'eel lastige wedstrijden Tegenvallend BGZ door RWS geklopt Het laatste houvast programma Prognoses Grooten Slock 2 werd periodekampioen ïinig verrassends )ij Bowlingbond Ruime zege voor Oosterend (Z) 1 Kollekte t.b.v. gehandicapten sport Nipte zege FEUILLETON g )AG 10 NOVEMBER 1978 TEXELSE COURANT PAGINA 5 de vrije voetbalzondag van vol- week voor de boeg komen dit :nd alle Texelse eerste elftallen merendeels moeilijke wedstrijden n de lijnen. Op het eiland zijn dat Texelse Boys, Cocksdorp en rend (Z) en in Noordholland gaan en Oosterend voor de punten in. iel 1 gaat naar Bovenkarspel voor tmoeting met runner-up KGB dat jen terrein in deze competitie nog Jagen is. De ploeg heeft een aldo van 17-6 en zal er wel alles op zetten om mee te blijven doen in ijd om de bovenste plaats. Het zal Ie klei" van West-Friesland voor dus een hele kluif worden zich te doen gelden, en er als het kan, vat uiterst nuttige treffers aan toe egen. Overigens heeft juist S.V. nog een flink appeltje met de ers te schillen omdat deze er op 27 1975 in Middenmeer voor zorgden s eilanders uit de 4de klasse KNVB Bn gewipt. Eenmaal in dezelfde nen teruggekeerd bestaat er voor xelaars eindelijk weer eens de kans Sstuk te geven. het veld aan de Slingerweg ngt Texel 2 zondagmiddag het i SEW 3 uit Nibbixwoud. De ploeg iderom geen gemakkelijke opgave de eilandelijke reserves. Evenwel, 8 goede resultaten van de laatste n is optimisme best gerechtvaar- en kan met een gerust hart een spel getipt worden, k Texel 3 weert zich de laatste trijden goed en moet daarom thuis ZAP 3 een puntje kunnen verove- zwaar krijgen. De tegenstanders hebben ditmaal niet een technisch redelijk voet ballende ploeg maar ook fysiek komt er nogal wat kracht binnen de lijnen. Een hele kluif voor de Boys dus, dat nog steeds met een aantal geblesserden te kampen heeft. Het is in ieder geval wel zeker dat doelman Jos Wessels volgen de week weer van de partij zal kunnen zijn. Eveneens op eigen terrein krijgt Texel se Boys 2 zondag tegen HRC 5 de kans de positie op de ranglijst weer enigszins op te vijzelen. Het derde team zal dit maal veel meer moeite hebben om een goed resultaat te behalen. Sint Boys 3 is een tegenstan der die niet gemakkelijk te verslaan is. Ook beide dameselftallen van Texelse Boys wacht geen eenvoudige wedstrij den. Het eerste staat KGB 1 (Boven karspel) te wachten en de tegenstander van Texelse Boys dames 2 wordt het onberekenbare DVC 2. Hopelijk kunnen beide teams een gelijk spelletje behalen. Bij Oosterend zijn het dit weekend het eerste zaterdagelftal en het tweede zondagelftal die een thuiswedstrijd heb ben geloot. Vooral de tegenstander van SVO (Z) 1 is niet een van de eenvoudig ste in deze afdeling. Hoewel het hier een thuiswedstrijd betreft is het daarom allerminst zeker dat Oosterend 'n moei teloze overwinning zal gaan behalen. Wat betreft SVO (Z) 2 dat het tegen Andijk 2 gaat opnemen liggen de zaken iets eenvoudiger. De ploeg moet deze (uitwedstrijd) normaal gesproken kun nen winnen. In Schagerbrug speelt het eerste zondagteam van Oosterend deze week de bijzonder belangrijke wedstrijd tegen het aan kop gaande Vesdo. Kansen zijn er voor Oosterend zeker en het is zaak deze te benutten wil men deel van de subtop blijven uitmaken. De wedstrijd die SVO 2 dit weekend op eigen terrein tegen het Schager SRC 5 speelt moeten de Strenders kunnen winnen. Na de nederlaag van afgelopen weekend heeft men wat goed te maken. Het derde team van Oosterend moet de in Schagen te spelen wedstrijd tegen SRC 6 kunnen winnen. Na de toch wel iets te groot uitgeval len nederlaag (7—0) die S.V. Cocksdorp afgelopen zondag leed tegen Kreiler- oord gaan de SVC-ers het dit