DOELPUNTLOOS TREFFEN OSSEN TEXEL EN EVG TEX. BOYS ZORGDE VOOR RUIME ZEGE Winst en verlies bij ZDH-elftallen Oosterend won derby van De Koog (4—0) Programma zaalvoetbal Tussenstanden zaalvoetbal Uitslagen zaalvoetbal MST-tumers in de prijzen Licht herstel voor Tetak 1 Huisvrouwengym Gyvo De Koog Oosterend 2 won slechte wedstrijd Mededelingen Verlies voor Boys-dames Voetbaluitslagen MAB-club crosste op Muywegterrein IE IINSDAG 3 OKTOBER 1978 TEXELSE COURANT PAGINA 5 Hoewel de zondagmiddag ipeelde wedstrijd tussen de erste elftallen van S.V. Texel a n het Edamse EVC voor veel panning zorgde zijn er in dit p het veld aan de Slingerweg espeelde treffen geen doel- unten gevallen. Een en ander was niet zozeer het svolg van de geringe schotvaardig- eid van de respectievelijke voor- oedes als wel van de goed op dreef jnde defensies. Ondanks het gebrek aan treffers was et eind van het liedje tenslotte toch ir en puntendeling. Het eilandelijke team loest deze week opnieuw met de odige invallers aantreden, omdat de 'essurelijst steeds groter wordt. Zo oot zelfs dat Texel 4 eenvoudig weg et kón spelen, omdat men maar 4 telers had. Bij Texel 1 ontbraken aundag vijf vaste mensen. Jan de Lugt tieniscus) speelt dit seizoen waar- hijnlijk niet meer, Aad Blom (kuit- eenblessure), Jan van Bennekom t< ipierblessure), Guus Zegel lescheurde kniebanden en waarschijn- k meniscus) en Marius Bakker (vakan- e). Albert van Hoven maakte daaren- igen na drie weken weer zijn rentrée. en Molanus debuteerde deze week in exel 1 en deed dat verdienstelijk, ooral z'n grote snelheid stichtte nogal ens verwarring in de Edamse achter- oede. Jong EVC, dat vorig jaar degradeerde uit e 3e klasse bleek een jonge ploeg te ebben. Men wist elkaar makkelijk te inden en technisch zat het spel goed i elkaar. Ook Texel combineerde oed, zodat er voor het publiek een erg tuke wedstrijd te zien was. Het spel Het eerste drietal van de MST- sfeltennisvereniging Tetak is er in wedstrijd tegen Duintreffers 4 niet n geslaagd verder te komen dan een (—7 nederlaag. Niettemin oogstte nen daarmee toch een betere score lan tijdens de eerder gespeelde par ijen. Ondanks het verlies konden de Texelaars daarom toch op een licht ïerstel terug zien. Tetak 1 bestond deze keer uit Albert (ok, Martin Janssen en Max Hage- ioorn. De laatste startte zijn serie van irie wedstrijden tegen P. Appelman vaartegen hij in twee sets (18-21 en 19- !1) kansloos verloor. Ook Martin Janssen beet in het stof, zodat Tetak rrij vlot tegen 0—2 achterstand aan noest kijken. Albert Kok won zijn serste wedstrijd. C. Delis moest met 22-20, 9-21 en 21-16 zijn meerdere n de Texelaar erkennen. De .dubbel" verd door M. Janssen en M. Hage- Joorn in 2 sets verloren: 26-28 en 14-21 ifan de resterende wedstrijden boekten VI. Janssen en M. Hagedoorn allebei iog eenmaal winst (tegen resp. C. |J)elis en R. Delis) zodat de eindstand l,3en 3—7 nederlaag werd. Ondanks leze nederlaag was het vertoonde spel <an hoger niveau dan de vorige week, al had geen van drieën nog z'n oude «arm te pakken. Zaterdag speelt Tetak 1 uit tegen WW 3 (Wervershoof speelde zich voornamelijk op het mid denveld af, omdat beide verdedigingen het sterkste deel van de ploegen bleken te zijn. Texel speelde de eerste helft tegenwind, maar dat belette de Texel- ploeg niet om met snelle aanvallen over de vleugels (Uriot en Molanus) EVC onder druk te zetten. Toch was het EVC dat de