Texel gaf tegen Valken voorsprong uit handen Het laatste houvast\ voetbaluitslagen TEXELSE BOYS BENUTTE KANSEN ONVOLDOENDE Opnieuw verlies voor ZDH ZDH 2-Zeemacht 4 2-1 Oosterend moeizaam naast Dirkshorn: 2—2 Winst voor dames Texelse Boys Cursus Algemene Basis Opleiding Oosterend 2 speelde gelijk tegen beter Wiron 3 Gehavend De Koog won van Kwadijk VZV 6-De Koog 2 2-2 Trainingsuren Tetak FEUILLETON DINSDAG 26 SEPTEMBER 1978 TEXELSE COURANT PAGINA 5 S.V. Texel heeft de kans la ten liggen om in Venhuizen twee punten aan z'n totaal toe te voegen. De 2—0 voorsprong die na 15 minuten spelen in de tweede helft werd bereikt, werd door een hevig offensief van Valken teniet gedaan en Texel kroop in de laatste minu ten zelfs nog door het oog van de naald. De wedstrijd Valken-Texel kenmerkte zich door twee ploegen die met grote inzet streden wat nogal wat vrije trappen opleverde en bij Texel verwon dingen. Bij Texel was Nico Schermer uit de ploeg gelaten, omdat Jan van Bennekom weer blessurevrij was. De eerste overtreding van Valken was voor Guus Zegel fataal, want met een ernstig uitziende knieblessure moest hij al na vijf minuten spelen het veld ver laten en kwam Nico Schermer hem ver vangen. Texel speelde de eerste helft behoudend met de bedoeling om in ieder geval een punt mee naar huis te nemen. Deze tactiek lukte goed, vooral ook omdat de Texel-verdediging door een konsekwente mandekking de spitsen van Valken volkomen lam legde. En als het toch gevaarlijk werd, hield doelman Ipenburg, die een heel goede wedstrijd keepte, z'n doel goed schoon. Na 30 minuten spelen mocht Gert Pansier op de helft van het veld een vrije trap nemen. De bal belandde hoog in het strafschopgebied van Valken en werd door de laatste man voor het hoofd van Louis Uriot wegge slagen. Afgekeurd Er was voor de scheidsrechter maar een beslissing mogelijk: strafschop. Louis Uriot belastte zich met dit karwei en scoorde, maar de scheidsrechter keurde de treffer af, omdat er met kluiten aarde was gegooid en liet de strafschop over nemen. Uriot hield zich rustig en scoorde opnieuw: 0—1. Texel hield de wedstrijd goed in de hand en kon met een voorsprong gaan rusten. Na de rust begon Valken aan een hevig offensief en Texel leek onder de voet gelopen te worden. Maar uit een van de tegenaanvallen ontving Louis Uriot uit een dieptepass de bal, omspeelde de keeper en scoorde 0—2. Texel was nog dicht bij een derde treffer. Uit een schitterende combinatie kon Jan van Bennekom inschieten maar de keeper tikte de bal tot corner. Valken bleef doordrukken en kreeg na 20 minuten spelen een strafschop omdat Gert Pansier de bal tegen z'n arm kreeg. Keeper Ipenburg stopte de strafschop schitterend. Even later was het wel raak toen de spits van Valken iets eerder bij de bal was dan Klaas Dirk Koorn en het leer langs Ipenburg tikte,: 1 —2. Benauwd Een minuut later stond Valken al op gelijke voet met Texel toen een hard schot via de onderkant van de lat doel trof: 2—2. Texel kreeg het heel moei lijk. Valken rook de overwinning en Texel kroop door het oog van de naald. Eerst schoot Valken tegen de paal en even later werd een doelpunt op advies van grensrechter Veenstra door de scheidsrechter wegens buitenspel afgekeurd. Bij Texel moest Douwe Dijker wegens een