Molenkoog en Fam. Witte teelden punten Het laatste houvast programma Voor het weekend Renault 12 Bestel. Goede Oelangstelling voor sportviswedstrijd zaalvoetbal: Oosterend blijlt in vorm Sportshop gesloten SPORTSHOP Garage Dros b.v. FEUILLETON Mededelingen Jongdierendag K.S.V. „Kotex" Zuigelingenbureau Artsen Groene Kruis Tandartsen: Apotheek Dierenartsen Noodslachtingen Kerkdiensten: E RIJDAG 29 SEPTEMBER 1978 PAGINA 7 TEXELSE COURANT Het was dinsdag weer een gezelli- e voleybalavond, temeer daar de ribunes goed gevuld waren met upporters, vaak gewapend met toe- Jers en bellen. In de eerste klasse ames maakten Molenkoog en Fam. 1 Kitte er een leuke pot van. Uitein- elijk werden de punten gedeeld, lieuwkomer in de derde klasse kmes, Rabo, wist de eerste speel- elft van Gyvo B A te winnen. De weede helft brachten de Koger lames daarentegen met groot ver- chil op hun naam. Bij de heren won lozefschool in de tweede klasse van >e Rog 1 met 2—0. Molenkoog ging tegen de dames van :am. Witte goed van start, 4-1. Beide earns lieten aanvallend, leuk spel zien, naar verdedigend klopte het bij Molen oog veel beter. Zo keek Fam. Witte alverwege de eerste speelhelft tegen :en 11-4 achterstand aan. Na een time out kon deze ploeg nog wat terug omen. Molenkoog bracht de eerste helft toch met 13-6 op zijn naam. De weede helft gaf een heel ander beeld e zien. Dit keer kon Fam. Witte de ver lediging wèl goed organiseren. Een uke, gelijkopgaande strijd was hiervan iet gevolg. Flalverwege de tweede ipelperiode trad bij Molenkoog plotse- ing kortsluiting op. Fa. Witte maakte lier gebruik van. Flierdoor ontmoedigd :akte Molenkoog steeds verder weg. ien time-out bij de stand 5-9 kon geen erandering brengen, zodat een eind- itand van 8-23 voor Fam. Witte op het icorebord kwam. Rabo succesvol In de derde klasse dames kwam het labo-team uit tegen Gyvo B A. De James van de Rabo konden al snel een irote voorsprong nemen, mede door lat Gyvo B A geen raad wist met de De elfde wedstrijd van de sportvis- ersclub werd gehouden bij de Flornt. r kwamen 25 deelnemers naar de dijk: 5 senioren en 10 jeugdigen. In de ugdafdeling waren er maar twee die is wisten te vangen: eerste werd iieme Jan Rijk (64 cm) en tweede lené Eelman (17 cm). Bij de senioren waren er drie die niets ingen. Daar was de uitslag: 1. P. 'erhagen (126 cm), 2. A. Maat (100 m), 3. Sj. Feenstra (72 cm). In totaal werden er 38 vissen gevan- len met een gezamenlijke lengte van 40 cm wat het gemiddelde op 29,6 cm sr visser bracht. De volgende wedstrijd is op 8 okto- er aanvang 8.00 uur op de IJsdijk. Vlug en veilig voor het vervoer van allerlei ladingen De grote omhoogschamierende ach terklep opent een enorme laadruimte met een volume van 1,6 De laadvloerhoogte bedraagt slechts 52 cm boven de weg) Laadvermogen 500' Weinig onder houd nodig olie verversen om de 5000 km voor bestuurder en bijrijder Ook Ie - verbaar als Station car Technische gegeverts:1289cc - 54 DIN pk -140 km/u. Gratis haal bi| ons t kleurn|ke Renault boek boordevol nformatie over autorijden en alle Renault modellen op elke 15 000 km diagnosebeuri Comfortabele, verstelba '2RE12 Oorsprongweg 3, EIERLAND (Texel), Tel. 02225-233 door Henk van Heeswi|k goede opslagen van de tegenstander. Zo kwam er een tussenstand van 11-0 in het voordeel van de Rabo op het scorebord. Gyvo B+A wilde zich echter nog niet gewonnen geven en wist door enkele leuke aanvallen terug te komen tot 6-12. Vanaf dat moment ging de strijd meer gelijk