Weinig toppers bij ïeugdturnfinaies Texelaartjes L///R VERVOLG VAN PAG.2 Olie op strand Schaap gewond Clubkampioenschap Wielervereniging Botsing op smalle weg Zware schade bij autobotsing Afscheidsreceptie ds. R. S. Kuitse Botsing op Bernhardlaan Hersenschudding bij auto-ongeluk Zijn schoonmoeders jaloers? TEXELSE COURANT PAGINA 3 t In Sporthal Ons Genoegen namen weekeinde in totaal acht gymna- ekverenigingen deel aan de finales n de jeugdcompetitie Noordhol- ïd Noord. Bij de meisjes tot 16 jaar Jis het de ploeg van Turn lust rmaar, die met 167.7S punten het ogste totaal scoorde. Met 156.80 nten waren de meisjes van OKK de groep tot 12 jaar de beste for- jj itie. De jongens van MST Texel a haalden bij de afd. tot 12 jaar met 6.40 punten het beste resultaat. e De deelnemende verenigingen waren fT Texel, DOS, Turnlust Alkmaar, KEV, G.V. Wieringen, OKK Den ilder, Turnlust Middenmeer en De ilter. TDe finales van deze jeugdcompetitie- idstrijden waren aan de hand van de orwedstrijden ingedeeld in C, B en A ales. Omdat de drie deelnemende xelse ploegen alle voorwedstrijden it een eerste plaats afsloten, kwamen in de A-finales aan de beurt. Onzekerheden 0 Zaterdagmiddag kwamen de Texelse e lisjes tot 16 jaar aan bod. Zij waren j lens de finale van vorig jaar derde worden en kwamen nu uiteindelijk dezelfde hoogte. Op een haar na 65 punten) misten zij de tweede j^iats, die aan het Helderse OKK iviel. De vrije oefening van de Texelse for- ,'jitie viel wat tegen, terwijl ook de e igoefening niet het normale niveau 3|alde. Bij de vrije oefening waren gal wat onzekerheden te zien en ook sprongen kwamen niet goed uit de rfAlleen Judith Hoogendijk kwam J it 7.60 punten goed voor de dag. jt 3ij de brug met ongelijke liggers turn- n de MST-meisjes wel alle derdelen maar het geheel was niet jewerkt en toonde erg slordig, irja Vlaming kwam hier met 7.75 nten goed uit de bus. De paard- rong ging per traditie erg goed en de balk hadden de meisjes de ïuwen goed in bedwang, getuige de '110 punten voor Diana Terpstra en de 1X) voor Jacqueline Kooi. De 10 lersportenvereniging Texel eindigde 'f islotte na Turnlust Alkmaar (167.75 e t) en OKK Den Helder (150.70 pnt) een derde plaats. De totaalscore van oudere meisjes was 148.5 pnt. G.V. al ieringen eindigde als vierde, met 3.25 pnt. J nebodt9v gtbioow-' iet ai (btuudi9v Moeiteloos Zondagochtend turnden de jongens- e legen DOKEV, De Halter en MST xel voor de titels. Eigenlijk zonder ige moeite werd de thuisclub hier a" nnaar. De score bedroeg 116.40. )KEV en De Halter verzamelden res- ctievelijk 106.40 en 96.85 punten. >or drie leden van de Texelse ploeg is dit de laatste wedstrijd waaraan in a5T verband werd deelgenomen. De iers Paul Voebel, Rob Voebel en te irtin Voebel vertrekken binnenkort ,(i3r Castricum, waar zij vermoedelijk 3 plaatselijke vereniging zullen gaan 16 rsterken. D 3 Zondagmiddag waren de jongere ,r lisjes aan de beurt. Zij reikten niet 3 rder dan een puntentotaal van 132.30 I; it niet meer dan een vijfde (en laat fj i) plaats opleverde. De meeste pun- i gingen verloren bij het onderdeel enwichtsbalk, waarbij in vergelijking jj it de andere deelnemende ploegen e Texelse