t Trainerswisseling bij Z.D.H. Den Hoorn Zomerrecreatiewerk komt goed op gang Ongewoon dier Succes voor ezellokker VERVOLG VAN PAG.l Dubbeldekker Zwemwedstrijden over Marsdiep Hells Angels? „Les Aranis" geven hell driver show Oosterend, verleden, heden en toekomst Catamaranrecord werd gebroken „Schimmenspel weer in de handel Bouwdorp vraagt hu/p bij bouw Lammerenmarkt PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 1* JUL11978 von Kiedrowski echtgenote van Met grote verslagenheid hebben wij kennis genomen van het overlijden van onze collega i Anne Heliloot Zijn vriendelijkheid en warme persoonlijkheid zullen in onze herinnering blijven voortleven. :"r Het personeel van het Staatsbosbeheer Texel Texel, 16 juli 1976. en J—m«» Tm» trouwen woensdag 26 juli 1978 om 14.15 uur in het stadhuis te Den Burg, Texel. Kerkelijke bevestiging om 15.00 uur in de Gerefor meerde kerk te Oosterend door ds. De Boer. Wilt u ons komen felicite ren? Dan bent u van harte welkom van 17.30 tot 19.00 uur in dorpshuis De Bijenkorf, Mulderetraat, Oosterend. Commerlinstraat 100', Amsterdam. Toekomstig adres: Broekoord 210, Andijfc. Theo Wjjnfcer en Marijke Brasser trouwen op vrijdag 28 juli 1978 om 14.45 Uur in het gemeentehuis van Bloemendaal. Kerkelijke inzegening zal plaatsvinden in de paro chie der H. Drieèenheid om 15.30 uur door pastor J. W. A. Oostelbos m. s.c. Receptie van 17.30 tot 19,00 uur in de taveerne van landgoed „Beecke- stijn", Rijksweg 136 te Velsen-Zuid. Toekomstig adres: Hof van Wezemaal 7 te Bergen op Zoom. Met diepe droefheid geef ik u kennis dat heden, na een liefdevolle verpleging in het ziekenhuis „Parkzicht", voorzien van het H. Sacrament der Zieken van mij is heengegaan, mijn lieve man In de leeftijd van 63 jaar. J. Helsloot-Maas Den Burg, Texel, 16 juli 1978, Grensweg 104. De H. Eucharistieviering zal plaatshebben woensdag 19 juli a.s., 's morgens 11.00 uur in de parochiekerk van de H. Joannes de Doper, waarna de begrafenis op de R.K. begraafplaats te Den Burg. Gelegenheid tot condoleren aan huis. Texel heeft een paar dagen een kameel met jong te gast gehad. Het dier was hier voor reklamedoelein- den. Het maakte een toernee langs de verschillende Nederlandse Camel-clubs" waarvan Texel er sedert kort een heeft in de vorm van het strandpaviljoen van de familie Bohms bij paal 21. De kamelen waren zaterdag in de bouwvak- stroom per veewagen naar Texel gekomen en kregen nachtverblijf op een terreintje bij hotel De Pelikaan. Maandagochtend werd het stel te kijk gezet tijdens de markt op de Groeneplaats en later op de dag waren de kamelen op het strand bij paal 21 waar kinderen er op moch ten zitten om zich te laten fotogra feren. Dankbaar en blij mochten wij uit Zijn hand ontvan gen, ons stil verlangen, „een leven is ons toever trouwd, zo klein en toch zo groot!". Wij noemen hem Eduard Comelis Fré en Kees Grit Kogerstraat 33, Den Burg, Texel, 14 juli 1978. Caria Venneman en Jan de Brieder trouwen 21 juli om kwart over twee in het gemeen tehuis van Den Burg op Texel. De receptie wordt gege ven van half vier tot vijf uur in hotel De Lindeboom-Texel. Toekomstig adres: Stationsplein 88, Leiden, Stil waren we bij alle blij ken van medeleven na het overlijden en de begrafe nis van onze kleine WIETSKE. Voor alles onze hartelijke dank. Fam. J. S. de Goede Oosterend, Texel, juli 1978, Botterstraat 2. Hiermede gpven wij U kennis, dat heden in het Lidwina Ziekenhuis van ons is heengegaan onze lieve moeder, groot- en overgroot moeder Martha Marie Viktoria op de leeftijd K. Smidt A. A. Smidt N. Smidt-Ellen A. Smidt H. L. Smidt-Boon N. v.d. Slikke-Smidt N. Drent H. M. v.d. Wulp-Smidt Th. v.d. Wulp G. Smidt G. Smidt-de Jong K. Smidt M. Smidt-Witte klein- en achter kleinkinderen Texel, 18 juli 1978, De Zes 12, Den Burg. De rouwdienst zal worden gehou den op vrijdag 21 juH a.s. n.m. 1.30 uur in het Gollards Rustoord, waar na de begrafenis op de