DEN BURG VIERT KONINGINNEDA G Texelse Boys liet het weer afweten AGEND4 Teselaartjes 1 Vrouwengilde zag modeshow ,WAT IK ZEGGEN WOU.." VERVOLG VAN PAG.l Wisselbeker naar Thijsseschool Nierdialyse in Apotheek Misselijke berichtgeving! Wij zijn koninginnedag, 1 mei de gehele dag gesloten. 1 Dinsdan mei da nehele dan nnen d p Dinsdag 2 mei de gehele dag open. VERVOLG VAN PAG.l Uitwaterende Sluizen PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 25 APRIL 1978 De koninginnedagviering in Den Burg zal zich dit jaar kenmerken door enkele bijzondere attracties. Speciaal voor de allerkleinsten is er vanaf 10.30 uur „kleuterkermis" op het terrein van S.V. Texel, 's Mid dags is er voor de jeugd vanaf 12 jaar een vijfkamp en 's avonds begint om 19.00 uur op de Groene- plaats voor de ouderen een levend ganzebordspel. Als de weersomstandigheden zoda nig zijn dat men de aktiviteiten in de open lucht moet afgelasten worden de kinderspelen vervangen door een film voorstelling in de Burgemeester De Kononghal. De vijfkamp en het ganze bordspel verhuizen naar sporthal Ons Genoegen. Het volledig programma voor Den Burg ziet er als volgt uit: 8.00 uur muziek van de toren door leden vam het Koninklijk Texel Fanfare korps. Kinderoptocht Aan de kinderoptocht wordt meege daan door het Koninklijk Texels Fanfa rekorps, de drumband Margaretha Sin clair, de dixielandband Monkey's Revi val, de Folklore dansgroep en mevrouw Craanen-Hemelrijk. Om een levendiger geheel te krijgen, zal er op de route enkele keren gestopt worden en worden de kinderen in de gelegenheid gesteld iets van het motief Kinder spel" uit te beelden. In verband met werkzaamheden aan het wegdek kan de geplande route iets gewijzigd moe ten worden. 10.00 uur: opstellen in en om de Jon kerstraat; let op de borden. 10.15 uur: vertrek. De prijsuitreiking is na het op stellen op de Groeneplaats. Feestmarkt Van 10.30 - 13.00 uur wordt op de Groeneplaats een feestmarkt gehou den. Verenigingen en groeperingen, die de verenigingskas willen versterken of hun aktiviteiten een grotere bekendheid willen geven, kunnen hier aan deelne men. Commerciële aktiviteiten zijn niet toegestaan. Alle deelnemers dienen zich vóór 27 april op te geven bij Wol winkel Lemstra, Weverstraat 45, tele foon (02220) 2056/3076. Het inschrijf geld bedraagt 77,50. Vanaf 9.00 uur kan met de opbouw van de kramen worden begonnen. Spijkers en nietjes in het houtwerk zijn niet toegestaan. Punaises mogen welTijdens de markt zal door het Koninklijk Texels Fanfarekorps op het bordes van het gemeentehuis worden gemusiceerd. Kinderspelen De kinderspelen vinden plaats op de velden van S.V. Texel en bij het zwembad Molenkoog. De aanvang is om 14.00 uur 's middags. Op het In De Witte Burcht hield het Katho liek Vrouwengilde woensdag een goed bezochte creatieve avond waar erg veel belangstelling voor was. De bijeenkomst was tevens de laatste van dit seizoen. Meer dan honderd belangstellende dames waren woensdagavond getuige van enkele modeshows en demonstra ties. Een tiental dames en enkele kinde ren deden mee aan een show van eigen gemaakte kledingstukken. Met toelich ting van mevrouw A. Könst werd getoond wat zoal op het gebied van breimode kan worden vervaardigd en na de pauze zagen de aanwezigen een nostalgische modeshow anno 1900. De avond werd besloten met een door de eigen leden van 't Gilde gegeven demonstratie spinnen, weven en kantklossen. Op de avond waren door de leden van het Katholieke Vrou wengilde tal van creatieve werkstukken uitgestald en werd aan belangstellen