SP#RT verkoop Burgwalpanden nog nlel definitief 46ENDi Hardwerkend SVO verloor toch UR Dubbele zege Kolendampvergiftigl Lotto en toto worden eerder opgehaald Winst voor Boysdames Schaakclub En Passant Spelletjesavond van start Fruitautomaa in beslag genom Raadsvergadering Weinig succes voor visclub Verkoopmiddi handwerkclul PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 31 OKTOBER f Het geroutineerde Sc hagen heeft in de zaterdagmiddag gespeelde wedstrijd tegen SVO (Z) geen kans gezien de eindstand een nog positie ver aanzien te geven dan 1—0. Hoewel dit voor de Oosterender ploeg dus een verliespartij beteken de toonde men zich na afloop toch niet ontevreden met het geboekte resultaat. Het was een hardwerkend SVO dat dit weekend de punten aan de tegen stander moest laten. De Oosterender ploeg had zich op het veel sterker gedachte Schagen goed voorbereid omdat veel geroutineerde spelers van dit elftal deel uitmaken. Hoofd koel Vooral in de eerste helft zag het er voor de SVO-ploeg zeer goed uit en hield men het hoofd koel. Ook SVO- doelman Rob Haak liet zich door het vijandig gezinde publiek niet van de wijs brengen en vormde een goede sluitpost in de eilandelijke defensie. SVO kwam zelf af en toe tot goede kansen. Een daarvan kwam tot stand uit een voorzet van Kees Oosterhof waarbij Piet van Groningen het hoofd net niet voldoende achter de bal kon krijgen en net naast ging. Ook Willem Peter van der Vis kon af en toe gevaar lijk uitbreken doch de laatste mensen van Schagen blokkeerde deze aanvallen goed. Door het middenveld van beide ploegen werd zwaar om de bal gevochten wat in nogal wat harde akties uitmondde waarbij op een gegeven moment werd gestompd en geslagen. De scheidsrechter bracht de spelers evenwel tot rust. In de tweede helft kwamen beide ploegen goed gemotiveerd op het veld terug en er werd om elke meter gevochten. Het was jammer dat de voorhoede van SVO toch niet zijn dag bleek te hebben waardoor nog wel aens wat kansen verloren gingen. Na tien minuten kwam over rechts de tanval waaruit Schagen zou gaan scoren. Jaap Verdoorn verspeelde de aal aan de lijn en de Schager voor- toede rukte op naar het strafschopge- oied. Jan van Dijk kwam net een voet tekort om de linksbuiten van Schagen het scoren te beletten. Dit was voor SVO geen reden om bij de pakken neer te gaan zitten en men zette alles op alles. Het benodigde beetje geluk was echter voor SVO niet weggelegd. Het wel attent reagerende Schagen behaal de hiermee de volle winst. De ingevulde lotto- en totoformu lieren zullen door de voetbalclubs voortaan eerder worden opgehaald nl. woensdag. Dit in verband met het feit dat het niet meer mogelijk is ze anders op tijd in Alkmaar te krijgen. De nieuwe inzendtermijn geldt ook voor de formu lieren die door de invullers zelf worden bezorgd, o.a. bij de Reizenboetiek. Door twee doelpunten van Ingrid Veeger is het eerste damesteam van Texelse Boys er zondagmiddag op eigen terrein in geslaagd uit de wedstrijd tegen het Heiloose HSV de volle winst binnen te halen. Het bezoekende team scoorde niet. De boys-dames gingen er in deze wedstrijd vanaf het begin goed tegen aan en hadden gedurende de gehele wedstrijd een groot veldoverwicht. Hierbij werd het zondermeer duidelijk waarom HSV tot dusver onderaan de ranglijst heeft gestaan. In de eerste helft was het vooral Nicolien Keijzer die enkele goede kansen kreeg. Ze schoot echter steeds naast het doel of in het gunstigste geval op de lat. Ook Carolien Rey die deze keer niet in de spits stond trof de lat. Het werd uiteindelijk toch 1-0 door een doelpunt van Ingrid Veeger die een goed voorgetrokken bal onhoud baar inschoot. Jammer was het dat de Boys- achterhoede zich te vaak bezondigde aan de harde en te hoge ballen waar de eilandelijke voorhoede niets mee kon doen, omdat ze niet te belopen waren. Na de rust speelde de Texelse ploeg met de wind in de rug en kon