enkelblessure uitval len en werd vervangen door junior Paul Kruger. Zo eindigde deze voor het pu bliek aantrekkelijke wedstrijd in een gelijk spel en kreeg Texel dus waar het voor gekomen was: één punt. Dirkshorn is voor SVO uit altijd een moeilijk te bespelen team. Dit bleek zaterdag ook weer eens. De wedstrijd begon met snel voetbal wat resulteerde in kansen waarbij SVO iets dichter bij een doelpunt was. J. Oosterhof kreeg de bal vrij gespeeld en schoot hard op de paal. De aanvoerder van Dirkshorn bleek de gevaarlijkste man te zijn. Op het middenveld had Jan van Dijk de grootste moeite deze snelle man af te stoppen. In een snelle één-twee kon midvoor De Boer aanvoerder Rus in de gelegenheid stellen om te scoren: 1 —0. Dat SVO niet bij de pakken neer ging zitten bleek uit de inzet. Vooral de vleu gels Willem Peter van der Vis en Kees Oosterhof stichtten nogal eens paniek in de verdediging van Dirkshorn. Toch zou de stand tot de rust ongewijzigd blijven. Jaap Vlaming kwam in het veld voor Jan van Dijk. Waardoor er iets meer snelheid in het geheel kwam. Na tien minuten kreeg SVO een vrije trap, even buiten het strafschopgebied. J. Oosterhof werkte de bal over de verde diging heen, waarna Willem Peter van der Vis goed doorlopend kon scoren. Dit gaf moed en SVO zette door. De achterhoede van SVO onder leiding van Bep Vonk hield de boel dicht maar uit een vrije trap van Dirkshorn verkeek men zich op de snelle midvoor De Boer die de bal nog net aantikte waardoor deze keeper Rob Haak kansloos liet. Nadat Dirkshorn nog een buitenspel doelpunt scoorde (dat werd afgekeurd) kwam SVO mèt een slotoffensief en 5 minuten voor tijd kreeg SVO waar het hard voor gewerkt had. Een goede combinatie tussen Wim Jas en Dirk Trap resulteerde in een fantastisch schot en hiermee was het begeerde punt binnen. Zaterdag 23 september 1978: Afdeling Noordholland: Dirkshorn-Oosterend (Z) 2—2 Oosterend (Z) 2-Asonia 4 5—2 Junioren: Oosterend A1-Texel A2 12—0 Wieringermeer B1-Texel B1 0—1 Texel B2-Oosterend B1 0 11 ZDH B1-HRC B5 13-0 Texel Cl-Geelzwart C1 10—1 Oosterend C1-JVC Cl. 0-0 De Koog C1-Helder C3 4—1 Tex. Boys C1-WGW C4 9-0 Texel C2-Zeemacht C3 12—0 Flevo O-Tex. Boys C2 13-0 Oosterend C2-Succes C3 4—0 Texel C3-Geelzwart C2 0 1 Pupillen: Afdeling A: Oosterend A1-ZDH A1 2-0 Texel A2-De Koog A1 0 1 Texel A3-Cocksdorp A1 0—6 Tex. Boys A2-Tex. Boys A1 0—7 Afdeling B: De Koog B1-Cocksdorp B1 3—0 Tex. Boys 81-Oosterend B1 0—4 Texel 83-Texel B1 0—5 Texel B2-Tex. Boys 82 5—0 Afdeling C: De Koog C1 -Texel C3 3 1 ZDH C1-Texel C1 0-1 Tex. Boys C1-Texel C2 0—2 Zondag 24 september 1978: 4de klasse KNVB: Valken-Texel 2—2 Afdeling Noordholland: ZDH-Callantsoog Texelse Boys-Berkhout Waard '75-Oosterend De Koog-Kwadijk Texel 2-Blokkers 2 DWOW 2-Tex. Boys 2 Texel 3-WGW 5 Oosterend 2-Wiron 3 Watervogels 5-Tex. Boys 3 ZDH 2-Zeemacht 4 ZAP 6-Oosterend 3 VZV 6-De Koog 2 De eerste helft met de wind tegen zagen de Boys-dames geen kans hun Veldmeerderheid in doelpunten uit te drukken. Ze kwamen zelfs op achter stand door een strafschop die door AFC goed werd benut. In de tweede helft eenrichtingverkeer AFC-doel. Na een goed genomen vrije trap van Ineke Bakker-Zijm wist Ingrid Veeger de gelijkmaker te scoren. Uit een straf schop wegens hands scoorde