op en aan beide kanten werden punten gescoord. Toch gaf de Rabo de voorsprong niet meer uit handen en won de eerste spel- periode met 23-20. In de tweede helft werden de rollen omgedraaid. Dit keer kwamen de goede opslagen van Gyvo B A en bleken de dames van de Rabo niet in staat hun verdediging te organi seren. Gyvo B+A maakte hier goed gebruik van en won de tweede speel helft met groot verschil: eindstand 31- 14. Onderwijzers wonnen Jozefschool had het in de tweede klasse heren niet al te moeilijk tegen De Rog 1. Dit was voornamelijk te danken aan het betere positiespel van Jozef school. Pas bij een achterstand van 13- 3 kon De Rog in de eerste speelperiode wat terug doen. Door harde smashes zaaiden de Cocksdorpers paniek in de verdediging van Jozefschool. Het was echter te laat en de onderwijzers won nen met 16-10. Ook in de tweede perio de had Jozefschool het beste van het spel. De voorsprong werd steeds verder uitgebouwd. En het team won nu met 22-14. In de hoofdklasse blijft Oosterend 1 het goed doen na de overwinning op Van der Meer met 2 1. FC De Zwaan en JKM 1 blijven knap volgen via over winningen op Kompas (7—1) en Kikkert/Topido 1 (10—0). FC Knudde en Texelse Boys 1 moesten vrijdag avond tegen eikaar in het strijdperk treden. FC Knudde won met 6—0. In de eerste klasse werd maar één wedstrijd gespeeld, waarin JKM 2 met 4—2 van D.T.Smul won. De koplopers in deze klasse voelen de hete adem van JKM 2 in hun nek. In de tweede klasse heeft Oosterend 3 op verrassende wijze gewonnen van de tot nu toe ongeslagen koploper Jelleboog met 2—0. Reizenboetiek blijft het na de 5—0 overwinning op Paal 9 goed doen in deze klasse. De strijd om de hoogste plaats in de derde klasse werd voortgezet met de wedstrijd Gempo tegen Mok. De strijd eindigde onbeslist. Kikkert/Topido 2 heeft zich de afgelopen weken goed hersteld, door de laatste 3 wedstrijden allen winnend af te sluiten. Afgelopen vrijdag werd (met 5 tegen 2) Nioz 2 aan de zegekar gebonden. Zaterdag 30 september 1978: Afdeling Noordholland: Kwiek '78-Oosterend (Z), 14.30 uur Oosterend (Z) 2-DEK 4, 14.30 uur Junioren: Tex. Boys A1-Texel A1, 14.30 uur HCSC A3-Oosterend A1, 14.30 uur Texel B1-Wiron BI, 13.30 uur De Koog B1-Cocksdorp B1, 14.30 uur WGW B5-Texel B2, 14.30 uur HRC B5-Tex. Boys BI, 14.30 uur WGW B4-ZDH B1, 14.30 uur BKC C1-Texel Cl, 14.30 uur HCSC C3-De Koog Cl, 14.30 uur Helder C3-Tex. Boys C1, 14.30 uur Texel C2-DWOW C1, 13.30 uur Tex. Boys C2-Oosterend C2, 14.30 uur Helder C4-Texel C3, 14.30 uur Pupillen: Afdeling A: Cocksdorp Al-Oosterend Al, 15.00 uur Tex. Boys A1-Texel A2, 13.30 uur ZDH A1-Texel A3, 15.00 uur De Koog Al-Tex. Boys A2, 13.30 uur Afdeling B: Texel Bl-Tex. Boys B2, 16.00 uur Tex. Boys B1-Texel B3, 13.30 uur Oosterend B1-Texel B2, 15.00 uur Cocksdorp B1-Texel B4, 14.00 uur Oosterend B2-De Koog BI, 13.30 uur Afdeling C: Texel C1-Tex. Boys C1, 16.00 uur Texel C2-De Koog Cl, 15.00 uur Texel C3-Oosterend Cl, 15.00 uur Zondag 1 oktober 1978: 4de klasse KNVB: Texel-EVC, 14.30 uur Afdeling Noordholland: Uitgeest-ZDH, 14.00 uur Cocksdorp-Schoorl, 14.30 uur Winkel-Tex. Boys, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Oosterend-De Koog, 14.30 uur Texel 2-WGW 3, 12.30 uur BKC 3-Texel 3, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Tex. Boys 2-Helder 5, 14.30 uur ZAP 4-Oosterend 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) ZDH 2-Sint Boys 3, 14.30 uur Tex. Boys 3-Zeemacht 4, 14.30 uur ZDH 3-ZAP 6, 12.30 uur Oosterend 3-Vesdo 