Kansen voor Oosterend Tex. Boys verloor matige vertoning Ruim 50 mille voor Texelse sportraad .Een illusie armer" programma Klaverjasclub De zwaan Prognoses „WAT IK ZEGGEI\I WOU.." Jellineck behuizing Fiets ontvreemd Schade op Krimweg EUILLETON t fRIJDAG 31 MAART 1978 TEXELSE COURANT PAGINA 7 f Op Texel worden het komende week- a linde thuiswedstrijden gespeeld door e iet eerste zaterdagelftal van Oosterend n de zondagelftallen van de verenigin- 0 |en Texelse Boys en De Koog. Texel 1 gaat komende zondag na een 1 oetballoos paasweekeinde naar het in 3 Ireezand gevestigde ZAP, waartegen 1 iet eilandelijke hoofdklasseteam een ®noeilijke wedstrijd te wachten staat. AP kan niet bepaald onder de in ■i echnisch opzicht hoogstaande ploegen lerangschikt worden maar speelt erg - aai. Het is te hopen dat Texel zich aan 'leze manier van spelen optrekt en de n oorspelling kan dan ook een gerecht vaardigd gelijkspel zijn. Het tweede earn speelt uit tegen Zouaven 4 (Lutje- iroek) en moet van hier de volledige birinst mee naar Texel terug kunnen z lemen. Texel 3 krijgt het tegen Texelse a loys 2 erg zwaar maar heeft wellicht v loor het terreinvoordeel zoveel steun if lat het tot een kleine overwinning komt. - De senioren elftallen van Texelse Dloys wachten dit weekend over het al- niemeen nogal zware wedstrijden. Op J igen terrein speelt het eerste team =gen WBSV (Beemster) en het tweede rt-eedt aan bij het naburige Texel 3. o leide elftallen kunnen een gelijkspel ti ehalen maar (vooral Texelse Boys 1) f( al het erg moeilijk krijgen. Voor de spe- srs van het derde ziet het er tegen ieelzwart 3 iets positiever uit. Deze vedstrijd begint op een tamelijk onge- j iruikelijk tijdstip namelijk 12.00 uur. De dames hebben dit weekend vrij rat jammer is omdat er nogal wat wed- trijden in te halen zijn. Vooral het rveede zal moeite hebben om de com- etitie compleet uit te spelen. Wat etreft de overige elftallen staan de ijzonderheden in het bekende club- astje (hotelDe Zwaan") vermeld. A.W. ZDH 1 speelt zondag in Hensbroek ;gen het plaatselijke Apollo '68 waar ïgen oppassen de boodschap is. Het lensbroekse team staat in de midden- loot van de derde klasse, maar heeft wedstrijden minder gespeeld dan de loornders die momenteel na St. ieorge (Spierdijk) op de tweede plaats laan. ZDH zal in deze wedstrijd zich Doral niet moeten laten intimideren en aardoor het initiatief aan de tegenstan- er laten. Om tot winst te komen zit er oor de Hoornders niets anders op dan If aan te vallen. Het tweede elftal van DH speelt een uitwedstrijd tegen het in liddenmeer gevestigd Flevo 4. Met een eetje (onontbeerlijk) geluk komen de unten mee naar Texel. ZDH 3 tenslotte aeelt als enige een thuiswedstrijd en atmoet hierin het uit Hippolytushoef [komstige Succes 5. Omdat het in de IA*VIN VSN 16/1RS - BuiTCN VCRANT WOORMLk'XHt© VAN 06 RIOIKTS Het bestuur van D'66 Texel is van lening dat als er experimenten gedaan loeten worden in de sociaal-medische ctor, dat bij voorbeeld in het laartenhuis te De Koog dient te ge- :hieden, en niet in de particuliere oning van de vertrekkende burge- leester, welke daardoor aan de wo- ngvoorraad wordt onttrokken Ons iziens wordt het rechtsgevoel van de urger in deze niet bevredigd. Jan G. H. Hennink, secretaris afgelopen periode enkele malen