Voor het weekend Texelaartjes U/R Uit het handelsregister Kottekte bracht f1.000,- op Discussieavond over vrouwen en werkloosheid Zuigelingenbureau Artsen Groene Kruis Kerkdiensten: PAGINA 2 TEXELSE COURANT Nieuwe inschrijvingen „Slijterij/Wijnhandel De Wit B.V.", Weverstraat 18, Den Burg. Maatschap pij-kapitaal ƒ125.000,—; geplaatst ƒ25.000, Directeur per 12 mei 1978: C. N. de Wit (alleen bevoegd). Wijzigingen Assurantiekantoor S. Bremer, Mul derstraat 1, Oosterend. Uitgetreden ei genaars. Bremer. Onderneming van de vennootschap onder firma Assurantie kantoor Bremer (beperkende bepalin gen). Vennootschap S. Bremer en C. Bremer. Handelsnaam: Assurantiekan toor Bremer. 't Pannekoekenhuus, Kikkertstraat 9, De Cocksdorp. Cafébedrijf annex ver koop van pannekoeken. Hoofdzaak aan Kikkertstraat 9 is overgegaan aan C. J. Visman. Filiaal Postweg 124 is enig bedrijf. Correspondentie-adres: Kikkert straat?, De Cocksdorp. Firma J. en F. N. Duinker, Nieuwe- schild 7, Oosterend. Hoofdzaak en filiaal (Barendszstraat 3a, Oudeschild) ver plaatst naar Heemskerckstraat 11a te Oudeschild (onder dezelfde naam: Fa. J. en F. N. Duinker). Bedrijf: kleinhan del hengelsport- en onderwatersport artikelen, buitenboordmotoren, enz. Firma Segers, Stenenplaats 2, Den Burg. Groothandel in gedestileerd enz. Filiaal (Weverstraat 4, Den Burg) opge heven. De kollekte die door de leden van Scouting Texel in de dorpen Den Burg, De Waal en Oudeschild in het kader van de aktie van het Nationaal Jeugdfonds is gehouden heeft een bedrag van 1.030,47 opgebracht. Hiervan komt de helft aan de padvinders zelf ten goede. Het resterende geld is bestemd voor ondersteuning van andere jeugdprojec- ten in het land. Het Nationaal Jeugd fonds (het fonds van Jantje Beton) heeft eerder dit jaar een bedrag van ƒ10.000,— aan Scouting Texel ge schonken als bijdrage in de verbouw kosten van het nieuwe clubhuis (Bern- hardlaan 147). In de Ulo wordt maandagavond 20 november een openbare discussieavond gehouden met als thema „Vrouwen en werkloosheid". De avond wordt georga niseerd door het Werklozenproject, de NVV Vrouwenbond en het Vrouwen huis. Elske ter Veld van het FNV-vrouwen- secretariaat houdt bij die gelegenheid een inleiding over de specifieke proble men die vrouwen ondervinden op de arbeidsmarkt. Vrij algemeen heerst de opvatting dat werkloosheid onder vrouwen lang niet zo'n ernstig probleem is als onder mannenHet staat voor lang niet iedereen vast dat ook een vrouw recht op arbeid heeft. Niet alle vrouwen werken alleen om het geld. Voor velen is het uitoefenen van een beroep een vorm van ontploo- ing en een mogelijkheid om zich even onafhankelijk te voelen als de man. Door te werken kunnen zij hun school opleiding „rendabel" maken en meer doen dan alleen huisvrouwenarbeid. Ondanks de gelijke rechten worden vrouwen vaak als eersten ontslagen. Daarbij komt nog dat zij veelal werk zaam zijn in economisch zwakke secto ren (zoals de textiel) en bij inkrimping de eerste slachtoffers zijn. Het begrip kost winnerschap wordt eenzijdig op de man toegepast en op de arbeidsmarkt is wel degelijk onderscheid tussen mannen- en vrouwenberoepen. Vrouwenberoepen hebben minder promotiemogelijkheden en vaak een lagere beloning. Een en ander zal maandagavond onderwerp van informatieen discussie zijn. Aanvang 20.00 uur. Ook mannen zijn welkom. De zuigelingen, die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zitting heeft. De tijden zijn als volgt: Dokter Siebinga (Dr. Hoekstra), dins dag 14 november om 14.00 uur. Dokter Waverijn, woensdag 15 no vember om 13.30 uur. Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Dokter J. B. Seegers, Julianastraat 9, Den Burg, tel. (02220) 2039. Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. Dokter Siebinga is afwezig tot 20 november. Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur Zr. M. de Jager, Diek 29, Den Hoorn, tel. (02226) 304. Zondag 12 november 1978: HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg 10 uur ds. Wisman, najaarszendingskollekte Om 19.30 uur uitzending via „De Lichtboei" De Cocksdorp 10.00 uur de heer Veldhuis, najaarszendings kollekte. Den Hoorn 9.30 uur Ds. Hoekstra dienst van Woord en Tafel Zendingskollekte De Koog 11 uur ds. Hoekstra dienst van Woord en Tafel m.m.v. het interkerkelijk koor o.l.v. Dyo Wassink. Zendingskollekte. De Waal 10.30 uur drs. Leppink uit Den Helder zendingskollekte Oosterend 9.30 uur ds. Van Zijll Langhout, najaarszendings kollekte. Wij hebben nu een mooie kollektie Anton Pi eek geboortekaartjes Joek Dijkman en Ans Zoetelief trouwen op vrijdag 17 november 1978 om 13.30 uur in het gemeentehuis te Den Burg, Texel. Kerkelijke inzegening van ons huwelijk om 14.15 uur in de R.K. kerk te De Koog. Receptie van 20.00 tot 21.30 uur in Hotel ,,Tu- bantia", Pontweg 133. Toekomstig adres: Ruigendijk 6, De Koog, Texel. Californièweg 1, De Koog Adr. Beyerkade 29, Utrecht. v/h Langeveld en De Rooy bv Den Burg. Texel <i\CW Wij zijn erg blij met de geboorte van onze zoon Ward broertje van Lianne. Tineke en Dick Terpstra Bernhardlaan 58, 1791 XG Den Burg, Texel, 7 november 1978. Langs deze weg danken wij iedereen, die door hun aanwezigheid en kado's onze huwelijksdag tot een onvergetelijke dag hebben gemaakt. We hopen U nog eens te mogen verwelkomen op „Agneshoeve". Cor en Tine Witte Onze hartelijke dank voor de vele gelukwen sen, die wij bij gelegen heid van ons 25-jarig hu welijksfeest ontvingen. Kees Hoogenbosch Anny Hoogenbosch- Hin Zuid-Haffel 26, november 1978. Langs deze weg wil ik iedereen bedanken voor het medeleven in het zie kenhuis en bij mijn thuis komst. T. Betsema-Slik Oost 16. Wij willen iedereen har telijk bedanken, die tij dens de ziekte van Marian van zijn of haar belang stelling blijk heeft gege ven. Piet en Marian Schneider en de kinderen Den Hoorn. Langs deze weg willen wij iedereen danken, die onze trouwdag tot een onvergetelijke dag hebben gemaakt. Rienk en Annie Mosk 1953 1978 Op .20 november 1978 D.V. zijn onze lieve ouders P. A. van der Vis en M. P. L. van der Vis-Bremer 25 jaar getrouwd. Wij hopen dit feest op 18 november in familiekring te vieren in „Theodorahoeve" te Den Burg. Hun liefhebbende kinderen: Pia en Jan Louis Femmy Vliestraat 4, Oosterend. Mede namens onze kinderen willen wij allen, die onze 40-jarige huwelijksdag tot een onvergetelijke dag hebben gemaakt, hartelijk danken. P. Riemens R. Riemens-Daalder Wij waren diep getroffen door het plotseling overlijden van onze vriend nidt. VRIJDAG 10 NOVEMBER II Hiermede geven wij U kennis, dat heden in Huize Sint Jan is overleden Dirk Cornells Bruin, weduwnaar van Cornelia van Leeuwen, op de leeftijd van 89 jaar. Fam. Sweere Fam. Van Leeuwen Texel, 7 november 1978, Huize Sint Jan, Molenstraat 4, Den Burg. Een korte rouwdienst zal worden gehouden vrijdag 10 november n.m. 3 uur in de Ned. Herv. kerk te De Waal, waarna de begrafenis op de Ned. Herv. begraafplaats te De Waal zal plaatshebben. Met de onvergetelijke herinnering aan zijn leven en zijn liefde voor ons, delen wij U mede, dat plotseling, onder zijn werk, van ons is heenge gaan mijn lieve man en onze zorgzame vader en opa Toon Smidt, echtgenoot van Nellie Ellen, op de leeftijd van 52 jaar. N. Smidt-Ellen Tonny - Ria Paul - Diana Rob - Dia Edward en kleinkinderen Texel, 7 november 1978, Wilhelminalaan 4, Den Burg. De rouwdienst zal worden gehouden zater dag 11 november n.m. 1.30 uur in de Doops gezinde kerk te Den Burg, waarna de begrafe nis op de Algemene begraafplaats zal plaats hebben. Gelegenheid tot condoleren vrijdagavond van 7.30 tot 8.30 uur in de vergaderzaal van de Doopsgezinde kerk. Met grote ontsteltenis geven wij U kennis van het plotseling overlijden van onze lieve broer, zwager en oom An toon Adrianus Smidt, echtgenoot van N. Ellen, in de leeftijd van 52 jaar. Zijn