MATURA „TEXEL VASTGOED" Goed afgelopen antiwerkprijzen voor plattelandsvrouwen NS FAMILIEBERICHTEN stopt gasdepöt P. te Noble otarcs VINKE Vynll vloerbedekking Rllststrotegels i. i^ooyer 7 aravanbezitters Aes-geefs in aktie VERVOLG VAN PAG. 1 Plattelandsvrouwen uit Markelo bezochten Texel geboren: Sportshirts VERHUISD v. STOMERIJ NEPTUNUS Wassen, centrifugeren en drogen, ook in één machine. WOONHUIS WOONHUIS ZOMERBUNGALOW SEMI-BUNGALOW DINSDAG 11 APRIL 1978 TEXELSE COURANT PAGINA 3 e Raad van State ondersteunt het n iid van de gemeente Texel wat r' eft het toelaten van caravans op .J e heren J. Vermue, J. Schraag, W, ker en A. de Ridder hadden de Raad State verzocht over te gaan tot orsing van uitvoering van een aan- ïjving van B. en W. om hun sta- :eivans te verwijderen. Op 29 maart d de zaak behandeld, waarbij alle ":oeken door de voorzitter van de "iling rechtspraak werden afgewe- d !jen W. hebben de gemeenteraad ,jj igedeeld dat zij op korte termijn een j, iwe aanschrijving naar de betrokke- zullen sturen en zonodig de sta- jjbvans op kosten van de overtreders en verwijderen. ijdens revisiewerkzaamheden aan de ertabriek deed zich een bedrijfson- ral voor, dat gelukkig vrij goed afliep, lelstroom-medewerker W. Daman een in verband met hijswerk verwij- elde vloermat in de steiger rond de n ziltingsinstallatie niet geod terugge- 1 Toen hij er daarna opstapte viel hij kwam enkele meters lager op de r- ger van de eerste „verdieping" e icht. Hij werd met rugklachten naar ziekenhuis vervoerd, waar bleek dat rtlgeen ernstige kwetsuren had opgelo- Voor alle zekerheid zal echter nog tweede controle worden uitge- ird. /erschillende leden van de Texelse ittelandsvrouwenafdeling hebben jzen behaald op de regionale hand- irktentoonstelling die in Het wapen n Heemskerk in Alkmaar wordt ge- uden. Mevrouw Bakker-de Grave ieg een eerste prijs voor mandvlecht- irk; mevrouw Keijser van „Zon en ind" kreeg een tweede prijs (draad- naaien kussentjes); een eervolle ver- ilding was voor mevrouw De Ruijter De Cocksdorp (stofverven/afbinden jderjurkjes). Mevrouw Tiessen- d aans kreeg een tweede prijs voor rissteekwerk en een zakdoeketruitje, n derde prijs voor een kantkloskleedje een derde prijs voor een Perzisch >ur speldekussentje. Een tweede prijs lis er voor mevrouw v. d. Werf "lipversieren kieltje) en een derde prijs ;weven jasje). Eervolle vermeldingen jeg zij voor een patchwork kussen en rf/afbinden kinderjurkje. Laatstge- emde twee dames promoveren als volg van deze prijzen naar de hogere klasse. Naar de tentoonstelling waren 900 rrkstukken ingestuurd. Woensdag, jj inderdag en vrijdag is de expositie nog bezichtigen. Woningen meente tegen illegale sta-caravans op erven zullen ongetwijfeld veel caravans beschikbaar komen, die op deze wijze een zinvolle nieuwe functie zouden kunnen krijgen. Van gemeentewege voelt men echter weinig voor dit idee, dat als een „schijnoplossing" van het woningprobleem wordt gekarakteri seerd. In kringen van de actiegroep is ook de gedachte geopperd van een soort noodcamping ten behoeve van jongeren die hun recreatieonderkomen in de zomerperiode moeten ontruimen. Het is allemaal gespreksstof op de in formatiebijeenkomsten die elke maandagavond worden gehouden en waarbij ieder die zich bij het probleem betrokken voelt, welkom is. Woningmarktonderzoek De gemeente begon onlangs met een woningmarktonderzoek. Daartoe werd op alle geregistreerde woningen op Texel een enquêteformulier bezorgd. Veel jongeren wonen echter in niet geregistreerde woningen en kregen dus geen formulier. Ze kunnen dit zelf op het raadhuis halen, maar in de praktijk komt daarvan niet zoveel terecht, waar door toch weer een scheef beeld