meisjes 4 tot 10 punten i( hterstand opliepen. Mona Coutinho, nogal gedupeerd was door een chte jurering scoorde bij een rede- e oefening slechts 4.80 punten. Een n de oorzaken hiervan was dat de xelse ploeg voortdurend na de e derlandse kampioen OKK moest in ntreden, waardoor de jurerina tamelijk ongunstig beïnvloed werd. Niettemin toonden de Texelse meisjes zich toch tamelijk minder dan normaal. Alleen Gerty Praamstra wist de race met een totaalscore van 29.15 punten redelijk goed te volgen. In de eindklassering werd het Helderse OKK eerste met 156.80 pnt. De resterende plaatsen waren voor de volgende ploegen: Turnlust Alkmaar 144.50 pnt, Turnlust Middenmeer 141.05 pnt., G.V. Wieringen 132.345 pnt. en MST Texel 132.30 punten. Na afloop van de finale werden de meisjesploeg van OKK en de jongens- ploeg van MST Texel gehuldigd voor hun uitstekende prestaties, die zij onlangs bij het Nederlands kampioenschap behaalden. Uitslagen: Bij de meisjes tot 16 jaar behaalde de Texelse ploeg de volgende resul taten (respectievelijk naam, vrije oefening, brug, paard, balk en totaal! Diana Terpstra 7.30, 7.15, 7.60, 8.40, 30.45; C. de Grave 6.90, 6.65, 6.90, 7.70, 28.15; M. Vlaming 6.70, 7.75, 7.80, 6.50, 28.75; J. Kooi 6.60, 6.15, 7.00, 8.00, 27.75, J. Hoogendijk 7.60, 6.90, 7.90, 7.70, 30.10; C. Vlaming 7.05, 6.65, 7.80, 7.50, 29.00. De jongens tot 12 jaar verzamelden de volgende punten: (resp. naam, brug, rek, sprong, mat, ringen, totaal) Martin Voebel 7.80, 7.80, 7.55, 7.50, 7.90, 38.55; Paul Voebel 7.90, 6.85, 7.45, 8.00, 7.35, 37.55; Rob Voebel 7.80, 7.85, 8.40, 7.50, 7.50, 39.05; Jaco van Trigt 6.90, 7.70, 6.90, 7.80, 7.45, 36.75. Voor de meisjes tot 12 jaar was de score: (resp. naam, vrije oefening, brug, balk en totaal) G. Praamstra 7.10, 7.40, 7.85, 6.80, 29.15; W. de Lussanet 7.05, 6.95, 6.50, 5.75, 26.25; M. Schermer 6.80, 6.45, 6.25, 6.55, 26.05; C. Zadeits 5.85, 5.90, 6.10, 5.50, 23.35; M. Coutinho 6.65, 6.60, 6.20, 4.80, 24.25; K. Schermer 6.20, 7.05, 6.55, 6.10, 25.90. Tussen de strandpalen 24 en 25 werd de loop van zondag een hoeveelheid tewerkte gasolie gevonden die ver- ledelijk van een voorbijvarend schip d ;omstig is. Van het goedje zijn door rijkspolitie monsters genomen die via d kswaterstaat naar een laboratorium li llen worden gezonden. Aan de hand n onder andere gegevens uit dit derzoek hoopt men er achter te men waarvan de olie afkomstig is. Doordat een Duitse herdershond een weilandje aan de Keesomlaan in rfn Burg terechtkwam, liep ndagmiddag een van de daar e lende schapen lichte verwondingen Het staat niet vast of de hond gendom van de Texelaar K. C. K.) t schaap gebeten heeft of dat het dier it de hals in het prikkeldraad is 3 iven steken toen het in een 81 hrikreactie probeerde weg te komen, i schade werd door de betrokkenen iderling geregeld. De Wielervereniging Texel houdt woensdagavond op het Zuid-Haffel-cir- cuit de jaarlijkse clubkampioenschap pen. De start voor de jeugd is om 18.30 uur. De senioren beginnen om 19.00 uur. Men start bij het Russenkerkhof. Aan de wedstrijden voor de jeugd (8 tot 13 jaar) nemen dit maal 5 wielrenner- tjes deel. Onder hen zijn in ieder geval de clubkampioen