den toelichting gegeven over de ver vaardiging ervan. Na deze laatste avond maken de leden van 't Gilde op 25 april nog een busreis naar Twente (o.a. Havelte). In de maand mei is er dan nog een excur sie naar de natuurgebieden De Geul en De Muy. C-veld van S.V. Texel wordt voor de kleuters een kleuterkermis gehouden. Leerlingen van de lagere scholen kun nen zich op school opgeven voor de op het B-veld te houden kinderspelen. Jongelui vanaf 12 jaar kunnen op het A-veld en bij het zwembad Molenkoog aan een sportieve vijfkamp meedoen. De onderdelen zijn: 1500 meter hardlopen, doelschieten, 1 minuut bal- lengooien, opdrukken op de brug en 1 minuut wielrennen op een home trainer. Alle onderdelen kunnen tussen 14.00 en 16.00 uur vrij naar eigen keuze worden afgewerkt. Er wordt geen klassement opgemaakt. De behaalde resultaten kunnen eventueel bij ieder onderdeel op een scorebord worden vermeld. Het motto is: „Gezellig en sportief bezig zijn. Daag je buurman of schoonzuster eens uit". Opgeven liefst vóór 1 mei bij Co Koomen, Juliana- straat 12, telefoon 4125, tussen 17.00 en 17.30 uur. Inschrijving voor 14.00 uur in de Kletskeet. Kleedruimte is aanwezig. Avondspel Met het avondspel wordt meteen na de finish van de autopedrace begon nen. Dit is 19.00 uur, op de Groene plaats. Dit jaar is er een levend ganze bordspel. Hierbij moet ook een par cours worden afgelegd door met een dobbelsteen te gooien. Net als bij gewoon ganzebord moet in verschillende vakken een opdracht wor den uitgevoerd. Het spel wordt niet individueel, maar door ploegen van tien personen gespeeld. Deze ploegen bestaan uit vijf dames en vijf heren. Ze staan onder leiding van een niet- spelende coach. Van de spelers worden geen bijzonder sportieve prestaties ge vergd echter wel het nodige doorzet tingsvermogen en behendigheid, terwijl ook de faktor geluk meespeelt. Aan het spel kunnen maximaal tien ploegen deelnemen, dus snel zijn met opgeven. Dit kan gebeuren bij Dirk van Heer waarden, Jonkerstraat 7, telefoon 3053. In de wedstrijd togen dit seizoen ook al niet zo bijster goed draaiend AGSV heeft Texelse Boys zondag middag op eigen terrein een smade lijke 1 —6 nederlaag geleden. Hoewel de ploeg uit Aarstwoud vooral in de eerste helft tegen een ster ker Texelse Boys moest optornen (de Boys scoorden zelfs het eerste doel punt) zakte de kracht van de eilanders na de rust volledig ineen. Berusten Voor de Boys die er duidelijk in be rusten dat dit seizoen toch al verloren is omdat ze reeds enkele weken ge<eden degradeerden zag het er in de eerste helft in het geheel niet slecht uit. Gezien het geleverde spel was een iets grotere voorsprong bij de rust alleszins redelijk geweest. Maar buiten de ene treffer van Nico Zoetrelief (kopbal) kwam het er verder niet van. De gehele eerste helft bleken de Boys desondanks de betere ploeg De 1—0 voorsprong werd goed voetballend behaald. Vlak na de rust kwam AGSV geheel onver diend op gelijke hoogte toen de Boys defensie de bal in eigen doel werkte. Klad Na de hervatting kwam de klad er bij de Boys pas goed in. Binnen enkele minuten was het 1—3 voor de Aarts- woudse ploeg. De Texelse Boys-defen sie liet zich toen het best met een enorme zeef vergelijken. Na twintig mi nuten spelen was de stand 1 —6, en was er voor de thuisclub geen eer meer te behalen. Bij een van de treffers werd de bal door de AGS V-voorhoede zonder enige tegenstand dwars door de Boys-defensie meegenomen en in het doel gelepeld. Dat de stand niet nog hoger opliep dan 1—6 was in de laatste minuten vooral