5P#RT WAT !KZEGGEN WOU. De verloren eer van Katharina Blum FILM Het laatste houvast\ I Wedstrijd zaalvoetbal uitgesteld Klaverjasclub De Zwaan 9onger Dirk Bakker won bosloop Tetak 1 geklopt 3 Openbare Verkoping uit 1796 Uitgestelde sporttrainingen Rommel? Oneerlijke concurrentie? Padvinderij zoekt meer jeugdleden Wie kan helpen? Hein Wiedijk spreekt voor PvdA-afdeling Zeevaartschool houdt open huis Herman v. Sambeek groepscommandant Uitgeest Popstudio Hinderik voor open jeugdwerk Boot vermist FEUILLETON I9JT NSDAG 7 NOVEMBER 1978 TEXELSE COURANT PAGINA 7 nnen, waarvoor zondagmiddag een ntigtal Texelaars in aktie kwamen, eft dit maal bii de senioren een eerste lats voor Dirk Bakker opgeleverd. 3e familie Bakker was overigens ook de andere twee deelnemersgroepen nelijk succesvol. Bij de veteranen am Hans Bakker als eerste over de ishlijn en bij de junioren was dat rend Bakker. De volledige uitslag van deze boslo- n is als volgt: Senioren (2.500 meter): 1. Dirk Bak- 8.58 min., 2. Martin Kikkert 9.17 3. Co Koomen 9.43 min., 4. Bert irhorst 10.10 min, 5. Karei Heetland 14 min, 6. Ruud Beers 12.42 min. Veteranen (2.500 meter): 1. Hans ikker 10.27 min., 2. Dirk Haker 10.43 in., 3. Bob van der Berg 11.11 min., 4. tap Witte 11.15 min., 5. Kees Vinke 26 min. Junioren (1.250 meter): 1. Berend ikker 4.28 min., 2. Nico Kikkert 4.45 n., 3. Eddy Barhorst 4.50 min., 4. rt Witte 5.00 min., 5. Peter Visser 42 min., 6. Alfred Bakker 6.07 min., 7. ark Heetland 6.42 min. De volgende bosloop is op zondag 26 vember en gaat over respectievelijk 8 4 kilometer. De start is om 10.00 uur morgens op het kruispunt Ploegelan- rweg-Tureluursweg (fietspad). -let eerste trio van de tafeltennis- reniging Tetak is er zaterdagmid- g niet in geslaagd het duel tegen irit 4 tot een goed einde te bren- De ploeg uit Noord-Scharwou- bleef de Texelaars in sportzaal |4e Ferrever" met 3—7 de baas. 3uetak 2 won met 6—4 van het rde team van Doko uit 't Zand en tak 3 zegevierde met 10—0 over lintreffers 6 (Schoorl). 04 Hoewel vooral in het begin de pun- iwinst vrijwel gelijk opging en Tetak zelfs het dubbelspel op zijn naam icht, kwam er zaterdagmiddag hal- „rwege de wedstrijd tegen Spirit 4 een idelijke kentering. Na zes partijen is de stand nog keurig in evenwicht lar niemand van de Texelse formatie lagde er daarna nog in winstpunten behalen, alhoewel er voor drie van vier resterende partijen driesetters J dig waren. Tetak 2 behaalde de overwinning or drie winstpartijen van Guido ikker en twee winstpartijen van R. lorn-Neuhoff. Ook het dubbelspel, y larin deze twee uitkwamen tegen de jikospelers Olivier en Dalenberg werd n Texelse overwinning (resp. 21—7 21-19). Voor Tetak 3 was er deze week een —0 overwinning op het zwakke lintreffers 6 uit Schoorl. De team- len waren Frans Room, Frits Koorn Fred Brücher. Alle Tetak teams komen zaterdag inieuw aan bod. Tetak 1 speelt dan in thuiswedstrijd tegen Duintreffers 4. :tak 2 ontmoet in Waarland het aatselijke Con Amore 3 en Tetak 3 lat naar 't Zand voor het treffen met 3ko 4. De voor morgen geplande wedstrijd aalvoetbal Oosterend-Badhotel wordt )t nader order uitgesteld. Onze abonnee G. Braak Hekke uit Hillegom attendeerde ons op de vol gende advertentie die hij aantrof in de Oprechte Haarlemmer Courant van 12 januari 1796: Op den 20 January, 1796, zal op Eiland Texel publicq worden ver kocht: Eene groote Partij ijzere Kachels, Keetels, Roosters, Potten, Plaatsen, Spijkers, witte Schotsche Bedspreien, eenig Touwwerk en meer andere Goede ren, geborgen uit het gestrand Engelsch Schip Clyde of Greenock. De lading van dit schip was niet, of niet geheel, in handen gevallen van de strandjutters. Er werd