TOEVALSTREFFER BESLISTE HOOGSTAAND VOETBALDUEL Oosterend klopte WSW met gemak Texel-Spartanen 0—1 Uitslagen zaalvoetbal Programma zaalvoetbal T. Buren en René Eelman wonnen viskampioenschap Voetbaluitslagen SVC verloor De Koog verloor op eigen veld Juniorentraining bij Smash '68 Tegenvaller van Tex. Boys-dames JKM klopte SVO Minimumleeftijd MST-tafeltennis R INSDAG 7 NOVEMBER 1978 TEXELSE COURANT PAGINA 5 Onder het oog van een meer dan ormale publieke belangstelling heeft exel 1 zondag een 0—1 nederlaag sleden tegen een weliswaar precies ren sterk maar beslist gelukkiger spe nd Spartanen. Het enige doelpunt van s wedstrijd was (en dat gaf iedereen na loop toe) een toevalstreffer die even- eed in het Spartanendoel had kunnen slanden. ii. De Texelse formatie verloor de wed- J rijd dus toch maar toonde zich, oewel teleurgesteld beslist niet onte- eden met het behaalde resultaat, ooral in de tweede helft kon de thuis- ub ver opdringen. Charles Ipenburg 8, ingeerde in die periode gedurende vele linuten meer als veldspeler dan als oelman waardoor Texel eigenlijk een g -3-3 systeem speelde. 2 Het enige doelpunt waarop zowel eelers als publiek na afloop konden irugzien viel na een kwartier in de erste helft. Het betrof een aanval over ichts waarbij Spartanen de Texelse erdediging in een snelle rush opentrok, e nummer 11 van de Wognumse i|loeg, Marco Koppes, trok de bal „op e gok" voor het Texel-doel. De daar sr ngedekt staande rechtsbuiten, Koen 'a eerepoot, schoot daarop de bal via de innenkant van de rechterdoelpaal on- oudbaar langs Charles Ipenburg in het et. Het was al met al een aantrekkelijke vedstrijd waarin buiten dat ene moment an het doelpunt beide ploegen zich Zaterdag 4 november 1978: Afdeling Noordholland: (ndijk-Oosterend (Z) 0—6 C.Meer 5-Oosterend (Z) 2 2—1 Junioren: GWA3-Tex. Boys Al 2-2 losterend A1-Oudesluis Al 8—0 'exel B1-BKC B1 1-0 Vatervogels B2-Texel B2 7—0 losterend C1-Succes C1 1 1 >WOW C1-De Koog C1 7-0 "exel C2-Helder C3 5— 1 losterend C2-JVC C2 3—1 'ex. Boys C2-Zeemacht C3 6—1 Dames: Tex. Boys 2-Reiger Boys 2—4 Pupillen: Afdeling A: 'exel A1-Watervogels Al 5—1 lex. Boys A1-De Koog Al 2—1 F losterend A1-Texel A3 10—0 Texel A2-Tex. Boys A2 2—0 Afdeling 8. Jocksdorp B1 -Oosterend B2 2—1 3e Koog B1-Texel B3 2-1 Texel B4-Texel B1 0—9 Tex. Boys B2-Oosterend B1 0 10 Afdeling C: De Koog C1-Tex. Boys C2 12—0 Texel C1-Texel C3 7—0 Zondag 5 november 1978: 4de klasse KNVB: Texel-Spartanen 0—1 Afdeling Noordholland: Hauwert-ZFH 0-2 Kwiek'78-Tex. Boys 2—0 Kreileroord-Cocksdorp 7—0 De Koog-ALC 0—3 Oosterend-WSW 3-1 Zeemacht 2-Texel 2 0—0 Geelzwart 3-Tex. Boys 2 4—2 Succes 4-Oosterend 2 1—0 Tex. Boys3-Vesdo2 1—5 Geelzwart 5-ZDH 2 4-2 Oosterend 3-Succes 5 1—3 Cocksdorp2-Flevo5 5—2 Texel 4-VZV 6 6-2 JVC 6-De Koog 2 1 -2 HRC7-ZDH 3 2-0 Junioren: Kaagvogels A1-Texel A1 4—0 Dames: Tex. Boys 1-Meervogels 1 1—3 De in de tweede helft in het veld gekomen Rob van der Stap doet pogingen om de 0—1 achterstand weg te werken, maar daarbij wordt hem meermalen een voet dwars gezet exact even sterk toonden. Spartanen had het zwaar te verduren met (vooral) de Texelse linksbuiten Ben Molanus die meermalen door twee verdedigers (Mar co Koppes en Gerard Beerepoot) in bedwang moest worden gehouden. Aan de overzijde van het veld had de Texelse defensie nogal wat te stellen met de Spartanen Fred van Gulden en Peter Holleberg. Beide aanvallers werden evenwel door het optreden van zowel