Cursus ..Ouders op herhaling" Biljartsucces voor bejaarden Koersen vreemde valuta zaalvoetbalprogramma SVC junioren kampioen Dronken Friezen bijna de sloot in Helder B1 zegevierde Oosterend Present En Passant 2 bleef steken Plattelandsvrouwen bezochten Dwingelo Belangrijke kwaliteitsverbetering voor „Rebecca" Watersportcentrum nu in een gebouw Visclub Bergen won sportuitwisseling SVC 2 won De Koog toernooi Zaalvoetbal PAGINA 6 TEXELSE COURANT DINSDAG 23 ME11978 19,20,21 en 22 juli 1978 Tijdens de grote Volksspelen op vrijdagmiddag 21 juli, zal de bekende scheidsrechter Frans Derks als arbiter fungeren. Men kan zich nu reeds opgeven voor de grote Texelse touwtrekwedstrijd. Deelname is mogelijk voor herenploe- gen van 8 personen met een totaal gewicht van ten hoogste 640 kg 1 leider, en damesteams van 8 personen, met een totaal gewicht van 560 kg 1 leider of leidster. Wij verwachten deel name uit alle dorpen! De kledingcommissie ia vanaf woens dagmorgen 17 mei (9.30 uur) iedere woensdagmorgen aanwezig in de Bijen korf. Alle nadere inlichtingen kan men hier bekomen. Wie een huurcostuum wil, kan dit ook melden. Het secretariaat ontvangt gaarne nog opgave van logies en ontbijtadressen tijdens de feestdagen. Wie kan ons helpen? De tentoonstellingstent is geheel volgeboekt; alleen voor de kramenmarkt op de vrijdagmorgen zijn nog wel enkele stallen te huur. Inlichtingen: H. de Boer, Mulderstraat 8, tel. 488. Zaterdagmorgen 22 juli komt Pipo d< Clown (de echte) voor de jeugd in de Muziektuin optreden, vanzelfsprekend met Mammaloe. Verder werken mee: Beertje Colargol en Calimero. Voorverkoop 3-dagenkaarten: (20, 2' en 22 juli), 19 juli Vootshow is gratis zaterdagavond 20-mei a.s. in de Bijen korf, van 7 - 8 uur. Prijs volwassenei 715,— kinderen tot 12 jaar f5, Het secretariaat van Oosterend Presen is gevestigd te Nieuweschild 8. Wie d organisatoren zou willen helpen met fiji gaas en oude lakens (voor o.a. dl opbouw van decors) wordt verzocht di op te geven bij Elco Vermeulen, tel (02223) 656, of Wyb v.d. Berg, tel (02223) 243. Het is de spelers van het tweede team van En Passant niet gelukt na één jaai vierde klasse door te stoten naar de derde klasse. In de tweede beslissings wedstrijd tegen MSC 5 trok het met 3—5 aan het kortste eind. De openingstreffer ging ten koste var J. Witte. Ietwat voortvarend snoepte hi J. Jansen 2 pionnen af, maar daardoo kwam hij erg achterop in ontwikkeling Hetzelfde kan van J. Rommets gezegi worden. K. J. den Haan won geflat teerd. Nadat hij een licht stuk achte stond, blunderde zijn tegenstander. J Hooijberg hield zich keurig de sterke R de Boer van het lijf, via een geslotei pionnenformatie. De stelling van H Goslinga was veelbelovend, maar eei foutieve damemanoeuvre leidde naa een snelle ondergang. K. Kuip speeldi één van zijn mooiste partijen. W Hoekman liet C. W. Katoen wat komen maar sloeg toen ongenadig toe. H Elzinga, hoe kon het anders: één pioi achter, zwoegde tevergeefs om eigei nederlaag en de MSC-promotie af t wenden. Nadat R. Rietvink door eei elegante minorpromotie de patmogelijk heid in winst had omgezet kon de hea Elzinga de bloemen aan de wedstrijt leider van MSC, de heer Smit, overhar digen. En Passant 2-MSC 5 J. Hooijberg-R. de Boer 54-1 K. J. den Haan-R. Storm 1 J. Witte-J. Jansen 0— W. Hoekman-C. W. Katoen 1 H. Elzinga-R. Rietvink 0— H. Goslinga-H. Höffner 0— J. Rommets-F. Hosmus 0— K. Kuip-A. Sinnege 54-1 3- Bij de wedstrijden voor de zomercort petitie won K. J. den Haan van A. Ter) stra en verloor W. Hoekman van Bakker. De partijen van W. de Bruin, Dros en P. Bakelaar werden uitgesteld. Voor de sportuitwisseling met c Drentse gemeente Borger (27/28 me kunnen nog drie schakers ingeschreve worden. Belangstellenden kunnen zie bij het bestuur van En Passant opgever De afdeling Texel van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen bracht op 16. 