voetballers beginnen weede competitiehelft Dros' Bakkerij en Fam. Witte wonnen ROLLERCOASTER FILA\NIIÜU1VS MIST eilandcompetitie Programma voetbal Sportprogramma Mleersportenvereniging Prognoses ƒ3000,— voor gehandicaptensport Kampioenschappen tafeltennis Nacompetitie badminton Bowlinguitslagen Bowlingprogramma Eervol verlies Dia's van Finland voor bejaarden Oosterend J DAG 24 NOVEMBER 1978 TEXELSE COURANT PAGINA 5 luiswedstrijden worden dit week- gespeeld door de eerste elftallen ZDH, Cocksdorp, Texelse Boys en (Z). Texel 1 gaat op bezoek bij het elvallige Grasshoppers (Hoog- id). Oosterend speelt uit tegen Zui- neer en De Koog gaat voor de Istrijd tegen Waard '75 naar Heerhu- aard. oals gezegd begint Texel 1 de ede helft van dit competitieseizoen de wedstrijd tegen het Hoogwoud- jrasshoppers. Deze ploeg staat een its hoger op de ranglijst dan de elaars. In de laatste wedstrijd boek- de Grasshoppers een opmerkelijk :es door Spartanen op eigen terrein loppen. Met in de herinnering dat de Spartanen waren die Texel ele weken geleden versloegen kan eilandelijke ploeg op een warme /angst rekenen. Het is in deze iock-out" afdeling overigens wel om ,,bij te blijven" omdat je na een erlaag dadelijk onderaan de ranglijst it. Het verschil tussen nummer 2 en ïmer laatst in de 4de klasse KNVB Iraagt na 10 gespeelde wedstrijden hts 8 punten. In het geval Grasshop- -Texel lijkt het een reële zaak op een jk spel te gokken. Ie reserves van Texel ontvangen dagmiddag het Berkhoutse RKEDO )m uit de gevarenzone te komen zal e ploeg de punten op Texel moeten iden. let derde ontvangt de reserves van ;else Boys die de laatste tijd goede bltaten boeken. Omdat de derde allers van Texel de laatste tijd nu niet laald in topvorm zijn zal het wel bij gelijk spel blijven. 'exel 4 gaat zondagmiddag naar Den der om daar koploper WGW 9 te moeten. In dit geval lijkt een over- ning voor de vierde elftallers wel echtvaardigd. ij Texelse Boys nodigt het plezierige leen 3—0 overwinning op Knollen- van het eerste deel van de ïpetitie uit tot optimisme. Texelse rs moet zondagmiddag op eigen ein ,,aan de bak" tegen Twisk, een sg waartegen de eilanders zoals bij -opponent in deze afdeling het 'Heuw niet makkelijk zullen krijgen, is zaak ook Twisk met het nodige peet te behandelen. Om dan ook anche te kunnen nemen tegen de in W uitwedstrijd geleden nederlaag zal er )t een volledige inzet gestreden moe- worden. )ok bij het tweede team dat tegen (el 3 aantreedt zullen ongetwijfeld anchegedachten leven. Een gelijk :l zal de krachtsverhoudingen waar- lijnlijk het best weergeven, let derde team gaat op bezoek bij 3W 6 (den Helder) en zal daar in ieder ral een gelijk spel moeten kunnen lalen. let eerste dameselftal heeft nog eds problemen bij het scoren hoewel ploeg op zich niet eens zo slecht lelt. Omdat Always Forward (Hoorn) ar de wedstrijd tegen het eerste naar xel komt lijkt er voor de thuisclub *h wel een kleine overwinning in het te zitten. Dames 2 zal het weer erg moeilijk krijgen. Een „kleine" nederlaag tegen het sterke Bergen is al verdienstelijk. Wat betreft S. V. Oosterend ziet het er naar uit dat het dit weekend allemaal betrekkelijk eenvoudig zal verlopen. Het eenvoudigst heeft het eerste zaterdag team het want bij gebrek aan een tegenstander heeft het dit weekend (opnieuw) vrijaf. Vooral na de (7—2) overwinning van vorige week zal het tweede zaterdagelftal van de SVO-ers weinig moeite hebben met het zwakke Dindua 5. Deze wedstrijd wordt op het terrein aan de Vliestraat gespeeld en begint om 14.30 uur. Hoewel Oosterend 1 nog steeds niet constant draait moet