AGEND4 FILM „The driver" in City ganger Recht in eigen hand Munitie onschadelijk gemaakt Zon, maan en hoog water Blunder van P. Kooiman Uitnodiging Huisvrouwengymnastiek Koersen vreemde valuta odtroQooooo(- Filmganger-prograr Opbrengst Beatrixkolli FAMILIEBERICHTEN Programma Eilandcompetitie Aanrijding Ans Roeper nam afscheid van „De Kleppertjes" Dammen en schaken Den Burg I J. Maas, levensmiddelenbedrijf b.v. Trainingsveld ZDH in slechte staat Gehavend E.P. 1 in moeilijkheden „En Passant" bondsprogramma Iff PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 29 SEPTEMBER jr Donderdag t/m maandag „The driver". Het verhaal speelt zich in deze tijd af. De driver (Ryan O'Neal) is de allerbeste bestuurder, die je krijgen kunt. Zijn werk om met vlucht-auto's te rijden is een toonbeeld van vakman schap. De detective (Bruce Dern) is het neusje van de zalm bij de politie, nie mand die hij pakt ontsnapt. Behalve de driver. Als de driver weer een klusje heeft ligt de detective in een hinder laag. Doch de driver heeft reeds een alibi verzonnen en is hem dus een stapje voor. Door middel van zijn con tactpersoon, de „connection" huurt de detective een mysterieus jong vrouwtje, de player (Isabelle Adjani), om de driver een loer te draaien. Gefrustreerd door de drivers onderneming zet de detec tive een val voor hem op, door een kraak te zetten met onderwereldfigu ren, die hij achter de hand heeft. Ze gaan vrijuit als ze de driver voor het karweitje kunnen krijgen en hem op deze wijze als op een presenteerblaadje in handen van de detective spelen. De Dinsdag 3 oktober 1978: Veld A, heren: 18.30 u.: Molenkoog-Dros' Bakkerij D. Hoogendijk 19.10 u.: Texelstroom 1-Smash '68 G. Pansier 19.50 u.: Gr. Slock 1-Timmers Bak. J. Krotje 20.30 u.: Jozefschool-Teso Marsdiep C. Kossen 21.10 u.: Strendsend-De Rog J. Driehuis 21.50 u.: Gr. Slock 2-Verpleeghuis N. Roeper Veld B, heren: 18.30 u.: Pado-Rijkswaterstaat J. Wessels 19.10 u.: Bakkers IJzerh.-Teso Texelstr. J. Hoogerheide 19.50 u.: Texelstroom 2-Oude Ulo D. Kooiman Veld B, dames: 20.30 u.: Garage Kikkert-Smash '68 A. Joosten 21.10 u.: Molenkoog-Nokanto P. Keijser 21.50 u.: Expert-Fam. Witte M. v. d. Wetering Veld C, dames: 18.30 u.: Gyvo Mets-Modeh. Beekman Lois 19.10 u.: Lois-Dros' Bakkerij Gyvo Mets 19.50 u.: Jozefschool 1-Garage Dros Dros' Bakkerij 20.30 u.: Strendsend-Bremakker P. Witte 21.10 u.: Verpleeghuis-Jozef school 2 M. van Diesen 21.50 u.: Vopoda SRV-Gr. Slock 2 T. Giling Wegenis ruimtegebrek wordt de aangokondigde scheidsrechterscur- sus uitgesteld tot een nader te be pa- confrontatie is in volle gang. De driver accepteert de uitdaging. In een serie ,,cross-and-double-cross" manoeuvres maakt de driver een hachelijke rit, echter zonder één schrammetje op te lopen. In tegenstelling tot de bende leden, die het niet overleven. Dan staat hij oog in oog met de detective Toegang 12 jaar. Keukenhandelaar Arie van der Vis heeft zich dinsdag met vijf van zijn medewerkers toegang ver schaft tot een woning in De Koog om daar een keuken ter waarde van f21.000, te demonteren en af te voeren. De bewoner van het huis had de keuken bij Van der Vis gekocht maar nooit betaald. Omdat in verband met schulden een be slag op de kooppenningen" was gelegd, zag het er naar uit dat de keuken met de woning zou worden verkocht, waardoor de keuken niet meer te achterhalen zou zijn en het ook zeer twijfelachtig was of Van der Vis nog een belangrijk deel van het verschuldigde bedrag zou van gen. Omdat de bewoner niet thuis was, drong de ploeg van het Keu kencentrum binnen door een raampje te verwijderen. Tijdens de aktie werd door