te danken aan het optreden van doelman Jos Wessels en de aanwezig heid van paal en lat. Toen de ploeg ver genoeg voorstond leek AGSV tevreden en nam wat gas terug. De Boys-verdediging kon zich toen redelijk herstellen maar de eilan- delijke aanval produceerde geen doelpunten meer. Hoewel de uitslag duidelijk aantoont dat de thuisclub geen schijn van kans heeft gehad mag als excuus gelden dat drie van de betere „eerste elftallers" niet meededen. TUVEN «k LEZERS BUTEN VERANTWOORDE LUK Kt 03 «NOf REOAKTC Bij de meisjes was de eindstand als volgt: 1. o.l.s. De Bruinvis (5 punten) 2. C.V.O.-school (3 punten) 3. Jozefschool (2 punten) 4. De Cocksdorp/Eierland (2 punten) Wie uiteindelijk de derde en vierde plaats zou bezetten werd na afloop van alle wedstrijden via penalties beslist. In de maanden juni, juli en augustus zal in De Texelse Apotheek vaan de Weverstraat een nierdialyseapparaat zijn gestationeerd alsmede enkele verpleeg kundigen voor de bediening. In Neder land zijn veel ambulante (niet bedlegeri ge] nierpatienten die betrekkelijk nor maal kunnen leven als zij regelmatig [meestal twee maal per week] hun bloed laten reinigen door een nierspoelappa- raat. Voor zulke mensen was het door brengen van een vakantie op Texel tot dusver praktisch onmogelijk omdat hier geen apparaat was gestationeerd. Dat wordt nu dus anders, door inschakeling van de Stichting Thuisdialyse uit u- trecht. Het apparaat in de apotheek kan twee patiënten tegelijkertijd bedienen. Dat betekent maximaal zes patiënten per week kunnen worden „gespoeld" want gemiddeld moeten zij twee maal 12 uur op het apparaat worden aange sloten. In de Texelse Courant van vrijdag, 21 april j.L, was als voorpagina-nieuws en dik omlijnd een stukje opgenomen on der de titel „Te laat...". Het betrof de ziekenomroep „De Lichtboei", waarvan een omroeper (en dat was ondergete kende) in een programma-uitzending een jarige in de W. v. Beierenstraat (en niet in huize Sint Jan) feliciteerde en een plaatje aanbood. Zeer kort daarna werd naar de studio gebeld dat deze mevrouw reeds lang overleden was en op keurige wijze is aan het eind van het programma excuus aangeboden. Donderdagmor gen werd ik gebeld door de heer Wessel Post van de Texelse Courant en hij vroeg mij hoe dit voor kon komen. Ik heb hem uitgelegd hoe dit zeer spora disch wel eens kan gebeuren, o.a. wanneer een sterfgeval niet aan ons wordt doorgegeven. Ik vroeg hem of het de bedoeling was dit voorval in de krant te zetten. Hij zei mij dat dit niet zou gebeuren, maar dat het alleen maar informatief was dat hij mij belde. Wie schetst mijn verbazing en ergenis dat het toch in de krant stond. Gaan we deze misselijke kant op met de bericht geving? Is zo'n fout iets voor een front pagina of welke pagina dan ook? Op fouten (ook van „De Lichtboei") mag gerust in de krant geattendeerd worden, maar niet op een gemaakte fout die nabestaande opnieuw treft en door publikatie dubbelop. Wij hebben de fout in ons programma hersteld en onderge tekende neemt het de heer Wessel Post zeer kwalijk dat fouten in ons werk op deze manier in de publiciteit worden gebracht. Moet ik er soms nog om glimlachen? Misselijkl A.A. van Opstal Burdetstraat 16 Den Burg. Ik meen in het midden gelaten te hebben of het al dan niet in de krant zou komen. Maar wat dat aangaat zal het waarschijnlijk uw ja tegen mijn nee blijven. Belangrijker is volgens mij dat het betreffende stukje uiteraard niet bedoeld was om iemand te kwetsen. Natuurlijk niet, het was alleen maar in formatief. Trouwens als de