lad Zwaagdijk overwinning aan cheidsrechter te danken? Het laatste houvast Texelse Boys ongelukkig o tegen GSV (2-3) Uitslagen zaalvoetbal Programma zaalvoetbal Ongelukkig verlies voor De Koog Zeemacht 5-ZDH 3 8-0 Gyvo weer van start Teleurstelling voor ZDH: 1—1 tegen Sporting Oosterend 2 won verdiend van Wieringerwaard Loos brandalarm Royale overwinning voor ZDH 2 Goed spelend Oosterend verloor van A.L.C. (0—1) JKM, Oosterend en Casino aan kop in zaalvoetbal Jaarvergadering dam- en schaakclub FEUILLETON SDAG 12 SEPTEMBER 1978 TEXELSE COURANT PAGINA 5 'exel 1 heeft zijn eerste iswedstrijd tegen aagdijk met 2—3 verloren, gens Texel was dat verlies verdiend en in de eerste |ats het gevolg van heidsrechterlijke dwalin - i". e wedstrijd begon een kwartier te omdat de Zwaagdijk-spelers de hadden gemist. Texel startte de j met een straffe wind in de rug en nde al direkt grote druk uit op het agdijk-doel. Getracht werd de agdijk-doelman met afstandschoten asseren. Deze taktiek leverde suc- op, want na tien minuten kon de agdijk-keeper een dergelijk schot Louis Uriot niet onder controle en en Jan van Bennekom werkte jrugspringende bal het doel in. Nog vijf minuten later scoorde agdijk de gelijkmaker. De links an van Zwaagdijk ontving de bal, ens Texel in een duidelijke buiten- Dositie maar de scheidsrechter had liet gezien. De bal werd voorgetrok- en kwam bij de Zwaagdijk-ppits, n het strafschopgebied door Henk Klok onderuit werd gehaald. De idsrechter legde de bal echter op stip... Ondanks heftige protesten de Texelspelers, die de scheids ter op het buitenspel attendeerden, Sjaak de Lange Zwaagdijk kelijk op 1 1 brengen. Grimmig i deze bepaald niet in dank afgeno- gelijkmaker kreeg de wedstrijd een imig karakter. Texel knokte voor bal en dit ging nogal eens gepaard flinke overtredingen. Albert Hoven st zo'n overtreding bekopen met itslagen: iterdag 9 september 1978: fdeling Noordholland: inioren: C A3-Texel A2 0-6 l/aard Bl-Texel B1 2-1 B3-De Koog B1 3—3 i/V B5-Tex. Boys B1 1 -6 IC1-JVCC1 1-4 oog C1 -Texel C2 7—0 Boys Cl-Succes C2 9—0 C2-Tex. Boys C2 2—3 IC3-WGWC8 11-1 ndag 10 september 1978: Ie klasse KNVB: 1-Zwaagdijk 2—3 [deling Noordholland: -Sporting S. 1 1 Boys-GSV 2-3 -Oosterend 1—0 esluis-De Koog 1—0 12-Spartanen 2 1—2 4-Tex. Boys 2 0—2 il 3-Watervogels 3 4—2 erend 2-Watervagels 3 2—0 ivogels 4-Tex. Boys 3 3—2 2-Watervogels 5 3—0 lacht 5-ZDH 3 0-8 oog 2-Succes 6 1—5 inioren: zwart A2-Tex. Boys A1 0—3 il A1-HRC A3 9-1 smes: Boys 1-KGB 1 2-1 idelbert2-Tex. Boys2 12—0 een officiële waarschuwing. Nog voor de rust kwam Texel op 2—1. Klaas Dirk Koorn loste een ver schot dat de keeper niet klemvast kon krijgen en het was weer Jan van Bennekom, die de bal het doel inwerkte. Kort na de rust verdween Aad Blom met een knieblessure van het strijdtoneel en werd vervangen door André Keesom. Zwaagdijk begon Texel onder zware druk te zetten. Tot 20 min. na rust wist Texel stand te houden, maar toen kwam de gelijkmaker. Een ver schot van middenvelder Ursem belandde boven het hoofd van doelman Ipenburg op de lat en de terugspringende bal werd door de links buiten via Ipenburg ingeschoten: 2—2. Texel bleef goed tegenstand bieden en bleef met snelle tegenaanvallen ge vaarlijk voor het doel van Zwaagdijk. Hands? Toch was het Zwaagdijk, dat de volle winst naar zich toe trok. Klaas Dirk De uitwedstrijd tegen het sterke Oudesluis is door De Koog in de slotfase op ongelukkige wijze ver loren. Met nog 10 min. te spelen werd van de linkervleugel op doel geschoten. Laatste man van De Koog Peter Beerling, trachtte dit schot te stoppen, maar de bal sprong van