voor gekomen is dat het derde elftal won als de prognoses negatief waren zit er voor deze keer niets anders op dan een „nederlaag" te voorspellen. F.Z. Het eerste zaterdag elftal van Ooster end speelt dit weekeinde een thuis wedstrijd tegen het als sterk bekend staande Andijk. SVO(z) 2 treedt tegen het Enkhuizer Dindua 6 in het veld. Gezien de standen op de ranglijst kan in beide gevallen op een overwinning gerekend worden. Zondag gaat Ooster end 1 naar Berkhout waartegen de vorig jaar gespeelde thuiswedstrijd met 6-2 gewonnen werd. De ranglijst beziende moet deze partij voor de Gortbukers een zachtgekookt eitje worden, en kan men in ieder geval op een kleine overwinning rekenen. SVO 2 speelt thuis de sleutel- wedstrijd tegen WGW 4 uit Den Helder. Bij winst heeft Oosterend nog volop kampioenskansen. Het derde reist zon dag af naar WGW 7 en is in deze ontmoeting al dik tevreden met een gelijkspel. J.Ft. SVC 1 gaat zondag op bezoek bij Waard '75 (Heerhugowaard) er moet daar op z'n minst een gelijkspel van daan kunnen halen. J.W.B. Met nog twee wedstrijdronden te spelen is er volop spanning wat betreft de bezetting van de eerste twee plaat sen in het klassement van de klaverjas- club. Vooral in de periodestand is nog van alles mogelijk. Op de clubavond waren C. Merkx-C. Dros de hoogste met 7072 punten en klommen naar een vierde plaats in de periodestand. Als tweede kwamen J. Wiersma-L. Eelman met 6891 punten die hiermee hun derde plaats weer terug pakten. Th. en J. Witte behaalden 6845 punten en liepen hier door bijna 800 punten in op het leidende koppel T. Bakker-G. Douma, die hun voorsprong in de periodestand zagen terug lopen tot 522 punten. In het totaal klassement is hun voorsprong nog altijd ruim 1400 punten. C«\ï -.C-v>V C k,ï' JbV I Op 22 april zal een tegenbezoek aan de klaverjasclub van St. Maarten ge bracht worden. a. Uitstag Punten Mars C. Merkx-C. Dros 7072 2 J. Wiersma-L. Eelman 6891 2 Th. en J. Witte 6845 1 P. Veeken-D. Witte 6824 1 Dames Vermeer-Timmerman 6585 1 Derde periode T. Bakker-G. Douma 46838 14 Th. en J. Witte 46310 11 P. Beers-J. Vonk 45059 16 C. Merkx-C. Dros 44193 13 Dames Vermeer-Timmermans 44130 15 Totaalstand T. BakkerJ. Douma 160559 50 Th. en J. Witte 159112 44 J. Wiersma-L. Eelman 157345 38 W. Bakker-R. v. Heerwaarden 157037 50 Echtpaar J. Spaans 156745 42 M. Bakelaar-A. Bakker 156548 44 C. Merkx-C. Dros 156374 49 ZATERDAG 1 APRIL 1978: Afdeling Noordholland: Oosterend (Z)-Andijk, 14.30 uur Dindua 6-Oosterend (Z) 2, 14.30 uur Schellinkhout-De Koog 1, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Junioren: Tex Boys B1-ZAP BI, 13.30 uur De Koog BI-W.Meer BI, 13.30 uur Texel C1-WGW C3, 14.45 uur Tex. Boys C1-Zap C1, 13.30 uur Texel C2-HCSC C4, 14.45 uur Tex. Boys C2-ZAP C2, 14.45 uur Oosterend C1-De Koog Cl, 13.30 uur Zeemacht C4-Texel C3, 14.30 uur WGW C6-Oosterend C2, 14.30 uur Pupillen: Afdeling A: De Koog A1-Cocksdorp Al, 15.00 uur Oosterend A1-Texel A1, 15.00 uur Tex Boys A1-Texel A2, 15.00 uur tex. Boys A2-Texel A1, 12.45 uur ZDH A1-Texel A3, 14.00 uur Afdeling B: Oosterend B1-De Koog BI, 13,30 uur texel B2-texel 61, 13.30 uur Tex. Boys B1-Tex. Boys B2, 12.00 uur ZONDAG 2 APRIL 1978: De politie verbaliseerde zaterdag een 24-jarige inwoner van Den Helder, die in de voorafgaande nacht