'rits Langeveld: luxe pas over rendabel Po Sian Vara's Rooie Haan was live op Texel (2 Cjroen e/warL-J~exels in het MET O.A.: DUISENBERG, AANTJES EN WESTDORP jwembadcomplex is ■imisbare voorziening I Zon I 'Par Chinees restaurant in De Koog. OPEN HUIS Vijf kunstmarkten in Oudeschild Weer lama geboren op „De Mient" Auto opengebroken Vliegtuigje maakte crash BEEKMAN P lidel Zondag nemen we een kijkje in het ipartementencomplex en daarbij werd lidelijk dat „zeer luxe" zeker geen 'erdreven kwalificatie is. Wat betreft voering en inrichting zijn de apparte- nten van een klasse die elders op ixel slechts in een enkel particulier ival wordt gehaald. De appartementen n zowel met één als twee slaapkamers rdeeld over drie woonlagen. Ze zijn orzien van een balcon, met uitzonde- ik g van de eenheden op de bovenste rdieping. Maar die hebben als com- •nsatie een vrij uitzicht op De Koog en ligeving. De huurprijzen van de appar- 11| nenten variëren van ca 7300,— (per dl rek) in de stilste tijd tot rond f600, het topseizoen. De appartementen zijn voorzien van n tegelvloer. Toegepast is een kenne- „dure" tegel. Tegels met dezelfde lur en struktuur maar in een kleiner maat zijn gebruikt voor de wanden n de badkamer. Die badkamer is orzien van exclusief sanitair en acces ses. De appartementen beschikken er vloerverwarming waardoor het wat oude" effekt dat van de tegels uitgaat ledig wordt gecompenseerd. Nikadel, De Koog, telefoon 102228) 786 opent haar nieuwe Donderdag 15 juni a.s., vanaf 's avonds 8.00 uur voor alle belangstellenden. tien appartementen die horecaondernemer Frits Langeveld heeft laten in de Dorpsstraat op de plaats van de voormalige garage Bonne zullen worden verkocht. Langeveld heeft zich voorgenomen de zeer luxe uitgevoerde normaal te verhuren maar het staat bij voorbaat vast dat er de eerste jaren bij moet. Langeveld: „De exploitatie is pas over een jaar of vijf sluitend of tgevend, maar die aanlooptijd kan ik me wel veroorloven. In die tijd wil ik wel dat de hoge kwaliteit van de appartementen zeer langdurige verhuur maakt voor een normale prijs". Een unieke bijzonderheid is dat alle appartementen zijn voorzien van een muurkluis, waarin de gasten hun kost baarheden kunnen bewaren. Door toe passing van het „Keso" sleutelsysteem is het mogelijk dat elk appartement over een verschillend slot beschikt, terwijl het voor de beheerder toch mogelijk is om overal binnen te komen. De apparte menten hebben telefoonverbinding met de hoofdingang beneden. Bij de deur kan men dus spreken met een bepaald appartement en vanuit dit appartement kan de voordeur door een druk op de knop worden geopend. Alle slaapka mers beschikken over wasgelegenheid. De wandbekleding is van een soort jute en de plafonds zijn uitgevoerd in blanke schroten die diagonaal zijn aangebracht. Frits Langeveld betreedt de „gemutiich" ingerichte zitkamer van een van zijn appartemen ten. van 12 appartementen die qua grootte en inrichting vergelijkbaar zullen zijn met de nu gereedgekomen appartementen. De bouw zal in september beginnen. Volgens Langeveld zal de kwaliteit waaraan zijn appartementen voldoen over een jaar of vijf heel normaal zijn. Verhuur is alleen bevredigend moge lijk als De Koog spoedig over zeer luxueuze centrale voorzieningen be schikt. Langeveld hoopt dan ook dat de grootst mogelijke spoed zal worden betracht met de RST-plannen in het artikel 11-gebied bij De Koog. Zoals bekend zullen hier appartementen wor den gecombineerd met zwembaden en allerlei andere bijzondere overdekte re creatiemogelijkheden. Langeveld is be reid voor elke boeking in zijn apparte menten een bepaald bedrag (bijvoor beeld een tientje) af te staan als bijdrage in de exploitatie van dit recreatiecen trum. Daar staat dan tegenover dat de betreffende gast recht heeft op toegang tot het centrum. Als andere recreatie ondernemers dat ook zouden doen, zou dat voor de haalbaarheid van dit voor Texel uiterst belangwekkende projekt van doorslaggevende betekenis kunnen zijn. Ook deze zomer zullen in het Anker park te Oudeschild weer kunst-, nijver heids- en antiekmarkten worden gehouden en wel op de zaterdagen 8, 15, 22, 29 juli en 5 augustus. Van tal van kanten is al