'exel stelde teleur SP^RT cORSE UITSLAGEN 3IJ ZAALVOETBAL Death race 2000 Het laatste houvast Pover spel tegen DTS en WGW (slagen zaalvoetbal Programma zaalvoetbal Verboden signaal mededelingen G. V. Oudeschild start training EUILLETON 19 )AG 29 AUGUSTUS 1978 PAGINA 6 TEXELSE COURANT >r zowel tegen DTS als WGW me» :e verliezen heeft Texel 1 eens te aangetoond dat men de komende etitiewedstrijden met zorg begint, de ontmoeting Texel-DTS reeds en teleurstellend niveau, de wed- Texel-WGW spande wel de kroon, s geen beweging in het eilandelijke te krijgen en de momenten dat snigszins los kwam was het spel- zo onsamenhangend dat er voort- d balverlies optrad, enig excuus bij deze wedstrijden lellicht aangevoerd worden dat de se voorhoede het zonder Louis en de achterhoede het zonder Aad moest stellen. Vooral Uriot werd gemist. Hij had met zijn agressieve :ijl ongetwijfeld meer kracht aan de gegeven. Het geeft echter wel te n dat het elftal zo afhankelijk blijkt ji van een, of misschien twee inspi re spelers. DTS [Oudkarspel] oral wat de wedstrijd tegen DTS ft valt weinig te melden. Geduren- eerste helft draaide S.V. Texel redelijk. Ben Molanus en Rinus r konden nogal eens oprukken verloren steeds opnieuw de bal it ze deze op het middenveld aan snd kwijt konden. DTS onder- >te deze aanvallen keer op keer. 3t de eilandelijke achterhoede vrij oudig wist stand te houden bleef de stand tot de rust nog 0—0 maar daarna was het spoedig gedaan. Na de hervat ting speelde Texel zeer slecht en zat er totaal geen organisatie in de ploeg. Men liep te veel en te weinig zonder de bal zodat men zich keer op keer vastliep. De Texelse achterhoede trachtte met lange ballen de voorhoede aan het werk te zetten omdat de middenvelders veel te weinig bewogen en men daar steeds in de dekking stond. DTS scoorde het eerste doelpunt na twintig minuten. De op de rand van buitenspel staande DTS- rechtsbuiten kon alleen doorgaan en de bal pasklaar voor de voeten van zi|n middenvoor leggen. Het maken van de eerste goal was toen vrij simpel. Het bedroevend slechte spel van S.V. Texel duurde echter voort en het was aan de tegenstanders te danken dat de wed strijd voor de eilanders niet in een volledige afgang eindigde omdat ook zij erg matig speelden. Het tweede doel punt van DTS viel tien minuten voor het laatste fluitsignaal. Doordat de Texelse achterhoede slecht wegwerkte konden de DTS-ers de stand vrij gemakkelijk tot 0—2 opvoeren. WGW Deze plichtmatige en zonder overtui ging gespeelde wedstrijd vond zijn vervolg in de laatste bekerwedstrijd waarvoor S.V. Texel tegen WGW (Den Helder) binnen de lijnen kwam. Op nieuw was het spel van de kant van de eilanders van een bedroevend laag niveau. WGW combineerde daarente gen erg goed en was constant in beweging. In deze wedstrijd was het aan het slechte afwerken van de WGW voorhoede te danken dat Texel het verlies tot 0—2 kon beperken. Was dat wel het geval geweest dan was WGW dicht bij de dubbele cijfers gekomen. De Helderse formatie toonde zich van het begin af aan de betere ploeg. Met goede combinaties werd Texel onder grote druk gezet en het duurde dan ook niet lang voordat het eerste doelpunt viel. Dat was na ongeveer twintig minuten spelen. Uit een voorzet van rechts kon de linker WGW-spits de bal