Ineke zelf no. 2 en na een slechte uittrap van de AFC-keepster nam zij met een verre en hoge boogbal ook no. 3 voor haar rekening. Carolien Reij en Marry Bakker-Zijm hadden pech door beide op de paal te schieten. De Algemene Basis Oplei ding voor kader in de sportwe reld, die het afgelopen voor jaar zou worden gehouden, maar toen wegens te weinig deelnemers uitgesteld moest worden, gaat nu toch van start. De cursus die twaalf les sen plus een afsluitende avond omvat, begint meteen na de herfstvakantie op maan dag 23 oktober. In december wordt de cursus een paar we ken onderbroken, en op 29 januari is de afsluiting. De cursus is bedoeld voor iedereen die geïnteresseerd is in kaderfunkties in de sportverenigingen. Het is een alge mene opleiding die leidinggeven en sportgezondheidsleer omvat, en die door de Nederlandse Sport Federatie vereist wordt voor het volgen van meer gespecialiseerde opleidingen als jeugd leider of recreatie sportleider. Voor de Texelse sportverenigingen is het van belang dat de subsidies die worden gegeven voor de kosten van de sportleiders gekoppeld zijn aan het op leidingsniveau van deze leiders. Om voor de maximale subsidie in aanmer king te komen is minimaal een ABO- diploma vereist. cursus wordt gegeven door F Dros (leidinggeven) en Hans de Y sportgezondheidsleer). Het is n bedoeling dat het een cursus ir >e sfeer wordt met een één- ru rkeer van de docent naar de lee Van de cursisten wordt zeker ten eigen inbreng en veel zelf werkzaamheid verwacht. Dat betekent wel dat de cursist ook buiten de cur susavonden die ieder twee en een half uur duren, bezig zal moeten zijn met de stof en de opdrachten die hij krijgt. De cursus zal worden gegeven in het RSG-gebouw. Het inschrijfgeld bedraagt J45, Geïnteresseerden kun nen zich opgeven bij Piet Keijzer, p/a raadhuis kamer 303, telefoon (02220) 3041Diegenen die zich in het voorjaar reeds hebben opgegeven, krijgen nog bericht toegestuurd. Junioren: SRC A2-Tex. Boys A1 Texel A1-ZAP A2 Dames: Tex. Boys 1-AFC '34 2 WFC 1-Tex. Boys 2 2-4 1-1 2-1 1-0 1-1 3-1 3-3 0-0 3-0 2-1 0-2 2-2 4-0 16-0 3-1 6-2 Texelse Boys heeft tegen Berkhout een gelijk spel geboekt. De Boys lieten vanaf het beginsignaal blijken tuk op een overwinning te zijn. Ondanks de tegenwind werd gaandeweg met goed en snel samenspel een veldoverwicht opgebouwd. Ook de goed opkomende backs Nico Zoetelief en Han Pastoor stelden de Berkhout-achterhoede nogal eens voor een probleem. Er ontston den dan ook enkele goede scoringskan sen die echter zonder resultaat bleven. Zo verschenen F. de Grave en Han Pastoor alleen voor de keeper doch door goed uitkomen wist deze zijn doel voor doorboren te vrijwaren. Het laatste kwartier van de eerste helft wist Berkhout zich wat aan de druk te ont worstelen en mede door wat slordigheden in de Boys-achterhoede enkele gevaarlijke momenten te creëren. Doch ook hier bleef de keeper meester van het terrein. De gehele tweede helft werd hoofd zakelijk op de helft van Berkhout ge speeld. Al in de tweede minuut kreeg Han Pastoor, nu in de voorhoede geposteerd, door goed doorzetten een uitstekende kans de Boys op voor sprong te zetten, doch alleen voor de keeper, schoot hij vlak langs de voor de Boys verkeerde kant van de paal. Wat de Boys ook probeerden, het