een onbekende de politie gewaarschuwd. Deze arri veerde op het moment dat een schilder het raam alweer aan het herstellen was. Er werd proces verbaal opgemaakt. Volgens Van der Vis had de betrokken Koger hem wel opdracht tot verwijdering van de keuken gegeven. De vrijdagnachtvoorstelling is weer van het bekende niveau: „Meisjes die alles slikken". Twee jonge mannen gaan met de auto op de boemeltoer. Wat ze onderweg aan vrouwelijk en willig schoon tegenkomen gaat mee en onderweg wordt veel van de natuur ge noten. Interessant wordt het als het onderweg mogelijk blijkt een meisje in te ruilen voor een nieuwe gezellin. Ook de man die de ruil toestaat blijkt uitermate tevreden en amuseert zich kostelijk met zijn nieuwe speelgoed. Na veel plezier belanden onze helden op een sex-party van de High Society. Hier doen ze een geheel nieuwe erva ring op, n.l. dat geld totaal geen rol speelt als het er om gaat een nieuwe erotische vrouw in te palmen. Toegang 16 jaar. Instructrice Ans Roeper heeft na zes jaar afscheid genomen van pony club De Kleppertjes. Ze wil zich in de paardensport verder ontwikkelen en dat is slechts mogelijk op het vaste land. Zaterdag werd ter gelegenheid van het afscheid oen spelletjesmid dag gehouden. Het geven van ponyrijles is niet mak kelijk. Men heeft niet alleen met de pony en het kind maar ook met de ouders te maken. Vakbekwaamheid al leen is onvoldoende. Aanvoelen van de situatie waarin het kind zich bevindt en het tactisch kunnen omgaan met de ouders is onmisbaar. Ans Roeper heeft in de afgelopen zes jaar bewezen dat ze mede door het bijdragen van zelfdisci pline de kinderen tot sportieve resul taten kan brengen. Onlangs versloeg het Texelse achttal de kampioen van Noordholland. Ook als instructrice bij het aangespannen rijden was Ans Roeper actief en succesvol. Op het deze zomer gehouden concours hip- pique commandeerde ze het carroussel- rijden en deed ook nog mee aan het springconcours. Ans Roeper heeft een normale dagtaak als onderwijzeres in Breezand en moest zich dus grote offers getroosten om haar taak voor de ponyclub te vervullen. Ans Roeper laat een bloeiende en enthousiaste club achter, bestaande uit ruitertjes die een goede basisopleiding hebben gehad. De andere instructrices, bijgestaan door enkele Waddenruiters, zullen de taak van Ans Roeper voort zetten. Op de hoek Buurtje-De Houtman straat deed zich dinsdagmiddag een aanrijding met materiële schade voor. De op het Buurtje rijdende Mercedes van G.S. raakte de uit de De Houtman straat komende Opel van T.G. Beide voertuigen kregen plaatschade. In de duinen ter hoogte van paal zeven heeft de Mijnopruimingsdienst van de Marine een hoeveelheid explo sieven opgeblazen die de laatste tijd op allerlei plaatsen langs de Texelse kust zijn gevonden. Er zaten twee brisant- granaten bij, een 40 mm granaat, drie markeerders, een tiental 20 mm patro nen, een vuurpijl en een ontsteker voor een mijn. De zpn komt 1 oktober op om 6.40 uur en gaat onder om 18.18 uur; 4 oktober op om 6.45 uur en onder om 18.11 uur. Maan: 2 okt. N.M.; 9 okt. E.K. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 29 sept. 7.06 en 20.01 Zaterdag 30 sept. 8.07 en 20.35 Zondag 1 okt. 7.57 en 20.40 Maandag 2 okt. 8.41 en 21.19 Dinsdag 3 okt. 9.22 en 21.53 Woensdag 4 okt. 9.58 en 22.25 Donderdag 5 okt. 10.28 en 22.56 Vrijdag 6 okt. 10.59 en 23.26 Zaterdag 7 okt. 11.30 en 23.58 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. C. Vinke verzuimde tegen P. Bake laar de remise, maar revancheerde zich tegen J. Vinke. F. Mosk had weinig moeite met G. Blom en speel de goed af. P. Kooiman raakte wel wat in moeilijkheden, maar zo vra gen blijft voor hem een blunder. len datum. ^Illllll'llllllll^llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll^ s In plaats van kaarten Aan alle relaties, vrienden, buren en kennis sen, kortom aan alle Texelaars. Mede namens mijn vrouw en zoons heb ik het genoegen u uit te nodigen voor een receptie op dinsdag 3 oktober a.s. van 16.00 tot 18.00 uur. Wij hopen dan samen met u de feestelijke heropening te vieren van onze zaak. Ons levensmiddelenbedrijf is namelijk uitge breid van 250 naar 475 vierkante meter, waarin onze ambachtelijke slagerij een belangrijke plaats inneemt. Uw aanwezigheid gesteld. wordt bijzonder op prijs s Hoogachtend, f Gravenstraat 15, Den Burg, Texel, g iiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii]iiiiniiiiiiiiiiiiiiiifliiiiiiiiiiiiiiiM C. Vinke-P. Bakelaar 0—2 F. Mosk-G. Blom 2—0 G. Dros-J. van Heerwaarden 0—2 C. Vinke-J. Vinke 2-0 J. Hooijberg-P. Kooiman 2—0 Succes Terpstra en Comelissen Bij de schakers verrasten Terpstra en Cornelissen sterker geachte tegenstan ders. J. van Heerwaarden bleef op het goede pad, J. Dros moest alle zeilen bijzetten om de remisehaven te berei ken. K. J. den Haan brak opnieuw af na remiseaanbod geweigerd te hebben. J. Witte verdedigde zich uitstekend tegen een materieel sterkere De Bruin (2 pionnen toren tegen loper toren pion). P. Bergman ging binnen 20 zetten ten onder tegen Bakker, Chris Kuip stond ook heel snel op verlies, terwijl Elzinga zijn tweede nederlaag moest slikken. Het jeugdduel in B werd in het voor deel van Joop Rommets beslist. Uitslagen A. Terpstra-G. van Es 1—0 F. van Tatenhove-P. Cornelissen 0—1 J. Hoogerheide-H. Elzinga 1—0 N. Witte-Joop Rommets 0—1 N.v.d. Heijden-J.v. Heerwaarden 0—1 Van Riemsdijk-E. de Visser 0—1 J. Vlaming-Chr. Kuip 1—0 Arjan Bakker-Jeroen Rommets 1 —0 C. Witte-L. van Aalderen 0—1 P. Bergman-A. Bakker 0—1 Donderdag 28 september In het Polderhuis houdt het Waterschap Texel de openbare vergadering van hoofdingelanden; 20. OOuur. Klaverjasclub De Zwaan heeft in ,,De Zwaan" een ledenvergadering; 20.00 uur. Vanaf 20.00 uur wordt in De Raadskelder postzegelruilbeurs gehouden De commissie ruimtelijke ordening verga dert in het raadhuis, aanvang 20.00 uur. Zaterdag 30 september Op het land van „Padang" aan de Li- mietweg in Eierland beginnen om 11.00 uur de Noordhollandse ploeg- kampioenschappen. Zondag 1 oktober Van 12.00 - 19.00 uur worden in Bow ling De Koogel te De Koog top-bow- lingwedstrijden gespeeld. Maandag 2 oktober In ,,De Poort" achter de Gereformeer de kerk te Den Burg spreekt Johann Lundt over de verdrukking van de kerk in Rusland; 20.00 uur. VASTE DATA: Spreekuur B. en W.: Burgemeester maandags van 10.00 - 11.00 uur, wethouder Westdorp donderdags van 14.30 - 15.30 uur, wethouder Nauta maandags van 10.30 - 11.30 uur en wethouder Van der Kooi vrij dags van 10.30 - 11.30 uur. Iedere maandagavond om 20.00 uur heeft het Texels Vrouwenhuis bijeen komst in de Oude Ulo aan het Schil derend. Bij het clubhuis van Scouting Texel (Bernhardlaan 147) kan dagelijks oud papier worden gedeponeerd in de daar opgestelde container. Oud papier ten bate van gymnastiek vereniging Oosterend kan altijd wor den bezorgd onder het afdakje van de voormalige brandweerkazerne aan de Achtertune te Oosterend. Bejaardenzang iedere woensdagmid dag 15.00 uur in de Hollebol aan de Burgwal. Elke donderdagmiddag van 15.00 - 16.00 uur wordt in 't Skiltje bejaarden- gymnastiek gegeven. Ingaand dinsdag 3 oktober gaat de huisvrouwengymnastiek wer van start, van 9.30 - 10.30 uur in de Ferrever-zaal aan de Emmalaan onder leiding van