Nauta kwaad op Staatsbosbeheer „WAT IK ZEGGEN WOU.." Voor het weekend Maartenhuis „verpietert" Ondernemers vergaderden over recreatieve toekomst VERVOLG VAN PAQ.l Engelstalige groep Pigeon Drop' speelt in oude Ulo Zuigelingenbureau Konijn - zondebok? Artsen Groene Kruis Tandartsen: Apotheek Rijkspolitie Dierenartsen IMoodslachtingen Kerkdiensten: PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 24 NOVEMBER 197 beschouwd. De aanwezigheid van een zwembad noemde Zom zelfs essen tieel, maar dat geldt ook voor wasseret te, kantine en sport- en spelgelegenhe- den en winkel. Het kan Als bewijs dat het mogelijk is om met een perfecte organisatie en verkoop techniek tot een zeer hoge bezetting te komen van recreatiehuisjes noemde Zom de bungalowparken van Sporthuis Centrum die op jaarbasis een bezet tingsgraad halen van 85 tot 90%! Toch zijn deze parken niet bijzonder luxe opgezet; er zijn althans geen buitenspo rige bedragen in geïnversteerd. Belang rijk zijn de lage prijzen, de (tv)reklame, de voorzieningen ter plaatse maar ook bijv. de kinderopvang. Ook in sommige Duitse badplaatsen slaagt men er in buiten de zomer een zodanige kwaliteit en programma te bieden, dat de mensen er heen gaan en zich niet door de weersomstandigheden laten weerhouden. Drs. Zom bleek niet afkerig te zijn van overheidsbemoeiing, zowel wat betreft het veilig stellen van het aantal toeristische slaapplaatsen als de prijzen. Verder vond hij dat men zich niet moet blindstaren op de gevolgen van kwaliteitsverbetering als men daar mee alleen doelt op de kwaliteit van de akkommodatie. Het aantrekkelijk hou den van de omgeving (waarvoor de mensen tenslotte komen) is minstens zo belangrijk. Spreker achtte kritisch zelf onderzoek (inplaats van een enquête onder de recreanten) van grote waarde om voorwaarden te scheppen, waar onder de mensen buiten tiet seizoen willen komen. Top voorbij WV-directeur Dekker memoreerde dat tegenwoordig zelfs iemand als de voorzitter van de Waddenvereniging zich niet meer zoveel zorg maakt over de toeristische ontwikkeling op de eilan den. Ook hij gaat er (blijkens een artikel in de Volkskrant) vanuit dat de top er geweest is. En de directeur van Staats bosbeheer heeft verklaard dat de vraag naar recreatieruimte op de Wadden groot blijft zolang de ondernemers de kip met de gouden eieren niet slachten. Dekker wilde voorts aantonen dat de terugloop van het afgelopen jaar in de eerste plaats is te wijten aan de ongeluk kige vakantiespreiding maar hij betrok er ook andere factoren bij: het weer (belangrijk voor Texel, omdat de helft van de recreanten hier uit kampeerders bestaat die zich sneller dan andere toeristen door slecht weer laten af schrikken), de werving en publiciteit, de prijzen etc. Dekker toonde met behulp van de overheadprojector een vergelij kend overzicht van de vakanties van de afgelopen jaren, waarbij in het bijzonder het al of niet samenvallen van de Neder landse schoolvakanties en de vakanties van Nordrhein Westfalen duidelijk werd. dagen per week (dus extra lange week enden) lijkt het toeristische bedrijf op Texel zeer gebaat te zijn. Als de veerboot de wekelijkse druktegolven althans vlot kan vervoeren. Prijzen De vrije tijd zal vrijwel zeker toene men, maar de inkomens niet. Zodat het prijsniveau in steeds sterker mate bepa lend zal zijn voor de keus die de recreant maakt. Dekker kwam tot de eindconclu sie dat het op Texel haalbaar móet zijn om het toerisme veilig te stellen. Het doorbrengen van een korte vakantie op Texel buiten het seizoen vinden velen nü al aantrekkelijk. Als voorzieningen (vooral ook voor mensen die hun kinderen meebrengen) worden gescha pen kan de bezetting aanzienlijk worden vergroot. Maar dan zal er ook meer geld moeten komen voor de promotie waar bij het publiek met „keiharde" aanbie dingen wordt benaderd. „De