fad/opers waadden In zeven uw van exel naar Vlieland Smurfenfilm in City Voor het weekend HLMIEIIWS Goede pannetó*^^ besparen energie lededelingen van B. en W. Geslaagd Geslaagden zwemdiploma Slechte pan (bodem niet vlak) Koken zonder deksel Nodig om IV2 liter water aan de kook te houden: Goede pan (vlakke bodem) 850Watt 720Watt 190 Watt 280 Watt Extra elektriciteitsverbruik +50% 280% 350% Zuigelingenbureau Interkerkelijke jongerendienst Artsen Groene Kruis Tandartsen: Apotheek Dierenartsen Noodslachtingen Kerkdiensten: IIJDAG 23 JUN11978 TEXELSE COURANT PAGINA 5 Zes wadlopers waaronder vier Jdsen van de in het Groningse jjeterburen gevestigde Stichting 'adloopsport zijn er dinsdag in slaagd de oversteek van Texel lar Vlieland in iets meer dan ven uur af te leggen. Het was derde maal dat deze ongeveer kilometer lange tocht, die de eilijkste en langste van de 'addenzee is, werd volbracht. et zestal dat dinsdagavond tegen If zeven op de Vliehors ten zuiden van Kroon's polders weer voet aan vaste zette was 's morgens even na 11 uur laf de Schorren gestart. )e deelnemers waren vrijwel allemaal r ervaren in de Wadloopsport. Twee i hen. Cor van den Arens en Jan in, brachten in augustus 1975 de ste tocht van Vlieland naar Texel op i naam. Samen met Martin van der ik en de op Texel (Oost) woonachtige is Dljkema treden zij vaak als gids op tochten naar de Friese en de Gro- gse Waddeneilanden. Kees Dijkema oorde in 1976 bij het trio dat de ste wadlooptocht naar Borkum op naam bracht. ie enige twee niet-gidsen onder de (nemers aan de tocht van dinsdag en de Amsterdammer journalisten in Jansen van Galen en Wiecher 1st. Zij waren nog niet zo erg vaak bij dlooptochten van de partij maar be- likten over voldoende conditie om de tand tussen Texel en Vlieland pro- smloos af te ronden. Radiocontact )e tocht van dinsdag, die onder uit rende weersomstandigheden plaats id, werd via de radio vanaf Texel >r Lia Dijkema en vanaf Vlieland door Houter begeleid. De lopers waren irzien van twee kleine zendertjes armee ze via de 27 mes band van tijd tijd contact opnamen om hun itie door te geven. Dit verliep dins- zonder al te veel strubbelingen. Er tot op een tiental kilometer onder land nog contact met Texel gemaakt den. Kort daarna kreeg men Vlieland de lijn. Beide radioposten behoef- echter verder niet in aktie te komen, lopers waren geen enkele keer in 'aar. loor de grote afstand moest men leveer vijf uur voordat het laag water Gewijzigde werktijden raadhuis mm I an woensdag 28 juni tot en met 1 juli wordt de jaarlijkse kermis gehouden. I kermisrumoer maakt het werken in imige gedeelten van het raadhuis 197 /vel onmogelijk. Daarom zijn voor de nende week gewijzigde werktijden tgesteld, waarbij tijdens de kermis- len de meeste ambtenaren 's mid- is niet aanwezig zijn. 197 197 197 197 197 197 19; het algemeen is de secretarie 's Idags toch al gesloten voor het g iliek, maar op kermisdagen zal het k ook niet mogelijk zijn een afspraak maken voor de middaguren. Men t het beste in voorkomende gevallen iraf even telefonisch te informeren. ■e heer W. S. Roeper slaagde te acht voor het diploma Vakbekwaam- I Restaurantbedrijf, na het volgen een schriftelijke cursus. De heer per is als chef-kok werkzaam in het muntenrestaurant. was vertrekken. Dit betekende dat toen het zestal dinsdagochtend even na elf uur het Wad opstapte, daar nog onge veer 25 cm water stond. De wadloop tocht