Han Brusselaars. Ook nieuwe leden zijn welkom. Het trainingsveld van sportvereniging ZDH in Den Hoorn verkeert in zeer slechte staat. Verschillende spelers hebben geklaagd over verstuikte enkels. Het ZDH-bestuur rekent er op dat iedereen desondanks ijverig blijft trainen en zal pogen het euvel in samenwerking met gemeentewerken te verhelpen. Met invallers voor Vitalli en De Bruin moest En Passant 1 zaterdag tegen MSC 3 aantreden. Het werd een slechte start van de bondscom- petitie. De heer Speets (voorzitter MSC) bood voor het begin van de match onder het uitspreken van een dank woord de heer Van Wolveren uit Den Hoorn een boekwerk aan als herinnering aan het schaken in de „Ra zende Bol" op 8 juli j.l. J. Smit kwam er tegen J. Dros niet aan te pas, een vlotte zegen stelde Jaap in staat de „ellende" op de andere borden te volgen. G. van Es deelde niet in de malaise en bereikte met een loper voorsprong plus vrij pion het eindspel. Intussen hadden Terpstra, Van Daalen en Goslinga hun koning al neergelegd. Jan Witte leek stand te kunnen houden tegen de sterke H. Klein, maar zijn koningsvleugel werd toch aan flarden getrokken. Hoekman en Bakker zullen a.s. zaterdag hun partijen verder uitspelen. Hoekman lijkt beter te staan. Bakker staat een pion achter, maar er is nog vrij veel mate riaal op het bord. Het is dus zeer de vraag of er een gelijk spel in zit. E.P. 1-MSC 3 J. Dros-J. Smit 1—0 G. van Es-T. van Garderen 1—0 A. Bakker-F. van Egmond afg. J. Witte-H. Klein 0-1 A. Terpstra-C. J. Speets 0—1 W. Hoekman-J. Souwer afg. H. van Daalen-H. Worst 0—1 H. Goslinga-R. de Boer 0 1 Voorlopig 2—4 Westduitse marken Belgische francs Franse francs Zweedse kronen Zwitserse francs Deense kronen Amerikaanse dollars Engelse ponden 100 f 107,- 100 f 6,47 100 f 47,25 1 f 46,50 100 7141,75 100 f 37,75 1 7 2,06 1 7 4,07 Oostenrijkse schillingen 100 7 14,87 Italiaanse lires 10.000 7 24,50 En Passant 1: 21 okt. DOS (Alkmaar)-E.P. 18nov. E.P.-0-0-0 (Alkmaar) 16 dec. WV 3(Alkmaar)-E.P. 13 jan. E.P.-Aris de Heer (Beemster) 10febr. Caïssa (Hoorn)-E.P. 17 maart Bergen-£.P. Het basisteam bestaat uit: Dros, Vittali, Van Es, J. Witte, A. Terpstra, W. de Bruin, H. van Daalen en W. Hoekman. En Passant 2 28 okt. E.P.-Caïssa 5 9 dec. Magnus (Schagen)-E.P. 20 jan. E.P.-'t Centrum (Stroet) 17 febr. MSC-E.P. 10 maart E.P.-Strandloper (Petten) 7 april Anna Paulowna-E.P. Het team bestaat uit: F. Busch, K. Kuip, A. Veltkamp, H. Elzinga, H. Goslinga, Joop Rommets, B. Dekker en L. van Aalderen. En Passant 3 28 okt. E.P.-Caïssa 6 18 nov. E.P.-Schaaklust (Andijk) 16 dec. Schalmloper (Westwoud)-E.P. 20 jan. E.P.-SVH (Hoogkarspel) 10 febr. Attaqueer (Nibbixwoud)-E.P. 10 maart E.P.-Aartswoud 7 april KTV (Enkhuizen)-E.P. En Passant 3 wordt samengesteld uit de volgende „reserves": K. J. den Haan, P. Bergman, E. de Visser, N. van der Heijden, J. Hooijberg, P. Bake laar, N. Witte, Arjen Bakker, Jeroen Rommets, C. Witte, A. Rombout, Chr. Kuip, F. van Tatenhove en A. C. Bakker. Mogelijk doen ook één of meer leden van Oosterend mee. Het Filmganger-programma v< seizoen 1978-79 staat vast. In o\ stemming met de resultaten van langs gehouden enquête waarbf keur kon worden kenbaar gem de volgende keus gedaan. Una giornata particolare - Scola; Julia - Fred Zinnemefcti obscur objet du desir - Luis I ei Mimi de bankwerker - Lina Wert it L'Homme qui aimait les ferr st< Francois Truffaut; La dentel Claude Goretta; Annie Hall - Allen; La gifle - Claude Pinotea last tycoon - Elia Kazan; Die ve ehre der Katharina Blum - Volke dorf en Margarethe van Jabberwocky - Terri Gillian; Sidney Lumet. Filmganger start donderdag 2l ber. De voorstellingen zijn niet ten. Het lidmaatschap van Film geeft echter wel recht op kortii 72,— op de entreeprijs, ontvangen de leden over alle film informatie. Aan het eind v, seizoen is er voor de leden eer voorstelling, die wel besloten z Lidmaatschapskaarten kunnen oktober (eerste voorstelling) omp uur aan de kasse van het City worden afgehaald. 