°exel won verdiend an West-Frisia L SDOB te Texelse E Het laatste houvast SDOB te sterk voor Texelse Boys (3—0) J Nu in -middenmoot lerde klasse Programma zaalvoetbal Uitslagen zaalvoetbal Cocker spanierzeer Goed' Wedstrijdprogramma Texel 1 Oosterend 1 aanvoerder hoofdklasse zaalvoetbal Tienertoerkaart en Kriskrasabonnement bij Spoorwegen Goede start 'Texelslag' Jeugddammen en -schaken begint vroeger Opnieuw verlies voor De Koog Voetbaluitslagen FEUILLETON Franse hangoor had succes 19 —DAG 19 SEPTEMBER 1978 TEXELSE COURANT PAGINA 5 It spelpeil van Texel be- zich in een duidelijk nde lijn. Vooral de eerste van de wedstrijd tegen r t-Frisia (Enkhuizen) lieten Texelaars goed en ;ief voetbal zien, on- dat Texel moest aantre- lim zonder Albert Hoven lessure), Aad Blom (ge- sd kuitbeen) en Jan van tekom (spierblessure). Uit goede spel van hun ver iers Douwe Dijker en us Bakker bleek dat Texel IN|pst de vaste basisspelers kan beschikken over iren, die met een gerust ingezet kunnen worden. wedstrijd kenmerkte zich door chtigheid en op de verdediging it optreden van beide ploegen. De speelde zich voornamelijk af op liddenveld, waar Texel zich wat Biever manifesteerde dan West- Vooral over rechts, waar nogal ruimte was, kon Texel via Rob >tap (sterk aan de bal, maar soms Oïstisch) en Gert Pansier, die vaak kon opkomen, gevaarlijk worden, zo'n situatie kwam de bal via een /an Gert Pansier bij de altijd aan- iare Louis Uriot, die net voorlangs >t. Na 15 min. spelen was het Uriot, die na een schitterende I Koog heeft ook in z'n derde wed- I, tegen MOC, met een nederlaag tegen moeten nemen. De Koog, Jan List en Richard Daalder ns blessures moest missen, te in de eerste helft toch een e indruk. MOC nam na een kwar- le leiding, nadat de Koger verde- g slecht reageerde op een voorzet, door een MOC-aanvaller alleen keeper Dekker verscheen. Tien later maakte De Koog gelijk via ard Brandsma, die een voorzet van Oudendag beheerst afrondde: or de rust zou het nog 2—1 voor i worden, ook weer na een af- itende houding van De Koog, van MOC gretig profiteerde. Jan ;er kreeg het harde schot niet vast, waarna de midvoor simpgl in tikken. Dit werd ook de ruststand, de tweede helft gaf MOC de toon en liep uit naar 4 1. Het 3e doel- werd van richting veranderd door Koger speler en was onhoudbaar Jan Dekker. Het vierde MOC- Dunt, een kwartier voor tijd, ont- d na een foutje van keeper Dekker, de bal van zich af liet springen, van een middenvelder van MOC teerde. In de resterende tijd ging Koog iets feller ten aanval, maar Ti niet verder dan een treffer van van Beek, die, een vrije trap van tbij inkopte. pass van Rob v.d. Stap de bal langs de keeper tikte en tergend langzaam het doel liet inrollen: 1—0. West-Frisia probeerde Texel onder druk te zetten, maar de Texel-verdediging speelde goed op de man en ook de correct keepende Charles Ipenburg was zeer attent. Na rust hetzelfde spelbeeld met een iets meer aanvallend West-Frisia, dat probeerde op gelijke voet te komen. Maar doordat het aanvallend nogal lang duurde en doorzichtig was, kon de Texel-verdediging steeds op tijd ingrij