The car BUURTBEWONERS MAKEN BEZWAAR TEGEN HliMimWtM CHINEES RESTAURANT Jos Geysel liet zich ook nu niet verrassen Zomerbouwprojekten voor schooljeugd Revanchewedstrijd Tour de lasalle Wimpy bij Bowlingbaan T ransportbedrijf Rien Bakker breidde uit Gezelligheidsrit paardenvrienden Toerist voelde zich bedreigd Geslaagd Lammerenmarkt Kunst en kitsch rond een kerkje „Po Sian" De Koog woensdag open Airconditioning nodig? Electrohuis DINSDAG 13 JUN11978 TEXELSE COURANT PAGINA 5 Begin juli wordt in het gebouw van bowling De Koogel aan de Dorps straat te De Koog een Wimpy-restau- rant geopend. Het bedrijf wordt door de mensen van de bowling zelf geëxploiteerd volgens de voorschriften van de internationale Wimpy-organisatie. Wimpy brengt tegen een lage prijs een reeks kleine eetwaren aan de man, waaronder meerdere volgens een beschermd Wimpy-recept. De etenswaren moeten dan ook uit het Nederlandse Wimpy-centrum in Enschede worden betrokken. Wimpy De Koog zal 50 zitplaatsen tellen. De inge bruikneming zal met veel feestelijk vertoon gepaard gaan. Voor de Bow ling Koorn C.V." was het een aantrek kelijke mogelijkheid om het bowling- projekt een beter rendement te geven. De Wimpy wordt gerund door het be staande personeel en krijgt een aparte ingang. Na de geheimen van ,,The deep", de aktie van James Bond, de praktijken van Doktor Vlimmen, het bijna onmogelijke van ,,Star wars", nu het duivelse van ,,The car". In de vroege ochtend, wanneer het stadje Santa Ynez in het zuidwesten van de Verenigde Staten nog in diepe slaap is, worden twee fietsende jongelui ge nadeloos gedood door een grote zwarte wagen. Korte tijd later wordt een lifter meedogeloos door dezelfde wagen overreden. Amos, een munitie-expert is toevallig op een afstand getuige van het incident. Een chauffeur van de onheil spellende zwarte wagen heeft hij echter niet kunnen waarnemen. De volgende dag steekt er tijdens de repetitie voor de schooloptocht een vreemde harde wind op... Dan stuift plotseling de wagen in op de verzamelde kinderen, lerares sen, ouders en paarden. Lauren, een lerares leidt de mensen in veiligheid naar een oud kerkhof. De wagen blijft met razende motor aan de ingang staan. Telefonisch wordt om hulp gevraagd, en wanneer er een patrouillewagen verschijnt, lost de inzittende agent een serie schoten op de wagen af echter zonder enig resultaat. De wagen gaat er vandoor. Wade, een assistent van de sheriff, verzamelt alle mannen van het stadje om een einde te maken aan deze gemotoriseerde terreur. Na een genade loze jacht weten Wade en zijn mannen de wagen in een val te lokken, op een doodlopend stuk in de ravijn, waar Amos bezig is een zware springlading ondernemers-aktiviteiten Transportbedrijf Rien Bakker uit Oudeschild heeft zaterdag 17 juni een feestelijke dag. 's Middags vanaf 15.00 uur is iedereen welkom om een kijkje te nemen en voor het drinken van een borrel. Aanleiding voor dit ..open huis" is het feit dat het bedrijf vrij ingrijpend heeft uitgebreid en vernieuwd. Er kwam een nieuwe garage, kantoor en kantine. Transportbedrijf Rien Bakker mag zich in een opmerkelijke expansie ver heugen. Bescheiden met één wagen voor zichzelf begonnen in 1962, be schikt het bedrijf thans over 10 wagens, waaronder zes combinaties. Een deel van dat wagenpark is gestationeerd in Breezand waar Bakker een jaar geleden een bedrijf overnam. Door deze over- kantse vestiging is Bakker veel minder afhankelijk geworden van de boot. De kosten van de boot spelen bij het vrachtvervoer geen nadelige rol maar