Klaas Dirk Koorn als Gert Pansier konsekwent uitgeschakeld. Dat Texel er deze middag zin in had bleek al dadelijk na het eerste fluitsig naal want het was al in de eerste minuut dat Texel-rechtsbuiten Martin Land van uit een moeilijke hoek net over schoot. Er werd daarop een snelle partij voetbal op de grasmat gedeponeerd waarbij het spel in de beginfase op en neer golfde. De thuisclub kwam vooral nadat het eerste, en zoals later bleek, enige doelpunt van de wedstrijd was gevallen, erg in de aanval. Men toonde zich door de achterstand in het geheel niet aange slagen en zette met goed opgebouwde aanvallen de tegenstanders zwaar onder druk. Moeilijke hoek Louis Uriot die geflankeerd door Ben Molanus (op links) en Martin Land (op rechts) de Texelse aanval leidde kwam rond de dertigste minuut van de eerste helft alleen voor doelman Rob Verduyn te staan. Omdat hij vanuit een moeilijke hoek moest schieten belandde de bal echter rechtstreeks in de handen van de Wognumse keeper. Evenals in het laat ste deel van de tweede helft was Texel ook in de slotfase van de eerste helft voortdurend de aanvallende ploeg. Spartanen had het er diverse malen Oosterend heeft zondagmiddag kans gezien de wedstrijd tegen het bezoeken de WSW uit Wijdenes met twee doel punten verschil te winnen. De einduit slag werd 3—1 via treffers van Johan de Waard en Ruud Daalder in de eerste en Piet Koning in de tweede helft. In de laatste seconden van de wedstrijd be zorgde Anton Swiers WSW de enige tegengoal. De ontmoeting was, zeker wat betreft het gedeelte voor de pauze, het aanzien meer dan waard. Beide ploegen pro beerden met veel inzet en goed aanvals- spel tot doelpunten te komen. Vooral Oosterend speelde een uitstekende par tij en bouwde een groot veldoverwicht op. Kopbal Na ongeveer een kwartier spelen scoorde Johan de Waard de eerste goal. Uit een voorzet kopte De Waard de bal onhoudbaar langs de WSW-doelman. De Wijdenessers waren duidelijk aange slagen en in deze fase had Oosterend nog enkele keren kunnen scoren. Goed werk van de WSW-defensie en pech in de afwerking bij de Oosterend-aanval- lers waren er debet aan dat meer treffers aanvankelijk uitbleven. WSW kon on dertussen maar weinig terugdoen. De ploeg speelde zeker geen slecht voetbal, maar iedere aanval strandde nog buiten het strafschopgebied op de sterke Oos- terend-defensie. Beslissing Een kwartier voor de rust viel de bijzonder lastig mee en kon het dankzij een voortdurend allerlei aanwijzingen schreeuwende Rob Verduyn vaak ter nauwernood klaren. Doordat Ben Mola nus het op de linkervleugel ondanks zijn snelheid maar moeilijk kon redden tegen twee tegenstanders gingen de aanvallen wat meer via Jan van Bennekom lopen die voortdurend meer als sleutelfiguur op het middenveld optrad. De harde schoten die zowel Van Bennekom als Uriot op het doel afvuurden werden evenwei allemaal door Verduyn onscha delijk gemaakt. Ontketend Zoals gezegd leek Texel vooral na de rust als het ware ontketend en belust op (op zijn minst) een gelijkmaker. Sparta nen werd vooral op het middenveld als het ware onder de voet gelopen. Dat kwam in het bijzonder omdat de Texelse ploeg als geheel goed aaneengesloten bleef spelen en daardoor het speelveld klein hield. Er ontstond op die manier een constante pressie op het Wognum se doel, en hoewel het er dikwijls stevig aan toe ging kwam het zondagmiddag vrij zelden tot overtredingen. Coach Wim Koorn besloot pas halver wege