Texel gaf Spirit overwinning cadeau Puntendeiing bij Oosterend-MOC Boys verdiende nog ruimere overwinning 10°/< 81% /paarbank Licht verlies voor Tex. Boys dames! 7 °/c een bank van deze tijd S.V. De Koog leed onverdiend verlies Hardwerkend ZDH verloor Tex. Boys-Cocksdorp 4—1 Klaverjasclub De Zwaan 'aan toonder Voetbaluitslagen SVO (Z) behaalde volle winst (4—0) GROEISPAARBEWIJZEN 810/ SPAARDEPOSITO'S SPAARBILJETTEN TERMIJNREKENINGEN 'DE ZILVERVLOOT'* SELEKT EXTRA REKENING* SELEKT REKENING* PERFEKTREKENING HYPOTHEKEN i wast nadarlond IINSDAG 10 OKTOBER 1978 TEXELSE COURANT PAGINA 5 Hoewel technisch de meerdere van in fel terugvechtend Spirit zag S.V. ixel zondagmiddag geen kans een ierwinning te behalen. De Texelse elf oesten met een 1—0 nederlaag uit oogkarspel naar huis, na een wedstrijd wat de eilanders betreft eigenlijk meden peil was. Vooral de inzet bij S.V. Texel was genlijk het vermelden niet waard. Het winst belustte Spirit kon daardoor joral in de tweede helft spelbepalend jtreden. En dat, terwijl nota bene voor :n leek te zien was dat de Texelse oeg vooral technisch de tegenstander irre de baas was Gedurende de eerste helft toonden de ilanders zich duidelijk de beste ploeg, let goed technisch spel had men de edstrijd in deze periode goed in snden. De eerste doelrijpe kans was er na tien minuten. Een dieptepass van ert Pansier bereikte de voluit sprinten- Martin Landt die de bal via een rachtige omhaal naar Louis Uriot door deelde. Deze schoot echter keihard igen de keeper op. Ook Rob van der tap die de terugspringende bal opving :hoot nauwelijks een seconde daarna igen een tweede op de doelllijn staan- Spirit-verdediger. Debutant De Groninger Martin Landt debuteer- i in deze wedstrijd bij de Texelse jrmatie. Hij is oorspronkelijk afkomstig an het in de tweede klasse van de INVB spelende S.V. Actief (Paters- (oldel en kwam een seizoen voor de V. Groningen in het veld. Hij kan, ranneer hij het ritme van de Texelse loeg te pakken heeft een goede aan- rinst gaan betekenen. Landt toonde Aad Blom. De gehele eerste helft bleef Texel de betere ploeg. Hoofdwond Op slag van rust werd Louis Uriot aan het hoofd gewond, maar kwam na de pauze voorzien van een groot verband het veld weer in. De wond moest 's avonds op Texel gehecht worden. De gehele tweede helft werd door Texel slecht gespeeld. Kenmerkend was vooral dat Texel nogal wat persoonlijke duels verloor, omdat Spirit veel feller op de bal joeg. Uit een door Henk Jan Klok onnodig veroorzaakte vrije trap kwam de bal hoog voor het doel en een geheel vrijstaande Spirit-speler kopte raak 1—0. Texel bleek niet meer bij machte iets terug te doen. Voortreffelijk Spirit bleef de betere ploeg en het was alleen te danken aan de voortreffe lijk keepende Charles Ipenburg dat de nederlaag niet nog groter werd. Texel heeft de ploeg en de kwaliteit om in de 4de klasse goed mee te draaien maar dan zullen alle spelers een grotere inzet moeten tonen dan zondagmiddag in Hoogkarspel het geval was. In tegenstelling tot wat mocht wor den verwacht heeft S.V. De Koog de thuiswedstrijd tegen Schellinkhout niet in een overwinning weten om te zetten. Van de drie gescoorde doelpunten kwamen er twee in het Koger doel terecht waarmee de eindstand op 1—2 in het voordeel van de bezoekers werd bepaald. Ondanks deze toch wel pijnlijke ne derlaag dicteerde S.V. De Koog het spel in de eerste speelhelft volledig. Men creëerde enkele goede kansen maar het was hoofdzakelijk de verdienste van de Schellinkhout-doelman dat treffers uit bleven. Daarmee mag evenwel niet onvermeld blijven dat ook in de gelede ren van de Kogers wel enkele schoon heidsfoutjes optraden. Jan van Beek kopte bijvoorbeeld een Schellinkhout- voorzet keihard