Hl Merkwaardig. In A vondvierdaagse 942 wandelaars "jl raPQ Bouwvergunningen v - -.v'i'r'"""" Trouwe gasten in de bloemetjes D'66 wil deelnemen aan commissiewerk MAB-club hield 2de clubcross iwit'iwnihiifillrc—bibw~'T Texeltoerist „WAT IK ZEGGEN WOU." Kelnerrace op 9 juli Visclub viste bij reddingboothuisje Botsing bij De Waal Uitslag onderlinge gymwedstrijden Oudeschild Geslaagd V PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 13 JUN11! Diep onder de indruk was de jubilerende tooristenfamilie La Fleur uit Amsterdam van de muzikale hulde door,, Voorwaarts Mars". Voor de 25e achtereenvolgende keer brengt de familie W. C la Fleur uit Amsterdam de vakantie door in een huisje achter de woning van de familie Den Braven-van der Meer aan de Oorsprongweg in Eierland. Het zil veren jubileum is niet ongemerkt voorhij gegaan, want bij aankomst viel de Amsterdamse familie een op vallende hulde ten deel. De vlag werd gehesen, er was koffie met gebak, 's avonds bracht de drumband Voorwaarts Mars een serenade en er werden geschenken overhandigd. De familie was perplex en ontroerd. Eens te meer was bewezen dat het vakantiegenoegen niet alleen wordt ver oorzaakt door de mooie omgeving of het aantrekkelijke huisje, maar ook door de band die de gast en gastheer met elkaar onderhouden. Vooral bij de kleine parti culiere logiesverstrekkers is dat laatste het geval en daar komt het dan ook voor dat de gasten jaren achtereen blijven terugkomen. Texel verveelt ons nooit", vertelde ons mevrouw La Fleur. ,,We hebben geen auto en fietsen daarom veel. We zijn erg gesteld op de rust en die hebben we in Midden-Eierland volop. Vroeger was Texel nog mooier, maar er is nog genoeg overgebleven om volop van te kunnen genieten". 30 jaar Het zilveren toeristenjubileum is geen rekord. Op camping ,,De Robbenjager" bij De Cocksdorp arriveerde voor de dertigste keer de familie P. Vroom, ook uit Amsterdam Ze hebben het prilste begin van kamphuis De Robbenjager dus nog meegemaakt. Toen ze er voor het eerst kwamen, beschikte het bedrijf nog niet over electriciteit Sinds 17 jaar bewoont de familie een van de huisjes op het terrein. Het is een eenvoudig onderkomen, dat dan ook met veel kost. Naast de hartelijkheid die ze altijd van de familie Boon hebben ondervonden, is dat een van de redenen van hun trouw. Op Texel zijn niet zoveel akkommodaties meer, die betaalbaar zijn voor mensen die voor de vakantie slechts een klein budget beschikbaar hebben. Echt tentkamperen" wil ook Het bestuur van de afdeling Texel van de politieke partij Democraten '66 heeft B en W en de gemeenteraad verzocht afgevaardigd te mogen worden in verschillende raads commissies. Zoals bekend kwam D'66 bij de afgelopen gemeenteraadsverkiezingen één stem tekort voor een raadszetel. Niettemin is gebleken dat D'66 Texel over een flinke aanhang beschikt. Als één stem meer was behaald, zou D 66 niet alleen een raadszetel hebben gehad, maar ook in alle raadscommissies zijn benoemd. Volgens het D'66-bestuur mag een en ander voldoende reden zijn om D'66 een plaatsje te geven in de commissies ruimtelijke ordening, finan cien, recreatie- en natuurbehoud etc. niet iedereen. Bij de Robbenjager staan veertien van deze ,,kampeerhuisjes"; het merendeel wordt gehuurd door trouwe gasten Mensen die al voor het vijftiende jaar komen vinden ze bij de familie Boon heel gewoon. Niet alleen in de vakantie maar ook in de weekends komt de familie Vroom naar Texel. Een paar uur wachten bij de boot vinden ze niet erg; omdat ze een voorrangskaart hebben is het altijd te doen. Mevrouw Vroom vertelde dat ze in de loop der jaren vele mensen in De Cocks dorp en omgeving heeft leren kennen. ,,We zijn eigenlijk Texelaars geworden en zouden heimwee krijgen als we een keer niet zouden gaan Het is zo leuk dat je wordt gegroet en dat je in de winkels wordt herkend. Voor iemand die de grote stad gewend is, is dat telkens weer een heerlijke ervaring". De familie Vroom heeft Texel in die jaren ingrijpend zien