eerste serieuze scorings kans kreeg, toen Klaas Dirk Koorn de bal onder zijn schoen door liet glippen en de spits van EVC de gelegenheid gaf om alleen op het Texel-doel af te gaan. Het was de sterk keepende Charles Ipenburg, die zich voor de voeten van de Edamse spits wierp en Texel voor een achterstand behoedde. Aan de andere kant was Ben Molanus dicht bij een doelpunt maar z'n schot ging over. Kansen Na de rust speelde de wedstrijd zich voornamelijk af op de helft van EVC. Texel hield EVC voortdurend onder druk, wat resulteerde in enkele goede kansen. Eerst was Louis Uriot dicht bij een doelpunt, maar alleen voor de keeper tikte hij de bal uit een moeilijke positie net naast. Even later kopte Ben Molanus uit een voorzet van Uriot schitterend in, maar met een katachtige sprong reageerde de keeper van EVC even schitterend. Zo eindigde deze wedstrijd zoals hij begonnen was (0—0). EVC was daar duidelijk tevreden mee. Met iets meer geluk had er echter voor Texel wel een kleine overwinning in gezeten. De gymlessen voor dames van de vereniging Gyvo die op vrijdagmiddag in de Kaaps-nol worden gehouden zijn vervroegd. In verband met het uitgaan van de (kleuter)scholen begint men nu om 14.15 uur en sluit om 15.15 uur. In een mede door de lastige wind nogal slechte wedstrijd heeft het tweede elftal van S.V. Oosterend dit weekend met 1—2 gewonnen van ZAP 4. SVO speelde ondanks de zege geen beste partij en bleef even als tijdens de voorgaande wedstrij den nogal onder zijn kunnen. Voor de Oosterenders kwam het er tijdens de eerste helft op neer dat men tegen een felle wind moest opboksen. Het leverde desondanks toch enkele leuke aanvallen op. Theo Boom werd diverse keren voorzien van loopballen en vooral allrounder Dirk Burger strooide de uitgekiende passes diverse richtingen uit. De kansen werden niet benut en het was dan ook geen wonder dat het eerste doelpunt ontstond uit een penalty, welke werd benut door Willem Huizinga, die knap scoorde ondanks het feit dat de tip niet midden voor het doel maar er half naast was geprojecteerd. In de tweede helft zou er voor de wind even doorgedrukt worden, maar dat pakte anders uit. De bal werd zeer slordig rond gespeeld waardoor de achterhoede onder druk kwam te staan. Dit leidde tot diverse fouten waarvan er één door de ZAP-spits benut werd. Het zag er door de on macht van de voorhoede lang naar uit dat het 1 1 bleef, maar Gerrit Ter- windt kwam nog eenmaal razend snel op en wel over links. Zijn dieptepass werd door Dirk van der Meer benut zodat de winst toch nog binnen gehaald kon worden. Texelse Boys Deze week bestaat er voor het laatst gelegenheid tot het inleveren van copy voor de Boyskrant. A.W. In de uitwedstrijd tegen het slag vaardige Winkel heeft Texelse Boys zondagmiddag kans gezien een 0—2 overwinning te behalen. De eilande lijke ploeg boekte hiermee haar eerste overwinning van dit seizoen. Of deze zege echter de eerste van een reeks zal worden valt vooralsnog te betwijfelen omdat de Boys-keeper Jos Wessels zondagmiddag tamelijk ernstig geblesseerd werd en de eerste weken niet onder de lat zal kunnen staan. Beide elftallen toonden zich behoor lijk fel om de overwinning naar zich toe te halen. Vanaf het eerste fluitsignaal was duidelijk dat het hier een interes sante wedstrijd betrof die, hoewel gespeeld op een lastig en hobbelig veld, het aanzien best waard was. Er waren overigens twee lastige onstandigheden