Het laatste houvast\ Mlllllllllllllllllll muni FEUILLETON IDAG 8 SEPTEMBER 1978 PAGINA 5 TEXELSE COURANT (euringsuitslagen schapenfokdag itslegen: ubriek 1a, oudere rammen. I fokker P. C. Wit, Hensbroek, eig. ielman, Oosterend; 1b fokker C. N. ger, Den Burg, eig. G. Eelman, terend; 1c fokker gebr. Kikkert, Den g, eig. H. Tjepkema, De Waal; 2a ;er J. Ton, Beets, eig. G. Bakker, terend; 2b fokker gebr. Kooiman, terend, eig. mevr. Du Porto, Oos- nd; 3afokker C. J. Hin, Oudeschild, K. Zuidewind, Oudeschild; 3b ;er C. Pauw, Beemster, eig. Fok- jp Oosterend; 3c fokker gebr. nes, De Weere, eig. M. Bakker Pzn., Burg; 3d fokker Gebr. Kikkert, Den g, eig. W. Bakker MCzn., Den irn. ubriek 1B, oudere rammen a fokker-eig. Gebr. Kikkert, Den g; 1b fokker P. Buys, Katwoude, C. A. Commandeur, Den Hoorn; 2 eer C. J. Commandeur, Oudeschild, Mar. Witte, Den Hoorn; 3a fokker Hin, Oudeschild, eig. B.D. bedrijf. Hoorn; 3b fokker C. M. Veeger, Burg, eig. W. J. Bakker, Den >rn; E.V.: fokker J. Reyne, Barsin- lorn, eig. Joh. D. Roeper, De Waal fokker Fa. K. Mantje Et zn, Oude- ild, eig. J. Lap, Den Hoorn. Rjbriek 2a: 2-jarige rammen a tevens kampioen: fokker L. Wage- rer. De Weere, eig. G. Eelman, rterend; 1b fokkerJ. A. G. Hoedjes, gen, eig. Gebr. Commandeur, Ou- child; 1c fokker C. M. Veeger, Den g, eig. J. Huisman, De Koog; 1d ker-eig. J. Bakker Czn., De Waal; 1e ker gebr. Kikkert, Den Burg, eig. P. Hin, Oosterend; 1f fokker C. J. Hin, deschild, eig. C. M. Veeger, Den arn; 1g fokker G. Eelman, Ooster- eig. H. J. Smit, Den Burg; 1h ker A. J. Goeman, De Waal, eig. K. dewind, Oudeschild; 2a fokker J. dewind, Oudeschild, eig. R. Eelman, [terend; 2b fokker B.D.-bedrijf Den orn, eig. M. C. Veeger, Den Burg; 2c ker Gebr. Goethals, Westdorpe, eig. M. Veeger, Den Hoorn; 2d fokker C. iw, Beemster, eig. H. Kikkert, Den rg. ubriek 2b, 2-jarige rammen a tevens reserve kampioen fokker J. Koning, Beemster, eig. J. Zuide- d, Oudeschild; 1b fokker C. J. Hin, leschild, eig. Fa. J. C. Hin Et zn., iterend; 1c fokker A. Brans, Ooster- eig. M. D. Kuiper, Oosterend; 1d fokker J. Verkley, Leiderdorp, eig. Fa. K. Mantje Et zn en P. Verberne, Oosterend; 1e fokker P. Verberne, Oosterend, eig. Fa. K. Mantje Et zn, Oudeschild; 1f fokker W. J. Bakker, Den Hoorn, eig. Gebr. Trap, Oosterend; 1g fokker J. J. Risseeuw, Oostburg, eig. C. J. Hin, Oudeschild; 2a fokker J. Zuidewind, Oudeschild, eig. Fokgroep Oosterend; 2b fokker G. J. van der Poel, De Weere, eig. H. Kikkert, Den Burg; 2c fokker-eig. W. J. Bakker, Den Hoorn; 3a fokker C. J. Hin, Oosterend, eig. Gebr. Trap, Oosterend; 3b fokker-eig. W. J. Bakker, Den Hoorn. Rubriek 3a, 1-jarige rammen 1a tevens kampioen fokker K. F. Korf, Appingedam, eig. P. Verberne, Ooster end; 1b fokkerS. J. Nijhoff, Zijldijk, eig. P. Verberne, Oosterend; 