terugkop pen op de volledig vrijstaande midden voor die simpel scoorde. Texel bleek niet bij machte na de 0—1 stand iets terug te doen. De combinaties verzand den vrijwel allemaal en de dekking op het middenveld werd volledig verwaar loosd. Bovendien werden de opkomen de middenvelders niet afgestopt. De grootste fout van de eilandelijke forma tie was dat men te egoïstisch speelde en niets voor elkaar over had. Vooral aan het slot van de voorbije competitie speelde men wat dat betreft in omge keerde zin en was juist dit een van de oorzaken waardoor Texel kon promove ren. De eerste helft werd met een 0—2 stand afgesloten doordat de WGW- rechtsbuiten uit een vrije trap langs het Texelse muurtje ongehinderd kon in schieten. WGW kreeg ook na de her vatting nog volop kansen maar verzuim de door te drukken. Het bleef daarom 0-2. De uitslag maakt duidelijk dat Texel, indien men dit seizoen, redelijk wil mee draaien, uit een ander vaatje zal moeten tappen. Het ziet er anders somber uit voor deze ploeg die dit jaar weer in de 4de klasse KNVB speelt. De Duitse toerist V.W. maakte vrijdag van een vijftonige hoorn gebruik toen hij op de Wilhelminalaan te Den Burg reed. Hij had pech want de politie hoorde het en hield hem aan. Het verboden signaal middel werd in beslag genomen. S.V.Texel Zowel Texel 1 als Texel 2 hebben de tegen ZDH-teams gespeelde wedstrij den met een overwinning besloten. Het eerste won met 5—2 van ZDH 2 en het twee'de met 3—1 van ZDH 1 Bij de ontmoetingen die werden ge speeld in het kader van de KNVB-beker kwam Texel 1 aanzienlijk slechter uit de strijd te voorschijn. De thuiswedstrijd tegen WGW verloren de eilanders met 0—2. De andere poule-leden HRC en DTS speelden doelpuntloos gelijk. De finale om de Texelcup wordt woensdagavond gespeeld tussen Texel 1 en Texel 2. t.C. Z.D.H. De ZDH-junioren (12 t/m 16 jaar) trai nen met ingang van 28 augustus iedere dinsdag- en vrijdagavond van 18.00 - 19.00'uur. De pupillen beginnen op de vorige week begonnen nieuwe netbalcompetitie hebben zowel 1 als JKM in hun eerste wedstrijd jrlijk uitgehaald. De Oosterenders n de Kikkert/Topidoploeg met jen JKM liet FC Knudde met 10—0 J puis gaan. overige uitslagen waren minder llend, al moest Kikkert/Topido 2 Gempo met een 4—2 nederlaag :gen nemen en won Amro met Jjvan SVO 3. SVO 1 tegen Kikkert/Topido ging rijd in het begin tamelijk gelijk op. ikkert/Topido achterhoede maakte ir binnen korte tijd nogal wat in en de opgelopen achterstand „in de korte periode die de ploeg Sta nog reste niet meer goed te n. De doelpunten van SVO werden oord door F. Bakker (3x), Johan /aard (3 x en W. Huizinga (1 x oensdag 23 augustus: -DeSpyker 3—2 2-Rab 2 2-1 nboetiek-Texel Vet. 1 2—2 ergiet-NIOZ 1 1 1 der Meer-Kompas 2—3 inderdag 24 augustus Jelleboog 1—2 I B1-JKM 2 0-2 erend 1-Kikkert/Topido 7—3 d-Oosterend3 5—3 9-Texelse Boys 2 5—1 ijdag 25 augustus po-Kikkert/Topido2 4—2 1-FC Knudde 10-0 Bij Kikkert/Topido namen L. Saai en A. van Rossum een doelpunt voor hun rekening. De derde Kikkert/Topido tref fer kwam van W. Westdorp die in eigen doel schoot. Vrijdagavond trad JKM tegen FC Knudde in het veld die een week geleden ook al tegen elkaar speelden. De uitslag was toen 1 1 maar nu maakte JKM al spoedig duidelijk dat men grote plannen voor het komende