een racefiets had ontvreemd, die bij de Jelleboog in de Kantoorstraat stond. De Heldenaar (P.R.) was met de fiets na nachtelijk barbezoek naar zijn slaap- adres in Eierland gereden. Op de Krimweg nabij De Cocks- dorp deden zich op de eerste paasdag twee ongelukken voor, waarbij twee personenauto's aanzienlijke schade opliepen, maar waarbij niemand gewond raakte. De politie kreeg in de ochtenduren een melding dat nabij het pand Krimweg 22 een rode Ford Capri in de tuin stond. De wagen was total loss. Vermoedelijk was de bestuurder van het voertuig (H. de V. uit De Cocks- dorpl door te hoge snelheid uit de bocht gevlogen. Hij had hierbij de afrastering en een deel van de tuin ernstig beschadigd. Zelf mankeerde de man niets. Bij een tweede ongeluk op de Krimweg werd een drie weken oude Duitse Auto Bianchi zwaar beschadigd, doordat deze nabij Krimweg 300 door de afrastering een weiland inreed. De bestuurder van de auto was de 23- jarige R. D. uit Odenthal. Evenals de bestuurder van de Ford Capri kwam hij met de schrik vrij. Tegen een ook niet groots spelend Strandvogels leed een onmachtig Texelse Boys team op tweede paasdag een jammerlijke 0-2 nederlaag. De wed strijd vond plaats op een goed bespeel baar veld onder door harde wind en regenbuien veroorzaakte moeilijke weersomstandigheden Omdat de aangewezen scheidsrech ter niet kwam opdagen begon het treffen meer dan een half uur later. De wedstrijd werd gefloten door inval- scheidsrechter P. v.d. Gracht. Het Texelse team toonde zich vooral in de aanvalslinie tamelijk onmachtig. De wedstrijd speelde zich in de eerste helft voornamelijk op het middenveld af. Dit gebeurde ondanks sterk windvoor- deel van het Boysteam. De Strand vogels doelman kon door het optreden van een fanatieke achterhoede betrek kelijk weinig met goede afstandschoten op de proef worden gesteld. Ingrijpen Daarentegen wisten de Noordhollan ders (Onderdijk) zich door een goede inzet tegen wind in wel kansen te scheppen. Stevig ingrijpen van de Boysachterhoede en in tweede instantie goede reacties van de Boys doelman stonden doelpunten voorlopig in de weg. Na de hervatting leken de Boys aanvankelijk uit een ander vaatje te gaan tappen. Ze togen direkt in de aanval maar toen Strandvogels kort daarop de bal kon bemachtigen volgde een vlotte actie naar het eilandelijke doel gevolgd door een snel doelpunt. Uit een verre pass leek de bal naast het doel te rollen maar de snel opgekomen P. Mol kon hem nog juist achter doelman Jos Wessels werken. Dit ging tamelijk for tuinlijk in zijn werk maar niettemin was het een geldig doelpunt. Doelpunt Gestuurd door de harde wind was Strandvogels in de tweede helft het meest in de aanval. Het team wist het Boys elftal echter voor het overgrote deel van deze periode niet voor onover komelijke problemen te plaatsen en doelpunten bleven tot in de slotfase dan ook verder uit. Tijdens een regenbui was het tenslotte dan toch zover. Doelman Wessels van de Boys aarzelde de bal uit een vrije trap van P. Kaarsemaker tijdig te onderscheppen. Toen hij wel wilde optreden was het al te laat en schoot de bal via het vette veldoppervlak pardoes in de touwen. Hiermee kwam de stand op 0-2 wat ook de einduitslag beteken de. Afdeling Noordholland: ZAP- Texel, 14 30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Tex Boys-WBSV, 14.30 uur De Koog-MOC, 14.30 uur Berkhout-Oosterend, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Apollo '68-ZDH, 14.00 uur (vertrek boot 12.05 uur) Waard '75-Cocksdorp, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Zouaven 4-Texel 2, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Oosterend 2-WGW 4, 14.30 uur Texel 3-Tex. Boys 2, 14.30 uur Tex. Boys 3-Geel Zwart 3. 