PROMOTIEKANSEN OOR S. V. TEXEL Texelstroom en Teso wonnen gemakkelijk rogramma Badmintontoernool om „Texelcup' PROGNOSES zomeravondvoetbal weer van start Wijzigingen in uitslag Dowllngkampioenschap MST Ellandcompetltie Schoolvoetbaitoernooi „Pink Panther" Jaap Dros werd periodekampioen V. Casino tweede bij biertapwedstrijd En Passant 2 bleef ongeslagen TEXELSE COURANT PAGINA 5 n de dit weekend op Texel te spelen i balwedsrijden wordt de derby tus- De Koog en Oosterend wel de IJ mendste. In Zwaag neemt S.V. il het op tegen het op de tweede is staande Westfriezen. Winst voor i sl 1 kan promotie betekenen. verband met de zaterdag te houden rondes van het Texelse schoolvoet- ampioenschap zal het merendeel de voor dan op het programma nde junioren en pupillenwedstrijden allen. Dor Texel 1 gaat het er zondag- jag tegen het Zwaagse Westfriezen om spannen. De Noordhollanders n op de tweede plaats terwijl Texel Jusver met een derde plaats op de ilijst genoegen heeft moeten ne- De Texelaars hebben in de thuis- strijd met een smadelijke 1 -5 neder- genoegen moeten nemen. Er is dus goed te maken. Met volledige inzet ren beetje geluk zit er beslist een <spel in. Er kunnen twintig suppor- mee naar Zwaag. Ze kunnen zich sven bij Marius Brons tel. 3161. Het sde Texel team moet in Wognum de strijd tegen Spartanen 2 zonder ite kunnen winnen maar het derde t het in Den Helder tegen WGW 4 rschijnlijk te zwaar. Texel 4 gaat uit het op eigen veld nogal sterke esluis 4. Een gelijkspel lijkt hier de e uitslag. indagmiddag ontmoet Texelse Boys op de voorlaatste plaats staande iV (Aartswoud) dat een van de itste (mede)-degradatiekandidaten e tweede klasse B is. „Verwacht Jt dat de wedstrijd een fel karakter hebben. Bij de Boys speelt Frits ■ama wegens een zondagmiddag leusde rib niet mee. Door een lies sure is ook het meespelen van Henk oor erg onzeker. Texelse Boys 2 It tegen het soms verrassend sterke ces 4 (Hippolytushoef). Texelse >3 speelt de laatste wedstrijd op vij- ilijk terrein. Tegenstander JVC 3 anadorp) zal waarschijnlijk een ge rei moeten toestaan. Alle dames \s zijn vrij A.W. iterdagmiddag spelen de beide za- sgelftallen van Oosterend een oe- redstrijd die om 14,45 uur begint, van beide als beste uit de bus komt ooralsnog moeilijk vast te stellen. :hien is het eerste technisch beter, doet de inzet van het tweede ich j deren. og interessanter wordt de zondag- dag te spelen wedstrijd tussen de f te elftallen van Oosterend en De g die beide in de derde klasse A 1 omen. De papieren van het thuis- j ende SVO lijken iets beter. Ooster- 2 heeft zondagmiddag vrij en het derde team speelt in Wieringerwerf een uitwedstrijd tegen DWOW 4. De Texelse ploeg moet een kleine overwin ning mee naar huis kunnen nemen. J.R. De teams van het Hoornder ZDH spelen zondag geen van allen voor de competitie. Zowel ZDH 1 als ZDH 2 en junioren C gaan met de boot van 9.05 naar Haarlem waar wedstrijden worden gespeeld ter gelegenheid van de jubile rende grammofoonplatenmaatschappij CBS. Voor vervoer naar de boot moet men zelf zorgen (evt. meerijden met andere spelers van ZDH 1 en ZDH 2). Vanaf Den Helder rijdt een speciale bus naar Haarlem. Het eerste elftal van De Koog wacht zondag tegen Oosterend 1 een bijzonder