1c fokker P. Smit, Wervershoof, eig. K. Zuidewind, Oudeschild; 1d fokker C. Verberne Et zn., De Waal, eig. J. Zuidewind, Oude schild; 1e fokker W. J. Bakker, Den Hoorn, eig. C. Verberne Et zn.. De Waal; 2a fokker C. Verberne Et zn.. De Waal, eig. Gebr. Kooiman, Oosterend; 2b fokker A. Brans, Oosterend, eig. J. Zuidewind, Oudeschild; 2c fokker P. Verberne, Oosterend, eig. C. Verberne Et zn.. De Waal; 2d fokker Gebr. Donker, Schagen/Twisk, eig. G. Bak ker, Oosterend; 2e fokker C. Verberne Et zn.. De Waal, eig. P.. Verberne, Oos terend; 2f fokker P. Verberne, Ooster end, eig. G. Bakker, Oosterend. Rubriek 3b, 1-jarige rammen la fokker-eig. C. M. Veeger, Den Hoorn; 1b fokker-eig. C. A. Comman deur, Den Hoorn; 1c fokker Gebr. Kooi man, Oosterend, eig. M. C. Veeger, Den Burg; 1d fokker Fa. K. Mantje Et zn., Oudeschild, eig. M. D. Kuiper, Oosterend; 2a fokker P. Zijm, Den Hoorn, eig. Mar. Witte, Den Hoorn; 2a fokker M. Janssen, Rijssen, eig. G. Eelman, Oosterend; 2b fokker C. M. Veeger, Den Burg, eig. Gebr. Trap, Oosterend; 3a fokker C. Verberne Et zn., De Waal, eig. Gebr. Kikkert, Den Burg; 3b fokker C. M. Veeger, Den Burg, eig. H. Kikkert, Den Burg; 3c fokker P. Verberne, Oosterend, eig. R. Bakker, Den Hoorn; 3c fokker Gebr. Kikkert, Den Burg, eig. H. Tjepkema, De Waal. Rubriek 3c, 1-jarige rammen 1a tevens reserve kampioen fokker- eig. P. Verberne, Oosterend; 1b fokker J. G. Lansing, Monnickendam, eig. C. A. Commandeur, Den Hoorn; 1c fokker P. Verberne, Oosterend, eig. B.D.-be- p Zijdewind uit Oudeschild met zijn rem die tot reservekampioen werd uitgeroepen. drijf. Den Hoorn; ld fokker-eig. P. Verberne, Oosterend; 1e fokker J. Zui dewind, Oudeschild, eig. J. Bakker Czn., De Waal; 2a fokker K. Muys, Beemster, eig. G. Eelman, Oosterend; 2b fokker-eig. W. Bakker MCzn., Den Hoorn. Rubriek 4a. 2-tal ramlammeren van één vader Eervolle vermelding: G. Bakker, Oos terend 3 xW. Bakker MCzn, Den Hoorn; B.D.-debrijf, Den Hoorn; C. J. Hin, Oudeschild; Gebr. Kikkert, Den Burg 4x; Fa. K. Mantje Et zn, Oude schild; C. Verberne Et zn., De Waal 2x P. Verberne, Oosterend 3x; K. Zuide wind, Oudeschild. Rubriek 4d. 3-tal ramlammeren van één vader njfi Eervolle vermeldingen?* G. Bakker, Oosterend; W. J. Bakker, Den Hoorn; C. A. Commandeur, Den Hoorn3x; C. J. Hin, Oudeschild; K. Mantjè Et zn., Oudeschild; C. M. Veeger, Den Hoorn; C. Verberne Et zn., De Waal 2x; P. Verberne, Oosterend 2 x Rubriek 5a, schapen met twee ram lammeren 1a fokker-eig. W. J. Bakker, Den Hoorn; 1b fokker-eig. W. Bakker MCzn., Den Hoorn; 1c fokker-eig. W. J. Bakker, Den Hoorn; 2a fokker-eig. W. Bakker MCzn., Den Hoorn; 2b fokker- eig. B.D.-bedrijf, Den Hoorn; 2c fokker- eig. B.D.