17 en 18 mei een uitwisselingebe- zoek aan de Plattelandsvrouwenvereni ging van het Drentse Dwingelo. In totaal namen 22 Texelse dames aan het reisje deel. Tijdens deze drie dagen waren de dames ondergebracht bij gastgezinnen in en rond Dwingelo. Het gezelschap maakte voorts een rondrit door het Drentse land en was op 17 mei aanwezig bij een optreden van de Drentse caba- rettier Roel Reintjes. Het bezoek aan Dwingelo werd op 18 mei besloten toen de Texelse dames per trein de terugreis aanvaardden. Op dinsdag 30 mei houden de texelse Plattelandsvrouwen de jaarlijkse fiets tocht over het eiland. De start vindt plaats op de Elemert om 14.00 uur. Voor de dames die zelf niet kunnen fietsen is een begeleidende auto aanwe zig waarin zij plaats kunnen nemen. Belangstellenden wordt verzocht zich op te geven bij het bestuur. Het volledige eerste elftal van S. V. Texel dat onlangs van de hoofdklasse naar de 4de klasse KNVB promoveerde. Staande v.l.n.r.: Nico Erwich /trained, Wim Koorn tcoachI, Jan Meedendorp, Klas Dirk Koorn, Gert Pansier, Aad Blom, Arie Zijm, Jan de Lugt Louis Uriot en Rudi Veenstra 'grensrechterI. Knielend v.l.n.r.: Cor Blonk, Jan van Bennekom, Marius Banda, Henk Groen, Peter Kikken, Nico! Schermer en Aad Vaars. Op initiatief van enkele onderwijzers van de Jac. P. Thijsseschool in Den Burg wordt in de komende weken een onderzoek verricht naar de mogelijkheid of wenselijkheid om op Texel een cursus „Ouders op herhaling" te beginnen. Een dergelijke cursus biedt volwasse nen de mogelijkheid om de lagere schoolstof eens wat op te frissen dan wel bij te spijkeren. Alle ouders van de Thijsseschool ontvangen daartoe deze week een brief waarin zij uitgenodigd worden om (indien zij belangstelling hebben) op donderdagavond 1 juni eens daarover op school te komen praten. Op een dan te houden informatieavond moet duidelijk worden of er voldoende belangstelling is om met een „herha lingscursus" van start te gaan. Op dit moment worden alleen ouders van de Thijsseschool benaderd. Dat wil echter niet zeggen dat andere oudergroepen bij voorbaat uitgesloten zijn. Omdat de initiatiefnemers geen idee hebben over de omvang van de reakties is deze veilige weg gekozen. Wanneer hierom trent wat meer duidelijkheid is zou eventueel een bredere groep ouders bij de „cursus" betrokken kunnen worden. De inhoud van de cursus „Ouders op herhaling" zal in overleg met de deelne mers bepaald worden. Ten aanzien van tijdsduur en het aantal keren per week geldt hetzelfde. Wie meer wil weten voordat hij of zij de stap naar de informatie/praatavond waagt kan contact opnemen met: An drew Albers, tel. 4166; Gerrit Gerrits, tel. 2169; Wim Loning, tel. 3078. ondernemers-aktiviteiten^^ Morgen wordt het pension „Rebec ca" aan het Hogereind in De Waal heropend na een ingrijpende verbou wing, waarbij een vleugel met een totale bedrijfsoppervlakte van 75 m2 werd toegevoegd. Toch is het aantal bedden gelijk gebleven; het ging dus uitsluitend om verbetering van de akkommodatie. In de zeer rustiek uitgevoerde aanbouw is een bar die ook ter beschikking staat van passanten en een genoegelijk mid delpunt wordt gevormd door een open haard. De ruimte in de hoge kap van het gebouw is voor ongeveer de helft tot een