AGENIA HET IS PRETTIG WINKELEN IN DEN BURGI I mm riLi\Nii:ii\Y$ Enorme drukte op Koger braderie 1 *?-. r Verkoopavond Oosterend Tocht naar Razende Bol gaat niet door 97 deelnemers in strandloop De Cocksdon m i x foto De Dikke" en de „Dunne" VERVOLG VAN PAG.l Zwemdiploma's Uitbreiding rioolzuivering begint in september VERVOLG VAN PAG. 1 Schip 's winters naar Scandinavië? De winkels zijn 's avonds ook open van 19.30 tot 21.00 uur (zaterdags 17.00 uur gesloten). l**srS PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 21 JUL11971 veer een uur duurde werd ook meege daan door een vliegtuig van het type Breguet Atlantique dat zijn kunnen uit gebreid toonde. Na afloop van deze door de vele duizenden op de dijk bekeken marinedemonstratie voeren de Texelse kotters opnieuw de havenin gang binnen waar zij hun passagiers aan wal zetten en hen daarmee de qele- In dorpshuis „De Bijenkorf" houdt de vrouwenvereniging van de Gerefor meerde Gemeente van Oosterend op dinsdag 25 juli haar jaarlijkse verkoop avond. Te koop zijn onder meer: eigen gemaakte artikelen zoals poppen, speel goed, kaarten, koek, cake en vele andere zaken. De opbrengst van de avond, die om 19.30 uur begint, gaat in de verenigingskas. In verband met de lage temperatuur (13 gr.l van het water, gaat de zwem tocht naar de Razende Bol, die zater dag zou worden gehouden, niet door. genheid boden vanaf de zeedijk getuige te zijn van een uitgebreide demonstra tie door Texelse windsurfers. Op de rede waren in de loop van de middag ook schepen te zien van de Watersportvereniging Texel, de Ko ninklijke Noord- en Zuidhollandse Red dingmaatschappij en de Rijkspolitie te water. In de haven lag ter gelegenheid van dit gebeuren het hospitaal kerk schip „De Hoop" dat donderdagoch tend voor publiek opengesteld was. Voor de „Doldwaze avonturen van Stan Laurel en Oliver Hardy" kan zowel jong als oud zondagmiddag te recht in het City theater als daar weer te zien is hoe de Dikke en de Dunne elkaar met taarten en wat niet meer te lijf gaan. Een film dus die automatisch op de lachspieren werkt en dat al doet sinds vele tientallen jaren. Het tweetal gaat ditmaal onder andere als behang- en verfspecialisten aan de gang. Beroepen waarin ze het niet alleen met elkaar maar ook met kwasten, potten verf, emmers en wat al niet meer aan de stok krijgen. Laurel probeert er zoals gewoonlijk een serieus gezicht bij te trekken terwijl Hardy zich voortdurend kwaad maakt en ondanks alle malaise toch probeert het heertje uit te hangen. Kortom anderhalf uur lachplezier voor personen van alle leeftijden. bij het diplomazwemmen op vrijdag 14 juli in her zwembad Molenkoog, be haalden de navolgende personen het diploma A: Nico Rijk, Biem Bremer, Jan Abma, Marion van Tatenhove, Rina de Graaf, Monica Witte, Leong Chang, Jolanda Beuving, Anjo Stolk, Marcel Bakker, llonka de Boer, Mark van Daalen, Norbert Smit, Biem Troost, Cor Snoeij, Corine Boon, Justine Kikkert, Romein Dros, Johan de Smidt, Inge Zegel, Yvonne Boom, Simone de Ridder, Esther Pansier. Het B-diploma werd bij deze behaald door: Anja Bremer, Cokky Koning, Erwin Keijzer, Arco van der Vis, André van de Heide, Dianne Bonne, Cornelis Bakker, Marisol Niehof, Constantijn Koorn, Klaas Jasper Helder, Paul Schneider, Tine Brans, Linda Grisnigt, Dedee Kik kert, Robert Visser, Monique Kalk, Inge Heethuis, Paul Voebel. Ook deze week staat er voor vrijdag nacht weer een sexfilm op