geen poging gedaan om de lading tegen vergoeding van de kosten terug te geven aan de eigenaars, want het was oorlogsbuit. We waren toen in oorlog met Enge land. De Oprechte Haarlemmer werd ver buiten Haarlem gelezen. Er staan advertenties in uit bijna alle provincies. Het moet dus wel een grote partij goederen geweest zijn die verkocht zou worden, anders had het geen zin om er zoveel bekendheid aan te geven. De verbindingen met Texel moeten voor die tijd toch niet zo slecht geweest zijn, anders zou het ook geen zin gehad hebben, om de verkoping in een lande lijk blad te adverteren. ,,ls er iets' bekend over de opbrengst van deze verkoping? Heeft ze plaats gevonden in Den Burg?" zo vraagt de heer Braak Hekke zich af. In verband met de afscheidswedstrijd van Johan Cruyff die op 7 november (vandaag) in het Amsterdamse Olym pisch Stadion wordt gespeeld en recht streeks via de televisie wordt uitgezon den is een aantal trainingsbijeenkom sten uitgesteld of vervallen. Bij het Hoornder ZDH is de senioren training van dinsdagavond verschoven naar woensdagavond. De aanvang is dezelfde gebleven (19.00 uur). In De Cocksdorp wordt deze week in plaats van dinsdagavond op vrijdagavond ge traind (19.30 uur). De voor dinsdag avond op het veld van S.V. Oosterend te houden trainingen vervallen en dat is ook het geval bij S.V. De Koog. Op de donderdag gehouden club avond van de klaverjasclub werden deze week door verschillende koppels tamelijk hoge scores behaald. In veel gevallen kwam men ruim boven 7.000 punten uit. W. Bakker was met G. Festen de kop loper. Dit duo scoorde 7.378 punten en bleef daarmee precies 40 punten boven hun rivalen, de dames Veeken en Keijser. Beide koppels scoorden 5 mar sen. In het algemeen klassement gaan de dames Veeken-Keijser nog steeds aan kop. Bakker en Festen, die hun achter stand iets kleiner maakten, volgen hen op de voet. #y BRIEVEN VAN LEZERS BUITEN VERANTWOORDELIJKHEID VAN DE REDAKTIE De uitslag van deze week was als volgt, resp. punten en marsen: W. Bakker-G. Festen 7.378 5 Dames Veeken-Keijzer 7.338 5 T. v. Heerw.-J. Dernison 7.168 4 P. Beers-J. Vinke 7.057 2 H. Bakker-C. Vinke 7.005 2 De stand is: Dames Veeken-Keijzer 34.386 16 W. Bakker-G. Festen 33.446 13 Echtp. P. v. Heerwaarden 32.558 12 Echtpaar H. Zijm 32.300 15 Echtpaar J. Spaans 32.142 15 Dag mevrouw Heuzen. U bent een beetje boos, hè? Ik ben de buurman van Lou Witte, de smid van De Waal. Het is een fijne, aardige vent, bij wie veel mensen om hulp komen vragen als er iets loos is met hun auto, hun aanhan ger of met andere apparatuur. Lou helpt ze dan even, vrij vaak belangeloos en dan kunnen ze weer verder. Er staat inderdaad een hoop spullen bij Lou op tweede en derde gebruik te wachten. Ik ben erg blij dat Lou een hoop rommel goed bewaart. Hij weet je altijd wel uit de brand te helpen als je een schroef, een plankje, een stuur, een boutje of weet ik wat zoekt. Ik heb me nooit gestoord aan zijn „rotzooi", terwijl mijn achtertuin toch aan die van hem grenst. Toeristen verheugen zich ook vaak als Lou ze helpt met de reparatie van hun fiets of auto. Het is wel makkelijk dat hij langs de Texelroute woont. Ze maken een gezellig praatje met hem. Lou brengt duidelijk een stuk sfeer op de Polderweg, die er niet zou zijn als hij achter een blinde muur stond te werken. De Waal is gelukkig nog niet zo'n zielloos dorp waar schoonheidscommis sies met de bezem het leven hebben weggeveegd. Bovendien garandeert de „sluis" van Lou dat toeristen die zo nodig van de Texelroute een Texelrace- baan moeten maken zich enigszins in toom houden in hun snelle bolides. Heus, mevrouw Heuzen, uw stukje in de krant van vrijdag 3 november zegt