die de spelers niet bepaald inspireer den. Dwars over het veld stond een venijnige wind en op datzelfde veld liep een scheidsrechter rond die soms erg vreemde beslissingen nam. Ruggesteuntje De Boys kregen al na vijf minuten spelen een goed ruggesteuntje. Willi- brord Bakker wist toen na goed door zetten de Winkel-doelman het nakijken te geven. Winkel moest toen komen, deed dit ook veelvuldig, maar trof het niet dat de Boys-verdediging een goede wedstrijd speelde en zeer weinig sco ringskansen weggaf. De kansen die Winkel nog kreeg werden dan nog slecht afgewerkt. Eenmaal kwamen de Boys goed weg toen de scheidsrechter Winkel een strafschop onthield. Door het opdringen van Winkel kregen de Boys vóór veel ruimte. Zo kwam Kees van Heerwaarden 2 x in kansrijpe posi tie die echter door te slappe schoten Woensdag 4 oktober 1978: 18.30 u.: Mok-Texel veteranen 2 19.15 u.: Texelse Boys 2-Reizenboetiek 20.00 u.: Dubbeldik 1-Dubbeldik 2 20.45 u.: Rab 1-Oosterend 3 21.30 u.: JKM 1-Kompas Zaaldienst: Texel BI. Donderdag 5 oktober 1978: 18.30 u.: Oosterend 2-Dubbeldik 3 19.15 u.: JKM 2-FC Vergiet 20.00 u.: Kikkert/Topido 1-De Zwaan 20.45 u.: Oosterend 1-Casino 21.30 u.: Nioz 1-Badhotel Zaaldienst: Jelleboog. Vrijdag 6 oktober 1978: 18.45 u.: Gempo-De Spyker 19.30 u.: Texel BI-D.T.Smul Zaaldienst: Reizenboetiek. onbenut bleven. Strafschop Uitbreiding van de score kwam pas diep in de tweede helft toen de zeer aktieve spits Frank de Grave in het strafschopgebied omver werd gelopen. Pieter Duin benutte de strafschop feil loos. Wat Winkel ook probeerde, ze slaagde er niet in een tegentreffer te produceren, ook niet nadat de Boys keeper met een diepe beenwond het veld moest verlaten. Ook zijn vervan ger, C. Vermuë, slaagde er in de 0 voor de Boys op het scorebord te houden. Door het onbesuisde optreden van een van de Winkel-verdedigers, weertegen niet werd opgetreden, zit ook Wille- brord Bakker met een paar dikke enkels op de stoel gekluisterd. Door beheersd optreden van de Boys-spelers bleven knokpartijen gelukkig uit. Zoals eigenlijk wel te verwachten was is het vooral in de hoofdklasse van de zaalvoetbalcompetitie dringen geblazen in de kopgroep. Er zijn maar liefst vier ploegen ongesla gen. JKM heeft het beste doelsaldo namelijk 41-9. Dat JKM haar doelsaldo ten opzichte van de concurrentie flink heeft kunnen opvoeren kwam vooral door de 9—0 overwinning op Dubbeldik 2. De con currentie van JKM in de hoofdklasse bestaat uit Oosterend 1, (na vier gespeelde wedstrijden 19-6), FC De Zwaan (21-2) en Cors Dubbeldik 1 (21- 3). Voorts mag niet onvermeld blijven dat JKM en Oosterend vier wedstrijden achter de rug hebben. FC De Zwaan en Cors Dubbeldik 1 kwamen pas drie maal in aktie. In de eerste klasse hebben bijna alle ploegen vier wedstrijden gespeeld. Hier won de ranglijst aangevoerd door Nic dat met 2—2 gelijk speelde teg^.i nner-up JKM 2. FC Vergiet kwam maal niet in de wei, maar staat er alatief beter voor als nummer 1. In de tweede klasse is de strijd aan de top in volle hevigheid ontbrand. Amro staat nu aan de kop door Jelle boog, dat 2 slechte wedstrijden achter de rug heeft, te verslaan met 2—1. In de derde klasse werd de wedstrijd Rabo-Gempo gespeeld. De strijd werd gewonnen door Gempo met 3—2. Gempo plaatste zich door deze over winning aan de kop. In de tegen West-Frisia gespeelde wedstrijd was het zondagmiddag al leen Ingrid Veeger die een doelpunt voor