het pro gramma. Hij heet „In 80 bedden de wereld rond". Hierin gaan we naar Amerika waar Peggy Hole, de zinneiijk- ste en bekendste pornopresentatrice van het westelijk halfrond laat zien wat er zoal voor zinneprikkelends bestaat. Zij geeft tijdens een vrolijke reis langs diverse erotische huizen een uitgebreid verslag van de „vermakelijkheden" op dit gebied. Het blijft in de film niet alleen bij de „American way of live". Ook Europa komt aan de orde. We zien dan ook erotische huizen in Hamburg, bezoeken een zwarte miss in New York, zijn te gast bij een sexhogeschool in Amsterdam en bij prikkelende huwe lijksplechtigheden in de Stille Zuidzee. Het is duidelijk dat deze film beslist niet voor preutse kijkers bestemd is. Wie al dit „prachtigs" wil aanschou wen dient beslist ouder dan 16 jaar te zijn. Donderdag 20 juli In dorpshuis De Waldhoorn worden aanvang 20.00 uur dia's vertoond over de flora en fauna van Texel met toelichting door vogelwachter Kok; aanvang 20.00 uur. Om 19.00 uur beginnen volleybaltoer nooien op camping Het Woutershok aan de Rozendijk en op het ZDH sportterrein aan de Witteweg in Den Hoorn. Deelname kost f1, Op de camping Kogerstrand wordt een volksdansavond gehouden, aanvang 19.00 uur. Op en bij de barbecueplaats van Staats bosbeheer aan de Randweg wordt aanvang 22.00 uur een bosspel ge houden, gevolgd door een barbecue- feest. Kosten f7,50 per persoon (voor vlees e.d.) Deelnemers moeten zich 's middags om 16.00 uur hebben opgegeven bij een der VW-bureaus. In de Kikkertstraat van De Cocksdorp wordt een feestmarkt gehouden, aan vang 19.00 uur. Tussen 14.00 en 16.00 uur worden rond leidingen gegeven in de Hervormde kerk van Den Hoorn, tevens gelegen heid om de toren te beklimmen. Vrijdag 21 juli Om 14.00 uur start een kerkentocht in De Koog. Start bij „De Schuilhut". Onder leiding van Recre-aktief worden van 14.00-16.00 uur kinderspelen gehouden bij camping De Sluftervallei bij De Cocksdorp, op camping Den nenrust aan de Grensweg en op camping Loodsmansduin bij Den Hoorn. Deelname kost f1, Om 19.00 uur begint op camping Loods mansduin een volksdansavond. Vanaf het ZDH sportterrein aan de Wit teweg bij Den Hoorn wordt aanvang 22.00 uur een avondoriëntatietocht gehouden. Deelname kost f2,50 per persoon. Zaterdag 22 juli In Oudeschild wordt een kunstmarkt ge houden in het Ankerpark nabij de R.K. kerk, vanaf 14.00 uur. Om 10.00 uur wordt vanaf camping Dennenoord aan de Grensweg een trimloop gehouden. Om 19.00 uur begint op camping De Bremakker een volksdansavond. Om 21.00 uur begint in De Waldhoorn te Den Hoorn een disco-avond. Zondag 23 juli In de Kaaps-nol te De Koog houdt de groep „De Vonk" een „Gate"-pro gramma omvattende dia's, sketches, conference etc.; aanvang 20.00 uur. Toegang vrij. Zondag 23 juli Bij het strandje van Dijkmanshuizen begint om 12.00 uur een windsurf- wedstrijd. Deelname leden windsurf- club betalen f5,— inschrijfgeld; niet- leden f7,50. Bij strandpaal 9 (Hoornderslag) wordt een strandloop (naar keus 4 of 8 km) gehouden. Start om 19.00 uur. Kos ten f2,50 per persoon. Op de Hogeberg (Schansweg ter hoog te van jeugdherberg Panorama) wordt aanvang 14.00 uur een zeepkisten- en autopedrace gehouden. In de Hervormde kerken van De Cocks dorp en Oosterend worden zangavon den gehouden, aanvang 19.30 uur. In de Hervormde kerk van De Koog is aanvang 19.30 uur een interkerkelijke jongerendienst. Na afloop koffiedrin