\i I SI A Cjrocn 57wartsjexehin het Texelse turnploeg werd provinciaal kampioen Nieuwe burgemeester TV-DOCUMENTAIRE OVER OPSTAND GEORGIËRS ROOTS Verkiezingsprogramma Reformatorische Partijen Auto dwars door tulnwal Geparkeerde auto geramd: total loss Brandje door 'op hol' geslagen ollekachel Po Slan naar De Koog Geen krant na Pinksteren Bij Koninklijk Besluit van 3 mei 1978 is de heer J. A. Engel vaart 151), thans burgemeester van Venhuizen, benoemd tot burgemeester van Texel met ingang van 16 juni a.s. De heer Engelvaart is gehuwd, vader van twee kinderen (van 26 en 22) en lid van de Partij van de Arbeid. Ter introduktie van onze nieuwe eerste burger een interview op pagina 5. Blikschade Met het Pakt de dorpen rond Wat is een alfabetische lijst? Roots Natuur Shop 1* n In verband met het als werk dag uitvallen van maandag 15 mei (Tweede Pinksterdag) komt de Texelse Courant van dinsdag 16 mei te vervallen. Lazers en adverteerders worden verzocht hiermee rekening te houden. Directie en redactie Texelse Courant De 23-jarige S. S. uit De Waal verloor woensdagmiddag de macht over het stuur van zijn Simca 1100 toen hij daarmee over de Schansweg van de Hogeberg reed. Hij schoof met de wagen van rechts naar links, boorde zich door een tuinwal en kwam in het weiland terecht. De vrijwel nieuwe wagen werd zeer zwaar beschadigd. S. liep verwondingen op in het gezicht. In de nacht van donderdag op vrijdag werd de aan de Bernhardlaan gepar keerde BMW personenauto van W. Jas door een voorbijganger, die de macht over het stuur was kwijtgeraakt total loss gereden. Een lichtmast ging tegen de grond. De auto van de dader, L. v. K., was ook kapot. De chauffeur bleef onvindbaar totdat hij zich 's middags op het politiebureau meldde. Hij verklaarde van de weg geraakt te zijn als gevolg van verblinding door een tegenligger. Hij had het niet nodig gevonden zich onmiddellijk bij polite of de gedupeerde bekend te maken. lew In de huiskamer van de 80-jarige me juffrouw A. J. de Wit, Brink 20 in De Koog, ontstond zondagochtend brand. De oliekachel was zeer fel gaan branden als gevolg van een te grote hoeveelheid toegestroomde olie. De vlammen sloe gen door de trekregelaar aan de achter kant naar buiten. Mej De Wit riep buren te hulp, die het vuur wisten te doven. De vloerbedekking voor de kachel was toen echter al over een vrij grote opper vlakte verbrand. De ook gealarmeerde brandweer hoefde niets te doen. DINSDAG 9 ME11978 TEXELSE Verschijnt dinsdags en vrijdags. Postgiro 652. Abonnementsprijs 711,— per kwartaal 70 cent incasso; los 45 dent. Bankrelaties: Amro Bank nr. 4699.17.636; Rabobank nr. 3625.01.742; NMB nr. 6734.60.398. Advertentietarief: 42 cent per mm hoogte per kolom Uitgave: Langeveld De Rooy B.V., Postbus 11Den Burg, telefoon (02220) 2741 Redactie: Harry de Graaf, Pelikaanweg 75, De Koog, telefoon (02228) 266 en Wessel Post, Burdetstraat 17^ Den Burg, telefoon (02220) 3543. De heren tumploeg van da Texelse Ifleersportenvereniging heeft aterdag kans gezien de eerste prijs veg te slepen tijdens de provinciale campioenschappen toestelspringen n Noord-Scharwoude. Deze vedstrijden vonden plaats in de ilaatselijke sporthal Geesteram- lacht. De Texelse vereniging deed aan deze ampioenschappen mee met een jon- lens-, een meisjes- en een heren- iloeg. In 'hun afdeling behaalden de jrgens een tweede plaats in de eind- angschikking. Door de grote concur- entie kwamen de Texelse meisjes niet erder dan een vierde plaats maar ook ij mochten na afloop van dit venement erg tevreden zijn. Heren De herenploeg die zijn goede trai- iingsinzet met een eerste plaats ieloond zag oogstte diverse malen een ivationeel applaus. Dit gebeurde in het lijzonder tijdens enkele erg gewaagde prongseries. De Texelse heren iehaalden in totaal