het eerste damesteam van Texelse Boys kon laten aantekenen. Zij redde hiermee de eer in een par tijtje voetbal waarin de Enkhuizer dames vijf maal scoorden. Het eerste doelpunt van de wedstrijd viel tamelijk vlot. Na een snel genomen aftrap van West-Frisia, die de Boys dames nogal verraste, werd het al 1—0. Toen gingen de Boys-dames er hard tegen aan. Er werd goed gecombi neerd maar door een hard schot van een West-Frisia-dame werd het toch 2—0. Daarna kwam de stand op 2—1 door goed samenspel waarbij Ingrid Veeger de kans benutte en scoorde. Door een fout in de Boys-achterhoede werd het 3—1. Na de rust kwam het bij de Texelse dames niet meer tot doel punten. West-Frisia maakte er in de slotfase 5—1 van. Oosterend heeft dit weekend ein delijk de eerste punten van deze competitie binnen kunnen halen. Het elftal deed dit op eigen veld tegen eilandgenoot De Koog dat zondag middag met een 4—0 nederlaag ge noegen moest nemen. Er vielen doelpunten van Ger Plaats man (2 xen Frits Bakker. Johan de Waard nam de vierde treffer voor zijn rekening. De bal verdween hierbij via een lob over de uitlopende doelman Jan Dekker in het lege doel. De ont moeting leek voor het rustsignaal een gelijk opgaande strijd te worden. Oosterend en Ce Koog hielden elkaar goed in evenwicht en de doelverdedigers kregen weinig ballen te verwerken. De alleszeggende einduitslag kwam pas na de hervatting tot stand. Gehaast Onmiddellijk na het beginsignaal pro beerden beide ploegen met aanvallend voetbal een snelle openingstreffer" te forceren. Aan beide kanten werd echter te gehaast en daardoor te slor dig gespeeld om echt uitgespeelde kansen te krijgen. Wel had De Koog aanvankelijk een licht veldoverwicht, vooral omdat Ton Zwanenveld en Jan van Beek op het middenveld uitstekend werk verrichtten. De enige doelrijpe kans kwam dan ook van de voet van Van Beek die uit een vrije trap het uiterste van Oosterend-keeper Koning vergde. Na de rust trok SVO het initiatief Woensdag 27 september 1978: Texel veteranen 1-Rab 1 4—2 Kikkert/Topido 1-Dubbeldik 1 2—6 Rabo-Gempo 2—3 Dubbeldik 2-JKM 1 0-9 Donderdag 28 september 1978: Jelleboog-Amro 1 —2 JKM 2-Nioz 1 Oosterend 3-Paal 9 Texel B1-Oosterend 2 Badhotel-Dubbeldik 3 2-2 2-1 3-2 4-3 Zaterdag 30 september 1978: Junioren: Tex. Boys A1-Texel A1 1 1 Tex. Boys C2-Oosterend C2 3—3 Zondag 1 oktober 1978: 4de klasse knvb: Texel-EVC 0-0 Afdeling Noordholland: Uitgeest-ZDH 3—0 Winkel-Tex. Boys 0—2 Oosterend-De Koog 4—0 Texel 2-WGW 3 1-3 BKC 3-Texel 3 2-2 Tex. Boys 2-Helder 5 5—0 ZAP 4-Oosterend 2 1 —2 ZDH 2-Sint Boys 3 5-2 Tex. Boys 3-Zeemacht 4 3—2 ZDH 3-ZAP 6 2-5 Junioren: N. Niedorp A1-Texel A2 6-3 Dames: W.Frisia 1-Tex. Boys 1 5—1 Tex. Boys 2-AFC '34 2 1-2 echter duidelijk naar zich toe. Via goed opgezette aahvallen kwam De Koog onder druk te staan. Keeper Jan Dekker kon aanvankelijk zijn doel schoon houden, maar was na ongeveer een kwartier spelen kansloos toen Ger Plaatsman via de paal Oosterend op 1 —0 zette. Na deze openingstreffer was SVO niet meer te stoppen. De verdedigers Jan de Vries en Henk Vedder gingen herhaaldelijk mee in de aanval en de thuisclub kreeg diverse goede kansen. De beslissing van de wedstrijd viel dan ook al spoedig. Johan de Waard brak op rechts door en bediende Frits Bakker op maat. Op zijn harde schot had de De Koog-verde diging geen passend antwoord. Met een riante voorsprong op zak kon Oosterend rustig voetballend proberen