MIRT i RKIJKEI) .V. Texel behaalde *e overwinning Derby De Koog-SVO werd saaie vertoning Oosterend winnaar denksportvijfkamp programma Badmintonclub hield geslaagd toernooi alvoetbalprogramma Nieuw programma bij Plattelandsvrouwen Nieuw trainingsschema bii De Mareis „Myosotis" wordt souvenirshop MET 0-3 GEKLOPT SW-SVC 1-0 Zaalvoetbal Toerafdeling bij Wielervereniging tak) tater Nederiand schikking kwamen zij niet verder dan een 4e plaats. ,,De Twaalf Balcken" toonde zich bij het schaken het sterkste, maar doordat zij bij het dammen op de laatste plaats eindigden, verspeelden zij de kans op de eindzege. Gezelligheid Niettegenstaande er op alle onderde len hard om de punten gestreden werd viel het vooral zaterdagavond op dat de gezelligheid en de sportiviteit bij dit evenement op de eerste plaats kwamen. De heer J. Hooiberg van de Damclub Texel kon dan ook aan het eind van die avond aan een uiterst tevreden gezel schap de prijzen uitreiken. De totaaluit slag was; 1. Dam- en Schaakclub Oos terend, 2. De Twaalf Balcken, 3. Dam club Texel, 4. En Passant 1, 5. Biljart club De Zwaan, 6/7. Klaverjasclub De Zwaan, 6/7. En Passant 2 en 8. Bridge club Grand Slem. De familie H. P. Rijk heeft de bloe- menzaak „Myosotis" aan de Waal- derstraat per 1 mei verkocht aan de 22-jarige Reinier van der Veen. Van der Veen (zoon van de voormalige eigenaar van De Butoriggel) maakt er een handel in curiositeiten van die medio mei zonder officieel vertoon zijn deuren zal openen. De jeugdige zakenman voert voor die tijd een provisorische verbouwing uit waarbij een deel van de bestaande winkelruimte wordt afgeschut. Het is de bedoeling over enige tijd ingrijpen der te verbouwen. Van der Veen had korte tijd aan de Postweg ook een handel in curiositeiten, souvenirs en artikelen uit grootmoeders tijd. De familie Rijk heeft de bloemenzaak precies tien jaar gedreven. Volgens mevrouw Rijk werd tot stoppen beslo ten om het wat rustiger aan te kunnen doen. ,,Het werk was te druk en te onregelmatig. Op de gekste tijden moesten allerlei spoedopdrachten worden uitgevoerd. Voor een paar jaar is dat niet erg maar op den duur gaat je gezin daar onder lijden". De familie Rijk (nog lang niet aan pensioen toe) is bezig met het zoeken naar een nieuwe taak. Het is niet uitgesloten dat ze die zullen vinden in Spanje. kl.-Tex. Boys 1 3-3 leldik 1-'t Kompas 7-1 fo-Oosterend 1 2-2 j asse: lOtel-Amro 6-3 ibooa-FC Knudde 1-2 lilies Bar-Brandweer 3-4 Boys 3-Oosterend 2 2-1 erend 3-Rab 3-2 io-De Spyker 1 2-3 B1-Tex. Boys 2 3-2 erend 2-T exel veteranen 2 6-0 egramma woensdag 26 april: lu.Tex. Boys2-Oosterend 3 J lu.: Texel vet.-Rab )u.: Nioz-Smullies Bar /aarneming Badhotel missiedienst C. Bonne. j agramma donderdag 27 april: )u.: De Spyker-Texel B1 )u.: Dubbeldik2-J'elleboog )u.: Topido-De Zwaan )u.: Texel vet. 1-Gempo 3u.: FC Vergiet-Amro vaarneming Smullies Bar missiedienst H. Ploeger. De zondagmiddag op het terrein van S.V. De Koog gespeelde derby tussen de eerste elftallen van De Koog en Oosterend is op een rom melige en saaie vertoning uitgelopen die uitsluitend in het eerste kwartier van beide speelhefften het aanzien waard was. Het enige doelpunt van de wedstrijd kwam op naam van SVO. Ger Plaats man zag kans in de tiende minuut van de eerste helft met een rechtstreeks op doel gerichte vrije trap doelman Jan Dekker van De Koog volledig te verras sen. De Koog speelde in de tweede helft iets beter maar tot doelpunten kwam het niet meer in hoofdzaak omdat Ben Molanus door Roel Veldman volkomen uitgeschkeld werd. Kansen de Ie helft was duidelijk voor de Oos- terendploeg. De Koog moest terug en vooral defensief werd vaak erg panie kerig gespeeld. Via de snelle Hans Seitsma en de steeds goed opkomende Johan de Waard kreeg Oosterend enkele fraaie kansen. Het duurde echter tot in de twintigste minuut voor dat Oosterend een voorsprong kon nemen. Een vrije