de tweede helft tot het inzetten van „het geheime wapen". Als aanval ler kwam Rob van der Stap binnen de lijnen die daarmee de op het middenveld Doordat zij er ook in slaagden de laatste wedstrijd om het kampioenschap van Texel met overwinningen af te sluiten zijn zondag zowel T. Buren als René Eelman gehuldigd als prijswinnaars bij resp. de senioren en de junioren van de Sportvisclub Texel. T. Buren deed dat door een totaal vangst van 632 cm in veertien wedstrij den. Ook René Eelman nam aan alle veertien wedstrijden deel en ving daarin 599 cm vis. De feestelijke prijsuitreiking in de jeugdafdeling heeft zondagmiddag plaatsgevonden in hotel De Zwaan in aanwezigheid van alle jeugdleden van de vereniging. Het was de eerste maal dat de Sportvisclub een dergelijke mid dag voor de jeugd organiseerde en gezien de reacties kon dit evenement als zeer geslaagd worden beschouwd. De prijzen in de seniorenafdeling worden uitgereikt op vrijdag 17 novem ber, eveneens in hotel De Zwaan. Deze feestavond staat open voor alle leden (aanvang 20.00 uur). De uitslag van het dagklassement bij de jeugdafdeling was: 1. René Eelman 94 cm, 2. Kees Maas 73 cm, 3. Jan Kalf 28 cm, 4. Betty Buren 25 cm. In de seniorenafdeling waren de ere plaatsen voor: 1. T. Buren 57 cm, 2. S. Feenstra en C. J. Huisman 27 cm, 4. D. Veltkamp26cm. beslissing. Ruud Daalder rondde een goed opgezette aanval met een fraaie goal af. Vreemd genoeg werd het spelpeil vanaf dat moment beduidend minder, vooral toen WSW na de rust probeerde met verre trappen tot resul taat te komen. Oosterend paste zich helaas aan bij de bezoekers en probeer de vaak vanuit de verdediging de aanvallers te bereiken. In één situatie had dit succes, toen Piet Koning een voorzet van Frits Bakker keihard inko- gelde, maar over het algemeen geno men haalde deze manier van spelen de kracht uit het aanvalsspel van Ooster end. Onder druk WSW leek daardoor wat sterker te worden en het Oosterend-doel kwam naarmate de wedstrijd vorderde meer onder druk te staan. Jaap Slikker speelde in deze fase een uitstekende partij. Mede door zijn enorme inzet en werklust kreeg WSW geen kans om echt gevaarlijk te worden. Vrij onver wacht slaagden de bezoekers er in gedurende de laatste seconden de eer toch nog te redden. Een keiharde inzet van Johan Dijkstra werd in eerste instantie door Oosterend-doelman Roel Veldman op fraaie wijze over de lat getikt, maar uit de hierdoor ontstane hoekschop kopte WSW-aanvoerder Swiers onhoudbaar in. Onmiddellijk na deze tegentreffer floot de scheidsrech ter af waarmee Oosterend definitief een dik verdiende 3—1 overwinning had behaald. opererende Albert Hoven ging vervan gen. In de Texelse formatie kwam Van der Stap op de rechtsbuitenplaats te recht terwijl de daar eerst functioneren de Martin Land naar het middenveld verhuisde. De ingreep zat tactisch erg goed in elkaar en de aanval werd er duidelijk beter op omdat Van der Stap aanmerkelijk sneller uit de voeten kon dan zijn teamgenoten. Kunst- en vliegwerk Er speelden zich in de slotfase van de wedstrijd voor het Spartanendoel welis waar sensationele taferelen af maar met kunst- en vliegwerk slaagde doelman Verduyn er toch in zijn doel schoon te houden. En voor zover hij daar niet in slaagde waren er altijd wel enkele medespelers die hem op de doellijn wisten te assisteren. Uiteindelijk dus toch een nederlaag voor Texel 1 dat desondanks kan terugzien op een wedstrijd waarin het (evenals