pen. Nadat Douwe Dijker vervangen werd door de verdienstelijk en fel debu terende A-junior Piet Smits was de organisatie op het middenveld plotse ling zoek. West-Frisia kreeg vijf min. voor tijd een kans, maar Gert Pansier redde voor Texel op de doellijn en daarmee eindigde deze, door scheidsrechter De Waard uit Alkmaar goed geleide wedstrijd in een verdiende overwinning voor Texel, dat nu in de middenmoot van de 4de klas beland is. Tex. Boys C2-HRC C4 3-3 ZAP C3-Oosterend C2 1 —5 HRC C5-Texel C3 0-3 Pupillen: Afdeling A: ZDH Al-Tex. Boys A2 2—0 Tex. BoysA1-Texel A3 0—1 De Koog A1-Oosterend A1 3—0 Cocksdorp A1-Texel A2 2—0 Afdeling B: Cocksdorp B1-Texel B2 2—1 Oosterend B1 -De Koog B1 4—2 Texel B1-Tex. Boys B1 3—0 Tex. Boys B2-Texel B3 0—2 Afdeling C: Oosterend C1-Tex. Boys C1 9—0 Texel C1-De Koog C1 3—2 Texel C2-ZDH C1 0-3 Zondag 17 september 1978: 4de klasse KNVB: Texel-Westfrisia 1 —0 Afdeling Noordholland: Berkhout-Cocksdorp 5—0 SDOB-Tex. Boys 3—0 MOC-De Koog 4-2 Geelzwart 2-Texel 2 2—1 SRC4-Texel3 5-0 Tex. Boys2-BKC3 0-2 DWOW 3-Oosterend 2 2-2 Tex. Boys3-Flevo4 3—0 Oosterend 3-Geelzwart 6 3—1 Texel4-SRC8 1-2 Junioren: Petten A1 -Texel A2 9—1 Dames: Alw. Forward 1-Tex. Boys 1 1—0 Tex. Boys2-Apollo '68 1 4—1 Zaterdag 16 september 1978: Afdeling Noordholland: Opperdoes 4-Oosterend (Z) 2 4-2 Junioren: Tex. Boys A1-W.Meer A2 6-1 WGW A3-T exel A1 2-5 Dirkshorn A1-Oosterenjd Al 1-6 Texel B1-VesdoB1 7-1 De koog B1-BKC B2 3-1 Oosterend B1-WGW B5 15-3 W.Vogels B2-Tex. Boys BI 2-6 ZAP C1-Oosterend C1 4-0 WGW C4-De Koog C1 2-4 Texel C2-Tex. BoysC! 0-22 De Boys werden tegen SDOB dooi trainer Aad Vaars met 'n behoudem concept het veld ingestuurd. Nie ten onrechte, want de SDOB'en hadden reeds twee overwinninger van resp. 11—1 en 13—2 op hui naam staan. Die opzet slaagdi gedeeltelijk, want door de straffi mandekking kreeg SDOB weinij ruimte om in het spel te komen Twee momenten van verslappini leverden echter evenveel doelpuntei op. Voor die tijd waren de Boys al zee dicht bij doelpunten geweest. Zi verscheen Kees van Heerwaarden al leen voor de keeper, maar schoot ne naast en Willibrord Bakkers inzet rold over de doellijn het veld weer in. Na 20 min. kwam SDOB op 1 —0 toei de rechtsachter vrij kon opkomen en u een afgeslagen corner kon scorer SDOB bleef hierna sterker en kree enkele kansjes via hun levensgevaarlijk spits, maar faalde in de afwerking. Vla voor rust werd het 2—0. Eén momer werd de dekking verwaarloosd, wat gevaarlijke situatie voor het Boys-dof door Henk van Heeswijk. De Boys werden tegen SDOB door trainer Aad Vaars met 'n behoudend concept het veld ingestuurd. Niet ten onrechte, want de SDOB'ers hadden reeds twee overwinningen van resp. 11—1 en 13—2 op hun naam staan. Die opzet slaagde gedeeltelijk, want door de straffe mandekking kreeg SDOB weinig ruimte om in het spel te komen. Twee momenten van verslapping leverden echter evenveel doelpunten op. Voor die tijd waren de Boys al zeer dicht bij doelpunten geweest. Zo verscheen Kees van Heerwaarden al leen voor de keeper, maar schoot net naast en Willibrord Bakkers inzet rolde over de doellijn het