grote opgewektheid en hulpvaardigheid zullen bij ons altijd in herinnering blijven. A. Smidt H. L. Smidt-Boon N. v.d. Slikke-Smidt Nico Drenth Y. H. M. v.d. Wulp-Smidt Th. v.d. Wulp G. Smidt G. Smidt-de Jong KI. Smidt M. C. Smidt-Witte neven en nichten Den Burg, 7 november 1978. Diep verslagen en bedroefd geven wij kennis van het plotseling overlijden van onze beste schoonzoon, zwager en oom Toon Smidt, op de leeftijd van 52 jaar. Namens de familie, S. Ellen 7 november 1978, Thijsselaan 20, Den Burg. Het gemeentebestuur van Texel heeft met ver slagenheid kennis genomen van het plotse ling overlijden van de heer Tent repareren? LaaJ iet bij De Bolder doen. 12220-3141 - Lampolie altijd voor de laagste prijs. De Kado- Shop, Binnenburg 12. Originele Engelse com mandotrui NU in de Twee Paardjes. Er zijn veel mooie handwerken op 10 nov. in de Schakel. Voor scanners - kristal len - frequentieboeken enz. Van Wijngaarden, televisie-service, We- verstr. 68, (02220) 2695. Wasserij Texel, (02770) 2634. Ook voor Uw stoomgoed. Misdaad en spanning bij UDI op 11 november Wij verkopen gebreide sokken - 10 nov. in de Schakel. Wij hebben nog enkele rijwielen van de verhuur te koop. Fa. Kikkert, Bad- weg 1, tel. (02228)215. Dinsdag de gehele dag gesloten. 't Korfje,, Stenenplaats 1, Den Burg Strandpaviljoen Paal 9 is ieder weekend weer geopend. Te koop tuner versterker (Aristona), 2 boxen (Wharfedale). Tel. 2943. De Wieringer fotogra fen maken bruidsrepor tages in kleur goedkoper dan in zwart-wit. Fa. Foto Boersen en zonen, Hippo- lytushoef, tel. 02279- 1482. In voorraad ruime sor tering hout, w.o. diverse soorten planken, balken en ribhout, diverse wand- schrootjes, plaatmateria leri/'W.Oi Watervast multi plex, spaanplaat en board gipsplaten, steenwol, as- bestgolfplaten, diverse betontegels en bielzen en stopzand enz. Barhorst, Maricoweg 2a, Den Burg, tel. 02220-2684 of 3055. V.T.B. voor vrachtvervoer. Te koop: Irene winter aardappelen. T. Wuis, De Tijd, 't Noorden, tel. (02223) 334. 10 november van 3.30 6.00 uur kinderspelen in de Schakel. Voor al uw tegel- en mozaïekwerk naar C. varf der Maden, Lieuwstraat 4, Den Burg, tel. (02220) 3320 Blankhouten poppen- meubels en prachtig blankhouten speelgoed. Nü kopen! Straks is 't Fam. B. H. Hoog bosch is verhuisd van I gerstr. 94 naar Hoofdw 28, 1795 JD Eierland, (02225) 726. Te koop gevraagd ren of hockeyscha sen, mt. 35 - 36. (02220) 2774. Te koop hand en zoete stoofappel stoofperen. C. Garrits Kogerstraat 90, tel. 281 Nu 40 soorten (beurs) Oude ULO vrijdag. Krijgt het Fanfare een nieuw PAK - AN. K.S.V. Kotex houdt prachtige kleindierent toonstelling op 17, en 19 nov. '78 in Kag Bloembollenhal. Zie vertentie in Tex. Courfj van 17 nov. '78. Wij hebben champ' nonmest in zakken U klaar staan. Chami" nonkwekerij Den Hoori Prima aardappelen koop. Fa. F. Oosterhol Zn., 't Riemke, tel. 02) 481. Biedt aan goed kend elektr. fornuis; derwagen. Mulderstr. Oosterend, tel. 315. Te koop 5 zitelemei J' Br. rib. Tel. 3509. Jeans Boetiek Passage" in De Koo nu maandag en dins gesloten. Andere da0 alleen 's middags geop 0 vanaf half 2 t/m 6 Zaterdag de hele dag - opend t/m 5 uur. PAK - AN K.T.F.-D.E.K. Ruitercentrum Bor Nu nog enkele plaa vrij voor lessen. (02 289. 1 Bij Jeans Boetiek ijr Passage" kunt U ter >c voor alle modellen kleuren ribbroeken vanaf ƒ62,50. Kitroy is vrijdaga\| .s. in het Asiel. trc ziens. Te koop i.g.st.z. damotor CB 550F. J Liere, (02223) 346. 11a Komt U snel onze we kollektie rokken kijken. Verschill tweed ruiten en kle ƒ69,50. Jeansboetiek Passage". lar 4f Dinsdag 14 novei^ klaverjassen in Spyker, Den Hoorn, |tc K.S.V. Kotex h een prachtige kleindi 're tentoonstelling op 1 en 19 nov. in Ka Bloembollenhal. Zie vertentie in Tex. Coi van 17 nov. '78. Nu alle maten She pullovers al vanaf f bij Jeansboetiek Passage". Ruitercentrum Bo ,j

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 2