maal proberen tegen Twisk. Hopelijk zorgt het publiek voor een beetje morele steun. SVC 2 trekt dit weekend naar Anna Paulowna voor een wedstrijd tegen het plaatselijke BKC 5 dat beslist geen zacht eitje zal blijken te zijn. De terreindienst bij SVC is deze week inhanden van H. Star en R. Hooijberg. Het eerste elftal van S.V. De Koog is zondag vrij. Het tweede, dat nu een stuk beter draait speelt om 14.30 uur thuis tegen het sterke DWOW 5. Als er net zo goed gespeeld wordt als j.l. zondag, dan zit er toch wel winst in voor de thuisclub. Terreindienst is deze week voor Ro bert Kikkert en Nico Witte. tin ,,the winning mood" verkeren- sxel 4 kan dit weekend bij Wierin- aard 4 beide winstpunten binnen- te thuiswedstrijd tegen Kreileroord de spelers van Texelse Boys het luw niet alleen moeilijk maar ook de wedstrijden die in het kader van awlingcompetitie in Bowling De el werden gespeeld deed zich s week weinig verrassends voor. Flash zag kans tegenstander fjplevier met 5—0 te kloppen maar ndere partijen waren beduidend lichtiger. Ie partij Flash tegen Strandplevier et vooral de 781 serie van Roland eist die de Strandplevieren de das jed. Roel Verrie die ook voor Flash am deed ook een flinke duit in het Middels een goede 198 game trok serie op tot 608. hoogste games kwamen deze keer aam van Marita Daalser (188) en Rienks (2121). De hoogste series sn gegooid door Gré Koorn met n Roland van Zeist met 781 (resp. 191,204, 182). uitslagen waren: nudde-Holly Hobbie 2—3 ers-Enbece 1 4—1 iel 77-De Toekomst 4—1 iwaal-Wasserij T exel 4— 1 neltjes-Drogisterij Mets 4—1 Vastgoed-Team Middenm. 4—1 idplevier-Flash 0—5 iek 22-Enbece 2 4—1 s de weg-Ran Motoren 1 —4 ier-Koogel 75 1 —4 -Beumkes zn 3—2 Vooral in de derde klasse van de MST-eilandcompetitie werd dinsdag avond een aantal leuke wedstrijden gespeeld. De verrassing van de dag was dat RWS het hooggeplaatste BGZ uit schakelde. Verder wist het eveneens in deze klasse uitkomende Grooten Slock 2 de ploeg van Slagerij Kossen met flinke cijfers terug te wijzen. Grooten Slock 2 is hierdoor de eerste helft van de competitie ongeslagen doorgekomen en mag zich daarmee periodekampioen noemen. In de tweede klasse van de dames verspeelde Lois in de tweede speelpe riode nog juist de kans op nog een punt uit het duel met Goënga's Kroon. Ruime zege BGZ, dat in de derde klasse heren hooggeplaatst stond, kon het tegen RWS niet bolwerken. Mede doordat de verdediging niet opgewassen was tegen de vaak leuke aanvallen van RWS, keek BGZ al snel tegen een 10-3 achterstand aan. Daarna ging RWS wat nonchalan ter spelen en kwam BGZ weer een paar punten terug. Dit sterkte het zelfvertrou wen weer wat en het spel van BGZ werd wat rustiger. RWS kwam meer onder druk te staan hetgeen nogal wat punten kostte. Toch won RWS de eerste fase met 18-14. In de tweede speelperiode lieten de RWS-mannen zich niet verras sen. Ze gingen van meet af aan goed door en wonnen met 28-9. Periodekampioen De Grooten Slock 2 had dinsdag aan één punt genoeg om zich periodekam pioen van de derde klasse heren te mogen noemen. Deze punt moest men veroveren op Slagerij Kossen. Het was vooral de routine van de Grooten Slock 2 ploeg die hiervoor zorgde. In de eerste speelperiode liet Slagerij Kossen bij vlagen wel leuk spel zien, maar moest toch toezien hoe Grooten Slock de aanvallen steeds weer pareerde. Het werd 36-11 en de periodetitel was daarmee binnen. Van deze last bevrijd, ging men vrijuit spelen en gaf Slagerij Kossen geen schijn van kans. Het werd in de tweede speelperiode 36-2 in het voordeel van Grooten Slock 2. Zenuwen In de tweede klasse dames speelden Goënga's Kroon tegen Lois. De eerste speelhelft was duidelijk