me meer over u en uw normen dan over de „smid", zoals u hem zo denigrerend tussen haakjes hangt. Als u op de Stadhouderskade in Amsterdam (even opgezocht in het telefoonboek) wèl kunt slapen en hier op Texel niet, dan speelt de stilte u waarschijnlijk parten. Dat een hardwerkend man één keer tot drie uur 's nachts doorwerkt zou aan een aan snerpende en gierende banden gewen de Amsterdamse toch een vertrouwd gevoel moeten geven. Laat die „puin hoop" maar blijven. Dag, mevrouw Heuzen Ton Rombout, Polderweg 12, De Waal. „Bikkelhard. Eens waren ze solda tenen ze hadden eerder gedood". Weer zo'n ijzersterke film in City afge wisseld door Tiroler rokjes, die morgen nóg mooier wapperen dan gisteren. Met het vertrek van Tom Poppink is het culturele leven op Texel er echt met sprongen op vooruit gegaan. Maar niet heus. En maken we kans op een van de betere films via de Stichting Open Jeugdwerk, dan wordt daar snel een stokje voor gestoken. Oneerlijke concur rentie? Kom nou toch Henk van Leeu wen, jij mikt toch op een heel ander publiek?! Marian Witte, Gerard Witte, Corry en Han Dros, Alex Verburg, Oudeschild Door het beschikbaar komen van wat extra ruimte is bij Scouting Texel de mogelijkheid ontstaan om nog wat extra jeugdleden op te nemen. Dit geldt voor de groepen kabouters (meisjes 7 t/m 10 jaar) en welpen (jongens 7 en 8 jaar). In het padvindersclubhuis (Bernhardlaan 147) komen de kabou ters bijeen op donderdagavonden (van 18.30 tot 19.45 uur) en de welpen op dinsdagmiddagen (van 16.15 tot 17.30 uur). Voor een familielid, bezig met de bewerking en heruitgave van enkele oudere reisverhalen, probeer ik een boekje te achterhalen met achterin een kaart, die gereproduceerd moet wor den. Het gaat om het volgende werkje: „Dagverhaal van het verongelukken van het galjootschip „Harlingen" in Staat Davids de togt van de equipage met sloepen over en langs het ijs en overwin tering van dezelve in het noordelijk gedeelte van Groenland: Kommandeur Klaas Hoekstra van Texel: 14 maart 1826 - 24 augustus 1827". Het bewuste familielid heeft uitslui tend de kaart achterin dit boekje nodig. Is er op Texel mogelijk iemand, die het bewuste werkje heeft en die dat een ogenblik ter beschikking wil stellen om van de bewuste kaart een copy te maken? Graag contact opnemen met ds. Douwes, Keesomlaan 18, Den Burg, telefoon (02220) 2166. Hein Wiedijk uil Den Burg zal vrij dag 17 november voor de leden van de Texelse PvdA-afdeling en andere belangstellenden iets vertellen over de geschiedenis van het Neder landse socialisme. Zijn praatje is on derdeel van een gezellige avond (aanvang 20.00 uur) in „De Schakel" bij de Hervormde kerk. Wiedijk (leraar geschiedenis aan de Rijksscholengemeenschap) heeft bij zondere studie van het socialisme ge maakt en is bezig met een biografie van Koos Vorrink, waarop hij wil promo veren. Zijn praatje van vrijdagavond heeft het thema „En toch..." Hij zal aandacht schenken aan de oude SDAP, het ontstaan van de PvdA en de verdere ontwikkeling van deze par tij. Uitvoerig zal de vraag aan de orde komen of de rechtvaardige samen leving zoals socialisten die zien, op de mocratische wijze kan worden bereikt. Er is gelegenheid voor vragen stellen en discussie, eventueel ook bij interruptie, leder is welkom. De bekende schrijver Heinrich Böll, zo langzamerhand het geweten van de Bundesrepubliek, publiceerde enkele ja ren geleden de novelle „Die verlorene Ehre der Katharina Blum". In samen werking met de auteur werkten Volker Schlöndorf en Margaretha von Trotta deze om tot draaiboek voor de gelijkna mige film. De kortstondige verhouding van Ka tharina (Angela Winkler) met een akti- vist die op de vlucht is voor