KIM A L//R nODE5 j verkoop van textiel ft goedkope woningen Bibliotheek De Koog Dokter Seegers mag geen caravan in de luin FAMILIEBERICHTEN Q Opetparage Rentenaar damespantalons f49,75 VERVOLG VAN PAG. 1 Damclub Texel boekte verlies E.O. geeft aandacht aan Russenoorlog „Bijbelbeurs" bij Jan en Paula M Door inruil te koop OPEL Texelse schapenkaas COMTESSE Fa. De Muy Herfstaanbiedmg We zijn er weer!! 971 DINSDAG 3 OKTOBER 1978 TEXELSE COURANT PAGINA 3 jliek. Voor de overige delen van sterend moeten ook nieuwe bestem- ïgsplannen worden gemaakt, maar ;r is voorlopig geen tijd voor. Mo- nteel zijn in Oosterend geen nieuw- (8 lwmogelijkheden meer. *i )ok het bestemmingsplan voor het chermd dorpsgezicht van Den i Z( orn komt voorlopig niet aan de orde. ïn Is de inventarisatie van de ,e|,( taande toestand moet nog worden ed naakt. sMUs urgent wordt beschouwd het gal werken van een deel van het bo nis mmingsplan van De Koog ten sten van de Nikadel. Hier moeten „gr de Recreatiestichting te bou- g8 m appartementen komen, alsmede I ntrale en dag recreatieve voorzie ne gen. In november kan dit plan ew or de commissie ruimtelijke orde- e, worden besproken. Voor de :oe t van De Koog is aanpassing van aai t bestemmingsplan wenselijk oral met betrekking tot de stroken •rin de zg. gemengde bebouwing toegestaan en waarbij de moge- lieden veel te ruim kunnen «den uitgelegd. ht ,er )ok in De Cocksdorp wil men de r0fl mengde Bebouwingsstroken van het ■as itaande bestemmingsplan herzien. In lr(j Cocksdorp zal het industrieterrein 30, jebreid moeten worden, evenals de gr[ olzuiveringsinstallatie. t1 Wat de verdere stand van zaken n treft kan worden gemeld dat gewerkt art irdt aan een aanvulling van het sd stemmingsplan Oudeschild en wel in m t bijzonder het havengedeelte dat or de provincie niet is goedgekeurd. gS april of mei zal daar wat van naar inj iten komen. rt'i De ontwerp bestemmingsplannen 3" or Middem- en Zuid-Eierland zijn it« ar. In november zal de commissie mtelijke ordening er advies over uit brengen, waarna het overleg met de provincie kan worden geopend. Ge streefd wordt naar vaststelling van de: plannen in 1979. In datzelfde jaar zal ook het bestemmingsplan voor Oost moeten worden vastgesteld. Voor deze woonkern wordt thans een ontwerp plan voorbereid. Direkt na Oost komt De Waal aan de beurt. Het ontwerp plan voor dit dorp is naar verwachting in juni „bespreekbaar". Verkeers route In de vergadering van de'commissie ruimtelijke ordening werd ook nog even gesproken over de belangrijke verkeers- route veerhaven-Oudeschild. In tegenstelling tot het meerderheidsad vies van de commissie heeft het college besloten de verbinding toch via de Redoute-dijk te laten lopen. Dat hoeft volgens wethouder J. Nauta geen bezwaar op te leveren als voor de vrachtwagens een andere regeling wordt getroffen. Deze zullen in ieder geval niet in twee richtingen over de hoge en betrekkelijk smalle dijk kunnen rijden. Overigens laat de dijk een weg- breedte van vijf meter toe. Uit tellingen is gebleken dat het aantal vrachtwa gens dat rechtstreeks van de veerhaven naar Oudeschild rijdt, betrekkelijk klein is. Krim Voor het Newomij-gedeelte van het bestemmingsplan De Krim is een plan ontworpen voor de bouw van ruim 500 bungalows. De eerste indruk die de welstandscommissie daarvan kreeg was niet bijster gunstig. De huisjes worden vrijstaand of met twee of drie gekop peld gebouwd maar zijn overigens allemaal precies hetzelfde. De wel standscommissie