er goed over de grond worden gecombineerd. De stand kwam op 2-0 door een schitterend genomen corner van Nicolien Keyzer die door Ingrid Veeger werd ingekopt. In de slotfase ging ook de achterhoede van de Boys-dames tot de aanval over om aan een hoog mogelijke score te komen. De enkele kansen die zich toch nog voordeden werden door de goed kee pende doelvrouw van HSV voortdurend gestopt, zodat het toch 2-0 bleef. Bij de in het afgelopen weekend gespeelde wedstrijden heeft zowel het tweede als het derde team van schaak club En Passant kans gezien zijn tegen stander te verslaan. Tegen het Hoornse CaTssa 5 scoorde En Passant 2 5% tegen 2% terwijl CaTssa 6 de overwinning met 7-1 aan En Passant 3 moest laten. Winstpartijen waren er bij En Passant 2 voor J. Hooyberg, F. Busch, K. Kuip, H. Elzinga en L. van Aalderen. A. Veltkamp behaalde een remise. Bij En Passant 3 dat deze week de vuurdoop onderging waren er winstpartijen weg gelegd voor A. Bakker, P. Bergman, K.J. de Haan, Arjen Bakker, Chr. Kuip en N. Witte. T. Rombout en P. Bakelaar kwamen remise overeen. En Passant 2 klopte CaTssa met redelijke cijfers (5)<2-2'/2). Het Texelse team werd dit maal gesteund door J. Hooyberg die aan bord één als invaller aantrad. L. van Aalderen debuteerde aan bord acht middels een zege op W. RBolle. H. Goslinga verspeelde kwaliteits voorsprong en een punt in tijdnood, terwijl K. Kuip één van zijn beste partijen speelde. Dat was niet het geval met Jaap Rommets, maar die was om tac tische redenen wat hoog opgesteld. A. Veltkamp moest ondervinden dat da messchaak kwalitatief goed is voor remise. Heel elegant ontsnapte mevr. Blaaser naar remise via „eeuwig schaak", terwijl er direct mat op de onderste lijn dreigde. F. Busch is een schaker met vechtersbloed en die „fighting spirit" leverde weer een punt op. H. Elzinga won met zeer veel overmacht en tenslotten -last but not least- deed JHooyberg het eerste bord eer aan door vlot te winnen. Niet de grootte van de overwinning die En Passant 2 behaalde was van belang alswel de wijze waarop dat gebeurde. Het „jong talent" aan de borden 6,7 en 8 had geen last van plan kenkoorts en ook geen ontzag voor de schaakcapaciteiten van de CaTssa-routi- niers. N. Witte had door omstandig heden ook nog de handicap van een uur minder speeltijd. Ook van K.J. den Haan en P. Bergman waren de klokken om 2 uur ingedrukt (normaal begint En Passant om 2.15 uur, maar op verzoek van CaTssa was dit een uur vervroegd). Het zonder meer gebruik maken van wat dan „reglementair" heet, veroorzaakte bij de En Passant-spelers een zekere geladenheid. Den Haan en Bergman sloegen binnen een kwartier genaden- loos toe. En Passant 3 nam met 7-1 gevoelig wraak voor de in „klokopzicht" wat starre CaTssa houding. Overigens verliep deze match in een optimaal sportieve sfeer. Ingaand woensdag 1 november gaan de spelletjesavonden van Scouting' Texel definitief van start in het gebouw Bernhardlaan 147. Deze avonden zijn bedoeld voor kinderen van 7-10 jaar, die van 19.00-20.00 uur worden verwacht en voor kinderen van 11-13 jaar, die welkom zijn van 19.00-20.30 uur. Wie mee wil doen moet lid worden voor f 5, per seizoen; daarnaast moet vijftig cent per avond worden betaald. De organisatoren hopen dat de kinde ren vriendjes en vriendinnetjes zullen meenemen, zodat het een gezellige drukte wordt. Nadere inlichtingen geeft desgewenst Jaap Huisman, Schilderend 23, Den Burg. In Twee Duitse toeristen moesten js nacht van zondag op maandag m te schijnselen van kolendampvergi a, door een arts worden behandeld, g, In In dit geval was de kolendarr afkomstig van een kolenkachel van een slecht trekkende oliekai een bungalow aan de Californi Halverwege de nacht werd een twee wakker; hij had hoofdpijn e misselijk. Toen zijn kameraad d< verschijnselen vertoonde werd cludeerd dat kolendamp of een 'kollektieve' vergifting moest zij eigen gelegenheid reden ze