3, 14.30 uur Callantsoog 3-Cocksdorp 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) De Koog 2-Wieringerwaard 4, 14.30 u. JVC 6-Texel 4, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Junioren: N.Niedorp Al-Texel A2, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Dames: W.Frisia 1-Tex. Boys 1, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Tex. Boys 2-AFC '34 2, 12.30 uur SAMEN REIZEN: Zondag 1 oktober 1978: Vertrek van Texel boot 12.05 uur: Tex. Boys 1, dames Tex. Boys 1 en Texel A2. Vertrek van Texel boot 13.05 uur: Oosterend 2, Texel 3, Texel 4 en Cocks dorp 2. Bij afkeuring terrein bus afbestellen, telefoon (02240) 2421. S.V. Texel Het eerste van Texel krijgt EVC op bezoek, een voor ons onbekende tegenstander. De Edammers zijn nog ongeslagen, het zal dus weer spannen aan het Slingerweggie. Na het goede resultaat van afgelopen zondag, lijkt een gelijk spel toch wel haalbaar. Het tweede krijgt WGW 3 uit Den Helder op bezoek, dat met vier over winningen aan de kop gaat met een doelsaldo van 20-2. Als we één punt op Texel kunnen houden, lijkt het al een zeer goede prestatie. Het derde gaat naar BKC 3 en het zal daar in Anna Paulowna, ook wel niet meevallen om een puntje te veroveren. Ook het vierde zal het in Julianadorp, tegen JVC 6 niet cadeau krijgen. Junioren A1 krijgt het zaterdag op het Texelse Boys-veld tegen Al ook erg moeilijk. Onze voorspelling is een gelijk spel of een kleine Texel-overwin- ning. Junioren A2 zal het in Nieuwe Nie- dorp te zwaar krijgen. t.C. Texelse Boys Zo spelend als afgelopen zondag en dan de kansen benutten moet een gun stig resultaat mogelijk zijn in de uitwed strijd van Boys 1 tegen Winkel. Het tweede en derde spelen thuis tegen resp. Helder 5 en Zeemacht 4. Het wordt tijd dat ook hier weer wat punten binnengehaald worden. Dames 1 gaat naar Hoorn voor de wedstrijd tegen West Frisia. Ook hier geldt dat voor een goed resultaat de kansen benut moeten worden. Dames 2 ontvangt AFC '34 2. Voor dit nog zeer onervaren team is er geen voor spelling te maken. De A-junioren spelen nu weer op zaterdag en ontvangen de buren: Texel Al. rezien de uitslagen zal dit wel een zeer oeilijke opgave voor de Texelse Bo- A.W. S." sterend Ooueitnd 1 gaat zaterdag naar Oudendijk om daar uit te komen tegen „Kwiek '78" een oude club met een nieuwe naam. Gezien de routine van Oosterend moet deze klus te klaren zijn. Het tweede speelt thuis tegen DEK 4 en zal ook trachten de punten thuis te houden. Zondag de derby Oosterend tegen De Koog. Beide teams hebben moeite met het veroveren van punten, zodat we ons niet aan een voorspelling wagen. Oosterend heeft echter het voordeel de thuisspelende club te zijn. Oosterend 2 speelt uit tegen ZAP 4 in Breezand en zal waarschijnlijk de pun ten mee naar huis nemen. Het derde krijgt het zwaar in de thuiswedstrijd tegen Vesdo 3. Oosterend (Z) 1 vertrekt met de boot van 12.35 uur. Er wordt met eigen auto's gereisd. J.R. S.V. De Koog De Koog zal het in de derby tegen Oosterend weer moeten stellen zonder K. van Beek, Richard Brandsma en Peter Beerling. Hopelijk is dit voor de andere spelers een impuls om meer inzet te tonen. De wedstrijd in Ooster end begint om 14.30 uur. Het tweede, dat j.l. zondag tegen VZV zo'n goed resultaat behaalde, speelt om 14.30 uur thuis tegen Wie- ringerwaard 4. De B-junioren spelen zaterdag om 14.30 uur thuis tegen Cocksdorp BI. Dit belooft een spannende wedstrijd te worden. De C-junioren gaan uit naar HCSC C3 te Den