s. Langeveid winnaar zeehengelwedstrijd zdh oppermachtig Simultaanschaak op Texelse boot lecordopbrengst Iheuma-Kollekte Molenkoog had het moeilijk tegen JKM Gelijkspel voor SVC Mi"\ ï-.'i\ Plattelandsvrouwen uit Markelo bezoeken Texel Heropvoering omspel ..Contact met Kootje" MST Ellandcompetitie -v ZDH-Hauwert 5—2 Wie wil oude ambachten beoefenen? TEXELSE COURANT RIJDAG 31 MAART 1978 UITSLAGEN ZATERDAG 25 MAART Cocksdorp-GSV Oosterend(Z)2-Volendam 9 Afdeling Noordholland: ifól,. i t V. V* Junioren ZAP BZ-Texel B2 WGW B4-Tex. Boys HCSC C3-Texel C3 Tex. Boys C2-JVC C2 Texel C3-Zap C5 Pupillen: Afdeling Texel A3-Cocksdorp Al Texel Al-Texel A4 Texel A2-De Koog Al Texel B2-De Koog BI Afdeling B: Texel B2-De Koog Texel B3-Tex. Boys B2 PAGINA 9 Met ruim verschil heeft het Hoom- ir ZDH maandagmiddag kans ge in het tot dusver in uitwedstrijden >g ongeslagen Hauwert te kloppen. Noordhollanders werden met -2 overklast in een wedstrijd die eszins het aanzien waard was. Na voor rust aanvankelijk een 3—0 lorsprong te hebben opgebouwd via 'ee treffers van Bram Brouwer en n Theo Schenk, kon ZDH met 3—1 tweede helft ingaan. De overige )H doelpunten kwamen op naam van leo Schenk en Hans Steen. Voor luwert scoorden Rob Tenty en Henk jwalda. Hoewel het Hauwert team in de I mpetitie beneden de middennoot lat, telde het team voor de periode- si nog mee maar hier werd door een landagmiddag duidelijk sterker ererend ZDH vrijwel een eind ge- aakt. De Hoornders toonden opnieuw n overmacht en staan nu wat de mpetitie betreft op een nog steviger eede plaats van de ranglijst. Offensief ZDH nam tegen Hauwert direkt na t begin een offensief dat meer dan n half uur duurde. Na tien minuten inden de Hoornders al op een orsprong. Henk Zijm werd goed de imte ingestuurd, schudde twee ver- digers van zich af en trok scherp or naar Bram Brouwer, die knap Dorde. Even later werd Bram ouwer opnieuw goed aangespeeld, eo Schenk deponeerde de bal voor voeten nadat ook hij enkele verde- jers van zich had afgeschud. Voor Hauwert doelman was er hierna en houden meer aan Kort hierop moest de succesvolle am Brouwer wegens een rugblessure t veld ruimen. Hij werd vervangen or Ruud Wilner. ZDH bleef overwicht houden. Het derde doelpunt dat ongeveer vijftien minuten na de tweede treffer tot stand kwam verdween op een merkwaardige manier in het Hauwert-doel. De Noord hollandse achterhoede kon een voorzet over rechts redelijk weqwerken, maar toen Hans Steen de bal aan een van de Hauwert middenvelders ontfutselde, duurde het slechts seconden voordat de derde Zdh-treffer aangetekend kon worden. Geholpen door de recht over het veld staande westenwind tikte Hans Steen de bal inmiddellijk en beheerst over de gehele verdediging in clusief doelman. ZDH nam het hierna wat gemakkelijker op zodat de bezoe kers iets feller in de aanval konden gaan. Na een goed uitgevoerde snelle aanval kon de Hauwert voorhoedeman Rob Tenty de bal knap achter doelman Marius Privee werken. Verbouwerererd kijkt de Hauwert- achterhoede toe hoe het vijfde ZDH doelpunt wordt gescoord. Hans Steen flinkst heeft van de rand van hat strafschopgebied uitge haald en de bat verdwijnt via de lat in het Hauwert-doel. Vooral in het begin van de tweede helft waren Hauwert en ZDH erg aan elkaar gewaagd. Er ontstonden voor beide doelen enkele gevaarlijke mo menten. Het was Hauwert dat in deze fase het eerst van een fout kon profi teren. Via een aanval door de