voor Goënga's Kroon. Vooral verdedigend liet Lois nogal eens een steekje vallen. Hier maakten de Hoornders goed gebruik van en ze wonnen met 26-12. De tweede helft gaf een heel ander beeld. Verdedigend klopte het bij Lois een stuk beter, zodat hun eigen aanval ook beter uit de verf kwam. Goënga's Kroon, wat nu meer onder druk stond, moest toezien hoe Lois uitliep naar 9-4. Een time-out bracht Goënga's Kroon weer wat meer rust in het spel en van de achterstand werden steeds weer een paar puntjes afgeknabbeld. Tot één minuut voor tijd stond Lois nog voor, maar de zenuwen begonnen een be langrijke rol te spelen. Het was Goën ga's Kroon die ze het beste in bedwang hield, een voordelige 15-13 eindstand /vas er het resultaat van. Na in de eerste helft een voorsprong van 0—3 te hebben opgebouwd heeft het eerste zaterdagalftal van Oosterend kans gezien de voetbalvereniging Andijk in een uitwedstrijd met 0—6 te verslaan. Hoewel men gezien de eindstand geneigd zou zijn aan een geflatteerde overwinning te denken kwam deze zege in een wedstrijd waarin Oosterend (Z) duidelijk de betere ploeg was. Tegen stander Andijk had ondanks het voor deel van het eigen terrein weinig in te brengen. De zes gescoorde doelpunten kwamen op naam van Kees Oosterhof (3 xPiet van Groningen (2 xen Ruud Timmer (1 x Tempo Oosterend begon zaterdag meteen in een hoog tempo aan te vallen wat al na vijf minuten in een doelpunt resulteerde. Het was een mooie dieptepass van Joost Brouwer die door Kees Oosterhof goed werd afgemaakt. Ook hierna bleef Oosterend doorgaan en het was op nieuw Kees Oosterhof die na een goede pass van Piet Grisnich het tweede doelpunt scoorde. Na dit doelpunt speelde Andijk iets beter maar het bleef rommelig en daardoor kwam er veel ruimte voor de middenvelders van Oos terend. Men kon voortdurend in allerlei gaten duiken, maar slaagde er deson danks niet direkt in de score op te voeren hoewel Dirk Trap en Joost Brouwer veel pech met hun afstand schoten hadden. Toch wist Oosterend nog voor de rust de score tot 0—3 op te voeren. Het was een slim genomen vrije trap van Willem Peter van der Vis die goed door Piet van Groningen in een doelpunt werd omgezet. Onder het motto sporten helpt" wordt dit jaar ook op Texel voor het eerst een landelijke kollekte gehouden ten behoeve van het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten, en wel van 13 - 19 november a.s. Het Nationaal Fonds heeft ten doel het werven en verdelen van gelden voor sportbeoefening door gehandicapten. Dit houdt in zowel bewegingsrecrea tie, recreatie-, wedstrijd- en denkspor ten door gehandicapten onderling en met niet-gehandicapten waar mogelijk. Het overkoepelend orgaan van de ge handicaptensportbonden is de Federatie Sport Gehandicapten. Alle gehandicap ten zijn hierin vertegenwoordigd, gees telijk-, lichamelijk en zintuiglijk gehandi capten. Hiervoor verzamelt de Stichting Nationaal Fonds Sport Gehandicapten de zonodige gelden. Wie geen collec tant of collectrice treft, kan een bijdrage overmaken op postgiro 5855 van het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten te Den Haag. Een probleem op Texel is dat zich tot dusver nog onvoldoende collectanten hebben aangemeld om de aktie ook hier te laten slagen. Wie voor dit doel met de collectebus de straat op wil, wordt verzocht contact op te nemen met de heer J. Moens, telefoon (02220) 4395. Ook in de tweede helft had Oosterend het beste van het spel. Andijk wist zich soms goed te weren. Toch duurde het na de rust niet lang voordat Oosterend weer scoorde. Het was Dirk Trap die Ruud Timmer goed aanspeelde, die vervolgens goed scoorde. Hierna nam het tempo van Oosterend iets af omdat Andijk