speelzolder voor kinderen gemaakt. De bedoeling is dat kinderen van gasten en passanten zich hier vermaken, zodat de ouders even rustig kunnen zitten. De donkere in het zicht blijvende balken, een fraai uitgevoerd hekwerk en de witte muurvlakken maken een oud-Hol landse indruk die bij de hotelgast anno 1978 bijzonder blijkt aan te slaan. De nieuwe ruimte is ook geschikt voor familiefeestjes e.d. en maakt voor het personeel van Rebecca practisch wer ken mogelijk omdat recepties en eetpar- tijen niet meer in dezelfde ruimte gehou den worden. Bij de verbouwing werd ook een nieuwe hal met toiletgroepen en een kantoorruimte toegevoegd. De familie Plaatsman heeft er drie maanden voor in de rommel gezeten, maar heeft nu alle reden om trots te zijn op het re sultaat. Er zijn nog meer plannen: binnen een jaar zal op het ruime terrein bij „Rebecca" een tennisbaan worden aangelegd. De bouw werd naar een ontwerp van architectenbureau Alkema uitgevoerd door de firma C. H. F. Duin. Verder werkten mee schilder J. C. Graaf uit De Cocksdorp, Oele (sanitair), CVI (centra le verwarming), electrohuis en de bar werd gemaakt door Martens uit Uit geest, terwijl ATB uit Heemskerk de inrichting en stoffering verzorgde. ondernemers-aktivitëiten Het Watersportcentrum Duinker groeide uit zijn jasje en zag zich ge dwongen uit te kijken naar een groter onderkomen. Dat is nu geresulteerd in verhuizing van het pand Barendszstraat 3a te Oudeschild (dat gehuurd werd van G. Stolk) naar het vorig jaar gekochte pakhuis aan de Heemskerckstraat. Dit voormalige pakhuis is verbouwd tot winkel, kantoor en werkplaats. Zodat de werkplaats die in een boe renschuur in Nieuweschild was onder gebracht kon worden afgestoten en zijn normale agrarische bestemming heeft herkregen. Door de ruimtewinst hebben de ge broeders Duinker hun assortiment kun nen verdubbelen en zodanig kunnen uitstallen dat het een lust voor het oog is. Boten, motoren, hengelsportartike len, duiksportbenodigdheden, kleding en meer algemeen aangeduid alle denkbare nautische artikelen ten be hoeve van pleziervaarder en hengelaar zijn aanwezig. De kollektie is over twee verdiepingen verdeeld. Centraal in de winkelruimte is een brede trap gemaakt die naar een romantisch uitziende zolderruimte voert. Hier komen grotere artikelen als rubberboten, surfplanken, visbootjes en kleine zeilboten uitstekend tot hun recht. Zelfs tenten horen tot het assor timent want er wordt van uit gegaan dat de watertoerist veelal tevens kampeer der is omdat slapen op de boot lang niet altijd mogelijk is. Het Watersportcentrum is voor een groot deel afhankelijk van de jachthaven van Oudeschild. Hier aanlopende jacht- vaarders hebben altijd wel iets te kopen of te repareren. In verband met dat laatste nemen de Gebroeders Duinker binnenkort een vaste monteur in dienst. Het resultaat van de verbouwing van de schuur is sober en vooral daardoor geslaagd. Het rustieke karakter (veel palen en balken in het zicht) bleef zoveel mogelijk behouden. De bouw werd uit gevoerd door Cor Timmer. Het interieur werd uitgevoerd naar een op de prak tijkervaring afgestemd advies van het CIMK. In tegenstelling tot de voorgaande keer is de sportuitwisseling tussen de Sportvissersclub Texel en HSV De Karper ditmaal in het voordeel van de Bergense vereniging uitgevallen. De Karper had een gemiddelde van 34,8 cm en Texel kwam tot 23,8 cm. Bij deze nabij Breezanddijk (op de Afsluitdijk) geviste wedstrijd vielen de vangsten nogal tegen. Ook de opkomst van de Texelse vissers was niet opti maal. Er waren 40 deelnemers