trap op de rand van het strafschopgebied werd door Ger Plaatsman ineens op het doel geschoten. Doelman Jan Dekker reageerde iets te laat zodat de 0 1 voorsprong een feit was. In die fase van de wedstrijd zat er voor Oosterend nog een tweede treffer in. De ploeg speelde echter te voorzichtig om het overwicht ten volle uit te kunnen buiten. Overwicht Na de rust speelde De Koog veel sterker dan in de eèrste helft. Vooral door keihard werken van Ton Zwanen- veld en Wim van Heeringen raakte Oosterend de greep op het middenveld kwijt. De thuisclub kreeg daarvoor een veldoverwicht maar kon vlak voor het doel toch niet echt gevaarlijk worden. Doordat Ben Molanus door Roel Veld man volledig uitgeschakeld werd miste de Koger ploeg een speler die het be slissende tikje kon geven, al was vooral Ton Zwanenveld enkele keren dicht bij een treffer. In de slotfase kreeg Oosterend zowaar nog kansen om de voorsprong uit te breiden. De Koog viel met man en macht aan en gaf daardoor de Oosterend-aaanvallers enorm veel ruimte. Jaap Slikker zag een schot vlak naast gaan en ook Frits Bakker had weinig geluk toen hij alleen voor doelman Dekker de bal van zijn voet liet SVO-doe/man Joop Koning onderschept een van de spaarzame aanvallen van S.V. De Koog. springen. Tot meer doelpunten kwam het echter niet en Oosterend behaalde een (toch wel verdiende) 0—1 overwin ning. Cocksdorp heeft de in Stompetoren gespeelde wedstrijden tegen het plaat selijk SSV zondagmiddag met een 1-0 nederlaag afgesloten. Deze eindstand kwam reeds na een kwartier op de bor den en hoewel SVC er alles aan gedaan heeft de zaak in evenwicht te brengen lukte dat niet meer. De SSV-doelman werd eenmaal gepasseerd maar de goal werd wegens buitenspel afgekeurd. De ontmoeting in Stompetoren vond plaats op een goed bespeelbaar veld. Beide ploegen zorgden voor een aan- trekkelijkschouwspel. Het eerste, en naar later zou blijken enige geldige doelpunt van de wedstrijd kwam tot stand door dat SVC-doelman Stolk foutief uitliep op het moment dat laatste man Stevens door de SSV-voorhoede werd uitge speeld. SVC speelde het resterende gedeelte van de eerste helft erg knap met goed uitgespeelde mogelijkheden die echter geen van allen doeltreffend werden afgerond. Het buitenspeldoel- punt van SVC kwam op naam van Van der Linde. Door attenderen van de (vrouwelijke) grensrechter werd deze treffer echter niet genoteerd. Teamgeest xel bleef door de snel uitgevoerde iter en de enorme inzet de gevaar- ploeg. Ook de optimale teamgeest de ervoor dat de eilanders na rust pel volledig in de hand hadden. De lijkheden op het middenveld kon- (lasse: De „Denksportvijfkamp" het jaarlijkse terugkerende evenement waarbij de verschillenden Texelse denksportvere nigingen elkaar bekampen op de onder delen biljarten, bridge, dammen, scha ken en klaverjassen is dit jaar gewonnen door de Dam- en Schaakclub „Ooster end". Verrassende tweede werd het team van „De Twaalf Balcken". Met maar liefst 6,5 punt voorsprong op nummer twee toonde het team van de „Dam- en Schaakclub Oosterend" zich dit weekend oppermachtig. Won derlijk genoeg moesten de Strenders op hun specialiteiten (Dammen en Scha ken) met een tweede plaats genoegen nemen. Ze behaalden bij het biljarten en het bridgen de eerste plaats. Het klaver jassen viel met een vijfde plaats (van de 8) iets tegen maar het totaal was toch voldoende voor een ruime totaal over winning. Spanning De „Denksportvijfkamp" vond dit jaar plaats in hotel „De Zwaan" waar zaterdagavond vooral tijdens het onder deel klaverjassen de spanning te snijden was. Tot de laatste van de zeven te spelen partijen was het onzeker wie er zou gaan winnen. Uiteindelijk was het de Damclub van Den Burg die dit onderdeel naar zich toe trok, zij het met slechts 13 punten voorsprong op num mer twee, biljartclub „De Zwaan". Het onderdeel dammen werd gewonnen door En Passant 1, maar in