vindt dat zeer onge wenst en heeft bovendien bedenkin gen tegen „de lelijke dakkapel en de dwingende vorm". De architect krijgt echter nog de kans zijn ontwerp te verdedigen alvorens de commissie een definitief advies uitbrengt. Fridt Blanken zei het onbegrijpelijk te vinden dat men zoveel dezelfde huisjes 'h amdub Texel heeft in de tweede ipetitiewedstrijd tegen de vereni- Ons Genoegen uit Andijk geen i* i gezien de overwinning uit het r te slepen. Hoewel de Texelaars j met hand en tand verdedigden ,,i ist men toch met een 7—9 is tand genoegen nemen, et werd desondanks een verdiende !j> rwinning voor de Andijkers. Cat ij' m in belangrijke mate doordat Ons ioegen de beschikking had over het komend talent W. Visser dat het ite bord van de damclub (P. Bake- dermate onder druk zette dat hier nederlaag onvermijdelijk werd. <jj, m verloor een schijf en is nog niet lewassen tegen de speelkracht in de Ofte kasse. Texel kwam door winst C. Vinke nog goed terug na een ischijnlijk schijfverlies. Er volgde »f damzet. u tslag was: iakelaar-W. Visser 0—2 11 Weedendorp-G. Meuwboer 1—1 an Heerwaarden-J. Groot 1 1 looijberg-P. Burger 1 1 Wnke-J. Dol 1-1 (finke-C. Oud 2—0 Oros-A. Burgmeijer 1 1 Blom-P. de Wit 0—2 7-9 Woensdag 4 oktober de Oude Ulo wordt een voorstelling er poppentheater gegeven voor kinde ren van 6 - 12 jaar. Toegang gratis; aanvang 14.00 uur. het raadhuis wordt een informatie avond over kinderen met leer- en op- raedingsmoeilijkheden gegeven. Ouders en andere geïnteresseerden 'e lijn welkom; aanvang 20.00 uur. I t Centraal Bestuur van de Stichting Cultureel Werk vergadert in het raad huis; 20.00 uur. a Donderdag 5 oktober De Zwaan" houdt de afdeling Texel van D'66 een ledenvergadering; 20.00 uur. VASTE DATA: reekuur B. en W.: Burgemeester naandags van 10.00 - 11.00 uur, N wethouder Westdorp donderdags van 14.30 - 15.30 uur, wethouder e Nauta maandags van 10.30 - 11.30 I uur en wethouder Van der Kooi vrij- n dags van 10.30 - 11.30 uur. Iedere maandagavond om 20.00 uur heeft het Texels Vrouwenhuis bijeen komst in de Oude Ulo aan het Schil derend. het clubhuis van Scouting Texel (Bernhardlaan 147) kan dagelijks oud papier worden gedeponeerd in de daar opgestelde container. In het programma „Tijdsein" geeft de E.O.-televisie op dinsdagavond 10 oktober (van 20.50 - 21.00 uur - Neder land 1) aandacht aan het lot van Russen die vanuit krijgsgevangenschap in het Westen naar Rusland werden gerepatrieerd. Daarbij komt ook de „Russenoorlog" op Texel ter sprake. In het programma wordt de heer J. A. van der Vlis geïnterviewd, schrijver van „Tragedie op Texel". De achtste druk van dit boek verschijnt zeer binnenkort. Het boek is voor een groot deel her schreven en uitgebreid en bevat veel meer illustraties dan eerdere drukken. De bibliotheek van De Koog start donderdag 5 oktober weer met de uitle ningen. In verband met de verbouw van de Lubertischool bevindt de biblio theek zich deze winter in de Schuilhut. De bibliotheek is open op donderdag middag van 15.15 tot 15.45 uur voor de jeugd en van 15.45 tot 16.30 uur voor de vowassenen. Dokter J. B. Seegers uit Den Burg wil in zijn tuin een caravan plaatsen om in het seizoen een assistent te kunnen huisvesten. Dat is strijdig met de gemeentelijke verordening en het verzoek om een zg. bijzonde re kampeerexploitatievergunning werd dan ook door B. en W. van de hand gewezen. De arts is hiertegen in beroep gegaan bij de gemeente raad. B. en W. hebben de raad echter geadviseerd dit beroep