QUO VADIS, TEXEL? 'Het gaat mis met Texel' Botsing op Schilderend Herhalingslessen EHBO Botsing op Emmalaan Kinderzegelactie Geen „politieke" j niet-raadsleden i in commissies Geen voorrang verleend Botsing tussen vrachtauto's Verleende bouwvergunningen PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 3 OKTOBER 197) door J. J. G. Alting von Geusau Het zou mij niets verwonderen, als u lezer op Texel bij het lezen van bovenstaande naam en bij het zien van mijn, door de redactie afgedrukte foto, bij u zelve zegt: „Wat wil deze vreemde snoeshaan, die op enkele uitzonderingen na ons, als Texelaar geheel onbekend is, ons nu gaat vertellen over de toekomst van ons eiland? Meerderen onder u en zeker trouwe lezers van uw courant zijn op de hoogte van het verschijnsel, dat een percentsgewijze vrij groot aantal van uw regelmatige (vakantielbezoekers, zich steeds meer betrokken voelen bij het wel en wee van ,,'t Gouden Boltje". Ik geloof niet dat er een courant met een plaatselijke verspreiding (buiten de abonnees „elders")) bestaat, met zoveel ingezonden stukken van buiten het eigen verspreidingsgebied. Mag ik daarom als schrijver van drie bijdragen onder bovenstaande titel, u de ontwikkelingen van mijn „connectie" met Texel nader in het kort toe lichten? Eenmaal bij mij twintig jaar gele den komt men voor de eerste maal met vakantie naar Texel. Zo'n eerste verblijf is veelal een soort proef, het zoeken van het antwoord op de vraag: ,,Hoe zal 't mij hier bevallen?" Met een klein aantal uitzonderingen althans voor zover mijn inlichtingen gaan is zo'n eerste proef steeds suc cesvol (zeker toen, twintig jaar gele den I). Reeds de eerste maal voelt men zich thuis, men vond en in mindere mate vindt NU de vakantiesfeer van rust, mooie flora en fauna, een voor de recreant „openstaande" bevolking, kortom datgene, wat een werkelijke va kantieganger van deze luttele weken verwacht. Men krijgt ieder jaar een grotere bin ding met Texel, welke binding echter geheel anders is, dan die men met zijn eigen woonplaats heeft. Daar immers bestaat de theoretische mogelijkheid van beïnvloeden van de leiding van deze woongemeenschap door middel van het aktieve kiesrecht in geval van gemeenteraadsverkiezingen, het deel nemen aan het verenigingsleven, het vervullen van een rol op maatschap pelijk en/of sociaal terrein enz. Met de toename van de binding met deze vakantiegemeenschap komen bovenstaande mogelijkheden van de eigen woonplaats heus niet „boven water". Men blijft de „buitenstaander" en wil toch zo graag „er bij horen"! Men zoekt 't langs andere wegen als bijvoorbeeld het abonneren op plaatse lijke publicaties (deze courant!), om plaatselijke ontwikkelingen op de voet te kunnen volgen; men schaft zich boeken over Texel aan, om de geschie denis van hetgeen wat nu bestaat, er nu is, of wat nu gewoonte is, te gaan achterhalen; men gaat, naast de beno digde vakantie-ontspanning, ook een deel van zijn tijd benutten om in nadere aanraking te komen met de Texelaars; iri dit geval doel ik niet op het contact met de middenstand (die daarenboven ook „vreemde" invloeden kentl), bij het doen van de noodzakelijke aanko pen, maar op het aankweken en onder houden van bevriende relaties met uw bevolking in zijn dagelijks leven en werk, als landbouw, visserij en scha penteelt. Tot slot is een klein aantal van uw vakantiegasten ik vind dit ge woon een „rot-woord", want mijn gasten betalen niet dusdanig in het wel en wee van uw eiland betrokken geraakt, dat men zich schriftelijk in ver binding stelt met bepaalde instanties, om