KONINGINNEDAG IN DE DORPEN Wetswinkel op Texel? in m i Brandweer rukte uit voor brandend stro I i woningbouwvereniging Renault 20. ■strak! en zeker f L/y/R Snelheidscontrole Groot Slam reikte seizoenprijzen uit Wij zijn koninginnedag, 1 mei de gehele dag gesloten. Dinsdag 2 mei de gehele dag open. VERVOLG VAN PAG. 1 Uitslag verloting Zuid-Eierland Garage Dros b.v. RENAULT Bezwarenzitting Sprenger-woning uitgesteld Zijn mmoedersi schoonmoedi jaloers? 3$. Q if. if. 2; PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 28 APRIL 197 Ter gelegenheid van de viering van koninginnedag [1 mei] worden in vrijwel alle Texelse dorpen dit jaar festiviteiten georganiseerd. Oosterend doet niet mee, omdat men daar [nu al] de handen vol heeft aan de voorbereidingen van het Oosterend Presentfeest in juli. De programma's van de andere dor pen zijn als volgt: Oe Cocksdorp. 's morgens om 10.00 uur begint bij het Eierlandsche Huis kinderoptocht voor de jeugd met versierde fietsen, karren etc. Na afloop hiervan worden ballonnetjes voor de balonnenwedstrijd opgelaten. Bij voldoende deelname wordt 's avonds om 19.00 u. een gecostumeerde korfbalwedstrijd gehouden. Deelnemers kunnen zich tot zaterdag 29 april opge ven bij mevr. Els Ooyevaar, tel. (02222) 507. De Koog. Om 9.30 uur start bij de Lubertischool een optocht van versierde fietsen, kar ren etc. 's Middags om 14.00 uur kan bij de Lubertischool gestart worden voor een puzzeltocht op de fiets. Deze tocht is ongeveer 15 kilometer lang en zal vermoedelijk twee uur in beslag nemen. Om 14.00 uur begint ook een kinder excursie door De Muy. Wie hieraan wil deelnemen kan zich aanmelden bij de start. Deze is bij de „Boet" in de Nederlanden". Eierland. De koninginnedagviering van polder Eierland wordt als vanouds weer gevierd op het vliegveld. De Eierlandse kinderen van 4 t/m 16 jaar zijn hier vanaf 14.00 uur welkom. Oudeschild Op het Ankerpark in Oudeschild begint om 11.00 uur een optocht van verklede kinderen. De stoet wordt voor afgegaan door de drumband „Voor waarts mars" uit De Koog. Het thema van de optocht is „Sprookjes". De jurering van deze optocht is op het Ankerpark zelf. Er staan twee tafels. Bij de eerste moeten de deelnemers de nummers afhalen en bij de tweede Bij een snelheidscontrole op het Schilderend in Den Burg werden dins dagochtend vijf automobilisten gever baliseerd. Op het gedeelte binnen de bebouwde kom waar een snelheidsbe perking van 50 km/u geldt was de hoogst gemeten snelheid 79 km/ph. Op de jaarvergadering van bridgeclub „Groot Slam" werden vorige week de prijzen uitgereikt van de herfst- en voor jaarscompetities. Daarnaast werd stilge staan bij de successen, die leden van de Texelse bridgeclub in andere plaatsen behaalden. Bij de herfstcompetitie 1977 gingen de prijzen in de A-lijn naar het echtpaar Bakker (1) en de heren Blonk en Veenema (2e). In de B-lijn toonden Emmy Bakker en Thijmen Grootjan zich de beste. Hier finishte het echtpaar Van Empel als goede tweede. De prijzen voor de voorjaarscompetitie 1978 waren in de A-lijn voor de heren Kellner en Chavonnes, die hiermee te vens het clubkampioenschap verwier ven. Zij werden gevolgd door het echt paar Hoogerheide. De overige prijzen vielen als volgt: B-lijn: 1. P. den Broken Frits Bakker; 2. Mevr. v.d. Kerkhof en Ch. van Velthuysen. C-lijn: 1. echtpaar Van Hoogen, 2. Frans Witte en Ton Witte. Op maandag 24 april werd om de HV-beker gebridged. Winnaars hiervan werden mevr. De Laat en H. Veenema. De aktie Ruitenboer van de bridgeclub trok dit keer met 18 inschrijvingen een record aantal deelnemers. Als eerste eindigde het paar Blonk-Veenema. Zij werden gevolgd door het echtpaar Beemsterboer en het echtpaar Van Hoogen. Op de districtsparencompetitie te Ber gen heeft Texel de vlag