het bereiken van de 70-jarige leeftijd. In hun plaats werden benoemd de heren A. S. Lap S.zn te Den Hoorn en W. Grisnigt, Bernhard- laan 170, Den Burg. Laatstgenoemde als tweede vertegenwoordiger van het „gebouwd". In de vacature J. Vermué (door benoeming als heemraad) werd de heer C. G. Boot, Polderweg 2, De Waal, benoemd, als vertegenwoordiger van de Vereniging tot Behoud van Natuurmo numenten in Nederland. Tenslotte werden heemraad W. van der Werf te Den Burg bij koninklijk besluit en hoofdingeland N. J. de Wit te Eierland bij enkele kandidaatstelling herbenoemd. De benoemingen en her benoemingen gingen in op 1 januari 1978. is de Ulo niet zo belangrijk?" Hij konsta- teerde dat de gemeente gedwongen zal zijn financiële middelen te scheppen om De Lindeboom te kunnen verwezenlij ken, bijvoorbeeld door verhoging van de plaatselijke belastingen. Blanken had verder enige bedenkingen tegen het ontwerp. Hij miste met name een herkenbaar dorpshuis dat als een inspi rerend centrum voor het gemeen schapsleven kan funktioneren. Het deed hem verder verdriet dat het bejaarden- werk hier niet aan zijn trekken komt en het dus voorlopig zal moeten doen met De Hollebol, een gebouw dat te klein is. Ook het open jeugdwerk en het peuter- speelzaalwerk hebben voorlopig geen uitzicht op betere akkommodatie. Blan ken had het verder te doen met Henk Spigt van „De Zwaan" die al zeven jaar van de gemeente gedaan tracht te krijgen dat hij een stuk van de gemeen telijke grond koopt die tussen De Lindeboom en De Zwaan is gelegen. „Spigt is al die tijd aan de lijn gehouden. Hij heeft nu recht op een poging om hem recht te doen". Motie Blanken wilde zelfs een motie indie nen waarin werd uitgesproken dat on derzocht moet worden of het bouw plan kan worden gewijzigd zodat aan de wensen van Spigt kan worden voldaan. De raad zou zich over het resultaat van dat onderzoek moeten uitspreken. Blan ken trok de motie in nadat na enig heen en weer praten en wijzigen duidelijk werd, dat het college al voornemens was aan deze wens te voldoen. Daan Welboren van het Pakt vreesde moeilijkheden bij het beheer van het complex. Hij wees op de noodzaak van een bindende overeenkomst tussen pachter en gebruikers. De gemeente raad zou zich over deze overeenkomst moeten uitspreken. Na een schorsing ging het college in op de diverse aan- en opmerkingen. Aan beantwoording van alle vragen viel echter niet te denken. De burgemeester volstond met erop te wijzen dat er natuurlijk onzekerheden blijven maar dat serieus en niet overdreven optimistisch is gerekend. Definitieve beslissingen over het plan vallen pas na de aanbeste ding. Als de kosten hoger blijken te zijn gaat het hele plan niet door. Bang voor precedenten hoeft men niet te zijn. Een vergelijkbare situatie komt elders op Texel niet voor. De kleinkinderen zullen met de lasten te maken krijgen (al zullen die gezien de geldontwaarding wel 28 maart 1978: Veld A, heren: 18.30 u.: LBO-S. Bremer W. v. Diesen 19.10 u.: Strendsend 2-BGZ K. Bremer 19.50 u.: Fam. Witte-Tevoko Opduin J. Krotje 20.30 u.: Smash '68-Tïmmers Bakkerij H. Witte 21.10 u.: Molenkoog-JKM N.deGraaf 21'50u.: Slagerij Kossen-Gr. Slock 1 B. Witte Veld B, heren: 18.30 u.: De Rog-Gamma J. Pijlman 19.10u.: Gempo-Strencjpend 1 N. Roeper 19.50 u.: Teso Marsdiep- Bakkers Ijzer. D. Hoogendijk 20.30 u.: Texelstroom 2-Teso Texelstr. T. van Leeuwen 21.10 u.: Electrohuis-De 7 Provinciën D. Kooiman Veld C, dames: 18.30 u.: Modehuis Beekman-Expert N. Mets 19.10 u.: Gyvo B en A-Tevoko A I. Eelman 19.50 u.: De Koogel-Tevoko junioren J. Driehuis 20.30 u.: Jozefschool-Strendsend S.Fonds 21.10 u.: Gyvo Mets-Gr. Slock 1 J. Goënga 21.50 u.: Timmers Bakkerij-Hutspot L. Geus meevallen) maar ook met de