Begin voetbalseizoen M hSI A Texelaartjes KRUISWOORDPUZZEL volleybaltraining bij S.V. cocksdorp CREATIVITEITSCURSUSSEN IN WINTERHALFJAAR FAMILIEBERICHTEN Prognoses Gewonde toeristen naar ziekenhuis VERVOLG VAN PAG.l De Koog krijgt mooie straat cadeau Hond viel man aan Zaterdag 2 september a.s. zijn we 25 jaar getrouwd. Bij deze nodigen wij, mede namens onze kinderen, alle familie, vrienden en bekenden uit dit heugelijke feit met ons te komen vieren. Een ieder die ons wil feliciteren is vanaf 8 uur 's avonds van harte welkom in de feestelijk ingerichte bollenschuur. Wim en Jo van 't Noordende Molen laan 16, De Cocksdorp. PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 1 SEPTEMBER 1978 Met een S. V. Texel in de vierde klasse van de KNVB en de eerste elftallen van de andere Texelse verenigingen allemaal in de onderste regionen van de afdeling gaat dit weekend het nieuwe voetbal seizoen van start. Er wacht de meeste ploegen een uitwedstrijd maar S.V. De Koog en beide eerste elftallen van S.V. Oosterend spelen op eigen terrein. In Lutjebroek ontmoet Texel 1 De Zouaven, in Hensbroek speelt ZDH 1 tegen Apollo '68, in Twisk speelt Texel se Boys tegen het plaatselijke S.V. Twisk en in Groot Schermer speelt SVC tegen GSV. Alle wedstrijden beginnen om 14.30 uur, en de eilandelijke ploegen steken zondag met de boot van 12.05 uur gezamenlijk het Marsdiep over. Voor Texel 1 is het eerste van De Zouaven een oude bekende en een altijd moeilijk te bespelen tegenstander. Het elftal uit Lutjebroek is een verdedigend ingestelde, felle, stugge ploeg met een konsekwente mandekking. Het is dus zaak, vanuit een gesloten verdediging over de vleugels aan te vallen. Het oefenprogramma (om de Texelcup) is niet erg denderend verlopen, alhoewel Texel 1 en Texel 2 bovenaan eindigden. De oorzaak van dit alles was vooral het wegvallen van goede spelers als Aad Vaars (doelman) en voorhoedespeler Jan de Lugt. Door het nog niet inge speeld zijn van hun plaatsvervangers is het huidige elftal aanzienlijk zwakker dan aan het eind van het vorige seizoen. Bij voldoende tempospel en een grote inzet moet het zondag evenwel mogelijk zijn een punt uit Lutjebroek mee naar Texel te nemen. Hiermee zou dan tevens de traditie dat Texel 1 de eerste wedstrijd verliest doorbroken worden. Texel 2 kan in Berkhout eveneens op grote tegenstand rekenen terwijl het derde elftal bij Texelse Boys 2 in ieder geval één punt moet kunnen verove ren. Ook het vierde team van S.V. Texel heeft thuis tegen WGW goede kansen op een gelijk spel of een overwinning. Texelse Boys 1 begint de nieuwe competitie met een uitwedstrijd tegen het Noordhollandse Twisk. Met een grotendeels gewijzigd eerste elftal gaat men daar de strijd met een moeilijke opponent aanbinden. Gezien dit alles zal het voor de Boys beslist geen eenvou dige partij worden. Er is echter in de afgelopen weken onder Aad Vaars intensief getraind zodat deze eerste wedstrijd toch met een gematigd opti misme tegemoet gezien mag worden. Het tweede en het derde elftal spelen thuis. Tegenstanders zijn Texel 3 en WGW 6. Hopelijk slepen de Boys er een gelijk spelletje uit. Het