van vorig jaar Albert Winter en van 1976 Ronald van Boven. De gezamenlijke wedstrijd van de A en B senioren van de Wielervereniging begint om 19.00 uur. Voor deze wed strijd over ongeveer 60 kilometer heb ben zich 15 renners ingeschreven. Het is de vraag of de tweevoudige clubkam pioen Leen van Elk dit jaar in verband met zijn gezondheid zal kunnen deelne men. Indien hij aan de start verschijnt is hij de grootste kanshebber op de titel. RUIT INGEGOOID Vermoedelijk in de nacht van maan dag op dinsdag werd van een in aanbouw zijnde woning aan de Zeebries in Den Burg een grote thermopaneruit ingegooid met een baksteen. Het huis is het eigendom van J. C. J. W. uit Oude- schild. De schade is ongeveer f1000,-. van het CDA zich aandiende als gast in deze show en naar voren bracht wel wat te zien in de zg. belbussen. Dat is een busdienst die zijn route afhankelijk stelt van tlé" op dat moment aanwezige belangstelling. Wie mee wil moet tevo ren opbellen. TESO nationaliseren? Met betrekking tot de vraag of het wenselijk is de TESO te nationaliseren kwamen standpunten aan het licht die partijgebonden en weinig verrassend waren. Het Pakt voelde voor nationali satie; de overige partijen wilden TESO zo lang mogelijk zelfstandig houden maar waren niet tegen het accepteren van een overheidsbijdrage om lage tarieven mogelijk te maken. Allen waren het erover eens dat TESO de dienst op uit stekende wijze verzorgt. De huidige raadsfraktie van Texels Belang is una niem voor het in de vaart brengen van een dubbeldekker van 190 pae. Het was daarom interessant om te vernemen dat mevrouw T. Krijnen-Bais die voor Texels Belang kandidaat is en zeker tot de kanshebbers mag worden gerekend tegenstander is van „hoogbouw op zee" zoals zij het uitdrukte. Ze had het bestuur van Texels Belang voor dergelij- standpunten gewaarschuwd, maar dat was geen bezwaar geweest. De SRP- man Vlaming en Zwan van lijst 5 lieten weten vóór de grote dubbeldekker te zijn. De heer J. de Beurs kwam vertellen dat TESO veel geld heeft uitgegeven om te bepalen wat de beste oplossing is van het veerdienstvraagstuk. Volgens hem heeft het rijk geen enkele interesse in overname van TESO. „Kunt u mij garanderen dat het rijk het goedkoper en beter doet?" Reserveren Hans de Winter (PPR) verwachtte niet dat de grote dubbeldekker de wachttijden kleiner zou maken. In te gendeel: zodra bekend is dat het grote schip vaart zullen veel meer mensen toestromen en zullen de wachttijden wellicht langer worden. „Net als voor het eiland Engeland zou je voor het eiland Texel een plaats op de boot moeten reserveren, tegelijk met het bespreken van de overnachtingsplaats. De Texelaars hoeven daarvan geen slachtoffer te worden want hun aandeel in het vervoer is vrij nauwkerig te schatten en voor hen kan dus ruimte worden gereserveerd". Jaap Lap brak een lans voor de graan-, veevoeder- en kunstmesthandel Keijser Et Co. die nog steeds geen hinderwetvergunning heeft voor het bedrijf in De Waal. Daarom dreigt het bedrijf te worden gesloten waarvan 11 man personeel en de Texelse boeren dan het slachtoffer zijn. „Als gevolg van twee piepers", zei Lap, waarmee hij doelde op de protesterende