van bepaalde voornemens, plannen enz. „het naadje van de kous aan de weet te komen". Maar jammer genoeg blijft de recreant met al zijn gevoel van sa menhorigheid met u, „Texelaars", met mogelijk grote specialistische kennis op bepaalde terreinen, waarvan uw ge meenschap profijt zou kunnen trekken, slechts de „toeschouwer", die bijvoor beeld bij ieder bezoek voor zich zelve een soort inventarisatie maakt van dat gene, wat hij voorgaande bezoeken als plezierig, charmant enz. ervaren werd en er nog steeds is, of datgene, wat tegen zijn eigen opvatting in, (welke opvatting lang niet altijd juist behoeft te zijn) nu verdwenen is. Het gaat mis Al het vorenstaande heeft nu de schrijver van deze en volgende bijdragen gedurende vele jaren gedaan en is hij in 1978 tot de eerlijke slotsom gekomen, DAT 'T MET TEXEL MIS GAAT! Zo'n uitspraak vraagt allereerst om een toelichting, die hierna volgt. Zuiver historisch gezien is Texel, steeds in grote lijn, een gemeenschap geweest, waar het economisch en maatschappelijk goed toeven was. De schommelingen in 's Lands en wereld economie gingen uit de aard van de zaak aan uw eiland niet voorbij. De be schikbare bronnen van inkomsten landbouw, visserij, de grote scheep vaart en later de schapenteelt bleven in doorsnee dusdanig vloeien, dat er een redelijke bestaansmogelijkheid was en bleef, 't Was natuurlijk niet altijd „rozegeur en maneschijn"! Maar denkt u langs deze zelfde geschiedkundige lijn eens terug aan de Drentse veenko loniën, de Peel, enz. Maatschappelijk was men zijn tijd vooruit! Als we alleen maar noemen de grote verdraagzaam heid op godsdienstig gebied en het in feite zeer vroegtijdig functioneren van een vorm van democratie, die elders nog niet bestond. Toen onder meer dankzij de publica ties van Dr. Jac. P. Thijsse, de aller eerste voorhoede van het toerisme (de „feugeltjesmensen") Texel ontdekten, werd dit in werkelijkheid niet door de bevolking als onplezierig ervaren. Het waren er in de eerste plaats niet zoveel, in de tweede plaats pasten ze eigenlijk wonderbaarlijk goed bij de geboren Texelaars. En tenslotte, er kon aan ver diend worden en daarvan was en is niemand afkerig. Het toerisme nam steeds grotere afmetingen aan. Vooral na de Tweede Wereldoorlog, door verhoogde welvaart, wettelijk recht op vakanties en grotere mobiliteit, werd deze „aan gename" bijverdienste een steeds be langrijker commerciële pijler. En hiermede zijn wij thans aange komen bij een punt, dat ik kortheids halve zou willen noemen „het slachten van de kip, die de gouden eieren legt"l Welke drie uitgangspunten liggen aan deze mijne uitspraak ten grondslag? In de eerste plaats dient een gebied, hetgeen zijn aantrekkelijkheid voor de vakantiegangers ontleend aan kwalificaties als natuur, rust, veelzijdig.- heid, er zeker als deze genoemde kwalificaties de „gasten" opleveren, die men gaarne ziet komen enerzijds met alle beschikbare middelen voor te waken, dat deze „gegevens" in stand blijven, en anderzijds er op toezien, dat „gasten", die een duidelijke minachting hebben voor deze kwaliteiten (m.a.w. om geheel andere redenen hun vakantie op Texel doorbrengen) geen kans krijgen. In de tweede plaats veroorzaakt het vervangen van genoemde aantrekkelijk heden die men soms „eigentijds" zegt Jhr Alting von Geusau Jhr Alting von Geusau uit Wijk bij Duurstede voelt zich een vriend van Texel, waar hij al twintig jaar zijn vakanties door brengt. Hij heeft een uitgespro ken mening over allerlei Texelse ontwikkelingen en maakt zich met name zorgen over de toeris tische toekomst van