eerste dameselftal begint zon dagmiddag ook met een uitwedstrijd. Voor de wedstrijd tegen Meervogels trekt men naar Akersloot waartegen geringe kansen op een overwinning bestaan. Copy Boyskrant inleveren op vrijdag en zaterdag, overige bekendmakingen staan in het kastje bij hotel De Zwaan. Beide elftallen van S.V. Oosterend spelen dit weekend op eigen terrein. Gezien de in het vorige seizoen getoon de sterkte moet SVO (Z) 1 kunnen winnen van Andijk en behoeft Zuider- meer voor SVO 1 geen problemen op te leveren. Van de lagere elftallen heeft alleen SVO 2 tegen BKC 4 (Breezand) kans op een overwinning. Zondagavond werden twee uit het Zuidhollandse Roelofarendsveen af komstige jongens (van K. en K.) naar hot Parkzicht-ziekenhuis overgebracht, nadat enkele badmeesters hen gewond op de Vis markt in Den Burg hadden aange troffen. Het tweetal, dat door het overmatige gebruik van alcoholica niet meer tot lopen in staat was, bleek bij de Waag tegen het wegdek te zijn gegaan. Hierbij had een van hen, naar later bleek, een hersenschudding opgelopen. De ander had verwondingen in het gezicht. Na op advies van de politie dokter Coutinho te hebben bezocht, werden van K. en K. per ambulance met een extra boot naar Den Helder gebracht. De verwondingen bleken achteraf niet ernstig te zijn, want toen de Texelse politie het tweetal maandagochtend in Den Helder wilde verhoren, bleken ze alweer naar huis te zijn. Zowel Van K. als K. behoorden tot een groepje vakantiegangers, waarvan ook H. en v.d. Z. deel uitmaakten. Ze kwamen zaterdagmiddag op het eiland aan. Diezelfde avond werd v.d. Z. wegens dronkenschap opgepakt en in gesloten. Iets wat hem zondagnacht voor de tweede maal overkwam. H. werd zondagnacht in de Kantoorstraat gesnapt toen hij onder invloed met een bestelauto rondreed. Ook hij mocht de nacht in het politiebureau doorbren gen. Indien de blessures tijdig genezen is het eerste elftal van S.V. De Koog dat zondagmiddag op eigen terrein tegen Waard '75 aantreedt beslist niet kans loos voor een kleine overwinning. De Koog 2 gaat voor de wedstrijd tegen HRC 8 zondagmorgen met de boot van 11.05 uur naar Den Helder. Dit team is een waardige tegenstander voor de Kogers die in ieder geval een gelijk spelletje uit het vuur moeten kunnen slepen. De juniorenelftallen vertrekken zater dag om 12.30 uur vanaf ,,Capri". De pupillen spelen voorlopig nog niet. ZDH 1 gaat voor de eerste competi tiewedstrijd naar Hensbroek waar men Apollo '68 als tegenstander krijgt. Ge zien de redelijk goed gespeelde oefen wedstrijden moet deze ontmoeting een overwinning voor de Hoornders gaan opleveren en stapt men van de aloude gewoonte af om het eerste competitie duel met een nederlaag af te sluiten. Het tweede elftal van ZDH gaat naar het Breezandse ZAP en zal het hier behoorlijk moeilijk krijgen omdat de ZAP-reserves getoond hebben over een goed ploeg te beschikken. Het jonge ZDH 3 team begint de competitie met een thuiswedstrijd tegen SRC 6 (Schagen). Met een onmisbare hoeveelheid inzet en de steun van het eigen publiek moet het derde dit kunnen winnen. MEDEDELINGEN Z.D.H. Vrijdagavond wordt om 20.45 uur