ook hoog gehouden: de heren J. van Lenten en Cor Blonk haalde de eerste plaats in de tweede klasse en het gelegenheidsduo mevr. v.d. Kerkhof-Jn. van Sambeek haalden de 4e plaats in de 3e klasse. In Den Helder werd met drie viertallen meegedaan aan de wedstrijden om de Helderse bokaal. Ook deze keer lukte het echter niet dit kleinood over het Marsdiep te krijgen. Donderdag 27 april is er prijzenbridge om 8 uur in Dick's Restobar in de We verstraat en maandag 1 mei wordt de eerste zomerdrive gehouden (Dick's Restobar). Vanaf 8 mei is er iedere maandagavond 19.45 uur bridgen in Hotel De Lindeboom voor alle gasten en Texelaars, waarbij aardige prijzen te winnen zijn. worden zij gejureerd. 's Middags wordt om 14.30 uur op het Ankerpark begonnen met kinderspelen en om 15.00 uur start hier een puzzel- tocht voor kinderen vanaf de vierde klas. De prijsuitreiking van alle evenemen ten is om 17.30 uur in dorpshuis 't Skil- tje. Bij slecht weer wordt hier vanaf 15.00 uur een film gedraaid. Den Hoorn Ook voor Den Hoorn staat een aantal Koninginnedagfestiviteiten op het pro gramma. Om 8.15 uur is er muziek van de kerktoren en om 9.00 uur maakt D.E.K. een muzikale rondgang door het dorp. De kinderspelen voor de lagere school en de kleuterschool beginnen om 10.00 uur. De kleuters spelen vanaf 10.00 uur in de Herenstraat. Voor de eerste en de tweede klas zijn er kinderspelen, de kinderen van de derde klas hebben om 10.45 uur een hinderniswedstrijd en de vierde, vijfde en zesde klas kunnen om 10.00 uur een opdracht halen. Om 13.30 uur begint bij de Jan Drij- verschool een jutterstocht. De dag wordt besloten met een Meierblisfeest. Den Burg. De in de krant van dinsdag aangekon digde kleuterkermis op het C-veld van S.V. Texel begint niet om 10.30 uur maar om 14.00 uur. Aan de sportieve vijfkamp, waaraan door personen van boven 12 jaar deel genomen kan worden, kunnen uiteraard ook volwassenen zich laten inschrijven. Het adres is Co Koomen, Julianastraat 12, tel. (02220) 4125 tussen 17.00 en 17.30 uur. Op Koninginnedag zelf kan men tot 14.00 uur terecht in de „Klets- keet" op het S.V. Texelveld. UK de binnengekomen reakties op enkele enige tijd geleden verstuurde enquêteformulier waarin de vraag werd gesteld of een zg. bureau voor rechtshulp (wetswinkel) of een sociale raadsman op Texel bestaans recht zou hebben, is gebleken dat men hier over het algemeen wel voor voeK. De hoeveelheid terugge stuurde vragenlijsten is echter te ge ring om er nu reeds een definitief oordeel aan te verbinden. Het onderzoek is van start gegaan op initiatief van de stichtingen „Maat schappelijk Werk voor de kop van Noordholland" en „Open Jeugdwerk Texel". Van de gemeente kregen zij de opdracht uit te zoeken hoeveel bezoe kers een eventueel bureau voor rechts hulp c.q. sociale raadsman per week mag verwachten. De cijfers die uit dit onderzoek naar voren komen zijn van bijzonder belang in verband met de eventuele subsidie die aan een dergelijk projekt kan wor den gegeven. Wetswinkel De tot dusver ontvangen reakties (10 van de 30 verstuurde formulieren) heb ben uitgewezen dat belanghebbende instanties zoals bejaardenzorg, maat schappelijk werk, predikanten, artsen etc. soms wel 75 of meer keer per jaar naar de Helderse wetswinkel moeten verwijzen. De wetswinkel behandelt vragen op juridisch gebied en wijst indien nodig een pro deo advokaat toe. Geschillen worden zoveel mogelijk preventief behandeld (zonder dat het tot een rechtzaak komt). Pas als dit bureau de gestelde vragen (huur- en ontslagkwes ties, enz., enz.) niet direkt kan beant woorden wordt de hulp ingeroepen van advokaten, deurwaarders, notarissen of maatschappelijke hulpverleners. Raadsman De sociale raadsman is een soort wegwijzer in het bos van wetten, voor