ongegrond te verklaren. Een toercaravan is in het seizoen alleen in het buitengebied toegestaan en dan nog onder bepaalde voorwaar den. Het erf van dokter Seegers ligt binnen de bebouwde kom. In dit geval is volgens het college geen reden aan wezig om een uitzondering te maken. Tegenover de commissie die met de; behandeling van dergelijke beroeps schriften belast is, werd namens dokter Seegers naar voren gebracht dat een assistent niet in het doktershuis is te vestigen maar wel in de buurt daarvan moet zijn om in spoedgevallen gewaar schuwd te kunnen worden. Gevraagd werd een tijdelijke oplossing te treffen waartoe de verordening mogelijkheden zou bieden. In het belang van de open bare gezondheid zou vrijstelling moeten worden verleend. De commissie liet echter weten dat er geen mogelijkhe-i den zijn. De uitzonderingsmogelijk-i heden die in de verordening zijnj genoemd hebben betrekking op het: buitengebied en in vergelijkbare geval-, len hebben B. en W. altijd voet bij stuk gehouden. Inwilliging van het verzoek! kan precedenten scheppen. De; suggestie werd gedaan om na te gaanj of de assistent in het gebouw van de. Texelse Apotheek kan worden onder-J gebracht; hij is dan ook dicht bij dei hand. wil bouwen. „De vakantiegangers die hier verblijven willen juist ontsnappen aan de éénvormigheid". Wim Helder veronderstelde dat dergelijke confectie- huisjes bij verkoop (alle bungalows mogen worden verkocht als tweede woning) minder zullen opbrengen, maar Jan Stolk vond de eenvormigheid best. „Het maakt niets uit want er komt toch groen rond elk huisje". In de topperiode zullen in de Krim zo'n 5.000 personen verblijven. De heer N. C. Barendregt (de enige nieuweling in de commissie ruimtelijke ordening) liet weten dat de bewoners van de Krimweg de angst hebben dat deze weg bijzonder druk en gevaarlijk zal worden als de Krim op volle capaciteit gaat draaien. Dit vraagstuk is al eens eerder in discussie geweest. Ook nu bracht het college als mening naar voren dat het zal meevallen, onder andere als gevolg van de aanleg van een fietspad. Voor de derde maal is in het huis van Jan en Paula Brouwer, Warmoesstraat 42 in Den Burg ee tentoonstelling van bijbels werkmateriaal voor zondags scholen, clubs e.d. Met het oog op het komend kerstfeest wordt extra aan dacht besteed aan kerstmateriaal. Ook allerlei bijbels en kinderbijbels, evangelische boeken voor groot en klein, kalenders, tekstkaarten enz. worden getoond. Door middel van catalogi kan men zich verder oriënte ren. Een ieder is vrij binnen te stappen op 6, 7 en 9 oktober van negen uur 's morgens tot negen uur .s avonds. Wij hebben nu een mooie kollektie Anton Pi eek geboortekaartjes v/h Langeveld en De Rooy bv Den Burg, Texel Woensdag 27 september 1978 bereikte ons het droeve bericht dat is overleden ons lid en oud bestuurslid de heer Klaas Vlas. Dat hij moge rusten in vrede. Bestuur Vissersvereniging D.E.T.V. Texel. Enige en algemene kennisgeving Hiermede geven wij u kennis dat onverwacht van ons is heengegaan onze lieve vader, groot- en overgrootvader Klaas Smidt, weduwnaar van Martha Maria Victoria von Kiedrowski, op de leeftijd van 83 jaar. A. A. Smidt N. Smidt-Ellen A. Smidt H. L. Smidt-Boon N. v. d. Slikke-Smidt Nico,J3renth H. M. v. d. Wulp-Smidt Th. v. d. Wulp G. Smidt G. Smidt-de Jong K. Smidt M. Smidt-Witte klein- en achterkleinkinderen Texel, september 1978, Gollards Rustoord, De Zes 12, Den Burg. De begrafenis heeft inmiddels plaatsgevonden op de algemene begraafplaats