Hardwerkend Texel won van koploper Alleen jongens bij schaakexamens SVO KREEG LOON NAAR WERKEN ZDH WON SAAIE WEDSTRIJD (1-0) SVC pup. ei kampioen rogramma Uitslag verloting S.V. De Koog Zaalvoetbalprogramma Uitslagen zaalvoetbal voetganger door motor aangereden De Cocksdorp speelde gelijk Laurien Bakker brak onderbeen Loos alarm Gasleiding stukgetrokken TEXELSE COURANT ;DAG 11 APRIL 1978 it schaken ook bij de Texelse jeugd voornamelijk mannelijke bezigheid lek zaterdag maar al te goed bij de jkse schaakexamens die schaak- En Passant in hotel De Zwaan siseerde. Niet minder dan 28 jon- Igeen enkel meisjel namen hier aan 18 kandidaten legden de proef goed gevolg af. belangstelling voor dit jeugdscha- was zaterdagmiddag verheugend t. Onder de aanwezigen waren irmeer schaak,,meester" Jan Drie- en het hoofd van de openbare e school van Den Hoorn Jac. van eren. >or het plonnendiploma slaagden: Timmer, Erik van Bruggen, Arthur ga, Titus Nijman, Ronald Bakker en van der Hoeven. Afgewezen wer- res jongelui. Gezien het enthousias- voor het schaakspel bij die zes geslaagden, moet het mogelijk zijn ilgende keer meteen het torendiplo- grijpen. Ditmaal kwam het torendiploma in het bezit van: Arjen Bakker, Marcel Visser, Sacco v. d. Bijl, Wim van Es, Niek Witte, Eelco Groot en Jeroen Rommets. In deze groep werden vier kandidaten afgewezen. Tenslotte behaalden alle 5 kandidaten voor het koningsdiploma het begeerde certificaat. Dit waren: Kees Jan den Haan, Jan Witte, Peter Bergman, Joop Rommets en Jan Paul Bakker. Jongere garde Joop Rommets was de jongste van de zes die het koningsdiploma behaalden. Voor Hotel De Zwaan poseerden zaterdag alle kandidaten en begeleiders voor de aanvang van de door „En Passant" georganiseerde jeugdschaakexamens. Hetzelfde geldt voor Joris van der Hoeven. Hij leverde als 7-jarige een knappe prestatie door zowel het pion nen- als het torendiploma te behalen. Ook Wim van Es krijgt een pluim. (Hij is „nog lang geen acht"). Jeugdschaken stopt Het jeugdschaken in de RSG op vrij dagmiddag is voorlopig ten einde. Dat dit naar wens kon verlopen was mede te danken aan de verenigingen S.V. Texel, ZDH en S.V. De Koog die omwille van de schakende voetballers meer dan eens hun voetbalprogramma veranderden. Het was goed aan de belanghebbende jongelui besteed. Voor een talrijk publiek behaalde Texel 1 zondagmiddag een gave 1—0 overwinning tegen het op de eerste plaats van de ranglijst staande Sparta nen (Wogn>- i). Het enige doelpunt van de wed' werd in de tiende minuut gessoord. De maker was Jan de Lugt, die een niet goed door doelman Bleeker verwerkte kopbal van Louis Uriot over de doellijn tikte. Texel 1 is door deze overwinning op een redelijk stevige vierde plaats van de ranglijst terecht gekomen. Na 18 ge speelde wedstrijden hebben de Texe laars 22 punten verzameld. De nummers 1, 2 en 3 zijn resp. Spartanen, Westfrie zen en Schagen. Deze ploegen hebben de volgende doelcijfers achter hun naam staan: Spartanen 18-28, Westfriezen 19-25 en Schagen 19-23. Hun redelijke eerste plaats in de hoofdklasse ten spijt werd Spartanen zondagmiddag het lijdend voorwerp, tegen een enorm gemotiveerd Texel 1 dat daar een geweldige inzet aan kop pelde. Men paste een