had hierdoor gedurende het over grote deel ervan meer weg van een wadwaadtocht. De hoogste waterstand die men door moest bedroeg iets meer dan een meter. Ervaring De zes wadlopers die deze week naar Vlieland liepen hebben zich vrijwel vol ledig kunnen houden aan de route die de eerste twee Vlielandgangers op 13 oktober 1962 maakten. Toen slaagden Jaap Buwalda en Jan Abrahamse er na een maandenlange voorbereiding voor de eerste maal in, de route te lopen. Essentieel bij een tocht als deze is dat het bijna springtij is waardoor bij eb het meeste water uit de Waddenzee stroomt. Als er bovendien een lichte oostenwind staat en de zon schijnt een beetje zijn de weersomstandigheden voor wadlopen ideaal. De tocht die Abrahamse en Buwalda maakten vergde in totaal 18% uur, en beide mannen moesten daarbij 1 hoog waterstand op het wad „overtijen". Door de ervaring en door de grotere snelheid die men daardoor nu kon ont wikkelen was overtijen dit keer niet nodig. Route De route die dinsdag werd gelopen begon op de Vlakte van Kerken en voerde de wadlopers vervolgens in oostelijke richting naar de Breesem en In het zwembad Molenkoog werden maandag zwemexamens afgenomen. De volgende kinderen slaagden. Diploma A Peter Maas, Kitty Schraag, Marian Reij, Marieke Reij, Gonnie Kuiper, Jo- han M. Moens, Dennis Vonk, Erwin Zoer, Johanna van Heerwaarden, Maurice Marinus, Perry Bakker, Silvia Witte, Astrid Timmer, Edwin Keijzer, Corina Roeper, Frank Smit, Anna Tim mer, Cor de Boer, Mirjam Stark, Ard Schraag, Hans Smit, Jeroen Witte, Daphne Klute, Constantijn Koorn, Alma de Graaf, Astrid Nauta, Theo Zijm, Miranda Dijker, Martin Troost, Corine Hoogenbosch, Carla Barhorst, Erik van Bruggen, Evert Koopman, Magda de Boer, Jacob Roeper, Eric Pekel, Maaike van der Kooi, Diana Kiewiet, Jan Riekus Jansen, Pieter Kamp, Victor Maat, Jan Willem van Groenigen, Nienke Blanken, Tineke Kossen, Colette Kikkert, Dirk Albert Blom, Danielle Rüngs, Arnold Eelman, Annemieke Plug, Yvonne Daal der en Christa Linda Koomen. Diploma B Janny Witte, Erik Boogaard, Jantje Anne Feenstra, Sandra Witte, Johan nes Kikkert, Marcel Visser, Mirjam Zegers, Caroline Graaf, Hermina Boon, Jacqueline Plaatsman, Gertha Wessels, Marjan Witte, Trea Boogaard, Niels van Heerwaarden, Astrid Jongedijk, Marco Zuidewind, Victorien Dros, Arie Bruin, Wichard Verhagen, Linda Betsema, Petra Stam, Anna Feenstra, Carla Tuit- man, Nanco Eelman, Herman van der Beek, Eduard Dijker, Mary Eelman, Niels Cadee, Martin van der Zwaag, Erik Kalf, Ronald Kuyper, Edda Bakker, Monique Mantje, Susanne Ezerman, Ronald Biesboer, Wouter Koopmans, Anne Margretha van Putten, Patricia Henstra, Frank Sikma, Ronald Eelman, Olivier de Koning, Elise Groothuis, Monique Giling en jacqueline Witte. De zes wadlopers bij bet begin van hun zeven uur durende tocht van Texel naar Vlieland. het Foksdiep. Na het kruisen van een uitloper van het Eierlandse Gat bij de Driesprong kwam men vervolgens in noordelijke richting op de Waardgron- den, het gedeelte waar men tijdens de wandeling droge grond onder de voeten had. Op deze Waardgronden noordwes telijk aanhoudend kwam men tenslotte bij het laatste obstakel de „Ketels", uit lopers van de aan de zuidkant van de Vliehors gelegen inham Ketel (grenst weer aan het Eierlandse Gat). De „Ketels" waren dinsdagavond tegen 18.00 uur bedwongen waarna men ongeveer halverwege Vlieland aan wal kwam. Voeten Eenmaal aan land