de buitenspelval goed hanteerde. Toch was het wederom Oosterend dat scoorde. Een goede combinatie tussen Piet Grisnich en Kees Oosterhof bete kende het vijfde doelpunt. Hierna moes ten er nog vijf minuten gespeeld worden en geloofden beide ploegen het verder wel. Vlak voor tijd scoorde Oosterend toch nog een keer. Het was Willem Peter van der Vis die Joost Brouwer goed diep stuurde. Deze gaf de bal door aan Piet van Groningen en doelpunt nummer zes was een feit. Dammen en schaken Den Burg Niet zozeer bij de schakers van En Passant als wel bij de dammers van Damclub Texel bleek dinsdagavond dat de afscheidswedstrijd van Johan Cruyff duidelijk invloed had op de opkomst. Bij de dammers werden slechts twee par tijen gespeeld, daar stonden bij de schakers tien partijen tegenover. In de partij die dammer P. Bakelaar speelde tegen J. Schoo zag de laatste geen kans een remise te behalen. Winst dus voor Bakelaar en ook een winstpartij voor J. van Heerwaarden die J. Vinke geen enkele kans liet. Schaker A. Bakker leed dinsdag avond zijn zesde nederlaag in successie (tegen J. Witte). W. de Bruin gaf zijn afgebroken partij tegen G. van Es op en won van A. Terpstra. Vittali won de zeer belangrijke afgebroken partij van J. Dros. W. Hoekman liet Rombout niet opnieuw de halve buit en Elzinga verzil verde één van zijn pluspionnen tegen B. Dekker. Chris Kuip bleek uiteindelijk toch niet opgewassen tegen J. Vlaming, terwijl C. Witte damewinst liet lopen, hetgeen hem duur kwam te staan. Spanning was er volop bij Dros-Van Es en Terpstra-De Bruin. Laatstgenoemde won enkele pionnen, kreeg een gevaar lijke vrijpion en uiteindelijk bezweek de witte defensie. J. Dros verkreeg twee lichte stukken voor een toren die boven dien het torendubbel op de open d-lijn geen kans gaven. Het was echter niet voldoende om de met zwart spelende M. Vittali op de knieën te krijgen. De uitlagen waren, dammen: P. Bakelaar-J. Schoo 2—0 J. van Heerwaarden-J. Vinke 2—0 Schaken: M. Vittali-J. Dros 1—0 J. Dros-G. van Es J. Witte-A. Bakker 1 —0 A. Terpstra-W. de Bruin 0—1 G. van Es-W. de Bruin 1 —0 A. Rombout-W. Hoekman 0—1 B. Dekker-H. Elzinga 0—1 N. v. d. Heijden-Chr. Kuip 0—1 J. Vlaming-Chr. Kuip 1 —0 N. v. d. Heijden-C. Witte 1—0 Zaterdag 11 november 1978: Afdeling Noordholland: Oosterend (Z)-Victoria O., 14.30 uur Andijk 2-Oosterend (Z) 2, 14.30 uur Junioren: Texel A2-HCSC A3,13.30 uur DWOW B1-Texel BI, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Succes BI, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) ZAP B2-De Koog B114.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) WGW B5-ZDHB1,14.30 Oosterend B1-HRC B5, 13.30 uur Tex. Boys B1-HRC B4, 13.30 uur Texel C1-Oosterend Cl, 13.30 uur Tex. Boys C1-DWOW C1, 14.45 uur De Koog C1-Watervogels C2, 14.45 uur HCSC C3-Texel C2,11.30 uur HRC C4-Oosterend C2, 12.00 uur HCSC C4-Tex. Boys C2, 14.30 uur (terrein WGW) Texel C3-Wiron C2, 14.45 uur Pupillen: Afdeling A: Texel Al-Helder A1, 12.30uur De Koog A1-ZDH A1, 14.00 uur Cocksdorp A 1-Tex. BoysAI, 15.00 uur Tex. Boys A2-Oosterend A1, 15.15 uur Texel A3-Texel A2, 15.15 uur Afdeling B Oosterend B1-Texel BI, 15.00 uur Cocksdorp B1-Texel B4, 14.00 uur Texel B2-Tex. BoysBI, 12.30 uur Oosterend B2-Tex. Boys B2, 13.30 uur Afdeling C: Tex. Boys C1-De Koog Cl, 12.30 uur Texel C1-Texel C2, 12.30 uur Tex. Boys C2-Oosterend C1,12.30 uur Zondag 12 november 1978: 4de klasse KNVB: KGB-Texel, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Afdeling Noordholland: ZDH-Knollendam, 14.30 uur Tex. Boys-Kreileroord, 14.30 uur Cocksdorp-Twisk, 14.30 uur Vesdo-Oosterend, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Texel2-SEW3, 12.30 uur Texel 3-ZAP2, 14.30 