>s Wisman bevestigd lis predikant N.H. Den Burg M I NI A voor al uw familiedrukwerk v/h Langeveld de Rooy b.v. FAMILIEBERICHTEN WAT IK ZEGGEN WOU" Belachelijk" b', ERVOLG VAN PAG.l „WAT IK ZEGGEN WOU.." Ongewenste racebaan Bezorging Texelse Courant in het buitengebied Nachtje cel voor brokkenmaker Voor vakman en doe-het-zelver Verenigde Schilders DINSDAG 6 JUN11978 TEXELSE COURANT PAGINA 3 Zondagmiddag is ds. H. A. Wisman ivestigd als predikant van de Neder- ids Hervormde Gemeente van Den irg. De bevestigingsplechtigheid en dienst waarin deze was opgenomen ik grote belangstelling. Na afloop ird door meerdere personen het z!' lord gevoerd. De nieuwe predikant en Burg is zijn eerste gemeente) liet h zowel in zijn reakties op de hartelij- woorden als in zijn preek kennen als chter en ad rem. di 3e schriftlezing was naar aanleiding iei i Lucas T5 1 - 7 met de bekende ijkenis van de herder die op zoek gaat :ie sr het verloren schaap. Na de bevesti- :ei ig door ds. Kikstra had-de handopleg- de g plaats door de overige Nederlands rvormde predikanten en de heer C. i Groningen. - -N LEZERS BUITEN VCRANTwOOAOELUKwEiO VAN OE REOAKTIE J Jan van Asselt kwam als „lijsttrek- van Texels Belang voor de NOS- lio op de verkiezingsavond. Hij ver- va idigde het belachelijk te vinden, dat Texelaars een voorrangskaart van de ertSO bezitten. Hierop zou ik willen gir woorden: belachelijk dat eên lijst- <ker van Texels Belang zo kan rede- en. Volgens mij is dit zeer strijdig met begrip Texels belang. fan Asselt kan toch weten, dat de telaars niet buiten een voorrangs- rt kunnen. Hij schijnt niet te weten J|t de naam TESO betekent, en wat er vooraf is gegaan om deze naam, t ere en trots te mogen dragen. Ik im daarom graag aan, dat zijn partij- loten in deze niet achter hem staan, i Asselt vergelijkt onze TESO met de sterdamse tram. Een vergelijk, die jens mij. kant nog wal raakt. Is Van Asselt werkelijk het belang van el en zijn bevolking voor staat, zal hij er wel een andere koers moeten n varen. W. J. Boon, Den Burg at ken ver D'66 KWAM MINDER DAN 1% TEKORT A 4, WD 2, Texelse Belang 1 en is 1. Door een aantal reststemmen 235 3/5 kreeg het CDA er een vijfde sl bij. Texels Belang kreeg de tweede sl door 430 2/5 reststemmen en het ct had aan 185% reststemmen vol- inde voor de vijfde raadszetel. De :en 6 (SRP) en 7 (D'66) vielen initief uit de boot. )p Texel waren in totaal 8.486 stem- echtigden en werden 6.939 stemmen lebracht. Het percentage uitgebrach- itemmen kwam hiermee op 80,1% jrijt'n vergelijking mat de vorige ge- ■mo enteraadsverkiezingen een stijging ongeveer 2% betekende. Dominee Van Zijll Langhout uit Oos terend was de afgelopen predikantloze periode vicaris voor Den Burg. Na afloop van de dienst riep hij Henk en Mieke Wisman een hartelijk welkom toe en zei er alle vertrouwen in te hebben dat de samenwerking voortreffelijk zal 'zijn. Op de tocht Scriba De Blauw van het moderamen van de Classis Alkmaar ging in op de veranderingen die zich met betrekking tot het predikantsambt voltrekken. ,,De predikant staat tegenwoordig op de tocht en niet meer op een voetstuk". De heer C. van Groningen: „We zijn maar een heel gewone gemeente en we verwachten dat u een heel gewone dominee zult zijn, géén schaap met vijf poten". De heer Van Groningen bena drukte de noodzaak van samenwerking. Een predikant moet het niet alleen doen maar zijn taak samen met de andere gemeenteleden vervullen. Hij