kon men konklude- ren dat de tocht op voortreffelijke wijze was verlopen. Men had alles mee gehad. Blaren van het lopen werden niet gekonstateerd. „Hooguit vermoeide voeten", verklaarde Cor van den Arend na aankomst in het midden op Vlieland gelegen „Posthuis". Hij voegde er aan toe niet van plan te zijn van deze tocht een jaarlijks spektakel te maken, omdat het daar eigenlijk net iets te gevaarlijk voor is. Het zwaartepunt van de Stichting Wadloopcentrum blijft in Pietersburen vanwaar men met groepen toeristen als het weer het toelaat het Wad opgaat voor tochten van ten hoogste zo'n 20 kilometer. GLOBUS Wie bij het koken op een elektrisch fornuis een pan met goed vlakke bodem en deksel gebruikt spaart veel energie. Dit bleek uit een onderzoek in het ont wikkelingslaboratorium van Siemens. Om anderhalve liter water een uur lang aan de kook te houden, verbruikt een pan met vlakke bodem bijvoorbeeld 190 Watt. Het kleinste beetje ruimte tussen pan en kookplaat heeft direkt een veel groter elektriciteitsgebruik tot gevolg. Heeft de bodem van de pan een holte van meer 1,8 mm, dan is al half zoveel meer elektriciteit nodig, namelijk 280 Watt. Het gebruik neemt met 280% toe wanneer wel een goede pan wordt gebruikt, maar geen deksel; 350% ver spilt een slechte pan die ook nog open blijft. Opmerkelijk is hierbij dat het De.zuigelingen, die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zitting heeft. De tijden zijn als volgt; Dokter Siebinga, dinsdag 27 juni om 14.00 uur. Dopkter Waverijn, woensdag 28 juni om 13.30 uur. Het is vredig /even in Smurfen/and In een tijd waarin je overal smurfen, smurfpoppen, smurfmuziek en wat al niet tegenkomt kon het niet uitblijven: een smurfenfilml In de zondagmatinee van het City theater draait dit maal „De fluit met de zes smurfen". De kijkers worden er in geconfronteerd met een vredig landschap, bloemen, vlinders, een klaterend beekje en wat frisse groene weiden. In dit ongerepte sprook jesdecor leven, werken en stoeien de smurfen. Dit nijvere blauwe pinnemuts- volkje heeft het in zijn kabouterwereld best naar zijn zin. Elke smurf heeft er zijn eigen taak en zijn eigen paddestoel. Onder het alziend oog van de grote smurf doet elk van de welgeteld 101 andere smurfen precies waar hij zijn in heeft. Zo is er een boerensmurf, de muzieksmurf, de bloemensmurf, de ruimtesmurf en nog vele andere. Maar natuurlijk ook Ridder Johan en Schild knaap Pirrewiet vormen een vrolijk duo in deze film die geheel Nederlands gesproken is. Er wordt bij gezongen door Bill van Dijk, Sjef Poort en Leslie van der Lek. Toegang alle leeftijden. In de vrijdagnacht voorstelling gaat het deze week weer op de „Lederhose- sextoer". De titel van dit werkstuk is „In Tirol gaat de ontucht vrolijk verder". De mijnstreek houdt vakantie en de leer broeken vertellen onder de borrel welke verre reizen ze zullen ondernemen: Spanje, Mexico, Parijs. Het kan niet op. Maar groot is hun verbazing als ze elkaar later treffen in het bekend „vrolijk ontucht" dorp hoog in de Beierse Alpen. De drank vloeit weer rijkelijk. De waard heeft 't weer druk zijn vrouwelijke gasten te behagen. De sfeer is zwanger van de erotiek en er gebeurt weer van alles in en buiten het bed. Er wordt gevochten, gevrijd en gelachen. Kortom alle ingrediënten, inclusief de willige meisjes die aanwezig zijn om de stads mensen een leuke tijd te bezorgen. Wie voor deze film belangstelling