midden linie kwam een voorzet bij Henk Buwalda terecht, die de stand op 3—2 bracht. ZDH zag het gevaar op een gelijke eindstand en ging massaal in de aanval. De gevolgen van dit veldover- wicht bleven niet uit. Theo Schenk zorgde via een prachtig afstandsschot voor 4—2 en Hans Steen maakte er in de slotfase 5—2 van. Deze laatste goal belandde via de onderkant van de lat in het doel. ZDH en Hauwert hebben met deze door beide partijen merendeels aanval lend gespeelde wedstrijd gezorgd voor een goed schouwspel, waarvan het pu bliek erg heeft kunnen genieten. UITSLAGEN MAANDAG 27 MAART Afdeling Noordholland: Tex. Boys-Strandvogels ZDH-Hauwert Oosterend-Schellinkhout Helder 5-Tex. Boys 2 Tex. Boys 3-Oudesluis 2 ZDH 2-Geelzwart 5 HRC 7-ZDH 3 Dames: 0-2 5-2 1-1 2-2 0-7 1-1 1-2 5-0 3e onlangs gehouden kollekte ten toeve van het rtteumafonds heeft Texel f3542,24 opgebracht. De irengst van vorig jaar is daarmee t bijna duizend gulden overschre- n. Men haalde toen f2595,78 op. /ooral het totaal van Den Burg 794,20) springt er uit, maar ook de i Jere dorpen bleven verhoudingsge- niet veel achter. De opbrengst in 't irntje was met ruim f125,— vrij og. Hieronder volgt een overzicht n alle opgehaalde bedragen per dorp: Burg f1794,20, Oosterend 94,66, De Cocksdorp f314,86, ideschild f294,36, De Koog f263,03, in Hoorn f190,74, De Waal f164,02 't Horntje 7126,37. Met een TESO-trofee als inzet zal zaterdag aan boord van een der TESO-- veerboten een schaakestafette worden gehouden. Dit zgn. bootschaken" be gint 's morgens om 6.35 uur en wordt 's avonds om 20.35 uur afgesloten. Aan de partijen wordt deelgenomen door leden van de schaakverenigingen En Passant (Den Burg) en MSC (Den Helder). Daarnaast is het de bedoeling dat ook reizigers aan boord een partijtje in simultaanvorm kunnen spelen. Idee Het idee voor dit evenement is gebo ren tijdens het 75-jarig bestaan van de Helderse schaakvereniging MSC in no vember 1977 naar aanleiding van een opmerking door de heer A. Bakker een van de En Passant-animators. De eerste ontmoeting wordt zater dagochtend gespeeld tussen F. Hart- hoorn (MSC) en A. Bakker (En Pas sant). Op de terugreis speelt de heer Harthoorn tegen J. Vlaming en wordt vervolgens in Den Helder afgelost door A. van Gils, enz. enz. Om 20.35 uur 's avonds is dan de heer Smit (MSC) de vijftiende en tevens laatste man van de Op woensdag 5 april brengt een aantal uit Markelo afkomstige plattelandsvrouwen een uitwisselingsbezoek aan Texel. De dames zijn te gast bij de Plattelands vrouwenvereniging van De Cocks- dorp-Eieriand. Ze vertrekken weer op 6 april. Ter gelegenheid van dit bezoek wordt op woensdag 5 april in samenwerking met de afd. De Cocks- dorp-Eierland van de Ned. Bond voor Ouderen een gezellige avond georgani seerd. Deze vindt plaats in het Eier- landsche huis en zal worden opgeluisterd met een optreden van de revue-groep ,,De Flierefluiters" o.l.v. mevr. J. Craanen-Hemelrijk en leden van de dansgroep ,,Oude Dansen". Op 6 april maakt het Markelose gezelschap een rondrit over het eiland en na een etentje in Loodsmansduin vertrekken de gasten 's middags weer. Het is de bedoeling dat de leden van de Cocksdorper plattelandsvrouwenver eniging in oktober een tegenbezoek aan Markelo brengen. Helderse ploeg. Hij zal tevens de Hel derse vlag in de TESO-mast gaan strijken. De Helderse formatie doet aan dit evenement mee met alle spelers uit alle bondsteams (waaronder twee man uit