te Den Burg. Correspondentie-adres: Weverstraat 6, Den Burg. Algemene kennisgeving. Na voorzien te zijn van het Heilig Sacrament is na een moedig gedragen lijden van ons heen gegaan mijn lieve man, onze zorgzame vader en opa Judocus Antonius Schellinger, eerder weduwnaar van Hermina Maria Heemskerk, op de leeftijd van 75 jaar. Gorinchem: P. Schellinger-van Loo Nieuwegein: D. A. M. Winters-Schellinger A. H. A. Winters Karin, Atty Den Bosch: J. A. G. Schellinger G. Schellinger-Demuth Christine, Steffie Gorinchem: C. H. M. Bronkhorst-Schellinger J. S. Bronkhorst Roel, Inge en verdere familie Gorinchem, 27 september 1978, Wijnkoperstraat 1018. De begrafenis heeft zaterdag 30 september plaatsgevonden. Anton Pi eek geboortekaartjes v/h Langeveld on De Rooy bv 1 Don Butfl. Toxol ledereen nog hartelijk be dankt voor alle planten, bloemstukken, geld en ca deaus die we op onze trouwdag hebben gekre gen. Bert en Ria Haarsma Dankbaar en blij zijn wij met de geboorte van onze zoon en Sander zijn broer tje Martinus Gerardus Wij noemen hem Martijn. Maarten en Margje Witte Marelstraat 2, Den Burg, Texel, 28-9-1978. Jaap Huisman en Jennie Gerritsen trouwen op 13 oktober 1978 om 11.30 uur in het stadhuis te Ede. Receptie van 15.00 tot 15.45 uur in restaurant „Groenewoud", Setters kampweg, Bennekom en zaterdag 14 oktober 1978 van 14.00 tot 15.30 uur in hotel „De Lindeboom- Texel", Groeneplaats,| Den Burg - Texel. Ons adres: Schilderend 23, Den Burg - Texel. Kees Timmer en Elize Barhorst trouwen donderdag 12 ok tober om 13.30 uur in het gemeentehuis te Der Burg. Gelegenheid tot feliciteren van 18.30 tot 20.00 uur in „Theodora Hoeve". Toekomstig adres: Klareweid 16, 1831 BS Koedijk. t Op 11 oktober a.s. gedenken onze ouders S. Keijser Jb.zn. en N. Keijser-Eeiman de dag, waarop zij 55 jaar geleden in het huwelijk zijn getreden Hun dankbare kinderen: Almelo: W. Keijser Texel: G. M. Langeveld-Keijser A. M. Langeveld Haren (Gr.): M. Keijser Texel: J. S. Keijser M. Keijser-Dros Rotterdam: D. Keijser Gelegenheid tot feliciteren in hotel „De Lindeboom- Texel" op zaterdag 14 oktober van half vijf tot zes uur. Wimpy De Koog, dage lijks geopend. Ook om mee te nemen Om aan uw advertenties de vereiste zorg te kunnen besteden is het noodzake lijk dat wij de tekst met de eventuele illustraties zo vroeg mogelijk in ons bezit hebben. De uiterste tijden zijn: woensdag 10.00 uur voor de krant van vrijdag en vrijdag 12.00 uur voor de krant van dinsdag. Kadobonnen. Kooijman's Slijterij, Witte Kruislaan 7. Bouwinformatiecentrum J. C. R. Geopend van 'maandag t/m vrijdag, van 08.00 tot 12.00 uur en van, 13.30 tot 16.30 uur. Don-' derdagavond 19.00 toti 21.00 uur. Zaterdags 09.00 tot 12.00 uur Hiermede geven wij u kennis dat heden van ons is heengegaan onze lieve moeder, behuwd- en grootmoeder Jannetje Stark weduwe van Jacob Daalder, in de ouderdom van 85 jaar. D. Steigstra-Daalder C. H. Steigstra T. van Kooten-Daalder Herman Jannie Hannie - Otto Jennie Laura - Maarten Dorina Oosterend, Texel, 30 september 1978, Oesterstraat 4. De begrafenis heeft inmiddels plaatsgehad op de Ned. Herv. begraafplaats te Oosterend. Wimpy De Koog, da gelijks geopend. Ook om mee te nemen Biedt zich aan: meisje, 22 jaar, winkel, horeca en type-ervaring, i.b.v. rijbewijs. Gevraagd: kleine of grotere klussen van korte langere duur. Inlichtingen tel. 2215 Wegens enorm succes houden wij nog eenmaal een 2e hands kledingver- koop op woensdagmid dag 4 oktober van 2 - 5 uur. Vloedlijn 