'indsurfers voeren ij Dijkmanshuizen Drie gewonden bij botsing op Molwerk Texelaartjes „TEXEL VASTGOED" Trainingstijden MST-basketbai Trainingsuren MST-volleybaf Twee keer dronken in cel VOS-cursussen volgeboekt s^booll^no_digaheden IHfl s»0;, WOONHUIS UniUERSEEL vanaf f3,25 RECREATIE APPARTEMENT WOONHUIS WOONHUIS WOONHUIS DINSDAG 29 AUGUSTUS 1978 TEXELSE COURANT PAGINA 3 c loewel de organisatoren bepaald niet een uitgebreid deelnemersveld re nden omdat er een tamelijk stevige »d stond (7 Bf namen toch 18 wind- Iers deel aan de wedstrijden die de ndsurfclub Texel zondagmiddag bij tmanshuizen hield. ir waren ditmaal voor het eerst twee tes uitgezet. De deelnemers konden ook een korte route varen wat vooral de beginnende windsurfers erg aal was omdat deze nu ook een isje op de overwinning maakten. De te route werd zondagmiddag door en van de 18 deelnemers gevaren, n moest hierbij 3 boeien ronden en korte route vijf maal afleggen. De zg. ioeilijke ronde" bestond ook uit vijf ides maar was beduidend langer. Jpvallend was wel dat de deelnemers de moeilijke ronde eerder binnen ren dan de deelnemers aan de lakkelijke ronde"De grotere lus- werden dan ook door de meer aren surfers gevaren. Omdat er nogal t wind stond werd tijdehs de wed- jd nogal eens geklaagd over kramp in ten en vingers. Het viel uiteraard niet te het zeil in handen te houden. )e „makkelijke ronde" werd zondag overwinning voor de enige vrouwe lijke surfer Nelly Wuis. Van de andere deelnemers moest Herman Lauers door een reddingsploeg opgepikt worden omdat hij nogal ver afdreef. Bij de meer volleerde surfers ging de eindstrijd tussen Hanno Kortmann, Her man Boks en Rob Souverein. Boks ging tenslotte nog net voor Souverein over de eindstreep. Kortmann werd derde in een race waarin men het grootste deel van de wedstrijd zo dicht bij elkaar voer dat het dikwijls leek alsof men op een tandemplank stond. De uitslag was: 1. Herman Boks, 2. Rob Souverein, 3. Hanno Kortman, 4. Ko Koomen, 4. Gerard Roeper, 5. Piet-Wim Roeper, 7. Ruud Maurits, 8. Barend Staal, 9. Gé Koot en 10. Dirk Eelman. De korte (makkelijke) race had als uit slag: 1. Nelly Wuis, 2. Gerard Miedema, 3. Siep Schellinger en 4. Siem Sweere. De eerstvolgende windsurfwedstrijd is bij het Westerslag op zondag 3 sep tember. In de Burgemeester De Koninghal begint de MST afdeling basketbal [De Mareis) deze week met de wedstrijdtrai ningen die beurtelings onder leiding staan van Martin Janssen en Hans Bais. De trainingsuren worden gehouden op donderdagen en vrijdagen. Op don derdagen tussen 17.30 en 18.30 uur komen de nieuwe leden aan bod. Aan sluitend van 18.30 tot 19.30 uur is de beurt aan de senioren. Donderdagtrai ner is Martin Janssen. Op vrijdagavonden beginnen onder leiding van Hans Bais de jongens junioren hun training om 18.15 uur. Om 19.30 uur volgen de meisjes. Zij stoppen om 20.45 uur. De meisjes junioren van De Mareis nemen op 3 september deel aan een toernooi in Wieringen. Omdat het pro gramma reeds om 9.30 uur begint steekt de ploeg met de boot van 7.35 uur het Marsdiep over. De Texelse meisjes zijn ondergebracht in een poule waarvan ook „De Hoppers" (Hoorn) en organisator ,,'t Zwin" deel van uit maken. Eventuele nadere informatie over dit basketbaltoernooi wordt op de vrijdagtraining bekend gemaakt. Op de splitsing Mokweg Watermo lenweg bij de Mokbaai vond maan dagavond een ernstig ongeluk plaats waarbij drie personen gewond raak ten en naar het Parkzichtziekenhuis moesten worden overgebracht. De betrokken auto's, een blauwe Austin Allegro