seizoen heeft. In het bijzonder na de rust bleek duidelijk de grotere routine van de JKM-mannen. Bijna alle spelers hadden een aandeel in de score die tot 10—0 opliep. Doelpuntenmakers waren Albert Hoven (3x Henk Groen (2x en Gert Pansier (2x). Nico Schermer, Siep Sikma en Chris van der Meer namen elk één doelpunt voor hun rekening. Woensdag 30 augustus: 18.30 u.: Rab2-MOK 19.20 u.: DeZwaan-Texelse Boys 1 20.10 u.: Texel B1-FC Vergiet 21.00 u.: Oosterend 3-Reizenboetiek 21.50u.: Rab 1-Amro Zaaldienst: JKM 1 (2 man). Donderdag 31 augustus: 18.30 u.: Jelleboog-Paal 9 19.20 u.: Rabo-Texel vet. 2 20.10 u.: Dubbeldik 3-D.T.Smul 21.00u.: Casino-Dubbeldik2 21.50u.: Badhotel-Oosterend2 Zaaldienst: Oosterend 1 (2 man). Vrijdag 1 september: 18.30 u.: Texel vet. 1-Texelse Boys2 19.20 u.: FC Knudde-Dubbeldik 1 Zaaldienst: Kikkert/Topido 1 (2 man). Death Race 2000, waar in een geestelijk versuft Amerika zich met bloederige spelletjes bezighoudt Zoals de titel Death race 2000 al aan geeft is het een op het jaar 2000 geënte film waarvan men deze week (van donderdag t/m dinsdag) in het City theater getuige kan zijn. Toekomstvisie dus waarin men terugziet op een verle den dat zo'n beetje begint op het moment waarop wij nu leven. In het jaar 2000 is de bevolking van de „Verenigde Provincies van Amerika" (voorheen V.S.) geestelijk versuft. De oorzaken daarvan zijn de talloze oorlo gen en de depressie van 1979 (I). Alleen de jaarlijkse intercontinentale race (waarbij alle voetgangers vogelvrij zijn en het winnen bepaald wordt door de snelste tijd en het grootste aantal lijken) kan nog enige belangstelling wekken. Vijf racers rijden dat jaar in hun speciaal ontworpen wagens, waaronder de raad selachtige favoriet Frankenstein (David Carradine). Hij heeft al drie ongevallen overleefd en is elke keer met prothesen weer opgelapt. Een klein leger rebellen, probeert de race te saboteren en de held Frankenstein te ontvoeren. Door de hinderlagen van het verzet is de race dat jaar extra gevaarlijk. Het wordt Frankenstein langzaam duidelijk dat hij de man is die dodelijk getroffen moet worden. De race eindigt met een aantal verrassende, dramatische gebeurtenis sen, die de toeschouwers niet hadden verwacht. (Toegang 12 jaar). Richard Harrison en Donald O'Brien zijn de hoofdrolspelers in de woensdag western van deze week. Het verhaal van „De twee vechtjassen van Trinity" is als volgt. Jesse Smith (Richard Harrison) is in het hele wilde westen vermaard e berucht om zijn handigheid met pisto len, vuisten. en vrouwen. Voor het laatste wordt hij gezocht door vele kwade vaders en woedende echtgeno ten, maar er is nog iemand die hem voor iets anders zoekt. Dat is zijn halfbroer Lester (Donals O'Brien) een mormoon in hart en nieren en dus een man, die afschuw voelt voor schieten, geweld en lichtzinnige avonturen. Lester zoekt Jesse en vindt hem tenslotte, waarna hij hem vertelt dat zij van een oom een stuk grond in Trinity hebben geërfd. De twee broers reizen naar Trinity om hun nieuwe eigendom in bezit te nemen en te verkopen. Lester wil het geld beste den om een Mormonenkerk te bouwen, maar nu blijkt Jesse een ander ideaal te hebben: hij wil snel rijk worden door het grootste bordeel van het westen te openen en te exploiteren. Lester wordt woedend