dreigt te ontstaan wat de woningbehoefte betreft. De actiegroep roept derhalve iedere jongere met woonwensen op zo'n formulier af te halen. Dat kan roiet alleen in het raadhuis, maar ook in de Oude Ulo waar een flink voorraadje op jonge woningliefhebbers ligt te wach ten. Ondanks het wat koude weer is het bezoek, dat 24 uit het Drentse Markelo afkomstige plattelands vrouwen aan de Plattelandsvrouwen vereniging van De Cocksdorp en Eieriand brachten een groot succes geworden. De Markelose dames ver bleven twee dagen op Texel. Blijkens de uitlatingen van de Drentse bezoeksters maakten de lam metjes:-de bollenvelden, de zee en het strand op hen een onvergetelijke in druk. Verscheidene dames hadden nog nooit de zee gezien, zoals een platte landsvrouw van 72 jaar, die het zee water ook wilde voelen, al was het dan maar met haar handen. Ded woensdag gehouden feeste lijke avond in het „Eierlandsche Huis", met medewerking van de revue- groep De Flierefluiters en de dansgroep Oude Dansen viel erg in de smaak. Na een laatste wandeling door Den Burg vertrokken de dames donderdag met de boot van 17.00 uur. V Een zéér uitgebreide en bijzonder smaakvolle serie geboortekaarten Wij noemen haar Kennemer Kaarten Kollektie. Dus: a s vaders en moeders, kom tijdig bij ons langs en kies op uwgemakuitde 133 verschillende ontwerpen h Langevelc en De Rooy bv Oen Burg, Texel 4et vreugde geven wij U ennis van de geboorte 'an onze zoon en broertje Willem Reijer Vij noemen hem Reijer. Cor en Maria Ran- Invernizzi Marieke Jtrecht, 9 april 1978, veraard Foeckstraat 17. Hiermede geven wij U kennis van de geboorte van onze zoon, mijn broertje Ronald Rob en Trudy Marreveld-Stoop en Anja Oen Burg, 7 april 1978, .eebries 1. vloeder en kind rusten van 13.00 tot 16.00 uur. Hoera, ik ben er. Mijn naam is Lesley Hendricus Cornelis Geboren om 2.35 uur, op ;j8 april 1978. Mijn dankbare ouders zijn Henk en Ingrid Krop li Julianastraat 16, ii Den Burg, Texel. Matth. 19 14: Maar jezus zeide: Laat de kinderen geworden en verhindert ze niet tot Mij te komen, want voor zodanigen is het Koninkrijk der Hemelen. Met grote droefheid en verslagenheid delen wij U mede, dat uit ons midden is weggerukt ons lieve zoontje en broertje Fabian, op de leeftijd van 2 jaar. Renze en Janneke Kampstra Yildiz Texel, 8 april 1978, Oost 18. De begrafenis zal plaats vinden op woensdag om 14.00 uur op de Ned. Herv. begraafplaats te Oosterend. Gelegenheid tot condoleren op dinsdagavond van 7.00 - 9.30 uur aan huis. De Heere heeft plotseling van ons weggenomen mijn lieve kleinzoon en ons neefje Fabian, in de leeftijd van 2 jaar. L. Kampstra G. Schrader-Kampstra L. Schrader Tj. Kampstra R. Kampstra-Schraag W. Pol-Kampstra H. Pol F. Daalder-Kampstra C. Daalder E. Kampstra T. Kampstra-Bakker R. Betsema-Kampstra J. Betsema G. Kampstra Y. Koorn-Kampstra F. Koorn neven en nichten 't Noorden, 8 april 1978. Tot onze grote verslagenheid werd uit ons midden weggerukt ons innig geliefd kleinkind en ons Oom en Tante-zeggertje Fabian, op de aanvallige leeftijd van 2 jaar. T. Schade-Zijlstra A. J. Schade M. Feenstra-Schade H. Feenstra Lia Hans Jacqueline en Cees Oudeschild, 8 april 1978, Loodssingel 31 In ons kleine buurtschap Oost zullen we Fabian moeten missen. Renze, Janneke, Yildiz, jullie kunt op ons rekenen. Ooster Bevolking. In dankbare herinnering aan wat zij voor ons is geweest, geven wij met droefheid kennis, dat, na een welbesteed leven, plotseling van ons is heengegaan mijn lieve vrouw en onze zorgzame moeder en oma Houkje Suaanna Zsinstra. echtgenote van H. C. Bakker, op de leeftijd van 69 jaar. Texel: H. C. Bakker Amsterdam: Wim - Mies Dordrecht: Jouk - Flip Uithoorn: Cees - Marian Texel: Agatha - Frans Zeist: Herman Texel: Theo - Marijo Texel: Richard - Lida Almere: Giel - Jenny en kleinkinderen Den Burg, Texel, 9 april 1978, Thijsselaan 109. De H. Eucharistieviering zal plaats vinden op woensdag 12 april n.m. 2 uur in de parochie kerk van de H. Joannes de Doper te Den Burg, waarna de begrafenis op de R.K. begraafplaats zal plaats hebben. Gelegenheid tot condoleren op dinsdagavond van 7.30 tot 8.30 uur in het rusthuis „Sint Jan". Tot onze grote droefheid werd heden plotse ling uit ons midden weggenomen onze geliefde schoonzuster en tante Houkje S. Bakker-Zeinstra, echtgenote van H. C. Bakker Den Burg: Den Helder: Nederhorst den Berg: Australië: Texel, 9 april 1978. C. M. Bakker C. Bakker-Gomes G. Timmer-Bakker Th. A. Bakker Ada Nota D. de Visser-Bakker L. de Visser H. J. Stalenhoef-Bakker C. C. Stalenhoef M. v. Engelen-Bakker Wim en Lyla Bakker nichten en neven. Wij bedanken U harte lijk voor de vele belang stelling, die wij in de vorm van gelukwensen, kado's, planten op onze huwelijksdag mochten ontvangen. Bert en Elly Jonker van Heerwaarde Kempering 1872, Amsterdam. Voor Uw betoonde be langstelling na het heen gaan van onze lieve vader en opa PIETER VAN DER SLIKKE zeggen wij u langs deze weg hartelijk dank. Namens de familie M. J. Krugers- van der Slikke Den Burg, april 1978. Minimaal (3 regels) f3,30, elke regel meer f1,10. Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling te worden voldaan. Voor Texelaartjes op rekening worden f2,50 adm.kosten berekend. Uw medeleven en be toonde belangstelling bij het heengaan van mijn lieve man, onze vader en opa N. WONDER hebben ons veel steun gegeven. Langs deze weg zeg ik u, mede namens de kinde ren, mijn oprechte dank. C. M. Wonder- van Rossem Den Burg, april 1978. Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier iand, telefoon (02225) 297 Bruiloft? Tafels huren bij De Bolder Voor al uw tegel- en mozaïekwerk naar C. van der Maden, Lieuwstraat 4 Den Burg, tel. (02220) 3320 - 't Steigertje is vanaf heden iedere avond geopend vanaf 9 uur. Voor heesters en bollen. Natuurlijk Weikoop. Te koop z.g.a.n. kinder fiets, 5-8 jaar. Tel. 02220 4275. Kadobonnen. Kooijman's Slijterij, Witte Kruislaan 7. RABOBANK TEXEL, ook Uw REISBUREAU. Torenrestaurant. Alle dagen geopend. (0????) 283 - Texelaars geniet van een uniek uitzicht over Texel vanuit „Loods mansduin", Den Hoorn tel. 02226-360 - Bouwinformatiecentrum J. C. R. Geopend van maandag t/m vrijdag, van 08.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Don derdagavond 19.00 tot 21.00 uur. Zaterdags 09.00 tot 12.00 uur Voor inbinden van tijd schriften en boeken De Bolder, tel. 3141 ,,'t Keukencentrum" A. v. d. Vis B.V., Maricoweg 6, Den Burg, tel. 02220- 2356. Openingstijden showroom: ma t/m vrij.: 8.30-12.30; 13.30-18.00; vrijdagavond: 19.00-21.00; zaterdagochtend: 9.00- 12.30. Iedere avond na tel. afspraak Open haardenbezitters! Husqvarna kettingzagen reeds vanaf f475, Fa. Tatenhove, Oosterend, tel. (02223) 202 - In verband met de exa mens kunnen Peter en Marjo Hin geen bezoek meer ontvangen. Wie heeft mijn blauwe fiets gezien? Merk Bicy- cletta. Graag retour. Joan Weijzig, tel. 3543. Huisvrouwen hebben hun „morgentje uit" op woensdag en donderdag van 10 - 12 uur in „Bowl ing De Koogel", Dorps straat, De Koog. Te koop golfplaten en konijnenhok. Tel. (02226) 497. Te koop 2-pers. spiraal 140x200. Tjakkerstraat 18, tel. (02220) 4254. Te koop damesbrom fiets, Sparta en helm, en z.g.a.n. tuingereedschap. S. Timmer, 't Buurtje 17, Oudeschild, na 16.30 uur. Apothekersassistente met ervaring in huisart senpraktijk en i.b.v. dro gistendiploma, zoekt werk op Texel. Tel. (040) 512830 (na 19.00 uur). Afvalcontainers