de voorsprong nog uit te breiden. De Koog wilde iets terug doen en zocht wat meer de aanval. Verdedigend vielen er daardoor nogal wat gaten en de thuisclub profiteerde dan ook dank baar. Via goals van andermaal Ger Plaatsman en Johan de Waard liep SVO uit tot 4—0. Mooiste Deze laatste goal van Johan de Waard was wel de mooiste van de wedstrijd. Na een goede solo kwam hij alleen op de uitgelopen doelman Dekker af. Via een gedurfde lob verdween de bal onhoudbaar in het verlaten Koger doel. Tot slot kan ge zegd worden dat de wedstrijd een uiter mate sportief verloop had, mede door de uitstekende leiding. Het eerste team van het Hoomder ZDH heeft er zondag in de uitwed strijd tegen het Noordhollandse Uit geest niet veel bijzonders van kun nen maken. De ploeg moest met een schamele 3—0 nederlaag genoegen nemen. ZDH 2 was beter op dreef. Op het veld aan de Witteweg werd Sint Boys 3 met een 5—2 stand „in gemaakt". De uitwedstrijd van ZDH 1 was er een van het mindere soort. Het thuisspelende Uitgeest was beslist niet veel sterker maar wist zich wel de noodzakelijke winstkansen te scheppen. Wind De Hoornders moesten in de eerste helft opboksen tegen een lastige harde wind die ondermeer tot gevolg had dat er een strafschop in het voordeel van de tegenstanders werd gegeven. Hoe dan ook, het gevolg was een voor de Hoornders deprimerende 1—0 achter stand bij de rust. Ook het windvoordeel na de rust werd niet uitgebuit. In tegendeel, vrij vlot slaagde Uitgeest er in de tweede treffer te produceren. De derde kwam kort voor het laatste fluit signaal. Hoewel ZDH duidelijk verloor kan in hun voordeel worden gesteld dat men met vier invallers moest aantreden die niet erg op elkaar ingespeeld waren. Overigens was de samenstelling van het ZDH-team dat nu tegen Uitgeest in het veld trad in vergelijking met vorig jaar op maar liefst 9 plaatsen gewijzigd. Beter ZDH 2 deed het zondagmiddag in de thuiswedstrijd tegen Sint Boys 3 stuk- Met overwinningen voor Harry Schilling (t/m 50cc), Cees Schouwe- naar (51 t/m 125 cc) en Niels Koom (boven 125 cc) werd zondagmiddag de derde MAB-dubcross van dit jaar gehouden. Het evenement vond onder grote belangstelling plaats op het crossterrein aan de Muyweg. Er kwamen in totaal 36 deelnemers aan de start, met in de middenklasse twee „overkantse" deelnemers. Mede daardoor verliep deze wedstrijd bijzon der spannend. De kleinste klasse werd verreden over 3 manches van 5 minuten 2 ronden. Het was een leuke afwisse lende strijd om de eerste plaats. In de klasse t/m 125 cc ging de zege naar de Helderse deelnemer Cees Schouwenaar die 3 manches overtui gend op zijn naam bracht. De eerste 2 manches bezorgden hem totaal geen problemen maar in de laatste manche had Hans van Boven van start tot 50 meter voor de finish de leiding. In de laatste bocht wist Schouwenaar er echter toch nog langs te sturen. Deze klasse werd verreden over drie manches van 10 minuten 2 ronden. De grootste klasse (boven 125 cc) werd ook verreden over 3 manches van 10 minuten 2 ronden. Dit was geen spannende wedstrijd door het al spoedig uitvallen van enkele deelne mers. Niels Koorn won met gemak de eerste manche. In de tweede manche leek het een herinnering te worden maar door een schuiver van Niels Koorn wist Carlo Witte er langs te stu ren en zo de tweede manche te winnen. Henk Jan Barendrecht maakte in de tweede manche na de spring- schans een vreemde landing echter