mensen laten zich niet meer trekken door adver tenties waarin wordt gewezen op de blonde duinen, de eeuwig zingende bossen en de blauwe zee maar wel door concrete gegevens". Volgens Dekker moet recreatief Texel tevens streven naar uitbreiding van het (gratis) dienstbetoon. De benadering en bege leiding van de mensen is minstens zo belangrijk als de kwaliteit van de akkom modatie en de voorzieningen. Texel is een gezinsvakantie-eiland maar aan be zig houden van de kinderen wordt buiten de zomerperiode niets gedaan. Als kinderen tevreden zijn willen ze de volgende keer weer naar Texel en het staat wel vast dat de ouders daar terdege rekening mee houden. Borgstellingfonds De noodzaak van een centrum voor slechtweervoorzieningen leeft tegen woordig in brede kring. Bij het TVO-be- stuur was een brief binnengekomen van Martin Tromp die voorstelde de finan ciële start van zo'n centrum mogelijk te maken 'oor een borgstellingsfonds dat door de ïezamenlijke ondernemers zou moeten i orden gevormd. De plat en van de Recreatiestichting behelsen t - bouw van 144 appartemen ten in combinatie met een openbaar centrum voor slechtweervoorzieningen tussen Nikadel en Mienterglop in De Koog. De opbrengst van de apparte menten zou een deel van de lasten van het centrum kunnen dekken. Er wordt hard aan de plannen gewerkt maar de aanwezige RST-bestuursleden zeiden dat de tijd nog niet rijp is om op de details van het project in te gaan. RST- voorzitter Kees Graaf beloofde dat de ondernemers er tijdig in worden gekend. Daartoe zal een vergadering worden belegd zodra het mogelijk is. Hij riep het gehoor op tot eendracht en solidariteit. „Met z'n allen zijn we veel sterker da de RST alleen". Directeur M. Warnaar van de Explo tatiemij De Krim verzocht in ieder gev zo spoedig mogelijk met een progran ma van eisen te komen. De EMK hee ook plannen en doublures moeten wo den voorkomen. Directeur H. v. d. Doel van de RST 2 dat men op het ogenblik nog in h stadium van marktonderzoek is en d de planologische aspecten nog moeti worden geregeld. Ook hij vond betrokkenheid van de hele Texel bevolking van grote waarde en belooft tijdig meteen „raamplan" te komen d nog niet „panklaar" is. Beeld uit een optreden van „Pigeon Drop Speciaal voor de liefhebbers van „it aparts" is op zaterdagavond in de ou Ulo een optreden te zien van Engelstalige groep „Pigeon Drop". Zoals de leden van Pigeon Drop h zelf formuleren zijn zij een groep clowns, dansers, mime-spelers en mu kanten die het publiek willen vermak met eigen unieke en kolderieke „sla stick" stijl. Het vijftal (Amerikanen Engelsen) is in Nederland bekend worden door middel van het Festival Fools dat dit najaar voor de derde mi in Amsterdam werd gehouden. Na I laatste festival is Pigeon Drop in Ned land blijven hangen en toert nu gedurende twee maanden door i land. Het programma dat de groep brer wordt gelardeerd met muziek uit e elektronisch orgeltje. De inhoud van teksten zijn veelal erg cynisch maar c dolkomisch of absurd maar in iei geval steeds erg interessant. Bij toneelgebeuren (sketches, liedjes dergelijke) wordt het publiek zov mogelijk betrokken. In verband daarn is de moeilijkheidsgraad van het bruikte Engels niet al te hoog gest teneinde zo veel mogelijk mensen bereiken. li BRIEVEN VAN LEZERS - BUITEN VERANTWOORDELIJKHEID VAN DE REDAKTIE Het gemeentebestuur heeft er dinsdag tijdens de ongeveer zes uur durende begrotingsmarathon van de raad geen onduidelijkheid over laten bestaan dat men erg tevreden is over de gang van za ken rond het nabij De Koog gele gen Maartenhuis. Andere punten waar men tamelijk uitgebreid op inging waren ditmaal de werkgelegenheid, de stichting van een LOM-school, de woningbouw en de verkeersveiligheid. Ook werd het onder werp voorlichtingsambtenaar ook nu niet overgeslagen. Wat betreft het Maartenhuis vielen