als hij hoort wat zijn broer van plan is en al twistend over zonde en geloof bereiken zij tenslotte Trinity. Hier wordt de eendracht tussen Jesse en Lester opeens hersteld. Want in Trinity is inmiddels goud gevonden en hun grond is bezet door goudzoekers. Het kost Jesse en Lester heel wat moeite om hun bezit in handen te krijgen, maar ten slotte kunnen zij dan toch zelf goud gaan zoeken. Veel is er niet meer over, maar toch verzamelen Jesse en Lester nog genoeg van het kostbare gele metaal om hetzij een kerk, hetzij een bordeel te bouwen. Aldus ontstaat een nieuwe twist tussen de twee broers, maar dan wordt hun goud gestolen door de bende van de genadeloze bandiet Pokerville. Dit wordt de oorzaak van een aantal wilde achtervolgingen en schiet partijen. (Toegang 12 jaar). maandag 4 september om 16.00 uur. Alle jeugdtrainingen worden geleid door Dick Drijver. ZDH-leden van 16 jaar en ouder worden op de seniorentraining ven/vacht die op dinsdag- en vrijdagavonden om 19.00 uur begint. De leiding is hier in handen van G. Monsma. F.Z. S.V. De Koog De trainingstijden voor het zaterdag beginnende winterseizoen zijn als volgt: woensdagmiddag 14.30 uur pupillen B en C o.l.v. P. Nowak. Woensdagavond 18.30 uur pupillen A o.l.v. B. Hermes. Donderdagavond 19.30 uur junioren C 19.30 uur o.l.v. B. Hermes. De junioren B trainen voorlopig op dinsdagavonden samen met de senioren (18.45 uur). Naast deze dinsdagtraining is er voor de senioren ook op vrijdagavond een trai ningsuurtje. Evenals op dinsdag begint dit ook om 18.45 uur. De terreindienst voor het komende weekend is in handen van J. van Beek enA. Eelman. J.v.B. Texelse Boys Woensdagavond 30 augustus spelen de B1 junioren van de Boys op eigen terren tegen de B1 junioren van S.V. Oosterend. De wedstrijd begint om 19.00 uur. A.W. S.V. Oosterend SVO heeft de serie oefenwedstrijden inmiddels afgesloten en is daaruit nogal wisselvallig te voorschijn gekomen. Naar aanleiding van de successen die de zondagteams behaalden kunnen zowel SVO 1 als SVO 2 de competitie echter met een gerust hart tegemoet zien. De laatste oefenwedstrijden tegen Dirks- horn werden met respectievelijk 2—1 en 6—1 gewonnen. Alleen over de verrichtingen van SVO (Z) 1 in Dirkshorn kan men beslist niet tevreden zijn. Het eerste zaterdagelftal beëindigde het toernooi met een teleur stellende vierde plaats al dient daaraan toegevoegd te worden dat het team met vijf invallers speelde. Voor 30 augustus (woensdag) staan de wedstrijden SVO (Z) 2-ZDG 3 en Texelse Boys BI-SVO BI op het pro gramma. Beide ontmoetingen beginnen om 19.00 uur. Op 31 augustus speelt SVO A1 tegen Texel A1. Ook deze wedstrijd begint om 19.00 uur. j I' JbJtCi Op vrijdag 1 september wordt de jaarlijkse algemene ledenvergadering van S.V. Oosterend gehouden in de kantine op het SVO-veld. (Aanvang 20.00 uur). De aanvangstijd van de trainingen voor de senioren en A-junioren die op dinsdag- en vrijdagen gehouden worden zijn iets vervroegd. Ze beginnen voor taan om 19.00 uur. J.R. De Gymnastiekvereniging Oudeschild start haar jaarlijkse aktiviteiten op maan dag 3 september. De trainingen vinden plaats op maandag, dinsdag, woensdag en donderdag. Het programma is als volgt: maandag om 16.00 uur jongens klas 1, 2 en 3. maandag om 17.00 uur meisjes 12 jaar