ziin voet en rolde buiten bereik van keeper Dekker in eigen doel. In de resterende 10 min. zette De Koog alles op de aanval, echter zonder succes. In de eerste helft waren beide partijen aan elkaar gewaagd. Dat het hard ging, bleek wel uit de vele bles sures. Bij De Koog raakten Peter Beer ling en Richard Daalder gewond. Laatstgenoemde werd vervangen door Henk Dijkstra. Na een 0—0 ruststand werd het een rommelige tweede helft, vooral door het onzekere optreden van de scheids rechter, die na enkele lichte overtredin gen waarschuwde voor harde maatre gelen van zijn kant. Het duurde dan ook niet erg lang, of hij had 3 spelers geno teerd. Kees van Beek en Richard Brandsma van De Koog en J. van Drie van Oudesluis. Door het forse spel in de tweede helft werd er slordig gespeeld en werd het middenveld veelal overgeslagen. De Koog hield de verdediging goed dicht tot 10 min. voor tijd het ongelukkige doelpunt viel. ZDH 3 verloor met grote cijfers van Zeemacht. Tot de rust ging het uitste kend, maar daarna stortte het spel ineen. Belangrijke schuld aan deze ondergang hebben de spelers, die niet waren opgekomen, zodat ZDH met negen man moest spelen. Binnenkort beginnen de gymnastiek- en volleyballessen van de avmnastiek- en volleybalvereniging De Koog weer in dorpshuis De Kaaps-nol. Voor de deel name aan de eilandcompetitie volleybal kunnen nog enkele dames zich opgeven bij mevrouw Keijser, De Koog, telefoon (02228) 762. Nieuwe leden voor de afdeling gymnastiek kunnen zich tijdens de lessen opgeven, Zodra het lesrooster bekend is zal dit via deze krant bekend gemaakt worden. Koorn onderschepte een aanval van Zwaagdijk door de bal met de borst op te vangen. De scheidsrechter gaf ech ter een vrije trap wegens hands. Uit deze vrije trap kwam de bal bij de geheel vrijstaande spits De Lange, die met een hard schot scoorde: 2—3. In de slotfase ging Texel met man en macht in de aanval wat enkele hachelijke situaties opleverde voor het Zwaagdijk- doel, maar in de stand bracht dat geen verandering meer. ZDH 1 heeft zondag in de wed strijd tegen Sporting de zege op het laatste nippertje zien ontsnappen. In de allerlaatste minuut werd de voor sprong teniet gedaan en kwamen de bezoekers op gelijke voet: 1—1. Die aanvankelijke voorsprong was ongetwijfeld verdiend. Sporting was in deze wedstrijd duidelijk de mindere van ZDH. De Hoornders begonnen de strijd met de harde wind in de rug en waren steeds voor het doel van de bezoekers. Toen de Sporting-doelman was geslagen redde Dirk Krul. Tot grote vreugde kopte na 20 minuten Gijs Afman ZDH naar de 1—0 voorsprong. ZDH deed er alles aan om het verschil nog voor de rust te vergroten, echter vergeefs. Ook na de pauze maakte de thuisclub, uitstekend voetballend, een beste indruk. Er deden zich meerdere kansen voor. Tweemaal kwam de lat Sporting te hulp. De situatie was voort durend hachelijk. Nauwelijks had de scheidsrechter aangegeven dat de laatste minuut was ingegaan of het gelijkmakende doelpunt viel tot aller teleurstelling. Toch hebben de Zwaluwen reden om de naaste toekomst optimistisch tegemoet te zien. Er is prima strijd geleverd en in het bijzonder Wico Bakker blonk uit. Trainer Monsma is op de goede weg... Oosterend 2 heeft zondag een verdiende 2—0 overwinning behaald op Wieringerwaard 3. Met de rust was de stand nog dubbelblank, maar in de tweede helft kon Oosterend zijn voorsprong opbouwen. Gestart werd met een felle wind dwars over het veld, die het spel niet ten goede kwam. Mede hierdoor werd de rechtervleugel nauwelijks aange speeld en liepen de meeste aanvallen door het midden en over links, waar