schriften, bepalingen en bureaus De werkzaamheden die hij verricht zijn bij voorbeeld het raadgeven als iemand een belangrijke beslissing moet nemen, het helpen met het invullen van formu lieren, het opstellen van brieven en ver zoekschriften etc. De aangeschreven hulpverleners die tot dusver niet hebben gereageerd wordt verzocht dit op zo kort mogelijke termijn wel te doen ten einde het onderzoek af te ronden. Ook niet aangeschrevenen die met zaken als rechtshulp en sociale raadgeving veel te maken hebben kunnen aan het onderzoek meewerken. Formulieren zijn verkrijgbaar bij maatschappelijk werker Frank van Lare, p/a Witte Kruislaan 19, Den Burg, telefoon (02220) 4185 of in de „Oude Ulo" aan het Schilderend, telefoon (02220) 3554. Winkeliersvereniging Den Burg. vloeien. Secretaris Hengst zei dat het beleid van hogerhand hiervan de oor zaak is. Over het algemeen en in het bijzoner op Texel is het onmogelijk de woningen te bouwen voor de zg. curveprijs. De huizen moeten daarom „uitgekleed" worden wat een belangrijke kwaliteitsvermindering tot gevolg heeft. Deze goedkoop is op langere termijn gezien duurkoop maar de vereniging is niet bij machte daarin verandering te brengen. Moeilijke cijfers Secretaris Hengst gaf een toelichting op de exploitatiecijfers en andere finan ciële gegevens van de vereniging. Dat was geen overbodige luxe want het gaat hier om een materie waarvan de meeste leken weinig snappen. De desbetreffende stukken hebben in het kantoor van de vereniging ter inzage gelegen maar niemand heeft er belang stelling voor getoond. In de rondvraag werd voorgesteld om meer gelegenheid te geven deze papieren in te zien. Het bestuur wilde dat wel overwegen. Jaap Huisman uit Den Burg werd met 16 van de 24 stemmen in het be stuur gekozen. Als vertegenwoordiger van het NKV volgt hij Kees Smit op. Mevrouw Peters-Lok werd als NW-ver- tegenwoordigster herkozen met 19 stemmen. In de door het vertrek van de heer Kooij ontstane vacature in het bestuur moet volgend jaar worden voorzien. Als vertegenwoordiger van het Texels Verbond van Ondernemers heeft Huib Dros uit Den Hoorn zich als kandidaat beschikbaar gesteld. Wie uiteindelijk voorzitter wordt is onbekend aangezien de funkties in het bestuur onderling worden verdeeld. Ook het waarnemend voorzitterschap voor het eerste jaar is nog niet geregeld. Presentiegeld De bestuursleden van de woning bouwvereniging ontvangen voor hun werk geen vergoeding. Alleen hun reis kosten mogen ze declareren. Dat wordt nu anders want de vergadering ging er mee akkoord dat zij binnenkort een vast presentiegeld krijgen. Gedacht wordt aan een bedrag van tegen de f50,— per vergadering. Het preciese bedrag zal in de volgende ledenverga dering worden vastgelegd. De nieuwe regeling zal de vereniging maximaal /3.300, per jaar kosten. In de rondvraag werd voorgesteld de woningzoekende jongeren meer tegemoet te komen door een nog hoger percentage (thans 20%) van de vrijkomende woningen voor hen beschikbaar te stellen. Daar voelde het bestuur weinig voor. De huidige rege ling is al een bittere pil voor oudere woningzoekenden, want zij moeten er langer door wachten. Het ligt meer voor de hand dat van de huizen die door de gemeente woprden verdeeld (de helft van het totaal) ook 20% voor jongeren beschikbaar komt. De woningbouwvereniging heeft het ge meentebestuur zoiets voorgesteld maar zonder resultaat. Mogelijk zal het thans lopende woningmarktonderzoek aanlei ding zijn voor wijziging van het beleid. Donderdag 27 april Om 20.00 uur begint in „De Linde- boom-Texel" de openbare vergade ring van hoofdingelanden van het Waterschap Texel. De Badmintonclub Texel heeft een al gemene ledenvergadering in „De Zwaan"; 20.00 uur. De commissie ruimtelijke ordening heeft aanvang 20.00 