buurtbewo ners die zeggen last te hebben van lawaai en stof. Op de Loswal nabij de molen van Polder 't Noorden botste een vracht auto uit De Cocksdorp op een Open personenauto. De personenauto liep hierbij schade aan de achterzijde op. Het ongeluk is vermoedelijk veroorzaakt door het smalle wegdek (3.20 m) ter plaatse. De door W. K. A. uit Den Helder bestuurde vrachtauto kon bij het passeren van de Opel (eigendom van P.M, die aan de overzijde van de weg stilstond niet verder naar rechts uitwijken. Hij was daardoor gedwongen te vroeg weer naar het midden van de weg te gaan, waarbij de achterkant van de vrachtauto de Opel raakte. In De Waal raakten donderdagmiddag twee personenauto's total loss toen een door mevr. H. W. uit Eierland bestuurde Ford personenauto door onbekende oorzaak de bij Keyser Er Co geparkeerde Mercedes van J. de B. ramde. Hoewel aan beide auto's zware schade ontstond, liep niemand bij dit ongeval letsel op In de Doopsgezinde kerk aan de Kogerstraat in Den Burg wordt op vrijdag 26 mei de afscheidsreceptie van ds. R. S. Kuitse gehouden. De bijeen komst duurt in principe van 19.30 tot 21.00 uur. Na een verblijf van 9 jaar op Texel vertrekt de Doopsgezinde predikant de ze zomer met zijn gezin naar het Ameri kaanse Indiana. Op de Bernhardlaan in Den Burg raakte donderdagavond een Simca personenauto total loss bij een inhaalmanoeuvre, maar niemand liep verwondingen op. Het ongeluk gebeurde om 22.30 uur toen de in een VW 411 rijdende J. van E. plotseling vanaf de Bernhardlaan linksaf wilde slaan. Hij werd daarop door de Simca van C. v.d. K. in de flank geraakt. De VW liep aan de linkerkant beperkte schade op, maar de Simca moest total loss worden wegge sleept. De 18-jarige Frans Z. uit Oudeschild liep zondagavond bij een auto-ongeluk een lichte hersen schudding op, toen een door zijn broer (de 22-jarige Simon D. Z.) bestuurde Opel personenauto ter hoogte van „De Keet" langs de Schilderweg in en tuinwal raakte. De bestuurder kwam met de schrik vrij, maar de auto werd zwaar beschadigd. Vermoed wordt dat Simon D. Z., die na cafébezoek met zijn broer huiswaarts keerde, na het van de weg raken geen kans heeft gezien de rem in te trappen, omdat hij daaraan met touwtjes „geknutseld" had. Het gevolg hiervan was dat de auto ongeveer 30 meter door een greppel reed, toen weer even op het wegdek terecht kwam en vervolgens een tuinwal ramde. Hierbij werd de rechtervoorzijde van de Opel volledig in elkaar gedrukt. Beide broers ondergingen na het ongeval een blaasproef en onderwierpen zich naar aanleiding daarvan ook aan een bloedproef. Volgens óns niet altijd. Maar als üwa.s schoonmoeder straks uw trouwkaart uit onze Kennemer Kaarten Kollektie ontvangt, dan zal zij zeker zeggen tegen uw a s. schoonvader 'Tóch hebben wij iets gemist bij 't begin van ons huwelijk' v/h Langeveld en De Rooy bv Den Burg, Texel X* Hallo, miin naam is Petronella Cornelia Ze noemen mij Petra. Mijn blijde ouders zijn Kees en Trinet Hin Lelystad, 18 mei 1978, Wijngaard 177. Op 20 mei 1978 is bij ons komen wonen onze dochter Dolsoon geboren 19 mei 1976 in Seoul, Korea. Maarten, Joke en Jasper Mulder Klif 18, Den Hoorn, Texel. De 1e maand