deze meestal door knap ingrijpen van de Wieringerwaard-defensie afgeslagen werden. Na de rust viel al spoedig het eerste doelpunt: een knap schot van Dirk van der Meer. Wierin gerwaard kwam toen gevaarlijk opzet ten wat keeper Doede de Vries diverse keren tot ingrijpen noodzaakte. Dankzij Klaas de Vries en goed opbouwend werk van Wim Huizinga wist Oosterend zich onder deze druk vandaan te werken. Het verlossende tweede doelpunt kwam echter pas vijf minuten voor het einde. Een dieptepass over rechts werd keurig door Theo Boom meegenomen, waarna hij de keeper knap omspeelde en de overwin ning veili stelde. In de nacht van zondag op maandag om kwart voor drie kwam het automati sche brandmeldingssysteem van het NIOZ in 't Horntje in werking. Dat was aanleiding voor groot alarm. De brand weer spoedde zich met drie wagens richting Het Horntje maar voordat zij daar arriveerden was al vastgesteld dat er geen brand was. Het alarmsysteem (dat reageert op verontreiniging van de lucht door o.m. rook) is waarschijnlijk in werking gekomen als gevolg van gas of damp in een van de vele vertrekken waar de „snuffelaars" van het systeem zijn opgesteld. Onderzoek zal daarover zekerheid moeten verschaffen. Texelse Boys heeft het tegen GSV nèt niet kunnen botwerlfën. De Boys startten tegen de harde wind en wisten in de eerste helft slechts sporadisch het GSV-doel te bereiken. Alles diende dus in deze periode ingesteld te worden op het voorkomen van tegendoelpunten, 'n opzet die slechts gedeeltelijk slaagde. Twee verdedigingsfouten waren oor zaak dat GSV met een toch wel verdiende 2—0 voorsprong mocht gaan rusten. Na 20 minuten spelen verzuim de W. Bakker de GSV voorstopper goed af te dekken wat hem in staat stelde met een snoeihard schot GSV een 1—0 voorsprong te geven. 10 min. later ging P. Duin in de fout wat prompt werd afgestraft en 2—0 betekende. In de 2de helft beperkte GSV, nu met de straffe wind tegen, zich tot defensief voetbal en waren daarbij af en toe zeer gevaarlijk. Goed keeperswerk voorkwam echter 'n grotere achterstand. De Boys konden daar slechts geforceerd aanvalsspel tegenover stellen met weinig goed uit gespeelde kansen. De schoten uit de tweede lijn bezorgden de GSV-doelman meer problemen. Op 'n prachtig afstandsschot van Jan Ziim had hij dan ook geen verweer en dat betékende 2—1 en was de strijd weer geheel open. Het aandringen van de Boys werd steeds heviger, vooral schoten van Nico Zoetelief en Gerard Boogaard bezorgden de GSV-doelman veel hoofdbrekens en hij had dan ook de lat en paal nodig om zijn doel schoon te houden. 'n Doelpunt viel wel, maar aan de kant waar het niet verwacht werd. 'n GSV-speler wist de Boys-doelman, zij het niet helemaal reglementair, de bal te ontfutselen en te scoren. Ondanks hevige protesten keurde de scheids rechter het doelpunt goed. In de reste rende 10 min. zat er voor de Boys niets anders op dan de aanval nog heviger in te zetten. Dit leverde 5 min. voor tijd het 2de Boys-doelpunt op, zij het via een strafschop wegens hands. P. Duin faalde vanaf de 11 meterstip nieU Het volledige Boyselftal, inclusief de keeper, trok nu ten aanval, 'n Schot van Jos Huitema suisde buiten bereik van de GSV-doelman over de kruising en op een schot van Richard Bakker greep diezelfde keeper grandioos mis maar zag tot zijn opluchting de bal net naast de paal buiten gaan. Ook deze keer draaide ZDH 2 goed, echter met het belangrijke verschil dat het nu een overwinning werd. Voor de rust vielen drie doelpunten: Tonny Waterman rondde een goede aanval met een mooie kopbal af. Peter Tijsen besloot een solo met een treffer en