moet sti muleren en aktiveren; hij moet een teamleider zijn. Spreker merkte op dat bij voorbaat onmogelijk is dat alle belangen even goed worden behartigd, maar dat het misschien wel nodig zal zijn om iets af te breken alvorens met opbouwen te beginnen waarbij Van Groningen doelde op vastgeroeste me ningen en principes. Hij sprak de wens uit dat het breken voorzichtig zou gebeuren en dat de bouw geen revolu tiebouw zou zijn. Oecumene Van Groningen brak een lans voor de oecumene. De vorige predikant ds. De Roest was over de ontwikkeling daarvan op Texel zeer teleurgesteld, een gevoel dat werd gedeeld door de onlangs vertrokken Doopsgezinde predikant Kuitse. Van Groningen bracht dank aan de gemeente Texel die het door een niet al te formele opstelling mogelijk had gemaakt dat de pastorie aan de Wilhel- minalaan tijdig kon worden verbouwd. Loco-burgemeester Westdorp sprak zich uit voor nauw kontakt tussen burgerlijke en kerkelijke gemeente. De onderlinge verstandhouding is overi gens reeds uitstekend. Met name de bijeenkomsten van het Texels Theolo gen Convent staan ook open voor de burgemeester. In een geestige toespraak dankte ds. Wisman voor de vele goede woorden en zei in de afgelopen weken reeds veel hartelijkheid van de Texelaars te hebben ondervonden. Tenslotte werd in „De Schakel" gelegenheid gegeven om persoonlijk met de familie Wisman kennis te maken. Toegewijd la afloop van de hertelling dankte tart 6-secretaris Jan Hennink het stem- wa eau voor het vlotte en toegewijde k dat men vrijdag verrichtte. tok loco-burgemeester Jaap West- P dankte de leden van het hoofd- nbureau voor het deelname aan de lelling. Hij zei de nu definitief gewor- uitslag spijtig te vinden voor D'66. ijkheidshalve moest hij er evenwel toe voegen dat het hem persoonlijk speet omdat het Pakt nu zijn vijfde Iszetel mag behouden. Beeld ven de handoplegging, weereen naast Ds. Kikstra werd deelgenomen door de andere Hervormde predikanten en de heer C. van Groningen namens de kerke raad. In „De Hollebol" houdt de heer N. Nag- tegaal op dinsdag-, woensdag- en donderdagochtend van 10.00 tot 12.00 uur spreekuur voor 65 ers.„ Slankelijnclub komt op maandagavond bijeen in „De Witte Burcht", aan vang half acht. In het gebouwtje van de Hervormde gemeente te De Cocksdorp kunnen iedere donderdag boeken worden geleend van 15.30 - 16.30 uur en van 19.00 - 20.00 uur. Elke donderdagavond wordt vanaf 20.00 uur op het adres Warmoesstraat 42 bijbelonderricht gegeven door het evangelistenpaar Jan en Paula Brou- ledere woensdag om 14.30 uur bejaar- densoos Den Hoorn in dorpshuis De Waldhoorn. Iedere donderdag 14.30 uur bejaarden- soos De Cocksdorp in het Eierland- sche Huis. Iedere zaterdagmiddag 16.00 uur trai nen in de Dennen. Start bij camping Dennenoord aan de Grensweg. Bejasrdenzang iedere woensdagmid dag 15.00 uur in de Hollebol aan de Burgwal. Elke vrijdag van 9.00 - 10.00 uur en van 10.00 - 11.00 uur fruisvrouwengym- nastiek in het lokaal aan de Beatrix- laan. BREVEN VAN LEZERS - BUTEN VERANTWOORDELIJK HE tO WN D€ REOAKTIE Als over enkele weken het project Akenbuurt zal zijn aanbesteed, zal hier mee weer eens een functioneel en kostelijk stuk groen ten prooi gaan vallen aan de nog immer hongerige wegenbouw. Toen dit voorjaar nog het bericht in de Texelse Courant verscheen dat de aan leg van het (zeer gewenste) fietspad langs de Akenbuurt zou beginnen, leek er voor de beplanting langs deze weg geen