luisteraars van „De Lichtboei" iets dergelijks horen mag overig Texel het toch ook weten? ledereen maakt wel eens fouten, me vrouw X, meneer Y, en „De Lichtboei" ook, nou én? WP Winkeliersvereniging Den Burg. Hierbij had de Jozefschool iets meer geluk dan de school uit De Cocksdorp. Bij de strijd om de dit jaar zo voor zowel de jongens als de meisjes uitge loofde penaltybokaal kwam bij de jon gens de o.l.s. De Bruinvis uit Oude- schild als beste uit de bus. Bij de meisjes toonde de ploeg van de Jozefschool zich de beste. De wedstrijden van dit schoolvoetbal- toernooi werden zaterdag en maandag gespeeld op de velden van de verenigin gen Texelse Boys en S.V. Texel. Dinsdag 25 april De NW-vrouwenbond houdt in de Landbouwschool een praatavond; 20.00 uur. De Woningbouwvereniging Texel heeft in De Lindeboom-Texel de jaarverga dering; 20.00 uur. Woensdag 26 april Aanvang 15.00 uur wordt in De Holle- bol bejaardenzang gehouden. Scouting Texel haalt vanaf 17.30 uur oud papier op in de Keesomlaan, Pieter van Cuyckstraat, Ada van Hol landstraat en Elemert. Men wordt verzocht het papier gebundeld klaar te zetten op stoep of trottoir. Donderdag 27 april De commissie ruimtelijke ordening heeft in het raadhuis een openbare vergadering, aanvang 20.00 uur. De agenda vermeldt onder meer bespre king van de door het bureau Hajema ontworpen doelstellingennota Den Burg (basisgegevens voor een nieuw bestemmingsplan!, de resultaten van het zg. artikel 8-overleg voor het be stemmingsplan De Krim en voorbe- reidingsbesluiten voor enkele delen van De Cocksdorp. In „De Lindeboom-Texel" houdt het waterschap Texel de openbare verga dering van hoofdingelanden met be handeling van de begroting, aanvang 20.00 uur. De badmintonclub Texel heeft in De Zwaan een algemene ledenvergade? ring; 20.00 uur. Ook de mogelijkheid om het pad te laten aansluiten op dat van de Bak- kenweg (dat weer in verbinding staat met de rest van het fietspadennet) pleit er voor om het fietspad toch maar langs de Westerweg te leggen. Fridt Blanken van het Pakt was te leurgesteld dat de volkstuintjes achter de AOT-garage zullen moeten verdwij nen. De tuinen zijn in strijd met de pla nologische bepalingen. In nieuwe be stemmingsplannen zullen andere volks tuinen worden aangewezen. Blanken vond het maar een formele benadering van de zaak. ..Het college tilt zeker niet zo zwaar aan een dergelijke welzijns voorziening". Al eerder had het Pakt- raadslid gewezen op de bezwaren d>e zijn verbonden aan het verplaatsen van volkstuinen. Blanken zei zich niet bij het geval te willen neerleggen en kondigde aan dat zijn fraktie een voorstel tot bestemmingsplanwijziging zal indienen. Wethouder Nauta wekte hoop door te stellen dat het college zijn afwijzende standpunt wat al te hard heeft geformuleerd. Hij gaf de indruk dat de kwestie nog bespeelbaar was en beloofde er op terug te zullen komen. „In ieder geval moet een rechtszekere oplossing komen". Blanken dankte voor de welwillendheid maar consta teerde dat de onduidelijkheid nu al twee maanden groter is dan ooit. Bij de meisjes werd hel teem ven de o.l.s. De Bna'nvis iet Oudeschiid kampioen. Staand vJjtj. Jeanine Blom, He/go Kiewiet, Tina Stoik, Jacqueline Klaassen, Marianne Hoven tcoachj, Debby van der Siikke en Karin Zagers. Zittend vJmj. Monique Bakker, An gueiique Boom, Els Bergman, Monique Bak ker, Esther Krijnen, Cynthia Zadarts en Jacqueline Eeknan. De organisatie was voor de eerste maal sinds meer dan 20 jaar niet in han den van P. Zegers. Na interne strubbe lingen in het bestuur