en een gele Fiat 127 raakten hierbij total loss. zien was een botsing niet meer te ver mijden. Hierbij kwam de Fiat onder aan de dijk terecht en bleef de Austin dwars op de weg achter. Beide auto's raakten aan de linkerzijde zwaar beschadigd. De drie gewonden werden tot de komst van twee ambulances in de naburige boerderij van de familie Kikkert onder gebracht. Wat betreft de trainingsuren van de MST-volleybalvereniging Tevoko is er in de afgelopen week het een en ander mis gegaan omdat de Burgemeester De Koninghal niet beschikbaar bleek. De officiële trainingen beginnen pas deze week en het is zaak dat alle leden zich tijdig laten zien omdat zowel de Nevobo- als de Eilandcompetitie in de derde week van september beginnen. Met uitzondering van de mini-afdeling trainen alle volleyballers dit seizoen in de Burgemeester De Koninghal. De mini's gebruiken sporthal Ons Genoe gen. De trainingstijden van de competitie volleyballers zijn op woensdagen, don derdagen en vrijdagen. Op dinsdag avonden trainen de mini's. Hieronder volgt een overzicht van de verschillende tijden. Woensdag (Koninghal): 18.30-20.00 u.: heren 1, 2en 3 Nevobo 20.00-21.30 u.: dames i en 2 Nevobo 21.30-22.30 u.: dames3en4 Nevobo Donderdag (Koninghal): 18.30-19.30 ujongens jeugd 19.30-20.30 udames Witte/Molenkoog 20.30-21.30 u.: damesöen dameseil.c. Vrijdag (Koninghal): 21.00-22.30 u.: heren eil.c. Dinsdag (sporthal): 16.00-17.00 u.: jongens 17.00-18.00 u.: meisjes In de nacht van zaterdag op zondag werd R.v.d.Z. uit Oude Wetering we gens openbare dronkenschap aange houden en ingesloten. De volgende nacht was het opnieuw raak. Ook toen werd v.d.Z. dronken in Den Burg aan getroffen zodat hij opnieuw de nacht en de ochtend in de cel mocht doorbren gen. Laten we zacht zijn voor elkaar. Hoe het ongeval precies tot stand kwam kon nog niet exact worden vast gesteld omdat er naast de naar het zie kenhuis vervoerde inzittenden geen ge tuigen waren. Vast staat wel dat me vrouw G.N.-v.d.W. uit De Koog vanuit de richting van de veerhaven over het Molwerk kwam rijden toen over de Wa- Op dinsdag 5 september wordt voor termolenweg een Fiat personenauto twaalfde keer in het zaaltje bij de met de 72-jarige mevrouw B.-W. uit oopsgezinde kerk van Deri'Sürg eert' Den Hoorn en de 74_jarige mevrouw yeetal VOS-cursussen geó/gémseerd" a.L.-S. uit Apeldoorn naderde, jor de Texelse Overkoepeling van Q00rdat de weg ter plaatse helt werd rouwenorganisaties. Deze volledig vol- beide automobilisten hfet zicht enigszins benomen. Volgens de politie 't Steigertje is iedere avond geopend vanaf 9 uur. Open haardenbezittersl Husqvarna kettingzagen reeds vanaf 7475, Fa. Tatenhove, Oosterend, tel. (02223) 202 - Voor inbinden van tijd schriften en boeken De Bolder, tel. 3141 Bouwinformatiecentrum J. C. R. Geopend van maandag t/m vrijdag, van 08.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Don derdagavond 19,00 tot 21.00 uur Zaterdags 09.00 tot 12.00 uur Heeft U nog stoelen te matten? Bel (02226) 593. Alleen rotan zittingen. Ten Cate surfplanken vanaf 71.145,—Grote sortering in surf- en zeil pakken. Watersportcen trum Duinker, Oudeschild Op zaterdag 2 september hopen onze ouders en grootouders C. Pool D. Pool-de Ridder hun 45-jarig huwelijk te vieren. Receptie in Theodora-hoeve van 17.00-18.30 uur. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen Voor al uw mm m a m Langevckt OOSTEREND Helft van dubbel met achterplaatsje. Achterstallig onderhoud. Voor al uw tegel- en mozaïekwerk naar C. van der Maden, Lieuwstraat 4, Den Burg, tel. (02220) 3320 TE KOOP AANGEBODEN TE Dinsdag 12 septem ber 19 uur „Ons genoe gen". Start eilandkompe titie: volleybalinstuif. Aangeboden: zeer goed onderhouden VW 1300. P. Groot, Hoger- eind 7, De Waal, tel. 4123 Gevraagd herenfiets. Tel. (02220) 3329. Zaterdag 10 septem ber: Sluitingsdag opgave volleybalteams eiland kompetitie bij André v.d. Vliet, (02220) 2735. ïboekte cursussen worden gegeven oor Fransje Onderwater uit Heerhugo- aard en kostej^ 745, p^rafsoorvn owel aan de cursus voor beginners als 3 cursus voor gevorderden wordt door personen deelgenomen. De vervolg- jrsus begint om 9.30 uur en de sgincursus om 13.30 uur. kan er sprake zijn geweest van een te hoge snelheid maar de mogelijkheid bestaat ook dat een van de beide auto's plotse ling een onverwachte manoeuvre maakte waardoor de ander in verwar ring werd gebracht. Te meer daar men elkaar pas op het laatste moment kon Dinsdag 29 augustus inaf 19.30 uur vergadert de gemeente raad. A/oensdag 30 augustus het dorpshuis van Den Hoorn (De A/aldhoorn) begint om 20.00 uur een Jia-avond over de Texelse natuur. Toelichting wordt gegeven door vo- vachter P. Kok. Donderdag 31 augustus 319.50 uur begint op Nederland 1 een televisiefilm onder de titel „Wat met Je Wadden?" De film werd gemaakt Joor Maurice Nijsten en Jo Erkens en jeeft onder meer beelden van hoeve Jeeburg en het naburige natuurge- 3ied. Het tweede deel van deze KRO- xoduktie wordt op 20 september uit gezonden. (STE DATA Iedere maandagavond om 20.00 uur heeft het Texels Vrouwenhuis bijeen komst in de Oude Ulo aan het Schil derend. het clubhuis van Scouting Texel (Bernhardlaan 147) kan dagelijks oud papier worden gedeponeerd in de daar opgestelde container. dere dinsdagmiddag, aanvang 14.00 uur kan worden deelgenomen aan een kerkentocht, een rondrit met (eigen) auto's langs een aantal be zienswaardige kerken, die dan van binnen en van buiten worden bezich tigd. Gestart wordt bij de „Schuil hut" in de Parnassiastraat in De Koog. ke dinsdag en vrijdag van 19.30-20.30 uur is de bibliotheek van de „Schuil hut" in de Parnassiastraat in De Koog geopend. Duitse en Nederlandse boeken voor jong en oud. ke donderdagavond wordt vanaf 20.00 uur op het adres Warmoes straat 42 bijbelonderricht gegeven door het evangelistenechtpaar Jan en Paula Brouwer. Bejaardenzang iedere woensdagmid dag 15.00 uur in de Hollebol aan de Burgwal. NSVH-informatiecentrum, -middelen- depót en -bibliotheek in het Groene Kruisgebouw aan de Witte Kruislaan te Den Burg zijn iedere maandag van 20.00 - 21.00 uur geopend en telefo nisch bereikbaar onder nr. 3241. Con tactpersoon: Mevr. Blanken, Tjakker- straat 35, Den Burg, telefoon 3012. Maatschappelijk werker Frank van Lare houdt iedere werkdag spreekuur in het Groene Kruisgebouwtje. Maan dags en vrijdags van 8.30 - 10.30 uur, woensdags van 14.30 - 15.30 uur en donderdags van 18.30 - 19.30 uur. Telefoon (02220) 4185. In de bibliotheek van De Cocksdorp kunnen boeken geleend worden op donderdagen van 16.00 - 17.00 uur en van 19.00 - 19.45 uur. Iedere dinsdagavond, aanvang 20.00 uur repeteert het amateurorkest „Musica Texla" in het Fanfare-ge bouwtje aan de Witte Kruislaan. Oud papier ten bate van gymnastiek vereniging Oosterend kan altijd wor den bezorgd onder het afdakje van de voormalige brandweerkazerne aan de Achtertune te Oosterend. Iedere woensdag om 14.30 uur bejaar- densoos Den Hoorn in dorpshuis De Waldhoorn. Iedere donderdag 14.30 uur bejaarden- soos De Cocksdorp in het Eierland- sche Huis. Iedere zaterdagmiddag 16.00 uur trai nen