de ploeg de (uit wedstrijd tegen Zuidermeer kunnen win nen. Het komt echter aan op het maken van doelpunten en dat is iets wat de „eerste elftallers" nogal eens moeilijk valt. Als de ploeg geen „steekjes laat vallen" moet een overwinning dus mo gelijk zijn. Het tweede Oosterend-team zal het zondag tegen het bezoekende BKC 4 beslist een stuk eenvoudiger krijgen dan het eerste. In dit geval is een overwin ning voor SVO eigenlijk niet mis te lopen. Tenslotte lijkt een gelijk spel de beste prognose bij de wedstrijd die SVO 3 in Den Helder tegen Zeemacht 5 speelt. Na een vrij weekend treedt ZDH 1 uur. zondagmiddag op eigen terrein aan tegen Apollo (Hensbroek). De Hoorn- ders verloren de uitwedstrijd tegen deze vereniging met 1—0 middels een straf schop. Gezien de revanchegedachten die er ongetwijfeld bij de spelers moeten leven zal het zondagmiddag beslist een bijzonder spannend partijtje worden. Tegen deze, technisch gezien, goede ploeg moeten de ZDH-mannen toch wel in staat zijn de volle winst weg te slepen. Hopelijk blijft het pechduiveltje in de komende maanden verre van ZDH 1 en kan trainer G. Monsma eindelijk eens een volledig fitte ploeg de wei in sturen. Voor zover bekend speelt zondag alleen Gijs Afman wegens een blessure niet mee. ZDH 2 heeft in de return zeer veel goed te maken want de ploeg is tot dusver tamelijk tegengevallen. Tegen het zondag op bezoek komende ZAP 5 werd weliswaar met 3—1 verloren maar dat betekent allerminst dat de thuiswed strijd ook verliespunten oplevert. Het derde ZDH-team gaat zondag naar Schagen om te proberen revanche te nemen op de thuis geleden (6—3) nederlaag tegen SRC 6. Het eerste elftal van S.V. De Koog gaat zondag uit naar Waard '75 in Heerhugowaard, dat momenteel op de tweede plaats staat. Thuis heeft De Koog hiervan nogal ongelukkig met 2—1 verloren. Misschien zit het nu een beetje mee, en pakt De Koog een punt. Vertrek met de boot van 12.05 uur. Het tweede speelt zondag thuis tegen HRC 8 en heeft nog wat goed te maken na de nederlaag in de uitwedstrijd. De terreindienst is deze week in handen van H. v. d. Wal en J. Koene. MEDEDELINGEN Z.D.H. De terreindienst is deze week in handen van Kees Bakker en Adrie Zijm. In verband met de op vrijdagavond 24 november en 1 december geplande uitvoeringen van toneelvereniging De Vriendenkring zijn de trainingen op deze dagen verzet. Ze beginnen nu om 18.30 /olleybalprogramma 28 november: /eld A, heren: so Texelstroom-Teso Marsdiep J. Hoogerheide ide Ulo-Slagerij Kossen D. Kooiman makker-De Rog F. de Haan M-Timmers Bakkerij J. Joosten ïash '68-Kobeko C. Kossen )lenkoog-Fam. Witte Spoorzicht Veld B, dames en heren: 'ado-BGZ J. van Beek (oogel-Expert L. Medema labobank-CVI Bremakker j /erpleeghuis-Bremakker M. v. Diesen tyvo B A-Strendsend L. Timmerman Verpleeghuis-Gr. Slock 2 Gyvo B A Veld C, dames en heren: De Rog-LBO Spoorzicht Verpleeghuis-Rijkswaterstaat W. v. d. Kamer Gyvo Mets-Lois mevr. Zeegers Beerebar-Modehuis Beekman Lois De Rog-Goënga's Kroon M. Walsweer g Garage Dros-Dros' Bakkerij J. Goënga In de eerste klasse heren van de Eilandcompetitie volleybal won Fam. Witte na een zware tweede set met 2—0 van Smash '68. In dezelfde klasse had Dros' Bakkerij het niet zo moeilijk tegen Timmers Bakkerij. Na een spannende strijd eindigde de ontmoeting tussen de Beerebar en Garage Dros in een gelijk spel. In de eerste set had Fam. Witte het niet al te moeilijk tegen Smash '68. Vooral verdedigend ging het bij Smash '68 nogal eens mis en het team van Fam. Witte, dat over een goede aanval beschikt, maakte hier goed gebruik van. Zo bouwde Fam. Witte