op de paal. Een af standsschot stuitte eveneens af op een Schellinkhoutdoelpaal Na een half uur maakte Schellinkhout toch de eerste goal.. Een afstandsschot verdween via de paal in het doel. Deze stand bleef tot de rust gehandhaafd. In de tweede helft begon De Koog erg sterk en drukte Schellinkhout helemaal terug op eigen helft. Na een kwartier had Richard Daalder zich goed vrijge- speeld en schoot keihard in. Door een verdediger werd de bal met de hand uit het doel getikt en de hierop volgende strafschop werd door Jan van Beek feilloos benut (1 1). Via de paal De Koog was erg dicht bij de over winning toen Richard Daalder de bal langs de keeper plaatste. Een verdediger wist de bal echter via de paal uit het doel te schieten. Een kwartier voor tijd kwam De Koog op ongelukkige wijze met 2—1 achter na een penalty wegens hands van Peter Beerling, die werd wegge duwd. In de resterende tijd (waarin de scheidsrechter van alles uit de hand liet lopen) slaagde De Koog er echter niet meer in het overwicht in doelpunten uit te drukken. In een bijzonder spannende wedstrijd is ZDH er dit weekend net niet in geslaagd koploper Zaanse Boys de eerste nederlaag toe te brengen. Met de kleinst mogelijke overwinning (0—1) gingen beide punten tenslotte toch mee naar Zaandam. ZDH 2 won thuis met 8—0 van Texelse Boys 3. De bezoekende Zaanse formatie bleek onder uitzonderlijk goede weersomstan digheden zondag over een stevige ge routineerde ploeg te beschikken. Het enige doelpunt in deze voor het publiek erg aantrekkelijke wedstrijd viel in de veertiende minuut van de eerste helft. >iM Een door ZDH slecht weggewerkte bal werd door aanvaller F. de Vries van Zaanse Boys handig opgevangen en keihard in het net gekegeld. Teleurstelling Dit doelpunt bleek een dermate grote teleurstelling voor de Hoornder ploeg dat het hierna zo noodzakelijke offensief niet erg uit de verf kwam. ZDH moest opnieuw een achterstand wegwerken maar bleek hiertoe, ondanks de onge veer gelijke aanvalskracht, niet in staat. De bezoekers bleven ook na de thee zeer gevaarlijk aanvallen maar tot meer doelpunten kwam het niet meer. Ook ZDH deed er in de slotfase al het mogelijke aan. Er ontstond meermalen grote paniek voor het Zaanse doel zodat het publiek een spannende apotheose voorgeschoteld kreeg. Doelpunten kwa men er echter niet meer zodat ZDH 1 nog steeds zonder overwinningen in de onderste regionen van de ranglijst zwerft. De zondagmiddag op het veld aan de ich zondagmiddag vooral technisch erg Haffelderweg gespeelde eilandelijke der- aardig en wist ook door zijn beweeg- by tussen Texelse Boys en Cocksdorp is jkheid de ploeg uit Hoogkarspel diverse ondanks de tamelijk ruime 4—1 zege nalen in moeilijkheden te brengen. Kort adat Martin Landt en Gert Pansier aan e basis stonden van wat later de kans an de wedstrijd zou blijken moest de ëxelse verdediger met een ernstig litziende enkelblessure het veld veria- en. Hij werd vervangen door (je jnmid- lels weer van een blessure herstelde Zaterdag 7 oktober 1978: Afdeling Noordholland: osterend (Z)-St. George 4—0 waluwen 6-Oosterend 2 9—1 Junioren: osterend A1-Petten A1 7—1 ■Niedorp B1 -Texel B1 3—1 eelzwart B2-De Koog BI 2—8 ieelzwart B3-Texel B2 7—0 IRC B4-Oosterend BI 1—4 ex. Boys B1-WGW B4 6-3 DH Bi-Helder B3 5-1 exel C1 -Wiron Cl 0—1 (osterend C1-Geelzwart Cl 0—4 )e Koog Cl-ZAP C2 0-3 ex. Boys C1-HCSC C3 11-0 Katervogels C2-Texel C2 1—2 AP C3-Tex. Boys C2 10-2 KGW C5-Oosterend C2 2-2 'exel C3-HCSC C5 0-10 Pupillen: 'exel A1-WGW A1 1-1 Afdeling A: 'exel A2-ZDH A1 2-1 'exel A3-De Koog A1 1—5 Afdeling B: Ie Koog B1-Tex. Bouys BI 1—2 exel zb4-Oosterend B2 0—0 exel B3-Oosterend BI 0—5 Afdeling C: losterend C1-Texel C1 0—2 fexel C2-Texel C3 5—5 