konsekwente mandekking toe en de spelers hadden alles voor elkaar over. Vooral op het taktische vlak was Texel vaak de meer dere van het Spartanen-team. Texel speelde met een versterkte verdediging, doordat van de vier middenvelders er constant twee de achterhoede assisteer den. Hierdoor kreeg Spartanen de kans om aan te vallen, maar stuitte daarbij steeds op de hechte Texel-verdediging, aangevoerd door de licht geblesseerde Klaas Dirk Koorn. Texel was de gehele wedstrijd de gevaarlijkste ploeg. Met snelle aanvallen werden de Spartanen in grote moeilijkheden gebracht. De twee spitsen van Texel, Louis Uriot met z'n gave baltechniek en Jan de Lugt met z'n snelheid, vroegen van de verdediging van Spartanen voortdurend aandacht. <b6f? VOETBALUITSLAGEN opnsdag 5 april 1978: pillen: deling A: BoysA1-Texel A4 10-0 I A3-Tex. BoysA2 0-0 mioren: ïrvogels B1-Texel B1 3-3 B5-Texel B2 2-5 C3-Texel C1 1-10 loog C1-HRC C5 2-1 csdorp C1-HCSC C5 16-0 il C3-HRC C7 1-2 ■pillen: deling A: ilAI-ZDH A1 0-1 ilA2-Oosterend Al 4-0 il A3-De Koog A1 2-0 il A4-Cocksdorp A1 0-5 BoysA1-Tex. BoysA2 2-1 deling B: loog B1-ZDH B1 2-0 Boys B2-Oosterend B1 0-5 deling C: il C3-De Koog C1 0-1 Boys C1-Texel C1 0-0 csdorp C1-Oosterend C1 0-0 (SVC kampioen) indag 9 april 1978: (deling Noordholland: il-Spartanen 1-0 eroord-De Koog 1-1 :erend-Vesdo 3-0 -Callantsoog 1-0 (sdorp-ALC 2-2 Boys2-Succes4 2-4 zwart 3-Tex. Boys 3 7-0 ervogels 5-Cocksdorp 2 2-3 io2-ZDH2 5-3 io 3-ZDH 3 3-2 ces 6-T exel 4 2-2 ioys3-De Koog 2 5-2 ames: Tex. Boys gestaakt bij de stand 1 0 ndvogels2-Tex. Boys 2 2-4 Oosterend heeft in de thuiswedstrijd tegen het Schagerbrugse Vesdo loon naar werken gekregen. De eindstand van deze voor beide ploegen moeilijke partij voetbal werd zondagmiddag 3—0. Voor de rust waren beide ploegen nog aan elkaar gewaagd, hoewel SVO een duidelijk veldoverwicht had. Na de hervatting nam de thuisclub het heft in handen. Vesdo kon toen niet anders doen dan zich voor eigen doel terug trekken. Desondanks scoorden Johan de Waard, Jan de Vries en Frits Bakker. Oosterend begon de wedstrijd tame lijk aanvallend. De thuisploeg bouwde een groot veldoverwicht op en kreeg diverse kansen. De afwerking liet echter ook in deze wedstrijd te wensen over, al had de Vesdo-doelman diverse keren het geluk aan zijn zijde Vooral de vrije trappen die Oosterend in de beginfase meekreeg betekenden een voortduren- gevaar voor Vesdo. De bezoekers kon den zo nu en dan wat druk op het Oosterend-doel uitoefenen. De terug keer van Jan de Vries in de defensie betekende echter een duidelijke verster king zodat de Vesdo-aanvallers weinig werkelijke kansen kregen. Overwicht In de tweede helft was het veldover wicht van Oosterend nog groter. Vesdo slaagde er slechts sporadisch in op de Oosterend-helft te komen. Reeds na Omdat vele prijzen nog niet afgehaald zijn, nogmaals de winnende nummers van de verloting, die op 1 april plaatshad in Capri. De winnende nummers worden ge noemd in volgorde van de eerste t/m de 30ste prijs. 