ré Koorn en won Rienks onnen NHN-bowli ngtitels TEXEL VERGROOTTE PROMOTIEKANSEN Oosthuizen kreeg hel niel cadeau mv-r zaalvoetbalprogramma Uitslagen zaalvoetbal Visclub won van Bergen invragen gebruik sportzalen voor 1 mei De juiste naam ZDH pupillen A1 kampioen Geslaagd Tetak 1 klopte Duintreffers 7 Rab won sportief zaalvoetbaltoernooi Texel B1 pupillen kampioen Jeugdclub heeft bonte avond Voetbaluitslagen tJALi III APK«mf70. 7 TEXELSE COURANT KAUinA O veld na een geweldige 746 I serie torDpvT6-.puntenfiwan Wop i. Roland van Zeist plaatste zich sportvisclub Texel won zondag rde wedstrijd tegen het Noofd- dse Bergen. Het was de Ie overwinning die de Texe- op hun rivalen behaalden. De nverhouding was dit weekend tegen 55,42. et dagklassement toonde een in- Ivan Bergen zich de beste. L. de kwam met 209 cm als eerste uit Na hem zag de ranglijst er als Lit: 2. D. Veltkamp 190 cm; 3. M. J der Zwaag 152 cm; 4. P. Verha- |09 cm; 6. C. J. Huisman 102 cm Bos 77 cm. wedstrijd voor de jeugd, waaraan oor Bergense sportvissers werd inomen leverde een eerste plaats lor Sieme Jan Rijk (127 cm). Ie werd Sico Dob (85 cm). De neisjes in de jeugdafdeling deden led. Ze eindigden als 3e en 4e. 3e 'aulien Verhagen 56 cm en 4e Buren 45 cm, 5. René Eelman 24 otaal werd er zondag 2380 cm vis water gehaald. volgende wedstrijd is op 30 april 00 - 10.00 uur bij De Kaap. Zelf jas zorgen. 4 mei kan men deelnemen aan [redstrijd langs de Afsluitdijk. Het ijfgeld hiervoor is f 15,30 exclusief Voor de jeugd ligt de prijs f5, en komt op f 10,30 (exclusief Opgaven en gelijk betalen voor Iril bij P. Verhagen, Wagemaker- 3, Den Burg, |rtverenigingen, die nog niet ge- rd hebben naar aanleiding van poor afd. Culturele Zaken Tonden aanvraagformulieren voor bruik van binnensportakkommo- wordt verzocht dit zo spoedig ijk te doen. De betreffende for ten dienen absoluut voor 1 mei op kdhuis te zijn ingeleverd. dit jaar voor het eerst georga- de kampioenschap van Noord- d-noord is overtuigend gewon- loor de Texelse kampioen en oene: Wop Rienks en Gré toernooi waar 50 bowlers en :ers aan deelnamen werd zater- jnd en zondag afgewerkt. Zater- rnd gooiden de twintig Texelse mers hun games. Stevig rdagavond had Gré Koorn zich al ;n 1064 serie stevig aan de kop -J iet klassement genesteld. Nini I .es volgde met een geweldige an 977 op de tweede plaats. Ie heren leek het er op dat Wop zich gemakkelijk naar een eerste gooide, ware het niet dat Jaap rijn serie van 6 games met 200, '02 games, zodat hij uitkwam op ïog nooit gegooid in een officiële ijd in Bowling De Koogel, van M Wop Rienks eindigde op 1074. Je dames dubbel vergrootte Gré haar voorspong op Nini Beum- ft/op Rienks verkleinde zijn 68 i achterstand op Jaap Mets tot iten. Verdreven dag werd Gré Koorn na de 6 single van de eerste plaats ver- i door J. Hof, die een geweldige erie gooide. Derde bij de dames 'A werd de 16-jarige R. Aardsen met rie van 1018, waardoor N. Beum- 3rd teruggedrongen naar de 4de Nini Beumkes klom na de s echter weer naar de derde door een 655 serie, terwijl