voor het afvoeren van puin, hout, bouwafval, vuilnis e.d. Fa. Tatenhove, Den Burg, tel. (02220) 3809. Nu volop verkrijgbaar Molyn en Veneziani Anti-fouling (anti- aangroeihuidverf voor boten) Watersport Duinker, Oudeschild Volop hand- en moes appels. L. Huisman, De Veen, tel. 2203 - Voor bruiloften en par tijen: hotel „De Linde- boom-Texel", Groene- plaats 14, Den Burg, tel. 02220-2041 - Bruining en Agter voor aardleidingen. Tel. 02228- 482 of 283 - Aangeb. moeilijke Siamees, inl. Marleen Ellen, tel. 3308. Te koop Welsh pony, Little, stokmaat 1.28 mtr. L. dressuur. Lief voor kin deren. Brigitte Zegel, (02220) 2728. Olietank, gratis weg halen. Beatrixlaan 68, tel. 2492. Te koop ruim 20 m. overgordijnstof, van 120 cm. br„ zeer geschikt voor zomerhuisje e.d. 50, De Ruyterstraat 9, Oudeschild. Wij gaan ook niet schei den, dusll Rob - Nini Cor - Loes Jaap - Nanda Wim - Aris - Irma Lou - Marijke Reim - Jenneke Ben - Rita Geen toespraken, graag bloemen. Wereldkampioen schappen Argentinië van Adidas. van Gerritslanderdijkje 92, naar Bemhardlaan 110. Jan en Frida Witte-van Sambeek M.i.v. donderdag 13 april met het verstrekken van gas. Hartelijk dank voor het genoten vertrouwen. Kent u al de otarès schoonmaak- produkten, zoals SINKAL voor samtair- hygiëne ROPSO voor alles wat vuil en vet is. Kortom voor professioneel schoonmaken, produkten en machines naar de vakman. Weststraat 18, tel. 2478-3121 Breng uw stoomgoed woensdagmorgen voor 12 uur, dan kunt U het vrijdag na 10 uur weer ophalen. Agentschap ZEGEL MODES Weverstraat 55. Echte Chinese 200 cm, in vele kleuren en dessins, vanaf19,95 per str. meter 30x30 cm, per stuk nu SfD C voor woondecoratie Spinbaan 1, Den Burg, tel. (02220) 3179 Ruime parkeergelegenheid. Een topprodukt voor de prijs van een middenklasser. Enniet kapot te krijgen. /V\*UALDe=ISTRAAT OEN BURG TE KOOP AANGEBODEN TE DEN HOORN vrijstaand met achtergelegen logeergebouwtje, mooie tuin en geheel voorzien van een aardgas c.v.-installatie. Indeling: hal met tochtdeur, woon kamer met schuifdeuren naar ach terkamer, keuken, bijkeuken met douche en toilet met vastgebouwde ruime berging. Bovenverdieping: 3 slaapkamers met grote zolder en vaste kasten. Koopsom f180.000,— El ER LAND Fraai gemoderniseerd vrijstaand met grote aangelegde tuin en boom gaard van ca. 2600 m2. Het huis is in tweeën te bewonen, waarvan de ene helft recreatief en de andere permanent. Grote garage en het geheel is voor zien van een c.v.-installatie. Indeling woonhuis: entree, werk plaatsje met douche/toilet en was ruimte, woonkamer met open keu ken, vaste trap naar bovenverdie ping met zeer ruime slaapkamer an nex moderne badkamer en overloop. Indeling recreatieve gedeelte: en tree, douche/toilet, keuken, woon kamer, vaste trap naar grote over loop met slaapruimte en 2 slaap kamers. Het geheel is voorzien van thermo- panebeglazing. Koopsom f250.000,—. In het bungalowpark „Slufterhoek" gelegen, helft van dubbele Indeling: woonkamer met open keu ken en openslaande deuren naar ter ras, douche/toilet en 2 slaapkamers. Koopsom f\27.500,—. T HORIMTJE Goed onderhouden vrijstaande met ruime dubbele garage. Het geheel is voorzien van een olie- stook c.v.-installatie. Indeling: hal/entree met gang, woonkamer met openslaande deur naar terras, keuken, bijkeuken, 3 slaapkamers voorzien van vaste was tafels, aparte douche en toilet. Vlizotrap naar zeer ruime geheel be vloerde zolder met stahoogte. In overleg te aanvaarden. Koopsom f260.000,—. Onze woninglijst wordt u op aanvraag toegezonden. Inlichtingen en verkoop bij: Schilderweg 165, Postbus 87, Den Burg - Texel, Tel. (022201 3025 en 3429 b.g.g. 2031.

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 3