Zondag 8 oktober 1978: 4de klasse KNVB: iCSpirit-Texel 1—0 Afdeling Noordholland: OH-Zaanse Boys 0—1 'ex. Boys-Cocksdorp 4—1 >e Koog-Schellinkhout 1 —2 ÜOC-Oosterend 0—0 Mestf risia 3-T exel 2 2—1 !AP3-Tex. Boys 2 4—0 'exel 3-JVC 3 3-5 losterend 2-Watervogels 4 2—2 (DH2-Tex. Boys 3 8-0 'esdo 3-ZDH 3 6-0 /ZV 5-Oosterend 3 8—1 "GW9-De Koog 2 8-0 Texel 4-DWOW 5 4-2 Junioren: Texel A1-Geelzwart A2 15—0 (aagvogels A1-Tex. Boys Al 1—3 Dames: Tex. Boys 1-WW 1 0-1 JSVU 1-Tex. Boys 2 13-1 van de thuisclub een niet al te fraai spectakel geworden. Het spelgehalte was laag en hoewel de Boys tenslotte toch wonnen had er voor hen een nog grotere overwinning ingezeten. Vooral aan de kant van de thuisclub vielen de doelrijpe kansen als appeltjes van de boom. Zo kreeg Richard Bakker al na vijf minuten een prachtige kans om de score te openen. In plaats van zelf te schieten schoof hij de bal echter door naar Frank de Grave die toen juist buiten spel stond. Twee kort daarop afgevuur de afstandschoten hadden ook een beter lot verdiend maar de eerste belandde op de paal en nummer twee op de lat. Kansloos SVC Na een half uur spelen kreeg Cocks dorp door slap ingrijpen van de Boys achterhoede een goede kans om op voorsprong te komen, maar een van de Cocksdorp-aanvallers schoof de bal juist langs de paal. Vlak daarop was het aan de andere kant wel raak. Frank de Grave liep goed door op een pass en passeerde de Cocksdorp-doelman zeer beheerst. Nog voor de rust had Kees van Heer waarden wel succes. Een niet hard maar wel onverwacht schot verdween in de verste hoek achter keeper M. Boon, zodat de rust inging met een 2—0 voor sprong voor de Boys. Bedrogen uit Wie gedacht had dat de Boys in de tweede helft met rustig en bekeken Door het grote aanbod van nieuwe leden startte de klaverjasclub donderdagavond met in totaal 32 kop pels aan de nieuwe wintercompetitie. W. Bakker en G. Festen behaalden de eerste plaats met 7.909 punten en 2 marsen. Koplopers bij het aantal marsen wa ren de koppels M. Bakelaar-A. Bakker en de dames Veeken-Keijzer die er elk vier voor hun rekening namen. De eerste zes van deze eerste club avondwaren: pnt. m. 7.909 2 7.054 3 6.815 4 6.667 4 6.607 2 6.519 2 voetbal Cocksdorp onder druk zouden houden kwam bedrogen uit. Het fel jagende Cocksdorp gaf de Boys-spelers geen kans en gelegenheid de bal goed aan te nemen en te plaatsen. Vele slechte passes waren hiervan het gevolg en het spel werd erg rommelig. Na een kwartier wist Cocksdorp door een fout in de Boys-achterhoede de achterstand zelfs tot 2—1 terug te brengen. Wim Witte benutte deze kans koelbloedig. Alsnog Maarten Veeger maakte tien minuten later aan alle onzekerheid een einde. F. de Grave kwam na goed storen alleen voor de keeper. Zijn schot mislukte grandioos, doch Maarten Veeger was goed meegekomen en werkte de bal alsnog in de touwen. Tien minuten voor tijd nam Han Pastoor nummer vier voor zijn rekening. Hij verzilverde een goede vorzet van Nico Zoetelief met het hoofd. Invaller-doelman Gijs Jansen van Texel se Boys had het niet druk maar moest wel een paar keer ver zijn doel uitkomen om zijn ver opgerukte achterhoede bij uitvallen van Cocksdorp te assisteren. Winst dus voor de Boys die deson danks nóg beter verdienden. Betere score Voor ZDH 2 verliep de wedstrijd tegen Texelse Boys 3 aanzienlijk beter. Vrij gemakkelijk slaagden de reserves er in beide winstpunten binnen te halen door maar liefst acht maal raak te scorenl Alleen voor de rust onmoette ZDH wat tegenstand. De rust kwam na twee doelpunten van Tonnie Waterman. Na de rust voerde ZDH de stand op naar 8—0. Tonny Waterman nam er in totaal nog vier voor zijn rekening. Adrie Zijm en Eef Trauwerbach scoorden ieder een maal. Oosterend