-bedrijf, Den Hoorn; 2d fokker- eig. W. Bakker MCzn., Den Hoorn; 3 fokker-eig. W. Bakker MCzn., Den Hoorn; 3 fokker-eig. W. J. Bakker, Den Hoorn; 3 fokker-eig. G. Eelman, Ooster end. Rubriek 5b, schapen met twee ram lammeren la fokker-eig. Fa. K. Mantje Etzn., Oudeschild; 1b fokker-eig. C. J. Hin, Oudeschild; 1c fokker-eig. G. Eelman, Oosterend; ld fokker-eig. G. Eelman, Oosterend; 2a fokker-eig. G. Eelman, Oosterend; 2b fokker-eig. Gebr. Kikkert, Den Burg; 2c fokker-eig. R. Eelman, Oosterend; 2d fokker-eig. C. J. Hin, Oudeschild; 3 fokker-eig. H. Kikkert, Den Burg; 3 fokker-eig. H. Tjepkema, De Waal; 3 fokker-eig. Gebr. Trap, Oosterend. Rubriek 5c, schapen met twee ram lammeren 1a fokker-eig. C. Verberne Et zn,. De Waal; 1b fokker-eig. M. C. Veeger, Den Burg; 1c fokker-eig. M. C. Veeger, Den Burg; 1d fokker-eig. K. Zuidewind, Oudeschild; 2a fokker-eig. P. Verberne, Oosterend; 2b fokker-eig. C. Verberne Et zn., De Waal; 2c fokker-eig. M. C. Veeger, Den Burg; 3 fokker-eig. C. M. Veeger, Den Hoorn; 3 fokker-eig. K. Zuidewind, Oudeschild. Rubriek 6a. schapen met ooi- en ram- lam 1a fokker-eig. C. A. Commandeur, Den Hoorn; 1b fokker-eig. C. A. Com mandeur, Den Hoorn; 1c fokker-eig. W. Bakker MCzn., Den Hoorn; 1d fokker- eig. C. A. Commandeur, Den Hoorn; 2a fokker-eig. G. Bakker, Oosterend; 2b fokker-eig. W. Bakker MCzn., Den Hoorn; 2c fokker-eig. W. J. Bakker, Den Hoorn; 2d fokker-eig. W. J. Bak ker, Den Hoorn; 3 fokker-eig. G. Bak ker, Oosterend; 3 fokker-eig. W. Bakker MCzn., Den Hoorn; 3 fokker-eig. W. J. Bakker, Den Hoorn; 3 fokker-eig. A. Brans, Oosterend. Rubriek 6b, schapen met ooi- en ramlam 1a fokker-eig. C. J. Commandeur, Oudeschild; 1b fokker-eig. R. Eelman, Oosterend; 1c fokker-eig. R. Eelman, Oosterend; 2a fokker-eig. Gebr. Com mandeur, Oudeschild; 2a fokker-eig. G. Eelman, Oosterend; 2b fokker-eig. C. J. Commandeur, Oudeschild; 2c fokker- eia. G. Eelman. Oosterend; 2e fokker- eig. G. Eelman, Oosterend; 2f fokker-eig. R. Eelman, Oosterend; 3 fokker-eig. Gebr. Commandeur, oudeschild; 3 fok ker-eig. G. Eelman, Oosterend; 3 fok- Rubriek 7, schapen met twee ooi lammeren 1a fokker-eig. P. Verberne, Ooster end; 1b fokker-eig. R. Eelman, Ooster end; 1c fokker-eig. Gebr. Kooiman, Oosterend; 1d fokker-eig. C. Verberne zn., De Waal; 2a fokker-eig. P. Verberne, Oosterend; 2b fokker-eig. J. C. Roeper, Oosterend; 2c fokker-eig. H. Tjepkema, De Waal; 3 fokker-eig. mevr. Du Porto, Oosterend; 3 fokker-eig. M. C. Veeger, Den Burg; E.V. fokker-eig. D. Wetenkamp, Oudeschild. Fa. K. Mantje zn., Oudeschild; 1e P. Verberne Oosterend; 2 G. Eelman, Oosterend. Rubriek 10a, viertal éénjarige ooien van een vader 1a tevens jeugdkampioen C. A. Com mandeur, Den Hoorn; 1b tevens reserve jeugdkampioen R. Eelman, Oosterend; 1c C. J. Commandeur, Oudeschild; 1d C. J. Hin, Oudeschild; 1e G. Eelman, Oosterend; If G. Bakker, Oosterend; 2a B.D.