ons eiland. Hij verzocht ons zijn ideeën in een drietal artikelen in de krant te mogen spuien. We zijn daar mee akkoord gegaan omdat de mening van een serieus gëvite- iresseerde buitenstaander over Texel op zijn minst interessant is en een bijdrage kan leveren aan de bestaande discussie over de ontwikkelingen van de eilande- lijke bestaansbronnen. We willen nadrukkelijk stellen dat het opnemen van deze artikelen niet betekent dat de redactie de inhoud onderschrijft. Al het ge schrevene is helemaal voor „ei gen rekening" wat niet weg neemt dat wij de artikelen van harte in de aandacht van onze le zers aanbevelen. Redactie Texelse Courant. wil noemen en stroom van een geheel ander soort publiek naar uw eiland, een publiek, dat qua mentali teit en instelling niet zo zeer past bij u, Texelaars. Bewijzen? Bent u zo geluk kig met het zeer frequente „kleine nieuws" in uw eigen courant, gedu rende het seizoen, betreffende ver keersongevallen, ,,kraak"aktiviteiten, diefstallen, enz.? Staat u met muziek een stel onbeschofte motorrijders bij aankomst van de boot op te wachten? Overigens leest u niet steeds „wer vingsadvertenties" voor uw eiland met de begrippen „rust", „natuur", „zui vere lucht", enz. en las u ooit een advertentie, waarin sprake was van „veel nacht-kroegen", „goede drug verkooppunten", enz. Wij zouden deze opsomming kunnen voortzetten doch beperken ons tot de stelling, dat het belang van uw middenstand niet „al leen-zaligmakend" is en u m.i. in uw eigen belang moet meedenken over de soort vakantiegangers, die u doorsnee Texelaar op uw eiland wilt zien. In de derde plaats onderschat ik niet de „inkomstenkant" van de, door mij niet gewenste groep vakantiegangers. Deze zal inderdaad wel lucratiever zijn, maar blijft men mikken op de „lawaai- groep", vanwege het gewin, zo stoot men de „rust-groep" definitief af. En ik hoop, dat u er van overtuigd bent, dat op langere termijn de trek naar Texel ook van de „lawaai-groep" zal afnemen I En mogen uw kinderen en kindskinderen ook niet genieten van een zekere welvaart? In mijn volgende tweede bijdra ge stel ik mij voor de diverse redenen voor mijn standpunt nader uit te werken, om in de derde bijdrage een „proeve van oplossing" aan te dragen. Uw kommentaar dat zeer welkom zal zijn (twee weten er meer dan één!) daarom graag na het derde artikel. Kort na het middaguur kwamen zaterdag twee personenauto's met elkaar in botsing op het kruispunt Emmalaan-Schilderend. Zowel de be trokken Morris als Volkswagen lie pen lakschade op. De zaak werd onderling geregeld. De wagens botsten omdat B. die met de Morris Mini uit de richting van het centrum kwam de bocht naar de Emmalaan te wijd maakte. De andere betrokkene v.d.H. uit Den Hoorn wilde op hetzelfde moment vanaf de Emma laan linksaf het Schilderend oprijden en bevond zich iets te ver over de as van de weg. Niemand werd gewond. De verzekering dekt de schade. Op het kruispunt Schilder® nd- Reijer Keijserstraat botsten zater dagmiddag twee auto's op elkaar toen G. J. ten C. verzuimde voorrang te verlenen aan de op het Schilder end rijdende A.K. Beide auto's liepen een behoorlijke deuk op. Komend vanuit de Reijer Keijserstraat trachtte Ten C. met zijn Opel Kadett linksaf het Schilderend op te rijden. Bij deze manoeuvre werd hem het uitzicht belemmerd door enkele geparkeerde auto's en wat struiken. Het gevolg hier van was dat de Opel al te ver op de rij baan stond om een botsing met de Volkswagen Golf van K. nog te voor komen. De schade was fors maar de betrokkenen kregen geen letsel. Woensdag 4 oktober