medewerking toegezegd. Te koop zullen onder andere worden aangeboden schilde rijen, pentekeningen, Zwitsers folkloris tisch schilderwerk, curiosa, munten, houtdraaiwerk e.d. Meerdere exposanten zijn nog welkom. Zij kunnen zich wenden tot Jan Veenen- daal, Vloedlijn 5 te Den Burg, telefoon (02220) 4380. Op de kinderboerderij „De Mient" bij Den Hoorn is vrijdag avond een lama geboren. Het is een dochter van Mieke Camel" die vorig jaar ook al voor een blijde gebeurtenis zorgde. De geboorte verliep vlot en zonder menselijke hulp. Moeder en kind maken het uitstekend en worden gehouden op een aparte weide waar ze voor de bezoekers van de kinderboerderij een leuke extra attractie vormen. Er zijn nu totaal vier lama's op de kinderboerderij. Het is de bedoeling ze allemaal aan te houden, hoewel de heer W. J. Kikkert er wel naar streeft de hengst in te ruilen ter voorkoming van inteelt. Klassiek De zitkamer is zo groot mogelijk gemaakt door de keuken er bij te trekken. Die keuken, voorzien van alle apparatuur, is in klassieke stijl uitge voerd. Dat geldt ook voor het robuuste meubilair en de keramische lampen. Overal zijn aluminium schuifdeuren en dubbel glas toegepast. Ook bij strenge kou zal het hier aangenaam zijn. De heer Langeveld heeft grote verwachtingen wat de winterverhuur (via Vakantiebu reau Texel) betreft. Kleurentelevisie en fm-radio zijn aanwezig en aangesloten op een centraal antennesysteem. Door bijzondere versterking moet het moge lijk zijn hier de Duitse televisie redelijk te ontvangen. Open huis Heel wat nieuwsgierigen hebben Lan geveld al benaderd met het verzoek een kijkje in de appartementen te mogen nemen. Vrijdag a.s. van 15.00 tot uiterlijk 21.00 uur hebben zij daartoe gelegenheid want er wordt dan open huis gehouden. Zaterdag komen de eerste gasten. Het appartementenge bouw werd naar een ontwerp van architectenbureau Jan Visser gebouwd door de Fa. J. Koorn Mzn. Verder werkten mee: Moerbeek (inrichting), Schoo (CV), Oele (loodgieterswerk en sanitair), J. C. Graaf (schilderwerk), Bruining en Agter (elektra) en Wester- laken (bestrating). Meer plannen Frits Langeveld zit voorlopig niet stil. Onlangs kocht hij ook pension „Anna" (vroeger De Klimop) aan de Dorps straat. Het zal totaal worden gesloopt en worden vervangen door een complex Tijdens de uitzending van het VARA-radioprogramma „In de Rooie Haan" vanuit hotel „De Lindeboom-Texel" heeft wethou der Jaap Westdorp zaterdagmid dag ruiterlijk toegegeven blij te zijn met de spoedige installatie (16 juni) van burgemeester J. A. Engelvaart. Westdorp die sinds het vertrek van Mr. W. H. Spren- ger Texel als loco-burgemeester heeft geleid zei deze extra taak als een vrij zware opgave ervaren te hebben. Naast o.a. prominente politici als oud minister van Financiën Dr. W. Duisen- berg (PvdA) en CDA-fraktieleider Mr. W. Aantjes was de heer Westdorp de enige Texelse gast in het programma. Zaterdagmiddag waren eveneens de heer J. Witteveen van de KNVB en AZ-voetballer Henk van Rijnsoever te horen. De VARA besloot met de Texelse aflevering van „In de Rooie Haan" een periode van zes weken waarin men de uitzendingen vanuit „de provincie" ver zorgde. Ambtenaren De belangrijkste politieke uitlating die ditmaal in het programma te beluisteren viel was een opmerking van Mr. W. Aantjes over de bezuinigingsplannen van het huidige kabinet. Hij gaf een positief antwoord op de vraag of indien er op diverse salarissen „beknibbeld" zou moeten de ambtenaren dan iets meer in zouden leverenDe ambtenaren zouden zich best verantwoordelijk mo gen voelen voor de werkgelegenheid van niet ambtenaren", meende Aantjes die het gerechtvaardigd vond dat amb tenaren bij deze ombuigingsoperatie van de regering een extra veer zullen laten. Rabobank De heer W. Duisenberg die momen teel nog Tweede Kamerlid is maar vorige week meedeelde met in gang van het zomerreces uit de politiek te stappen en een funktie bij de Rabo bank te aanvaarden werd aan de tand gevoeld over het waarom van zijn stap. Het waren volgens de oud minister niet zozeer financiële overwegingen die hem hadden besluiten over te gaan naar het bedrijfsleven. Duisenberg achtte zich beter op zijn plaats in een leidinggeven de