de politie leidt tot een wilde hetze tegen het in feite onschuldige meisje. Een „Schmier- zeitung" bedrijft tegen haar een stuk riooljournalistiek. Katharina wordt sen satie-object; de „reine bloem" wordt beschimpt en bedreigd. Uiteindelijk maakt ze korte metten met de journalist die haar integriteit zo diep heeft ge schonden. De wanhoopsdaad van Katharina Blum Böll heeft in zijn roman bewust vergelijkingen willen trekken met de bij- voorbaat-veroordelingen van naar links riekende aktivitieten door schandaal kranten in Duitsland. De ondertitel van zijn boek luidt vertaald: „Hoe geweld kan ontstaan en waartoe het kan lei den". Enige zwart-wit-schildering is Böll niet vreemd. Dat maakt zijn verkapte aanval op de boulevardpers niet minder duidelijk. In een voorbericht zegt Böll: „Indien bij de beschrijving van bepaalde journalistieke praktijken overeenkom sten te vinden zijn met de praktijken van de „Bild"-Zeitung, dan zijn die overeen komsten noch bedoeld, noch toevallig, maar wel onvermijdelijk". Schlöndorf en Von Trotta dikten de zwart-wit-tekening in de film nog wat aan: Katharina is heilig en de gossip- journalist Werrïer Tötges is een soort Henk van der Meyden in driedubbel kwadraat. De nuances die het boek zo levensecht maken hebben de filmma kers er teveel uitgezeefd. Het klopt natuurlijk niet dat iedere agent een op sex beluste en bikkelharde bruut is. „Die verlorene Ehre der Katharina Blum" draait op donderdag 9 november en begint om 20.00 uur. Toegang twaalf jaar. Met als doel een zo algemeen moge lijke voorlichting te geven aan school verlaters van VWO, HAVO, MAVO, MTS en LTS houdt de Hogere Zeevaart school te Den Helder op 18 en 19 november open huis op het adres Ankerpark 27. De Helderse Zeevaartschool wil hier mee vooral de jeugd bekend maken met de mogelijkheden die er op het gebied van de nautische beroepen bestaan. Behalve beroepenvoorlichting voor stuurman en scheepswerktuigkundige is er tijdens deze open dagen in de school plaats ingeruimd voor voorlichtings stands van de Koninklijke Marine, Ra dio-Holland (opleiding Radio-Officie ren), Rijkspolitie te water, Grote slaap- vaart, Rijksloodsen, Stuurman/motor drijver Visserij en Kleine Handelsvaart. Bovendien kan men informatie inwinnen overzeezeilcursussen, studiebeurzen en dergelijke. Op zaterdag 18 november is de Zee vaartschool geopend tussen 10.00 en 16.00 uur en op zondag 19 november van 13.00 tot 17.00 uur. Oud-Texelaar Herman A. P. van Sambeek is per 1 november benoemd tot commandant van de groep Uitgeest van de Rijkspolitie. Opperwachtmeester Van Sambeek is tegelijkertijd bevorderd tot adjudant. Met zijn 33 jaren is hij daarmee een der jongste adjudanten van Nederland. Door het systeem van bevordering bereiken de politiefunctio narissen deze rang pas als zij een jaar of vijftig zijn. Van Sambeek was tot dusver plaats vervangend groepscommandant in Uit geest. De nieuwe commandant ging destijds na de Muloschool (in 1963) naar de politieschool in Arnhem. Zijn eerste standplaats werd Heemskerk. In 1966 volgde overplaatsing naar Ouderkerk aan de Amstel waar hij in 1968 wacht meester eerste klasse werd. In 1969 vertrok hij naar De Rijp. Per 1 mei 1973 werd hij opperwachtmeester en post- commandant te Oudendijk en per 1 oktober 1976 ging hij naar Uitgeest. Op uitnodiging van de Stichting Open Jeugdwerk geeft het poppentheater Hinderik zaterdagavond om 21.00 uur in de oude Ulo een voorstelling. Gebracht wordt de produktie „De Vogelman leder is welkom. Studio Hinderik brengt poppenspel met gebruikmaking van licht-, geluids- en andere effecten. Gewerkt wordt met totaal en half gemaskerde stokpoppen en objecten die zijn vervaardigd