vuiltje aan de lucht, omdat er in de bestaande berm voldoende ruimte voor een fietspad aanwezig is. Voor het oostelijke deel van de Akenbuurt blijken echter veel ingrijpender veranderingen te gaan plaats vinden dan nodig is voor een fietspad alléén. Door scheiding van de rijbanen d.m.v. sergeantstrepen en door de aanleg van een lange voorsor- teerstrook zal de thans 6 meter brede weg met het fietspad meegerekend plaatselijk worden verbreed tot een totaal van 15 meter, dus 2Vt maal zo breed als thans het geval is. Dit gaat onherroepelijk ten koste van een flink deel van de meters hoge bomensingel die daar al jaren staat, en van een deel van de beplanting er achter, die vorig jaar nog werd aangeplantl Om over dit laatste nog maar te zwijgen, het belangrijkste is dat een voor Den Burg Noord-west uniek stuk groen dreigt te verdwijnen, waarvan de betekenis als windsingel aan de verder onbeschutte noordkant van Den Burg voor elke Texelaar duidelijk zal zijn. Verder speelt deze singel een veel betekende rol als barrière voor verkeers lawaai, en als visuele scheiding van de woonbuurt met het langsflitsende ver keer. Uiteraard is het ook onaantrekkelijk dat deze weg nog eens een stuk dichter langs de huizen zal gaan lopen. Men kan zich afvragen of met deze veranderingen de verkeerssituatie op het kruispunt Akenbuurt-Kogerstraat ook werkelijk zal verbeteren. Het door gaande verkeer zal hier via de soepel te maken bocht vast wel vlotter kunnen passeren dan nu het geval is. Onherroe pelijk zal dit echter gepaard gaan met harder rijden, wat, geconfronteerd met het vaak zoekende, langzaamrijdende plaatselijke verkeer, juist extra onveilig is. De totale doorstroming zal er boven dien niet door bevorderd worden, daar de snelheid van het doorgaande verkeer bepaald wordt door de afslag Pontweg- Akenbuurt. Waar is het ook allemaal voor nodig, op een eiland dat groen hoog in het vaandel heeft staan, en waar zich op de betreffende kruising nooit drukte of opstoppingen voor doen? Wie heeft er nou serieus behoefte aan een racebaan zo vlak langs de bebouwde kom? Het is te hopen dat het gemeentebestuur zich nog zal weten te beperken tot de aanleg van een fietspad in de bestaande berm, en van verder wijzigingen van de Aken buurt af zal zien. Aldus verzocht in een brief aan het college van B.en W., door De bewoners van Duinreep 7 t/m 13 VAVtwwjwwwyiww uvwwvmflmMi De Texelse Courant wordt in de dorpen veel eerder bezorgd dan in het buitengebied. Voor het buitengebied maken wij nl. geen gebruik van eigen bezorgers, maar van de PTT die de krant pas in de loop van de volgende dag rondbrengt. Het is begrijpelijk dat de abonnees in het buitengebied zich soms gediscrimineerd voelen. Ze krijgen het nieuws later en vissen ook vaak achter het net als gereageerd kan worden op een aanbieding in een advertentie of iets dergelijks. In verschillende delen van het buitengebied wordt de krant echter toch bezorgd. In Oost, Midden—Eierland, Zuid-Eierland, de Hoge Berg, Het Homtje en een deel van de Pontweg wordt de krant rondgebracht door een van de bewoners, meestal een scholier, die de kranten voor de hele buurt in onze drukkerij afhaak. Dit systeem werkt zeer bt ledi gend mar het is wel een zaak van eigen initiatief. Op de andere „buurten" in het buitengebied doen wij dan ook het beroep uit te zien naar iemand in de omgeving die ook bereid is dit karweitje twee maal per week uit te voeren. Er staat een