veld weer in. Na 20 min. kwam SDOB op 1 —0 toen de rechtsachter vrij kon opkomen en uit een afgeslagen corner kon scoren. SDOB bleef hierna sterker en kreeg enkele kansjes via hun levensgevaarlijke spits, maar faalde in de afwerking. Vlak voor rust werd het 20. Eén moment werd de dekking verwaarloosd, wat 'n gevaarlijke situatie voor het Boys-doel opleverde. Nico Zoetgelief kon tot twee keer op de doellijn redding brengen, maar was de derde maal kansloos. Na de rust was" er éénrichtingverkeer in de richting van het Boys-doel. Maar doelpunten ontstonden er niet, want de Boys-doelman was niet te passeren. Naar gelang de minuten verstreken kropen de Boys meer uit de verdediging om nog iets aan de achter stand te doen. Jos Huitema was in die periode het dichtst bij een doelpunt, maar zijn inzet werd vlak voor de doel-1 lijn door een verdediger onderschept In de blessuretijd scoorde SDOB toch nog. De Boys waren in gedachten al bij het eindsignaal, zodat een opkomende verdediger .zomaar" twee man kon passeren en ongehinderd aanleggen, wat 3—0 betekende. Het was een overwinning waarop niets valt af te dingen. SDOB beschikt over 'n zeer goed en sportief team, dat ongetwijfeld hoog zal eidigen. Voor de Boys was het positief dat ze goed partij konden bieden. Dit spel moet tegen mindere tegenstanders punten kunnen opleveren. Woensdag 20 september 1978: 18.30 u.: Rab 1-Texelse Boys2 19.20 u.: Kompas-De Zwaan 20.10u.: JKM 1-Kikkert/Topido 1 21.00 u.: Van der Meer-Oosterend 1 21.50 u.: De Spyker-Rab2 Zaaldienst: FC Vergiet Donderdag 21 september 1978: 18.30 u.: Jelleboog-Oosterend 3 19.20 u.: Amro-Texel veteranen 1 20.10 u.: D.T. Smul-JKM 2 21.00u.: Reizenboetiek-Paal 9 21.50u.: Gempo-Mok Zaaldienst: Badhotel. Vrijdag 22 september 1978: 18.30u.: Nioz2-Kikkert/Topido2 19.20 u.: Texelse Boys 1-FC Knudde Zaaldienst: Dubbeldik 3 Woensdag 13 september 1978: Dubbeldik 3-Texel B1 5—9 Kikkert/Topido2-De Spyker 7—2 Dubbeldik 1-Texelse Boys 1 10—1 Oosterend 2-Nioz 1 1—3 De Zwaan-Dubbeldik 2 6—1 Donderdag 14 september 1978: Texel veteranen 1-Jelleboog 2—4 Texelse Boys 2-Oosterend 3 3—1 Casino-Van der Meer 3—3 Oosterend 1-Kompas 7—1 Badhotel-FC Vergiet 2—6 Vrijdag 15 september 1978: Texel veteranen 2-Rab 2 6—5 Rabo-Nioz2 4—0 Op de internationale hondententoon stelling Brabo '78 te Antwerpen verwierf de zwarte Engelse cocker spaniel Hemony's Lilian van mevrouw G. A. Flapper-van Twisk het predicaat Zeer Goed, plaatsing 2, in de jeugdklas. Herfst Voor de herfstaanbieding kan men op de stations 4-daagse tienertoerkaarten krijgen wanneer men een zgn. CJP/NS- reduktiebon kan overleggen. De kaarten kosten dan f21,— (normale prijs f30, In dezelfde periode zullen 8- daagse kriskrasabonnementen 2de klas voor CJP-houders tegen afgifte van de CJP/NS-reduktiebon aan de NS-loket- ten verkrijgbaar zijn voor 760,— (nor male prijs 768, De te volgen procedure is hierbij als volgt: Het landelijk bureau voorziet de CJP- uifgiftebureaus van CJP/NS-reduktie- bonnen. (Voor de te onderscheiden abonnementen zijn 2 verschillende re- ruktiebonnen). De CJP-houder verkrijgt op vertoon van zijn geldig