funktie. Oorspronkelijk uit de weten schappelijke wereld afkomstig voelde hij zich minder goed op zijn plaats in de parlementaire oppositie. Toen men hem aan het slot van de uitzending vroeg of hij zich „door de bank genomen" voelde toonde Duisenberg zich ver heugd „door de bank genomen te zijn". Veerboot Wat betreft Texel werd loco-burge meester Westdorp gevraagd hoe het zat met de veerdienstproblematiek en de tweede woningen op het eiland. West dorp verklaarde dat heel Texel het er wel mee eens is dat er een derde boot nodig is. Het strijdpunt is: hoe groot zal die derde boot zijn. Toen werd gevraagd of het eiland dan niet op een gegeven moment vol is zei de loco-burgemeester dat ook hier stapels problemen liggen omdat niet iedereen de zelfde mening over het begrip „vol" heeft. Volgens hem is driekwart van de bevolking het wel met de derde boot eens, maar niet met een dubbeldekker van 190 pae's. Een minderheid in de raad is bang dat hoe groter de boot wordt hoe meer kans er bestaat dat Texel overspoeld zal gaan worden door auto's. Andere punten die aan de orde kwamen waren het kamperen bij de boer en het leefbaar houden van het eiland. Raadsreisje Naar aanleiding van het bezoek dat Westdorp met een aantal raadsleden vorige week aan Zeeland bracht vroeg men hem of hij daar nog leuke nieuwe ideeën op het gebied van de recreatie Zaterdag werd door twee automobi listen aangifte gedaan van het openbre ken van hun op de Nikadel geparkeerde auto's. In beide gevallen was het por tierraampje opengebroken, en hadden onbekenden de inventaris van de auto's onderzocht op kostbaarheden. Bij de ene auto (een BMW van mej. R.S. uit De Koog) werd alleen het rechter portierraampje geforceerd maar verder niets meegenomen. Uit de ande re auto, een Datsun op naam van de heer S.H. uit Haarlem ontbraken diverse kostbate spullen zoals een radiocasset terecorder ter waarde van enkele hon derden guldens plus een aantal kostbare tapes. De onbekenden hebben hun slag tegen middernacht geslagen. Bij een mislukte landing op het vliegveld Eierland raakte zondagmiddag om omgeveer 17.30 uur een vliegtuigje van het type Cessna 172 van de Vlieg club Schiphol tamelijk ernstig bescha digd. Niemand liep verwondingen op. Het toestel kwam na enkele foute manoeuvres zodanig op het aardopper vlak terecht dat het zijn neuswiel ver loor. In een poging te redden wat er nog te redden viel heeft de piloot kans gezien de Cessna over een langs het vliegveld gelegen sloot te „wippen". Daar kwam het tenslotte op de neus tot stilstand waarbij de propellor en de vliegtuigmotor zware schade opliepen. Het toestel werd bemand door twee heren die bij de onfortuinlijke landing ongedeerd bleven. Indien de beschadigde vliegtuigmotor moet worden afgeschreven zou de schade aan de Cessna ongeveer 730.000,— bedragen. Lekker wijde klok-rok met sfeekzokken. Om fijn, noncholont mee te zwieren. Volt notuurlijk ruim over de knie Helemool gevoerd.met bind- cemtuur in dezelfde stof Nu slechts 45,- MOO€CENTRUM DEN BURG Mjrrn GRAVENSTRAAT 13 en 16 had opgedaan. Westdorp zelf vond echter niet zozeer de recreatie het belangrijkste aspect van het „raadsreis je" maar wel het bezoek dat men bracht aan Alkmaar waar de groeikernen, het ontwikkelingsgebied en de vuilverbran ding werden bekeken. Deze live uitzending van „In de Rooie Haan" werd in hotel De Lindeboom- Texel door enkele honderden belang stellenden bijgewoond. Locojrurgemeester Jaap Westdorp was zaterdagmiddag een ven de gasten in het Rooie Haan "programma. Op deze foto die tijdens de uitzending werd gemaakt wordt hij geflankeerd door interviewers Wirn Bosboom en Henny Stoel. 1 1e JAARGANG nr. 9284 DINSDAG 13 JUN11978 (erschijnt dinsdags en vrijdags. 'ostgiro 652. Abonnementsprijs 711,— per kwartaal i- 70 cent incasso; los 45 cent. lankrelaties: Amro Bank nr. 4699.17.636; labobank nr. 3625.01.742; NMB nr. 6734.60.398. Idvertentietarief: 42 cent per mm hoogte per kolom Uitgave: Langeveld Er De Rooy B.V., Postbus 11Den Burg, telefoon (02220) 2741 Redactie: Harry de Graaf, Pelikaanweg 75, De Koog, telefoon (02228) 266 en Wessel Post, Burdetstraat 17, Den Burg, telefoon (02220) 3543.

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 1