-bedrijf. Den Hoorn; 2b R. Eelman, Oosterend. ker-eig. R. Eelman, Oosterend. Rubriek 6c. schapen met ooi- en ram lam 1a fokker-eig. Gebr. Kooiman, Oos terend; 1b fokker-eig. Fa. K. Mantje Et zn., Oudeschild; 1c fokker-eig. Gebr. Kooiman, Oosterend; 1d fokker-eig. C. J. Hin, Oudeschild; 2a fokker-eig. C. J. Hin, Oudeschild; 2b fokker-eig. J. C. Roeper, Oosterend; 2c fokker-eig. J. C. Roeper, Oosterend; 2d fokker-eig. J. Lapij Den Hoorn; 3 fokker-eig. H. Kikkert, Den Burg; 3 fokker-eig. J. C. Roeper, Oosterend. Rubriek 6d, schapen met ooi- en ram lam la fokker-eig. Gebr. Trap, Oosterend; 1b fokker-eig. M. C. Veeger, Den Burg; 1c fokker-eig. C. M. Veeger, Den Hoorn; 1d fokker-eig. C. M. Veeger, Den Hoorn; 2a fokker-eig. M. C. Vee ger, Den Burg; 2b fokker-eig. C. M. Veeger, Den Hoorn; 2c fokker-eig. M. C. Veeger, Den Burg; 2d fokker-eig. M. C. Veeger, Den Burg; 3 fokker-eig. H. Tjepkema, De Waal. Rubriek 6e. schapen met ooi- en ram lam 1a fokker-eig. P. Verberne, Ooster end; 1b fokker-eig. P. Verberne, Oos terend; 1c fokker-eig. P. Verberne, Oosterend; 2a fokker-eig. K. Zuidewind, Oudeschild, 2b fokker-eig. P. Zijm, Den Hoorn; 3 fokker-eig. Mar. Witte, Den Hoorn; 3 fokker-eig. K. Zuidewind, Ou deschild; 3 fokker-eig. P. Zijm, Den Hoorn. Rubriek 8a, schapen met één ramlam 1a fokker-eig. C. A. Commandeur, Den Hoorn; 1b fokker-eig. W. Bakker MCzn., Den Hoorn; 1c fokker-eig. C. A. Commandeur, Den Hoorn; 1d fokker- eig. Gebr. Commandeur, Oudeschild; 2a fokker-eig. C. A. Commandeur, Den Hoorn; 2b fokker-eig. G. Eelman, Oos terend; 3 fokker-eig. M. Bakker Pzn., Den Burg; 3 fokker-eig. N. M. Bakker, Oosterend. Rubriek 8b, schapen met één ramlam 1a fokker-eig. G. Eelman, Oosterend; 1b fokker-eig. H. Kikkert, Den Burg; 2a fokker-eig. Gebr. Kooiman, Oosterend; 2b fokker-eig. M. D. Kuiper, Oosterend; 3 fokker-eig. G. Eelman, Oosterend; 3 fokker-eig. H. Kikkert, Den Burg; E.V. fokker-eig. H. Kikkert, Den Burg. Rubriek 8c. schapen met één ramlam 1a fokker-eig. M. C. Veeger, Den Burg; 1b fokker-eig. Fa. K. Mantje Et zn., Oudeschild; 1c fokker-eig. C. M. Veeger, Den Hoorn; 2a fokker-eig. J. C. Roeper, Oosterend; 2b fokker-eig. J. C. Roeper, Oosterend; 3 fokker-eig. Fa. K. Mantje Et zn., Oudeschild; 3 fokker-eig. M. C. Veeger, Den Burg; 3 fokker-eig. P. Zijm, Den Hoorn; E.V. J. C. Roeper, Oosterend. Rubriek 9, viertallen oudere ooien la tevens kampioen C. A. Comman deur, Den Hoorn; 1b tevens reserve kampioen C. J. Commandeur, Oude schild; 1c J. C. Roeper, Oosterend; 1d Vanaf het dak van het raadhuis zag onze fotograaf zo de ,jing" op het terras waar de rammen werden gekeurd Rubriek 10b, viertal eenjarige ooien van een vader 1a P. Verberne, Oosterend; 1b Fa. K. Mantje zn., Oudeschild; 1c