een ruime voorsprong op en won de set met 27-9. Smash '68 liet het er echter niet bij zitten. De verdediging kreeg wat meer zicht op de aanvallen van Fam. Witte. Hierdoor kwam ook hun eigen aanval meer aan bod. Er ontspon zich nu een gelijk opgaande strijd, waarbij Smash '68 tot kort voor het eind een lichte voorsprong behield. Toch was het Fam. Witte dat de zenuwen het best in bedwang hield. Deze ploeg wist de set op de valreep met 15-13 naar zich toe te trekken. Opslagen Een andere wedstrijd in de eerste klasse heren was die tussen Dros' Bakkerij en Timmers Bakkerij. Mede dankzij het feit dat Timmers Bakkerij de opslagen moeilijk kon verwerken had Dros' Bakkerij dinsdag geen moeilijke wedstrijd. Vooral in de eerste set kon den de jongens van Timmer geen enkel vat krijgen op het spel van Dros' Bakkerij, dat deze set met 22-6 won. Ook in de tweede set begon Timmers Bakkerij uiterst nerveus te spelen en kwam op een 15-6 achterstand te staan. Hier nam Timmers Bakkerij een timeout, waarna de rust in hun eigen spel enigs zins terugkeerde. Het team ging beter draaien, maar het was al te laat en de set moest met 10-17 aan Dros' Bakkerij worden afgestaan. In de tweede klasse dames speelde Beerebar tegen Garage Dros. Aanvan- De kollekte ten bate van het nationaal fonds Sport voor Gehandicapten heeft op Texel 73.00161 opgebracht, gespe cificeerd als volgt: Den Burg 71.506,43, De Koog 7229,59, Oudeschild 7365,02, De Waal 7191,07, Oosterend 7260,71, Den Hoorn 7230,94 en De Cocksdorp 7217,85. De organisatoren verzochten ons dank te willen overbrengen aan de kollektanten en de anderen die hebben meegewerkt. Wie nog geld voor dit doel beschikbaar wil stellen kan gebruik maken van postgirorekening 5855. kelijk had Beerebar het beste van het spel. Mede door een sterke opslag liepen ze uit naar 10-1. Toch gaf Garage Dros zich nog lang niet gewonnen. Men begon wat feller te spelen, waardoor de Beerebar wat nerveus werd. De grote voorsprong slonk toen zienderogen. De ploeg kwam echter tijd tekort om nog langszij te komen en Beerebar won met 18-15. In de tweede speelperiode zette Garage Dros de opgaande lijn voort en pas bij een 9-2 achterstand kon Beere bar iets terug doen. Een serie goede opslagen haalde het ritme uit het spel van Garage Dros. Beerebar wist de achterstand nog weg te werken, maar bij de stand 13-13 drukte Garage Dros definitief door tot 20-13. In sportzaal De Ferrever worden op zondag 26 november de wedstrijden gespeeld om het open Texelse tafelten niskampioenschap. Het evenement dat is georganiseerd door de MST tafelten nisvereniging Tetak begint om 10.00 uur. De exacte aanvangstijden in de ver schillende poules volgen hieronder. In verband met het vlotte verloop van de partijen is het van belang dat de deelnemers zich een kwartier voor de aanvang van hun partijen in De Ferrever melden. De wedstrijden beginnen stipt op tijd en indien de deelnemers niet tijdig in de sportzaal zijn moet de te spelen partij als verloren worden be schouwd. De indeling van de poules is als volgt: Dames (beide poules beginnen om 10.00 uur): A: I. Moens, R. Koorn, M. Drijver, C. A. Vittali. B: G. van Bommet, V. Zoetelief, M. Coutinho, S. Fonds. Heren (de poules A t/m D beginnen om 10.00 uur): A: F. Koorn, M. Vittali, H. van Dinter, E. van Bommet. B: M. Janssen, E. J. Pijlman, N. Kik kert, R. Winter. C: Th. Hillebrand, J. Zoetelief, R. E. Kikkert, R. Bakker. D: M. Hagedoorn, H. Dijkstra, P. Dral, G. van Ittersum. Heren (de poules E, F en G beginnen om 12.00 uur): E: A. Kok, F. Room, B. J. J. Wolf, R. Daalder. F: H. de Beer, G. Bakker, F. Schraag, N. Vos. G: F. Brücher, F. M. Kuip, F. Mosk, D. Bol. De indeling is tot stand gekomen door plaatsing en loting. Zaterdag 25 november 1978: Afdeling Noordholland: Oosterend (Z) 2-Dindua 5, 14.30 uur Junioren: Texel A1-HCSC A2, 14.45 uur Texel A2-Petten A1, 13.30 uur Oosterend A1-Dirkshorn A1,14.45 uur VZV Bl-Texel B1, 14.30uur (vertrek boot 13.05 uur) Succes B1-De Koog B1, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) HRC B3-Cocksdorp B1, 14.30 uur ZDH B1-Tex. Boys B1, 14.30 uur Texel C1-ZAPC1, 13.30 uur SVAP C1-Oosterend C1, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) De Koog Cl-Succes C2, 13.30 uur Tex. Boys C1-Watervogels C2, 14.45 u. Tex. Boys C2-BKC C2, 14.45 uur Oosterend C2-Flevo C1, 13.30 uur Zondag 26 november 1978: 4de klasse KNVB: Grasshoppers-Texel, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Afdeling Noordholland: ZDH-Apollo '68, 14.30 uur Cocksdorp-GSV, 14.30 uur Texelse Boys-Twisk, 14.30 uur Zuidermeer-Oosterend, 14.00 uur (vertrek boot 12.05 uur) Waard '75-De Koog, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Texel 2-RKED0 2, 12.30 uur Texel 3-Tex. Boys 2, 14.30 uur Oosterend 2-BKC 4, 14.30 uur ZDH 2-ZAP 5, 12.15 uur WGW 6-Tex. Boys 3, 14.30 uur SRC 6-ZDH 3,14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Zeemacht 5-Oosterend 3, 12.45 uur DWOW 4-Cocksdorp 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) De Koog 2-HRC 8, 14.30 uur WGW5-Texel 4, 12.45 uur Dames: Tex. Boys 1-Alw. Forward 1, 12.30 uur Bergen 1-Tex. Boys 2,14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) SAMEN REIZEN: Zaterdag 25 november 1978: Vertrek van Texel boot 13.05 uur: Oosterend C1, Texel B1 en De Koog B1. Zondag 26 november 1978: Vertrek van Texel boot 12.05 uur: Texel 1 en Oosterend 1. Dames Tex. Boys 2 en De Koog 1 Vertrek van Texel boot 13.05 uur: ZDH 3 en Cocksdorp 2. Bij afkeuring terrein bus afbestellen, telefoon (02240)2421. De Badmintonclub Texel is op zoek naar leden en andere belangstellenden die er iets voor voelen om mee te doen aan de zg. „nacompetitie" van de Nederlandse Badmintonbond. Deze na competitie start in februari en zal tot mei duren. Deelname staat open voor spe lers en speelsters die in het lopende seizoen voor het eerst in competitiever band spelen of die nog niet eerder in competitieverband hebben gespeeld. Wie hiervoor belangstelling heeft wordt verzocht zich op maandagavond 27 november om uiterlijk 20.30 uur in sporthal Ons Genoegen te melden. Een en ander zal dan nader worden toege licht. Nadere informatie kan verder worden verkregen bij N. Witte, Burger- houtstraat 13, telefoon (02220) 4239. De op 15 en 16 november voor de huisleague van Bowling De Koogel gespeelde wedstrijden hadden de vol gende resultaten: Boetiek 22-Hollie Hobby 2—3 Koogel 77-Ran Motoren 5—0 Strandplevier-Cross 4—1 Pioniers-De Toekomst 5—0 Knudde-Doortje 1 —4 Texel Vastgoed-Langs de weg 1 —4 RMG-Wasserij Texel 4—1 Koogel 75-Mets 5—0 Beumkes Er Zn-Enbece 1 4—1 Timmer-Enbece 2 5—0 Sommeltjes-Middenmoot 4—1 Woensdag 29 november 1978 20.00 uur: Boetiek 22-Doortje BV Knudde-Strandplevier Pioniers-Ran Motoren 22.00 uur: Wielewaal-Cross Koogel 75-Middenmoot Koogel 77-Texel Vastgoed Donderdag 30 november 20.00 uur: Enbece 2-Hollie Hobby Beumkes Er Zn-De Toekomst Sommeltjes-Langs de weg 22.00 uur: Bouwbedrijf Timmer-Drogisterij Mets RMG-Flash Enbece 1-Wasserij Texel DAMMEN EN SCHAKEN DEN BURG Hoewel men tegen de vereniging Damlust uit Noord Scharwoude met een 7—9 eindstand ontegenzeggelijk verloor heeft Damclub Texel deze week toch een eervolle nederlaag geleden. In de eindstand waren namelijk