lusten. Be- heersregels waardoor een soepel geza menlijk gebruik wordt gegarandeerd zijn mogelijk, zoals ook bij andere multi functionele akkommodaties is gebleken. De burgemeester ontkende niet dat bepaalde andere investeringen op Texel als gevolg van het plan zullen worden vertraagd of achterwege moeten blij ven. De kosten per leerling van de muziekschool vond de burgemeester geen relevant gegeven. De muziek school heeft op den duur een zodanig effekt voor het totale muziekleven op Texel dat het niet op deze wijze kan worden benaderd. „Als u zou uitreke nen wat de Texelse sportakkommoda- ties per gebruiker kosten zou u ook schrikken". Ulo Wethouder Jaap Westdorp trachtte de raadsleden gerust te stellen wat de oude Ulo betreft. De twee ton die hiervoor is uitgetrokken moet als een begin worden gezien. „Het gaat niet op de lange baan. Van hogerhand zou dat zelfs niet worden toegestaan", aldus Westdorp. Wethouder Jook Nauta herinnerde er onder meer aan dat het Centraal Insti tuut voor het Midden- en Kleinbedrijf heeft uitgesproken dat hotel De Linde boom een levensvatbaar bedrijf kan zijn. Ruimschoots voor het eind van de huidige zittingsperiode van de raad zullen de definitieve gegevens op tafel komen aan de hand waarvan definitief wordt beslist. Enig risico zal er altijd blijven zoals bij alle ondernemingen. Nauta zei dat de heer Spigt van De Zwaan beslist geen claim heeft op het gemeenteterrein of een ander recht. Hij heeft getracht de grond te kopen maar dat is niet gelukt. De gemeente blijft bereid tot overleg om hem tege moet te komen. Zoals gebruikelijk bleek in tweede in stantie dat de raadsleden die het projekt niet zagen zitten niet van mening waren veranderd. Geruime tijd werd nog heen en weer gepraat (de raadsvergadering was pas om half één 's nachts afgelo pen) alvorens het tot stemming kwam met het genoemde gevolg. De zon komt 26 maart op om 6.30 uur en gaat onder om 19.03 uur; 29 maart op om 6.22 uur en onder om 19.08 uur. Maan: 24 maart V.M.; 31 maart L.K. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 24 maart 8.39 en 20.52 Zaterdag 25 maart 9.21 en 21.34 Zondag 26 maart 9.56 en 22.11 Maandag 27 maart 10.29 en 22.45 Dinsdag 28 maart 10.59en23.14 Woensdag 29 maart 11.28 en 23.43 Donderdag 30 maart 11.58 en Vrijdag 31 maart 0.12en 12.34 Zaterdag 1 april 0.50 en 13.28 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. De dit jaar precies een eeuw oude molen van polder Het Noorden zal op tweede paasdag als de weersomstan digheden 'n beetje meezitten weer gaan draaien. Tegelijkertijd is dit karakteristie ke bouwwerk inwendig te bezichtigen, gen. Ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van deze molen heeft men enige tijd geleden een fotowedstrijd uit geschreven waarvoor tot 15 juli foto's ingeleverd kunnen worden. Dit kan gebeuren bij de afdeling culturele zaken op het raadhuis in Den Burg. Er kan in drie klassen worden ingezonden. Dit zijn: dia's, kleurenfoto's en zwartwit foto's. Het formaat van de foto's is vrij. Er zijn in iedere categorie drie prijswin naars. De opnames mogen alleen vanaf openbaar terrein gemaakt worden. Positie kiezen in het naburige natuurge bied „De Bol" of op privéterrein is niet toegestaan. Het ligt in de bedoeling de molen met ingang van zaterdag 29 april iedere zaterdag te laten draaien. Als molenaar en rondleider treedt de heer J. Keijzer op. De nationale molendag valt dit jaar op 12 mei. Voor deze dag zitten evene menten (o.a. fietstocht) in de pen maar definitieve besluiten zijn daarover nog niet genomen. Het ziet er naar uit dat Propellor Fligt Service volgende maand de luchtlijn Texel-Amsterdam v.v. kan openen. Het wachten is op de toestemming van de Rijksluchtvaartdienst. Het is