R. 1 :n een tegenvallende 578 serie I Zij plaatste zich als vijfde voor ale. De vierde finaleplaats was Appelman via 894 en 692. C. nneveld plaatste zich als zesde met 1571. rde na een tegenvallende single en >ede dubbel serie van 717. Kees kwam als vijfde de finale binnen i single en 696 dubbel, terwijl S. zich als zesde plaatste voor de Bij de damesfinale bouwde Gré Koorn op haar bekende rustige wijze aan een goede serie, en werd onbe dreigd met een totaalscore van 2789 kampioene van noord Noordholland. K. Appelman gooide een prima finaleserie van 1059, terwijl J. Hof, die als tweede de finale inging, niet verder kwam dan 933, zodat K. Appelman tweede werd. De strijd om de derde plaats was ontzettend spannend. Na vijf games had Nini Beumkes nog 13 punten voor sprong. Zij kon het echter niet houden en gooide een tegenvallende 134 game. J. Hof gooide 167, waardoor zij zich met minimaal verschil op de derde plaats vestigde. Geen fout Bij de heren had Wop Rienks na de eerste game zijn achterstand op Jaap Mets al verkleind tot 3 punten. Wop Rienks maakte geen fout meer. Een geweldige 1129 serie werd het met als bekroning kampioen van Noordholland- noord. J. Mets had geweldig pech, goede pocketballen werden niet beloond met een strike. Jaap kreeg het moeilijk. N. Sonneveld passeerde hem ook en eindigde als tweede. Na vijf games had Jaap nog 39 punten voor sprong op Roland van Zeist. Het nood lot sloeg toe. Bij de man bij wie alles lukte in de singles lukte niets meer. Roland van Zeist passeerde Jaap Mets en legde hierdoor beslag op de derde plaats met 6 punten voorsprong op Jaap Mets. Cijfers De hoogste game van het toernooi werd gegooid door N. Sonneveld, 235. Bij de dames was de hoogste game voor J. Hof met 227. Na de prijsuitrei king door de voorzitter van de BBT kwam een eind aan een geslaagd toer nooi. De overkantse gasten werden door de kotter van Kees Mets naar Den Helder gebracht. Het toernooi werd gesponsord door Chinees-Indisch restaurant Po Sian uit Den Burg. Uitslagen Dames: Single: 1. J. Hof 1071; 2. G. Koorn 1064; 3. R. Aardsen 1005; 4. N. Beum kes 977; 5. C. H. Sonneveld 909; 6. K. Appelman 894. Dubbel: 1. I. van Zeijlen en N. Beumkes 1289; 2. R. Aardsen en K. Appelman 1270; 3. G. Koorn en R. Wilner 1244. All Events: 1. G. Koorn 2789; 2. K. Appelman 2645; 3. J. Hof 2602; 4. N. Beumkes 2580; 5. R. Aarden 2575; 6. C. H. Sonneveld 2430. Heren. 1. Jaap Mets 1801; 2. W. Rienks 1074; 3. S. de Vries 1018; 4. N. Sonneveld 1015; 5. R. van Zeist 983; 6. K. Keijzer 973. Dubbel: 1. R. van Zeist en K. Keijzer 1413; 2. N. Sonneveld en A. Fiegen 1349; 3. W. Rienks en L. de Lussanet 1344. All Events: 1. Wop Rienks 2906; 2. N. Sonneveld 2798; 3. R. van Zeist 2731; 4. J. Mets 2725; 5. K. Keijzer 2680; 6. S. de Vries 2680. In het bericht over de kunstprijs die de o.l. school van De Waal had gewonnen op de Huishoudbeurs is een drukfout geslopen waardoor een naam onherken baar werd. Het ging om mevrouw M. Veld die de betrokken groep kinderen had geleid; zij werd terzijde gestaan door mevrouw