spannende derby. Het wordt een heel moeilijke wedstrijd voor De Koog, dat destijds in Oosterend met 6-2 nederlaag teruggewezen werd. De Koog is echter ook belust op revanche. Het tweede elftal speelt ook thuis. De wedstrijd tegen JVC 5 begint om 11.30 uur en niet om 12.30 uur zoals werd vermeld. Voor Koog 2 zit hier misschien een gelijkspel letje in. De C-junioren spelen zaterdag om 13.30 uur thuis tegen Wiron Cl; een kleine overwinning voor De Koog. De kompetitie van de pupillen is beëindigd. Terreindiènst dit weekend hebben W. van Heeringen en D. Oudendag (zater dag vóór 13.00 uur). J.v.B. Op het nabij De Waal gelegen sportveld wordt op maandag 24 april begonnen met het Jaarlijkse zomer avondvoetbal. Er wordt aan deelge nomen door dezelfde elftallen als vorig jaar. JKM zal zijn kampioenschap verde digen en Westerlaken de Fair-play cup die voortaan P. L. Duinker-trofee gaat heten. De teams van De Waal en Jonge Agrariërs gaan het dit jaar in de B- poule proberen. Reizenboetiek en Memo zijn naar de A-poule overge gaan. Rekening houdende met het nog lopende zaalvoetbal en het komende WK voetbal in juni zal de competitie tot eind juni gaan duren. De contactcom missie „Texel" hoopt dat de competitie vlot en sportief zal verlopen. Het programma zal wekelijks in de Texelse Courant van vrijdag worden gepubli ceerd met de uitslagen van de week er voor. De clubs gelieven dus op even tuele wijzigingen te letten. Alle clubs hebben een voorlopig programma ont vangen waarna nog een definitief zal volgen. Programma Maandag 24 april: 18.45 ur: Westerlaken-Koffiebar 20.00 uur: De Muy-Jonge Agrariërs Dinsdag 25 april: 20.00 uur: De Waal-Casino 2 (de wedstrijd_Gempo-RWS vervalt) ^Vrijdag 28 april: 18.45 uur: Casino 1-CVI 20.00 uur: De Zwaan-Memo iterdag 22 april 1978: ■tioren: IP '74 C1-Oosterend Cl, 14.30 uur ksdorp Cl-Helder C3, 13.30 uur (oog C1-Wiron C1, 13.30 uur tl C3-WGW C7, 13.30 uur terend C2-WGW C6, 13.30 uur W B3-Tex. Boys B1, 14.30 uur mdag 23 april 1978: (deling Noordholland: itfriezen-Texel, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Boys-AGSV, 14.30 uur qJ (oog-Oosterend, 14.30 uur '-Cocksdorp, 14.30 uur rtanen 2-Texel 2, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) W 4-Texel 3, 14.30 uur ces 4-Tex. Boys 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) 4-Tex. Boys 3, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Ier 6-Cocksdorp 2, 14.30 uur OW 4-Oosterend 3, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) lesluis 4-Texel 4, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Koog 2-JVC 5, 11.30 uur AMEN REIZEN: ondag 23 april 1978: trek van Texel boot 12.05 uur: el 1 en Texel 2. trek van Texel boot 13.05 uur: Boys 3 en Texel 4. Boys 2 en Oosterend 3. afkeuring terrein bus afbestellen, Afoon (02240) 2421. In de tweede klasse heren van de MST eilandcompetitie wonnen Texelstroom 1 en Teso Marsdiep dinsdagavond met groot verschil van resp. J'elleboog en Jozefschool. De Koogel won de eerste klasse dames weliswaar de eerste set maar moest toch toezien hoe tegen stander Expert de twee volgende sets met klein verschil won. De wekelijkse hamburgers, ditmaal voor het team met de kleinste gemid delde lengte ging naar het damesteam Grooten Slock 