in de kantine een bespreking gehouden waarbij trainer G. Monsma zijn plannen voor het komende seizoen wil bespre ken. Alle spelers worden hierbij ver wacht. F.Z. S.V. Cocksdorp De trainingen van de senioren worden op dinsdagen en vrijdagen in het Krim- bos gehouden (aanvanq 19.00 uur). De pupillen trainen in het Krimbos op vrijdagavonden (aanvang 18.30 uu). W.W. S.V. Oosterend Het trainingsschema voor het komen de seizoen ziet er als volgt uit: pupillen B dinsdag 16.30 - 17.30 uur o.l.v. Hans Legierse; pupillen C dinsdag 16.30 - 17.30 uur o.l.v. Joop Koning; pupillen A nog niet bekend trainen o.l.v. Wim Witte; junioren B woensdag 19.00 - 20.30 uur o.l.v. Kees Koopman; junio ren C1 maandag 19.00 - 20.00 uur o.l.v. Dirk Burger; junioren C2 donderdag 19.00 - 20.00 uur o.l.v. Henk van Taten- hove. J.R. opnieuw hedden bekeken op aandrang van raadsleden, die het niet billijk vonden dat de Koger ondernemers moeten betalen terwijl hun collega's in Den Burg de verfraaide straat cadeau krijgen. ,,Dus moest het college naar wegen zoeken om dat verlangen in te willigen". Witte was echter niet over tuigd en stemde tegen, evenals zijn fraktiegenoten Koorn en Rienstra. Protest De gemeente heeft zich niet neerge legd bij het afwijzen door het rijk van een bijdrage voor woningverbetering in vijf Texelse gevallen. Zoals bekend werd de subsidie geweigerd omdat de betrokken verbouwingméérdan 790.000,— zouden gaan kosten. Dit was bij de gemeente niet bekend en daar was aan de betrok kenen gezegd dat alles in orde was. Zodat zij met de bouw begonnen. De gemeente voelde zich nu verplicht zelf voor het geld te zorgen en daarmee ging de gemeenteraad akkoord. Meegedeeld werd dat de gemeente het er niet bij laat zitten en alsnog zal trachten het rijk tot betaling te bewegen. Volgens wethou der Zuidewind heeft de gemeente daar bij vrij sterke troeven in handen. Donderdag 31 augustus Van 19.50 tot 20.40 uur zendt de KRO via Nederland 1 het eerste deel uit van de serieWat met de Wadden". Vrijdag 1 september Van 14.00 - 18.00 uur vertoont de Rijks politie bij het bureau aan de Keesom- laan fietsen, die vanaf januari in het bezit van de politie zijn. Mensen, wier fiets zich bij deze verzameling bevindt, kunnen deze dan terug krij gen. Zaterdag 2 september Om 18.15 uur starten op de Bernhard- laan wielerwedstrijden, georganiseerd door de Wielervereniging Texel. Ge durende de wedstrijden zijn de straten voor het overige verkeer afgesloten. Het gaat hier om de Bernhardlaan, Thijsselaan en Drijverstraat. Zondag 3 september Van 8.00 tot 10.00 uur organiseert de Texelse sportvissersclub een viswed strijd nabij het reddingboothuis van De Cocksdorp. De Wielervereniging Texel organiseert van 10.00 tot 16.30 uur wedstrijden in Den Burg. Start öm 10.00 uur op de Bernhardlaan. De straten van het cir cuit zijn tijdens de wedstrijden voor al het overige verkeer afgesloten. Maandag 4 september Om 9.00 uur wordt in hotel De Linde- boom-Texel de Texelse schapenfok- dag geopend. Van 10.00 tot 12.00 uur en van 18.00 tot 20.00 uur wordt in De Molenkoog ge zwommen in het kader van de natio nale zwemvierdaagse. Met demon