R. Brons. Door Texel A2 met 2—0 te verslaan zijn de pupillen A1 van ZDH kampioen geworden. De zege was aanleiding voor groot feest. Na afloop van de wedstrijd maakten de jongens met paard en wagen een feestrit door Den Hoorn. In „de Spyker" werd gegeten en ZDH- voorzitter Ferry Zwanenburg stak er een gloedvolle rede af. Op de foto het kampioenselftal. Staand van links naar rechts: Joop Rommets, Dirk Jacob Drijver. Kees Landvreugd, Leo Schilling, Marco de Bruyn. Marco Bakker, Olivier Schilling. Bob Dijksen (jeugdleider), Gijs Afman (trainer). Zittend: Ronnie Kager, Jeroen Rommets, Clark de Boer, Jan Herman Lap, Arjan Schilling en Jan Spoelstra. De doelpunten in de wedstrijd tegen Texel A2 werden gescoord door Joop Rommets en Kees Landvreugd. Het doelgemiddelde van ZDH A1 werd hiermee 91 voor en 8 tegen (I). Woensdag 19 april 1978: 18.30 u.: Tex. Boys 3-Oosterend 2 19.10 u.: Smullies Bar-Brandweer 20.00 u.: JKM-Tex. Boys 1 20.50 u.: Dubbeldik l-'t Kompas 21.40 u.: Oosterend 3-Rab Tijdwaarneming: Amro Commissiedienst: W. C. Witte Donderdag 20 april 1978: 18.30 u.: Jelleboog-Knudde 19.20 u.: Topido-Oosterend 1 20.10 u.: Gempo-De Spyker 1 20.50 u.: Texel B1-Tex. Boys2 21.30u.: Badhotel-Amro Tijdwaarneming: Brandweer Commissiedienst: H. J. Pennings Vrijdag 21 april 1978 18.30 u.: Tex. Boys3-Texel vet. 2 1e klasse: 't Kompas-Casino 3-1 Texelse Boys 1-Topido 2-7 Oosterend 1-Van der Meer 4-1 2e klasse: Knudde-Vergiet 5-2 Brandweer-Dubbeldik 2 1-4 Badhotel-Nioz 5-6 3e klasse: Gempo-Texel vet. 2 0-1 Tex. Boys2-De Spyker 2 4-1 Tex. Boys 3-Texel vet. 1 2-5 De Spyker 1-Oosterend 2 1-3 De Spyker 2-Rab 0-2 In Den Haag slaagde de heer A. P. C. Koopman uit Oosterend voor het di ploma Binnen- en Buitenlands Beroeps- goederenvervoer. Onbedreigd 1 de heren kon niemand'^Ya de serie de heren Jaap Mets en lienks bedreigen. Wel kwam'Tl. staande spits van St. Adelbert had daarna maar voor het inschieten. Texel- doelman Aad Vaars werd verrast door dat de bal via de lat in het net achter hem terecht kwam. Door deze vroege achterstand kon Texel helemaal niet in z'n spel komen, hetgeen in nogal wat gepraat resulteerde. De tweede helft speelde Texel iets beter dan de eerste. De spelers waren geen schaduw van de ploeg die vorige week van koploper Spartanen won. Na twintig minuten in de tweede helft nam Gert Pansier een vrije trap even over de middenlijn. De bal kwam hoog voor het doel en het was Cees Boeijen die met een prachtige kopbal de gelijkmaker scoorde. Gunstig Hierna kreeg Texel nog wel wat kansjes, maar het wilde deze middag niet lukken. Zo eindigde deze wedstrijd in een 1 1 gelijk spel wat achteraf door het verlies van de concurrenten toch gunstig voor Texel uitpakte. Het eerste tafeltennistrio van Tetak heeft zaterdag kans gezien de in Schoori gespeelde wedstrijd tegen Duintreffers 7 met een 1 9 overwinning af te sluiten. Tegen Duintreffers 6 leed tegelijkertijd Tetak 2 een 7—3 nederlaag. Voor Tetak 1 maakten Albert Kok en Max Hagedoorn zaterdagmiddag geen fouten. Alle door hen gespeelde wed strijden werden 