wilde niet lukken de overmacht in doelpunten uit te drukken. Bij een van de schaarse Berkhout-aanvallen liepen ze zelfs een achterstand op toen een van de Boysspelers de bal met de hand aanraakte. De goed leidende scheids rechter kon niets anders doen dan de bal op de stip leggen en van dit buiten kansje maakte Berkhout dankbaar gebruik. De keeper dook naar de goede hoek doch kon het harde schot niet keren. De Boys probeerden met alle macht de gelijkmaker te scoren maar deden dit over het algemeen te gehaast. Zo probeerde men het met verre schoten die echter niet zo goed richting hadden zodat de Berkhout keeper niet voor al te grote problemen werd gesteld. 10 minuten voor tijd kwam toch de gelijkmaker. W. van Heerwaarden mocht vanaf de zijlijn een vrije trap nemen. Hij deed dit schitte rend zodat de bal hoog in de verste hoek in het doel belandde. Een hard werkend Boys-team had meer verdiend maar zal in het vervolg de kansen beter moeten gaan benutten. De wedstrijd Oostérend 2 tegen Wiron 3 is geëindigd zoals hij begon, namelijk met de stand 0—0. Welis waar hadden de mannen van keeper Doede de Vries de meeste kansen gehad maar het veldspel van Wiron had een verzorgder uiterlijk. Kansen waren er in de eerste helft alleen als over links gespeeld werd, waar Dirk van der Meer in topvorm ver keerde. In de tweede helft was Ooster end iets agressiever, soms wel eens té hard. Dat resulteerde in meer aanvallen over rechts waar Theo Boom nog een paar kleine kansen onbenut liet. De achterhoede speelde o.l.v. Klaas de Vries goed. Alleen Gerrit Terwindt stond niet op zijn goeie stekkie. Deze plaats was ingenomen door Willem Keijzer die ondanks enige weken afwe zigheid een goede partij speelde. Keeper Doede de Vries heeft het ten slotte nauwelijks moeilijk gehad. S.V. De Koog heeft zijn eerste wint behaald in een thuiswedstrijd tegen Kwadijk, dat ook nog geen punten had. Bij De Koog ontbraken Richard Brandsma, Kees van Beek, Jo Plas en Peter Beerling. Ondanks deze afwezig heid speelde De Koog in de eerste helft een prima wedstrijd, maar er vielen geen doelpunten. In de tweede helft werd zeer nerveus gespeeld, vooral door De Koog. Kwadijk had veel pech met een hard schot, dat van richting veranderd werd. De kruising van paal en lat bracht echter redding voor De Koog. Na een kwartier kwam De Koog toch op 1 —0, uit een hoekschop van Jan List, die door Henk Dijkstra afgerond werd. Na dit doelpunt trok De Koog zich iets terug maar gaf Kwadijk hierdoor te veel ruimte. De Koog kreeg het steeds moeilijker, maar door goed keeperswerk van Jan Dekker en het slechte benutten van de kansen bleef de winst gehandhaafd. De Koog 2 haalde zijn eerste punt weg bij het bovenaanstaande VZV. Er werd door VZV keihard gespeeld, maar aanvoerder Daalder wist zijn mannen goed in toom te houden. Het eerste kwartier ging gelijk op, maar toen een goede uittrap van keeper Bonne belandde bij A. v. d. Wal, schoot deze op 25 meter afstand de bal langs de binnenkant van de paal: 1—0 voor De Koog. Vlak voor de rust wist VZV gelijk te komen. Daarna had VZV de wind mee, maar de verdediging bleef goed overeind. Harry Veldman was een goede vervanger voor Nowak. Een kwartier voor het einde kwam VZV toch op 1 —2 door een fraaie kopbal van de spits. Door