ken in „De Schuilhut" aan de Parnas- siastraat. Maandag 24 juli In het Vrouwenhuis (de oude ULO) wordt om 20.00 uur de film „Van breinaald naar politiek steekspel" vertoond over tien jaar abortusstrijd. Ondertitel: Pas op voor de man die oppast. Om 19.30 uur begint op het B-terrein S.V. Texel in Den Burg een wedstrijd tussen S.V.Texel en een „vakantie elftal" van bekende Nederlandse voetballers. Om 14.00 uur wordt in de Hervormde kerk van Den Hoorn een tentoonstel ling geopend „Kunst en kitsch rond een kerkje". De expositie blijft t/m 3 augustus en is op werkdagen te be zichtigen van 10.00-12.00 uur en van 14.00-16.00 uur. In de Hervormde kerk van De Koog wordt aanvang 20.00 uur een dia-serie over Texel getoond. Van 14.00-16.00 uur strandspelen op het strand Westerslag (paal 15) onder lei ding van het Recre-aktief-team. Deel name gratis. Om 19.00 uur beginnen mini-voetbal- nooien bij het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp, camping Dennenoord aan de Grensweg en op het ZDH-ter- rein aan de Witteweg in Den Hoorn. Deelname kost f 1per persoon. Om 19.00 uur begint op camping De Sluftervallei een volksdansavond. Vanaf het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp wordt een avondoriënta- tierit gehouden, aanvang 22.00 uur. Kosten f2,50 per persoon. Dinsdag 25 juli Van 10.00-12.00 uur strandspelen bij paal 20 (De Kooa) onder leiding van Recre-aktief. Deelname gratis. Van 14.00-16.00 uur wordt instuif ge houden op camping Loodsmansduin. Om 19.00 uur begint op camping De Krim een volksdansavond. Op de speelweide aan de Boodtlaan te De Koog wordt om 19.00 uur een volleybaltoernooi gehouden. Deel name kost f1, De sportvissersclub houdt een sportvis- wedstrijd speciaal voor vakantiegan gers in het binnenwater van de Oor- sprongweg in Eierland van 19.30- 21.30 uur. Aas: brood. Van 14.00-22.00 uur wordt in de Dorps straat van De Koog een grote braderie gehouden. In het Eierlandsche Huis te De Cocks dorp wordt aanvang 20.00 uur een zang- en dia-avond gehouden, geor ganiseerd door de groep De Vonk van de Zevendedags Adventisten. In De Koog begint om 14.00 uur bij De Schuilhut een kerkentocht. In de Hervormde kerk van Oudeschild worden van 14.00-16.00 uur rondlei dingen gegeven. In de Hervormde kerk van De Cocks dorp wordt om 20.00 uur een dia serie over Texel gegeven. In de Hervormde kerk van Den Hoorn wordt aanvang 20.15 uur een orgel concert gegeven door Harro en Enge- lien Kraal-Lap. VASTE AGENDA Iedere ochtend van 9.30-11.45 uur wordt op camping Dennenoord een kinderprogramma van spel, vertelling en handenarbeid gegeven door de groep „De Vonk" van de Zevende dagadventisten. Elke maandag om 20.00 uur klaverjassen in hotel De Zwaan. Ook gasten zijn hierbij welkom. Het ziet ernaar uit. dat het Hoog heemraadschap van de Uitwaterende Sluizen in Kennemerland en Westfries land in september zal kunnen beginnen met de uitbreiding van de rioolwaterzui veringsinstallatie „Everstekoog" op Texel. Het werk zal ongeveer een jaar in beslag nemen. Daarna zal het afvalwa ter van Den Burg, De Waal. Den Hoorn en de camping Loodsmansduin naar de vernieuwde en uitgebreide installatie worden afgevoerd en zullen de bestaan de, kleine installaties in Den Burg en Den Hoorn worden gesloten. Vrijdag is het nieuw-gebouwde riool gemaal in Den Burg in werking geko men. Het gemaal pompt het afvalwater van Loodsmansduin, waar bij volledige bezetting 4.000 mensen