veranderen. Niet alle maatregelen die het gevolg waren van het groeiende toerisme hebben ze kunnen waarderen Vooral het afsluiten van de duinen door Staatsbosbeheer wordt betreurd. ,,Maar we blijven komen", aldus mevrouw Vroom. Onder ideale weersomstandigheden werd zondagmiddag op het langs de Zanddijk gelegen cross-terreintje de tweede clubcross van de Texelse Mo tor-, Auto- en Bromfietsclub gehouden. Er werd door 28, merendeels jeugdige, crossers aan deelgenomen. Bij de bromfietsen sleepte André Smit de erepalm weg. Frans Boersen viel de eer bij de motoren tot 125 cc te beurt en Niels Koorn werd eerste bij de motoren boven 125 cc. In tegenstelling tot de vorige maal gooide Pluvius nu geen roet in het eten en konden de wedstrijden normaal in twee manches worden verreden. Er werd verwoed om de titels gestreden en zowel de motoren als hun berijders kregen het meer dan eens zwaar te verduren. Bij de bromfietsen was het André Smit, die in de beide manches direkt de kop nam en deze niet meer af stond. Hij werd hierdoor onbedreigd winnaar. Voor de tweede en derde plaats werd felle strijd geleverd door Jan Willem Koorn en Arno Kuip. Door een betere klassering in de tweede manche werd Jan Willem Koorn tweede. Mototen In de klasse motoren tot 125 cc reed Frans Boersen in de eerste manche van start af naar de overwinning. Voor de tweede plaats werkte Rob Venneman zich van de negende plaats naar de tweede en Hans van Boven bezette de derde plaats in deze manche. De tweede manche werd beheerst door de gebroe ders Theo en Frans Boersen. De manche werd gewonnen door Theo Boersen met een paar lengtes voor sprong op zijn broer. De derde plaats was voor de prima rijdende Hans van Boven. Hij kwam als zevende in de eerste ronde door en reed met veel bravour naar de uiteindelijke derde plaats in deze manche. Bij de motoren boven 125 cc was het Arie Vermeulen, die in de eerste manche naar een overtuigende zege reed. De meeste rijders werden één of meerdere malen gelapt. Tweede en derde werden Niels Koorn en Eef Bakker. In de tweede manche kwam Eef Bakker na de start als eerste door. Na de tweede ronde kwam Arie Vermeulen weer als eerste langs de finishlijn met Eef Bakker als tweede en Niels Koorn als derde. De elfde ronde werd Arie Vermeulen noodlottig. Hij kreeg storing aan zijn motor en viel terug naar de vijfde plaats. Niels Koorn was inmiddels opgerukt naar de kop. Hij stond de positie niet meer af. Eef Bakker bezette de tenslotte de tweede plaats en Maarten Hoogenbosch finishte als der de. Uitslagen: BromfietsendO deelnemers): 1. An dré Smit, 2. Jan Willem Koorn, 3. Arno Kuip. Motoren tot 125 cc (10 deelnemers): 1Frans Boersen, 2. Hans van Boven, 3. Rob Venneman. Motoren boven 125 cc (8 deelne mers): 1. Niels Koorn, 2. Arie Vermeu len, 3. Eef Bakker. Texel moet vrij" staat met koeien van letters geschreven op het wegdek van het drukke Hofplein in Rotterdam, een der belangrijkste verkeersknooppunten van die stad. Wie deze tekst aan het asfalt heeft toevertrouwd is onbekend. Wellicht is het een uiting van dezelfde groepering die enige jaren geleden via de televisie liet weten dat het Texelse volk recht heeft op een zekere mate van onafhankelijkheid, zoals dat ook het geval is met de Britse kanaaleilanden De foto werd voor ons gemaakt door de heer J. Kohier vanuit de torenflat van Shell Nederland Verkoopmaatschap pij b.v. Deze week bestaat voor het laatst gelegenheid om evene menten e.d. op te geven voor het derde zomernummer van Texel toerist. Het gaat om de periode 1 - 31 juli. In verband met het grote aantal activiteiten dat in deze tijd plaatsvindt, zal het nummer acht pagina's groter worden dan het voorgaande. Men wende zich tot de redactie van de Texelse Courant. PRÏVÏN VAN LEZERS- OLOTEN VERANTWOORDELIJKHEID VAN DC REOAKIt VOORRANGSKAART Natuurlijk vindt ik de voorrangskaart voor Texelaars niet belachelijk. Ik heb dat ook niet gezegd in de door de heer W. Boon bedoelde radiouitzending. In de huidige situatie (capaciteitstekort) is