heeft de uitwedstrijd tegen MOC uit Midwoud met een doelpunt loos gelijk spel afgesloten. De wedstrijd werd bepaald niet gekenmerkt door een hoog spelpeil, maar aan spanning heeft het zeker niet gemankeerd. Beide ploegen waren aan elkaar ge waagd en wisten zich diverse doelrijpe kansen te scheppen. Aan de afwerking mankeerde echter nogal het een en ander. Door een goede inzet van beide partijen en bovendien een uitermate sportief verloop van de strijd was de wedstrijd het aanzien alleszins waard. Voorzichtig In de beginfase van de wedstrijd trad SVO het sterk aanvallende MOC met voorzichtig voetbal tegemoet. Door de bal veel rond te spelen had Oosterend veel balbezit en MOC kwam aan echt gevaarlijke aanvallende akties niet toe. Toen SVO na ongeveer een kwartier probeerde wat aanvallender voor de dag te komen, ging er vooral op het middenveld duidelijk iets mis. Over het algemeen werd er te kort gespeeld en leed men te veel balverlies. MOC profi teerde dan ook onmiddellijk en Ooster- end-doelman Koning kreeg diverse bal len te verwerken. Alle geluk van de wereld hadden de Gortbukers toen Henk Vedder op de doellijn er in slaagde een zeker doelpunt te voorkomen door de bal juist op tijd over te koppen. Op de lat Ook MOC kwam voor de rust enkele keren in moeilijkheden. Ruud Daalder schoot op de lat en een schot van Frits Bakker werd op het laatste moment met veel geluk naast getikt. De tweede helft van de wedstrijd was aanzienlijk feller. Voor beide ploegen was duidelijk, dat het team dat het eerst een doelpunt maakte, de wedstrijd ook zou winnen. Daardoor ontstond een bijzonder open spelbeeld met diverse kansen voor de beide doelen. Het spel verplaatste zich snel van doel tot doel en er werd dan ook veel van de conditie gevergd. Duidelijk kwam in deze fase echter naar voren dat beide ploegen moeite hebben met het afwerken van de kansen. Bovendien moet gezegd wor den dat paal en lat Oosterend twee keer voor een achterstand behoed hebben. Kans Aan Oosterend-zijde kreeg een kwar tier voor tijd Ruud Daalder de mooiste Het eerste damesteam van Texelse Boys heeft uit de wedstrijd tegen het Wervershoofse VVW geen winst kun nen behalen. De vele kansen hiertoe werden niet benut en het resultaat van dit alles was een voor de Boys-aanhang teleurstellende 0—1 nederlaag. Over het algemeen kan gezegd wor den dat de wedstrijd voor de Boys-da- mes vol kansen zat. De eilandelijke voorhoede speelde echter veel te ge haast en liet zodoende wel eens wat steken vallen. Tegen het felspelende WW leidde dit tot veel balverlies.In de eerste helft waren er aan beide kanten talrijke kansen doch men wist daar geen raad mee. In de tweede helft waren de Boys-dames meer in de aanval. Ingrid Veeger had pech toen een schot op de paal belandde en Carolien Keijzer toen een knap schot op de lat terecht kwam. Een fout in de Boys-achterhoede stelde een snelle WW-dame in staat het enige doelpunt van de wedstrijd te scoren. Voor de Boys-dames werd nog een strafschop geclaimd maar de scheidsrechter vond de handsbal in het strafschopgebied te onbenullig (I) om dit te bestraffen. Het tweede ging zoals reeds te ver wachten was ten onder tegen het zeer sterke eerste van US VU. Dames 2 smaakte wel het genoegen om USVU het eerste tegendoelpunt in deze com petitie te bezorgen. Deze treffer kwam op naam van Anita Witte. De einduit slag werd 12—1. kans om de wedstrijd te beslissen. Uit een voorzet van Frits Bakker kwam Daalder alleen voor de reeds uit positie gespeelde MOC-doelman. Zijn veel te gehaaste schot ging echter hoog over. De stand bleef dan ook dubbelblank; een resultaat waar beide ploegen uitein delijk dik tevreden mee waren. Dat het bezetten van de eerste plaats van de ranglijst