Bakker ziet het wat de vervoerscapaciteit van TESO betreft in de naaste toekomst helemaal niet zitten. ,,TESO gaat niet met de tijd mee", zegt hij letterlijk. „Het kan me niet schelen of er een enkel- of dubbeldekker komt als er maar elk half uur een boot vaart waar vrachtvervoer op kan rekenen". Aan de Heemskerckstraat beschikt Rien Bakker nu over een garage van 250 m2 voor het onderhouds- en reparatie- werk. Tevens is een kantoor mer kantine gemaakt van 40 m2. Uitbreiding op deze plaats heeft wel op problemen gestuit omdat het bestemmingsplan een derge lijke industriële vestiging niet toeliet. Het kwam zelfs zover dat Bakker in de Prins Hendrikpolder een boerderij kocht om zijn bedrijf daarheen te verplaatsen. Dat lukte natuurlijk evenmin, maar korte tijd later paste de gemeente een mouw aan de zaak en kon Bakker aan de Heems kerckstraat bouwen. De bouw werd uitgevoerd Inaar een ontwerp van architectenbureau Jan Vis ser) door de Gebroeders Blom. De garage werd gemaakt door Meijert Boon. Verder werkten mee: de CVI voor de verwarming, Arend Witvliet voor elektra en J. C. Graaf voor het schilder werk. aan te leggen. Wade lokt de wagen achter zich aan de ravijn in. Dan valt de wagen aan. Op dat moment ontsteekt Amos de springlading. Een vlammenzee schiet in de lucht, terwijl tonnen gesteente de brandende wagen bedelven. Wade zucht opgelucht Het is voorbij. Maar is het dat wel? „The car" draait van donderdag tot en met disdag en is toegankelijk voor personen boven 12 jaar. De jaarlijkse gezelligheidsrit van de Vereniging voor Vrienden van het Paard start op zondagochtend om 10.00 uur vanaf de parkeerplaats van de Aankoop centrale in Den Burg. De route is zoals gebruikelijk een verrassing en uitgezet door o.a. J. Lap. In verband met het bespreken van de in het programma opgenomen lunch pauze wordt belangstellenden verzocht zich zo spoedig mogelijk op te geven. Men kan zich melden bij mevrouw Bakker-Witte in Den Hoorn, telefoon (02226) 464. Een knokpartijtje in de J'Elleboog tussen een vakantieganger en enkele Aziatisch uitziende mannen vormde vrij dagavond de aanleiding dat een inwoner van Hauwert zich tot de politie wendde omdat hij zich bedreigd voelde. De onbekenden hadden hem tijdens een woordenwisseling in de discotheek, waarbij enkele rake klappen vielen, aangeraden zich voorlopig niet meer aan hen te vertonen. Er zouden dan „ernsti ger" dingen kunnen gebeuren. Hoewel de politie attent bleef kwam er in de loop van het weekend geen bericht meer dat er op wees dat de betrokkenen weer met elkaar op de vuist waren gegaan. Niet iedereen is blij met de ver huizing van het Chinees-Indisch res taurant Po Sian naar de Nikadel in De Koog. Zoals bekend heeft Po Sian het winkelgedeelte gehuurd van het appartementencomplex van Dynamo Nederland. De bewoners van de appartementen en van huizen in de onmiddellijke omgeving achten dat strijdig met de afspraak dat in de benedenverdieping uitsluitend een normale winkel zou komen. Boven dien vinden zij dat de gemeente niet moet toestaan dat het bedrijf zijn deuren opent alvorens hinderwetvergunning is verleend. De buurtbewoners zijn bang dat hun woongenot wordt bedorven door de etenslucht, die het restaurant zal verspreiden. Zij brachten dat onder woorden in een protestschrijven aan B en W ondertekend door P. Standaart, R. Zandstra, E. de Porto, M. Bakker, A. Hennink, M. Houwing, J. G. Ver steeg, G. Boerhorst, W. A Visser, T. van Boven en C. J. Witte. x-sjhsl, ey Gesprek Naar aanleiding van het bezwaar nodigde het