van langs de weg gevonden materiaal. Het is een misvatting te denken dat het gebo- dene in de eerste plaats op kinderen en jeugd is afgestemd. In tegendeel: Hin derik pretendeert echt volwassenenthe ater te brengen en heeft in dat opzicht een reputatie. Zeven jaar geleden trad Hinderik met succes op voor de scholen in de Burgemeester De Koninghal. De heer J. H. van Wanrooij liet de politie weten dat zijn op het Wad bij De Cocksdorp voor anker liggende boot was verdwenen. Het betreft een ijzeren platbodem „Annie" van 1154 meter, voorzien van dieselmotor. door Henk van Heeswijk. 33. Ze bleef nog een uurtje en vernam die tijd, dat hij weduwnaar was onder kinderen. „Mijn vrouw is al meer an tien jaar dood. We hadden een delijk goed huwelijk. Ook zij heeft me rat geld nagelaten. Ik heb dus geen inanciële zorgen, integendeel. Hier wo- len vindt ik fijn, zowel 's zomers als 's /inters. De zee is vlakbij. Zij is mijn teerdere; het is 't enige, waaraan ik erslaafd ben, mevrouw". Maandags wierp Truus zich weer erwoed op haar taak. Maar 's avonds, a het avondeten nam ze de hond mee p de avondwandeling naar zee. Het uisje van Toon Kieft passerend. Pas Irie dagen later 'zag ze hem weer. litmaal was ze zonder hond, want die ras met zijn baas mee in de auto. Toon Kieft nodigde haar uit. „Drink en kop koffie bij me, als u wilt. En rook en sigaretje". Ze deed het. Op onverklaarbare wijze voelde ze zich tot hem aangetrokken. Die avond kwam ze ook zijn leeftijd te weten: vijf en vijftig. Ze had hem ouder geschat. Op het eerste gezicht leek hij inderdaad ouder, maar als hij lachte en Toon Kieft lachte vaak, had hij een jongensachtig gezicht. Na die avond tutoyeerden ze elkaar. Truus vertelde van de taak, die ze in deze weken moest afronden. „Dagelijks werk ik er een uur of acht aan. Soms langer. Naar mate ik al of niet inspiraties heb, ideeën. Ik moet namelijk ook mijn eigen visie over deze materie ten beste geven. Die is niet altijd gemakkelijk te definiëren". De man adviseerde: „Neem 't eens mee. Per slot van rekening ben ik ook jaren bij het onderwijs geweest, niet waar? Misschien kan ik je een paar suggesties aan de hand doen". Op een mooie, warme zaterdag nam ze mee, wat ze al klaar had. Toon zat in zijn hemdsmouwen buiten, door scherm en schut beschermd voor de felle zon. Hij had een miniatuur ijskastje naast zich staan. Naar een gemakkelijke stoel wijzend, zei hij: „Bedien jezelf. Flesjes bier staan er ook in. Heerlijk koel". Ze bleef de hele dag bij hem, kookte eten, maakte koffie en thee klaar en zat met hem aan de maaltijd. Ze had haar pension opgebeld en gezegd, dat ze deze dag verder wegbleef. Na het eten rookten ze een sigaret en dronken nog een koel glas. Die middag had hij het concept doorgenomen. „Op een vel papier heb ik enkele aantekeningen en een paar aanmerkingen gemaakt. Verder idee tjes. Misschien heb je er wat aan. Voor het overige is het een knap en helder betoog. Je zult er succes mee hebben. Geen wonder, dat je hoofd werd van een MMS. Je woekert met de talenten, die je gekregen hebt, Truus. Waar schijnlijk heb ik de mijne in een zweet doek begraven". Ze keek hem verrast aan, omdat ze wist, dat hij onderwijzer was geweest op een openbare school. „Ben je gelovig?" vroeg ze. „Niet in de zin, zoals jij het bent. Maar daarom ken ik de bijbel wel". „Dus je vindt mijn suggesties niet gek?" „Vast niet. Ik zei je al, dat ik het een gedegen stuk werk vind. Ik meen het. En ik beken, dat ik razend jaloers op je ben. Wantje zult door dit rapport in de publiciteit komen". Het laatste van zijn verklaring hoorde ze nauwelijks. Het enige, wat goed tot haar doordrong was: ik ben razend jaloers op je. En