het was opnieuw Waterman die scoorde, zodat de rust met 3—0 inging. Ook na de rust drie goals: van Eef Trouwer- bach, Ben Bakker en Waterman, welke laatste dus een hattrick kon laten noteren. Oosterend heeft ook de tweede kompetitiewedstrijd met het kleinst mogelijke verschil verloren. Na een aantrekkelijke wedstrijd tegen A.L.C. uit Abbekerk moest SVO met een 1—0 nederlaag genoegen nemen. Ook nu beheersten de Oosterenders gedurende lange tijd de wedstrijd, maar steeds duidelijker komt naar voren, dat het maken van doelpunten een groot probleem blijft voor de Gortbuukers. Ook bij A.L.C. bleven de aanvallers onder de maat, maar door een fout van Doelman Koning wist A.L.C.-spits Albers de winst voor zijn ploeg veilig te stellen. Onmiddelijk na het begin trokken de Oosterenders het initiatief naar zich toe. Met goed lopende aanvallen werd het A.L.C.-doel onder druk., gezet. Vooral via Ger Plaatsman Hans Seitsma ontstonden gevaarlijke situaties voor het doel van de Abbekerkers. Door de ^harde wind en door slecht afwerken de Orerend-aanvallers kon uit fëje situaties echter geen voordeel ge haald worden. Ook ALC richtte voor rust aanvallend weinig uit, zodat de rust dubbel blank inging. Na rust speelde vooral Oosterend .W gninpw ^WSt sterker. Johan de Waard en Frits ïii9q lerl ocBpkker waren enkele keren dicht bij een doelpunt, maar toch was het ALC dat onverwacht de leiding nam. Een hoge voorzet werd door doelman Koning verkeerd beoordeeld. Via zijn vuisten en de lat sprong de bal voor de voeten van ALC-spits Albers, die geen fout maakte en beheerst inschoot. Na deze tegenvaller zocht de Oosterend-ploeg nog nadrukkelijker de aanval. Verdedigend werden daardoor wat meer risico's genomen, maar ALC kwam toch duidelijk in de problemen te zitten. Spannende momenten ontstonden toen Johan de Waard op links doorbrak, enkele verdedigers en de keeper omspeelde, maar vervolgens uit een moeilijke hoek in het zijnet schoot. Ook Frits Bakker kwam na goed aangeven van De Waard alleen voor ALC-doelman Groot, maar treuzelde te lang om deze kans te ver zilveren. Oosterend trainer Bep Vonk wisselde Gerard Legierse nog voor Ruud Daalder, maar ook deze ingreep had geen direkt resultaat tot gevolg. In de slotfase van de wedstrijd kwam de leeg gespeelde Oosterend-ploeg zelfs nog in moeilijkheden, maar de goede Oosterend-defensie stond geen doelpunten meer toe. o'-wsilrion, Na drie weken zaalvoetbal komt er enige tekening in de krachtsverhouding in de verschillende klassen. In de hoofd klasse heeft JKM wederom een grote overwinning behaald op Texelse Boys. De oud-Noordholland selectiespelers A. Vaars en L. Uriot speelden met JKM mee en Uriot had een groot aandeel in de overwinning met 4 doelpunten. Oosterend 1 en Casino wisten hun wed strijden tegen respectievelijk Dubbeldik 2 en Kompas in winst om te zetten, zodat de kop in de hoofdklasse gevormd wordt door JKM, Oosterend 1 en Casino die alle nog ongeslagen zijn. In de eerste klasse heeft Nioz 1 met grote cijfers (7—2) van Dubbeldik 3 gewonnen met hier als uitblinker G. Afman met 4 doelpunten. Door deze overwinning komt het Nioz-team op gelijke hoogte aan de kop van de rang lijst met FC Vergiet en Badhotel, dat JKM 2 van zich afschudde met 4—1. In de tweede klasse werden slechts twee wedstrijden gespeeld en deze eindigden in een gelijk spel, zodat er in de stand in deze klasse weinig veranderde. In de derde klasse zijn voorlopig twee teams met de beste resultaten, dat zijn Mok dat het Nioz 2 met 4—1 versloeg en Gempo dat Rab 2 met 4—0 naar huis stuurde. Beide teams zijn bovenaan de ranglijst van de derde klasse