bescheiden beloning tegenover. Het makkelijkst kan worden gewerkt met jongelui, die in Den Burg op school gaan. De krant is dinsdag en donderdag nl. juist klaar als de school uitkomt. Nadere informatie wordt graag gegeven in de drukkerij van de Texelse Courant, tel. (02220) 2741. WWMIVVWMWWVVywVWl%WWVVWyVVWAVAWWA\lJ De politie sloot in de nacht van vrijdag op zaterdag een automobilist uit Assen ter ontnuchtering in nadat deze tegen 01.00 uur vanuit de richting Den Burg het voetgangersgedeelte van de Dorps straat in De Koog trachtte in te rijden. Bij deze manoeuvre werd een paaltje afgebroken en werd een ander krom- gereden. De auto (een Toyota) liep hierbij aan de linkerzijde schade op. Persoonlijk letsel deed zich niet voor. De auto was het eigendom van een eveneens uit Assen afkomstige vriend van de bestuurder die naast hem in de auto zat. Nadat hij aanvankelijk alle medewerking weigerde slaagde de poli tie er tenslotte in de man over te halen mee te werken aan een bloedproef en een blaasproef. De Here verblijdde ons ge zin met de geboorte van ons dochtertje en zusje Mirjam Simon, Wesselien, Wilma en Cor Vlaming Zwinweg 3, Oosterend, 5 juni 1978. Maricoweg 15, tel. 2138 Hiermede geven wij U kennis, dat heden rustig en kalm van ons is heengegaan onze lieve moeder en oma Krijna Dros, weduwe van Paulus Johannes Geense, op de leeftijd van 89 jaar. F. C. geense D. C. Geense T. Geense-Koppen klein- en achterkleinkinderen Den Burg, Texel, 5 juni 1978, Gollards Rustoord, De Zes 12. De crematie zal plaats hebben vrijdag 9 juni v.m. 10 uur in het Crematorium, Haringhuizerweg 3 te Schagen. Gelegenheid tot condoleren donderdagavond van 7.30 tot 8.30 uur in het Gollards Rustoord en na de Crematie in de koffiekamer van het Crematorium. 1938 1978 Op 11 juni a.s. vieren onze lieve ouders en groot ouders Joh. Bruin en A. Bruin-Boot hun 40-jarig huwelijksfeest. Rita en Kees Peter en Marion Dia en Herbert Gelegenheid tot feliciteren op zaterdag 10 juni van 20.30 tot 22.00 uur in Theodora Hoeve, Kogerstraat 24. Keesomlaan 36, Den Burg. Heden is van ons heengegaan onze lieve zus ter, schoonzuster en tante Jansje Dekker, echtgenote van Jac. Buis, in de leeftijd van 73 jaar. Namens de familie Dekker Het droefheid geven wij u kennis dat heden, na een moedig gedragen ziekte, van ons is heengegaan, mijn innig geliefde vrouw en onze lieve moeder en oma Jansje Dekker, echtgenote van Jacob Buis, op de leeftijd van 73 jaar. J. Buis N. C. Hopman-Buis J. Hopman T. Tuitman-Buis F. Tuitman P. Buis J. Buis en kleinkinderen Den Burg, Texel, 2 juni 1978, Burgerhoutstraat 12. De begrafenis heeft inmiddels plaatsgehad op de Algemene Begraafplaats te Den Burg. Hiermede geven wij u kennis, dat, na ge sterkt te zijn door het H. Sacrament der Zieken, is overleden onze lieve zuster en tante Grietje Keijzer, op de leeftijd van 96 jaar. Namens de familie: M. Keijzer Texel, 2 juni 1978, Huize Sint Jant Molenstraat 4, Den Burg. De begrafenis heeft inmiddels plaatsgehad. Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden van onze oud-employé en voormalig collega, de heer Reyer Buys. Zijn goede werkhouding en collegiale hulp zul len wij nimmer vergeten. Hij ruste in vrede. Directie en oud-collega's TEXELSTROOM n.v. (v/h n.v. TEM) Electriciteitsbedrijf Texel. Verhuisd van Trompstr. 