MSC 1). Schaakzeeslag Om in deze schaakzeeslag niet roem loos ten onder te gaan, moet het En Passant-team zo sterk mogelijk gefor meerd worden. Waarschijnlijk zal A. v.d. Brink (oud lid, thans spelend voor Watergraafsmeer) En Passant ver sterken. De En Passant bemanning" bestaat uit (in volgorde van „opkomst") A. Bakker, J. Vlaming, P. Bergman, A. Terpstra, R.J. den Haan, J. Witte, N. Witte, H. Goslinga, W. Hoekman, W. de Bruin, J. Hooyberg, G. van Es, J. Dros, A. v.d. Brink, M, Vittali en A. Bakker. Iedere speler krijgt ongeveer 13 minuten voor zijn partij toegewezen. STANDEN EILANDCOMPETITIE Heren 1e klasse, 2e periode Slagerij Kossen 8-23 Fam. Witte 8-20 JKM 8-14 Grooten Slock 1 8-14 Molenkoog 8-13 Smash'68 8-11 Timmers Bakkerij 8-5 dros Bakkerij 8-4 TevokoOpduin 8-4 Heren 2e klasse, 2e periode Texelstroom 1 8-22 Teso Marsdiep 8-16 Gempo 7-14 Strendsend 1 6-12 J'elleboog 8-10 Bakker's Ijzerhandel 7-10 Gamma 7-7 Jozefschool 7-7 De Rog 8-4 DCV-Tex. Boys Het heeft er in de wedstrijd tussen SVC en GSV I Groot Schermer! die za terdag in de Cocksdorp werd gespeeld lange tijd naar uit gezien dat de thuis club recht op een overwinning af ste vende. De 2-0 stand werd echter in de slotfase door GSV toch nog gelijkge trokken. In de eerste helft was het Cocksdorp- se SVC duidelijk beter op dreef dan de tegenstanders. Dit kwam dan ook vrij vlot in een doelpunt tot uiting. Deze goal kwam op naam van Witte, die uit een uitstekende pass van Bep Vonk 1-0 kon laten aantekenen. De overige doel punten vielen in na de pauze. Vijf minu ten in de tweede helft werd het zelfs 2-0 toen Bep Vonk met een afstandschot de bal via de GSV-doelman in het doel liet belanden. Geschrokken kwam de ploeg uit Groot Schermer daarna met enkele felle acties. Een toen sterk terugvallend SVC moest in korte tijd twee tegen doelpunten toelaten, waarmee men weer op gelijke hoogte stond. De beste kansen waren in de slotfase voor de GSV'ers alhoewel de Cocksdorpse ploeg ook eenmaal (via Witte) dicht bij een derde doelpunt was. De stand bleef echter 2-2. S.Langeveid uit Den Burg is op tweede paasdag winnaar geworden van de jaar lijkse Paaszeehengelwedstrijd georgani seerd door de sportvisclub Texel. De wedstrijd die nabij Dijkmanshuizen ge vist werd trok met 72 vissers een record aantal deelnemers. De totale vangst was 271 vissen die een totale lengte van 5249 cm vertegen woordigden. Dit betekende per deelne mer een gemiddelde van 72,9 cm ofwel 3,75 vissen. De wedstrijd die aanvankelijk op de dijk nabij Oudeschild gevist zou worden moest wegens de slechte weersom standigheden worden verplaatst naar de IJsdijk nabij gemaal Dijkmanshuizen. Ook hier was echter niet te vermijden dat de wedstrijd een natte en winderige aangelegenheid werd. Niet een van de 72 deelnemers gaf er echter voor het einde van deze 3 uur durende wedstrijd de brui aan en viste vol goede moed tot het eind toe door. Oudste In het eindklassement eindigde de oudste deelnemer (S. Langeveid) op de eerste plaats. De jongste deelnemer, de 8-jarige Martin Maat, wist zich als zevende te klasseren. Zoals gebruikelijk vond de prijsuit reiking van dit traditionele gebeuren plaats in hotel „De Zwaan". De prijzen waren beschikbaar gesteld door een aantal enthousiaste Texelse midden standers. Het vervoer van de deelne mers aan deze paaszeehengelwedstrijd werd uitgevoerd door vrijwilligers en leden van de sportvisclub. Uitslag 1S. Langeveid, Texel 225 cm 