terug te vinden. Woensdag 6 september 1978: Reizenboetiek-Rab 1 3—3 Mok-Nioz2 4-1 Paal 9-Amro 1 1 Dubbeldik 2-Oosterend 1 1 —3 Nioz 1-Dubbeldik 3 7—2 Donderdag 7 september 1978: Kompas-Casino 2—4 De Spyker-Rabo 2—4 Oosterend 2-D.T. Smul 1—3 Texelse Boys 1-JKM 1 3—12 JKM 2-Badhotel 1-4 Vrijdag 8 september 1978: Texel vet. 2-Kikkert/Topido 2—3 Rab2-Gempo 0—4 Woensdag 13 september 1978: 18.30 u.: Dubbeldik 3-Texel B1 19.20 u: Kikkert/Topido-De Spyker 20.10 u.: Dubbeldik 1-Texelse Boys 1 21.00u.: Oosterend 2-Nioz 1 21.50u.: De Zwaan-Dubbeldik 2 Zaaldienst: Casino. Donderdag 14 september 1978: 18.30 u.: Texel veteranen 1-Jelleboog 19.20 u.: Texelse Boys 2-Oosterend 3 20.10 u.: Casino-Van der Meer 21.00u.: Oosterend 1-Kompas 21.50 u.: Badhotel-FC Vergiet Zaaldienst: Dubbeldik 2 Vrijdag 15 september 1978: 18.30 u.: Texel veteranen 2-Rab2 19.20 u.: Rabo-Nioz2 Zaaldienst: FC Knudde. De dam- en schaakclub van Ooster end start het nieuwe speelseizoen tradi tiegetrouw met een jaarvergadering die vrijdag 15 september om 20.00 uur zal worden gehouden in De Bijenkorf. Voor leden en nieuwe leden is het van groot belang op deze bijeenkomst aanwezig te zijn wil men de eerste competitieavond niet voor verrassingen komen te staan. Joor Henk van Heeswijk. iedere terreur en dwang, in een vrij Nederland proberen de aan ons toever trouwde kinderen gereed te maken voor de maatschappij. Met Gods hulp, want zonder Hem kunnen wij het niet". In het weekend reisde Truus naar Purmerend, waar ze op kalme toon aan haar ouders vertelde, benoemd te zijn tot directrice. „Vanaf 1 september heb ik de leiding. Een mooie promotie, vindt u niet?" Ze keek haar ouders blij aan. „Jazeker", teemde Trijnie, „maar ik wou wel, dat Nelie er ook weer was. Kun je niet wat doen, Trui? Zodat ze vrij komt? Wat is dat nou, zo'n meissie tussen al die mannen in een kamp? Dat is toch te erg? Dat geeft helemaal geen pas". „Ik zal wel eens zien", antwoordde Truus teleurgesteld. En ze dacht: ben ik daarvoor in het verzet geweest? Hoe vaak heb ik Nelie niet gewaarschuwd? Ik heb het altijd al tegen haar af moeten leggen. Ma heeft nauwelijks bgjangstelling voor mijn promotie, maar die moffengriet bezorgt haar wellicht slapeloze nachten. Freerk deed er nog een schepje bovenop. „Ja, jij als directrice, he? Dan heb je heel wat te vertellen. Mis schien kun je je invloed aanwenden en „Weten jullie niets anders?" haalde Truus verontwaardigd uit. „Nelie heeft het aan zichzelf te wijten, hoor, dat ze nu vastzit. Die komt wel een keer vrij. Maak je er niet zo dik over!" Waarop moeder Trijnie niet begrij pend haar grijze hoofd schudde. HOOFDSTUK 7 Na de bevrijding werd alles geleide- lijjk aan weer normaal. In september werd mevrouw Ranzijn plechtig geïn stalleerd als directrice van de Haarlemse Middelbare Meisjesschool, door de kinderen met gemengde ge voelens als zodanig geaccepteerd. Juf frouw Azijn is opeens onze nieuwe „dirk", dat kan wat worden I Maar er waren ook kinderen, die verder zagen en van oordeel waren, dat juffrouw Ranzijn, die nu mevrouw heette, in feite de beste van allemaal is en dan ligt het voor de hand, dat zij directrice werd in plaats van meneer Laverman. De taak, die Truus nu had, was heel wat verantwoordelijken Dat besefte ze terdege. Gelukkig had ze veel steun aan haar collega Joop Biermans, die na de bevrijding benoemd was als plaats vervanger van de directeur. Hoewel hij zelf gepolst was, ambieerde hem de lei dende funktie niet. Hoogstens als reserve, had hij er gekscherend aan toegevoegd. Zodat hij nu Truus Ranzijn verving, als ze onverhoopt afwezig was. Maar dat gebeurde