CJP bij het CJP-uitgifte- bureau een CJP/NS-reduktiebon voor een tienertoerkaart óf een -reduktiebon voor een kriskrasabonnement. Het CJP-uitgiftebureau vult op de CJP/NS-reduktiebon het nummer van het getoonde CJP in en geeft de reduk tiebon af. (Als CJP-nummer geldt hier het 6-cijferige nummer boven de pas foto, dus niet het computernummer", zoals bijvoorbeeld in de provincie Noordholland wordt gebruikt). De CJP-houder ontvangt op vertoon van zijn CJP èn tegen inlevering van de CJP/NS-reduktiebon aan een NS-loket een tienertoerkaart of kriskrasabonne ment met CJP-korting. (De CJP-houder vult zelf naam en adres in op de -reduk tiebon. De NS-beambte aan het loket draagt zorg voor de geldhandeling èn uitgifte van het betreffende abonne ment). De CJP-houder dient het CJP in de trein/bus tezamen met het abonnement (tienertoerkaart of kriskrasabonnement) te tonen. Door het gebruik van het CJP als identiteitsbewijs is het NS-identi- teitsbewijs niet nodig. De laatste dag van uitgifte van de CJP/NS-reduktiebonnen is 19 oktober 1978. Daarna kunnen eventueel reste rende bonnen worden vernietigd. 1. Het jaar 1946 begon met koude |en. Truus Ranzijn zwaaide opnieuw scepter in haar school, de lessen 'den weer op normale wijze gegeven, was al voor oudejaarsavond terug |aan naar Haarlem. Het dagelijks sur van haar zuster en vooral het ge- imieer over het verlies van haar d en verdere bezittingen weet je, het slaapkamerameublement bijna honderd gulden gekost heeft? Franz ik hebben het samen betaald. Ook tsie. Mooie wereld tegenwoordig gon haar zo de keel uit te hangen, dat op 29 december besloot terug te en naar Haarlem. Dan maar in m'n ritje oud en nieuw vieren. Dat deed ze. Op haar manier. Met ibollen, warme wijn, een plaatje, een kje sigaretten en nog meer wijn. Met n oliebol in de éne hand en een glas in in de andere, liep ze naar haar apkamer en bekeek zichzelf in de 'egelSpotlachend hield ze het glas ihoog: „Proost, mevrouw de direc- s, op je gezondheid. Verdorie, ja, dat is het enige waardevolle, dat ik aan m'n lichaam heb. Ik ben zowaar gezond. Vraag niet hoe het kan, maar profiteer ervan. Ervan profiteren.... laat me niet lachenl Hoe? Geen man, die me aan kijkt, laat staan begeerd. Er is ook niet veel aan me om te begeren". Ze duwde het restant van der oliebol in haar mond en trok vervolgens haar wollen vest los, zodat een deel van haar bovenlichaam zichtbaar werd. „Nee, mevrouw de directrice, het spijt me, dat ik het opnieuw moet constateren, maar u ziet er niet bepaald aantrekkelijk uit. 't Is, dat het me thuis met de paplepel ingegoten is, dus ik weet, dat je het zonde noemt. Daarom blijf ik netjes de eenzame Truus Ranzijn, nog nooit be roerd, door mannenhanden. Er is ook niet veel bijzonders te beroeren, he Truus?" Ze trok hafer rok een eind omhoog, zodat haar dijen zichtbaar werden. „Mag ik u voorstellen? Mijn on derstel. Het kan me dragen, omdat de rest navenant is". Met een ruk dronk ze haar glas leeg. „Proost, Truus, een heel Het eerste elftal, van S.V. Texel heeft voor de komende maanden de volgende wedstrijden op het programma: 24 sept. Valken-Texel 