verblijven, naar de installatie „Everstekoog". Om dit afvalwater te kunnen verwerken werd op deze installatie, naast de aanwezige beluchters, als aanvulling nog een drij vende beluchter geplaatst. Tot het ogenblik, waarop in het gemaal de pompen gingen werken, kwam het af valwater van Loodsmansduin terecht in de kleine installatie in Den Burg. De installatie werd hierdoor sterk overbe last, zodat het zuiveringsrendement be duidend terugliep. Bovendien ontwik kelde zich af en toe stank. Dankzij de afkoppeling van het afvalwater van het recreatieterrein is de overbelasting ver minderd. De bouw van het gemaal in Den Burg kostte 660.000 gulden. In het gemaal staan twee pompen opgesteld, die elk een capaciteit hebben van 260 m3 per uur. Zodra het plan voor de in stallatie „Everstekoog" is uitgevoerd zal het gemaal een voorname functie gaan vervullen in het transport van het afvalwater van het centrale gedeelte van Texel naar de installatie „Everstekoog". Aan de woensdagavond bij paal 28 gehouden SVC-strandloop hebben 97 personen meegedaan: 22 op de acht kilometer en 65 op de 4 kilometer. Uitslag met tijden: Jeugd tot 14 jaar (4 km]: John Locke 17.10 min., Nico Kikkert 18.20 min.,Wilke Wassenaar 18.20 min. Ouderen [4 km]: Wim Huisman 17.20 min.; Onno v.d. Veen 17.25 min. 8 km: Ad Kemps 31.20 min.; Peter Bauske 31.47 min., Werner Lueck 32.35 min.; Jaap Stijlaart 33.35 min.; Manfred Bern stein 33.55 min. N. J. Koomen (Texel) 38.00 min.; W. Braam (Texel) 39.16 min., M. Eelman (Texel) 40.10 min. van Teso (waaronder telefoongesprek ken met de minister van economische zaken) leidde tot het besluit de bijdrage te geven. De betrokken ministeries (Economische zaken. Financiën, Sociale zaken en Verkeer en Waterstaat) moe ten het alleen onderling nog regelen. Werkelijk? Zal de Teso dubbeldekker straks wer kelijk verhuurd worden voor gebruik in Scandinavische wateren? President- Commissaris J. Kikkert zei dat deze mogelijkheid ontstaat in de stille winter periode, nadat de twee bestaande sche pen geheel zijn gerenoveerd en nadat de dubbeldekker zijn eerste (garantie)dok- beurt heeft gehad. Dat zal in 1981 zijn. Volgens het Teso-bestuur is er belang stelling voor het schip, vooral wegens de betrekkelijk geringe diepgang en voortstuwingssysteem. Omdat de ex ploitatie uiteraard niet op verhuur is gericht, kan Teso zijn schip onder zeer concurrerende voorwaarden voor char- tergebruik aanbieden. Elke extra cent is meegenomen en beïnvloedt de tariefs ontwikkeling gunstig. De heer Kikkert zei dat al contacten met eèn charterburëau zijn gelegd, maar verder zijn nog geen onderzoekingen gedaan of afspraken gemaakt. Als het niet zou lukken het schip te verhuren, verliest Teso de investeringspremie in ieder geval niet. Halfuursdienst De dubbeldekker kan niet pendelen, want het in- en uitvaren van de havens zal zeer behoedzaam moeten gebeuren. In combinatie met een der andere schepen zal in ieder geval in de zomer periode een halfuursdienst worden ge varen. Directeur Hoogerheide vertelde dat die halfuursdienst over een veel grotere periode van het jaar zal worden uitgestrekt dan thans het geval is. Tot dusver gaat dat niet in verband met het onderhoud. Personeel Op de dubbeldekker zal evenveel personeel werkzaam zijn als op een van de bestaande schepen. Het personeel zal daartoe wel moeten worden opge leid. Als Teso straks over drie in goede konditie verkerende schepen