2. Volgende week gaat het rondje hamburgers naar de winnaar van de wedstrijd die het snelst afgelo pen is. Aanval J'elleboog had het dinsdag tegen het vooral aanvallend sterk voor de dag komende Texelstroom 1, erg moeilijk. Pas nadat de Texelstroom 1 ploeg een 7-0 voorsprong hadden genomen, kon de J'elleboog de verdediging enigszins organiseren. De eigen aanval kwam zodoende ook meer uit de verf en de ploeg haalde op tot 9-5. Texelstroom bleef toch het beste van het spel houden. J'elleboog kon weer in de ver dediging gedrukt worden en regelmatig scorend werd de set met 15-8 winnend afgesloten. De tweede set ging Texel stroom gewoon door. Tegen goede aanvallen had de J'elleboog weinig verweer. Deze set werd dan ook een gemakkelijke 15-3 overwinning voor Texelstroom. Kompleet Een andere wedstrijd in de tweede klasse heren was die tussen Teso Marsdiep en Jozefschool. Teso Mars diep was het meest kompleet in zijn spel Bij Jozefschool was de aanval wel goed op dreef, maar verdedigend waren er nogal wat missers. Hiervan wisten de jongens van Teso goed gebruik te maken. De verdediging van Jozefschool werd regelmatig gepasseerd en een 15-6 overwinning was dan ook het logische gevolg. Uit de eerste set bleek de Jozefschool weinig lering getrokken te hebben. Weer werd de verdediging ver waarloosd zodat Teso ook deze set gemakkelijk op zijn naam te brengen (15-3) Techniek In de eerste set leken de dames van de Koogel een gemakkelijke wedstrijd tegemoet te gaan tegen het team van Expert. In deze eerste klasser was het voornamelijk de betere techniek die de Koogel ten toon spreidde, doorslagge vend Expert, dat bij tijd en wijle chao tisch speelde, moest toezien hoe de Koogel een 15-8 overwinning behaalde. Expert, dat bekend staat om z'n vecht lust, gaf zich in de tweede set nog lang niet gewonnen. Fel spel haalde de rust uit het team van de Koogel, dat nogal eens een steekje liet vallen. Hierdoor gesterkt ging Expert moedig door. De ploeg herstelde de rust in eigen gelede ren enigszins zodat de aanval beter tot z'n recht kwam. Na een spannende strijd moest de Koogel dan ook met 11-15 prijsgeven. In de derde en beslis sende set was het toch weer de Koogel dat het initiatief naar zich toetrok. Expert kwam onder druk te staan en moest tegen een 11-5 achterstand aan kijken. Maar weer ging de ploeg er even fel tegenaan en kon zo de Koogel nog uit z'n evenwicht brengen. Het gevolg was dat Expert punt voor punt inhaalde. De Koogel ging steeds verkrampter spelen en kon daardoor aanvallend geen enkele vuist meer maken. Expert kwam met 12-12 langszij en wist zelfs met 15-12 te winnen. Hertelling van de in het afgelopen weekend bij de bowlingkampioen schappen van Noord hol land-noord door de deelnemers verzamelde pun ten heeft enkele wijzigingen in de eindstanden opgeleverd. Een en an der had geen gevolg voor de titels. De juiste uitslagen zijn: Single heren: 1. Jaap Mets 1142; 2. Wop Rienks 1074; 3. S. de Vries 1018; 4. N. Sonneveld 1015; 5. L. de Lussa- net 9S5; 6. R. van Zeist 983. Single dames: 1. J. Hof 1071; 2. G. Koorn 1064; 3. R. Aardsen 1005; 4. N. Beumkes 977; 5. R. Wilner 931; 6. M. Flens 911. Het definitieve programma voor zater dag 22 april (waarbij alle teams twee maal spelen) luidt als volgt: Veld A heren: 13.30 u.: Gempo-Jozefschool W. v.d. Kamer 14.10 u.:B.G.Z.