en ouder dinsdag om 16.00 uur kleutergym dinsdag om 17.00 uur meisjes klas 1 en 2 woensdag om 19.00 uur jongens klas 4, 5 en 6 woensdag om 20.00 uur damesgym donderdag om 15.00 uur bejaardengym donderdag om 16.00 uur meisjes klas 3 en 4 donderdag om 17.00 uur meisjes klas 5 en 6. loor Henk van Heeswijk. ceer. Maar daarnaast is er het keiharde feit, dat ik lelijk ben. Van top tot teen. Veel te grote voeten maat een en veertig magere benen, nauwelijks heupen van betekenis, een nauwelijks zichtbare buste, een spichtig gezicht met scherpe haviksneus en piekerig haar, dat nooit wil blijven zitten. Bovendien nog een onbestemde kleur: melkboerenhondenhaar. Alsjeblieft, daar hebt u juffrouw Truus Ranzijn ten voeten uit. Letterlijk en figuurlijk. O, ze had al vrij gauw bemerkt, dat men haar beleefdheidshalve groette en met haar sprak gedurende de lunch pauze. Tenslotte was ze een collega, nietwaar? En eentje, die goed bij was. Maar voor de rest telde Truusje niet mee. Na enige tijd was ze er ook achter gekomen, dat enkele leraren met de beide leraressen op gezette tijden samen naar bepaalde evenementen gin gen: een concert, tentoonstelling, stie- kum naar een toneelavond want dit laatste paste eigenlijk niet voor docen ten aan een christelijke school of ge woon samen een middag en avond naar zee, als het weer zulks toeliet. Voor zover ze kon nagaan werden Bart Ewijk, de leraar Duits, en zij, juffrouw Ranzijn geweerd. Opzettelijk? Ze wist het niet. Ook Bert was niet getapt. Waarschijnlijk omdat hij de taal der Teutonen feilloos sprak en leerde, ter wijl Duitsland en de Duitsers lees nazi's in deze jaren niet bepaald po pulair waren. Bart was ook de enige, die wel eens naar haar knipoogde en vriendelijk lachte. Dan kwam er enige ontspanning op haar doorgaans stroeve gezicht. Geen wonder, dat men haar juf frouw Azijn noemde; ze keek immers zowat de hele dag zuur? Maar wat voor reden had ze om opgewekt door 't leven te gaan? Zoals haar collega's? En alle andere jonge vrouwen, die op meerdere of mindere wijze door moeder natuur gezegend waren? Met minstens een normaal figuur en mis schien ook nog een leuke toet? Na een paar keer een avondje bij haar zus en zwager in Zaandam door gebracht te hebben, bleef ze ook daar weg. Ik werk in de zaak als een vogel verschrikker, wist ze. Als er mensen voorbij het grote raam lopen en ze zien mij zitten, lopen ze haastig door. Al zeggen Wim en Nelie niets, ik voel, dat ze niet bepaald gelukkig zijn, als ze me zien aankomen. Waarom zal ik dan blijven komen? Als het haar te gek werd, stapte ze op de trein en reed naar Purmerend. Waar ze in het ouderlijk huis altijd wel kom was. En nooit met lege handen kwam. Voor vader een zakje sigaren of een pakje tabak. Voor moeder een cake of een ,,buul" koekjes. Trijnie begreep nu wel, dat het voor haar dochter wel eens een beetje teveel werd. Zodat ze probeerde voor wat afleiding te zorgen. En een lekker etentje. Dan liepen ze zondags gedrieën naar de kerk en beleefde Truus weer eens een ouder wetse zondag. Doorliep 's middags met haar vader de tuin, aaide de geiten en bekeek het varken in de boet. „Gaat 't een beetje op je school?" informeerde Freerk op een zondagmid dag. Ze knikte. „Goed. Het zijn mooie vakken, waarin ik les geef. De examen klas