P. Verber ne, Oosterend; 1d C. Hin, Oudeschild; 1e C. Verberne Et zn., De Waal; 2a Fa. K. Mantje Et zn., Oudeschild; 2b H. J. Smit, Den Burg; 2c J. C. Roeper, Oosterend. Rubriek 11a, viertal ooilammeren van een vader 1a C. J. Commandeur, Oudeschild; 1b Gebr. C. J. Commandeur, Oude schild; 1c C. J. Hin, Oudeschild; 2a G. Eelman, Oosterend; 2b G. Bakker, Oosterend; 2c W. Bakker MCzn., Den Hoorn; 2d W. Bakker MCzn., Den Hoorn. Rubriek 11b, viertal ooilammeren van een vader la P. Verberne, Oosterend; 1b Gebr. Kikkert, Den Burg; 1c C. J. Hin, Oude schild; 1d Gebr. Kikkert, Den Burg; 1e Fa. K. Mantje Et zn., Oudeschild; 2a J. C. Roeper, Oosterend; 2b C. Verberne Etzn., De Waal. Tien beste ramlammeren: 0365 C. A. Commandeur; 8168 W. J. Bakker; 412 C. A. Commandeur; 0433 C. A. Commandeur; 0435 C. A. Com mandeur; 0343 C. M. Veeger; 2651 P. Verberne; 0440 C. A. Commandeur; 9170 Qebr. Kikkert; 9167 Gebr. Kikkert. door Henk van Heeswijk. 8. Op haar beurt vertelde Nelie even- is van haar mislukte huwelijk. „Hij is een schooier, want hij schopte me zaak en het huis uit. De zaak, die or de helft ook van mij was. En 'kocht 'm later achter m'n rug. Hij is i jullie club en kreeg daardoor een c an, ergens in Den Haag. Kun jij er in it wat aan doen? Dat ik nog geld van 'e m krijg? Want hij heeft me bestolen, itwaar?" Majoor Schindler keek bedenkelijk, lar beloofde te zullen informeren naar - :rr Wim Koster. Hetgeen hij inderdaad ed. Maar toen hij hoorde, dat Koster n leidende functie had gekregen op t Departement van Volksvoorlichting Propaganda en dik was met figuren i bijvoorbeeld Max Blokzijl, besloot hij :h niet met de affaire te bemoeien, la de oorlog komt dat allemaal vanzelf orde", spiegelde hij het meisje voor. In als je geld nodig hebt, zeg je het mij lar", besloot hij lachend. „Krijg je het van mij". Ze knikte begrijpend. „Juist, dat ken ik. Met de gebruikelijke tegenprestatie zeker?" De man keek met welgevallen naar haar figuur. „Zo moet je dat niet noemen. Overigens, wat zou er tegen zijn? Je moet ook in deze dingen modern denken". „Dank je. Dan blijf ik maar liever ouderwets". Maar ze liet zich op den duur toch zoenen en als hij haar knuffelen vond ze het eveneens prettig. Tot ze op een avond met hem meeging naar zijn kamer en dacht: wat kan het me eigenlijk schelen? Het is alweer zo lang geleden, dat een man mé op alle mogelijke manieren liefkoosde. Franz is een fijne knul. Die nacht bleef ze bij hem. Na een paar weken volgde een tweede samen zijn en het beviel haar zo goed, dat ze inging op zijn uitnodiging en bij hem kwam wonen. „Het huis is groot genoeg voor ons beiden. Waarom zullen we samen niet gelukkig zijn?" vroeg hij en Nelie kon er niets tegenin brengen. Natuurlijk lekte de verhouding, die Nelie Ranzijn met een