straties van de Onderwatersportver eniging en spuitvoetbal door de Texelse brandweer. Vanaf 20.00 uur spreekt in het Vrouwen huis (in de Oude Ulo aan het Schil- v derend) Mary Blanken over de sexua- liteit bij de vrouw. Dinsdag 5 september Van 10.00 tot 12.00 uur en van 18.00 tot 20.00 uur wordt in De Molenkoog ge zwommen in het kader van de natio nale zwemvierdaagse. Bijzondere at tractie: demonstratie van politiehon den. Om 18.30 uur is op het S.V. Texel-veld de uitreiking van de Texelcup, vooraf gegaan door een wedstrijd Texel 1- Texel 2. Om 19.00 uur start in sporthal Ons Ge noegen de eilandcompetitie volleybal. Aanvang 19.30 uur vergadert de ge meenteraad in het raadhuis. Terwijl hij over de Schorren weg in polder 't Noorden reed, werd een brom fietser uit Oosterend dinsdagmiddag zodanig door een hond in zijn been gebeten, dat de man ten val kwam en daarbij enkele lichte schaafwonden op liep. De bromfiets kreeg enkele deuken en de jas van de Oosterender werd be schadigd. Op woensdag 6 september beginnen in het Eierlandsche Huis de trainingen voor de volleybalafdeling van S.V. Cocksdorp. De jeugdleden en de heren- ploeg trainen om 20.15 uur en de dames om 21.15 uur. Op deze tijden kunnen ook nieuwe leden zich opgeven. In de maanden september en oktober begint een groot aantal creativiteitscursus- sen die georganiseerd worden door de commissie creativiteitsbevordering. De cur sussen vinden plaats onder auspiciën van de Stichting Cultureel Werk Texel. De lessen zullen als regel 2 uur duren. De cursuskosten bedragen f6,50 per les. Het gehele cursusgeld dient op de eerste avond te worden voldaan. Indien men zich opgegeven heeft voor een cursus en achteraf besluit niet deel te nemen is men toch verplicht het cursusgeld te betalen. Werklozen en WAO'ers, voor wie de financiën een probleem zijn en die aan een van de cursussen van de creativiteitscommissie willen deelnemen, kunnen contact opnemen met het „Mensen zonder werkproject" t.a.v. Heinz Schiller, Oude Ulo, telefoon (02220) 3554. Het aanmeldingsformulier voor de cursussen moet uiterlijk voor 22 september a.s. op het bureau culturele zaken worden ingeleverd (raadhuis, kamer 304). 0 Spinnen, 3 lessen, docente mevr. Monen. Cursusplaats Den Burg, Oude Ulo, 's middags van 13.30 - 15.30 uur. Cursusmiddag in overleg met cursisten. 0 Koken voor mannen, beginners en gevorderden, 8 lessen, docent de heer Plaats man. Cursusplaats De Koog. Aanvang eind oktober, tijd in overleg met cursis ten. 0 Surinaams koken, 6 lessen, docente mevr. De Ruiter. Cursusplaats De Cocks dorp, Eierlandsche Huis. Start begin oktober, avond in overleg met cursisten. 0 Boetseren, 8 lessen, docent de heer Voskuil. Cursusplaats Den Burg, Oude Ulo. Start maandag 23 oktober. Cursustijd 19.30 - 21.30 uur. 0 Tekenen basistechnieken, 8 lessen, docent de heer Voskuil. Cursusplaats Den Burg, Oude Ulo. Start dinsdag 24 oktober. Cursustijd 19.30 - 21.30 uur. 0 Schilderen stillevens, 8 lessen, docent de heer Voskuil. Cursusplaats Den Burg, Oude Ulo. Start woensdag 25 oktober. Cursustijd 19.30 - 21.30 uur. 0 Kantklossen, docente mevr. Laan. Opgeven bij mevr. Laan, Bernhardlaan 164, Den Burg, telefoon (02220) 2126. 