waarvan er 25 tot de HSV De Karper behoorden. De Karper behaalde 870 cm vis en de Sportvissersclub Texel 357 cm vis uit het water (in totaal 1227 cm vis). Dit betekende een gemiddelde van onge veer 10 cm per deelnemer per uur. Veertien van de 40 deelnemers vingen in het geheel niets. Het persoonlijk klassement: 1. N. Jongejan, 118 cm, B; 2. J. van Alfen, 90 cm, B; 3. Kees Maas, 87 cm, T; 4. L. de Jager, 82 cm, B; 5. H. Groenveld, 69 cm, B; 6. M. Schotten, 65 cm, B; 7. H. Blauboer, 63 cm, B; 8. N. de Ruiter, 60 cm, B; 9. F. Bos, 58 cm, T; 10. M. J. van der Zwaag, 55 cm, T; 11. C. J. Huisman, 46 cm, T; 12. G. Stadegaard, 42 cm, B. Er werden 5 soorten vis gevangen: bot, paling, puitaal, schol en 1 zeenaald van 46 cm. De volgende wedstrijd is op zondag 28 mei a.s. van 8.00 - 10.00 uur nabij De Schans. Bij de clubontmoeting die de bejaar denbiljartclubs van Den Helder (De Kraaien) en Texel (Tot Ons Genoegen) donderdagavond hielden is de eilandelij- ke ploeg met 8 punten voorsprong als beste uit de bus gekomen. Deze wed strijd was de laatste die beide verenigin gen die seizoen gehouden hebben. Hoewel de stand bij het begin van de middag nog in evenwicht was (12—12) slaagden de Texelse bezoekers er daar na in met 26 tegen 18 matchpunten een daverend succes te realiseren. De kortste partij van de dag werd de ontmoeting W. Kars (Kraaien) tegen P. Dekker (TOG). Men had hierbij aan 8 beurten voldoende om tot 24 caram boles te komen. C. van Leersum (TOG) en M. Klos (Kraaien) speelden de langste partij. De Texelse biljarter won uiteindelijk dit treffen waarin Klos het niet eens zo gek deed omdat hij (naar hij zei) in 25 jaar geen keu meer vastgehou den had. De uitslagen waren: resp. 1e partij, 2e partij: TOG-Kraaien GVisser-W. Bontes 0-2 2-0 W. Dooren-B. Ewald 1-1 2-0 P. Rolvink-J. Bontes 0-2 0-2 N. Rijk-A. Schippers 2-0 2-0 J. Hogewoning-J. BarendrechtO-2 0-2 J. van Heerwaarde-J. Visser 2-0 2-0 H. van Duren-T. Boon 1-1 2-0 S. Langeveld-M. Grooffj 2-0 2-0 C. van Leersum-M. Klos 2-0 2-0 P. dekker-W. Kras 0-2 0-2 W. Commandeur-P. Watertor 0-2 2-0 10-12 16-6 Aan het eind van de dag werd Joh. Voorthuijzen gehuldigd voor al het werk dat hij verzette bij het organiseren van deze serie bilartontmoetingen. Westduitse marken 100=7105,50 Belgische francs 100 7 6,69 Franse francs 100 7 47,25 Zweedse kronen 100 7 47,— Zwitserse francs 100 7112,75 Deense kronen 100 7 38,25 Amerikaanse dollar 1 7 2,22 Engelse pond 1 7 4,02 Oostenr. Schillingen 100 7 14,75 Italiaanse lires 10.000 7 24,75 Woensdag 24 mei 1978: 18.30 u.: Rab-Texel veteranen 1 19.10 u.: DeZwaan-JKM 20.00 u.: Topido-Van der Meer 20.50 u.: Oosterend 3-Gempo 21.30u.: Badhotel-Knudde Tijdwaarneming: De Spyker 1 Commissiedienst: W. C. Witte Donderdag 25 mei 1978: 18.30u.:Tex. Boys3-Texel B1 19.10u.: Smullies Bar-Jelleboog 20.00 u.: 't Kompas-Oosterend 1 20.50 u.: Tex. Boys 2-Oosterend 2 21.30 u.: Amro-Vergiet Tijdwaarneming: De Spyker 2 Commissiedienst: C. Kok Voor vrijdag staat de ontmoeting De Spyker 1 tegen Oosterend 3 gepland maar deze wordt eventueel vervangen door de beslissingswedstrijd om het kampioenschap in de tweede klasse. Deze wedstrijd zou dan gaan tussen de ploegen Dubbeldik 2 en FC Knudde als deze na de overige wedstrijden van deze week nog gelijk staan. Naast de in het programma genoem de ontmoetingen is voor maandagavond 22 mei de wedstrijd Smullies Bar-Dub- beldik 2 ingelast. Het tweede elftal van S. V. Cocksdorp heeft zondag kans gezien als eerste te eindigen bij het door S.V. De Koog georganiseerde seniorentoernooi waar aan uitsluitend