2. M.J. v.d. Zwaag, Texel 192cm 3. C.J. Huisman, Texel 188 cm 4. D. v.d. Bas, Zaandam 172 cm 5. W. Spijkerman, Zaandam 169 cm 6. T. Buren, Texel 160 cm De Folklorestichting wil het aantal mensen, dat op de Folklore- woensdagen in het centrum van Den Burg oudw ambachten demonstreert, uitbreiden. De gedachten gaan niet alleen uit naar personen, die een of ander ouderwets handwerk willen be oefenen, maar ook naar verenigingen, waarvan de leden eventueel bij toerbeurt in aktie komen. De folklore is bereid voor dergelijke activiteiten een bescheiden vergoeding te betalen. Uiteraard geldt de plicht tot het dragen van een ouderwets costuum. Het folk- lorebestuur beoordeelt in hoeverre commerciële aspecten van de ambach tendemonstratie aanvaardbaard zijn. De dames van de Grote Slock 1 rekenden dinsdagavond met grote cij fers (15-7 en 15-1) af met Gyvo Mets. In de eerste klasse heren had Molenkoog het niet gemakkelijk tegen JKM. Toch wist Molenkoog met 2-0 te winnen. De derde klasser Elektrohuis-Zeven Provin ciën werd na een spannende strijd een 2-1 overwinning voor Zeven Provinviën. Het wekelijkse rondje hamburgers, ditmaal voor het team dat met het klein ste verschil won ging naar Zeven Pro vinciën (voortaan Bremakker genaamd). Volgende week gaan de hamburgers naar het team dat zich het origineelst kleedt. Regelmatig In de eerste klasse dames was Gyvo Mets uit vorm tegen de Grote Slock 1 Ko^Gyvo Mets in het begin nog mee komen, naarmate de set vorderde moest de ploeg toezien hoe de Grote Slock steeds verder uitliep. Een time-out bij de stand 5-10 kon niet meer verhin deren dat de Grote Slock 1 de eerste set met 15-7 winnend afsloot. In de tweede set leek Gyvo Mets er helemaal niet meer in te geloven. Het team van de Grote Slock dat erg regelmatig speelde wist volkomen verdiend de tweede set met 15-1 te winnen. Heren derde klasse, 2e periode Vechtlust Zeven Provinciën 6-17 Zeer spannend was de eerste set in de Elektrohuis 8-14 eerste klasse herenwedstrijd tussen L.B.O. 7-13 Molenkoog en JKM. Weliswaar liep B.G.Z. 8-12 Molenkoog aanvankelijk uit naar een Bremer 8-12 fikse 10-4 voorsprong, toch was het het Strendsend 2 6-10 om z'n vechtlust bekend staand team Texelstroom 2 8-8 van JKM dat weer helemaal terug kon Grooten Slock 8-7 komen. Ze drukten Molenkoog in de Teso Texelstroom 7-6 verdediging, zodat dit minder sterke punt van Molenkoog goed werd uitge- buit. Time-outs van de zijde van Molen koog konden niet verhinderen dat JKM met 13-13 langszij kwam. Hierna ging het spel op en neer. JKM kwam met 14-13 voor, maar kon niet doordrukken. Uiteindelijk waren het enkele goede aanvallen van Molenkoog die de beslis sing brachten: 16-14. In de tweede set kwam JKM door goede aanvallen van Molenkoog weer op achterstand te staan, maar ditmaal had men niet de veerkracht om terug te komen en Molenkoog in de verdediging te druk ken. Zo werd deze set een vrij eenvou dige overwinning voor Molenkoog (15- 4), dat daarmee de wedstrijd met 2-0 won Zenuwen Tot aan de helft ging de derde klasse wedstrijd tussen de Zeven Provinciën en Elektrohuis gelijk op. Nadat Elektro- huis enige punten voorsprong had ge nomen, gingen de „Skilders" zenuw achtig spelen, waardoor bij hen geen enkele bal meer lukte. Ze konden ook niet vermijden dat Elektrohuis de eerste set met 15-7 won. In de tweede set ging de Zeven Provinciën gelijk goed van start. Goed gebruik makend van het feit dat Elektrohuis nonchalant