daarop antwoordde ze: „Je weet niet, wat je zegt met dat jaloers zijn. Jij bent gelukkig geweest in je leven. En wat heb ik?" De man legde de stapels papieren opzij en knikte. „Ik begrijp je. Naar wat je uit je leven hebt verteld, weet ik, wat jou ontbreekt. Je hebt veel tegen omdat de meeste mensen eerst en doorgaans enkel op het uiterlijk afgaan. Maar ik zie dwars door je heen; ik ken je al als mezelf. Omdat ik dezelfde verlangens heb als jij. Dat is helemaal geen schan de. Ik kan zeggen: trouw met me en kom hier wonen. Dan lossen we het éne probleem op, maar voor jou wordt er dan een nieuw geschapen, want dat zou het einde betekenen van je carrière, die je zo zorgvuldig opbouwt". Hij wees naar de stapel papieren. „Dat is het bewijs van je capaciteiten. Als Neder land nog eens een vrouwelijke minister gaat benoemen, moet ze jou nemen voor de portefeuille van het Onderwijs. Je zou er geknipt voor zijn. Daarom mag ik je dat niet aandoen. Want ik wil niet meer in Nederland wonen. Hier ben ik gelukkig. Het is erg fijn, dat ik jou in mijn leven ontmoet. Ik mag je en voel veel sympathie en vriendschap voor je. Dat kan uitgroeien tot liefde, wie zal het zeggen? Maar ik ben ergens een egoïst, want ik wil dit niet loslaten. Nergens voor". Hij zwaaide in het rond. „Dit is mijn kleine paleis en hier wil ik sterven". Hij keek de vrouw tegenover hem onderzoekend aan. „Al zou ik graag met jou naast me hier wonen. Overdag en 's nachts. Volledig als man en vrouw. Voor wat mij betreft, zou je niet meer behoeven te werken, want ik heb geld genoeg". Truus had zonder hem in de rede te vallen geluisterd. Maar ze had een kleur gekregen. Als gekluisterd zat ze op haar stoel. Ze had zijn onderzoekende blikken op zich gevoeld en nu wist ze het als het ware instinctmatig: deze man begeert me. Hoe kan dat? Ik ben toch lelijR? Als ik uitgekleed ben, schrikt hij van me. Omdat ze niet antwoordde, vervolgde de man: „Wees niet boos of geschrok ken. Ik raak je natuurlijk niet aan, als je dat niet wilt. Ik kan me heus wel beheersen. Maar je moet nu wel weten, hoe ik ben en wat ik ben: een man. Vijf en vijftig jaar oud, maar nog dikwijls verlangend naar een vrouw. Niet elke vrouw. Beslist niet. Maar wel eeri intelligente vrouw, waarmee ik een goed gesprek kan voeren. Jij bent zo'n vrouw. Bovendien hebben we hetzelfde beroep uitgeoefend, al ben jij een stuk verder geklommen dan ik. We zouden het fijn kunnen hebben, samen. Ik zou je veel kunnen vergoeden van wat je tekort bent gekomen. Denk er maar eens over na. En schaam je niet over je gevoelens: ze zijn natuurlijk, zowel op jouw als op mijn leeftijd". Verward keerde Truus Ranzijn die avond terug in haar pension. Talloze gedachten dwarrelden door haar hoofd, zodat ze in bed de slaap niet kon vatten. Om twee uur kwam ze er weer uit, sloeg haar kimono om en liep naar de woonkamer, waar ze een sigaret opstak. Ze knipte een lamp aan en bekeek de aantekeningen, die Toon Kieft gemaakt had tijdens het doornemen van het rapportdeel, dat al gereed was. Al heel gauw was ze verdiept in zijn in de marge gekrabbelde mini-betoogjes, tips en aanmerkingen. Want bijna alle waren in haar ogen waardevol en belangrijk. Een half uur later was ze druk aan het werk en kwam pas tot de realiteit terug, toen ze bemerkte, dat het al lang klaar lichte dag was. Op haar horloge kijkend, constateerde ze, dat het bijna half zeven was. Meer dan vier uur was ze aan het werk geweest. Nu voelde ze zich opeens uitgeput. Ze knipte het licht uit, gooide haar kimono af en dook opnieuw in bed. Binnen een paar minuten was ze weg gezakt in een diepe, droomloze slaap. (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 7