zon der ernstige gevojgen. De laatste manche was zónder problemen voor Niels Koorn. Uitslag t/m 50 cc: 1. Harry Schilling; 2. Ruud van der Veen; 3. Arno Kuip. 51 t/m 125 cc: 1. Cees Schouwe naar; 2. Albert Keijzer; 3. Theo Koorn. Boven 125 cc: 1. Niels Koorn: 2. Carlo Witte; 3. Maarten Hoogenbosch. ken beter. De eerste goal was in het voordeel van Sint Boys en werd voor de rust gescoord. Na de hervatting kwam de ploeg uit Sint Maarten er echter niet meer aan te pas. Het tweede team deed het in de tweede helft van meet af aan zo goed dat doel punten niet konden uitblijven. Er kwa men achtereenvolgens twee treffers van Tonnie Waterman en een van Henk Kikkert tot stand. Daarna kreeg Sint Boys nog (geheel onnodig) de gelegen heid de stand tot 3—2 te verkleinen maar verder lieten de Hoornders het niet komen. ZDH scoorde nog twee maal. Het Waren doelpunten van Henk Kikkert (voor de tweede maal) en Piet Zijm. De laatste kreeg in de slotfase ook nog de kans om zijn tweede doel punt in deze wedstrijd te scoren. Een door hem genomen strafschop beland de echter tegen de paal. Met prijzen voor Gertie Praamstra, Danielle de Lussanet en Martin Voe- bel keerde dit weekend een MST- tumploeg van 16 meisjes en 5 jon gens terug van de eerste wedstrijd in het nieuwe winterseizoen. In Den Helder nam men met veel succes deel aan een door OKK georga niseerde wedstrijd waarvoor in totaal zeven verenigingen waren uitgenodigd. Het aantal deelnemers bedroeg 95 waaronder 23 jongens, ledereen kwam uit op maximaal twee toestellen. Omdat deze clubontmoeting wel bijzon der vroeg in het seizoen plaats vond hadden de Texelse deelnemers ditmaal wel bijzonder weinig tijd ter beschik king om zich voor te bereiden. De MST afdeling gymanstiek had bovendien te maken met een trainerswisseling waardoor de lessen pas op 18 septem ber van start gingen. Resultaten Dat de Texelse jeugd de oversteek niet voor niets had gemaakt blijkt wel uit de behaalde resultaten. Bij de meis jes tot en met 12 jaar behaalde Gertie Praamstra maar liefst op beide van de door haar geturnde toestellen eremetaal: een gouden medaille bij het paardspringen en een zilveren medaille bij de brug met ongelijke leggers. Verder wist in deze leeftijdscategorie Danielle de Lussanet beslag te leggen op een keurige derde plaats, eveneens voor ongelijke brug, waarvoor zij een mooi diploma ter herinnering in ont vangst mocht nemen. De overige meisjes hebben, ondanks dat ze niet in de prijzen gevallen zijn, toch blijk gegeven van een geweldige sportieve inzet. Strijd Bij de jongens was de strijd om de hoogste plaats al even hevig als bij de meisjes. In de categorie jeugdturners tot en met 16 jaar wist Martin Voebel zich bij het onderdeel rekstok op een prachtige tweede plaats te nestelen, vlak achter de geroutineerde Jan Mantel uit Bovenkarspel, die reeds enkele jaren in training is bij de Neder landse selectie op het nationaal sport centrum Papendal. Door een vergissing bij de inschrijving kwamen zijn jongere broers Paul en Rob Voebel eveneens in deze voor hen te hoge leeftijdsklasse uit, waardoor ze net buiten de prijzen vielen. Bij de jongens tot en met 12 jaar zou Paul met zijn gescoorde punten de eerste plaats bij de brug bezet hebben en Rob eveneens een eerste plaats bij rekstok. Al met al vormde de wedstrijd een hoopvolle veelbelovende start in het nieuwe seizoen.

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 5