voorrang voor Texelse ingezetenen noodzakelijk. Maar als er straks een boot vaart die wel groot genoeg is, kan het voorrangsrecht als zijnde overbodig worden afgeschaft, ledereen die mij kent zal begrijpen dat ik niets anders kan hebben gezegd of bedoeld. Jan van Asselt, De Koog Als de gemeente meewerkt zullen Texelaars en toeristen op zondagmid dag 9 juli getuige kunnen zijn van een bijzonder spectakel: een kelnerrace. Op de Groeneplaats of een ander geschikt plein in Den Burg of De Koog zullen kelners uit heel Noordholland met elkaar wedijveren op een soort hindernisbaan. Met een blad dranken in de hand zullen ze snelwandelend allerlei barrières ne men en daarbij zo weinig mogelijk punten moeten verliezen. De wedstrijd op Texel is één van de voorrondes die in verschillende plaatsen van Noordholland wordt gehouden, georganiseerd door de plaatselijke afde ling van Horeca Nederland in nauwe samenwerking met de Stichting Kelner race Noordholland. De grote man van deze stichting is Simon Kramer uit Castricum, die vorig jaar voor het eerst een dergelijke race met groot succes organiseerde. Dat succes was mede te danken aan allerlei attractieve entoura ge: onder meer wordt opgetreden door bekende artiesten. Er wordt op gerekend dat aan de wedstrijd op Texel zeker 60 mensen zullen meedoen. In de eerste plaats wordteen beroep gedaan op degenen die het serveren als dagelijks beroep uit oefenen. Zij kunnen zich alvast opgeven bij S. Kramer, Mozartlaan 12, Castri cum, telefoon (02518) 51028. Tal van sponsors moeten het evenement finan cieel mogelijk maken. Schoonste geheel Er worden niet alleen prijzen uitge loofd voor degenen met de minste strafpunten maar ook voor de kelners die op de meest originele wijze voor de dag komen. Dat leidt tot verkleedpar tijen en andere stunts die het feest uiteraard nog leuker maken. Als prijs bij de wedstrijd op Texel en bij de andere voorronden is onder meer een vliegreis naar bijv. Londen beschikbaar gesteld. Bij de finale in Purmerend (waaraan mag worden deelgenomen door de tien besten van elke voorronde) was vorig jaar een prijs van f 1.200,— te verdie nen. Bij het reddingboothuisje van De Cocksdorp werd zondagochtend door 27 leden van de sportvisclub Texel deelgenomen aan de viswedstrijd die aanvankelijk op de dijk bij Krassekeet gehouden zou worden maar in verband met de waterstand werd verplaatst. Bij de senioren eindigde A. Maat als eerste met een vangst van 124 cm waarmee hij ver voor bleef bij T. Buren (88 cm) en C. J. Huisman (80 cm). René Eelman behaalde bij de jeugd de eerste plaats. In deze afdeling werd Sieme-Jan Rijk tweede en Poulin Verhagen (43 cm) derde. Voor de maand juni staan nog vier andere viswedstrijden op het program ma. Op 13 juni wordt aan de Oorsprong- weg van 19.30 tot 21.30 uur een binnen water viswedstrijd voor gasten gehou den (aas: worm). Voor 20 juni staat er een strandwedstrijd (paal 12) op het programma. Er wordt gevist van 19.00 tot 21.30 uur (aas: pieren). Op 23 juni wordt bij De Hornt van 19.00 tot 21.00 uur een vrij geepwedstrijd gehouden. De laatste kampioenswedstrijd vooer de „zomerstop" wordt op 25 juni nabij het reddingboothuisje van De Cocks dorp gehouden. Er wordt gevist tussen 8.00 en 10.00 uur. De kampioenswed strijden liggen hierna stil tot 20 augustus wanneer de volgende wedstrijd bij paal 17 gehouden wordt. Zaterdagmiddag werd op het kruis punt Laagwaalderweg-Oosterenderweg bij een botsing een in Oosterend woon achtige vrouw zodanig uit haar auto geslingerd dat zij zich onder doktersbe handeling moest stellen en later voor het maken van foto's naar een ziekenhuis moest worden overgebracht. Bij het ongeluk liepen beide betrokken auto's plaatschade op. Het ongeluk gebeurde om ongeveer 16.00 uur toen J.C. uit Amsterdam met zijn Peugeot personenauto het kruis punt in de richting Oudeschild wilde passeren. Hij verleende daarbij geen voorrang aan de op de Waalderweg rijdende Skoda van G.D. uit Oosterend. Als gevolg van deze botsing