1 okt. Texel-EVC 8 okt. Spirit 30-Texel 22 okt. Texel-GVO 29 okt. WFC-Texel 5 nov. Texel-Spartanen 12 nov. KGB-Texel 26 nov. Grasshoppers-Texel. vol jaar ben je een net meisje geweest, helemaal niet met mannen op sjouw gegaan, om de eenvoudige reden, dat geen man je belangrijk genoeg vindt om je nader te onderzoeken. Keurig en maagdelijk ben je weer een jaar er door gerold. Maatschappelijk ben je met je negen en twintig jaren al tamelijk geslaagd, in vergelijking met je collega's bijzonder goed zelfs, maar dat is dan ook alles. Als directrice tel ik mee. Als Truus Ranzijn, die op ellendige momen ten hunkert naar een paar stevige mannenarmen om zich heen eg twee lieve lippen op de hare, tel je niet mee. Besta je zelfs niet. Vooruit, mevrouw de dirrek, je hebt oliebollen en warme wijn. Neem nog een glas en steek een sigaret op. Want een beetje verdoving heb je vanavond nodig. Ik kan moeilijk de straat op gaan om een man te zoeken, die met me wil feesten, want geen man krijg ik zo gek. Zelfs als ik zou zeggen: je mag met me naar bed en voor niks.je kunt nog geld toe krijgen, als je met me mee wilt gaan en me liefkozen, kussen, vertroetelen, dan zal ik deze oudejaars avond gelukkig zijn Ze schonk haar glas vol en dronk het opnieuw half leeg. „Alsjeblieft.... lieve God.... waarom ben ik zo lelijk? Waar om ben ik zo geschapen, dat ik verlang naar een man? En soms in mijn bed lig te hunkeren van verlangen? ledereen heeft wel een vri^id of een man of een ver loofde. De nieuwe lerares Engels heeft een vriend om voor te knielen, zo knap. Warom zij wel en ik niet?" Ze dronk haar glas leeg en stak een sigaret op. Naar het glas kijkend, knikte ze. „Prosit, Truus. Maar waarop ik In de hoofdklasse hebben zowel De Zwaan als Dubbeldik 1 hun wedstrijden tegen respectievelijk Dubbeldik 2 (6—1) en Texelse Boys 1 (10—1) gewonnen. Casino moest tegen Van der Meer een puntje laten liggen. De uitslag was 3—3. Oosterend 1 had een gemakkelijke avond met Kompas (7—1). Door deze uitslagen wordt de ranglijst aangevoerd door Oosterend 1 op de voet gevolgd door Casino, JKM 1, De Zwaan en Dubbeldik 1. Texel B1 heeft zich in de eerste klasse na twee nederlagen knap hersteld door met 9—5 van Dubbeldik 3 te winnen. De meeste doelpunten voor Texel B1 wer den gemaakt door Douwe Bootsma nl. 5 stuks. FC Vergiet nestelde zich samen met Nioz 1 aan de kop van de ranglijst door beide hun wedstrijd winnend af te sluiten ten koste van Oosterend 2 en Badhotel. Jelleboog wist zich door een overwin ning op Texel veteranen 1 aan de kop van de tweede klasse te plaatsen. In deze klasse heeft alleen Oosterend 3 nog geen puntje kunnen pakken. Deze keer werd verloren van Texelse Boys 2 met 3—1. In de derde klasse staat Rabo aan de kop met 5 punten uit 3 wedstrijden. Vrijdag werd Nioz 2 in een gemakkelijke wedstrijd verslagen met 4—0. Texel veteranen 2 heeft een krappe zege kunnen behalenn op Rab 2 van 6 tegen 5, zodat zij hun partijtje in deze afdeling aardig blijven meeblazen. moet toasten, weet ik niet, want ik bezit niets, waarop ik kan klinken met mezelf. Het kan me eigenlijk heel geen donder