algemene begraafplaats te Den Burg. Gelegenheid tot condoleren, op donderdagavond van 7-.3(Hotn8:90 uur Ir» 'het Gollards Rustoüfd. o £8.' Helemaal definitief is alles nog niet. In het contract met Verolme zijn enkele ontbindende voorwaarden opgenomen: de financiering moet naar „Teso's ge noegen" geregeld kunnen worden en de werf krijgt nog tot 1 augustus a.s. gelegenheid om te verklaren dat zij de verantwoordelijkheid voor het ontwerp overneemt. Dat laatste is gebruikelijk (evenals bij woningbouw) maar in dit geval heeft de werf nog niet de tijd gehad alles door te rekenen. Teso betreurt het dat het nog jaren zal duren voordat het bovendek van de dubbeldekker in gebruik kan worden genomen, maar het zou onjuist zijn geweest om die reden een enkeldekker in de vaart te brengen. Het bovendek vormt een naar verhouding goedkoop onderdeel van het schip. Op het totale bedrag scheelt het slechts enkele mil joenen. Het alsnog in de vaart brengen van een dubbeldekker tegen de tijd dat wel over aangepaste walakkommodatie kan worden beschikt, is financieel bij voorbaat onmogelijk. Het zo spoedig mogelijk in de vaart brengen van de dubbeldekker zonder dat daarbij het bovendek in gebruik kan worden geno men, is van enorme betekenis voor de bedrijfszekerheid van de verbinding. Er kan voortdurend één schip in onder houd zijn en ook in het geval een der schepen onverwacht uitvalt, is men veel minder kwetsbaar geworden. Voorzichtig Het nieuwe schip is 88 rrjeter lang en heeft een twee keer zo grote waterver plaatsing als de bestaande schepen. Dat stelt beperkingen aan onder meer de snelheid van invaren van de havens. Teso zal zich daarbij moeten houden aan voorschriften, die mogelijk door Rijkswaterstaat worden gegeven. Proe ven in het waterloopkundig laborato rium zullen moeten uitwijzen, welke effekten de dubbeldekker op de haven bodem e.d. zullen hebben. Teso heeft tegenover de hoofddirek- tie van Rijkswaterstaat laten blijken begrip te hebben voor het feit dat in het meerjarenplan van RWS geen geld voor havenaanpassing is uitgetrokken. De verbouw van de havens aan beide zijden, met de aanpassing van aan- en afvoerwegen e.d. zal naar schatting 20 miljoen gulden vergen. Thans is sprake van een schetsontwerp. Teso zal de havenvoorzieningen precies laten uit werken en begroten om geen tijd te verliezen als het sein in de toekomst op groen wordt gezet. Prognose Wat betreft de tariefs- en vervoers- ontwikkelingen rekent Teso voor de komende tien jaar op 3% inflatie per jaar en 3 tot 4% toename van het vervoer. Deze verwachting stemt ongeveer over een met de door het stedebouwkundig Bureau Hajema berekende „meest waarschijnlijke ontwikkeling". Tariefsverhogingen worden vooral doorberekend aan de categorie die de kosten voornamelijk veroorzaakt: de zich in pieken aandienende toeristische automobilisten. Met het verschil in zomer- en wintertarieven hoopt Teso ook het dagbezoek enigszins af te remmen hoewel daarvan niet zoveel effekt wordt verwacht. Zondagavond trachtte een groep bi zar uitgedoste jongelui met motoren begang te krijgen tot meerdere camp ings. Ze werden overal geweigerd om dat de exploitanten dachten het met een soort Heil Angels te doen te hebben. De politie werd op de hoogte gesteld; deze hield een oogje in het zeil maar hoefde niet op te treden. Waar de jongelui uiteindelijk zijn terechtgekomen is niet bekend. Vrijdagavond is in Den Hoorn offi cieel afscheid genomen van ZDH trai ner J. Haagsma, die na deze vereniging voor de tweede maal 2 jaar als trainer te hebben gediend naar het Breezandse ZAP vertrekt. De gebeurtenis die plaats vond op de dit weekeinde gehouden Hoornder feestmarkt, ging gepaard met de overhandiging van bloemen en ge schenken door ZDH-voorzitter Ferry Zwanenburg. Haagsma is opgevolgd door G. Mons- ma, die ook al een ruime staat van dienst in de voetbalwereld heeft. Hij trainde gedurende 6 jaar de jeugd van het Helderse