n: politie in Den Burg, die er voor p dat ze met dokter Barnard in Oos^ in kontakt werden gebracht. De vestigde dat vrijwel zeker van damp sprake is geweest. Bij ee kachel komt dit verschijnsel zelde maar het is onder de bijzonder c stige kondities van de betreffende (niet koud, windstil en nevelig, mogelijk, vooral bij een lage s steen op een plat dak. De Rijkspolitie heeft in De Sp' Den Hoorn een gokautomaat in genomen. Het was een zg. fru maat (een apparaat dat uitbetaalt! de wet is verboden. Er zijn in noj café's op Texel fruitautomaten bruik; ook daartegen zal worden treden, voor zover dat thans nog is. Op de verkoop van 't Asiel en enkele andere panden aan de Burgwal aan architect J. Visser uit Oosterend kan nog worden teruggekomen. Het gemeentebe stuur heeft alleen de bereidheid uitgesproken de huisjes aan Vis ser over te dragen maar de ge meenteraad heeft het laatste woord. Aldus bleek in de dinsdag gehouden raadsvergadering waar het CDA-raadslid JVervoort voor de tweede keer over de kwestie vragen stelde. Vervoort was hele maal niet tevreden met de ant woorden die B. en W. op zijn in de vorige vergadering gestelde vragen hadden gegeven. ,,Op concrete vragen wordt met vaag heden geantwoord", aldus Ver voort, die wel eens wilde weten welke plannen B. en W. precies hebben met het centrum van Den Burg. In de reeds door de raad vastgestelde beleidsuitgangspunten staat dat de wo ningen in het centrum zoveel mogelijk moeten worden afgestemd op bewo ning door bedrijfshoofden, alleenstaan den (zowel jong als oud) en tweeper soonshuishoudens. Vervoort had verder in het jaarverslag van gemeentewerken gelezen dat over de verbouwing van de Burgwal overleg wordt gevoerd met de Stichting Bejaardenzorg. Vervoort drong er op aan dat de gemeente met Bejaardenzorg in zee gaat en dus niet met Visser. Hij zei geruchten te hebben vernomen dat de koek al is verkocht nog voordat deze is verdeeld. Architect Visser zou voornemens zijn de wonink jes na herstel te verkopen voor f65.000, per stuk en in 't Asiel een „bureau werkzaam in de dienstensec tor" willen onderbrengen. Geen weg terug Vervoort had verder vastgesteld dat de gemeente bejaardenzorg de indruk heeft gegeven dat de zaken beklonken zijn. Schriftelijk heeft men Bejaarden zorg nl. laten weten dat er geen weg terug meer is. B. en W. schreven: Wij zitten eraan vast, er is voor getekend". Vervoort zei dat zeer hoog op te nemen omdat alleen de gemeenteraad het recht heeft gemeente-eigendommen te ver vreemden. Hij nam aan dat er niets aan de hand kan zijn omdat in het koopcon tract ongetwijfeld de bepaling voorkomt „onder voorbehoud van goedkeuring door de gemeenteraad en Gedeputeerde Staten". Men had dus nooit aan Bejaar denzorg mogen schrijven dat men er aan vast zit. Bejaardenzorg heeft ƒ2.200,— besteed aan een voorlopig schetsontwerp, dat volgens Vervoort wel degelijk in overleg en op verzoek van het college is gemaakt. Spreker gaf in overweging te bewerkstelligen dat architect Visser bouwt en vooraf over eenkomt dat de woninkjes na restauratie worden overgedragen aan Bejaarden zorg. Dan zijn beide partijen tevreden. Bij monde van wethouder Nauta liet het college weten uitgebreid op de kwestie te zullen terugkomen. Verkoop zal in ieder geval niet buiten de gemeen teraad om geschieden. De kwestie komt ook in de commissie ruimtelijke orde ning ter sprake. Daan Schilling van Texels Belang constateerde dat het college de zaken thans snel terug draait en aanvankelijk kennelijk andere bedoe lingen had. Nauta: „Wij zijn voor verkoop van de panden aan Visser, maar de raad krijgt gelegenheid even tueel anders te beslissen". Beroep ongegrond De raad verklaarde het beroep onge grond dat de heer P. Klippel had ingesteld tegen weigering van een bouwvergunning. De heer Klippel wilde bij de verbouwing van het pand Vlie- straat 17 te Oosterend de gevelrooilijn met 2,25 meter overschrijden. De