2-setters. Met uitzon dering van zijn eerste partij tegen Scheinhardt won ook Martin Janssen al zijn ontmoetingen. Met Albert Kok won Martin Janssen het dubbelspel van Scheinhardt en Delis. Over 14 dagen speelt Tetak 1 de laatste competitiewedstrijd tegen mede kampioenskandadaat Doko 4 uit 't Zand. Het Texelse trio heeft aan een gelijkspel al voldoende om zich kam pioen te mogen noemen. De wedstrijd wordt gespeeld in sporthal Ons Genoe gen (29 april) en begint om 10.30 uur. Het tweede Tetakteam deed het in zijn laatste wedstrijd niet al te best. Tegenstander Duintreffers 6 trok met 7—3 aan het langste eind. De Texelse formatie begon redelijk goed. Na drie partijen was 'n 1 —2 voorsprong bereikt, maar daarna won alleen Guido Bakker nog en gingen de overige partijen voor Tetak 2 verloren. Guido Bakker en Ruud Koorn kwamen resp. 2 maal en 1 maal tot winst. Mona Coutinho, die nog steeds met een blessure kampt won geen enkele partij. Zaterdag 22 april is er geen tafeltennis in de Texelse sporthal. Voor Tetak 2 zit de competitie er op. Tetak 1 heeft een week vrij. Hoewel de zondagmiddag in Egmond Binnen gespeelde wedstrijd tussen het plaatselijke St. Adelbert en Texel niet bepaald een oogstrelend gebeuren ge noemd kon worden was de 1 1 uitslag van deze vertoning voor de eilanders wel voldoende om een iets betere positie op de ranglijst in te nemen. Na het niet meer te passeren Spartanen staan de eerste elftallen van Schagen, Westfriezen en S.V. Texel op een ge deelde tweede plaats in de hoofdklasse. Zowel Schagen als Westfriezen verloren dit weekend. Qua inhoud was de ontmoeting St. Adelbert-Texel een ronduit slechte partij voetbal. Bij beide ploegen miste het logische verband en het werd een rommelige wedstrijd waarvoor ook scheidsrechter J. Schoon (Broek in Waterland) niet helemaal vrijuit ging. Vooral St. Adelbert zette alles op alles in deze wedstrijd en knokte voor elke meter grond. Dit felle spel, waarbij het nogal eens tot overtredingen kwam veroorzaakte nogal wat irritatie wat de ontmoeting er niet aantrekkelijker op maakte. Lat Texel keek na tien minuten spelen al tegen een 1—0 achterstand aan. Een door verdediger Klaas Dirk Koorn geno men vrije trap werd door de Egmondse verdediging opgevangen en via een lange pass naar voren gewerkt. De vrij- Het zaterdag in sporthal Ons ge noegen gespeelde Poltax/Gempo zaalvoetba(toernooi heeft een eerste prijs opgeleverd voor de ploeg van J. C. Rab. Aan de spelers van mede organisator Poltax kon na een ener verende finale de eervolle tweede prijs worden uitgereikt. De naam van hun firma in eer hou dend toonden de mannen van J. C. Rab in deze wedstrijd over een beton nen conditie te beschikken. Aan hen kon daarom na afloop van het festijn de terecht verdiende erebeker worden overhandigd. Het eveneens uitstekend voor de dag komend Poltax (de plaatselijke Herman- dads versterkt met enige minder wets- aanhankelijke personen van Taxi Toon Smidt) eindigde het Badhotelteam als derde. Brandweer en Gempo moesten tenslotte genoegen nemen met een res pectievelijke