kwam mevrouw D. in de wegberm terecht. De andere betrokkenen liepen geen letsel op. De schade aan beide auto's was behoorlijk. Bij de Peugeot was het rechter voorspatbord ingedeukt terwijl de Skoda aan beide zijden deuken aan het portier opliep. Gymnastiekvereniging Oudeschild hield vorige week ondelinge wedstrij den. De uitslag is als volgt: Jongens7/9jaar: I.JanZijm, 2. Peter Weijers, 3. Erik Kalf. Jongens vanaf 9 jaar: 1. Leon Kees Eelman, 2. Jan Kalf, 3. Peter Boersen, 4. Ronny de Vries. Meisjes 7/8 jaar: 1. Judith Hin, 2. Yvonne van Beek, 3. Colinda de Vries, 4. Tamja Koopman. Meisjes 8/9 jaar: 1Astrid Nauta, 2. Linda Betsema, 3. Diana Kiewiet, 4. Annet de Ridder. Meisjes 9/10 jaar: 1. Marja Wijnhoff, 2. José Bekkers, 3. Karin Zegers, 4. Monique Bekkers. Meisjes vanaf 11 jaar: 1. Emmy Zijm, 2. Karin Vermeulen, 3. Anita Boersen, 4. Lilian van Liere. Meisjes extra training: 1. Mirjam Raven. Mevrouw G. Rootlieb-Schraag Den Burg slaagde te Utrecht voor diploma sportmassage van de Ne landse Sportfederatie. B. en W. verleenden in de afgelo periode bouwvergunningen aan de gende particulieren en instellingen: C. P. Kuip, De Koog, om een stal te breiden, Nieuwlanderweg 36; M van de Wetering, Den Burg, om pakhuis uit te breiden, Warmoessti 17; G. Koorn, Texel, om een woon) te bouwen, Redoute 27; Erven Jochi (p/a B. v. d. Beek, De Cocksdorp) een woonhuis uit te breiden, Vuurtor weg 99, De Cocksdorp; M. Driji Oosterend, om een woonhuis uit te t den, Oranjestraat 27; A. Trap, Oos end, om een woonhuis uit te breic Oranjestraat 16; P. D. Kuyper, Burg, om een windscherm te bouw Kogerstraat 95; J. Boon, Oosterend, een woonhuis te veranderen, Wiersti 2; Dros' Bakkerij, Oudeschild, om woonkeuken, bergruimte te verbouw Kogerstraat 44, Den Burg; Fa. Timn Bakkerij, Den Burg, om een banketb kerij/magazijn te verbouwen, De R terstraat 9, Oudeschild; C. L. Heerwaarden, Texel, om een schuu bouwen, Pontweg 155; H. van der S Den Burg, om een kas te bouw Hallerweg 7; T. Kikkert, Oosterend, een woonhuis/garage/berging te b wen. Ankerstraat 4; Gebr,. Smit, 0 terend, om een woonhuis uit te breid Oostkaap 7/9; D. Medema, Den Bi om een woonhuis te bouwen, Naait 42, Den Hoorn; W. J. Smit, Den Br om een woonhuis te verbouwen, venstraat 24; S. Hoppener-Otter, Hoorn, om een garage/berging fe b wen. Klif 1; P. W. L. Mijnssen, Breu len, om een zomerhuis uit te breid Californiëweg 157; Gebr. Saai, Cocksdorp, om een stal te bouw Vuurtorenweg 83; G. van der S Texel, om een zomerhuis uit te breid Zanddijk 334; K. Zuidewind, Ou schild, om een woonhuis/bergruimti veranderen, Laagwaalderweg 18. Ben grote groep wandelaars, gisteravond kort na de start gefotografeerd bij het verlate/ Den Burg iKogerwegl. Maar liefst 942 wandelaars zijn gis teren van start gegaan voor de jaarlijkse Texelse avondvierdaagse. Zo groot is het aantal deelnemers in jaren niet geweest. Meer dan 15 jaar geleden bedroeg het aantal deelnemers ook enkele keren bijna 1000. Het was uitstekend wandel weer en bijna niemand had veel moeite met de tien of vijftien kilometer die moest worden afgelegd. Er waren geen uitvallers. De organisatie van de wandel sportvereniging 't Gouden Boltje liep als vanouds gesmeerd. Een algemene klacht was wel dat veel wandelaars zich niets aantrokken van het gebod om links van de weg te lopen, waardoor ze onno dig risico liepen. Vooral het herhaalde lijk oversteken van sommige jeug wandelaars was erg gevaa voorbijrijdende auto's moesten mf maal afremmen om een aanrijdini voorkomen. Donderdag wordt Avondvierdaagse besloten met de f telijke intocht. Voor mensen die bloemenhulde willen bren vermelden wij dat de wandelaars dal de Slingerweg Den Burg binnenko en vervolgens via Weverstraat en nenburg naar het eindpunt in de I toorstraat gaan. Wie gisteravond ni de gelegenheid was om mee te d kan vandaag nog starten en door benutten van de als reservedag aa wezen vrijdag toch de begeerde daille veroveren.

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 2