0 Tekenen, 8 lessen, docente mevr. Koorn. Cursusplaats De Cocksdorp. Start begin oktober. Avond in overleg met cursisten. 0 Hindelooper schilderwerk, vervolgcursus, 6 lessen, docente mevr. Licht. Cur susplaats Den Burg, Oude Ulo. Start begin oktpber. Dinsdagmiddag van 14.00 - 16.00 uur. 0 Bloemschikken, 5 lessen, docente mevr. Nijman. Start donderdag 7 september. Cursusplaats Den Burg, Oude Ulo. Cursustijd van 20.00 - 22.00 uur. 0 Batikken, 5 lessen, docente mevr. Bakelaar. Start eind oktober. Cursusplaats Den Burg, Oude Ulo, dinsdagmiddags van 13.30 -15.30 uur. 0 Haken voor beginners, 6 lessen, docente mevr. Bakker. Start begin oktober. Cursusplaats Oosterend donderdagmiddag van 13.30 - 15.30 uur. 0 Breien en filet doorstoppen, 6 lessen, docente mevr. Bakker. Start begin okto ber. Cursusplaats Den Hoorn, dorpshuis, 9.30 - 11.30 uur op donderdag. 0 Macramé voor gevorderden, 6 lessen, docente mevr. Bakker. Cursusplaats Oudeschild. Cursustijd maandagmiddag 13.30 - 15.30 uur. Start begin oktober. 0 Stofverven (afbinden) en lapjeswerk (patchwork en wandkleden), 5 lessen start eind september, docente mevr. v. d. Werf. Cursusplaats Den Burg. Cursustijd en avond in overleg met de cursisten. 0 Raamweven, 6 lessen, 1 x per 14 dagen. Start begin oktober. Cursusplaats De Cocksdorp, Eierlandsche Huis. Cursusmiddag donderdag van 13.30 - 15.30 uur. Docente mevr. Kamstra. 0 Cursus kleine cadeautjes, 6 lessen, docente mevr. Kikkert. Start eind oktober. Tijd in overleg met cursisten. Plaats thuis bij mevr. Kikkert, Kikkertstraat 1 0 Frivolité en poppen maken, 6 lessen, docente mevr. Boersma. Cursusplaats De Waal, tijd en avond in overleg met cursisten. 0 Handwerkclub voor jongeren van 12 -15 jaar. Dinsdag 16.00 - 17.00 uur in Den Burg, Oude Ulo, 12 lessen. Lesgeld 72,50 per les. Docentes mevr. bakker en mevr. Kamstra. In januari te starten cursussen: 0 Silhouetknippen, 6 lessen 1 x per 14 dagen, docente mevr. v. Wezel. Cursus plaats Den Burg, Oude Ulo. Tijd in overleg met cursisten. 0 Weven voor gevorderden, 6 lessen 1 x per 14 dagen, docente mevr. Kamstra. Cursusplaats Den Burg, Oude Ulo, donderdagsmiddags 13.30 - 15.30 uur. 0 Macramé beginners, 6 lessen, docente mevr. Kamstra. Cursusplaats De Koog. Tijd in overleg met cursisten. Ondergetekende geboortedatum adrestel geeft zich hierbij op voor de volgende cursus(sen). Rondje voor bedoelde cursus zwart maken. Als meerdere personen belangstelling hebben voor een bepaalde cursus, graag even het aantal personen voor de bedoelde cursus aangeven. Ondergetekende zou verder graag zien dat voor de naaste toekomst de volgende cursussen zouden worden overwogen: (hier uw suggestie in te vullen) Horizontaal: 1. tijdruimte 6. manier 12. woonschip 13. vreemde munt (afk.) 15. lidwoord 16. naar aanleiding van (afk.) 17. natuurkundeterm (afk.) 19. liefdegift 23. voorzetsel 24. visbeen 25. vogel 26. Europese hoofdplaats 28. jongensnaam 30 bevestiging 31. vrouwelijk dier 33. zangstem 34. lijst 36. bijbelse naam 38. reeks 40. voorzetsel 41. Frans lidwoord 42. pers. voornaamwoord 43. gelid 45. muziekoefening 