heeft moet minstens 16 jaar zijn om te worden toegelaten. weinig uitmaakt hoever het deksel open is: bij een kier van slechts 2 cm en een pan zonder deksel bleek het elektrici teitsverbruik nagenoeg hetzelfde. In de R.K. kerk aan de Nikadel in De Koog wordt op zondagavond 25 juni om 18.30 uur de eerste Interkerkelijke Jon gerendienst van dit seizoen gehouden. Medewerkers aan deze dienst zijn het jongerenkoor The Messengers o.l.v. Jan Beijerten organist Peter Zwart. De dienst die als thema „Vandaag" heeft, wordt geleid door ds. H. Douwes uit Den Burg. Liederenbladen zijn aan wezig. dr hrlr dj» in dr hunnr zjilrn te «rheUerrn. Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Dokter R. Coutinho, Schilderend 40, Den Burg, tel. (02220) 2023. Dokter L. Barnard, Kotterstraat 24 Oosterend, tel. (022231 234. Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. van vrijdagavond 20.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur Zr. J. Hol, Schoorwal 45, Den Burg, tel. (02220) 3242. Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies te recht in het tandheelkundig cen trum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. Weverstraat 95, telefoon (02220) 2112. Weekenddienst: zaterdag en zondag 11.30 - 13.00 uur en van 17.00 - 18.00 uur. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. Alleen voor spoedgevallen tele foon (02220) 2527. Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, telefoon (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminalaan 94), b.g.g. 3541. Zondag 25 juni 1978 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10.00 uur ds. Wisman Viering H. Avondmaal De Cocksdorp 10.00 uur ds. Wolt- haus. Maandkollekte kerkvoogdij Kinderoppas en koffiedrinken na de dienst. 19.30 uur samenzang. Den Hoorn 10 uur ds. J. de Jager uit Dubbeldam kollekte algemeen kerkewerk De Koog 9.30 uur ds. Hoekstra viering avondmaal kollekte kinderbescherming 9.30 uur Kinderkerk 18.30 uur ds. Douwes jongerendienst in de R.K. Kerk m.m.v. The Messengers De Waal 11.00 uur ds. Hoekstra viering avondmaal kollekte kinderbescherming Oosterend 9.30 uur ds. Jansen Schoonhoven, uit St. Nicolaasga kollekte pastoraat en eredienst Oudeschild 11.00 uur ds. Jansen Schoonhoven, uit St. Nicolaasga GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 9.00 uur ds. Kemper uit Kolhorn. 10.30 uur ds. Kemper. Neven- dienst voor 9-12 jaar. (Tijdens beide morgendiensten kinder crèche). 19.30 uur ds. Douwes. Uitzen ding via „De Lichtboei". Oosterend 10.00 uur ds. De Boer Viering H. Avondmaal 19.30 uur ds. De Boer, H.A en Dankzegging. GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 en 16.00 uur Dienst. Woensdag 28 juni: Oosterend 19.00 uur ds. M. J. van Gelder, uit Gouda GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk Den Burg 11.00 uur ds. De Ruiter, van Sneek 16.00 uur ds. De Ruiter DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 9.30 uur ds. Van Bilder- beek. Kerkbusje Den Hoorn Uitzending via „De Lichtboei" ROOMS—KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag 19.30 uur Uitzending via „De Lichtboei" zondag 10.45 uur De Koog: zondag 9.30 uur Oudeschild: zaterdag 19.30 uur Den Hoorn: zondag 10.45 uur De Cocksdorp: zondag 9.15 uur Oosterend: zondag 19.00 uur JEHOVAH'S getuigen in het Rode Kruisgebouw Jonker straat, Den Burg. 10.15 uur Lezing 11.15 uur Wachttorenstudie.

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 5