-L.B.O. J. Pijlman 14.50 u.: Dros bakkerij-J.K.M. W. Huizinga 15.30 u.: L.B.O.-Elektrohuis K. Dros 16.10 u.: Gamma-Strends End 1 K. Bremer 16.50 u.: Elektrohuis-S. Bremer M. Drijver Veld B dames: 13.30 u.: Fam. Witt9-De Koogel L. Geus 14.10 u.: Smash 68-Grooten Slock 1 N. Witte 14.50 u.: Beerebar-Jozefschool I. Eelman 15.30 u.: Smash-De Koogel Mw. Zeegers 16.10 u.: Beerebar-Lois L. Eldring 16,50 u.: Sportshop-Strends End Veld C dames: 13.30 u.: De Rog-Modehuis Beekman T. Bakker 14.10 u.: Vopoda-Givo B A E. Ooievaar 14.50 u.: Nokanto-Lois Gyvo 15.30 u.: Fam. Witte-De Rog M. v.d. Wetering Dinsdag 25 april 1978: Veld A, heren: 18.30 u.: Gempo- Bakkers IJzerh. K. Dros 19r10 u.: Timmers bakkerij-Fam. Witte L. Bakker 19.50 u.: Gamma-Gempo H. Witte 20.30 u.: JKM-Smash '68 J. Pijlman 21.10 u.: Molenkoog-Tevoko Opduin B. Witte 21.50 u.: De 7 Provinciën-BGZ G. Pansier Veld B, heren: 18.30 u.: Gamma-Texelstroom 1 L. Medema 19.10 u.: Teso Texelstroom-LBO N. Roeper 19.50 u.: De Rog 1-Jelleboog J. Driehuis 20.30 u.: Strendsend 1-Jozefschool S. Oosterhuis 21.10 u.: Gr. Slock 2-S. Bremer T. van Leeuwen Veld C, dames: 18.30 u.: Hutspot-Modehuis Beekman Spoorzicht 19.10 u.: Dros' bakkerij-Nokanto '77 S. Fonds 19.50 u.: Taxicentrale-Fam. Witte M. van de Wetering 20.30 u.: Beerebar-Lois G. Rüngs 21.10 u.: Smash '68-De Rog J. Goënga 21.50 u.: Vopoda-Hutspot E. Ooievaar .11 Op zondag 23 april wordt in Sporthal Ons Genoegen het traditionele badmin- tontoernooi om de Texelcup gehouden. Aan dit door de Badmintonclub Texel georganiseerde evenement wordt naast twee eilandelijke teams deelgenomen door drie „overkantse" verenigingen. De wedstrijden beginnen 's morgens om 9 uur en zijn om ongeveer 17.00 uur afgelopen. De toegang is gratis. Het toernooi is dit jaar tamelijk sterk bezet. De Badmintonclub Texel neemt het ditmaal op tegen de verenigingen „Waterland" (Volendam), „Dorus Rij kers" (Den Helder) en „De Burcht" (Anna Paulowna). De deelnemende (gemengde) ploegen bestaan uit 6 of 8 personen. Op zaterdag 22 april en maandag 24 april worden op de velden van S.V. Texel en S.V. Texelse Boys de wed strijden gespeeld in het kader van het jaarlijkse schoolvostbaftoemooi. De voorrondes zijn op zaterdag en de finales worden op maandag ge speeld. De kampioenen van de meisjes en de jongens nemen op woensdag 10 mei deel aan het kam pioenschap vrat Noordholland. Het wedstrijdprogramma voor de voorrondes begint zaterdagmorgen om 10.00 uur en wordt om ongeveer 16.00 uur besloten. De maandag op het S.V. Texel-veld te spelen finales beginnen om 16.15 uur. In tegenstelling tot voorgaande jaren is het toernooi voor de meisjes gecom bineerd met dat van de jongens. Ook de meisjes zullen dit jaar voor een penaltybokaal spelen. De wedstrijden voor de jongens duren elk twee maal 15 minuten zonder rust, die voor de meisjes twee maal 10 minuten zonder rust. Er wordt gespeeld met voetbal nummer 4. Poules Voor zowel het jongens- als het meisjesprogramma zijn drie poules opgesteld. Bij de jongens spelen in Poule a: Jozefschool 1, Drijverschool, School met de Bijbel Oosterend en o.l.s. De Bruinvis. In poule B zitten: Thijsseschool 1Jozefschool 