hard knokken en goed samenspel maakte De Koog de gelijkmaker en kwam zelfs dicht bij winst. Weer is het ZDH niet gelukt om de volle winst binnen te halen. Het be zoekende Callantsoog won met 2—4 en hield aan de ontmoeting dus twee punten over. Met drie invallers spelend keek ZDH al spoedig tegen een 2—0 achterstand aan. De bezoe kers waren duidelijk de betere ploeg. In de tweede helft gaf ZDH echter opmerkelijk herstel te zien. De Hoomders kwamen na een 3—0 achterstand zodanig terug dat het voor het publiek toch nog een boeiend kijkspel werd. Binnen negen minuten greep Jan de Boer twee maal de kans om met een hard schot Kees Bakker te passeren: 0—2. Vijf minuten later verscheen Kees Hin alleen voor doelman Van der Meu- len maar tikte net langs het doel. In de 31ste minuut kopte De Graaf hoog op springend een corner in de touwen zodat de rust met 0—3 inging. Na de rust trok Callantsoog zich terug om de voorsprong te behouden. ZDH, dat een afmaker miste, bleef zonder succes tot een kwartier voor het eind Kees Hin de stand op 1 —3 bracht. En het werd 2—3 toen Henk de Ruyter even later een strafschop raak schoot. Er was volop spanning. Gijs Afman zag zijn inzet op het nippertje gestopt, een prachtige kopbal van Jan Commandeur ging via de vingers van de keeper en de lat over. Twee minuten voor het einde dacht iedereen aan de gelijkmaker. Jan Commandeur kreeg vrij op links een kans, maar zijn harde schot ging over de lat, en de bezoekers kropen door het oog van de naald. Een minuut later profiteerde Grosmeyer van de Zwaluw teleurstelling en bracht de eindstand op 2-4. Tegen een sterk jong Zeemacht-team heeft ZDH 2 de punten in een spannen de strijd thuis gehouden. In de eerste minuut nam ZDH al de leiding. Een Zeemachtman speelde verkeerd terug en passeerde zijn eigen doelman: 1—0. In de tweede helft kwam Zeemacht weer op gelijke voet. ZDH probeerde alles om de winst te pakken maar moest wachten tot 10 minuten voor het einde Dick Drijver inviel. Nauwelijks op het veld kopte Dick een voorzet schitterend in de touwen: 2 1. Door eeen grote ledentoeloop is Tetak genoodzaakt de speeltijden te verdelen. Woensdagavond van 18.30 - 19.30 uur en vrijdagavond van 20.00 - 21.00 uur zal getraind worden op diverse facetten van de tafeltennis sport. leder die zich serieus op deze sport wil toeleggen is dan welkom. Na deze trainingsuren is er nog volop gelegenheid vopor de recreatiespelers om een balletje te slaan. Ook de competitiespelers kunnen na de training blijven oefenen. Voor de recreatiespe lers zijn de speeltijden woensdags van 19.30 - 20.30 uur en vrijdags van 21.00 - 22.30 uur. De trainingen worden ge houden in sportzaal Ferrever aan de Emmalaan in Den Burg door Henk van Heeswijk. 23. Nadat men verschillende mensen gevraagd hadden naar de betrokkene, bleek tenslotte een dikke vrouw met een paar kleuters aan haar rok meer te weten. „Franz? Ach ja, die is terugge komen uit de oorlog, he? Maar hij is weggetrokken. Zijn huis was helemaal gebombardeerd: hij had niets meer. Ik meen, dat hij weer ingetrokken is bij Ilse. Daarmee was hij vroeger ge trouwd, maar is van haar gescheiden. Ilse hertrouwde, maar heeft haar man in de oorlog verloren. Ja, Franz zal nu wel voor de tweede keer met haar ge trouwd zijn. Hij woont