echter de hardste woorden. Ze werden uitgesproken door wethouder Jook Nauta die in deze zaak vooral de hogere overheid van Staatsbosbeheer aanviel. Nauta vond het „uitermate teleurstel lend" dat deze instantie als eigenaar van de grond, zo dwars ligt terwijl er „plano logisch gezien" zelfs bij de Kroon geen bezwaren zijn om de zaak ter hand te nemen. „Het is ronduit 'kwalijk' dat door een dergelijke benadering van deze zaak het gebouwencomplex en de nabu rige grond nu al sinds twee jaar staan te verpieteren", aldus Nauta die hiermee inging op vragen die hem door vrijwel alle fracties waren gesteld. Raadhuiskelder Eerder was burgemeester Engelvaart ingegaan op enkele andere vragen die uit de gemeenteraad naar voren waren gekomen. Hij ging in de eerste plaats in op het ruimtegebrek waarmee men op het raadhuis te kampen heeft, en voegde daar aan toe dat de werkom standigheden wat dat betreft allerminst ideaal zijn. Mogelijkerwijs is daar echter binnenkort veranderina in aan te bren gen omdat de heer L. Kelner heeft aangekondigd zijn pachtcontract voor de Raadhuiskelder te willen beëindigen. „Misschien kunnen we dat gedeelte van het raadhuis dan een andere bestem ming geven", meende de burgemees ter. Over de aanschaf van computers1'1 waarvan Fridt Blanken had gezegd dat hij daarover meer gegevens wenste voordat deze eventueel in gebruik zou den komen zei de burgemeester dat de opmars van deze apparaten een „kei hard feit" ziip. Hii. verklaarde dat ook landelijk bezien de „chips" niet meer tegen gehouden kunnen worden en beloofde dat het college te zijner tijd hierover een uitgebreid pré-advies aan de raad zal sturen. De heer Engelvaart noemde het een goede zaak dat alle partijen het er over eens zijn dat op de basisscholen meer voorlichting over de mogelijkheden van voortgezet onderwijs moet komen. Hij ondersteunde tevens de door Cor Ellen geuitte wens dat er voortdurend op moet worden aangedrongen de oefenin gen van militaire vliegtuigen in de vakantieperiode zoveel mogelijk te be perken. Politie Ten aanzien van opmerkingen die waren geplaatst door Daan Welboren zei de burgemeester dat er op Texel relatief erg veel controle op het ver keersgedrag van de weggebruikers is. Ook wat betreft de preventief werkende publicaties in de pers meende hij dat Texel landelijk bezien misschien wel aan de top staat. De wens om in ieder dorp een „dorpsagent" te stationeren is volgens de burgemeester wel een be leidspunt van de politie en verdient dan ook alle steun. Er moet daarbij evenwel niet vergeten worden dat 't belangrijkste punt in deze de aanwezigheid van voldoende politiemensen op het eiland is, lichtte hij toe. Naar aanleiding van vragen van met name het CDA betreffende het naleven van de Horeca sluitingstijden zegde de burgemeester toe dat er binnenkort een discussie in de commissie voor Algeme ne Zaken op gang zal komen. Daarbij zullen niet alleen de Horeca en de Rijks politie maar ook andere betrokkenen worden gehoord. Burgemeester Engel vaart was van mening dat er nu eens „sluitende" afspraken gemaakt moeten worden. Hij haalde er bij aan dat het hem op de „open dag" die de Jellinek- kliniek vorige week had gehouden was opgevallen dat ook bij vrouwen nogal wat angst heerst over het naleven van de sluitingstijden en de problemen die De zuigelingen, die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts -itting heeft. De tijden zijn als volgt: Dokter Waverijn, woensdag 29 no vember om 13.30 uur. alcoholgebruik kunnen opleveren. Fridt Blanken reageerde hierop met de opmerking dat we de zaak toch vooral niet te veel moeten overtrekken. Ook hij meende evenwel dat een discus sie over dit onderwerp echt geen kwaad kon. Voorlichting Bij de behandeling van het onderwerp voorlichtingsambtenaar bleken niet alle fracties op één noemer te zitten. Daan Schilling uitte