de bedoe ling dat voorlopig drie maal per week een vlucht wordt gemaakt: twee keer op vrijdag en een keer op maandag. De dienstregeling is al klaar. Vrijdag ochtend wordt vertrokken om 8.45 uur van het vliegveld Texel. Passagiers uit Den Burg kunnen gebruik maken van een eigen bus van Prop Flight die om 8.05 uur vertrekt van de Groeneplaats. Aankomst Schiphol 9.15 uur. Het toes tel keert om 9.45 uur terug naar Texel. De middagvlucht start om 17.00 uur na aankomst van de bus uit Den Burg die 40 minuten eerder vertrekt. Aan komst Schiphol 17.30 uur. De terugreis begint om 18.00 uur. Voor de maandagochtend gelden de zelfde tijden als de vrijdagochtend. De luchtlijn blijft in stand tot 31 september. De bij de RLD aangevraagde vergunning biedt de mogelijkheid om ook op woens dag een vlucht te maken als de belang stelling daartoe aanleiding zou geven. Een ticket voor een enkele reis Texel- Amsterdam of omgekeerd kost 60, Een retour geeft geen reduktie en kost dus f120, Gevlogen wordt met het 8-persoons Islander toestel. Eerste Paasdag wordt in Den Burg weer een dienst voor belangstellenden gehouden, deze keer in de Hervormde kerk, aanvang 19.00 uur. Het thema zal zijn: „Pasen: niet te gelovenl". Mede werking aan deze dienst zullen verlenen het jongerenkoor The Messengers o.l.v. Jan Beijert, een blazersgroep en orga nist K. Brouwer. Voor de dienst is samenzang. Men dient dus tijdig aan wezig te zijn. De deuren van de kerk zijn vanaf half zeven open. Deze dienst, die rechtstreeks via „De Lichtboei" zal worden uitgezonden, wordt geleid door ds. Douwes. leder is van harte welkom. Deze en komende week is In de expositieruimte van het raadhuis een tentoonstelling ingericht waarop men naast een ruime hoeveelheid op Texel betrekking hebbende oude kaarten en dorpsgezichten een kollektie oorspron kelijke grafiek kan zien. Onder het motto: „Texel, te land, ter zee en in de lucht" is een verzameling topografisch werk en enkele tientallen tekeningen, aquarellen en schilderijen van bloemen, zeedieren en vogels (uit de gehele wereld) bijeen gebracht. De tentoonstelling die is samenge steld door antiquariaat Hans van der Klift uit Den Burg valt in twee onderde len uiteen. De hoofdmoot bestaat uit Op de tentoonstelling In het raedhuls Is on dermeer dese door A. J. Brandt I1788-1B21I vervaardigde oqtmrel te zien; Studie van een paarsgestreepte tiép". een verzameling van 55 op Texel of Texelse omgeving betrekking hebbende oude kaarten en dorpsgezichten. Een van de belangrijkste kaarten die te zien zijn is de uit omstreeks 1625 daterende Hollandia Commitatus door Willem Jansz. Blaeu. Dit werkstuk is handge kleurd en vertegenwoordigt een waarde van ƒ1.250, Het is tevens het oudste dat op deze tentoonstelling te zien is. De overige werkstukken in deze afde ling zijn hoofdzakelijk uit de 18-de en begin 19-de eeuw. Van later datum is het enige schilderij dat in de afdeling oude kaarten en dorpsgezichten te zien is. Het is van de hand van Mr. Dr. Reinier Sybrand Bakels geb. 4-8-1873 te Den Hoorn, Texel en overleden 11-7-1956 te 's-Gra- venhage, en het toont een ergens langs de Hollandse kust gelegen vissershelling in de winter. Bakels was eigenlijk jurist maar wijdde zich na 1904 geheel aan de schilderkunst. Bloemen Het gedeelte van de tentoonstelling dat niet zozeer op het eiland Texel zelf betrekking heeft maar wel op wat er in dé omgeving van het eiland (te land, ter zee en in de lucht) afspeelt is het meest interessante deel van de expositie. Het betreft een representatieve kol lektie oorspronkelijk grafisch werk af komstig uit bekende Europese Florilegia (bloemenboeken), vogelboeken en schelpenliteratuur. Bovendien is een aantal aquarellen van bloemen en vogels