in Dortmund, als ik me niet vergis. De straatnaam ben ik echter vergeten". ,,U weet dit allemaal zeker?", vroeg Nelie nog een keer op indringende toon. ,,lk bedoel dat hij hertrouwd is?" De vrouw knikte heftig. ,,We hebben bericht gehad. Zijn moeder en de mijne waren schoonzusters. In verre lijn ben ik eigenlijk familie van Franz. Zodoen de". Enkele minuten later hadden ze het dorp alweer achter zich. Nelie zat bedrukt voor zich uit te kijken. De man legde zijn hand op haar arm. „Vóór ik wegreed, gaf ik je al niet veel kansen, Liebchen. Het waren allemaal oorlogs beloften, maar daarna vergeten ze het. Steek een sigaret op; je hebt hem nodig". Die avond laat, terug in Amsterdam, sloeg ze eigener beweging de armen om zijn hals en kuste hem. „Dank je, Giep, voor wat je voor me deed. Heb een beetje geduld met me. Ik ik wil je te zijner tijd wel belonen". De man gaf haar op zijn beurt een zoen. „Ik heb geen haast, kind. Ik bel je wel es op. In het restaurant. O ja ik stuur iemand naar je toe, bij wie je rijden kunt leren. Over betalen praten wij later wel, snap je? En leg dat alstjeblieft niet verkeerd uit". Ze kuste hem nog een keer. „Je bept lief. Welterusten en tot ziens". Eind maart was Nelie weer een weekend thuis. „Ik ben aan 't lessen", verklaarde ze 's middags, toen ze thee zaten te drinken. „Autorijden leren". Trijnie keek haar verbaasd aan. „Maar me kind, je hewwe niet inse een auto!". „O, dat komt later wel. ledereen kan tegenwoordig autorijden. Het is erg gemakkelijk, als je een rijbewijs hebt, ook al bezit je zelf geen wagen". Freerk informeerde naar haar werk. „O", antwoordde het meisje, .„Het is een eerste klas restau rant waar ik nu serveer. We lopen alle maal in uniform. En we verdienen gelukkig behoorlijk, terwijl de werk tijden gespreid zijn. Dan heb je nog es een dag vrij, begrijpt u?" Zo eens in de zoveel weken kwam Truus ook een weekend naar huis. En het was haar de laatste keer opgeval len, dat haar vader er ouder en zorger- lijk uitzag. Toen ze op een vrijdagmor gen al bijtijds arriveerde de pinkster vakantie was die dag begonnen vroeg ze aan haar moeder: „Waar is vader?'" „Op de veiling. Daar werkt hij sinds kort". Truus zette grote ogen op. „De veiling? Welke?" „In de stad, me kind". „Waarom?" „Dat dat moet je zelf maar aan je vader vragen, me kind". Terwijl Truus rustig voor het raam zat te kijken, kreeg ze plotseling een vermoeden. De oudjes zullen toch geen geldgebrek hebben? Stel je voor en ik heb al die tijd niets gemerkt. Gewoon schandalig! Die avond kwam de aap uit de mouw. „We hebben nog wel wat geld, hoor, maar we teren in, kind", verdui delijkte Freerk. „Alles wordt duurder, dus de rente is niet meer toereikend om er redelijk van te leven. En ik kon die baan krijgen. Het betaalt niet slecht en zodoende kunnen we weer wat sparen". Ze dacht: in feite is het onze schuld. Van Nelie en mij. We vallen hier op gezette tijden maar binnen, alsof het hier de zoete inval is, waar het niet op kan. En betalen nauwelijks iets. Nemen hoogstens koek, snoep of een bloeme tje mee. En voor vader sigaren. Nelie zal al die tijd, dat ze thuis was, nadat ze uit het kamp kwam, ook wel geen cent hebben gegeven. Haar portefeuille voor de dag halend, pakte ze enkele biljetten er uit en legde