zich dienaangaande het meest negatief. Hij verklaarde opgelucht te zijn toen hij merkte dat dit onderwerp eindelijk van de begroting afgevoerd was, („Hè, hè, daar zijn we eindelijk van afgestapt".) Volgens hem, en Rienstra was hem daar feitelijk met zijn betoog in bijgevallen, is het in de eerste plaats nodig dat de ambtenaren op het ge meentehuis „dichter bij de burger staan". Schilling: „Zo'n voorlichtingsman wordt een duizendpoot die van alles op de hoogte moet zijnl" Burgemeester Engelvaart antwoordde op vragen uit het CDA dat het probleem in deze zaak momenteel niet zozeer principieel of financieel in het slop zit maar dat de praktische uitvoering on mogelijk is. „Het hoofd van de afdeling Algemene Zaken (W. Stam Red.) was er mee bezig maar deze is momen teel met ziekteverlof dus de zaak ligt stil", verklaarde de burgemeester. Ver wijzend naar de rede die hij bij zijn installatie had gehouden zei de burge meester nog dat hij toch de indruk had dat de raad het over de doelstellingen wel eens is. „We zullen in de loop van het jaar hierover een pré-advies uitbren gen en hebben dus geen behoefte aan een (door Rienstra in het vooruitzicht gestelde Red.) CDA-motie om ons over de drempel te helpen". Wat betreft de veerverbinding was het college bij monde van burgemeester Engelvaart van mening dat zakelijk gezien te grote wachttijcien bij de boot onverteerbaar zijn. Hij vond het allemaal een erg aktuele situatie die het gemeen tebestuur wel raakt maar wat in de eerste plaats toch een zaak van de TESO is. „Misschien brengt de aange kondigde TESO-vergadering op 8 de cember meer duidelijkheid", meende de burgemeester. Door wethouder Gerard van der Kooi werd nader ingegaan op vragen die over het onderwerp verkeer waren gesteld en waarbij vooral Rienstra, Dros en Welbo ren zich niet onbetuigd lieten. Het splitste zich allemaal toe op de vraag wat nu de beste oplossing was om het verkeer op de Pontweg beter te regule ren. In navolging van Nauta die in zijn betoog had gezegd dat bepaalde tunnel plannen misschien eens beter bekeken zouden moeten worden zei Van der Kooi dat hij landschappelijk gezien tunneltjes ook wel beter vond. Hij meende echter dat als men de regulatie van het verkeer primair wil stellen verkeerslichten weer beter zouden zijn. Ook wat de kosten aangaat zag hij meer in verkeerslichten. Voor de prijs van 1 tunneltje zouden minstens 3 verkeers lichtinstallaties kunnen worden ge plaatst. Ingaande op de door Ate Rienstra toegezegde motie om het geld voor de beveiliging van de Pontweg in plaats van voor 1980 voor 1979 op het investeringslijstje te zetten beloofde Van der Kooi een gedegen onderzoek. Hier bij zouden zowel Bureau Hajema als de ANWB worden ingeschakeld. De eerste zou zich dan hoofdzakelijk bezig houden met het bepalen waar op of onder de Pontweg wat moest komen en de ANWB zou zich meer richten op de eventuele negatieve zaken over ver keerslichten. Volgend jaar ook slecht De situatie van 1974, 1975 en 1976 was ideaal: Duitse en Nederlandse vakanties sloten op elkaar aan, zodat het seizoen ruim tien weken duurde. In 1977 overlapten de vakanties elkaar goeddeels en was het veel slechter en helemaal beroerd was 197S toen de drukte niet langer dan zeven weken duurde. Ook 1979 belooft weinig goeds. De jaren 1975 en 1976 hadden hun topkarakter tevens te danken aan het goede weer, waardoor de campings overvol werden. De negatieve publiciteit (of publiciteit over negatieve zaken) van het laatste half jaar had volgens Dekker ook wel degelijk een negatief effekt. Een enkel ongunstig krantebericht hindert niet maar als het herhaaldelijk gebeurt gaan de negatieve klanken een eigen leven lijden en hebben zij een langdurig ongewenst effekt. Op het VW-kantoor heeft men dat herhaaldelijk kunnen vaststellen, maar er is niets aan te doen, of het zou een