twee eerste prijzen, I bij het kastspringen (15.4 punten) n bij het paard-minitrampolinespringen 15.0 punten). Gezien deze goede ssultaten moet het volgens begeleider ierard Vos mogelijk zijn ook op lande- jk niveau een goed figuur te slaan. De exelse springploeg die de erepalm iteindelijk wegsleepte bestond uit Piet ichuijl, Jan Keijzer, Jan Rijk, Peter ichoorl, Gert-Jan Schoorl, Olaf Duin, lenk Vonk en Nan Eelman. Jongens De jongensploeg behaalde een derde n een tweede plaats tijdens deze kam- loenschappen en werd daardoor met .2 punten achterstand op nummer een Is tweede geklasseerd. Het eerste jestel (kastspringen) viel wat tegen en at was er dan ook de voornaamste orzaak van dat het provinciale kam- ioenschap op een haar (0.2 punten) terd gemist, bij de minitrampoline :oorden de jongens 14.9 punten ofwel .1 punten minder dan de ploeg die als srste eindigde. Meisjes De meisjesploeg had af te rekenen iet een zware concurrentie. Zij brach- in het echter toch tot een eervolle erde plaats (29.5 punten). Een eerste He JAARGANG Nr. 9275 prijs was er bij hen voor de bijzonder goed uitgevoerde lange mat oefening. Het leverde 15.3 punten op. Het paard- minitrampolinespringen bracht 14.2 punten in het laatje, en had beslist iets beter kunnen zijn. De belangrijkste oor zaak hiervan was dat de sprongen die de Texelse formatie maakten een iets hogere moeilijkheidsgraad hadden dan die van de andere ploegen. Het gevolg ervan was dat er wel eens iets mis ging Deze meisjesploeg bestond uit Carla Vlaming, Carla de Grave, Marja Vlaming, Karin Schermer, Monique Schermer, Jacqueline Kooi, Conny van de Wetering, Yvonne Brui ning, Meino van Slooten, Diane Terpstra, Danielle de Lussanet, Wilma van der Vis, Judith Hoogendijk en Monique Kalk. Het Chinees Restaurant van Po Sian Chang krijgt een vestiging aan de Nikadel in De Koog. De familie Chang heeft het aan de gehele straatzijde gelegen winkelgedeelte van het Dyna mo appartementencomplex overgeno men. Dit wordt momenteel verbouwd tot een Chinees Restaurant met 140 zitplaatsen en een apart cafégedeelte. Ook dit restaurant zal Po Sian heten. De familie Chang is doende het bedrijf in Den Burg te verkopen. Dinsdag 9 mei De gemeenteraad vergadert aanvang 19.30 uur in het raadhuis. Donderdag 11 mei In de raadskelder wordt vanaf 20.00 uur postzegelruilbeurs gehouden. In het kader van de dorpentoernee houdt het Pakt een verkiezingsbijeen komst in het Eierlandsche Huis, 20.00 uur. Met medewerking van De Fliere fluiters o.l.v. mevrouw Craanen. In ,,De Hollebol" houdt de heer N. Nag- tegaal op dinsdag-, woensdag- en donderdagochtend van 10.00 tot 12.00 uur spreekuur voor 65 ers. Ook de Samenwerkende Reformatorische Partijen (SRP), die voor het eerst aan de gemeenteraadsverkiezingen deelnemen, zijn met een verkiezingsprogramma gekomen. Het is een bondig stuk. dat hieronder in extenso wordt weergegeven. Taak van de plaatselijke overheid. De plaatselijke overheid behoort recht en gerechtigheid te betrachten naar bijbelse normen, de christelijke grond slagen in de samenleving te verdedigen en te versterken. De plaatselijke overheid ontleent haar gezag aan God, moet Hem dienen en de gemeente zo besturen, dat de burgers hun roeping van Godswege in de maat schappij kunnen vervullen. Werkgelegenheid. Absolute voorrang voor het stimule ren van de werkgelegenheod, vooral in stille en schone industrie. Visserij. Zolang niet exact bewezen is, dat er geen alternatieve mogelijkheden zijn, mag er geen inkrimping van de visserij- vloot komen. Andere vormen van visse rij moeten onderzocht worden. Landbouw. De instandhouding van gezonde land- bouwmogelijkheden, vooral ook die van de kleinere ondernemingen, dus geen landschapspark. Landbouwbelangen en landelijk karakter niet tegen elkaar uit