19, Oudeschild naar Golf slag 2, Den Burg. G. Boekei-Out. Vegetarisch restaurant De Kleine Club. Geopend van 17.00 - 20.00 uur. „De Nieuwe Aanleg", De Cocksdorp, tel. 02222-207 Te koop 14 asbest- platen 220-120. P. Mosk, Botterstraat 42, tel. 215, Oosterend. Langs deze weg wil ik u allen hartelijk dank zeg gen voor de vele blijken van medeleven, ondervon den na het overlijden van mijn man AANT BETSEMA. Uit aller naam: J. Betsema- Scheepmaker Franeker, juni 1978, ONZE ADVERTEERDERS Adverteerders, die ge bruik maken van de ru briek „Texelaartjes" worden verzocht de kos ten gelijk te voldoen. Bij het verzenden van een nota wordt 'voor deze kleine bedragen /2.50 ad ministratiekosten in re kening gebracht. Administratie T.C., Open haardenbezitters! Husqvarna kettingzagen reeds vanaf 7475, Fa. Tatenhove, Oosterend, tel. (02228) 202 - Te koop goudfazanten. Tel. (02222) 297. 't Steigertje is vanar heden iedere avond geopend vanaf 9 uur. Bruining en Agter voor aardleidingen. Tel. 02228- 482 of 283. Vraagt U eens onze folder menusuggesties. „Loodsmansduin", (02226) 360. Bruiloft? Tafels huren bij De Bolder Verloren bij 't zwembad zilveren ketting met trom pethanger. Tegen belo ning terug te bezorgen Theo Bakker, Wilhel- minalaan 59a, tel. (02220) 2811. Te koop zwart-wit TV Blaupunkt, grootbeeld, prima! Geluid is minder van kwaliteit 7100, Tel. 3178. Tijdens de W.K. voet ballen extra lange service voor Uw TV tot 24.00 uur, behalve zondags. Reparaties doorgeven tussen 9.00 en 22.00 uur (02220) 3398 en tussen 22.00 en 24.00 uur (02223) 219 (Trap) Hotex Electronika, Den Burg. Voor bruiloften en par tijen: hotel „De Linde- boom-Texel", Groene- plaats 14, Den Burg, tel. 02220-2041 Torenrestaurant. Alle dagen geopend. (02222) 283. Afvalcontianers voor het afvoeren van puin, hout, bouwafval, vuilnis e.d. Fa. Tatenhove, Den Burg, tel. (02220) 3809. Voor al uw tegel- en mozaïekwerk naar C. van der Maden, Lieuwstraat 4, Den Burg, tel. (02220) 3320. Voor de lekkerste Pannekoeken naar de Spyker, Den Hoorn. Alle dagen open. Voor Makita gereed schap. Natuurlijk Weikoop. Voor sport-, toer- of racefietsen ook naar Garage Dros, Eierland, Tel. 233. Tweedehands speel goed over? Peuterspeel zaal De Bijenkorf komt het graag bij u ophalen. Tel. (02223) 440 of 656. Te koop kinderwagen, kleur zwart. Tel. (02223) 635. Te koop gevraagd: Jongensfiets 8-12 jaar. Jasper Joosten, Thijsse- laan 41, tel. 3003. Voor inbinden van tijd schriften en boeken De Bolder, tel. 3141. Gevraagd tweedehands kinderfietsje, tweewieler, voor een kind van 5 jaar. Van Arkel, tel. (02223) 894. Voor kweekbakjes en toebehoren. Natuurlijk Weikoop. Af te halen Groenen- daler pup, reu, 10 weken. Tel. 3102. Te koop aangeb. vouw caravan, merk Alpen kruiser, goede staat, te gen elk aannemelijk bod. Tel. 02223-283. Ook dit jaar kan Uw Shetland pony gedekt worden door Fedor van stal Olyhof bij J. Dijks hoorn, (02223) 409. Te koop wegens over- compl. ongeveer 35 gelakte binnendeuren met hang- en sluitwerk, 2 brandvrije deuren, deuren met kozijnen, losse kozij nen, 4-plaats electr. for nuis met oven, AEG droogtrommel, wasbak, fonteintjes, closetpotten, spoelbakken, kranen enz. Zelfrijdende gazonmaaier merk Ventzki, 8 pk, maai- breedte 90 cm. Kijken is kopen. U kunt terecht zaterdagmorgen op de Bartimeüshoeve, tel. (02223) 611 Te koop herenfiets, meisjesfiets 12 jaar, gras maaier. Te koop gevr. bolderwagen. Tel. (02220) 4077. Voor blijde rijders: een pittige sportfiets van Garage Dros, Eierland, tel. 233.

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 3