6000, 10420, 7882, 7253, 4936, 6075, 6234, 6979, 5266, 7532, 5524, 10217, 6594, 5591, 7801, 1019, 2827, 1314, 1562, 2131, 2023, 1227, 9517, 7514, 5252, 3644, 6851, 4512, 7389, 2624. De prijzen kunnen tegen overlegging van het winnende lot afgehaald worden in restaurant Capri in de Dorpsstraat. MEDEDELINGEN S.V. De Koog Vrijdag na de training is er een con tactavond voor de spelers van het eerste en het tweede elftal (met vrouwen). De avond wordt in de kantine gehouden. Op donderdag 13 april wordt om 18.30 uur de juniorenwedstrijd tussen De Koog C1 en Oosterend C1 gespeeld. niets beters te doen dan de bal met de hand te spelen. De door de goedleiden- de scheidsrechter Reijer Dijker toege kende penalty, werd door Jan de Vries beheerst benut. Afmaker Na deze tweede goal was het verzet van Vesdo gebroken en SVO leek op een grote overwinning af te gaan. Ook nu kwam het gemis aan een echte „af maker" echter duidelijk naar voren. Er kwamen diverse doelrijpe kansen die echter allen onbenut bleven. Ongeveer een kwartier voor tijd liep de thuisclub toch nog uit naar 3—0. Frits Bakker onderschepte een nonchalante terug speelbal en scoorde uit een moeilijke hoek. Zo behaalde Oosterend toch nog de ruime overwinning die de ploeg dik verdiende. In een allerminst aantrekkelijke wed strijd heeft ZDH zondagmiddag een 1—0 overwinning behaald op het op de tweede plaats van de ranglijst staande Callantsoog. Het enige doelpunt van deze ontmoeting kwam op naam van Hans Steen die vlak voor de rust raak schoot. De eerste wedstrijd won ZDH met 1—5. Hoewel de op het ZDH terrein ge speelde wedstrijd op verschillende mo menten het aankijken niet waard was zorgden beide ploegen soms toch voor spannende momenten. Blessures De Hoornder formatie trad zondag middag opnieuw aan in een gewijzigde samenstelling. Het elftal heeft vooral te kampen met blessures zoals die van Bram Brouwer (rug) en Gerry Pronk (knie). Bram Brouwer speelde deson danks wel mee maar kon zich niet volledig voor de ZDH-ploeg inzetten. Zondagmiddag speelde Ruud Wilner voor Gerry Pronk en nam Abe Zijm de plaats in van de zieke Wim Arnout. Henk Zijm werd na de rust vervangen door Tonny Waterman. Kopbal Het enige doelpunt van de wedstrijd viel vlak voor de rust nadat er gedurende Dit tweetal zorgde vrij vlot voor het eer ste doelpunt dat later het enige zou blijken. Een hoge bal in het centrum van ae verdediging van Spartanen werd door de hoogopspringende Louis Uriot ach terover ingekopt en keeper Kees Bleeker van Spartanen kon de bal niet klemvast krijgen. De attente Jan de Lugt schopte de bal in het verlaten doel. Dit snelle doelpunt (10e minuut) was voor Texel een enorme ruggesteun. De ploeg kreeg nog meer zelfvertrouwen en begon steeds beter te spelen. Het middenveld kwam in handen van Texel en de spelers van Texel op dat middenveld, •-lenk Groen. Cees Boeijen, Jan van Bennekom en Gert Pansier, wonnen door hun felle speelwijze menig per soonlijk duel. Op die manier wisten zij hun voorhoede met goede passes aan het werk te zetten. Jan de Lugt kreeg een prachtige kans toen hij alleen voor de keeper ver scheen, maar hij schoot over. Jan Meedendorp schoot van veertig meter op doel en scoorde magnifiek. De treffer werd echter op onduidelijke redenen afgekeurd. Vlak voor de rust kreeg Jan de Lugt nog een kans maar schoot tegen de keeper op. PAGINA 5 Na de hervatting ontvouwde zich een zelfde spelbeeld als voor de rust. Dit betekende een