12.00 uur Flevo 4-ZDH 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) ZDH 3-Succes 5, 14.30 uur WGW 7-Öóèt6('ênd 3,"13.45 uur Junioren: Kaagvogels A1-Tex. Boys Al, 14.30 u. (vertrek boot 13.05 uur) Heider B1-Texel BI, 12.45 uur SAMEN REIZEN: Zondag 2 april: Vertrek boot van Texel 12.05 uur: ZDH 1 en Cocksdorp 1. Oosterend 1 en Texel 2. Vertrek boot van Texel 13.05 uur: Texel 1, Tex. Boys Al en ZDH 2. Bij afkeuring terrein bus afbestellen, telefoon (02240) 2421. Voor de activiteiten die de Texelse Sportraad dit jaar zal ont plooien heeft de gemeente blijkens de begroting van deze stichting een totaalbedrag van 651.522,— uitge trokken. In vergelijking met vorig jaar betekent dit een verhoging met ruim 635.000,—. In een toelichting deelt de sportraad mee, dat de begroting voor 1977 waar op een nadelig saldo van 615.910, stond, voor een groot deel was opge steld aan de hand van gissingen. Het betrof namelijk de eerste begroting van de Sportraad, waarbij bovendien tal van nieuwe taken werden aange pakt. Uit de cijfers die in de afgelopen periode beschikbaar kwamen, heeft men een aanzienlijk reëler beeld van de situatie kunnen krijgen. Hoofdmoot Evenals vorig jaar is de hoogte van de subsidie in hoofdzaak het gevolg van de aktiviteiten in het zomerseizoen, waarvoor bijna 650.000,— is uitgetrokken. Daarnaast is er een part time kracht aangetrokken voor het uit voeren van taken op het terrein van de sportieve rekreatie e.d. (P. Keijzer). Ook het kursuspakket van de Sport raad is aanzienlijk uitgebreid en brengt voor de begroting meer kosten met zich mee dan aanvankelijk werd ge meend. Bij dit onderdeel zijn de deelne mersbijdragen aan maxima gebonden, die door de Nederlandse Sportfederatie (NSF) vastgesteld zijn. Met de opstel ling van de begroting voor 1978 is be gonnen met de uitvoering van de taken die in de doelstellingennota werden gesteld. Het zomerrekreatiewerk zal dit jaar in samenwerking met een 7-tal campings worden uitgevoerd. Daartoe wordt een mobiel team van 6 rekreatieleiders en 1 teamleider geformeerd, terwijl per camping 1 rekreatieleider wordt aange steld. In verband met de overlapping in de bezetting worden de werkzaamhe den van het mobiele team geraamd op 36 manweken en de campings 56 msn- weken. Een en ander wordt gecoör dineerd door de rekreatjeconsulent (P. Keijzer). Aan inkomsten van de zomer- rekreatieaktiviteiten verwacht men 622.000,- waarvan bijna 617.000,— door de deelnemende campings wordt bijgedragen. Het resterende bedrag be staat uit bijdragen van het publiek. Voor aktiviteiten buiten het zomer seizoen is 68.000,— uitgetrokken. Men denkt hierbij onder andere aan konditie- training, trimmen, tal van sportgerichte kennismakingsactiviteiten en instuiven. Wat betreft de inkomsten voor dit on derdeel denkt men aan een bijdrage van de deelnemers gelijk aan de helft van de kosten. Manifestaties