vierde en vijfde plaats. Gezien het grote succes dat het toer nooi had is het zeer waarschijnlijk dat dit tot een jaarlijks gebeuren zal uit groeien. De pupillen B1 van S.V. Texel zijn kampioen geworden door met 1—0 te winnen van Texelse Boys B1. Bij een gelijk spel zou de zege ook zijn veilig gesteld. Het was een bijzonder span nende wedstrijd die veel publiek trok. Met name de ouders en andere familie leden waren in groten getalen aanwezig de mini-voetbailers luidkeels aan te moedigen. Op de foto van links naar rechts jeugdleider Wim Wiering, Rob de Veij, Peter Eelman, Erik Kalf. Auke Rienstra, Marc van der Gaast en Tommy van Splunter. Zittend: Patric-van de Rijke, Jan Hein Studulski. Edwin Wiering, Ingmar Moerbeek, Peter Krugers en Arjen van der Knaap. De Hervormde jeugdclub van Eierland houdt vrijdagavond 21 april een bonte avond in „Bethel". Er zullen onder andere toneelstukjes worden opgevoerd en er is een verloting. De jongelui hebben hun best gedaan om er een voor ieder fijne avond van te maken. Entree f2,-. GEEN SPREEKUUR MAATSCHAPPELIJK WERK Maatschappelijk werker Frans van Lare heeft op vrijdag 21 april een vrije dag en heeft daarom geen spreekuur. Hoewel er voor Tex. Boys weinig meer op het spel staat, omdat de ploeg enkele weken geleden al degradeerde, bleek in de wedstrijd tegen degradatie kandidaat Oosthuizen dat men aller minst van plan is zich bij de pakken neer te zetten. De op het Boysveld gespeelde ontmoeting eindigde zondagmiddag even doelpuntloos als hij begonnen was. Voor rust waren er voor de enthou siast spelende Boys volop kansen. Oosthuizen bleek de met het oog op de slechte positie op de ranglijst verwachte vinnigheid niet in zich te hebben. Het leek erop als of men de punten eigenlijk niet meer nodig had. Legierse leek, 'n kwartier voor de rust, beloont te worden met een doel punt, maar de goed inkomende Frank de Grave kopte net over. In de tweede helft kwam Oosthuizen meer in de aanval en wist zich een paar goede scoringskansen te verschaffen. Door slecht schieten en goede reacties van doelman Wessels kwamen hier geen doelpunten. Aan de andere kant moest ook de Oosthuizer doelman nog verschillende keren in aktie komen en had daarbij eenmaal het geluk dat de bal van zijn voet het veld weer insprong. Al met al was Tex. Boys-Oosthuizen een (goed geleide) sportieve wedstrijd. Zaterdag 15 april 1978; Afdeling Noordholland: Schagen-Oosterend (Z) 0—2 Junioren; Tex. Boys Cl-Helder C1 1-0 HCSC C4-Tex. Boys C2 6-1 Cocksdorp C1-SVAP'74 C1 4-4 De Koog C1-Oosterend C1 2—3 Dames: DZS-Texelse Boys 2 5—1 Pupillen: Afdeling A: Texel 43-Tex. Boys A1 0—5 ZDH A1-Texel A2 2-0 Cocksdorp A1-Texel A1 1 —2 Texel A4-De Koog A1 0—3 Afdeling B. Texel Bl-Tex. Boys B1 1—0 Zondag 16 april 1978: Afdeling Noordholland: St. Adelbert-Texel 1 1 Tex. Boys-Oosthuizen 0—0 De Koog-Berkhout 0—1 Oosterend-Oudendijk 3—0 Huiswaard-ZDH 2—1 Cocksdorp-SDOB 2—1 Tex. Boys 2-Texel 3 2—2 Geelzwart 3-Tex. Boys 3 12—1 ZDH 2-Flevo 4 2-0 Succes 5-ZDH 3 3—0

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 5