48. leesteken 50. zangstem 52. dwaas 54. tweetal 56. spil 57. kruisboog v. e. gewelf 59. teken 60. omroepvereniging (afk.) 62. hoog bouwwerk 63. muziekterm (afk.) 65. nakijken 68. water in Brabant 69. gelofte 71. selenium (afk.) 72. zangnoot 74. bar 75. eerbied 76. groente Verticaal: 1. geestelijke 2. hevig 3. godsdienst (afk.) 4. voegwoord 5. monster 7. voetbalvereniging (afk.) 8. mijt 9. Frans onbep. voornaamwoord 10. aanw. voornaamwoord 11. net zo als 14. namelijk (afk.) 18. voor 20. kaartenboek 21. makkers 22. deel van Egypte 24. glanzen 27. dus (Engels) 29. reeds 30. pers. voornaamwoord 32. kleur 34. deelteken 35. overleggen 37. slot 39. ik (Latijns) 44. deel van een bloem 46. woede 47. bovenaards wezen 48. eiland in de Middellandse Zee 49. het monteren 51. vlagzalm 53. tandarm zoogdier 55. bolgewas 58. soort stichting 59. vreemde munt 61. vruchtbare plaats 64. wortel 66. droog (van wijnen) 67. N.V. (Duits) 68. boos 70. titel (afk.) 73. voorzetsel 74. bijwoord Het wiegje stond al weken klaar. Wij dachten kindje kom nu maar, Hij is er hoor, gezond en wel, Een lief broertje voor Marcel Wij noemen hem Patrick Stefan Nel en Johan de Ridder Oudeschild, 30 augustus 1978, Trompstraat 39. Texel, Handtekening De cursussen zullen alleen doorgang vinden als het minimum aantal deelnemers wordt bereikt. Rob Mooij en Martha Stark gaan trouwen op 8 sep tember 1978 om 14.00 uur in het stadhuis. De kerkelijke inzegening is om 15.00 uur in de Bethelkerk te Vlaardingen. Een feestelijke afsluiting begint om 20.00 uur in „de Serre", Goudse Singel 21 Toekomstig adres: Parallelweg 130D, 3131 DM Vlaardingen. Op woensdag 6 septem ber a.s. viert Zuster Lucina (Jannie Bakker) haar zilveren kloosterjubi leum. De H. Mis uit dankbaar heid is om 14.30 uur in de kapel van Huize St. Jan. Gelegenheid tot feliciteren van 17.00 tot 18.30 uur in Hotel „De Zwaan". Fam. Bakker Fam. Hin Hoornderweg 10, Den Burg, Texel Vandaag is onze dochter Bianca geboren. Haar dankbare ouders zijn Martin en Mary Verseput Texel, 28 augustus 1978, Boogerd 19, Den Burg. Langs deze weg wil ik allen bedanken voor het medeleven, dat ik mocht ondervinden in het zieken huis en bij mijn thuis komst. A. Vinke Thijsselaan 46, Den Burg. ***********************jjS Eikenhouten regen tonnen met een inhoud van 200 - 400 liter. Prijzen vanaf 750,— franco thuis. Inl. na 18.00 uur (05180) 1295. Te koop aangeb. twee persoons opklapbed. Tel. (02226) 252. Te koop gevraagd kin derfietsje, 4-5 jaar. Tel. 4236. Te koop elektr. boiler (60 I.), eettafel met tui- melblad (teak). Tel. 3697. Te koop aangeb. HiFi Stereo-apparatuur: Eind- versterker - topkwaliteit: Dijnaco ST 400 250W per kanaal, Dijnaco ST 300 150W per kanaal, Marantz 510 260W per kanaal,Vermogens aan 8 ohm volgens FTC norm. 1 Dual 704 met Shure VI5111 element, 1 Teac bandrekorder SX 3300 met 26,5 cm spoelen, semi prof. kwal. 1 Dijnaco Pat 5 voorverster ker, één van de beste ter wereld. Nog enkele Teac cass.decks voor gunstige prijs. Inl. en te beluiste ren bij: Fr. Dijkstra, De Koog, (02228) 357. Audio Club Texel.

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 2