Duitse officier had uit. Op een zaterdagmiddag, toen de beide zusters in Purmerend waren, veegde Truus haar de huid uit, maar Nelie, lang niet op haar mondje geval len, keek haar zuster nijdig aan. „Dat is enkel de kift, omdat jij zoiets niet kunt krijgen. Dat is helemaal geen schande, want je hebt jezelf niet gemaakt, maar dan moet je niet gaan zedepreken. Is Franz minder omdat hij toevallig Duitse ouders had? Kan hij dat soms helpen? We houden van elkaar en gaan trouwen zodra de oorlog voorbij is. En Franz zeat. dat het niet lang meer zal duren". „Hij is onze vijand en als jij met de vijand heult, ben je een landverrader", weerlegde Truus, wit van woede. Maar dat imponeerde Nelie niet in 't minst. „Klets met je vijand; hij is een man en ik ben een vrouw. Mogen we alsjeblieft van elkaar houden. Hij is in elk geval niet zo'n schooier als Wim Koster, want hem zou ik niet terug willen, al was hij met goud behangen". „Ook al zo'n landverrader", wist Truus. „We krijgen ze well Wacht maar, tot de oorlog voorbij is, dan hangen we ze allemaal opl Die mooie officier van jou eveneens". Nelie haalde haar schouders op. „Allemaal onzin, 't Zal mij zwaar een zorg zijn wie er wint, als we maar weer vrede hebben. Franz heeft een mooi huis. Als er vrede is, gaan we trouwen en daar wonen. En dan mogen jullie komen. Hij heeft het beloofd". „Kijk jij maar uit, zus, want de Geallieerden gooien heel Duitsland plat. En ik hoop vurig, dat ze dat hele moffen- gebroed met wortel en tak uitroeien. Zodat we er nooit meer last van zullen hebben". Nelie keek haar zus verontwaardigd aan. „Dat klinkt wel erg christelijk, he? En dat uit de mond van een schooljuf op zo'n christelijke school. Van mij mag je de pot op met je gescheld op de Duitsers. Het zijn ook door God gescha pen schepsels, zus!" „Kinderen, kinderen", verzuchtte Trijnie, „houd er toch es mee op. Wat geeft die oorlog ons al een hoop ellende en moeten nu twee zusters ook al tegen elkaar opstaan?" „Nou, laat ze haar mond dan hou den", weerlegde Nelie. „Ik ga toch ook niet tegen haar zo te keer?" Maar toen in mei 1945 de Duitsers eindelijk de wapens neerlegden en Truus Ranzijn in Haarlem opgetogen met een oranje kokarde op haar bloes door de straten liep, was haar zuster al door de B.S. uit de woning van haar vriend, de majoor gehaald en naar de Koudenhorn gebracht, waar men haar en meinige andere jonge vrouw kaal schoor en uitschold voor moffengriet. Waar ze met onbedekt gemillimeterd hoofd op haar knieën rondjes moest maken op het kazerneplein, uitgelachen door de bewakers en B.S.