is het ook op Texel „nationale besteldag". Overal in Nederland is de schoolbel van 12 uur het startsein voor 400.000 kinde ren om bestellingen op te nemen. Binnen enkele uren zullen er zo goed als geen deuren meer te vinden zijn, waarop niet de bekende deurzegel is aangebracht, ten teken dat men zijn bestelling geplaatst heeft. Vanaf 14 november bezorgen de jeugdige verkopers die aan huis: de vrolijke kinderkaarten, kerst- en nieuw jaarswensen, maar vooral de postze gels, die speciaal voor de dertigste scholenactie zijn ontworpen door Babs van Wely. „Het kind en de school" is het thema van de afbeeldingen. Na tuurlijk horen daat de vakken lezen, schrijven en rekenen bij, maar ook de kinderpostzegelactie. Daarom toont de zegel van 40 20 cent een jongetje bij een deur, met zijn bestel-enveloppe klaar voor gebruik. De toeslag op de zegels zorgde vorig jaar samen met de kaartverkoop voor de totaalopbrengst van ruim tien mil joen gulden. Formidabel veel geld dat beschikbaar kwam voor het jeugdwel- zijnswerk in al zijn geledingen. Zonder aanzien van ras, politiek of religie helpt het NCK waar kinderen tekort komen. Voor het grootste deel gebeurt dat in Nederland, daar waar onze maatschap pelijke zorg hiaten vertoont. Allerlei voorzieningen, die kinderhuizen, dag verblijven, revalidatie-inrichtingen, buurtverenigingen hun pupillen niet kunnen bieden uit de vaste vergoedin gen die men van de overheid ontvangt, worden mogelijk dankzij het kapitale bedrag, dat onder meer kinderen vóór kinderen jaarlijks bijeenbrengen. Ook in de ontwikkelingslanden kent men het Nederlands Comité voor Kin derpostzegels. Ongeveer vijfentwintig procent van de opbrengst van de actie gaat naat particuliere instellingen, die zich inspannen om ook gehandicapte kinderen in de derde wereld de kans op een menswaardig leven te geven. De hulp die deze kinderen uit ons land ont vangen stemt te meer tot dankbaar heid, omdat hij mede door kinderen is mogelijk gemaakt. Dertig maal „door het kind - voor het kind", een unieke actie - niet meer weg te denken uit het Nederlandse school leven - die elk gezin in staat stelt met kleine bedragen mee te helpen aan een betere wereld, waarin minder geleden hoeft te worden. Donderdag 5 oktober start in 't Skiltje de EHBO vereniging Oudeschild met een serie herhalingslessen. Het is nodig 8 lessen te volgen om het EHBO- diploma te behouden. Docent Is dokter Barnard en de aanvang is 8 uur precies. Degenen die dit jaar een EHBO-diplo- ma willen halen moeten zich wenden tot het Rode Kruis afdeling Texel. Hat simpele feit van het lidm schap van een politieke groepa kan geen recht geven om nam st zo'n groepering zitting te nemer een commissie. Aldus hebben B. W. de raad meegedeeld naar aa nl ding van het verzoek van D'M vertegenwoordigd te worden enkele raadscommissies. Het bestuur meende hierop een zt§9' recht te hebben op grond van verkiezingsuitslag. Zoals bek verwierf D'66 vrij veel stemmen, één stem tekort om een raadszetë krijgen. Zou dat laatste wel zijn gelL dan zou D'66 in vrijwel alle commis m een plaats hebben gekregen. De raadsvergadering van 11 juli vij01 besloten het verzoek van D'66r handen te stellen van het college bestuur van D'66 kreeg de mededelfl dat zou worden onderzocht in hoevi51 niet-raadsleden aan het commissie» 9 kunnen deelnemen en dat daartoe ieder geval wijziging van de bestaai verordening nodig is. Het college heeft nu laten weten die studies nog niet zijn afgerond dat daarmee nog wel een ti gemoeid zal zijn. Maar ongeacht uitslag daarvan is toch het genoen standpunt