HRC. Bij Tex. Boys was hij een jaar in dienst en in Schagerbrug trainde hij drie jaar lang de voetballers van de vereniging Vesdo. Op de foto de gaande en de komende man in gezelschap van voorzitter Zwa nenburg v.l.n.r. mevr. Monsma, G. Monsma, mevr. Haagsma, F. Zwanen burgen J. Haagsma. Dinsdag 15, woensdag 16 en donder dag 17 augustus geeft het 15 man tellende gezelschap „Les Aranis" „Heil Driver shows" op het parkeerterrein aan de Nikadel in De Koog. Er wordt elke avond opgetreden, aanvang 20.30 uur. Les Aranis verrichten acrobatiek aan een 45 meter hoge mast. Verder worden koorddans- en motordemonstraties ge geven op een zeventig meter lange draad, die van de grond naar de top van deze mast voert. Het programma ver meldt verder rijden met auto's op twee wielen, het total loss rijden van „min stens" drie auto's, het over vijf gepar keerde auto's springen. Het terrein waar de voorstelling wordt gegeven wordt afgeschermd met zeildoek. Wie het alle maal goed wil zien zal dus moeten beta len: flper persoon (kinderen f5, Bij to woensdag 12 juli in het Neordhodantoe Hoorn gehouden ezel keuring, werd to ezefcnerrie van de heer H. Gert, VuurtorenwegDe Cocksdorp, reservekampioenEr waren ongeveer 50 inzendingen. De Texelse ezeffokker had in het verleden al eerder goede resultaten met zijn (stamboek)ezels. Bovengenoemd dier werd dit jaar al eens eerder kam pioen, namelijk in het Friese Terwispel. Een andere ezel van de heer Gort werd vorig jaar reserve-kampioen bij de keuring in Hoorn en ook heeft de heer Gort al eens een landskampioen groot gebracht. Dit gebeurde vorig jaar bij de Utrechtse UTV keuring, waar een veu len van de toenmalige kampioen te Hoorn de titel verwierf. Tijdens Oosterend Present zal er in het gebouw van Christelijke Belangen een tentoonstelling worden gehouden onder het motto: „Oosterend, verleden, heden en toekomst". Deze tentoonstelling is tussen de verschillende attracties geopend en zal na de feestelijkheden naar de Raadhuis- kekier overgebracht worden, waar zij tot 4 augustus te bezichtigen zal zijn tijdens de openingsuren van het Raadhuis. leiding hiervan bezig houdt assisteerde toen de recreatieleiders die op de cam pings gestationeerd zijn. Met het intreden van het warme weer is alles in een stroomversnelling gekomen en blijkt des te meer hoe het met de animo voor dit werk staat. Het Recre-aktief-team is naast de geprogrammeerde aktiviteiten deze week ook begonnen met het deelne- Het record catamaranzeilen rondom Texel, dat sinds enkele maanden op naam stond van het duo Jan Hennink en lede de Vries, is zaterdagmiddag met ongeveer 20 minuten verbeterd. Onder gunstige omstandigheden voeren Henk Koopman en Menno van der Wal in 3 uur en 41 minuten van Westerslag naar Westerslag. Evenals Hennink en De Vries maakten zijn daarbij gebruik van de route Eierlandse Gat, Vlakte van Kerken en Marsdiep. Hoewel het record van Hennink en De Vries, die 4 uur en 3 minuten voor de tocht nodig hadden tot dusver wel als snelste tijd werd be schouwd, wordt de nu gemaakte tijd officieel erkend. De tijd van Koopman en Van der Wal werd door een onafhan kelijke jury van de Kustzeilvereniging Westerslag geklokt. De firma Nauta heeft een nieuwe her druk laten maken van het boek „Schim menspel" van D. L. Daalder. Het boek dat nu 734,50 kost is vanaf donderdag a.s. in de handel en zal op de tentoon stelling ter gelegenheid van Oosterend Present in bijzondere aandacht worden gebracht. Zoals bekend wordt in „Schimmenspel" een boeiende be schrijving gegeven van het Oosterender dorpsleven rond de eeuwwisseling. Vijf jaar geleden gaf Nauta een eerste herdruk van het boek uit; dit was al na twee jaar uitverkocht. Ook deze keer betreft het een fotografische reproduk- tie, waardoor het boek er precies zo uit ziet als de originele uitgave van 1939. Er is slechts een wijziging aangebracht. In de originele uitgave waren, als gevolg van een fout bij het