beschikt is daarmee de bedrijfszekerheid van oe verbinding sterk toegenomen. Ëen zwakke schakel blijft echter de fuikhaven Als de aanleginrichting defekt raakt, ngt de veerdienst stil. Dat risico acht Teso echter aanvaardbaar. In de afgelopen 15 jaar heeft zich slechts één keer stagnatie voorgedaan als gevolg van een defekt aan een aanleginrichting en dat was nog te wijten aan achterstallig onderhoud. Ook de Zeeuwse veerboten beschikken aan beide zijden slechts over één fuik inrichting. Teso rekent erop dat het een jaar of vijf zal duren voordat de aanleginrichtin- gen zodanig veranderd zullen worden dat ook het bovendek van de dubbel dekker in gebruik kan worden genomen. Gebruik van het tweede dek is zeer in het belang van de efficiency. Voor Teso zijn ook veel kosten verbonden aan de beslommeringen die de wachtende automobilisten oproepen. Zomertarief Zoals reeds gemeld zullen de hogere tarieven die door de dubbeldekker wor den veroorzaakt uitsluitend ten laste komen van het toeristisch autoverkeer in de zomer. Meegedeeld werd dat het zomertarief zal gelden van 1 mei tot 1 oktober. De Koger ondernemers zijn bij zonder tevreden over het verloop van hun dinsdag voor de eerste keer gehouden braderie. De druk te was vooral 's middags enorm en er werden goede zaken ge daan. De weersomstandigheden waren voor iets dergelijks ideaal. De tienduizenden vakantiegan gers, die momenteel op Texel verblijven, zijn lang niet allemaal in staat zich zonder een zonnig strand zinvol te vermaken en stromen dan ook in groten getale naar alles wat zelfs maar op een evenement lijkt. De Koger brade rie was een gezellige bedoening. Maar liefst 32 winkeliers en hore caondernemers hadden een stal letje voor hun gevel staan waar iets werd verkocht of gedemon streerd. Gelukkig hadden de or ganisatoren [die een werkgroep hebben gevormd] ook voor nog wat ander vermaak gezorgd, waardoor een al te commerciële indruk kon worden vermeden. De Koger drumband Voorwaarts Mars zorgde voor een optreden. Verder waren er 's middags enkele uit Rotter dam afkomstige clowns, waaraan vooral de kinderen veel plezier beleefden. Voor Het Witte Huis trad een zichzelf op de gitaar begeleidende zanger op en Frans Voskuil en Lenie van 't Noordende hadden het druk met portrettekenen. de braderie kon je in de Dorpsstraat van De Koog over de hoofden lopen. Op allerlei manieren kon de Inwendige mens worden versterkt. Ih de open lucht werden worstjes gegrild en appelbeig nets gebakken en het publiek werd ook uitgenodigd Boerenjongens (echte Texelsel) te komen proeven. Verder werd er geëmailleerd en kon men een ter plaatse gemaakte polaroid foto tot een badge laten fabriceren. Zo was er van alles te zien, te horen en te koop. De Koog stond tot dusver niet bekend als een plaats waar dergelijke gezamen lijke initiatieven veel kans van slagen hadden. Dat het nu plotseling anders is geworden, is vooral het gevolg van het vrij ongunstig verlopen seizoen van vorig jaar. De omzetcijfers vielen over het algemeen tegen omdat de winkelen de toeristen hun heil elders op Texel zochten, veel in plaatsen waar wèl wat te doen was. De gezamenlijke nood heeft de eensgezindheid in de hand gewerkt en dat mag rustig worden beschouwd als een positief gevolg van een nega tieve ontwikkeling. De Koger braderie wordt elke dinsdag in het seizoen gehouden van 14.00-21.00 uur.

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 2