gemeentebestuur de brief schrijvers uit voor een informele be spreking in het raadhuis, met het doel tot een voor ieder aanvaardbare oplossing van de problemen te komen. Dat gebeurde gisterochtend. Zij gingen er daar mee akkoord, dat de opening van Po Sian woensdag doorgaat. De rechten van de bezwaarden worden daardoor niet aangetast, want de hin derwetprocedure gaat gewoon van start. Het ziet ernaar uit dat Po Sian zal voldoen aan de vrij zware voorwaarden die de gemeente heeft gesteld om voor hinderwetvergunning in aanmerking te komen. Het zal nu mogelijk zijn de hin der, voor zover aanwezig, in de praktijk te beoordelen. Voorwaarden De gemeente heeft een lijst van 16 voorwaarden opgesteld. Daaraan ont- Elly Hopman uit Spang slaagde aan de Universiteit van Amsterdam voor het doctoraal examen onderwijspsycholo gie. Voor de schooljeugd van 7 t/m 11 jaar wordt deze zomer voor de derde achtereenvolgende maal in Den Burg een bouwdorp gehouden waaraan per week door honderd kinderen kan wor den meegedaan. Voor de oudere kinde ren (11 t/m 13 jaar) is er op het speelter rein aan de Rommelpotsweg in Den Hoorn een bouwkamp. Het bouwkamp, waaraan 50 kinderen kunnen deelne men, wordt voor de eerste maal gehou den. Het inmiddels traditioneel geworden bouwdorp achter de gymzaal aan de Beatrixlaan staat dit jaar in het teken van drie motto's. Dat zijn „De holbewo ners", Het Wilde Westen" of „De Vikingen". Iedere week (het bouwdorp duurt dit jaar drie weken) wordt er een nieuw motto genomen. Hoe precies de volgorde zal zijn is nog niet vastgesteld. Het bouwdorp kost 715,— per week en wordt gehouden van 24 juli t/m 28 juli, van 31 juli t/m 4 augustus en van 7 augustus t/m 11 augustus. Men begint dagelijks om 9.00 uur 's morgens en 's middags wordt het kamp om 17.00 uur besloten. Aan dit bouwdorp kunnen per week 100 kinderen meedoen, leder kind kan een week blijven maar bij voldoende ruimte mag twee weken ook. Voor kinderen uit de buitendorpen is een regeling met de AOT getroffen dat voor de gebruikte busabonnementen slechts de halve prijs geldt. lenen wij dat de dampen die bij het bakken e.d. vrijkomen, moeten worden afgezogen en gefilterd met een filter van bijv. staalkrullen, dat voortdurend wordt besproeid met fijn verdeeld water. De afgezogen dampen moeten naar een schoorsteen worden geleid die minstens twee meter boven de om ringende daken uitsteekt. De filters moeten eens per twee weken worden schoongemaakt Verder zijn bepalingen opgenomen om te bereiken dat geen vet in het riool terecht komt, terwijl andere voorwaarden betrekking hebben op brandveiligheid en het weren van ongedierte. De prijzen van de aangevoerde lam meren varieerden deze week van, 7165,— tot 7175, Er was een aanvoer van 139 lammeren en de handel verliep vlot. Bij de vorige week (5 juni) gehouden Texelse lammeremmarkt werden 327 lammeren aamgevoerd. De prijzen va rieerden van 7155,— tot 7170,— en de handel vertoonde een matig beeld. Zoals inmiddels via diverse publicaties bekend is geworden, wordt van 25 juli t/m 3 augustus in Den Hoorn een ten toonstelling georganiseerd, waarbij het kerkgebouw van de plaatselijke Her vormde gemeente centraal zal staan. Het motto van deze tentoonstelling zal luiden: „Kunst en kitsch rond een kerkje". De commissie die zich met de voor bereiding van deze expositie bezig houdt, ontving reeds van verschillende kanten artikelen die het ten toon stellen waard zijn. Toch zag de commissie het aantal artikelen nog graag uitgebreid om op die manier een verantwoorde selectie