de eindrang- Zaterdag 22 april 1978: Junioren: De Koog C1-Wiron Cl 2-0 WGW B3-Tex. Boys B1 1-2 Zondag 23 april 1978: Afdeling Noordholland: Westf riezen-T exel 0-3 Tex.Boys-AGSV 1-6 De Koog-Oosterend 0-1 SSV-Cocksdorp 1-0 Succes 4-Tex. Boys 2 5-2 JVC4-Tex. Boys3 5-1 De Koog 2-JVC 5 5-1 or een ruime 0-3 overwinning op eidende Westfriezen heeft Texel 1 weekend in het Noordhollandse ag getoond de hoop op een eventu- romotie niet te hebben opgegeven, id en vijand werden zondagmiddag ist door het uitzonderlijke spel dat exelse elftal op de grasmat legde. Ie doelpunten kwamen op naam V. Texel dat de eerste ontmoeting n Westfriezen met 1-5 verloren had. nam zondagmiddag voor de rust de ïg door een kopbal van Louis Uriot. ia de hervatting gescoorde doel en kwamen op naam van Klaas Dirk n en Jan de Lugt. Zenuwen jewel de spelers van S.V. Texel erg n deze wedstrijd opzagen bleek al idig dat Westfriezen zelf ook met wat zenuwen kampte. De eerste minuten was de Zwaagse ploeg iets in de aanval maar daarna ging het landers steeds beter af. Vooral Dirk Koorn onderscheidde zich nder in deze eerste periode. Hij was die bij een gevaarlijke actie van tfriezen de bal van de doellijn kopte, tweede gevaarlijke aanval op het van Aad Vaars waarbij West- naanvoerder Lieshout een belang- rol speelde werd door de doelpaal lerd. Kopbal ich was het Texel dat de leiding Een door Jan van Bennekom imen hoekschop werd door de opspringende Louis Uriot schitte- in het Westfriezendoel gekopt, eund door deze snelle voorsprong de Texel ploeg steeds beter spelen, kwam hoofdzakelijk doordat de ;e tweemans voorhoede van Texel 1 de Lugt en Louis Uriot) alle aan- it van de tegenstanders opeiste. Joor waren voortdurend vier verde- •s in touw en konden de overige ilse aanvallers wat meer ruimte ïn. Op het middenveld had Texel il wat dekkingsmoeilijkheden zodat tfriezen hier met tamelijk veel itsvertoon kon optreden. Voor hst komende seizoen hebben de Plattelandsvrouwen van De Cocksdorp en Beriand weer een groot aantal evenementen op het programma staan. Dit najaar zal op nieuw met enkele VOS-cursussen worden gestart. Naast deze VOS-cursus (vrouwen Oriënteren zich op de Samenleving) start men in oktober ook met een cur sus voor het verwerken van lapjes en dergelijke. Deze cursus is al volledig volgeboekt. Het overige programma voor de ko mende maanden ziet er als volgt uit: Op 27 april begint een bezoek van een aantal Engelse plattelandsvrouwen aan Texel. Deze dames blijven tot en met zaterdag op het eiland. In De Koog wordt op dinsdag 9 mei een bowlingmiddag gehouden. Het evenement begint om 14.00 uur. De deelnemende dames starten om 13.00 uur van het Eierlandsche Huis per fiets of per auto. Donderdag 27 april 1978: Afdeling Noordholand: Texel 2-Helder 3, 18.30 uur Junioren: WGW C5-Oosterend Cl, 18.30 uur Voor het tegenbezoek aan Markelo op 3 en 4 oktober kunnen de leden van de Plattelandsvrouwenvereniging van De Cocksdorp en Eierland zich bij de reiscommissie of bij het bestuur opgeven. De eerstvolgende bijeenkomst in het Eierlandsche Huis wordt gehouden op 20 september. Sinds kort heeft de Wielervereniging Texel een toerafdeling die met ingang van 26 april iedere woensdagavond op het Zuid-Haffel parcours van start gaat voor de verplichte kilometers. De toer- wielrijders kunnen deze wekelijkse tocht in hun eigen tempo rijden. Indien er jaarlijks voldoende kilometers worden afgelegd komen de deelnemers in aanmerking voor een door de KNWU uitgegeven toerboekje. Belangstellen den voor deze nieuwe tak aan de wie- Ierboom kunnen zich aanmelden bij de bestuursleden van de Wielervereniging Texel of bij de start 's woensdags avonds om 19.00 uur bij het Russen kerkhof. Dtj captain van het eerste Texel-team en be stuurslid van de badmintonclub Texel, Marios Witte, overhandigt de „Texel-cup" aan Henk Heynen, captain van „De Burcht" 1 uit Anna Paulowna. mer