2, Redmer IJskaschool en Lubertischool. De schoolteams van De Cocksdorp/Eier- land, o.l.s. Oosterend, CVO-school en Thijsseschool 2 spelen in poule C. Voor de meisjes is de onderverdeling als volgt: Poule A: De Cocksdorp- Eierland, Thijsseschool 1, o.l.s. Ooster end en Drijverschool. Poule B: Thijsse school 2, CVO-school, Lubertischool en o.l.s. De Bruinvis. Poule C: School met de Bijbel Oosterend, Redmer IJska school en Jozefschool. Finales Bij de jongens gaan de nummers 1 van iedere poule over naar de finale poule, aangevuld met de beste twee. De nummers 1 van de meisjes plaat sen zich automatisch voor de finale poule. De nummers 2 van iedere poule zullen onderling penaltys nemen. Elk team neemt elf penaltys (elk kind schiet eenmaal). De winnaar bij het straf schoppen nemen plaatst zich als vierde team in de finalepoule. Alle teams die in de maandag te spe len finalepoule zijn gekomen ontvangen een prijs. Er zijn dus vier teamprijzen voor zowel jongens als meisjes. Deze finalepoule wordt afgewerkt in de vorm van een halve competitie en alle deel nemers en deelneemsters hieraan ont vangen een herinneringsvaantje. Bij de dinsdagmiddag in restaurant „Lands-End" te Den Helder gehou den nationale bfertapwedstrijden zijn, in tegenstelling tot vorige jaar geen Texelse deelnemers op de eerste plaatsen geëindigd. Bij de enkelingen viel niet een Texel se deelnemer in de prijzen maar bij de paren vielen de tweede en derde prijs in Texelse handen. Ed en Elly Stiekema van bar-dancing „Casino" werden tweede en de dames Huizinga van hotel-café „Smullies Bar" finishten als derde. Zondagmiddag 3 uur draait in de jeugdmatinee het „Pink Panther-festi val", waarin de eigenwijze panter met zijn langgerekt roze lijf voor de nodige hilariteit zorgt. Hij verstoort de rust van velen en brengt hen met zijn ironische glimlach tot wanhoop. De meesterlijke muziek is van Henry Mancini. (Alle leeftijden). En Passant 2 heeft door een riante 6—2 zege op 't Centrum kans gezien op gelijke hoogte met rivaal MSC 5 te komen. De spelers van het tweede hebben hiermee een beslissingswed strijd om' het promotierecht naar de derde klasse geforceerd. In St. Maarten kwamen J. Hooijberg, J. Witte, W. Hoekman en H. Goslinga tot overwinningen, K. Kuip liet zijn tegenstander met remise ontsnappen, K. J. den Haan gaf om der tijdswille het halfje cadeau (de zege was al veilig gesteld) en B. Bakker en H. Elzinga zorgden ervoor dat de scorelijst via remise van nullen verschoond bleef. Hoewel de club versterking best kan gebruiken, staat het nu al vast dat na dit zo verrassend goede debuut van het tweede, eventuele promotie niet „ge vreesd" behoeft te worden. Zoals ge zegd, daar kan MSC 5 nog wel een stokje voor steken. Eindstand aan de kop in 4A: 1. En Passant 12 uit 7 1. MSC 5 12 uit 7 3. Aartswoud 10 uit 7 In de laatste ronde versloeg MSC 5 Aartswoud met 414 —3% De beslissingwedstrijd zal nog wel in april gespeeld worden. Het wordt acht- achtste schaakcontact met het Helderse MSC dit seizoen. OOSTEREND PRESENT op 19, 20,21 en 22 juli 1978 Secretariaat: mevrouw J. Boon-Dijk- sen, Nieuweschild 8, Oosterend, tele foon (02223) 650. Allereerst vragen wij de aandacht voor alle medespelers(sters) aan het historisch spel, die