voor dit doel in het leven geroepen publiciteitsinstituut moeten zijn. Ook de werving zou beter kunnen. De VW heeft f75.000,— besteed aan propaganda voor de hotel- en bunga- lowarrangementen, maar dat stelt niets voor in vergelijking met de tientallen miljoenen, waarmee de reisbureaus de mensen warm maken voor buitenlandse vakanties. Het zou wel wenselijk zijn als Texel zou adverteren met concrete, aantrekkelijke aanbiedingen: zoveel da gen voor zoveel geld met die-en-die voorzieningen. Het mag dan waar zijn dat het buitenland naar verhouding goedkoop is, maar de prijzen staan daar zeker niet stil en het verschil met Nederland zou de komende jaren wel eens belangrijk kleiner kunnen worden. Er is in sommige zuidelijke landen nu al sprake van zeer aanzienlijke prijsaanpassingen als ge volg van investeringen en inflatie. Dek ker ging verder in op de mogelijke effecten van arbeidstijdverkorting, maar kon daarbij weinig concreets in het vooruitzicht stellen omdat nog lang niet is uitgemaakt of die verkorting in de vorm van langere vakanties, langere weekenden of vervroegd pensioen zal worden doorgevoerd. Bij minder werk- Uw artikel over de konijnen lijkt mij nogal eenzijdig uitgevallen. Hoewel je in de natuur en dus ook in de duinen vaak voor verrassingen komt te staan, waar voor je geen verklaring kunt geven, meen ik toch verschillende argumenten tegen uw betoog te moeten inbrengen. Daarbij wil ik wel stellen dat ik alleen over de duinen ten noorden van De Koog spreek omdat ik de situatie elders niet goed ken. Om te beginnen het water. Waren er na de droge zomer van 1959 in 1960 veel meer konijnen? Waren er na de natte herfst van 1974 in 1975 veel minder konijnen? Het is mij niet opgevallen. Alleen in de zuidelijke duinen van Texel wordt water gewonnen. Uw vinger naar PWN uitsteken vind ik nogal voorbarig. Ook bij de ruilverkaveling als schuldige kun je op zijn minst een vraagteken zetten. Verder laat u De Grave op een ander terrein aan het werk n.l. ten zuiden van De Koog en Kreeft ten noorden van De Koog. Dan zijn er 6 7 ploegen aan het lichtbakken en is de oogst daarvan niet om naar huis te schrijven. Dat is dan wel een sterk verhaal want volgens mijn inlichtingen zijn er door de mensen die dat voor de jachtclub „De Koog" doen, vorig seizoen 6.000 konijnen gescho ten. De opbrengst daarvan is f20.000, Deze mensen werken fifty- fifty. Jachtclub De Koog incasseert dus f10.000,— zonder daarvoor iets te doen. Daarvan kunnen ze de pachtprijs ruim betalen en houden er ook nog wat van over voor een halve jachtopziener. Dat de jachtclub zo'n melkkoe niet vrijwillig slacht is begrijpelijk. Waarom Rijkswaterstaat, Staatsbosbeheer en de individuele boer voor de schade (ont staan door deze hobby) moet opdraaien is mij niet duidelijk. Vreemd is ook de bewering dat afschieten niet zou helpen omdat dan de populatie volgend jaar weer groter zou zijn. Volgens mij jongt een afgeschoten konijn nooit meer. Even verder wordt verteld dat een perceel tijdelijk of tijdig vrij gemaakt I worden. Kan dat dan wel inee Hoewel ik 20 jaar jonger ben dan de h De Grave meen ik toch wel en ervaring te bezitten wat duinen konijnen betreft. Het is in elk geval m van welke kant je het bekijkt. Een ja zegt: „er zit een konijntje" of populatie is uit de hand gelopen". Deze zomer telde ik, als boer, be juli op een door mij gepacht weiland ongeveer 154 ha 350 konijnen, komen vreten en gaten graven. voel ik mij als boer door de jag genomen. En als ik dan om mij heen en zie hoe de konijnen de dui' vernielen dan voel ik mij als belasti betaler door de jagers genomen, w RWS en SBB kunnen die schade i niet voor niets laten herstellen. Als boer ben ik aansprakelijk v mijn vee, en als er iets misgaat moe maatregelen treffen, ook tijdens droge zomer. Zo moet de jager aansj kelijk gesteld worden voor zijn