Helder. Vertrek bij ,,Capri" om 9.30 uur (boot 10.05 uur). De A-pupillen spelen om 13.30 uur thuis tegen Texelse Boys A2. De B-pupillen gaan uit naar Ooster end B2. Vertrek bij ,,Capri" om 12.45 uur. De C-pupillen gaan uit naar Texel C2. Vertrek bij ,,Capri" om 14.15 uur. Terreindienst hebben dit weekend Jaap Kuip en Adriaan Dijksen (vóór zaterdag 12.30 uur). J.v.B. Voor de jaarlijkse jongdierendag van „Kotex", gehouden in de schuur van de heer J. Buis, waren deze keer 130 dieren ingezonden. Bij de konijnen viel 6 x het predikaat F, 21 x ZG, 18 x G. Kampioen werd mevrouw L. Bakker met een Belgische haas, voedster, en 2e werd het nieuwe lid de heer Louwerens met een Fr. hangoor, zwart, voedster. Bij de hoenders viel 4 x het predikaat F, 12 x ZG, 12 x G. Kampioen werd een inzending van de heer Th. Witte. Deze werd ook tweede met Holl. hoen Goudpell hennen. Bij de duiven viel 2 x het predikaat F, 4x ZG, 7x G. Kampioen werd de heer C. Bruin met een Modena Schettie, tweede werd de heer H. Barhorst met een Oud Holl. meeuw. Bij de watervogels gingen de prijzen naar de heer C. Daalder met 2x het predikaat ZG. Maandag en dinsdag wegens verhuizing naar Weverstraat 13 Vanaf woensdag Weverstraat 13 De zuigelingen, die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zitting heeft. De tijden zijn als volgt: Dinsdag 3 oktober geen bureau. Woensdag 4 oktober, dokter Wa verijn met vakantie. Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Dokter R. R. Siebinga, Kikkert - straat 12, De Cocksdorp, telefoon (02222) 234. Bij geen gehoor (02220) 2323. Zaterdag en zondag apotheek geopend en spreekuur van 13.30-14.00 uur en 18.30-19.00 uur. Dokter Seegers is wegens vakantie afwezig tot 2 oktober. Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. van vrijdagavond 20.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur Zr. H, Mannessen. Schoorwal 45, Den Burg, tel. (02220) 3242. Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies te recht in het tandheelkundig cen trum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. Weverstraat 95, telefoon (02220) 2112. Weekenddienst: zaterdag en zondag 11.30 - 13.00 uur en van 17 00 - 18.00 uur. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. Alleen voor spoedgevallen tele foon (02220) 2527. Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, telefoon (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminalaan 94), b.g.g. 3541. Zondag 1 oktober 1978 HERVORMDE GEMEENTE Den Burg ]0 uur ds. Wisman De Cocksdorp 10 uur ds. Hoekstra Den Hoorn 9.30 uur ds. Leppink uit Den Helder De Koog 11 uur ds. Leppink uit Den Helder De Waal 19 30 uur ds. Hoekstra Oosterend 9.30 uur ds. Wisman Oudeschild 11 uur ds. Wisman GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10 uur ds. Douwes. Met kindernevendienst van 6 - 8 jaar. Bevestiging van ambtsdragers 19.30 uur ds. De Boer. Oosterend 10 uur ds. De Boer 17 uur ds. Douwes. GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10 00 uur Dienst 16.00 uur Dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10.00 uur Ds. Hylkema Uitzending „De Lichtboei". ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag 19 30 uur Uitzending via „De Lichtboei" zondag 10.45 uur De Koog: zondag 9.30 uur Oudeschild: zondag 19.00 uur Den Hoorn: zondag 10.45uur De Cocksdorpzondag 9.15 uur Oosterend: zaterdag 19.30 uur JEHOVAH'S GETUIGEN in het Rode Kruisgebouw Jonker straat, Den Burg. 10.15uur Lezing 1115 uur Wachttorenstudie 24. Pas twee weken later waren ze in Je gelegenheid te profiteren van een ■nooie voorjaarsdag. „Feitelijk moet ik /andaag even heen en weer naar het Ruhrgebied", zei hij, „maar ik heb 't "afgebeld; komt volgende week wel in orde. Nu gaan we samen genieten en je 'ijbewijs vieren. Enne jij rijdt. Ik wil tie ook wel eens ontspannen". Ze voelde zich trots, omdat ze in zijn Tiooie wagen achter het stuur mocht zitten. En omdat er een fijne middag en avond volgde. Ze aten ergens, waarna ze de hei opzochten. Daar dolden en stoeiden ze, lagen hijgend tegen elkaar aan, kusten elkaar en liepen hand in hand terug naar de wagen. Tegen middernacht waren ze weer in de stad. „Moet ik je bij je kamer afzetten?" vroeg hij. „Of ga je nog een uurtje met me mee naar binnen?" Ze besloot tot het laatste. Morgen heb ik toch late dienst, dacht ze, dus kan ik uitslapen. In zijn woning maakte Nelie in de keuken koffie, want ze raakte al aardig bij hem thuis. In de grote kamer dronken ze het en rookten nog een sigaret. Giep had de radio zacht aange zet en in het vertrek brandde een enkele schemerlamp. Toen hij bij haar kwam en het meisje in zijn armen nam, liet ze ook toe, dat hij haar streelde. Ze vond het fijn en toen hij haar opnam en naar de slaapkamer bracht, sloot ze haar ogen. Hij is altijd lief voor me ge weest, wist ze. Waarom zal ik nu dan niet lief voor hem zijn? De volgende morgen werd ze on danks de late thuiskomst vroeg wakker en ontdekte, dat ze in zijn armen lag. Ook hij was wakker en keek het meisje lachend aan. „We moeten maar gaan trouwen", stelde hij voor. „Een huis is voor ons geen probleem; je kunt zo bij me intrekken. Zeg je baan maar op. Als we eenmaal getrouwd zijn, ga je af en toe met me mee op reis. Kunnen we om beurten rijden; dat is minder ver moeiend". Ze streek met haar hand over zijn behaarde borst. „Lopen we niet een beetje te hard van stapel, Giep? Ik heb al eens een grote teleurstelling te ver werken gehad". „Zo? Daar heb je me nooit wat van verteld. Biecht es op". In het kort verhaalde ze over haar mislukte huwelijk. „Daarom ben ik voorzichtiger geworden, denk ik", „Zo? En als die Franz daar in Teine nog niet hertrouwd was en hij had je geaccepteerd? Wat dan? Zou je immers met hém getrouwd zijn!" „Ssssstl" Ze legde haar vinger op zijn lippen. „Daar wil ik nooit meer wat over horen. Je bent nu de belangrijkste persoon in mijn leven. Maar of ik wel zoveel van je houdt, dat ik met je wil trouwen, weet ik nog niet. Ik wil het risico van een tweede mislukking niet graag lopen, Giep". „Daar is natuurlijk wel wat op te vin den, denk ik". Ze kwam half overeind. „Hoezo? Wat bedoel je?" „Een proefhuwelijk. We spreken een bepaalde termijn af: twee, drie maanden desnoods. Of langer. We gaan als man en vrouw samenwonen. Als we ondanks na bijvoorbeeld drie maanden nog problemen zien, gaan we als goede vrienden van elkander en er is niets overboord, nietwaar? Willen we evenwel na die drie maanden ons samenzijn bestendigen, wel, dan legali seren we het middels een huwelijk. Wat denk je ervan? Je kunt tot zolang natuurlijk je baan aanhouden. Het enige verschil is, dat je na je werk niet naar je kamer gaat, maar hierheen komt". „Samen hokken dus", begreep Nelie. Hij trok een vies gezicht. „Ouder wets rotwoord", definieerde hij. „Steeds meer jonge mensen beginnen zo. Dat weet ik. Niet enkel hier, in Duitsland eveneens. En in Oostenrijk, ja zelfs in het puriteinse Zwitserland. In al die landen kom ik vrij regelmatig. Per soonlijk vind ik het helemaal