ingenomen. Als de veror 1 ning wordt gewijzigd zodat niet-raa 11 leden commissielid kunnen word zullen de te benoemen perst* 3' moeten worden gerecruteerd op grt van maatschappelijke binding dan op grond van het hebben van een paalde deskundigheid en/of ervariL Benoeming op grond van lidmaatsd st van een politieke groepering kan mag niet bepalend zijn. Bij de in de komende raadsverga ring aan de orde zijnde benoeminj (voor zover het niet-raadsleden betn g zullen dan ook geen personen op gro 0 van hun lidmaatschap van een politj a partij worden aanbevolen. In polder Eieriand kwamen vrijd middag twee auto's met elkaar botsing op het kruispunt Muy» Hoofdweg. Hoewel niemand wondingen opliep werden voertuigen zwaar beschadigd. Het ongeluk werd veroorzaakt d de op de Muyweg rijdende Zwitser1 van S. die geen voorrang verleende de Texelaar A. van S. die van Hoofdweg (voorrangsweg) gebiL maakte. Als gevolg van de aanrijt j kwam de auto van de Zwitser in sloot terecht. Vrijdagochtend omstreeks 7.30 it kwamen op de IJsdijk bij Dijknu huizen twee vrachtauto's met elk r in botsing. Er was een behoort materiële schade. Persoonlijke or lukken waren er niet. De auto's kwamen met elkaar in I k sing toen G. van S. uit het Noord! r, landse Burgerbrug een uitrit langs IJsdijk verliet op het moment dat I Texelaar J. van L. passeerde. Ais i v klaring gaf Van S. op dat hij op C vroege tijdstip geen ander verkeer de IJsdijk verwachtte. B. en W. verleenden de afgelopen maand aan onderstaande personen en ondernemingen de daarbij omschreven bouwvergunning: De heer W. v. d. Werf, Texel, voor het bouwen van een zomerhuis aan de Californiëweg; de heer C. van der Horst uit Alfen aan de Rijn voor de uitbrei ding van een zomerhuis aan het Ger- ritslanderdijkje; de heer A. de Visser, Texel, voor de verandering van een woonhuis aan de Pontweg; de heer J. W. A. van der Wal, Hoogeveen, voor de uitbreiding van een recreatiebunga low aan de Californiëweg; de heer H. R. Platte, Den Burg, voor het plaatsen van een kozijn in de voorgevel, Marei- straat; de heer H. Boekei, Den Burg, voor het veranderen van een gevel in de Noordwester; de heer J. H. Klinker, Den Burg, voor het bouwen van een windscherm aan de Bernhardlaan; de heer G. H. Jonker, Den Hoorn, voor het bouwen van een schutting aan de Herenstraat; de heer G. J. van Wave- ren, Aerdenhout, voor het bouwen van een woning met garage aan de Postweg; de heer J. C. Bakker, Texel, voor het uitbreiden van een woonhuis aan de Amaliaweg; de heer D. P. Kooiker, Den Burg, voor het uitbreiden van een woonhuis aan de Molenstraat; de heer J. Doelman, Maassluis, voor het uitbreiden van een zomerhuis aan de Californiëweg; de heer B. Kooiman, Oosterend, voor het bouwen van een dakkapel aan de Oosterenderweg; de heer M. Vermeer, Hillegom, voor het uitbreiden van een zomerhuis aan de Zanddijk; Voetbalvereniging Texelse Boys, Den Burg, voor het uitbreiden van kantine c.q. kleedruimte aan de Haffelderweg; J. Zuidewind, Oude schild, voor het veranderen van bijge bouwen aan de Heemskerckstraat; de heer H. Oosterhof, Den Burg, voor het bouwen van een garage aan de Burdet- straat; Elpee Gas B.V., Purmerend, voor 't plaatsen v. e. BPG opslag- en verkoop punt aan de Pontweg; de heer W. J. Bakker, Den Hoorn, voor het bouwen van een bergruimte en kantoor aan de Maricoweg, Den Burg; de heer H. P. Wuis, De Koog, voor het aanleggen van een tennisbaan en het plaatsen van een hekwerk aan de Ruijslaan; de heer C. Schuyl, Texel, voor het vergroten van een woning aan de Postweg; mevrouw G. A. Stoll-Roeper, Den Burg, voor het veranderen van w.c.