5, tel. 4283 Te koop aangeb. grote tandem asser toercaravan merk Kip, type Gold- stream event, met stand plaats. Te bevr. v. Setten tel. 02226-569 Jonge man, 22 jaar, zoekt gem. kamer per 22 okt. a.s. Brieven onder nr 318 aan bur. Tex. Crt. Open haardenbezittersf Husqvarna kettingzagen reeds vanaf f475, Fa, Tatenhove, Oosterend, tel. (02223) 202 - Electrohuis biedt aan stalen bureaus, radiato ren, tl-bakken, spots rail, toonbank, houten platenbakken, folderrek- ken Wie heeft onze rode kater gezien? Slecht ziend 5 jaar oud. Vlas, Pont- weg 152, tel. 02228-798 Te koop prima aardap pelen, grauwe- en groene erwten. D. Prins, Rozen- dijk 16, tel. 02220-3647 Ik zoek werk. Ook één of enkele halve of hele dagen per week mogelijk. Veel ervaring in levens middelen en groente en fruitbranche. Ander werk is ook mogelijk. In bezit van rijbewijs. D. Medema W. Kruislaan 21, Den Burg, tel. 02220-3241 na 6 uur 's avonds. Bladmuziek, gitaren, fluiten, accordeons, banjo's, panfluiten, mondorgels enz. Muziek handel Henny Kok. Voor bruiloften en par tijen: hotel „De Linde- boom-Texel", Groene- plaats 14, Den Burg, tel. 02220-2041 Volop hand- en moesappelen en handpe ren. L. Huisman, De Veen, tel. 2203. Ten Cate surfplanken vanaf f 1.145, Grote sortering in surf- en zeil- pakken. Watersportcen trum Duinker, Oudeschild Voor al uw tegel- en mozaïekwerk naar C. van der Maden, Lieuwstraat 4, Den Burg, tel. (02220) 3320 Volop pruimen. L'. Huisman, De Veen, tel: 2203. Zolang de voorraad strekt: gratis sticker voor ieder bezoekend kind. Kinderboerderij „De Mient". Zagen en beitels slij pen. De Bolder, tel. 3141 Elektr. orgels vanaf f895, met ritmebox. Muziekhandel Henny Kok, Weverstr. 58, tel. 2932. De Rabobank is er ook voor al uw winterreizen. Te koop gevr. konij nenhok. Tel. 02220-3990 Vanaf heden zijn wij op donderdagavond geslo ten. Verder iedere avond vanaf 9 uur geopend. Bar 't Steigertje. Gebakken schol met brood en roomboter f5,75 voor bezoekers van de Kinderboerderij Te koop gevraagd een kleuterbed of houten ledi kant. Gemma Duin, tel. 02220-3428. Wie heeft mijn groene Gazelle herenrijwiel ge zien? jt 1 mnd. geleden P. J. v. d. Vis, Kerkstr. 6, Oosterend, tel. 02223-389 Ouders van kinderen met leermoeilijkheden vergeet niet op 4 okt. te komen praten in het ge meentehuis om 20.00 uur. Ook als u niet naar de avond over het LOM bent geweest, bent u van harte welkom. Winterfoerging voor caravans en boten. Tel. (02220) 3396. Wimpy De Koog. Da gelijks geopend. Ook om mee te nemen Klop-Klop voor meubel reparatie De Bolder, tel. 3141 - Opel Kadet1977 Citroen 2 CV 61977 Opel Kadet city1976 Simca 1100 1976 Opel Ascona 16Snov. 1975 Opel Kadet 4-deurs met schuifdak1975 VW Golf1975 Deze auto's worden verkocht met 3 maanden garantie. Inruil en financiering mogelijk. Oosterend telefoon (02223) 227 Verkrijgbaar bij uw kaasleverancier én aan de boerderij: GEBR. COMMANDEUR Hoeve „Don Bosco", De Zeshonderd 9. 1ste afslag links vanaf Den Burg-Oudeschild. KR Voor verhuur en be heer vakantie-objec ten in Eierland - De Cocksdorp. Slufterweg 2, telefoon (02225) 433. JfVerlenka in de kleuren: zwart - bruin - camel - bordeau - brique en groen. Maten 38 t/m 48. Normale prijs f69,75 nu WEVERSTRAAT 55 TELEFOON 2692 A.s. donderdag van 10.00 tot 17.00 uur de hele dag (terlenka, tinneroy, trevira) tegen fabrieksprijzen in 't Skiltje te Oudeschild. Deze keer ook 1- en 2-persoons hoeslakens en ritsen halve prijs.

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 3