die op tafel. „Met dat werken op de veiling houdt u op, vader, dat is niks meer voor u op uw leeftijd. En ik stuur u maandelijks wat geld. Ik verdien voldoende en kan best wat missen". Freerk Ranzijn protesteerde, maar Truus schoof resoluut het geld naar hem toe. „Geef het dan maar aan moeder, die zal 't best kunnen gebruiken. Verder wil ik er niets meer over horen. Jullie hebben mij in de gelegenheid gesteld te leren; het wordt hoog tijd, dat ik nu eens in klinkende munt mijn dankbaarheid daarvoor be toon". De dag na Pinksteren bracht Freerk Ranzijn zijn oudste dochter naar de trein. Op het tochtige perron, waar ze stonden te wachten op de stoomtrein uit Hoorn, zei Freerk: „Dank je wel, Truus. voor dat geld. Maar het hoeft niet elke maand, hoor". „U krijgt elke maand wat van me. En hou maar zo gauw mogelijk op met dat gesjouw op de veiling. Dat is niks voor u. Ga maar weer lekker op uw gemak grasduinen op het erf, in uw tuintje en fijn samen met moeder koffiedrinken, he?" Hij antwoordde niet, maar aan zijn gezicht kon ze wel zien, dat het voorstel van zijn dochter hem bijzonder leek. Per brief liet Truus Ranzijn aan haar zuster in Amsterdam weten, hoe de financiële toestand thuis was. „Ik stuur voortaan iedere maand vijftig gulden naar de oudjes; als jij dat ook doet? Mij dunkt, dat dit toch wel onze plicht is. Of niet soms?" Nelie las de brief en mopperde. Vijftig gulden! Elke maand twee briefjes van vijf en twintig! Dat is een rib uit m'n lijf en ik ben aan 't sparen voor een wagentje. Ik stuur voorlopig de helft, hoor; meer kan ik niet missen. Zo vaak kom ik ook niet thuis. In deze tijd reed ze twee keer per week een uur in de leswagen van een zakenrelatie van Giep van der Poorten, waarin ze al spoedig een zekere vaar digheid eigen werd. En toen Nelie op een avond met Giep een tochtje maakte in de omgeving van de stad, stopte hij opeens aan de kant van de weg en stapte uit, een uitnodigend gebaar makend naar het stuur. „Nou jij. Ik wil eens zien, of je vorderingen hebt gemaakt". Nelie keek geschrokken naar het stuur van de grote Mercedes. „Dat. dat durf ik niet, hoor! Die dure wagen! Als ik nou 's een ongeluk krijg?" Hij duwde haar naar de andere zit plaats en nam naast haar plaats, het portier dichttrekkend. „Onzin, je kunt rijden, dat weet ik van mijn vriend Kees. Hij lest je. Je hebt het in je vingers, zegt hij". Langzaam trok ze op en omdat de man haar prees, kreeg ze al gauw haar zelfvertrouwen terug. Na een poosje reed ze rustig en secuur, geen enkel risico nemend. Giep knikte tevreden. „Kees heeft gelijk", beaamde hij; „je hebt er feeling voor. Ik ben niet gek op vrouwen achter 't stuur, maar naast jou zit ik rustig. Hij moet je examenpa pieren maar in orde gaan maken". In het voorjaar van 1948 deed Nelie examen en slaagde onmiddellijk voor theorie en praktijk. Waarna ze opgeto gen Giep telefonisch probeerde te bereiken, maar hij gaf geen gehoor, dus was hij waarschijnlijk op reis. Pas in het weekend kon ze hem het heuge lijke nieuws meedelen. Hij feliciteerde haar en nodigde Nelie uit het ergens te gaan vieren. Maar dat was niet mogelijk. „Ik heb vanavond en morgenavond late dienst, meneertje; dat moeten we daarom maar uitstel len". (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 5