liever geen bezoek. Ruud Vink en Ans Visser gaan op 15 juni om 15.30 uur trouwen in het Ge meentehuis van Noord Scharwoude. Gelegenheid tot felici teren van 19.00 tot 20.30 uur in Hotel de Burg, Dorpsstraat 571 te Noord- Scharwoude. Corr.adres: Lindenlaan 60 Zuid-Scharwoude. ,(WUO'"X«> Uitermate dankbaar waren we, dat we na onze ern stige ziekte, die ons bei den trof, toch de 10de mei met onze kinderen, klein- en achterkleinkinde ren, samen onze 50-jarige echtvereniging mochten herdenken. Dankbaar al lereerst jegens Hem die ons deze dag nog deed beleven. En dankbaar jegens allen, die op welke wijze ook, hun medeleven hebben bewezen. Het was voor ons een grandio ze dag. Nogmaals hartelijk dank. Nan Eelman en Grietje Eelman-Lap e************************* 1928 1978 Zaterdag 27 mei hopen wij samen met onze ouders en grootouders C. J. Schoenmaker en A. Schoenmaker-Barhorst hun gouden huwelijksfeest te vieren. De eucharistieviering is om 10.30 uur in de parochie kerk in Den Burg. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen Keesomlaan 39, Den Burg. De dag wordt feestelijk voortgezet in Hotel „Bos en Duin", waar u tot 17.00 uur het bruidspaar kunt gelukwensen. 1938 40 jaar 1978 Zaterdag 27 mei hopen onze ouders en grootouders G. A. G. de Geest en R. de Geest-Bos hun 40-jarig huwelijksfeest te vieren. Eucharistieviering 14.00 uur in de R.K. kerk te De Cocksdorp. Gelegenheid tot feliciteren van 16.00 - 17.30 uur in paviljoen De Krim, paal 28, De Cocksdorp. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen Guus, Elly, André en Marcel Pier, Ina, Marco en Stefan Hans, Judy, Gaby en Angela In dankbaarheid voor haar liefde en zorgen voor ons, geven wij u kennis van het over lijden, na het H. Sacrament der Zieken te hebben ontvangen, van onze lieve moeder, Duifje Groot, sinds 1936 weduwe van Pieter Hendrik Reij, op de leeftijd van 89 jaar Den Burg: A. M. Reij De Waal: J. N. Reij A. Reij-Haarsma Den Burg: M. M. Schoo-Reij J. Schoo De Waal: M. Reij J. Reij-Schoenmaker M. C. Reij P. M. Reij M. Reij-v. Heerwaarden De Waal, Texel, 21 mei 1978, Hogereind 12. De H. Eucharistieviering zal plaatsvinden woensdag 24 mei, v.m. 10.30 uur in de paro chiekerk van de H. Joannes de Doper, waarna de begrafenis op de R.K. begraafplaats zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren: dinsdagavond van 7.30 tot 9.00 uur aan huis en na de begra fenis in hotel „De Zwaan". Heden is van ons heengegaan onze lieve groot- en overgrootmoeder Columbia (Duifje) Groot, Lieve Oma, De pretlichtjes in je ogen, de versjes die je voor ons zong, wij zullen ze nooit vergeten en zijn dankbaar dat je zo lang bij ons blijven kon. Je kleinkinderen: Adri, Wies, Vera, Ad, Peter, Marianne, Carla, Peter, Tineke, Joes, Mieke, Peter, Marteke, Jan, Duwie, Trudy, Jacob, Carolien, Theo, Anke, Nico, Marjan, Marieke en Wietske, en achterkleinkinderen: Ronald, Jeroen, André, Marjolein en Anne. Diep bedroefd delen wij u mede, dat de Heere voor ons nog onverwacht heeft weggenomen ons dochtertje en zusje Wietske, in de leeftijd van ruim 10 maanden. J. S. de Goede M. de Goede-Vijfhuizen Joke Oosterend, 21 mei 1978, Botterstraat 2. De begrafenis zal plaats vinden D.V. op woensdag 24 mei op de begraafplaats bij de N.H. kerk te Oosterend om 14.30 uur. Vertrek vanaf het Verpleeghuis Texel om plm. 14.00 uur. Gelegenheid tot condoleren dinsdag 23 mei van 19.00 tot 20.00 uur in het Verpleeghuis Texel, Hollewal 2, Den Burg. Geen bloemen. Na een kortstondige zFekte is van ons heenge gaan onze lieve moeder, groot- en overgroot moeder Wilhelmina Dijker, weduwe van Abraham de Smidt, op de leeftijd van 87 jaar. 