- doucheruimte, Schoolstraat, Oosterend; de heer H. H. J. Schlepers, Oudeschild, voor het plaatsen van een schutting aan de De Ruyterstraat; E.M.T. b.v. p/a F. Langeveld, De Koog, voor het oprichten van 12 appartementen en vrijstaande berging, Dorpsstraat/Ka merstraat; Fa. J. Reij, Den Burg, voor het bouwen van een garagebedrijf en woonhuis aan de Bernhardlaan; de heer H. Hillen, Texel, voor het uitbrei den van een woonhuis aan de Muyweg; de heer W. S. Keijzer, Den Burg, voor het veranderen van een winkelpand aan de Gravenstraat; de heer H. Tjepkema, Texel, voor het bouwen van een stal aan de Oosteren derweg; de heer S. van der Zee, Den Burg, voor het veranderen van een gevel aan de Vloedlijn; de heer P. C. v. d. Veen, Leusden, voor het bouwen van een garage-berging aan De Koog; de heer W. Wiese, Duitsland, voor het uitbreiden van een zomerbungalow aan de Slufterweg; de heer C. Schumaker, De Koog, voor het uitbreiden van een woonhuis aan de Pontweg; de heer M. Huisman, Texel, voor het verbouwen van 2 schuren aan de Pontweg; de heer B. M. Dros, Texel, voor het uitbreiden van een woonhuis aan de Hoofdweg; de heer J. Verhagen, Oud-Beijerland, voor het veranderen en verbouwen van een woonhuis aan de Stengweg; mevrouw A. Voorthuysen-Bisselink, Den Burg, voor het bouwen van een garage-berging aan de Ada van Hol landstraat; de heer W. Zijm, Den Burg, voor het bouwen van een garage-ber ging aan de Warmoesstraat; de heer D. Weiss, Duitsland, voor het uitbreiden van een zomerhuis aan de Zanddijk; mevrouw E. G. Reinders-Scholten, De Koog, voor het bouwen van een zo merwoning aan de Brink; de heer J. Berga, Texel, voor het veranderen van een garage-berging aan de Grensweg; de heer J. Visser, Texel, voor het veranderen van een berging c.v.- ruimte aan de Oosterenderweg; de heer L. Boeker, Den Burg, voor het uitbrei den van een woonhuis aan de Thijsse- laan; de heer P. R. Buis, De Cocks- dorp, voor het uitbreiden van een woonhuis aan de J. Hodsonstraat; de heer L. van Veen, De Cocksdorp, voor het uitbreiden van een woonhuis aan de J. Hodsonstraat; de heer A. C. de Geest, De Cocksdorp, voor het uitbreiden van een woonhuis aan de J. Hodsonstraat; de heer J. A. Bakker, Den Hoorn, voor het uitbreiden van een timmerwerkplaats aan De Naai; de heer I. A. Bruin, Den Burg, voor het uitbreiden van een woonhuis aan de Warmoesstraat; de heer D. Wuis, Texel, voor het verplaatsen van een schuur aan de Schorrenweg; de heer P. B. van der Vis, Oosterend, voor het uitbreiden van een garage-berging aan de Vliestraat; de heer W. Schouten, Oudeschild, voor het plaatsen van een schutting aan de De Ruyterstraat; de heer K. Bertrand, Den Hoorn, voor het bouwen van een garage-berging aan de Diek; de heer W. Hoogendijk, Den Burg, voor het bouwen van een woon huis aan de Spinbaan; de heer M. Visser, Oudeschild, voor het uitbreiden van een woonhuis aan de Schilderweg; de heer W. Nijholt, De Koog, voor het verbouwen van een woonhuis aan de Duinroosstraat; de heer J. C. Keesom, Den Burg, voor het verbouwen van een berging aan de Weverstraat; de heer J. F. Klok, Staphorst, voor het vergroten van een zomerhuis aan de Zanddijk; de heer H. Schurink, De Koog, voor het veranderen van een gevel aan de Dorpsstraat; de heer C. Boeijen, Deo Burg, voor het veranderen van een dakkapel aan de Wilhelminalaan; de heet C. de Boer, De Koog, voor het veranderen van een woning aan de Gravenstraat, Den Burg; de heer A. Wuis, Texel, voor het uitbreiden van een schuur aan de Schorrenweg; de heer H. Bruin, Den