maakt, een enkele uitzondering daar gelaten, redelijk kans om in mijn vakken voldoende te halen. Ik stoom ze er tenminste voor klaar". „Je houdt wel van je vak, he?" „Allicht. Overigens, wat zou ik anders moeten?" Ze keek haar vader met een rimpel in het voorhoofd aan. „Welke andere mogelijkheden zijn er voor mij? Maak me alstjeblieft niets wijs, he? Ik weet precies, hoe ik er uit zie en dat is niet veel bijzonders". „Je moet niet overdrijven. Trui „Alsjeblieft, vader. Trui is geen naam meer voor deze tijd. Doe me één plezier en vergeet 'm. Ik heet Truus". Enkele weken vóór in 1940 de oorlog uitbrak, stond op een vrijdagavond op eens Nelie voor de deur van de ouder lijke woning. Met een koffer vol kleren. En een rood gezwollen gezicht van het huilen. Snikkend viel ze op een stoel en met horten en stoten vernamen de oude mensen, dat Wim zijn vrouw letterlijk de deur uitgeschopt had en even later een koffer met kledingstuk ken op straat had gesmeten: „Lazer op, jijl Als je denkt mij de wet te kunnen stellen, ben je aan het verkeerde adres! Ik ben hier de baas en niemand anders en ik doe wat ik will" Pas de volgende dag, nadat ze de avond tevoren met een paar tabletten door moeder Ranzijn onder de wol was gestopt in haar vroegere bed, kwam men bij stukjes en beetjes de harde waarheid te weten. En die was, dat Wim al enige tijd een oogje had op de tweede dienster, een jong, slank ding, dat van het begin af aan op onbe schaamde wijze flirtte met haar baas. Dat had tot gevolg, dat Nelie in de kortst mogelijke tijd ruzie kreeg met de negentienjarige Kitty Held. Aanvankelijk lachte Wim er een beetje om, maar soms trok hij partij voor het jonge meisje. Dat had weer tot gevolg, dat Nelie hem na sluitingstijd de huid uitveegde in de grote kamer boven de zaak. Al heel gauw trok Wim zich weinig meer aan van de boetpredika ties, die zijn vrouw ten beste gaf. Als het hem begon te vervelen, pakte hij zijn vrouw bij de arm en bracht haar naar de slaapkamer. De ruzies namen evenwel steeds grotere omvang en toen Nelie, nadat ze haar man betrapt had in een stevig tête tête met Kitty, wit van woede een ultimatum stelde: zij er uit en anders ga ik, was voor haar man de maat vol. Zonder veel conside ratie greep hij zijn vrouw beet en duvel de haar persoonlijk op straat. Waarna hij naar boven rende, woedend alle kledingstukken, die hij te pakken kon krijgen in een grote koffer deponeerde en die haar nawierp. Een schandaal dreigde, want er waren al wat mensen rond de huilende Nelie blijven staan. Wim liet in de reeds lege zaak de gordijnen neer, draaide het licht uit en liep met de nu toch wel geschrokken dienster naar boven. Zonder licht te maken, keek hij het meisje aan: „Ik ga scheiden; ik heb nu genoeg van haar, dat zul je wel kunnen begrijpen. Want ik laat me door niemand commande ren, niet door haar en niet door jou. Dit is mijn zaak en hier ben ik de baas. Is dat duidelijk? Als je op deze voor waarden me wilt hebben, gaan we meteen na de scheiding trouwen. Nou?" Het meisje begon te lachen. Ze gooide haar schort af en begon de knoopjes van haar jurk los te maken. „Zou je niet eens een handje helpen? Of heb je dat nooit geleerd?" vroeg ze aan de man, die eveneens begon te lachen. (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 5