uur een openba re vergadering in het raadhuis. De agenda vermeldt o.m. bespreking van de doelstellingennota voor Den Burg en de resultaten van het zg. artikel 8 overleg inzake het bestem mingsplan De Krim. Zaterdag 29 april De Stichting Texels Folklore bestaat 15 jaar. Ter gelegenheid daarvan een feestelijk samenzijn voor medewer kers en genodigden in „De Linde- boom-Texel", aanvang 20.00 uur. Van 15.00 - 16.00 uur kan men zich in „De Zwaan" laten inschrijven voor de Vogelwandeltocht van Hemel vaartsdag. Maandag 1 mei Het Vrouwencafé heeft aanvang 21.00 uur een bijeenkomst in Het Jagers- huus in Den Hoorn. De autopedrace die in het kader van het koninginnedagfeest van Den Burg wordt gehouden start om 18.30 uur bij Rab aan de Heemskerckstraat te Oudeschild; finish om ongeveer 19.00 uur op de Groeneplaats. Enkele prijzen van de verloting tijdens de op 21 april in de Zuid-Eierlandse kapel Bethel"] gehouden bonte avond zijn nog niet afgehaald. De winnaars kunnen hun prijzen in ontvangst nemen bij J. van Bennekom, Muyweg 13, Zuid-Eierland. De prijzen vielen op de lotnummers: geel: 522, 621, 730 en 971; wit: 267, 407, 536 en 862; Groen: 344 en 389. Voorbeeld van 't moderne grote auto-njden. Van binnen vorstelijk ruim, van buiten kompakt en gedistin geerd. Het summum aan com fort biedt de 20 TS - 2 Met stuurbekrach tigmg. elek tnsch bedien de ramen en elektromag netische portier vergrendeling. Ook leverbaar met Oorsprongweg 3,EIERLAND (Texel), Tel. 02225-233 automatische transmissie. Renault 20TL en GTL 1647 cc, 90 DIN pk. 164 km/u. Renault 20 TS - 2 litres: 1995 cc, W110DIN pk. 170 km/u Gratis. haaJ 'bij ons "t kleur rijke Renault- boek boordevol informatie over autorijden en alle Re- naultmodellen Dinsdag kort na de middag rukte de Texelse brandweer op volle sterkte uit na een melding dat er in de nabijheid van het vliegveld in Eierland een forse brand woedde: „Er is brand bij Gieze en hef fikt verschrikkelijk!" Eenmaal ter plaatse konden zowel brandweer als politie en vele belangstel lenden constateren dat het hier slechts het verbranden van een aanzienlijke hoeveelheid op het land liggend stro langs de Muyweg betrof. Een en ander had een enorme rookkolom tot gevolg die waarschijnlijk tot het alarmerende telefoontje aan de brandweer had ge leid. Zowel de brandweer van De Cocksdorp als een wagen uit Den Burg konden onverrichterzake naar huis terug. Voor de eigenaar van het brandende stro zal deze brand vermoedelijk nog wel gevolgen hebben, omdat bij het uitruk ken van de brandweer ongeveer 20 mensen in touw waren. De kosten hiervoor bedragen doorgaans zo'n f275, Een eventueel proces verbaal is daarbij niet inbegrepen. Naar aanleiding van dit geval deelde de heer D. van Wilsum van de Texelse brandweer mee, dat het te allen tijde verboden is om overtollig stro in de open lucht te verbranden. Evenals alle andere afval dient dit (eventueel met eigen vervoer) naar de gemeentelijke vuilstortplaats te worden gebracht. De bezwarenzitting, die door de ge meente op 27 april zou worden gehou den in verband met de gevraagde nieuwe bestemming van de woning van oud-burgemeester Sprenger, is uitge steld. Reden daarvan is dat de nadere schriftelijke informatie die aan directeur Postma van de Jellineckkliniek is ge vraagd, tot dusver niet is ontvangen. De tijd om de zitting te organiseren is daardoor te kort geworden. \feig \ferteer Natertend DVERTEERDERS Adverteerders, die ge bruik maken van de ru briek „Texelaartjes" worden verzocht de kos ten gelijk te voldoen. Bij het verzenden van een nota wordt voor deze kleine bedragen 72,50 ad ministratiekosten in re kening gebracht. Administratie T.C. Volgens óns niet altijd Maar als uw a.s schoonmoeder straks uw trouwkaart uit onze Kennemer Kaarten Kollektle ontvangt, dan zal zij zeker zeggen tegen uw a.s. schoonvader. 