van het school voetbaltoernooi droeg hij zijn taak enige tijd terug over aan Albert Hooven uit Oudeschiid. Met droefheid geven wij u kennis dat heden na een moedig gedragen lijden van ons is heenge gaan, mijn innig geliefde man en onze zorg zame vader en opa Jan Klomp, echtgenoot van Anna A. Stolp, op de leeftijd van 70 jaar. A. A. Klomp-Stolp P. A. Broersma-Klomp J. S. Broersma Harry Ivonne De Cocksdorp, Texel, 22 april 1978, Ploosterstraat 16. De crematie zal plaatshebben woensdag 26 april a s. v.m. 10.00 uur in het crematorium Haringhuizerweg 3 te Schagen. Gelegenheid tot condoleren aan huis en na de crematie in de koffiekamer van het cremato rium. Dolblij zijn we met de ge boorte van onze zoon Jitsa-Niels Roepnaam: Jitse Ria en Sietse Betsema Oosterend, Texel, Mulderstraat 33, 22 april 1978. De God des verbonds gaf ons in Zijn liefde een dochter en zusje Anita K. de Weerd J. de Weerd-Gruppen Annie en Karin 21 april 1978, Kikkertstraat 46, 1795 AE De Cocksdorp. Zaterdag 22 april 1978 overleed, na een lang durig ziekzijn, onze buurman Jan Klomp We zullen hem missen. We hopen dat buurvrouw Annie, Nel, Jaap, Harry en Ivonne de kracht zullen vinden om over dit verlies heen te komen. De gezamenlijke buren uit de Ploosterstraat. 30 april is het 50 jaar gele den dat ik mij door profes sie verbond aan de ge meenschap van de Zus ters Dominicanessen te Voorschoten. Maandag 1 mei is er gele genheid om te feliciteren in Theodorahoeve, Koger straat 24, Den Burg, van 2 tot 4 uur. Zuster Roaina (DoFa Smit) Rijndijk 281, 2331 AD Leiden. Hiermede geven wij u kennis dat onverwacht van ons is heengegaan onze lieve zuster en tante Marretje Kikkert weduwe van Douwe Eelman, op de leeftijd van 90 jaar. Namens de familie: J. Kikkert. Den Burg, Texel, 22 april 1978, „Gollards Rustoord", De Zes 12. De rouwdienst zal worden gehouden woens dag 26 april, n.m. 2.00 uur in het „Gollards Rustoord", waarna de begrafenis op de Ned. Herv. begraafplaats te De Waal zal plaats hebben. Gelegenheid tot condoleren dinsdagavond van 7.30 tot 8.30 uur in het „Gollards Rustoord".. In dankbare herinnering aan wat hij voor ons is geweest, delen wij u mede, dat na gesterkt te zijn door het H. Sacrament der Zieken, is over leden mijn lieve man en onze zorgzame vader en opa Hendrikus van Uden, echtgenoot van Johanna van der Zanden, op de leeftijd van 72 jaar. Namens de familie: J. van Uden-van der Zanden Den Burg, Texel, 21 april 1978, Huize „St. Jan", Molenstraat 4. De H. Eucharistieviering zal plaatsvinden dins dag 25 april, n.m. 2.00 uur in de Parochiekerk van de H. Joannes de Doper, waarna de begrafenis op de R.K. begraafplaats te Den Burg. Wil degene die gas hebben gehaald graag af komen rekenen bij P. Ie Noble Te koop: stapelbed, tv- tafel, oude handnaaima chine, grote rieten lek- tuurmand (kl. groen), reiswieg, Moulinex haar- droogkap met standaard, kunstkerstboom, ronde eetkamertafel (uitschuif- baar) kl. Old pine, 1 jaar oud, peuterfietsje z.g.a.n. meisjesfiets 4-6 jaar (moeten opgeknapt worden). B. Oostra, Bernhardlaan 28, Den Burg, tel. 3478 Dros moet blijven 28 april a.s. worden de jonge hennen rondge bracht. N. J. Witte, tel. 02220-2238 - Wie wil weten wat er in Argentinië loos is, kan het rapport van Amnesty krijgen in HET OPEN BOEK - Bent u 65 Dan wordt het tijd om lid van D'66 te worden I Secr. tel. 02228-323 - Man zoekt kosthuis, ook gedurende weeken den. Brieven onder nr 280 aan bur. Tex. Crt. Voor verf en behang Roepers schildersbedrijf

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 2