3t De kollekte voor het Prinses Bp fonds op Texel heeft 73.774,61 bracht; gespecificeerd als volgtL Burg 71.987,73; De Koog 7292 Cocksdorp 7169,31; De Waal Den Hoorn 7287,52; Oudi^ 7240,01; Oosterend 7375,97 Westen 7101,49; Eierland 7243,57 ;t< Heden is zacht en kalm van ons heengegaan onze broer, oom, zwager en huisgenoot Klaas Vlas, op de leeftijd van 64 jaar. W. Vlas A. Vlas-Tuinder H. Keyzer-Vlas W. Keyzer G. J. Vlas Mevr. B. Hemelrijk Oudeschild, 27 september 1978, De Ruyterstraat 115. De crematie zal plaatshebben op vrijdag 29 september v.m. 10 uur in het crematorium, Haringhuizerweg 3 te Schagen. Heden is rustig en kalm van ons heengegaan onze allerbeste vriend Klaas Vlas Janny en Siem Bea en Chris Simone en Jos Rust zacht Theo van Leeuwen en Tonneke de Jong trouwen op 6 oktober 1978 om 15.00 uur in het ge meentehuis te Den Burg. Receptie van 19.30 tot 21.00 uur in „Loodsmans duin" te Den Hoorn. Toekomstig adres: Beatrixlaan 15a. De Ruyterstraat 47, Oudeschild. Kogerstraat 47, Den Burg. Wij hebben nu een mooie kollektie Anton Pieck geboortekaartjes Met blijdschap en dank baarheid berichten wij u de geboorte van Hans-Jacob Truus en Koos de Gier Gertrude en Jon Marknesse, 26 sept. 1978, Herv. pastorie, Sluis 2. Hiermede bedanken we, ook namens de kinderen, allen die 2 september voor ons tot een onverge telijke dag hebben ge maakt. D. Krijnen A. Krijnen-Eelman Oudeschild, september 1978, Loodssingel 10. Allen die mij tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst ver rast hebben met kaarten, brieven, bloemen enz. wil ik, ook namens mijn man, hartelijk bedanken. Corrie M. Daalder-Kalis Voor uw belangstelling, in welke vorm dan ook, ter gelegenheid van ons 40- jarig huwelijk, mogen wij u allen, ook namens onze kinderen en kleinkinderen, hartelijk danken. C. Moens M. Moens- Schaatsenberg september 1978, Schilderend 77, Den Burg, Texel. ledereen nog hartelij - dankt voor alle pla bloemstukken, gele lij cadeaus die we op trouwdag hebben gen. Jan en Triitji Jacob Kikkert en Hotsche de Boei, trouwen op vrijdag 1 tober 1978 om 13.3( in het gemeentehu il Den Burg, Texel. Kerkelijke bevestigint het huwelijk om 14.1" door ds. J. Hylkema Doopsgezinde kerk t« Burg. Gelegenheid tot felici van 16.30 tot 18.00 „Theodora Hoeve" gerstraat, Den Burg. Texel, oktober 1978 Hemmerweg 12 Dageraad 6 Ons nieuwe adres wo Kogerstraat 20, Den jc Ir Minimaal (3 regels) |C elke regel meer 71,10^ Texelaartjes dienen1' vooruitbetaling te w< voldaan. VoorTexelai op rekening worden adm.kosten berekent Wie heeft er een tiek, zilveren kruis m<y Heer er op gevondeij Den Burg verloren donderdag of vri Tegen 725,— terug tt 3 zorgen bij Renee Cha( nes, Weverstraat 23, Burg BBT-leden opgelet steun hebben wij" a.s. zondag Vers van de pers F q master 750 model Nu al bij Caravancen Texel, tel. 02220-316;s Ja, ik weet, da' HERE groot is, dat Here boven alle godet, Wimpy De Koog. gelijks geopend. Ooi mee te nemen AutoschadeI Sch. maker. Wezenland, Burg, tel. 02220 b.g.g. 2178 - Voor verhuur, bf1 en onderhoud van v< tie-objecten KOBE L Ruyslaan 21, De tel. 02228-221 of 538 j vens beschikbaar ge - ge besloten ruimte bar voor vergaderii en kleine partijen.

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 2