schelen...." Ze pakte het glas en dronk het achter elkaar leeg, het met een klap terugplaatsend op de tafel. „Geen éne donder... Voor mijn part krijgen alle mannen vanavond de kouwe koorts.... Ik kan er toch geen krijgen Weer naar de slaapkamer lopend, begon ze tegen haar spiegelbeeld te lachen. De spelden uit heur haar waren los geraakt; de pieken hingen rond haar gezicht. Uit haar losgeraakte lingerie zag ze de nieuwe, pas gekochte beha met opgevulde cups... Met een ruk trok ze het kledingstuk kapot en smeet het over de vloer. „Zo.... nu beri ik in natura.... en vind je het dan nog gek, dat er geen man naar je omkijkt, Truus Ranzijn? Je telt niet mee.... iedereen heeft van avond plezier en gijn en wat heb ik...? Verdomme nog aan toe, wat heb ik?" Toen de klokken in de stad twaalf slagen lieten horen en overal vuurwerk werd afgestoken, lag Truus Ranzijn, half ontkleed op haar canapé, met een vlekkerig gezicht van de tranen, die over haar wangen waren gelopen, haar roes uit te slapen. HOOFDSTUK 8 Tweemaal had Nelie Ranzijn een brief geschreven naar de heer Franz Schind- ler in Teine aan de Wupper, Landstrasse 74. Maar een antwoord was uitgeble ven. „Best mogelijk, dat ze hem ook opgesloten hebben", veronderstelde Freerk. „Tenslotte' was hij een officier. Bij de Nederlandse Spoorwegen kun nen houders van CJP-kaarten ook deze herfst weer gebruik maken van reduktie- regelingen betreffende de Tienertoer kaart en Kriskrasabonnementen. Deze speciale aanbieding geldt voor de perio de van 13 t§m 19 oktober 1978. CJP-houders waren dit jaar al eerder in de gelegenheid dergelijke kortingen te krijgen in de maanden april/met (lente aanbieding) en juni, juli en augustus (zomeraanbieding). En daar zijn de Geallieerden erg op gebrand". Nelie keek hen verbaasd aan. „Wat kan-ie voor kwaad gedaan hebben? Hij was een administratieve officier, die elke dag op het bureau zat. Wat kan hij voor kwaad gedaan hebben?" Freerk haalde de schouders op. „Nou bevelen ondertekenen, waardoor joden weggevoerd zijn naar gaskam- pen". „Dat was zijn werk helemaal niet. Hij had enkel met de legersterkte en zo te maken. Hoeveel voedsel ze moesten hebben en kleren en schoenen. En als ze met verlof gingen. Franz kon nog geen vlieg kwaad doen, waarom zou-ie?" „Vertel me dan maar eens, waarom hij niet antwoordt". „Ik weer het niet. Weet u, of in Duits land de post weer normaal functio neert?" „Denk van wel. Enfin, ik zou toch maar eens uitkijken naar een baantje. Je kunt toch niet altijd blijven zitten wach ten?" „O, als ik u in de weg zit, zegt u het maar, hoor. Dan smeer ik 'm wel", riep het meisje verstoord uit. „Je weet wel beter", antwoordde haar vader rustig. „Maar het is voor jezelf beter, dat je opnieuw aan het werk gaat". Begin februari reisde Nelie met de trein naar Amsterdam, 's Avonds keerde ze terug met de mededeling: „Ik heb een baan; ik ga weer serveren". „O". Freerk keek zijn dochter onder zoekend aan. „Waar?" „Bij Heck in de Reguliersbreestraat. Maandag ga ik beginnen". Dit is de witte Franse hangoor (voed ster) van de heer P. van der Molen die op de vorige week in Baarn gehouden