't Noorden: A. de Smidt J. de Smidt-Boot Oosterend: M. Brouwer-de Smidt M. Brouwer klein- en achterkleinkinderen Den Burg, Texel, 20 mei 1978, Gollards Rustoord, De Zes 12. De begrafenis heeft inmiddels plaatsgehad op de Ned. Herv. begraafplaats te Oosterend Met droefheid geven wij u kennis, dat na een langdurig ziekbed van ons heengegaan onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder Aaltje de Jager, weduwe van Cornelis Koopman, op de leeftijd van 85 jaar. Namens de familie: J. Koopman Den Burg, Texel, 21 mei 1978, Huize Irene, Gasthuisstraat 21. De rouwdienst zal worden gehouden op don derdag 25 mei n.m. 2 uur in Huize Irene, waarna de begrafenis op de Ned. Herv. Be graafplaats te Den Hoorn zal plaats hebben. Gelegenheid tot condoleren woensdagavond van 7.30 tot 8.30 uur in Huize Irene. Correspondentie-adres: Keesomlaan 22, Den Burg. Hierbij geven wij kennis, dat heden zacht en kalm van ons is heengegaan onze lieve zuster, schoonzuster en tante Frouwtje Burger, weduwe van Fok Eversts, in de ouderdom van 90 jaar. Zij ruste in vrede. Uit aller naam: D. Burger. Hippolytushoef, 18 mei 1978, Rusthuis Noorderlicht, Parklaan 41. De begrafenis heeft inmiddels plaatsgevonden op maandag 22 mei. Correspondentie-adres: Wierstraat 1, Ooster end, Texel. Heden is van ons heengegaan onze lieve oma, mevrouw W. de Smidt-Dijker Oosterend: J. Brouwer F. Brouwer-Smith W. Betsema-Brouwer P. Betsema A. J. de Smidt D. de Smidt-de Vries M. Brouwer J. Brouwer-Betsema Bergen: N. Winder-de Smidt N. Winder Oosterend: S. de Smidt L. Blauw E. de Smidt en achterkleinkinderen Den Burg, 20 mei 1978, De Zes 12. St. Jan behouden voor kleine woningen D'66 lijst 7 - Gas goedl Maar niet van De Liefde. Lijst 1, Henk Beumkes Lijst 5. Een speculant? Dit is iemand van de over kant. Dros moet blijven ARCHITECTENBUREAU AARTS FRANKEN lid ned. arch, genoot schap. nieuwbouw, verbouw, renovatie, de koog, plevierstr. 21, tel. 492 D'66 de partij die spreekuur gaat houden voor iedereen. Stem nu lijst 7 dan klopt u straks niet te vergeefs bij ons aan Geef uw stem aan hem die uw vertrouwen nog nooit heeft beschaamd I Lijst 1Henk Beumkes Cor Kuip, Lia Dijkema, Nico Bakker, Hans Last- huizen, Jan Hennink en Martin Kooij - D'66 lijst 7 Ouderen van Texel stemt op S. de Waard van lijst 1De man die de belangen van de ouderen het best kan behartigen Met vakantie? Berg dan eerst uw kostbaarheden en waardepapieren op in een safeloket bij de RA BOBANK^— Met twee benen op de grond. Een program ma zonder onhaalbare idealen, dat is een vrije keus maken uit 14 kandi daten van lijst 3 Texels Belang Voor het ruigere werk 'n crosser van Garage Dros, Eierland, tel. 233

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 3