geen gek Idee". Ze zat nog half overeind. Toen ze zijn hand weer voelde, sloeg ze die terug. „Laat dat. Je bent gisteravond wel aan je trekken gekomen, denk ik. Het is nu mooi genoeg geweest. Apropos,wat ben je eigenlijk van je geloof, Giep?" Hij begon te grinniken. „Ik geloof, dat vlees beter is dan de benen. Ik geloof, dat jij een fijne meid bent, want je was geweldig. En daarom wil ik met je trouwen, want ik geloof, dat we samen een goed huwelijk zullen heb ben. Ik geloof bovendien, dat jij het diep in je hart 't best met me aandurft. En tenslotte geloof ik, dat jij en ik een moorddadige toekomst tegemoet gaan. Als man en vrouw. Al of niet met een trouwboekje. Dat is mijn geloof". Ze antwoordde niet, maar begreep, dat hij uit zichzelf geen kerkelijk huwe lijk zou voorstellen. En hoe zouden vader en moeder dan haar aanstaande man beoordelen? In aanmerking nemende, dat Wim Koster gerefor meerd was en ze kerkelijk waren ge trouwd, ontpopte hij zich later helemaal niet als een christen, integendeel. Dat zou ze als argument kunnen aanvoe ren, als vader en moeder aanmerking zouden maken op Giep-zonder-echt- geloof. Omdat ze niet antwoordde, vroeg hij op zijn beurt: „Wat ben jij? Katholiek? Hervormd?" „Gereformeerd", antwoordde ze stug. „En als ik met je trouw, wil ik ook een kerkelijk huwelijk". „O, daar heb ik niet 't minste bezwaar tegen. Van huis uit ben ik het ook. Gereformeerd. Achteraf bekeken ben ik veel te streng opgevoed. Toen ik in dienst ging, vond ik het welletjes. Daarna ben ik nog maar heel spora disch naar de kerk geweest". „Leven je ouders nog?" „Wis en drie. Ik ben de jongste van vijf. En de enige, die nog ongetrouwd is. Vader en moeder wonen in Aalten. In de Achterhoek". „Kom je daar vandaan?" „Ja. Ik was in Amsterdam in militaire dienst. Daarna ben ik hier blijven hangen. Toen kwam de oorlog, die een spaak in het wiel stak. Ik ben er goed van af gekomen; enkel een paar bom scherven". Hij gooide het dek van zich af en wees naar de littekens. „Sou venirs de la guerre", lachte hij, toen ze hem op zijn lichaam kuste. „Hou op. 't Kietelt. Ik mag niet meer aan jou komen, dus blijf je ook van mij af". „Ik wil eens met je naar Aalten. Kennis maken met je ouders". De man knikte. „Daar zit wat in; doen we. Eerstvolgend weekend, als je tenminste één volle dag vrij hebt. En daarna naar Purmerend. Naar de jouwe". Ze keek hem verbaasd aan. „Hoe weet je, dat ik uit Purmerend kom?" „Heb je me zelf een keer verteld, In het restaurant". In Aalten viel Nelie meteen bij de oudjes in de smaak. Vooral toen ze besliste: „Morgenochtend gaan we samen naar de kerk; dat ben ik thuis zo gewend,,. En daardoor steeg ze aanmerkelijk in achting bij vader en moeder Van der Poorten. In het voorjaar van 1949 trouwden Giep en Nelie. In Purmerend. In de kerk zat ze trots naast hem, wetend, dat vele bewonderende blikken geworpen werden op de knappe bruidegom. Die Nelie van Freerk Ranzijn had het toch maar weer goed getroffen met zo'n knappe man. En hij moet een goeie baan hebben, he? Wel, wel, je hebt apostelen en martelaren, zal ik maar zeggen Op de huwelijksreis naar Zwitserland reden ze om beurten. En als de gelegenheid er was, kusten ze elkaar „We gaan veel van elkaar houden, honnie", zei de man zacht. „Want ik ben gelukkig met mijn mooie vrouw". Ze knipoogde. „Houd je er rekening mee, dat ik een zoon wil? En gauw? Want ik ben niet zo ver meer van de dertig af, snap je?" (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 7