Ten behoeve van diverse sportmani- festaaties wordt jaarlijks 63000, uitge trokken. Hieronder kunnen volgens de Sportraad worden verstaan een sport- uitwisseling, een wedstrijd in een be paalde sport als demonstratie maar ook een één of meer sporten omvattend toernooi. De genoemde 63000,— wordt jaarlijks beschikbaar gesteld, maar zal niet in het betreffende jaar behoeven te worden gebruikt. Het kan dan gereser veerd blijven voor een in een ander jaar te houden grotere en duurdere mani festatie. Gedacht wordt aan een fre quentie van eenmaal per vier jaar een sportuitwisseling (bijv. 1978-1982-1986) en eveneens eenmaal per vier jaar een meer op prestatiesport gerichte wedstrijd cq. toernooi (bijv. 1980-1984- 1988). Voor dit jaar wordt een sportuit wisseling met de gemeente Borger voorbereid. Evenementen In 1978 zal voor de zevende maal een winterbosloop worden georganiseerd en er komt dit jaar eveneens een denk sportvijf kamp. Voor de tweede maal zal in 1978 een Texels kampioenschap gymnastiek worden georganiseerd. De jaarlijkse bijdrage van de TESO in de bootkosten van de verenigingen is dit jaar 685.000, Zoals gebruikelijk treedt de Sportraad op als verdeler van dit geld. De Sportraad is bezig zich te oriënteren op de mogelijkheid tot inva- lidensportbeoefening op Texel. In samenwerking met de landelijke orga nisatie probeert men te inventariseren wat er op dit moment op dit terrein kan worden gedaan. Voor het aanschaffen van informatienateriaal, het voeren van besprekingen enz. verwacht men 61000,— nodig te hebben. De kosten voor de uitvoering worden op 62000,— geraamd. Kader Op het gebied van kadervorming is het de bedoeling opnieuw een aantal cursussen te gaan organiseren. Men denkt hierbij aan de cursussen ABO (Algemene Basis Opleiding), Recreatiesportleider A, Bestuurders- cursussen en een cursus zomerrecrea- tieleider. Tevens wil men enkele scheidsrechtercursussen gaan houden voor bijvoorbeeld volleybal, zaalvoetbal en veldvoetbal. Deze begroting komt aan de orde op de jaarvergadering die de Sportraad maandagavond 3 april in hotel „De Zwaan" houdt. door Leida Graafland 38. De volgende morgen wordt Jossa iet een schok wakker. En moet zich in paar seconden realiseren, dat ze ch in een kleine, linnen tent bevindt, nwillekeurig richt ze zich wat op en jkt over de beide op elkaar staande iffers heen. Maar de slaapzak van de ngen is leeg. Die is dus al buiten. Ze jkt op haar horloge, maar dat is op vart voor vijf blijven stilstaan. Natuur- jji r vergeten op te winden. Ze heeft Ken idee, hoe laat het is. Door een Teine kier van het tentzeil ziet ze een raai licht en weet dan, dat de zon hijnt. Alle kans, dat het een mooie ig wordt. Waar zou Driek ziin? Als het i zomer was, zou je danken, dat hij al ram, maar dat is om deze tijd van het ar nog te koud. Nu ja, hij komt wel. Ze ligt met de handen onder 't hoofd lar het tentzeil te staren. Achteraf keken toch een enigszins idioot be- Jiit om zo maar ineens met hem mee te H an. Au fond weet ze vrijwel niets van :m. Al heeft hij zich tot nog toe ihoorlijk gedragen. Geen onvertogen ybord, geen aanraking, die onbetame lijk genoemd kan worden, niets van dit alles. Enerzijds vindt ze dit geruststel lend, maar aan de andere kant weer eigenaardig. Op z'n minst had ze ver wacht, dat