bouw verordening staat slechts een overschrij ding van 1,50 meter toe. In het namens Klippel door architect Jan Visser ge schreven beroepschrift werd aange voerd dat een overschrijding met slechts 1,50 meter niet „rendabel" is. Als een overschrijding met 1,50 meter al was toegestaan, dan maakte dat stukje extra niet veel uit. Met dat laatste waren B. en W. en de raad het echter niet eens. De heer Klippel is er overigens op gewezen dat hij wel zijn zin kan krijgen door toepassing van een artikel 19 procedure waarbij voor dit deel van Oosterend een voorbereidingsbesluit moet worden ge nomen. Ter plaatse geldt nl. geen bestemmingsplan. Spoed Cor Ellen riep op tot het betrachten van spoed bij de artikel 19 procedure. Jan van Asselt van Texels Belang vond het hoogst bedenkelijk dat ter plaatse geen bestemmingsplan geldt; in deze leemte had al lang moeten worden voorzien. Ook Van Asselt drong aan op de grootst mogelijke spoed, zodat de heer Klippel binnenkort weet waaraan hij toe is. De burgemeester zei dat het uiterste zal worden gedaan. Met dat antwoord was Van Asselt niet tevreden. Hij meende dat in wel meer gevallen de grootst mogelijke spoed wordt toege zegd maar het duurt dan evengoed nog zeer geruime tijd. Hij vond dat „mor gen" deze zaak moest worden aange pakt. Gerard van der Kooi nam het Van Asselt kwalijk dat deze insinueerde dat B. en W. ook in spoedgevallen weinig haast maken. Daaruit vloeide een woor denwisseling voort waarbij Van Asselt zich niet gewonnen gaf en volhield dat het helemaal niet nodig is dat de stukken met betrekking tot een dergelij ke procedure eerst een maand op het raadhuis liggen voordat ze naar Haarlem gaan voor de vereiste goedkeuring. Zuivelfabriek B. en W. zegden op verzoek van Ate Rienstra nadrukkelijk steun toe aan het streven van de C.V. Noordholland om van rijkswege een investeringspremie los te krijgen voor de zuivelfabriek De Eendracht. Zoals bekend is de premie geweigerd waardoor de werkgelegen heid in de fabriek voorlopig in gevaar blijft. Ate Rienstra herinnerde er aan dat met sociale motieven is besloten om te trachten de fabriek op Texel te handha ven. Door het fabriceren van een speciale kaassoort is dat mogelijk, als de exploitatielasten tenminste binnen de perken blijven. Dat zou het geval zijn als de C.V. Noordholland het bedrag van ca 1 miljoen dat met de aanschaf van noodzakelijke apparatuur is gemoeid niet zou hoeven lenen. Inmiddels bereidt het bestuur van de C.V. Noordholland een nieuwe aanvraag voor en heeft daartoe contact opgenomen met meer dere ministeries. Vliegveld Door middel van het wijzigen van het bestemmingsplan zijn B. en W. voor nemens het Paracentrum Texel de gele genheid te geven tot nieuwbouw op het vliegveld. Aanvankelijk was getracht dat via een artikel 50 procedure mogelijk te maken maar G.S. weigerden de in dat geval noodzakelijke verklaring van geen bezwaar, omdat tegen de vliegveldbe- stemming bezwaren waren ingediend. Bij nader contact is gebleken dat de provincie formeel heeft gehandeld. Er bestonden bezwaren tegen het voeren van dit soort procedures en het beteken de niet dat de provincie tegen de bouwplannen van het Paracentrum is. Een gewone bestemmingswijziging zou bij de provincie daarom wel genade vinden. Om op deze wijziging te kunnen vooruitlopen stelde de raad voor een deel van het vliegveld een voorberei dingsbesluit te nemen. De raad ging daarmee akkoord, hoewel Cor Ellen van het Pakt verklaarde niet gerust te zijn over de ontwikkelingen rond het vlieg veld. Volgens hem hebben de omwo nenden veel overlast van de vliegtuigen en helicopters. Hij vond dat de gemeen te voorwaarden aan de exploitatie zou moeten verbinden. Loonwerkbedrijf Een voorbereidingsbesluit werd ook genomen om bouwmogelijkheden te openen voor loonwerker J. Kikkert. Deze wil zijn bedrijf aan de Laagwaal- derweg uitbreiden, maar nu blijkt dat het bebouwingsblok