vee, w de konijnen komen niet aanvliegen het Marsdiep overzwemmen, maar den ter plaatste geboren. Laat hem ook de schade betalen, dan zijn w een eind op de goede weg. Als jachtgenot hem dan te duur wo moet hij er maar van af zien. Er staa1 genoeg klaar om hem te vervanj maar niet de lasten op een ar afschuiven, want naar u zelf schr „ledereen kan zien dat er iets misga: Er wordt geknaagd aan ons eiland aan ons belastinggeld. Dat zijn din waar iedere Texelaar gevoelig voor i: ondergetekende zeker niet het minst P.S. Jachtclub De Koog is een gr „overkantse" jagers die ten nooi van De Koog jaagt. Ph. Stark, Eierlan NASCHRIFT: Het „konijnenverhaal" was bed< als voorzetje voor een zo breed mos ke discussie die (hopelijk) bijdraagt de oplossing van het probleem. W* wat als schuldige wordt aangemert eigenlijk niet zo belangrijk. Red. Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Dokter R. R. Siebinga, Kikkert- straat 12, De Cocksdorp, telefoon (02222) 234. Bij geen gehoor (02220) 2323. Zaterdag en zondag apotheek geopend en spreekuur van 13.30-14.00 uur en 18.30-19.00 uur. Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. Dokter Barnard is afwezig van 18 november tot 11 december. Van vrijdagavond 18.00 uur tot zaterdagavond 18.00 uur Zr. Van Karsen, Kogerweg 132, Den Burg, tel. 4319. Van zaterdagavond 18.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur Zr. Groothuis, Marelstraat 8, Den Burg, tel. (02220) ?996. Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan men zaterdag en zondag om 1800 uur precies te recht in het tandheelkundig cen trum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. Weverstraat 95, telefoon (02220) 2112. Weekenddienst: zaterdag en zondag 11.30 - 13.00 uur en van 17.00 - 18.00 uur. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. Dagelijks is hqt politiebureau van de groep Texel van de Rijkspolitie telefonisch te bereiken via tel. (02220) 2644. Buiten kantooruren (tussen 18.00 en 08.00 uur) kan men rechtstreeks contact opnemen met de meldkamer van het district Alkmaar, tel. (072) 116444. Alleen voor spoedgevallen tele foon (02220) 2527. Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, telefoon (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminalaan 94), b.g.g. 3541. Zondag 26 november 1978 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Wisman kerkvoogdijkollekte 'De Cocksdorp 10 uur ds. Wolthaus In de dienst zullen we ons de na men in herinnering brengen van hen die in het afgelopen jaar zijn overleden. Den Hoorn 9.30 uur ds. Hoekstra gezinsdienst, bediening doop, na afloop koffiedrinken. De Koog 19.30 uur ds. Wisman De Waal 11.15 uur ds. Hoekstra gezinsdienst. Bediening doop. Oosterend 9.30 uur ds. Van Zijll Langhout, m.m.v. Interkerkelijk koor van Dyo Wassink, maand kollekte. Oudeschild 11.00 uur ds. Van Zijll Langhout, m.m.v. het gemengd koor Soli Deo Gloria, maandkollekte. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 uur Ds. De Boer 19.00 uur Ds. Douwes. Dienst voor belangstellenden m.m.v. Jongerenkoor „Time-Spirit". Né de dienst koffiedrinken. Uitzen ding via „De Lichtboei". Oosterend 10 00 uur Ds. Douwes 17.00 uur Ds. De Boer GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 uur Dienst 16.00 uur Dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur ds. Hylkema. Kerkbusje Den Hoorn. Uitzending via „De Lichtboei" Kinderoppas aanwezig. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag 19.30 uur Uitzending via „De Lichtboei" zondag 10.45 uur De Koog: zondag 9.30 uur Oudeschild: zondag 19.00uur Den Hoorn: zondag 10.45 uur De Cocksdorp: zondag 9.15 uur Oosterend: zaterdag 19.30uur JEHOVAH'S GETUIGEN in het Rode Kruisgebouw Jonker straat, Den Burg. 10.15uur Lezing 1115 uur Wachttorenstudie «WMMWMVMMMMMMmMMMMMMaMM*

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 2