en Dini Verdonck. Van Texel 1 maakten de volgende spelers deel ut: Marius Witte, Margriet Witte, Gerard Witte en Nellie Witte. Door de plotselinge aanwas van nieu we leden bij de basketbalafdeling van de Meersportenvereniging Texel [De Ma reis) zijn er met ingang van 28 april enkele wijzigingen in het trainingssche ma aangebracht. Men speelt in de Burgemeester de Koninghal. De (ongeveer 10) nieuwe leden trai nen voortaan op vrijdag van 19.45 tot 21.00 uur. Bij deze trainingen zijn ook andere senioren welkom. De jongens ploeg van De Mareis die tot dusver om 19.45 uur begon traint nu samen met de meisjes vanaf 18.30 uur. De donderdag avondtrainingen (17.30-18.30 uur) zijn voortaan alleen bedoeld voor de leden die zich dit seizoen pas aangemeld hebben. Deze training is dus niet meer bedoeld voor de „spelende" leden. den grotendeels opgelost worden en Texel begon steeds beter te spelen. Het tweede doelpunt viel na zeven minuten in de tweede helft. Texel kreeg een vrije trap op twintig meter van het doel toegekend. Klaas Dirk Koorn, specialist op dit gebied bij de Texelaars nam deze taak op zich en schoot de bal feilloos over de muur van de Westfriezen keihard onder de lat in het doel. Na deze 0-2 was Westfriezen duidelijk aangesla gen en beheerste Texel de strijd vol komen. Deze moedeloosheid bij de Zwaagse formatie zorgde in de finale ook nog voor een derde Texel-doelpunt. Een kwartier voor tijd bracht Jan de Lugt met een bekeken schot de stand op 0-3. Westfriezen werd daarna nog eenmaal erg gevaarlijk maar doelman Aad Vaars redde schitterend. Uitblinkers Uitblinkers in dit kampioenstreffen waren de Texelspelers Klaas Dirk Koorn en Louis Uriot die eens te meer bewezen dat ze terecht voor het Noordhollandse elftal geselecteerd werden. Ook de andere spelers hebben een grote pluim verdiend door (vooral) hun grote werk lust. De Texelse hoofdklassers staan nu op een gedeelde tweede plaats van de ranglijst (met W. Friezen) maar met een wedstrijd minder gespeeld. De kans dat Texel 1 volgend seizoen in de vierde klasse van de KNVB mee mag doen be draagt nu ongeveer 60 procent. Voor de tweede achtereenvolgen de maal slaagde de badmintonver eniging „De Burcht" uit Anna Pau lowna er zondag in de eerste prijs te veroveren op het jaarlijkse toernooi om de „Texel-cup". In de strijd om de eerste en tweede plaats klopte deze ploeg badmintonclub Texel met 4-1. Aan dit door de Badmintonclub Texel georganiseerde toernooi werd dit jaar door 8 ploegen deelgenomen. Daaronder bevonden zich vijf overkantse teams. „De Burcht" uit Anna Paulowna vaardigde drie teams af en het Helderse „Dorus Rijkers" twee. De Badmintonclub Texel zelf nam inplaats van twee met drie teams aan het toernooi deel omdat het Volen- damse „Waterland" op het laatste moment (zaterdagavond) afzegde. In de finalestriid waarin De Burcht 1 won van Texel 1 (4—1) klopte De Burcht 2 het tweede team van Texel (5—0) en kwam daardoor op de derde plaats. Na Texel 2 (4de) won „Dorus Rijkers" 1 van clubgenoot „Dorus Rijkers" 2 (4—1). De rij werd gesloten door „De Burcht" 3 en Texel 3 (4—1). Het Texel-cup toèrnóói dat dit jaar voor de derde maal gehouden werd kan ook nu weer een geslaagd gebeuren genoemd worden. De publieke belang stelling viel enigszins tegen maar dat was hoofdzakelijk te wijten aan het bij zonder mooie weer en niet aan de kwa liteit van het spel, die erg goed was. De wedstrijden begonnen zondagmorgen om 9.00 uur en waren om ongeveer 18.00 uur afgelopen. Er waren toen op de kop af 80 wedstrijden gespeeld. De uit vier tot acht personen bestaande teams kwamen tegen elkaar uit op de onderdelen heren- en dames enkelspel, heren- en dames dubbelspel en gemengd dubbel. Het kampioensteam van „De Burcht" 1 bestond uit Henk Heynen (capt.), Barend Bremmer, Jan Schro der, Marjan Vierveyzer, Wilma Brem-

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 7