hij zou proberen haar te zoenen en dan zou ze er waarschijnlijk geen bezwaar tegen gehad hebben. Nu ja, afwachten maar; het weekend is net begonnen. Enkele minuten later is Driek ineens in de tent. Met twee emmers water. Als hij ziet, dat Jossa wakker ligt, glimlacht hij. „Hallo! Goed geslapen? Het heeft van nacht een tikkeltje gevroren, dat komt vaker voor, want je zit hier aan de rand van de Ardennen. Heb je het niet koud gehad? Nee? Gelukkig maar. Enfin, het belooft een prachtige dag te worden. Ik heb net het weerbericht gehoord: droog en ongeveer negentien graden. Verdere vooruitzichten warmer, dus we gaan fijne dagen tegemoet. Zeg, je zult je wel improvisorisch moeten wassen, er is namelijk maar één waslokaal open. Van de ander is de waterleiding niet in orde, dat gaan ze vandaag nog maken. Daarom heb ik maar een emmer water extra meegenomen. Heb je zeep en zo? En handdoek bij je? Ga ik nog even kijken, hoe het met m'n benzine staat. Je kunt hier ook tanken, begrijp je. Sorry, als het een kwartiertje of zo duurt Opnieuw verwondert Jossa zich, als de jongen alweer naar buiten is gegaan. Is die houding nu voortspruitend uit verlegenheid of wil hij werkelijk, dat ze zich zo vrij ..o prettig mogelijk voelt? Ze Vrelt geleidelijk aan over naar de laatste veronderstelling. Een half uur later zitten ze te ontbij ten. De primus brandt en geeft tevens een behaaglijke warmte, want buiten is het toch nog een beetje kil. Er is thee, hij heeft eieren gekookt; er is brood, boter en een paar soorten beleg. „Heb ik allemaal al in de kantine gekocht", verduidelijkt hij. „Smaakt het?" „Prima. Ik had echt trek gekregen. Hartstikke leuk, dat je dit allemaal al klaar hebt. Morgen neem ik de honneurs wel waar, hoorl" „O, ik vind het fijn je een beetje te verwennen. Als jij straks de boel afwast, ga ik even de auto een beetje schoon maken. Van al dat stof gisteren Tegen negen uur is hij weer terug. „Zo. Wagen schoon en tank vol. We kunnen weer vooruit. De benzine is hier gelukkig een stuk godekoper. Heb je Belgisch geld? Nee zeker? Gaan we straks even langs de bank in het dorp. Morgen en beide Paasdagen is alles dicht, banken en zo". Hij kijkt het meisje aan, dat de tent onderhand heeft opgeruimd en nu bezig is de slaapzak ken op te vouwen. Hij zegt op enigszins timide toon: „Ik hoop, dat je me geen idioot vindt, omdat ik je vrijwel niet aanraak en zo. Zoals gisteravond. Ik mag je erg graag, Jossa, daarom wil ik niets doen, waardoor ik je sympathie zou kunnen verspelen, begrijp je? We hebben nu een paar dagen gelegenheid elkaar wat beter te leren kennen. Dan worden we misschien vanzelf wat vrijer, dacht ik. O, ik praat natuurlijk onzin let er maar niet op, Jossa. Het komt, omdat ik het zo geweldig vind, dat je mee wilde gaan. Het is eigenlijk meer dan ik durfde hopen. Maar ik waagde het er toch op je te vragen". Ze lacht. „Wie denk je, dat ik ben? Een prinses? Tot nog toe vind ik het ook leuk. Dat geïmproviseerde onbijt zoeven bijvoorbeeld. Ik heb, geloof ik, twee keer zoveel gegeten als anders 's mor gens". „Je ziet er tenminste vrolijk en gezond uit. Meid, we maken er gewei- dige dagen van!" Dinsdag in de late namiddag rijden ze weer de grens over en zijn terug in Nederland. Jossa is stil en luistert naar de jongen achter het stuur, die