Hoorn, voor het uitbreiden van een hotel/pension aan de Witteweg; de heer F. Witte, Den Burg, voor het veranderen van een wo ning aan de Schoonoordsingel; de heer M. de Porto, Oudeschild, voor het ver groten van een zomerwoning aan de De Ruyterstraat; de heer M. N. Manuels, Oudeschild, voor het veranderen van een voorgevel aan de De Ruyterstraat; Prov. waterleidingbe drijf, Bloemendaal, voor het bouwen van pomppersputten aan de Leemkuil en aanleggen van ruwwaterleidingen1 aan de Westerweg/ Pontweg /Leem- kuilweg; de heer H. G. v. d. Broek, Den Burg, voor het veranderen van een woonhuis aan de Boogerd; de heer P. W. Roeper, Texel, voor het uitbreiden van een schuur aan de Zaandammer- dijk; de heren J. Veltkamp sr. en jr., Den Burg, voor het bouwen van een dubbel woonhuis aan de Burgwal; de heer B. G. Doornekamp, Oosterend, voor het veranderen van een woonhuis aan de Schoolstraat; de heer J. A. Veeger, Texel, voor het uitbreiden van een koeienstal aan de Westerweg; Fa. Drijver, Den Burg, voor het bouwen van een opslagloods aan het Wezen land; Rijksgebouwendienst, Den Helder, voor bet veranderen van een noodge bouw aan de Elemert; Direc. gemeen tewerken, Den Burg, voor het verbou wen van de o.l.s tot geïntegreerde ba sisschool te De Koog; de heer P. Daa|der, De Cocksdorp, voor het uitbreiden van een bergruimte aan de Langeveldstraat; de heer F. K. Mulder, Oosterend, voor het uitbreiden van een woonhuis aan de Kotterstraat; de heer J. H. L. Winter, De Koog, voor het uitbreiden van een woning en het oprichten van een garage aan de Or- chismient; de heer K. A. de Ridder, Den Hoorn, voor het bouwen van een berging (stal) aan de Herenstraat; de heer J. G. Beerling, Den Burg, voor het bouwen van een berging aan de Brou werstraat; de heer C. Kreike, Amster dam, voor het uitbreiden van een zo merhuis aan de Zanddijk; de heer G. van Bree, De Koog, voor het bouwen van een dakkapel aan het Wintergroen; Doopsgezinde gemeente. Den Burg, voor het veranderen van een woonhuis aan de Kogerstraat; de heer W. Moor, Den Burg, voor het veranderen van een bijkeuken tot keuken aan de Burdet- straat; de heer N. J. de Wit, Te voor het veranderen van een woonl aan de Postweg; de heer J. Duin Texel, voor het bouwen van schuur bij Nieuweschild; Bloemen- plantenhal Vespertina, Den Burg, v het bouwen van een luifel en 2 plan! bakken aan de Kogerstraat; de heei H. Elzinga, De Waal, voor veranderen van een woonhuis aan Bomendiek; de heer J. C. Witte, I Burg, voor het veranderen van gevel lan de Vloedlijn; de heer A M. van Schoonhoven, Oudesj;! voor het veranderen en uitbreiden een bijgebouw aan de Heemske straat; Drukkerij Brügemann B.V., I Burg, voor het uitbreiden van drukkerij aan de Spinbaan; de heer W. Jimmink, Texel, voor het bou» van een schuur in Bargen; Rijkswa staat, Haarlem, voor het bouwen eên gemaal nabij dijkpaal 56; mevro C. Stiehl-van der Vis, Texel, voor uitbreiden van een woonhuis en aanbouwen vaneen bergruimte aan Hoofdweg; de heer J. G. M. Warm Den Burg, voor het veranderen van dubbel woonhuis tot één woonhuis garage-berging aan de Vuurtoren» de heer H. J. Keijser, Texel, voor uitbreiden van een schuur c.q. koe in Molenbuurt; Stichting Sint Jan, i Burg, voor het bouwen van een ven gingstehuis aan de Beatrixlaan; de b A. Schaatsenberg, Oudeschild, v het bouwen van een garage aan de Ruyterstraat; de heer H. Wuis, Koog, voor het bouwen van een dub woonhuis aan de Ruijslaan en Adema, Texel, voor het verbouwen veranderen van een woonhuis aan Postweg

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 2