beslist niet betekent dat men tegen een team dat de rode lantaarn draagt de zaken niet op zijn beloop moet laten heeft het eerste zaterdagteam van Oosterend dit week end ondervonden. Tegenstander St. George liet zich niet gemakkelijk ver slaan, maar moest tenslotte toch met een 4—0 nederlaag genoegen nemen. De eerste helft van de in Oosterend gespeelde ontmoeting gaf een fors overzicht van SVO te zien. Tot doelpun ten leidde dat echter allerminst. St. George hield zich (hoofdzakelijk door lichamelijke kracht) goed op de been en alle scoringskansen werden fors en degelijk om zeep geholpen. Vooral de doelman van St. George liet duidelijk zien dat hij vooralsnog niet van zins was zich gewonnen te geven. Penalty Toch zou SVO nog voor de rust op 1 —0 komen. Kees Oosterhof probeerde het doel te bereiken maar een van de fors uitgevallen tegenstanders kon de bal tot hoekschop verwerken. Hierbij kwamen beide spelers ten val en tot verbazing van alle betrokkenen gaf scheidsrechter Koopman hiervoor aan de Oosterenders een penalty. Jan Oos terhof benutte deze zonder mankeren, waarmee de rust met een 1 —0 stand inging. Na de hervatting kwam SVO enigs zins gewijzigd in het veld. Joost Brou wer verving Kees Bremer en Piet Gris- nigt kwam op de plaats van Bep Vonk. Dat SVO door massaal aan te vallen dacht te scoren werd niet bewaarheid zodat getracht moest worden snelle uitvallen te doen. Uit een van deze pogingen, kjeeg Jan van Dijk voor zijn harde werken de beloning. Nadat de bal door een hard schot niet klemvast werd verwerkt kon Van Dijk met een hard schot scoren (2—0). Bij iets" méér druk van St. George kwam uit een corner de bal uit de SVO- verdediging bij Kees Oosterhof térenht deze lobde de bal over de verdediging van St. George waarop Jan Oosterhof alleen op de keeper af kon gaan. De stand werd prompt 3—0. Na nog wat kansen voor Joost Brouwer en Ruud Timmer kon vijf minuten voor tijd Kees Oosterhof de eindstand met een goed schot op 4—0 brengen. Het eerste zaterdagteam van SVO is hiermee nog steeds ongeslagen. MEDEDELINGEN S.V. Cocksdorp Voor de junioren is er deze week trainen in het Krimbos op donderdag avond om 19.30 uur. W.W. W. Bakker-G. Festen Echtp. N. Zijm M. Bakelaar-A. Bakker Dames Veeken-Keijzer P. Hartog-H. Snoek G. Douma-T. Bakker Met ingang van het nieuwe seizoen heeft voorzitter P. van Heerwaarden zijn functie overgedragen aan J. Witte die deze taak tijdelijk op zich nam. De datums voor de wedstrijden om het klaverjaskampioenschap van Texel wor den op de volgende (vrij)dagen gehou den: 1978: 27 oktober en 24 november; 1979: 26 januari en 23 februari. NIEUWE RENTETARIEVEN O Rente in 5 jaar oplopend tot 10% (gemiddeld 7 per jaar). Voordeel: zonder opzeg termijn blijft uw geld op ieder moment beschikbaar. 2 O 5 jaar vast 81/a% 4 jaar vast 8V4% 3 jaar vast 8% 2 jaar vast 7Vi°/o Vrij voor aankoop van een eigen huis. 5 jaar vast 8V4% (rente op rente) 2 jaar vast 71/4% (rente op rente) Per biljet stort u f 673,- resp f 870,- na afloop van de termijn ontvangt u f 1 000,- O 24 maanden opzegtermijn 7% 12 maanden opzegging 53/«% 6 maanden opzegging 5'/«% Vrij voor aankoop van een eigen huis. y Jeugdspaarregeling. Extra, 'n vrije premie van 10% U ontvangt 7% over de bedragen die op de rekening blijven staan; U betaalt 2% van de bedragen die U opneemt U ontvangt 6% over de bedragen die op de rekening blijven staan; U betaalt 1 van de bedragen die opneemt f 2500,- per kalendermaand vrij. Geheel vrij voor aankoop van een eigen huis, voor aankoop van effekten via de spaarbank, voor betaling van rente en aflossing op een hypotheek van de spaarbank en voor betaling van belasting. ongewijzigd

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 5