nog altijd een bron van optimisme is, ook ten opzichte van zijn toekomst. „Neem aan, dat ik nog dit jaar het geluk heb een baan te vinden, dan zouden we ons kunnen verloven", zegt hij. „Tenmin ste, als je een verloving wilt. Je zult in dit opzicht wel niet bepaald prettige herinneringen hebben. Nogmaals, wat je me in vertrouwen hebt verteld over die nare belevenis in Rotterdam blijft geheel onder ons. Je kunt er op rekenen, dat ik daar nooit met iemand over zal spreken. Je kent me nu zo'n beetje, dus ik neem aan, dat je me op mijn woord gelooft. Nu ja, een verloving is wat mij betreft helemaal niet nodig. We zouden dan volgend jaar kunnen trouwen enneals het ver van Helmond is, waar ik werk krijg, moet vader er maar aan te pas komen. Met zijn invloed en relaties zal dat mogelijk jiet eens veel moeite kosten Jossa luistert en verwarmt zich aan de heerlijke opgewektheid van Driek Voor houd. Ze hebben samen fijne dagen gehad, waarop ze genoten van het mooie weer, de natuur, de maaltijden, die ze bij nader inzien na een grandioze mislukking op de primus, toch maar in eenvoudige restaurants hebben ge bruikt. En tenslotte de toenemende genegenheid voor elkander. Hoewel Jossa nog altijd enige angst had voor zijn aanrakingen en zijn eerste kus op haar mond met enige huivering ontving, met in gedachten de man boven zich in die bewuste nacht in Sanders woning. Maar toch duurde het niet lang, of ze beantwoordde zijn kussen. Ze hebben wandelingen gemaakt, waar ze het mooi en rustig vonden. Daar hebben ze de wagen neergezet en zijn te voet verder gegaan. Over onmetelijke heidevelden of langs bosranden. Hebben hand in hand gerend over zandwegen en langs de oevers van beekjes. Om daar moe maar toch voldaan in eikaars armen ergens neer te vallen. Elkaar kussend en liefkozend. Steeds meer naar elkaar groeiend, met als climax op de laatste dag het intens groeiende verlangen elkander helemaal te bezitten. Dat de laatste avond en nacht tot ontbarsting kwam en ze uren in eikaars armen hebben gelegen tot het grauwe daglicht begon door te breken. Terwij! de wagen over de weg zoemt en de motor een regelmatige cadans slaat, zit ze dich tegen hem aan. Af en toe voelt ze zijn hand op haar knie. Soms is het alsof daardoor een elektri sche stroom haar doorgloeit. Kan zoiets bestaan? Is het mogelijk, dat je in enkele dagen tijds zo snel tot elkaar kunt komen? Zodat je alleen nog maar verlangt naar alles, wat er tussen een man en een vrouw kan bestaan? Ze weet nu, dat het iets geweldigs is, want Driek is teder en geduldig. En Jossa heeft begrepen, dat dit heel iets anders is dan die eerste keer, toen ze zo ruw en geheel tegen haar wil geconfronteerd werd met een dergelijk samenzijn. Naarmate ze Boxtel naderen, maken ze plannen. Het komende weekend gaat Jossa naar Delft. Naar zijn kamer. Hij heeft al vaker vrouwelijke studenten bij zich gehad; tegenwoordig zegt geen kamerverhuurder daar wat van; die tijd is voorbij. En als er al eens iemand is, die er aanmerkingen op zou maken, is de student of studente in een mum van tijd vertrokken. Is het dan niet in Delft, in de omgeving van deze stad is altijd wel een kamer te vinden. De openbare verbin dingen zijn hier voldoende, dus je bent zo in de stad. (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 7