zich hebben opge geven. De eerste grote repetitie is op zaterdagavond 22 april in De Bijenkorf, aanvang 20.00 uur. Wel komenl Tijdens deze bijeenkomst worden de (350) rollen verdeeld, en de kostuumad viezen gegeven, Er zijn voldoende medewerkers voor het spel opgegeven, zo dat er nu geen nieuwe „artiesten" meer bij kunnen. In de vergrote tentoonstellingstent is nog één kleine standruimte vrij, belang stellenden kunnen inlichtingen krijgen bij het secretariaat. De propagandacommissie heeft huis- aan-huis in Oosterend de nieuwe sticker verspreid. Achter het raam van auto of woonhuis kan deze opgeplakt worden. Mogen wij op u rekenen? Stickers zijn nog verkrijgbaar bij Koos Bremer Szn., Mulderstraat. Vrijdagmorgen 21 juli is er een grote lammerenmarkt in de Peperstraat, reeds nu blijkt er van koperszijde belangstel ling voor deze markt, die de vorige keer een goede naam kreeg, door de beste lammeren, die er verkocht werden. Ook is er op deze dag een grote kra ntenmarkt. Voor deze markt zijn nog een aantal stalletjes te huur. Nadere inlichtingen, bij de heer H. de Boer, Mulderstraat 8, telefoon (02223) 488. Voor gezelligheid tijdens de markt is reeds gezorgd, want de bekende „Rom- melkapel" doet meel Op het parkeerterrein aan de Bijen- korfweg begint vrijdagsmorgens om 10.30 uur de nationale wedstrijd scha penscheren. Nadere mededelingen ko men nog. Zullen we de kampioen weer op Texel houden? Er is al een prachtige hoofdprijs beschikbaar gesteld. Onder zeer deskundige arbitrale lei ding zijn er vrijdagmiddag grote volks spelen. O.m.: mastklimmen, olifanten race (voor koppels van 2 heren en 1 dame), touwtrekken voor groepen van ten hoogste 8 personen. Het totaalge wicht van de heren mag ten hoogste 680 kg zijn, voor de damesploegen is dit gesteld op 600 kg. Wij hopen op deelname uit alle dorpen, van verenigin gen enz. Uiteraard kan niet onbeperkt worden deelgenomen. Opgave vooraf lijkt gewenst, dit kan bij het secretariaat, of bij de heer KI. Eelman, „Noordwijk", telefoon (02223) 491Ook het tobbeste ken gaat doorl Nog even aandacht voor de reünie De opgave loopt prima, oud-Oosteren- dersl Wie ook nog kan komen, dient wel op te geven, bij het secretariaat. Wij zoeken voor overnachting van medewerkers nog enkele logies en ontbijt-adressen in het dorp. Wie kan ons helpen? Voor de kinderen is er op de zater dagmorgen een groots kinderprogram ma in de muziektuin. Nadere medede lingen, en verder nieuws, volgt. SCHAAKCLUB EN PASSANT Zowel J. Dros als M. Vittali kwamen dinsdagavond in hun weer opgenomen afgebroken partijen niet verder dan remise resp. tegen K.J. den Haan en W. de Bruin. Dros behaalde hierdoor het periodekampioenschap. J. Dros en M. Vittali, die zich eerder plaatste zal nu om het clubkampioen schap een achtkamp gaan spelen. K.J. den Haan wikkelde nog een afge broken partij af en bracht zich nog vóór zijn laatste partij tegen De Bruin in veiligheid. Ook Bakker, op remise spe lend tegen Hoogerheide, wist de degra datie te ontlopen. Uitslagen B. Dekker - P. Bergman 0-1 J. Vlaming - P. Cornelise 0-1 K.J. den Haan-J. Dros 54-14 M. Vittali -W. de Bruin 54-54 H. Elzinga - K.J. den Haan 0-1 A. Bafcker - J. Hoogerheide 1-0

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 5