aanvallend Spartanen maar een aanzienlijk gevaarlijker Texel. De Wognumse ploeg combineerde goed met name de aanvallers Jan Beerepoot en Johan Sneek. In hun achterhoede viel tevens het spel van verdediger en aanvoerder C. van der Wee op. Echt gevaarlijk konden de Spartanen echter niet worden en doelman Aad Vaars had dan ook een rustige middag. Vaars speelde zijn laatste thuiswedstrijd voor Texel 1 (hij wordt trainer bij het naburige Texelse Boys). Geconcentreerd Texel bleef tot het laatste fluitsignaal erg geconcentreerd spelen en bewees door deze 1 —0 zege op de koploper dat men beslist thuis hoort in de top van de hoofdklasse. Wanneer het elftal de resterende vier uitwedstrijden met een zelfde inzet en motivatie speelt zijn er volop promotiekansen. Komende zondag speelt Texel tegen Sint Adelbert (Egmond). Daarna volgen nog Schagen, Westfriezen (Hoorn) en de uitwedstrijd tegen Spartanen (Wog- num). De andere kampioenskandidaten heb ben de volgende wedstrijden nog op het programma staan: Spartanen'. Texel (thuis), Bergen Purmerend en ZAP (uit). Westfriezen: Texel en Bergen (thuis), WW (uit). Schagen: Texel (thuis), Purmerend en Watervogels (uit). Zondagmiddag slaagde Cocksdorp er in een uitstekende wedstrijd in een punt te bemachtigen tegen het taaie ALC uit tien minuten spelen hadji .toRdtf - de AMKfterk. Het werd uiteindelijk 2—2 Waard succes. In eerste instantie kopte wat een uitstekende prestatie genoemd Hans Seitsma op de lat. De terugsprin- mag worden omdat de Cocksdorpers na gende bal tfyerd echter door De Waard in vijf minuten al met 02 achterstonden tweede instantie beheerst ingekopt, bier Nadat jn de eerste vijf minuten ALC Enige tijd later was het alweer raak. De SVC-team duidelijk had geïntimi- Vesdo-defensie raakte in paniek en wist l!öeerd begonnen de Cocksdorpers daar- na met de moed der wanhoop terug te vechten. Deze massale aanval leverde vooralsnog geen doelpunten op maar het veldoverwicht was op een gegeven moment wel zodanig te noemen dat de ALC-ploeg als het ware met de rug tegende muur stond. Het eerste SVC- doelpunt kwam na tien minuten spelen in de tweede helft. De treffer kwam op naam van W. van der Linde die de Abbekerkse goalie met een uitstekend schot passeerde. Kort na dit doelpunt (SVC putte duidelijk moed) was het M. Boon die een uitstekende pass van Bep Vonk opving en de ALC-keeper knap omspeelde. De 2—2 eindstand was hiermee bereikt, alhoewel het voor het laatste fluitsignaal diverse malen weinig scheelde of SVC had op de valreep met 3—2 gewonnen. Het kwam er echter niet van. In De Cocksdorp werd zaterdagmiddag het pupillen C1 elftal van SVC kampioen. De laatste wedstrijd, tegen medekampioenskandidaat Oosterend C1 leverde een 0—0 gelijk spel op waaraan de SVC-jongens voldoende hadden. Door het talrijke publiek werd het team na afloop uitbundig gehuldigd, en maakten de pupillen per open vrachtwagen een ererondje door het dorp. Dit onder luid gezang van: ,,SVC gaat nooit verloren, knoop het in je oren Op de foto de volledige kampioensploeg. De namen van de jongens zijn: Mark van der Gracht (doelman). Mark van Heerwaarden (aanvoerder). Peter Stolk, Peter Douma, Wiebe Douma, Axel Wetsteen, Gerrit Koorn, Lieuwe Koom, Mark van