bij de vorige ontmoetingen met Spartanen) opnieuw één doelpunt was dat de beslissing bracht. Gezien het getoonde vermogen van beide ploegen mag er op worden gerekend dat zowel Texel ils Spartanen in ieder geval niet op e van de onderste plaatsen zullen eini' ;c De eindstand in de jeugdafdeling is geworden (resp. naam, cm, punten en wedstrijden): 1. René Eelman 599 105 14 2. Sico Dob 551 102% 14 3. Siema Jan Rijk 447 96 12 4. Poulin Verhagen 253 79 13 5. Eduard Bos 229 74% 13 6. Ben Eelman 213 68 11 7. Betty Buren 187 64 13 8. Guido Banda 186 60% 11 9. Eddy Rijk 162 40 7 10. Jan Kalf 143 59% 11 11Kees Maas 100 32% 5 12. Martin Maat 93 53% 10 13. Erik Kalf 63 30% 6 14. Eddy Vermeulen 32 10 2 15. Wichard Verhagen 29 20% 4 16. Jeroen Visser 24 15 5 17. Erik Kramer 23 15 3 18. Marcel Vermeulen 0 6 2 In deze afdeling werd door 156 deelnemers in totaal 3.334 cm vis gevangen. Dit betekent een gemiddelde van 21,37 cm per deelnemer. In totaal werden er 158 vissen op de kant gehaald. De eindstand bij de senioren werd (resp. naam, cm, punten en wedstrij den): 1T. Buren 632 113 14 2. C. J. Huisman 620 113 14 3. A. Maat 599 106% 12 4. P. Verhagen 582 109 14 5. M. J. v. d. Zwaag 579 98 11 6. D. Veltkamp 551 106% 14 7. W. Verhagen 496 111% 13 8. G. van Kranenburg 461 104 14 9. W. Pronk 387 90% 13 10. M. Stevens 383 91 11 11. A. J. Souwer 377 87 12 12. F. Bos 363 96 13 13. C. Vlaming 330 76 11 14. S. Feenstra 290 70% 11 15. A. Banda 282 77 14 16. J. Heethuis 193 38% 4 17. J. Vermeulen 26 8 2 De senioren vingen in totaal 7.151 cm vis. Er waren 207 deelnemers waardoor het gemiddelde op 34,54 cm komt. De totaalvangst bedroeg 343 vissen. Zondag 19 november vist de visclub haar eerste wedstrijd in de winterserie 1978-79. Er wordt gestart op 19 novem ber om 8.30 uur bij het reddingboothuis nabij De Cocksdorp. Ook middels de wedstrijd die het eerste elftal van SVC zondagmiddag tegen Kreilercord speelde zijn de Cocks- dorpers er niet in geslaagd hun deplora bele positie op de ranglijst wat op te vijzelen. Kreileroord legde blijkens de 7—0 uitslag de SVC-ers duidelijk zijn wil op. S.V. Cocksdorp begon niet onaardig met aanvallend voetbal maar toen na een kwartier de concentratie een beetje wegebde sloeg Kreileroord spoedig toe. Voornamelijk door een te statische verdediging was het na het eerste doelpunt spoedig volledig met SVC gedaan. Kreileroord ontving nogal wat cadeautjes en daarmee S.V. Cocksdorp even zovele teleurstellingen. Bij de thee was het 4—0 en na een iets beter gespeelde tweede helft keek SVC tegen een 7—0 achterstand aan. Een grote inzet ten spijt heeft De Koog zondagmiddag toch geen kans gezien de thuiswedstrijd tegen het Ab- bekerkse ALC tot een goed einde te brengen. De eilandelijke ploeg heeft tenslotte met een nederlaag genoegen moeten nemen in een partij voetbal waarin vooral na de rust het spelpeil aanmerkelijk daalde. Het begon allemaal erg inspirerend. In het eerste kwartier van de wedstrijd stonden twee gelijkwaardige ploegen tegenover elkaar. Pas in de twintigste minuut viel de eerste treffer. De Koger achterhoede werd toen door de ALC- aanvallers tamelijk vlot „opgerold". Vanaf de linkervleugel kwam daarop een voorzet die doelman Jan Dekker in het geheel niet kon onderscheppen. ALC- man Wil Uiterwijk zorgde daarbij voor het laatste tikje. De Koog was dicht bij de gelijkmaker, maar het schot van Wim van Heeringen ketste af op de paal. De terugspringende bal werd door