ongelukkig ligt. Het zal daarom iets worden verschoven. Fridt Blanken toonde zich niet erg blij met de bouwplannen van Kikkert. ,,ls dat nou nodig. Kikkert heeftal zoveel gebouwen op Texel". Waarbij Blanken afkeurend sprak over de bebouwing die Kikkert enkele jaren geleden in het fraaie land schap bij de Bakkenweg heeft gereali seerd. Nauta herinnerde er aan dat het nu door de raad genomen voorberei dingsbesluit geen enkele verruiming van de bouwmogelijkheden inhoudt. Kikkert beschikte over een bouwblok; het wordt alleen verschoven omdat het praktischer is. Met het al of niet efficiënt gebruik van bedrijfsgebouwen heeft de gemeente niets te maken. Geruime tijd discussieerde de raad over de verhoging van de plaatselijke belastingen. Men ging uiteindelijk met de voorstellen van B. en W. akkoord. Wij schreven hierover reeds uitvoerig. J. A. Vervoort drong er op aan de belas tingvoorstellen voortaan gelijk te behan delen met de gemeentebegroting, het geen door J. C. Dros werd onderschre ven. Er is nl. nauwe samenhang. Bij de begrotingsbehandeling is het best mo gelijk dat bezuinigingen worden door gevoerd waardoor de belastingverho ging niet of in mindere mate nodig zijn. Daan Schilling stelde voor de onroerend goed-belasting ongewijzigd te laten en inplaats daarvan de toeristenbelasting met 5 cent per persoon per nacht te verhogen. Schilling geloofde niet dat de toeristenbelasting de reden is dat het afgelopen seizoen minder goed is ge weest; een eventuele verhoging zou op de toeristenstroom ook geen invloed hebben. Over de toeristenbelasting wordt nooit geklaagd. Doorslaggevend moest volgens Schilling zijn het feit dat de toeristenbelasting lang niet alle kos ten dekt die de gemeente ten behoeve van de recreatie moet maken. De inwoners van Texel leggen er ieder jaar ca ƒ140,— per jaar bij en dat vond Schilling veel te veel. Dat het Texelse tarief toeristenbelasting al hoger is dan elders wordt geheven, zei hem niet zo veel. Hij wilde wel eens weten welk bedrag in andere gemeenten door de eigen inwoners op de recfeatie wordt toegelegd. De gemeenteraad behoort zich in de eerste plaats om de eigen inwoners te bekommeren. Ongrijpbare macht Daan Schilling zei dat de verminderde toeristische belangstelling voor Texel onder andere moet worden gezocht in de „negatieve publiciteit over Texel en zijn bewoners" in het afgelopen half jaar, zoals de verhalen over de dure middenstand en de mogelijke bootblok kade. „Het lijkt of er een groepering is die dit bewust veroorzaakt, een ongrijp bare macht, veel erger dan toeristenbe lasting". Zoals kon worden verwacht werd hem dit ernstig kwalijk genomen door Fridt Blanken, die veronderstelde dat Schilling met zijn „ongrijpbare macht" kennelijk doelde op de vakbe weging. Ook burgemeester Engelvaart zei niet van dit soort betogen te houden. Het voorstel van Schilling om de toeristenbelasting te verhogen in plaats van de OG-belasting is finan cieel voor de gemeente aantrekke lijk: het zou ƒ44.000,— méér ople veren dan de door B. en W. voor gestelde verhogingen. Die extra in komsten wilde Schilling in een fonds storten voor het stichten van voorzieningen om het toerisme bui ten het zomerseizoen te bevorde ren. Burgemeester Engelvaart herinnerde er aan dat de gewijzigde belastingtarie ven geen echte verhogingen zijn maar inflatieaanpassingen. Het achterwege laten ervan zou niet verantwoord zijn. Wethouder Nauta vertelde dat het be sluit om de toeristenbelasting niet te verhogen ook is veroorzaakt door de raadsleden zelf, die aan de vorige verhoging hun goedkeuring hebben ge hecht onder voorwaarde dat het tarief het volgend jaar gelijk zou blijven. Hij wees voorts op het psychologische effekt van een ongewijzigd tarief. Het prijsniveau voor de toerist op Texel dreigt inderdaad te hoog te worden en het is verheugend dat momenteel vrij algemeen terughoudendheid wordt be tracht bij verhogingen. De