te kunnen maken. Gezien het motto van de tentoonstelling is alles welkom wat ook maar enigszins met het Hoornder kerkje te maken heeft. Van koektrom mels tot schilderijen, van foto's tot reklamemateriaal. De commissie verzoekt iedereen die materiaal voor de tentoonstelling wil afstaan dit voor 19 juni aanstaande af te geven op één der Hervormde pasto rieën. De artikelen kunnen ook worden opgehaald na een telefoontje met de pastorie van Den Hoorn (02226) 277. Daar kunnen ook de nodige inlichtingen worden verkregen. Men rekent er in Den Hoorn op dat nog veel materiaal beschikbaar zal wor den gesteld. Voor de goede orde ont vangt ieder die iets voor de expositie afstaat daarvoor een getekend bewijs. r ondernemers-aktiviteiten Po Sian Chang opent woensdag officieel zijn Chinees-Indisch restaurant aan de Nikadel in De Koog. Zoals bekend heeft de familie Chang het bij het appartementencomplex van Dyna mo behorende winkelpand gehuurd en verbouwd. Er is nu een uitstekend geoutilleerd restaurant ontstaan met 144 zitplaatsen. Ter gelegenheid van de opening wordt woensdagavond een diner voor genodigden gegeven. Don derdag vanaf 19.00 uur houdt de familie Chang receptie en open huis. Po Sian Chang verkocht zijn restau rant in Den Burg aan de heer Chu uit Alfen aan de Rijn. Het bedrijf heet nu „Azië" en wordt op dezelfde voet voort gezet. De familie Chang heeft het personeel (zes personen) echter meege nomen naar De Koog. Het bedrijf aan ae Nikadel is niet kleiner dan In Den Burg maar wel veel overzichtelijker en mede daardoor beter te exploiteren. Het res taurant is gescheiden van het afhaal- gedeelte, wat de rust in het restautant bevordert. Verkocht Het bedrijf in Den Burg werd verkocht omdat een aantrekkelijke exploitatie geen haalbare kaart is gebleken. De verbouwing was veel kostbaarder uitge vallen dan aanvankelijk was geraamd en ook de bedrijfskosten vielen nogal te gen. De kwaliteit van de aangeboden spijzen heeft daar echter nooit onder geleden. Po Sian Chang liet zich voor de liefhebbers van Chinese en Indische gerechten kennen als een „goede" Chinees en verwacht wordt dan ook dat een belangrijk deel van de klanten uit Den Burg het geen bezwaar zal vinden om voortaan naar De Koog te gaan. De verbouw van de winkel werd uitgevoerd door de Fa. Duin en Jaspers De Hoog. Verder werkten mee: Veltkamp (loodgieterswerk/sanitair), VEM (elektra), Lunter (stoffering), CVI (verwarming). Op het groepsterrein van camping Loodsmansduin in Den Hoorn wordt dit jaar (van zondag 13 augustus tot zater dag 19 augustus) voor de eerste maal een bouwkamp gehouden. Het terrein- tje is te bereiken via de Rommelpots- weg. De deelnemende kinderen (11, 12 of 13 jaar oud) bouwen er met palen en touwen, jute en oude lappen een kamp dat in het teken staat van „De pio niers". Het is de bedoeling dat er behoorlijk wat evenementen aan dit kamp worden gekoppeld. Er wordt onder andere aan toneelspel, dans, muziek, nachtwandelen en diverse spor ten gedacht. Het bouwkamp is bestemd voor maximaal 50 kinderen die ieder 755,— betalen. Daarbij is eten, over nachten, etc. voor de gehele week inbe grepen. Er zijn bij de afdeling Cultureel Werk op het raadhuis inmiddels al 27 aanmel dingen binnen, dus is het zaak er vlug bij te zijn omdat „wie het eerst komt, het eerst maalt". Na opgave voor dit bouw kamp moet de helft van het kampgeld (727,50) worden overgemaakt op bank rekening 36.25.13.317 Rabobank t.n.v. Stichting Cultureel Werk Texel. Als slechtweervoorziening is bij het bouwkamp in Den Hoorn