Richard Daalder rakelings overgeschoten. On danks enkele goede kansen slaagde De Koog er niet in de gelijkmaker te produceren. Het tegendeel was het geval. ALC kwam voor de rust via een snelle uitval op 0—2. In de tweede helft was het spelpeil aanmerkelijk minder. Bij De Koog werd toen veel te nerveus gespeeld. ALC kwam evenwel ook niet meer in zijn spel. Na een half uur kreeg ALC een hoekschop te nemen. Deze werd door de midvoor feilloos ingekopt waarmee 0—3 een feit was. Ondanks het jagen slaagden de jongens van Barry Hermes er zondagmiddag niet meer in, verbetering in deze stand te brengen. MEDEDELINGEN S.V. De Koog Deze week zijn er geen trainingen voor senioren en B-junioren. Zoals bekend vervalt de dinsdagavondtraining in verband met de afscheidswedstrijd van Johan Cruyff op de televisie. Vrijdag worden de SVK leden in de gelegenheid gesteld de receptie van T. Zwaneveld bij te wonen. De spelers van De Koog 1 en de C-junioren worden verzocht vrijdag om 19.15 uur in Pen sion Tatenhove aanwezig te zijn. J.v.B. Bij de Oosterender volleybalvereni ging Smash '68 zal op woensdag 8 november worden begonnen met de trainingen voor junioren van 12 tot 16 jaar (19.00 tot 20.00 uur) en voor mini's van 8 tot 12 jaar (18.30 tot 19.00 uur). Nieuwe leden, ook uit andere dorpen, zijn van harte welkom. Vooral door het beter benutten van de geschapen kansen heeft het bezoeken de Meervogels (Akersloot) dit weekend kans gezien de dames van Texelse Boys een 1 3 nederlaag toe te brengen. De dames hadden vooral voor de rust met een vervelende tegenwind te kam pen. Daardoor kwamen veel van de toen opgezette aanvallen op het beslissende moment bij de tegenpartij terecht waar men wel raad wist met de ontstane kansen. Vrij spoedig scoorden de Meer vogels dan ook het eerste doelpunt. Dit kwam tot stand door het foutief hante ren van de buitenspelval. Hoewel de Boys-dames daarom tamelijk veel kan sen voorgeschoteld kregen slaagden ze er vooralsnog niet in hier een doelpunt uit te produceren. Een aantal afge dwongen corners werd achter de doel lijn geschoten en er werd in de voorhoe de veel te veel overgespeeld voordat het tot een redelijk schot op doel kwam. Meervogels deed het wat dat betreft wel iets beter maar blonk ook niet bepaald uit in goed aanvalsspel. Het enige tegendoelpunt dat in deze partij viel kwam kort voor de rust via een straf schop tot stand nadat er in de voorhoe de van de bezoekende ploeg vlak bij het Boys-doel hands was gemaakt. Nicolien Keijzer bracht de stand vanaf de elf meterstip met een hoog in de hoek geschoten bal in evenwicht. Na in de tweede helft eerst redelijk goed te hebben gespeeld zorgde een snelle counter er voor dat de Texelse ploeg spoedig opnieuw op achterstand werd gezet. Her derde en laatste doel punt van Meervogels werd veroorzaakt door paniekerig uitverdedigen in de Boys-defensie. De bal kwam daarbij via de eigen echterhoede in het Texelse doel terecht. Zaalvoetbalcompetitie In een enerverende strijd om een van de kopposities in de zaalvoetbalcompe titie heeft Oosterend 1 woensdagavond het onderspit moeten delven tegen een duidelijk beter spelend JKM. De einduit slag werd 3—0. De doelpunten kwamen van Henk Groen, Martin Landt en Louis Uriot. Met alweer enkele maanden van competitievoetbal achter de rug blijkt opnieuw dat JKM op een vrijwel zeker kampioenschap afstevent. Ondanks hét feit dat Oosterend 1 vorige week aan zienlijk beter draaide dan in