uur Tex. Boys2-HRC5, 12.30 uur Oosterend 2-SRC 5, 14.30 uur ZDH 2-Flevo4, 12.15 uur Sint Boys3-Tex. Boys 3,14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) SRC 6-Oosterend 3,14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Succes 5-ZDH 3, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) BKC 5-Cocksdorp 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) W. Waard 4-Texel 4, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) De Koog 2-DWOW 5, 14.30 uur Junioren: Texel A1-Schagen A2, 14.30 uur Tex. Boys A1-ZAP A2, 12.30 uur Dames: KGB 1-Tex. Boys 1, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) DVC 2-Tex. Boys 2, 14.30 uur SAMEN REIZEN: Zaterdag 11 november 1978: Vertrek van Texel boot 13.05 uur: De Koog B1C'dorp B1 en Texel B1 Zondag 12 november 1978: Vertrek van Texel boot 12.05 uur: Texel 1 en dames Tex. Boys 1. Vertrek van Texel boot 13.05 uur: Oosterend 1Oosterend 3 en T. Boys 3. C'dorp 2, ZDH 3 en Texel 4. Bij niet doorgaan, bus afbestellen, telefoon (02240) 2421. -door Henk van Heeswijk. Haarlems Dagblad was een der eerste kranten, die een pagina wijdde aan het zg. „Onderwijsrapport". En de redactie vroeg zich af, wie deze mevrouw G. Ranzijn was, die nu sinds anderhalf jaar aan de gemeente verbonden was. Men wilde een interview. Truus vroeg de mening van haar baas. ,,Doen", adviseerde de wethouder. ,,Kan nooit kwaad. Het rapport is goed beoordeeld. Enfin, ziet de buitenwacht ook eens hoe serieus wij zulke zaken aanpakken. Er zal wel een behoorlijke reorganisatie het gevolg van zijn, maar dat hebben wij er wel voor over. Ik vraag de raad binnen kort een behoorlijk krediet. Let eens op, dat ik dit krijg, als iedereen jouw rapport heeft gelezen". Door de publikaties over het Onder wijsrapport van de gemeente Haarlem werd de schrijfster, mevrouw G. Ran zijn, ineens een bekende Nederlandse. Elsevier schreef, dat men er verstandig aan had gedaan on deze taak in handen van een vrouw te leggen. Bovendien een vrouw, die zelf uit het onderwijs kwam. Truus kreeg aanbiedingen van andere gemeenten om daar een derge lijk onderzoek in te stellen en zelfs het ministerie vroeg nadere inlichtingen over de samenstelster. Haar foto's verschenen in enkele dag- en weekbla den. Ze werd gevraagd om lezingen te houden over de vernieuwing van het onderwijs, zoals ze dat in haar rapport had uiteengezet en dan graag met zoveel mogelijk concrete details. In dit alles hield ze nauw kontakt met haar baas, de wethouder, maar deze dag zag in al die aktiviteiten geen bezwaar. Verschillende suggesties, die Truus in het rapport had gevoegd, werden door het ministerie overgenomen. Een der Haarlemse scholen werd het „proefko nijn", want men wilde een jaar met een aantal veranderingen en vernieuwingen experimenteren. Verschillende onder- wijsspecialisten gingen kijken in de Noordhollandse hoofdstad, waar ze dan tevens een gesprek hadden met de auteur van het rapport. Zodoende had ze de rest van het jaar veel te doen en was praktisch elke dag een paar uur in de bewuste school om de bezoekers te woord te staan. In de weken ontving ze vrijwel elke dag gelukwensen. Vaak van mensen, die ze helemaal niet kende. Op een morgen was er ook een bij van Joop Biermans. Leuk, dacht ze, dat hij nog aan me gedacht heeft. Er waren ook enkele brieven, die ze opensneed en begon te lezen. Tot ze de brief met de Belgische postzegel zag. „Van Toonl" flitste het door haar heen. Die goeie Toon Gehaast las ze zijn brief: „Wat heb ik je voorspeld? Je werk is naar waarde geschat. Ik had trouwens niet anders verwacht. M'n hartelijk proficiat voeg ik bij de vele gelukwensen, die je in deze weken wel zult hebben gekregen. Je zult het