houding van de gemeente in deze is belangrijk. Op dit moment achtte Nauta het aanleggen van een extra fonds voor wintervoorzieningen nog niet nodig om dat er nog helemaal geen plannen zijn. Die plannen zijn overigens op komst en voor volgend jaar zullen wél maatrege len moeten worden genomen om de kostbare uitvoering daarvan mogelijk te maken. Hij wees er verder op dat in de opbrengst van de onroerend goed- belasting al een belangrijk „toeristisch" deel zit. Eigenaars van bungalows en andere recreatiegebouwen betalen naar verhouding veel OG-belasting. Het zou kunnen dat een derde van de totale opbrengst afkomstig is uit deze sector. J. C. Dros informeerde of het wette lijk mogelijk is de eigenaars van tweede woningen niet alleen woonforensenbe- lasting maar ook toeristenbelasting te laten betalen. De burgemeester ant woordde bevestigend, maar zei zoiets zeer onbillijk te vinden. Het zou neerko men op „dubbel pakken". Het voorstel van Daan Schilling om de toeristenbelasting 5% te verhogen, de onroerend goed-belasting gelijk te houden en het geld dat dan extra wordt gevangen, in een fonds te storten, kreeg slechts de steun van Van Asselt en Dros. Woensdag 1 november In de Oude Ulo wordt in het kader van het werklozenproject een demonstra tie pottenbakken gegeven; 11.00 uur. Om 14.00 uur begint informatie over sociale wetten. Schrijfster-schilderes Lily Eversdijk Smulders spreekt in hotel De Linde- boom-Texel voor het Nutsdeparte- ment over „Sahara, Bedouinen en harems"; 20.00 uur. Om 14.30 uur begint in de CVO-school in Den Burg het jeugddammen en -schaken. De vijf Texelse deelneme afgelopen zondag deelnamen viswedstrijd die langs de Afsl1 werd gehouden hebben niet veel succes geboekt. Slechts van de vijf Texelaars wiste r visje te verschalken. Bij deze wedstrijd die was gei seerd door HSV De Snoek beha; Bos een 13de plaats met 67 cem waarmee hij de enige was die prijzen viel. D. Veltkamp ving in- 31 cm, maar deze vangst leverc" niets op. De winnaar van de w behaalde een score van 141 hetgeen dit goede viswater in a< king genomen een tamelijk hoeveelheid is. Er hadden zich in 98 deelnemers gemeld. Op zondag 5 november hoi sportvisclub Texel haar laatste strijd om het kampioenschap var 1978. Diezelfde middag vindt ir De Zwaan voor de jeugd de prij king plaats tijdens een gezellige bingomiddag. De bijeenkomst om 14.00 uur. De prijsuitreiking senioren is op vrijdagavond 17 r ber eveneens in hotel De Zwaan. Door de in het complex be woningen Starkenburgh ge handwerkclub wordt op dinsdai 7 november voor de derde n verkoopmiddag georganiseerd vindt plaats in het aan de Th gelegen zaaltje. Op deze vi (aanvang 14.00 uur) zijn talrijke met het oog op de komende nuttige zaken te koop. Men onder meer terecht voor truien sterke kinder- en herensokken. AAN ONZE ADVERTEERDERS Adverteerders, die gebruik maken van de rubriek ,,Texe- laartjes" worden verzocht de kosten gelijk te voldoet. Bij het verzenden van een nota wordt voor deze kleine bedragen ƒ2,50 administratie kosten in rekening gebracht. Administratie T.C. Wij hebben nu een mooie kollektie Anton Pieck geboortekaartjes v/h langeveld en De Rooy bv Den Burg, Texel Hiermede geven wij u kennis dat heden on wacht van ons is heengegaan mijn lieve vr< en onze zorgzame moeder en oma Elizabeth Klazina Burger, echtgenote van Pieter Verseput, op de leeftijd van 73 jaar. P. Verseput P. G. Verseput H. J. H. Verseput-Goldbe G. P. Verseput S. Verseput-Liljegren E. G. Ploeger-Verseput H. L. Ploeger S. H. Verseput G. Verseput-Slikker klein- en achterkleinkinder Texel, 27 oktober 1978, Wntergroen 18, De Koog. De crematie heeft inmiddels plaats gevonde Met leedwezen geven wij u kennis van onverwacht overlijden van onze schoonzus en tante Elizabeth Klazina Burger, echtgenote van Pieter Verseput. De familie Versep Texel, 27 oktober 1978.

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 2