het duel tegen FC De Zwaan trok JKM toch aan het langste eind. De (op papier) gevaar lijkste speler van JKM, Louis Uriot, kreeg de gehele wedstrijd konsekwente mandekking van de Oosterender Rob Brouwer. JKM bezit echter op dit moment zoveel klasse, dat de andere spelers de zaak best kunnen klaren. Na een lange periode zonder goals werd het uiteindelijk toch 3—0. Zowel Dubbeldik 2 al»Kompas wisten hun wedstrijden in de~ hoofdklasse te winnen. Kompas tegen het onderaan- staande Texelse Boys 1 met 4—2 en Dubbeldik 2, enigszins bevrijd van blessures en de zwaarste tegenstanders in deze klasse gehad hebbende, lijkt aardig terug te komen door 2 overwin ningen op rij te behalen. Nu werd Kikkert/Topido 1 met 5—1 naar huis gestuurd. In de eerste klasse leek JKM 2 op een grote overwinning op Oosterend 2 af te stevenen, want nog voor het rustsignaal was het 2—0 voor JKM 2. Na de rust werd JKM echter volledig weggespeeld door een goed en steeds beter draaien de Oosterender ploeg. De eindstand werd uiteindelijk 3—2 in het voordeel van Oosterend 2. Texel B1 blijft het uitstekend doen in deze klasse. Donderdagavond werd Badhotel aan de zegekar gebonden, al moet vermeld worden dat Badhotel reeds na tien minuten zijn vertrouwde laatste man, Marius Brons, door een blessure (waarschijnlijk zweepslag) moest missen. Toch werd het al met al een verdiende overwinning met 3—2 voor Texel BI. Nioz 1 heeft tegen een feller en beter kansen benuttend D.T.Smul zijn tweede nederlaag op rij moeten slikken. In de derde klasse hebben de koplo pers Mok en Gempo hun partijen op overtuigende wijze gewonnen, al heeft Gempo dat niet in doelpunten weten uit te drukken. Texel Veteranen 2 heeft in een gelijk opgaande strijd tegen De Spyker de punten eerlijk verdeeld. Beide ploegen waren na afloop zeer tevreden met het behaalde resultaat. Kikkert/Topido 2 draait nog steeds aardig mee in deze klasse en blijft door de 3—0 overwinning op Rab 2 een gevaarlijke outsider, waar rekening mee moet worden gehouden. Woensdag 1 november 1978: Gempo-Nioz2 3—1 Oosterend 2-J KM 2 3—2 Rab2-Kikkert/Topido2 0—3 Dubbeldik 2-Kikkert/Topido 1 5—1 Oosterend 1-JKM 1 0—3 Donderdag 2 november 1978: Texel veteranen 2-De Spyker 0—0 Mok-Rabo 8—2 D.T.Smul-Nioz 1 3-1 Kompas-Texelse Boys 1 4—2 Texel B1-Badhotel 3—2 Vrijdag 3 november 1978: Citroën-FC Mantje 3—4 't Swarte Schaep-Bureau Eelman 0—5 Dubbeldik-Koffieshop 3—1 De Koogel 1 -'t Swarte Schaep 1 6—1 Woensdag 8 november 1978: 18.30 u.: Texel vet. 2-Nioz2 19.15 u.: De Zwaan-Van der Meer 20.00 u.: Nioz 1-FC Vergiet 20.45 u.: D.T.Smul-Dubbeldik 3 21.30u.: Oosterend 2-Badhotel Zaaldienst: De Spyker Donderdag 9 november 1978: 18.30 u.: Jelleboog-Rab 1 19.15 u.: JKM 2-Texel B1 20.00 u.: Oosterend 3-Amro 20.45 u.: Texelse Boys2-Paal 9 21.30u.: Casino-Dubbeldik 1 Zaaldienst: Rabo Vrijdag 10 november 1978: 18.00 u.: De Koogel 2-Citroën 18.30 u.: Dubbeldik-RSG SOS 19.00 u.: Dubbeldik 2-FC Knudde Zaaldienst: Nioz 2. In verband met de grote toeloop vap jeugdleden en de beperkte ruimte waar over men in sportzaal De Ferrever de beschikking heeft, heeft het bestuur van de MST-tafeltennisvereniging Tetak besloten een minimumleeftijd van 10 jaar in te stellen. Bij het eventueel beschikbaar komen van extra zaalruimte kan deze groep eventueel later in het seizoen of met ingang van de volgende winterperiode een speciaal trainingsuur toebedeeld krijgen.

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 5