in de Dennen. Start bij camping Denrfenoord aan de Grensweg. De Autobusonderneming Texel ver zorgt op donderdagmiddagen (14.00 uur tot 17.30 uur) rondritten over het eiland waarvoor belangstellenden zich bij de VW kunnen laten in schrijven. In hoofdzaak wordt de Texelroute gevolgd. Onderweg maakt men een koffiestop bij café eethuis Catharinahoeve. De buskos- ten zijn 76,75 per persoon en 73,25 voor kinderen. De. trips gaan alleen door als er voldoende belangstelling is. Rutger noemen wij ons zoontje, dat op 28 augustus 1978 werd geboren. Anneke en Wim Vlas obuj TcJkl =,lj ievo -Mi Slingerweg 11, Den Burg. Tijdelijk adres: Lidwina Ziekenhuis, Den Helder. Jessieka en Reina hebben een broertje ge kregen. Zijn naam is Mattheus Jacobus Martijn Zijn dankbare ouders Bert en Hanny Bos 28 augustus 1978, Den Burg - Texel, Schilderweg 171. Langs deze weg willen wij iedereen hartelijk bedanken voor de vele bloemen, planten, cadeaus en kaarten, die wij mochten ontvangen bij ons 60-|arige huwelijks feest. M. C. de Bruijn G. de Bruijn- de Jager Naalrand 37, Den Hoorn. Voor Uw blijk van medeleven, ondervonden na het overlijden van onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder GUURTJE VAN DEN BERG-BACKER brengen wij U hierbij onze hartelijke dank. In het bijzonder de Directie en het personeel van het Gollards Rusthuis voor de liefdevolle verzor ging, die zij zoveel jaren heeft ontvangen. Namens de familie: B. F. van den Berg Verloren 1 bos sleutels in of omg. zwembad Den Burg. Tel. (02226) 567. Weggelopen rode ge- castr. kater, met rood bandje Hans List, Pont- weg 180, De Koog, tel. (02228) 347. Kadobonnen. Kooijman's Slijterij, Witte Kruislaan 7. Winterberging caravans en boten. (02220) 3396. SCHDOLPiGEnOfl v/h Langeveld en De Rooy bv Den Burg, Texel Indeling: halletje, slaapkamer, woon kamer, eetkamertje, keuken, bijkeu ken, toilet. Boven: zolder met een slaapkamer. Koopsom 755.000,—. DE KOOG Aan de Schumakersweg gelegen, nabij bos en strand RW TP6x Indeling: entree, woon-eetkamer, douche/tpilet, slaapkamer, hal, balkon en aparte berging Voorzien van een c.v.-installatie. Direct te aanvaarden. Prospectus wendt Uovsp aanvraag- toegezonden. .t'rr De gehele inboedel is bij de koop som inbegrepen. Koopsommen vanaf 7135.000,—' DE WAAL Helft van dubbel met schuur en achtertuin op het zuiden. Indeling: hal/entree, toilet, douche, woonkamer, ruime slaapkamer, keu ken met aangebouwde serre, twee de toilet. Vaste trap naar bovenverdieping met 2 slaapkamers en ruime zolder. Beschutte tuin. Het geheel verkeert in een goede staat van onderhoud en vernieuwde electriciteit. Koopsom 7160.000,—. DEN BURG De helft van een dubbel met ruime garage annex berging. Indeling: L-vormige woonkamer met open keukenhoek, hal/entree met toilet, bijkeuken. Vaste trap naar eerste verdieping met 3 slaapkamers en een ruime badkamer, vaste trap naar tweede verdieping met grote kamer en bergruimte. Het geheel is voorzien van een aard gas c.v.-installatie met boiler. Thermopanebeglazing Achtertuin met terras op het zuiden. Koopsom 7185.000,—. Helft van dubbel met mogelijkheid voor het realiseren van een winkel beneden met achter tuin. Indeling: entree, woonkamer, kamer en suite, keuken, bijkeuken, toilet. Boven: badkamer en 3 slaapkamers, grote bevloerde vliering met ruime stahoogte. Onze woninglijst wordt U op aanvraag toegezonden. Inlichtingen en verkoop bij: Schilderweg 165, Postbus 87, Den Burq - Texel, Tel. (02220) 3025 en 3429 b.g.g. 2031.

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 3