door Texelse verenigin gen werd deelgenomen. Met geringe achterstand finishte ZDH 3 op een tweede plaats. Bij dit toernooi speelde elk team vier wedstrijden waarbij het er om ging wie in totaal de meeste punten behaalde. Voor de winnaar was een grote wissel beker beschikbaar: de Branding-trofee. De uitslagen waren als volgt: De Koog 2-ZDH 3 1-1 Texel 4-Tex. Boys 3 1 1 De Koog 2-Cocksdorp 2 1—3 ZDH 3-Texel 4 3-0 Tex. Boys 3-Cocksdorp 2 0—2 De Koog 2-Texel4 1—0 ZDH 3-Tex. Boys 3 1-0 Texel 4-Cocksdorp 2 0—0 De Koog 2-Tex. Boys 3 1 1 ZDH 3-Cocksdorp 2 0-1 Eerste werd Cocksdorp 2 (7 p.), 2. ZDH 3 (5 p.), 3. De Koog 2 (4 p.), 4. Tex. Boys 3 (2 p.en 5. Texel 4. Texelse Boys 3 had een beter doelsaldo als Texel 4. Door de op neutraal terrein (Den Helder) gespeelde beslissingswedstrijd tegen de Cl junioren van SVAP met 3—2 te winnen is SVC C1 vorige week kampioen geworden. Het beslissende doelpunt kwam pas vijf minuten voor het laatste fluitsignaal. De maker was Erwin van der Linde die ook de eerste SVC treffer voor zijn rekening had genomen. Deze eerste goal viel kort na het begin van de wed strijd. SVC kwam op 2—0 doordat de Zondagochtend omstreeks half vijf raakte een auto op de Redoute van de weg, schoof het talud af en kwam nog juist voor de dijksloot tot stilstand. De inzittenden waren twee uit Friesland afkomstige mannen, die de avond tevo ren naar Texel waren gekomen om te „stappen". Met een aanmerkelijke hoe veelheid drank op waren ze weer op weg naar de veerhaven, toen ze de macht over het stuur verloren. De politie nam de blaasproef, waarvan het resul taat aanleiding was voor een bloed proef. achterhoede van de ploeg uit Anna Paulowna danig blunderde en daarbij de bal in eigen doel werkte. Na de rust kwam SVAP echter sterk terug en bracht de stand vrij vlot in evenwicht. Weinige minuten voor tijd kon Erwin van der Linde tenslotte toch het derde doelpunt scoren. Uitslagen. Halve finale beker: Dubbeldik 1-JKM 4-3 De Zwaan-Knudde 4—0 3e en 4e plaats: JKM-Knudde 8-1 De Zwaan-Dubbeldik 3—2 Competitie: 1 p lélnccp* Dubbeldik 1-JKM 9-2 Casino-Van der Meer 3—5 Tex. Boys 1-'t Kompas 2—3 2e klasse: Knudde-Brandweer 4—2 Vergiet-Nioz 2—1 Dubbeldik 2-Jelleboog 4—1 3e klasse: Tex. Boys2-Texel vet. 2 1—3 De Spyker 2-Texel vet. 1 3—6 Gempo-Tex. Boys 3 3—4 De Spyker 1-Rab 2—4 Rab-Tex. Boys3 5—2 Hot C1-elftal van Do >ioon werd. Staand van liuno „ainer Wim Westdorp. Frans Stark, Rooi HooiJ- schuur, Adri van Rossum, Roland Hooijberg, Arco Gamtsen, Poter Wetsteen en Martin Boon. Zittend: Marcel Schuurman, Erwin v.d. Linde, Eduard Bos, Ruud van Sijp, Lieuwe v.d. Veen, Dirk v.d. Beek en Kees van der Werdt. Het toernooi voor B juniorenelftallen dat dit weekend op de velden van S.V. De Koog werd gehouden heeft een Dverwinning voor de B1-ploeg van S.V. Helder opgeleveid. De Heldersen deden dit door het organiserende De Koog B1 n de finale met 0— 1 te verslaan. De strijd om de derde en vierde plaats everde een overwinning op voor Cocksdorp BI ten koste van ZDH BI. Dok hier werd de uitslag 0—1. Texelse 3oys B1 werd vijfde en Helder B2 nestelde zich op een zesde plaats. Naast de gewone beker kreeg het tegevierende Helder B1 ook een wissel- aeker (Branding-trofee) uitgereikt. De uitslagen van het toernooi waren De Koog B1-ZDH B1 3- -1 Tex. Boys B1-Cocksdorp B1 1- -1 De Koog B1-Helder B2 1- -0 Tex. Boys B1-Helder BI 0- -3 ZDH B1-Helder B2 2- -1 Cocksdorp B1-Helder BI 1- -2 Helder B2-Tex. Boys B1 0- -2 ZDH B1-Cocksdorp B1 0- -1 De Koog Bi-Helder B1 0- -1

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 6