-ers. En na afloop werd geslagen door fanatieke ex-koeriersters, die er tijdelijk fungeer den als bewaaksters voor de vrouwelijke landverraders. Bij Joop Biermans thuis werd over legd, hoe het nu met de school moest gaan. Laverman, die in de bezettings jaren als directeur op tactische wijze de school had geleid, was pensioengerech tigd en had enkele weken vóór de bevrij ding al laten doorschemeren, dat hij ermee wilde stoppen. „Ik laat jullie niet in de steek, vast niet, maar het bestuur zal wel een opvolger moeten zoeken. Tot de grote vakantie blijf ik, daarna moeten jullie het zelf maar zien te redden". Het lerarencorps was na de bevrijding opnieuw incompleet. Weliswaar bleef directeur Laverman nog tot de vakantie, maar Bart Ewijk was vanzelfsprekend gearresteerd en een lerares, die ook niet helemaal politiek betrouwbaar bleek te zijn, had men eveneens maar in arrest genomen. Zodat er twee vacatures wa ren, die de leraren zelf moesten waar nemen. Daarom ging juffrouw Ranzijn, die sinds kort „mpvrouw" Ranzijn heet ten want zo wilde de directeur het, opnieuw Engels doceren. Naast Neder lands en Geschiedenis. Het bestuur bekeek enkele weken na de bevrijding de situatie en plaatste een advertentie. Maar daar werd in het geheel niet op gereageerd. Nu bleek, dat er verscheidene leraren niet hele maal zuiver op de graat waren geweest in de bezettingstijd. Er was moeilijk aan behoorlijke leerkrachten te komen. Een in 1943 gehuwde lerares wilde tijdelijk terugkomen en toen een tweede adver tentie voor di-ecteur ook geen resultaat opleverde, besloot het bestuur iemand van het huidige corps aan te stellen. Maar wie? Het was Joop Biermans, die de voorzitter een tip gaf. „Waarom staren jullie zo op een directeur en nemen jullie geen directrice? In casu Truus? Ze bezit alle bevoegdheden en is bekwaam. Jong weliswaar, maar speelt dat een rol? Ik ben jaren ouder, maar accepteer haar onmiddellijk als mijn chef. Ik neem aan: de meeste mijner collega's, zo niet allen, eveneens". De voorzitter gaf deze tip door aan de andere bestuursleden. Mevrouw Ranzijn werd uitgenodigd haar opwachting te maken bij het bestuur en daar aangeko men, werd haar vriendelijk gevraagd of ze bereid was na de vakantie de heer Laverman op te volgen in zijn functie? Dus als directrice. Truus was volkomen verrast. Alles, wat ze gedacht had, maar dit allerminst. Daarom was ze wel even van haar stuk gebracht. „Hoe denken mijn collega's over uw voorstel? Heeft u hen al gepolst?" „Enkelen", antwoordde de voorzit ter. „Zij hebben geen bezwaar. En juichen uw benoeming zelfs toe". „Zo?" Truus keek verbaasd naar de heren. „Daar heb ik anders niets van gemerkt in deze dagen". De secretaris lachte fijntjes. „Ze hebben een zwijgplicht, mevrouw'L Na enig heen en weer gepraat deelde Truus Ranzijn mede, dat ze in principe de functie wilde aannemen. „Op voor waarde, dat mijn collega's allemaal achter me staan". (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 5