clubdag van de Nederlandse Hangoor club nummer één werd bij het witte kleurslag en tevens het reservekam pioenschap behaalde. Ook de andere Texelse fokkers van Franse hangoren die dieren naar deze tentoonstelling hadden gestuurd, wer den met succes beloond. Bij de witte jonge rammen werd de inzending van mevrouw Rentenaar met 1 ZG gehono reerd en Arie Timmer haalde in deze categorie vier keer G. Een witte voedster van mevrouw Rentenaar kreeg F en de witte voedsters van Arie Timmer kregen resp. ZG en G. Drie witte voedsters van P. van der Molen kregen ZG. De speciaal voor de bondscompetitie opgerichte badmintonclub Texelslag, bestaande uit 6 leden van de badmin tonclub Texel, t.w. Margriet Reij, Nel Witte, Janny Zutphen, Edu Veenstra en Marius en Gerard Wine, startte afgelo pen zaterdag met bemoedigend resul taat de wedstrijden. De eerste ontmoe ting was tegen Oranje-Wit 6 uit Den Helder. Laatstgenoemde werd met een 7—1 nederlaag naar huis gestuurd. Er worden tijdens de competitie 2 heren- en dames enkels gespeeld, 1 heren- en damesdubbel en 2 gemengd dubbels. Alleen Edu Veenstra moest zich in zijn heren enkel met een miniem verschil in de 3e set gewonnen geven maar revan cheerde zich later in de mix met Nel Witte uitstekend door een overtuigende 2—0 overwinning op een Oranje-Wit gemend dubbel. A.s. zaterdag wordt uit gespeeld tegen een team van Zeemacht in Den Helder. In de vorige krant werd als aanvangs tijd voor het jeugddammen en jeugd- schaken 19.30 uur genoemd. Dit had moeten zijn: 18.30 uur. Juist met het oog op de vaak zeer jeugdige spelers heeft het bestuur van de damclub Texel en de schaakclub En Passant het aan- vangsuur extra vroeg gesteld. „Wat verdien je?" Ze haalde haar schouders op, „Vijf gulden. Maar aan fooien krijg je wel het vijfvoudige". „Vijf guldenl" riep Freerk Ranzijn verbaasd uit. „Wie werkt er tegenwoor dig nog voor vijf gulden in de week?" „Al het bedienend personeel, kelners en zo. We moeten 't hebben van de fooien". „Wel, je moet het zelf weten. In Purmerend kun je best weer in een winkel komen". „Jawel, me rot sappelen voor twee tienen in de week zeker? Mij niet gezienl" In Amsterdam beviel het werk haar aanvankelijk matig. De kwaliteit van diverse consumpties was in haar ogen niet bepaald eerste, terwijl het weekgeld dat ze haalde, ook niet om te gillen was. Desondanks bleef ze, omdat ze vooral met haar collega's goed overweg kon. Inclusief de chef. Geruime tijd reisde ze met de trein heen en weer, maar omdat ze vaak late dienst had en er dan geen vervoersmo- lijkheid naar huis was, besloot ze een kamer te huren in de hoofdstad. Pim, de chef, hielp haar er aan. Niet ver van de zaak, op een gracht nabij het Thor- beckeplein. Hoewel ze terdege begreep, wat Pim op de duur waarschijnlijk van haar wilde, deed ze net of ze nergens erg in had. Op haar vrije dag gebeurde het wel eens, dat hij aanwipte, een kop thee bij haar dronk of een borreltje. Dan liet ze zich liefkozen en zoenen, maar als hij meer wilde, zie ze beslist: „Nee. Ik ben zo goed als verloofd. Dus..." (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 5