drukken, enkele tekstgedeelten in verkeerde volgorde gekomen. Deze fout is in de jongste herdruk hersteld. Dit weekeinde worden op het terrein achter de Beatrixzaal (Beatrixlaan) in Den Burg de voorbereidingen getroffen voor de Bouwdorpprojekten die daar in de komende weken plaatsvinden. Om dat de aanvoer van hout en andere materialen en het opzetten van de grote tent (onderdak bij eventule regenbuien) nogal wat voeten in de aarde heeft, verzoekt de organisatie om medewer king bij dit op zaterdag 22 juli uit te voeren karwei. Men denkt hierbij bij voorbeeld aan ouders van deelnemende kinderen. Wie er iets voor voelt wordt verzocht contact op te nemen met het Raadhuis afd. Culturele Zaken, tel. (02220) 3041 Evenals voorgaande jaren worden oak tola zomer weer enkele zwem tod Hon ever het Marsdiep georgani seerd. Het gaat dit maal om drie koekten. O» 22 juB zwemt men van Dan Mslder naar de Razende Bol, op 19 aageetus is ar awi toeituUil van Dan MsMar naar Taaol an ap 3 sep tember zd to wedstrijd Den Helder Tan ei-Den Haldat plaatsvinden. De zwemtochten worden dit jaar weer georganiseerd door Jan Noorda uit Den Helder die de animator „van het eerste uur" Cor van Es vorig jaar opvolgde. AHe drie de evenementen vinden plaats onder het wakend oog van Rijkspolitie te water en EHBO. Daarnaast werkt een groot aantal parti culieren mee die ondermeer de volgboten bemannen om eventuele uit vallers op te pikken. Vermoedelijk zullen aan de tocht naar de Razende Bol dit jaar geen Texelaars meedoen. Wat de oversteek van Den Helder naar Texel betreft is er vermoedelijk wel deelname van Texel maar leden van de Texelse zwemver eniging TX 71 heeft laten weten dat dit in cte eerste fRaats van de watertempe ratuur zal afhangen, waarbij 16 graden als uiterste minimumtemperatuur wordt genoemd. Nadat gedurende de eerste weken de buitenaktiviteiten voor het grootste gedeelte verregenden en men noodge dwongen met het strandgebeuren moest stoppen, is het zomerrecreatie- team Recre-aktiefpas deze week op volle toeren gaan draaien. Vooral de strandaktiviteiten vinden nogal wat aftrek en volgens de Recre- aktief-leiding is het wat betreft hun werk allerminst te merken dat er aan zienlijk minder toeristen op Texel zijn dan vorig jaar om deze tijd. De animo voor sport en spel heeft er niet onder geleden. Overigens heeft men ook voor perioden met slecht weer voldoende programmapunten om voor elk wat wils te bieden. Vooral op de zeven campings waar recreatieleiders zijn gestationeerd heeft men zich ook tijdens de regenbuien goed kunnen vermaken met allerhande creatieve aktiviteiten. Men hield zich onder andere bezig met kleien, knippen, plakken en vliegers bouwen. Voor sportieve zaken week men een enkele keer uit naar sporthal Ons Genoegen maar veelal kon alles, zij het met minder deelnemers dan verwacht was, toch doorgaan. De strandspelen kwamen vorige week volledig te verval len. Het mobiele team dat zich met de men aan de folkloremiddagen op de Groeneplaats in Den Burg. Hier heeft het uit zes man bestaande mobiele team de leiding over de kinderspelen en houdt men de jeugd bezig met het vorige week geïntroduceerde taaiver gulden. De drie dit jaar aan Recre-aktief deelnemende teams van HeerenveenSe ClOS-studenten blijven ieder 3 weken op het eiland werkzaam. Het gehele projekt loopt gedurende zeven weken en wordt op 20 augustus besloten. Belangstellenden voor het aktivitei- tenprogramma van Recre-aktief kunnen dit vinden in de agenda van de Texelse Courant of in de Texeltoerist. De cam pings die aan het project meewerken zijn Kogerstrand, Loodsmansduin, De Krim, Sluftervallei, Dennenoord, Den- nenrust en De Bremakker. - i'ö Op de gisteren gehouden lammeren- markt werden wel enkele lammeren aangevoerd, maar deze stonden dger alleen on^npgg^'n folkloristisch aan zien te geven en wérden zodoende niet verhandeld.

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 2