spelen, maar beide bevorderen. Wonen. Afremming en stopzetting van het proces waarin niet-Texelaars ten koste van de huisvesting van de eilandbewo ners er een tweede woning op na houden. Het opzetten van een verantwoorde nieuwbouwplanning met een verdeling naar evenredigheid en behoefte van de te bouwen huizen over alle kernen. De plaatselijke overheid dient bij haar beleid van woningbouw., woningtoewij zing en het toekennen van vestigings vergunningen rekening te houden met de normen in Gods Woord gesteld t.o.v. het gezinsverband. De alleenstaanden mogen hierin zeker niet worden verge ten. Goede zeden. Het ongedaan maken van de op Texel geboden mogelijkheid tot naakt-rekrea- tie (naaktstrand) en zoveel mogelijk voorkomen van wangedrag. Krachtige stellingname ten opzichte van de sluitingstijden in de horeca-be- drijven, voortdurende bestrijding van drankmisbruik, drughandel en drugsge bruik. Wering van zondagsarbeid in ge meentelijke diensten en bedrijven, met uitzondering van werken van barmhar tigheid en noodzakelijkheid en in het belang van de openbare orde. Het bevorderen van de rust op zon- [Lees verder op pagina 3] Toen een Franse toerist vrijdag met zijn auto op de parkeerplaats bij De Slufter achteruit wilde rijden, raakte hij een Duitse automobilist. Schade aan beide wagens was het gevolg. Advertentie I.M. Revue „De Flierefluiters" oJ.v. Jennie Craanen met een geheel nieuw programma. Aansluitend toelichting op het Pakt-programma. Donderdag 11 mei Eierlandsche Hui* 20.00 uur. Toegang gratis. Vragen staat vrijl Advertentie I.M. Door uw bloemen en planten bij I J f Flower Styling Schuiling v"' te halen gaat u stuk- 1 ken minder betalen. liEfOE is Tel. 2570. WACHTEN lor M,, THUISKOMT Advertentie I.M. Op een alfabetische lijst heeft elke kan didaat gelijke kans om voor de gemeen teraad gekozen te worden, een eerlijk systeem dus. Texels Belang komt al voor de 4de keer konsekwent uit met zo'n alfabetische lijst. Zoekt u dus konsekwent, die man of vrouw, die uw vertrouwen geniet. U hebt vrije keuze uit 14 kandidaten op lijst 3 van Texels Belang. De opstand van de Georgiërs in april 1945 zal onderwerp zijn van een uitvoe rige, omstreeks een uur durende TV-do- cumentaire, die volgend jaar april wordt uitgezonden. De produktie wordt ge daan door Dick van Reeuwijk, die de eerste opnamen inmiddels heeft ge maakt. De cameraploeg was donderdag avond aanwezig bij de jaarlijkse krans- legging op de begraafplaats op de Hogeberg. Als bijzonderheid kan wor den gemeld, dat Van Reeuwijk de hand heeft weten te leggen op enig authen tiek filmmateriaal. Het betreft opnamen die in 1945 zijn gemaakt door een Canadese oorlogscorrespondent toen de overlevende Ueorgiers in Den rteiaer van de boot stapten, op weg naar huis. In tegenstelling tot de gewoonte had de herdenking deze keer in de avond plaats. Namens de gemeente Texel werd een krans gelegd door loco-burge meester Westdorp. De delegatie van de Sowjetambassade was met een politie- boot vanuit Den Oever naar Texel gebracht en bestond uit ambassaderaad Y. Timoteev, eerste secretaris V. Vino gradov, een vijftal andere Russsische ambtenaren en de adjunct-militaire atta ché N. Tchernychov. Traditiegetrouw werd ook een krans gelegd door een af vaardiging van de Vereniging Neder- land-USSR. Vele anderen legden bloe men. Bij de plechtigheid waren ruim 150 personen betrokken, waaronder vrou wen van de vereniging „Luna". #4 r'li-i w rrvujdrjr/rf Vi-kli-Tcrn rj* bk-,1* htxdifll en VVnMnifv.ii nemen hun .imfvK hl veneus jr kil K««Ms to»/mvfcsfvui Ti uilA/rijcnivi Hogorotrast 3, Don Burg Tegenover Timmers Tearoom secretaris Vinogradov en militair atta- Tchemychov leggen een krans bij het nument op de begraafplaats.

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 1