zelden of nooit, want de nieuwe bazin was geluk kig altijd kerngezond en als ze al eens verzuimde, was het in haar kwaliteit als bestuurslid van de lerarenorganisatie. Want ook hierin was ze al kort na de bevrijding benoemd. Ondanks al deze successen voelde ze zich eenzaam en ongelukkig. Overdag, als ze werkzaam was in „haar" school, was ze tevreden en zag ze er op toe, dat alles reilde en zeilde, zoais het behoorde te gaan. Daar had ze vol doende afleiding. Ze bleef in de Neder landse taal doceren, maar voor geschiedenis was nu een andere leer kracht benoemd, want als directrice kon ze niet meer een volledige lesge vende taak op zich nemen. De schooldag vloog derhalve snel om. Maar de avonden en vrije dagen waren vaak een bron van ergernis en verve ling; van opstandigheid en piekeren over een oplossing om uit deze impasse te geraken. Vaak nam ze werk mee naar huis. Schriften, die nagekeken moesten wor- den. Of andere noodzakelijke schrif telijke taken. Maar daarmee kon je niet de hele avond of een woensdagmiddag en -avond vullen. Ze had nu een modern radiotoestel, een pathéfoon met platen, volop boeken, was geabon neerd op een paar tijdschriften en sinds kort een hobby: vreemde munten sparen. Daartoe ging ze af en toe eens naar een ruilbeurs en kwam dan terug met enkele exemplaren, die ze nog niet bezat. Een andere keer keek ze rond in haar overigens smaakvol gemeubileerde zitkamer. Ik bezit de nodige comfort, wist ze. Ik heb mooie grammofoonpla ten. Ik verdien nu een vorstelijk salaris en hoef niet op honderd gulden te kijken, als ik kleding wil kopen. Voor zover mijn onmogelijke figuur het nog enigszins toelaat, kan ik me modieus kleden. Vooral nu ik directrice ben, moet ik proberen me zo goed mogelijk te presenteren. Maar trots dit alles sloop de grauwe verveling en ontevredenheid als een schim rond haar in de lange avonden. Ze had een hond willen kopen, maar de kamerverhuurder wilde 't niet. Er is een schreeuwende woningnood, wist ze, dus ik moet blij en dankbaar zijn, dat ik zo'n mooie kamer heb, een eigen keu kentje, sanitair en een slaapkamer.Ik heb op mijn leeftijd meer bereikt dan mijn meeste collega's. Goed, ik heb daarvoor geleerd, gestudeerd, geblokt en gezwoegd om dit alles te kunnen bereiken. Dat is zo. Maar het brengt nu resultaten op. Eigenlijk moet ik gelukkig zijn, maar ik ben het niet. Ik ben direci trice van een christelijke, middelbare meisjesschool. Als ik het eerste uur les ■moet geven, open ik met gebed en het zingen van een psalm of gezang. Als ik aan de beurt ben, sluit ik in de gymzaal de week af met alle leerlingen en leer krachten. Of begin de maandagmorgen op de gebruikelijke wijze. Ik vraag God om kracht voor mijn werk. Waarom ben ik dan zo opstandig buiten dit werk? In de beslotenheid van mijn kamer? Mijn collega's hebben ontzag vor me, want ik ben hun baas. Voor het overige besta ik niet voor hen, behalve dan Joop. Maar die heeft zijn gezin, een schat van een vrouw en twee lieve kinderen. Ze hebben allemaal wat: een vrouw, een vriend, een verloofde. Of een man. Maar buiten mijn werk heb ik verder niets. Enkel de eenzaamheid. Niemand bezoekt me ooit, behalve als ze me nodig hebben. Ergens voor. Zoals in november. Toen twee bestuursleden van de Christelijke Vrou wenbond in een dorp nabij Haarlem haar kwamen vragen een lezing te willen houden over het christelijke, middelbare onderwijs. Goed, ze hield die lezing en kreeg er zelfs wat voor betaald. Plus een handdruk en een plasdankje. Om opnieuw terug te vallen in de vergetelheid. (wordt vervolgd

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 5