Dompselaar, Raymond van Tongelen, Martin Marinus, Herman van Beek en Johannes Reuvers. Teamleider van Henk Stevens. een lange periode weinig interessants tussen de lijnen gebeurde. Hans Steen zette plotseling zijn hoofd onder een stekende voorzet en passeerde hiermee de verblufte Callantsoogdoelman die niet veel anders kon doen dan de bal uit het net „vissen". Na de rust zat de ZDH achterhoede goed in elkaar en werd het doel van Marius Privee volledig afgegrendeld. Het bleef dan ook bij een voor ZDH verdiende 1 —0 stand. ZDH heeft door deze overwinning nog steeds kans op de laatste periodeti- tel. Tijdens de in Landsmeer gespeelde wedstrijd tussen de dameselftallen van het plaatselijke IW en Texelse Boys liep de 16-jarige Laurien Bakker („Breen- hoeve") een gebroken onderbeen op. De wedstrijd werd direkt gestaakt. Laurien Bakker is vervoerd naar het Binnengasthuis in Amsterdam waar zij zondagavond werrd geopereerd. De beenbreuk ontstond tijdens een sliding waarbij een voetbalster van de Lands- meerse vereniging bovenop Laurien -Sa-klw-weL Woensdag 12 april 1978: 18.30 u.: Kunudde-Vergiet 19.20 u.: Brandweer-Dubbeldik 2 20.10 u.: Gempo-Texel vet. 2 20.50 u.: Texelse Boys2-De Spyker 2 21.30u.: Badhotel-Nioz Tijdwaarneming: Jelleboog. Commissiedienst: F. Schellingen Donderdag 13 april 1978: 18.30 u.: 't Kompas-Casino 19.20 u.: Oosterend 1-Van der Meer 20.10 u.: Texelse Boys 1-Topido 21.00 u.: Texelse Boys3-Texel vet. 1 21.40 u.: De Spyker 1-Oosterend 2 Tijdwaarneming: Vergiet. Commissiedienst: C. Kok. Vrijdag 14 april 1978: 18.30 u.: De Spyker 2-Rab Uitslagen: 1e klasse: JKM-Oosterend 1 2-4 Dubbeldik 1-Texelse Boys 1 8-2 Van der Meer-JKM 6-2 Topido-Dubbeldik 1 2-8 Casino-De Zwaan 2-6 2e klasse: Amro-8randweer 1-7 Nioz-Jelleboog 2-2 Vergiet-Smullies Bar 3-2 Dubbeldik 2-Amro 3-1 3e klasse: Texelse Boys 2-De Spyker 1 6-1 Oosterend 2-Texel vet. 1 1-1 Texel B1-Rab 2-4 Oosterend 3-Texel vet. 2 0-2 Texelse Boys2-Gempo 2-2 Zaterdagmiddag werd de 22-jarige N.C.J.W. in de Kogerstraat te Den Burg door motorrijder G.J.B. aangere den. Eerstgenoemde was te voet en stak onverwacht de weg over ter hoogte van de voormalige garage Kievit, thans opslagplaats van de firma Moerbeek. De uit de richting van de Stenenplaats naderende B. raakte als gevolg van de aanrijding de macht over het stuur van zijn Honda 1000 motor kwijt en botste tegen een gevel, waarbij de motor aan de voorkant vrij zware schade opliep. De voetganger moest per ambu lance naar zijn woning aan de Pontweg worden vervoerd. De Texelse brandweer rukte zondag middag uit nadat een alarmsignaal van uit het Nioz-gebouw aan 't Horntje was ontvangen. Eenmaal bij het complex gearriveerd constateerden de brand weerlieden dat het een loos alarm betrof Bij graafwerkzaamheden in de War moesstraat werd donderdagmiddag door een gfraafmachine van De Vries Van de Wiel een gasleiding stukgetrok ken. Heowel het zich in eerste instantie ernstig liet aanzien kon de leiding weer snel gedicht worden. Het werk aan het wegdek in de Warmoesstraat wordt uitgevoerd in het kader van het gemeentelijk herbestra- tingsplan. Er worden hierbij op verschil lende plaatsen nieuwe rioleringsbuizen

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 5