begon kon Zeven Provinciën een 12-5 voorsprong opbouwen. Hiervan geschrokken vroeg Elektrohuis een time-out aan en kwam iets terug. Met veel inzet kwamen ze tot 12-8, maar toen was het toch gedaan. Zeven Provinciën drukte door tot 15-9. In de beslissende set gaven beide teams geen krimp. Ze deden er beiden alles voor om de winst binnen te halen en de strijd ging dan ook gelijk op. Vlak voor het eind was het nog Elektrohuis dat een kleine 13-12 voorsprong had. Het geluk was echter ditmaal aan de kant van Zeven Provinviën, dat met 15-13 won, en daarmee tevens de hamburgerpre- mie in de wacht sleepte. 7. M. Maat, Texel 156 cm 8. J. Roemburg, Hippolytushoef 148 cm 9. Mevr. Buren, Texel 142 cm 10. F. Oldeman, Hoogeveen 138 cm Programma Op zaterdag 1 april neemt een negen tal leden in gezelschap van twee con troleurs van de sportvisclub Texel deel aan de Selectiewedstrijden voor het Ne derlands kampioenschap kusthengelen 1978. Deze wedstrijd vindt plaats op de Afsluitdijk. De Texelse deelnemers ver trekken met de boot van 6.05 uur van het eiland. De eerstvolgende wedstrijd om het Texelse kampioenschap valt samen met de sportuitwisseling tussen HSV De Karper (Bergen) en de Sportvisclub Texel, en wordt gehouden op zondag 16 april. Er wordt in principe gevist aan de IJsdijk (van 10.00 tot 13.00 uur). Bij deze wedstrijd worden ongeveer 59 sportvissers verwacht. Door de toneelvereniging van Zuid- Eierland wordt op vrijdag 7 april in dorpshuis De Bijenkorf te Oosterend een heruitvoering gegeven van het blijspel „Contact met Kootje". Hiertoe is besloten naar aanleiding van het suc ces dat „Zuid-Eierland" had bij het eerste optreden in Oosterend enige weken geleden. De voorstelling op 7 april begint zoals gebruikelijk om 20.00 uur. PROGRAMMA ZATERDAG 1 april Veld A Heren. 13.30 uur Fam. Witte-JKM J. Pijlman 14.10uurGempo-J'elleboog H. Witte 14.50 uur Smash'68-Tevoko zopduin P. v. Beek 15.30 uur Dros Bakkerij-Slagerij Kossen J.J oosten 16.10 uur Jozefschool-Strendsena 1 Kees Dros Veld B Heren 13.30 uur Strendsend 2-Teso Texelstr. J. Driehuis 14.10 uur Jozefschool-Texelstroom 1 J. Koning 14.50 uur Zeven Provinciën-Strendsend 2 14.50 uur Zeven Provinciën-Strendsend 2 D. Hoogendijk 15.30 uur Grote Slock-Elektrohuis Sp. Zicht 16.10 Zeven Provinciën-Texelstroom 2 Sp. Zicht Veld C Dames 13.30 uur Nokanto-Jozefschool Mw. van Beek 14.10 Expert-Groten Slock 1 M. v.d. Wetering 14.50 uur Groten Slock 2-Strendsend Loes Geus 15.30 uur Dros Bakkerij-Tevoko A Mw. van Diesen 16.30 uur Vopoda-Groten Slock 2 A. van Trigt PROGRAMMA DINSDAG 4 APRIL Veld A Heren 18.30 uur Smash'68-Fam. Witte Jan Joosten 19.10 uur JKM-Tevoko Opduin Jan Raven 19.50 uur Timmers Bakk.-Slag. Kossen Bart Witte 20.30 uur Elektrohuis-Texelstroom 2 Cor Kossen 21.10 uur B.G.Z.-Grooten Slock Anne de Vries 21.50 uur L.B.O.-Zeven Provinciën Hans Witte Veld B Heren 18.30 uur Gempo-De Rog Dirk Kooiman 7.10 uur Strendsend 1-Teso Marsdiep Jan Pijlman 19.50 uur J'elleboog-Bakkers IJzerh. W. van Diesen 20.30 uur Strendsend 1-Bakkers IJzerh. R. v.d. Kooi 2110 uur Strendsend 2-S. Bremer Louis Bakker Veld C Dames 18.30 uur Sportshop-Dros Bakkerij Jacq. Dros 19.10uurTevokojun.-Mod. Beekman Trudy Tuitman 19.50 uur Grooten Slock-Nokanto 77 Saskia Fonds 20.30 uur Grooten Slock 1-De Koogel Marjov.d. Wet. 21.10 uur Vopoda-Beerebar Loes Geus 21.50 uur Gyvo Mets-Molenkoog Tineke Bakker

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 9