'Tóch hebben wij iets gemist bij 't begin van ons huwelijk' Dus, mensen-met- trouwplannen. kom snel eens bij ons naar die uitgebreide en smaakvolle kollektie huwelijks-en dankbetulgings kaarten kijken! v/h Langevetd en De Rooy bv Den Burg, Texel Hallo, mijn naam is Natasja. Ik ben het zusje van Nanda. Mijn vader en moeder zijn Hennie en Kees Koopman Texel, 26 april 1978, Trompstraat 23, Oudeschild. Tijdelijk adres: Lidwinaziekenhuis, Den Helder. Hierbij deel ik u mede, dat ik de R.K. begrafenison derneming „Simplicitas" heb overgedragen aan het R.K. kerkbestuur te Den Burg. Opdrachten voor leve rantie van grafmonu menten worden als van ouds door mij verzorgd. Mevr. J. A. M. Zijm-Snik Warmoesstraat 6, Den Burg, tel. 2693. Onze huwelijksdag op 7 april 1978 werd mede ■door uw belangstelling een onvergetelijke dag. Onze hartelijke dank. Jaap en Joke van Beek Hoofdweg 22, Eierland Voor de grote belangstel ling tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en thuis komst, langs deze weg hartelijk dank. Kapper A. Schaart Langs deze weg wil ik dank zeggen aan allen, voor de vele blijken van belangstelling tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst on dervonden J. van der Veen Kikkertstraat 55, De Cocksdorp 30 april is het 50 jaar geleden dat ik mij door professie verbond aan de gemeenschap van de Zusters Dominicanessen te Voorschoten. Maandag 1 mei is er gelegenheid om te felici teren in Theodorahoeve, Kogerstraat 24, Den Burg, van 2 tot 4 uur. Zuster Rosina (Dora Smit) Rijndijk 281, 2331 AD Leiden. Het was ons helaas niet mogelijk alle vaste klanten, de film- en de bioscoopgangers per soonlijk de hand te drukken. Al die prettige kontakten, van „hallo"-zeggers tot kennissen en vrienden, danken wij daarom op deze manier, voor de wijze waarop zij onze „Texelse periode" maakten tot wat 't was: 4Vi jaar om met plezier aan terug te denken. Ankie en Tom Poppink Anoek Vanaf heden: Pater v.d. Elsenstraat 8, Grave. 1953 1978 Op zondag 7 mei hopen wij met onze ouders Ate Rienstra en Rensche Rienstra-v. d. Heide de dag te herdenken dat ze 25 jaar getrouwd zijn. Dat God hen nog lang voor elkaar en voor ons mag sparen is de wens van hun dankbare kin deren: Jaap - Ria Anne Anneke Jan Itty Auke Gelegenheid te feliciteren: maandag 8 mei van 19.30 - 20.30 uur in hotel „De Lindeboom- Texel". Den Burg, Wagemakerstraat 24. 1 Op zondag 7 mei 1978 hopen onze ouders en grootouders W. v. Leersum en S. v. Leersum-Hoekstra hun 25-jarig huwelijksfeest tp vieren. Middelzand: Tiny - Rinus Stefan Den Burg: Ben Weverstraat 8, Den Burg. Gelegenheid om te feliciteren van 4 tot 5.30 uur in „Theodorahoeve". 3 mei 1938 3 mei 1978 Woensdag 3 mei a.s. hopen wij samen met onze ouders C. J. Commandeur en M. J. Commandeur-Hin Hhun 40-jarig huwelijksfeest te vieren. Eucharistieviering om 14.30 uur in de St. Mar- tinuskerk te Oudeschild. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen. „Don Bosco" - De Zeshonderd 9, Oudeschild. Gelegenheid tot feliciteren van 18.00 - 19.30 uur in 't Havenrestaurant, 't Horntje. Met droefheid namen wij kennis van het over lijden van Guus Stikker De tijd die wij hem kenden, zal altijd in onze herinnering blijven. Fam. Van Egmond, Tienhoven Geheel onverwacht is van ons heengegaan mijn innig geliefde man, onze zorgzame vader en lieve opa Steven van Dooijeweerd, echtgenoot van Catherina Sins, op de leeftijd van 64 jaar. Weesp: C. van Dooijeweerd-Sins Greet en Paul Ton en Jolanda Steven en Jeroen Weesp, 24 april 1978, Schravelandseweg 24. De teraardebestelling heeft 27 april plaatsge had op de algemene begraafplaats „Carspel- hof" aan de Utrechtseweg te Weesp.

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 2