een grote tent aanwezig (454 x 16 meter). In Den Burg worden bij slecht weer spelletjes gedaan in de nabij gelegen gymnastiek zaal. De drievoudige winnaar van de Tour de Lasalle. Jos Geysel, heeft zich zaterdagmiddag ook bij de op Texel gehouden revanchewedstrijd van dit Helderse wielerspektakel niet laten ver rassen. Zijn concurrenten, Jorrit Jor- ritsma en Wim Oosterbeek, was hij ook bij de eindsprint in Den Burg net iets te snel af. De Texelse deelnemers aan deze re- vanchwedstrijd waaraan door 63 wie- Ierenthousiasten werd deelgenomen, eindigden in de middenmoot van het klassement. De beste onder hen was Jos Huisman met een dertigste plaats. Nieuwe ervaring De wedstrijd die ook voor de Texelse politie een geheel nieuwe ervaring bete kende had organisatorisch een vlekke loos verloop. Het parcours was door leden van de Wielervereniging, leden van de MAB-club Texel en een achttal reservisten van de Texelse politie afge zet. De karavaan zelf werd voorafge- Apparaten op voorraad bij gaan door een geluidswagen en bege leid door politiemensen van de Ver- keersgroep Alkmaar, de gemeentepoli tie Den Helder, de Koninklijke Mare chaussee en de Rijkspolitie Texel. Voor eventualiteiten reed er ook een ambu lance mee en was dokter Waverijn aanwezig. Buitje Hoewel de weersomstandigheden bij de start, die tegen 13.45 uur plaats vond, erg redelijk te noemen waren, moesten de renners halverwege de ongeveer 58 kilometer tellende wedstrijd een fikse regenbui verwerken. Deze kwam op de hoofden van de kopgroep terecht toen zij zich nabij Oost bevon den, en duurde tot dichtbij De Cocks- dorp waar het zonnetje weer doorbrak. De eerste demarage vond nabij Oude schild plaats en was direkt een succes. Het peloton kwam al aardig uit elkaar te liggen en hoewel de groepen nabij de Waterfabriek weer langzaam bij elkaar kwamen werd er voor Oosterend vier groepen gevormd die de wedstrijd ook op deze manier zouden afsluiten. Hoge ogen In de uit 17 man bestaande kopgroep was halverwege de koers al zeker dat Jos Geysel opnieuw hoge ogen zou gooien. Zijn opponent Wim Oosterbeek die zich ook bij de „echte" vier dagen durende Tour in Den Helder voortdu- De eindsprint van de revanchewedstrijd ven de Tour de Lasalle werd gewonnen door Jos Geysel die dit jaar ook de echte Tour ivoor da derde achtereen volgende maal) won. rens als een soort „eeuwige tweede" moet opstellen had toen ook nog goede vooruitzichten. Oud-schaatsenrijder Jorrit Jorritsma zou zich in de eindsprint op de Emmalaan tenslotte tussen deze twee kanshebbers wringen en op de tweede plaats beslag leggen. De overige leden van de kopgroep finishten op een tiental meters achterstand. Uitslag De eerst aankomenden van deze revanchewedstrijd van de Tour de La salle (die, als er voldoende sponsors gevonden worden tot een jaarlijks eve nement zal uitgroeien) waren: 1. J. Geysel (v. d. Vliet motoren), 2. J Jorritsma (Jacq. kruidenboter), 3. W. F. Oosterbeek (Jan Janssen), 4. D. Bakker (v. d. Vliet motoren), 5. G. Woudenberg (v. d. Vliet motoren), 6. J. Uitham (De blauwe tocht Texel), 7. J. v. d. Burg (Menken landbouw), 8. N. Barsinger- horn (Deurwaarder bv), 9. K. Pelgrim (Jan Janssen), 10. R. J. Slikker (Jan Janssen), 30. J. Huisman (De blauwe tocht Texel), 35. H. Koorn (De blauwe tocht Texel), 39. S. Appel (De blauwe tocht Texel), 45. G. Koorn (De blauwe tocht Texel). De deelnemende renners waren ver deeld over 10 ploegen. Vier deelnemers stapten voortijdig in de bezemwaoen

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 5