voorlopig wel druk hebben en houden, maar als je er tussen uit wilt, dank dan aan het huisje in Nieuwpoort. En aan ene Toon Kieft Met de gelezen brief in haar hand keek ze nadenkend voor zich uit. En dacht aan de laatste dag, dat ze nog in Nieuwpoort was. Haar werk was ge reed: ze had vanuit haar pension het stadhuis gebeld en gezegd, dat ze met een paar dagen terug zou zijn en dat het rapport af was. Daarna had ze het ingepakt en alvast in haar koffer ge stopt. Samen met de bundels aanteke ningen. Zolang het rapport nog niet in druk was verschenen, kon ze ze immers nodig hebben? Samen waren ze die laatste middag weggereden. In haar wagen. Langs de drukke kustweg in de richting De Panne. Bij Adinkerkede grens over naar Duinkerken, waar ze vis aten en wijn dronken. Franse appelcider, die als champagne smaakt, maar koppig is als wodka. Op de terugweg deed ze het kalm aan. Op een stil gedeelte zette Truus de wagen aan de kant en samen liepen ze een eindje de duinen in. Over een onbegaanbare weg, maar dat mocht hier allemaal. Bordjes met „verboden toegang" kwam je hier niet tegen. Ze herinnerde zich, dat hun handen in elkaar vergleden waren. Tenslotte gingen ze ergens zitten! In een duinpan met hun ruggen tegen een helling. Ze legde haar hoofd tegen hem aan. De man liefkoosde haar gezicht en hals. Bij intuïtie wist ze nu, wat er verder zou gebeuren: hij gaat me kussen. Ze voelde zijn lippen op haar wang en in haar hals. En toen ze haar gezicht naar hem toedraaide, kuste hij de vrouw op haar mond. Met gesloten ogen lag ze tegen hem aan. De eerste man, die me op deze wijze kust. Joop Biermans heeft me wel eens een zoen gegeven op mijn verjaar dag en ik hem. En Giep, mijn zwager. Maar deze man kust anders. Intenser. Waardoor inwendig iets in je gaat branden. Pas laat keerden ze terug in Nieuw poort. Zonder dat er gesproken was, ging Truus met hem mee naar binnen. Het daglicht was al lang in het westen vergleden. In de halfduistere kamer vonden hun lippen elkander opnieuw. Maar toen ze zijn hand aan haar jurk voelde, weerde ze hem af. „Doe het niet. Toon", zei ze zacht. „Het wordt voor jou enkel een teleurstelling, want ik ben lelijk. Je schrikt, als je me zonder kleren aan zou zien. Laten we het houden, zoals het nu is. Als je tien jaar eerder in mijn leven gekomen was, zou ik misschien hebben toegegeven. Maar Hij had niet aangedrongen. Tien minuten later stond ze buiten. Ik wil het zelf ook, wist ze met klare zekerheid, toen ze wegreed. Maar ik durf het niet, als de mogelijkheid geschapen is. Iets weerhoudt me. Wat? Nu zat ze met zijn brief in de handen. Ze wist: als ik opnieuw naar hem toega, zal hij dit beschouwen als mijn toestem ming. En wil ik dit nu dan wel? Als ik eenmaal in zijn woning ben? Alleen met hem? Ze was besluiteloos. De rest van de post interesseerde haar opeens niet meer. Ze dacht enkel aan de zachte, rustige man in het Belgische Nieuw poort. Die hunkerde naar liefde en genegenheid, naar haar lichaam. En ik? Hoe is het met mij gesteld? Voor ze een beslissing kon nemen, belde Nelie haar op. „Zeg, Giep is het weekend weg. Als je geen plannen hebt, waarom kom je niet eens een paar dagen bij ons. Bij mij en Kathy? Vrijdagavond is er een modeshow; ik kan nog wel kaartjes krijgen, als ik wil. We zouden daarna nog de stad in kunnen gaan. Voor Kathy heb ik altijd een oppas. Wat denk je ervan?" Ze had er wel oren naar. Bovendien beschouwde ze het als een vingerwij zing: niet naar Nieuwpoort gaan. Want het begin is misschien wel moeilijk, maar als je eenmaal aan de gang bent, waar is dan het einde? En houden we er niet een nare nasmaak van over? (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 5