tentoongesteld. Hans van der Klift is er bij de selectie van uitgegaan werk van de bekendste en/of beroemdste artiesten en auteurs te tonen. Hierbij kan een goede indruk worden verkregen van wat op het gebied van de natuurlijke historie door de eeuwen heen alzo vervaardigd is. De bekendste namen van de expositie in het raadhuis zijn wel die van de grafici Maria Sybille Merian, Gérard van 6paendonck en P. J. Redouté, de meest befaamde bloemenschilders van de 17de en 18de eeuw. Twee lithografiën van Van Spaen- donck behoren tot de allereerste, ofwel de „incunabelen der lithografie". Deze techniek werd omstreeks 1800 uitgevon den door A. Senefelder. Een van de vele pronkstukken van de tentoonstelling is een aquarel van Lau rens van der Vinne (1658-1725) waarop een „Wilde Aubergine" staat afge beeld. Van der Vinne was bij uitstek een bloemenschilder. Hij maakte tamelijk veel aquarellen (voor bloemkwekers) en enige etsen. Van de zeer bekende Franse land schapsschilder Jean Pillement (1728- 1808) zijn twee werken te zien, en van Elisabeth Johanna Koning (1806-1887) eveneens twee werken. Mevrouw Ko ning schilderde en aquarelleerde vooral kleine boeketjes. Ook maakte zij prach tige bloemstudies. Veel van haar werk kwam tot stand in de Amsterdamse Hortus Botanicus. Van de overige kunstenaars waarvan werk te zien is moeten A. J. Brandt (1788-1821) en M. F. Reeder (1802-1879) genoemd worden. De tentoonstelling geeft voorts een overzicht van grafiek, aquarellen en schilderijen van vogels en schelpen. Met name de 18de eeuwse Fransman Francois Nicolas Martinet (die bekend staat als de meest vermaarde vogelte kenaar van zijn land) is ruim vertegen woordigd. In zijn tijd had hij al snel een monopoliepositie op het gebied van de vogelillustratie. Zijn bijdrage aan het levenswerk van Comte de Buffon, de samensteller van een 10-delige uitgave „Histoire des Oiseau" zijn bijzonder bekend geworden. Van de hand van de Engelsen J. Gould en W. Hart is een 19de eeuwse handgekleurde lithografie te zien van een fazantenhaan in een strik. Het onderwerp vogels wordt weerge geven op drie aquarellen die allen uit de Hollandse school afkomstig zijn. Twee daarvan worden toegeschreven aan de bekende Hendrik Bronkhorst. Een twintigtal lithografiën heeft schel pen tot onderwerp. De werken zijn hoofdzakelijk van Franse makelij. Aan het onderwerp schelpen is tenslotte een tweetal schilderijen van Hollandse schil ders (M. W. v. d. Valk en G. W. Dijsselhof) gewijd. Vitrine Het tentoongestelde materiaal is voor het overgrote deel te koop alhoewel de expositie daar volgens Hans van der Klift niet in de eerste plaats voor bedoeld is. Hij zegt een en ander in hoofdzaak bijeengebracht te hebben om vooral de jeugd eens kennis te laten maken met al hetgeen er op dit gebied in ons land aanwezig is. Volgens Van der Klift gaat er te veel aan de Texelaars voorbij omdat de afstand tot de grote steden waar dergelijke verzamelingen in musea ondergebracht zijn te ver is. Het is daarom zaak zoveel mogelijk naar hier te halen, aldus Hans van der Klift. De tentoonstelling wordt afgerond met een vitrine waarin een grote hoe veelheid op schelpen betrekking heb bende zaken is uitgestald. Hieronder bevinden zich enkele kopiën van etsen van Rembrandt met het onderwerp (een zeldzame schelp) erbij en enkele voor werpen die uit schelp vervaardig zijn. Bovendien is een en ander te zien dat in de vorige eeuw vervaardigd werd uit zee-ivoor (slagtanden) en walvisbeen. De expositie Texel, te land, ter zee en in de lucht is tot en met 31 maart gratis te bezichtigen tijdens de kantooruren van het raadhuis. Dit is op werkdagen van 9.00 -12.00 uur en van 14.00-17.00 uur.

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 7