vijf remises opgenomen. Hoofdoorzaak van de nederlaag op eigen terrein was het vlotte verlies dat P. Bakelaar en J. Schoo leden en waarmee het uitzicht op een overwin ning eigenlijk al minimaal werd. Aan de kant van Damclub Texel zag alleen G. Dros kans zijn partij in een overwinning om te zetten. Men bracht het daarmee dus niet verder van 7—9 waarmee de Texelaars desondanks „dik tevreden" waren. Damclub Texel-Damlust: P. Bakelaar-P. Beers 0—2 C. Meedendorp-Th. Koopman 1 1 J. van Heerwaarden-J. Zijp 1—1 J. Hooijberg-A. Goudsblom 1 1 J. Vinke-A. Sinnema 1 1 C. Vinke-K. v. d. Hoven 1 1 G. Dros-J. v. d. Bout 2—0 J. Schoo-J. v. Straalen 0—2 Donald Duck spoelt do hoofdrol in do zondagmadnoo van deze ivook. In de serie rampenfilms die de laatste jaren het witte filmdoek heeft beheerst is de film „Rollercoaster" er misschien een met minder allure dan bijvoorbeeld „Earthquake" en „Towering Inferno" maar toch zeker de moeite van het bekijken waard. „Rollercoaster", die vanaf vrijdag t/m maandag in het City theater is te zien, gaat over een geestelijk labiele jongeman die enorme pretparken terro riseert. Hij zwerft door het Ocean View Lunapark en bevestigt daarbij onopge merkt een zwart doosje onder de rails van een torenhoge achtbaan. Als 's avonds de menigte in het pretpark zich voor de attracties verdringt en de achtbaan met volgestouwde wagentjes hoog boven de begane grond langs de rails jaagt, haalt de jongeman een klein radiozendertje tevoorschijn, drukt op een knopje en het zwarte doosje explo deert. Enige seconden later is de ramp een feit Onder het publiek ontstaat paniek. Er heerst grote verslagenheid bij de gemeentelijke veiligheidsinspectie. Harry Calder (George Segal), topfunc tionaris van deze dienst, had nog zeer onlangs de achtbaan geïnspecteerd en volkomen veilig bevonden. De politie staat ook voor een raadsel. Er is niet één enkel aanknopingspunt te vinden. Pers en politie belegeren het kantoor van HarryEr worden hem veel vragen gesteld, maar iedereen komt tot de conclusie dat hier sprake is geweest van een ongeluk. De onbekende jongeman begeeft zich naar Pittsburg en binnen enige uren breekt er een alles vernieti gende brand uit in het pretpark Wonder World. Wanneer Harry hiervan kennis neemt, stelt hij zich onmiddellijk in verbinding met de eigenaars van de lunaparken. Hij verneemt dat ze op weg zijn naar een spoedbijeenkomst met de verzekeringsmaatschappij in Chicago. Harry begeeft zich ook naar Chicago. Op de vergadering luistert Harry naar een bandopname, die een der directeu ren heeft ontvangen en waarop de onbekende jongeman 1 miljoen dollar eist om meer schade aan lunaparken te voorkomen. „Rollercoaster" is toegankelijk voor personen van 12 jaar en ouder. Zondagmiddag zijn ze er allemaal weer in deze allernieuwste Walt Disney tekenfilmparade. Donald Duck, Kwik, Kwak en Kwek, Goofy, Knabbel en Babbel en nog vele anderen beleven weer allerlei doldwaze, spannende en kleurrijke avonturen in 11 korte teken films. Het voordeel van de korte Disney- filmpjes is, dat ze nauwelijks tekst bevatten (wel geluid natuurlijk) en daar door voor heel kleine kinderen begrijpe lijk zijn. „Donald is niet in z'n eentje" is voor alle leeftijden. (Aanvang 15.00 uur). 7-9 Totaal Jeugdschaken 21 november: Wim van Es-Wijnand Baretta 1 —0 Eelco Groot-Erik van Bruggen 1 —0 Arthur Elzinga-Wim van Es 0—1 Ronald Bakker-Arthur Elzinga 1—0 Joris v. d. Hoeven-Marcel Visser 1 —0 Erik van Bruggen-Marcel Visser 0— 1 Wijnand Baretta-Joris v. d. Hoeven 0—1 Wim van Es-Eelco Groot 0— 1 Eelco Groot-Ronald Bakker 1 —0 Ronald Bakker-Erik van Bruggen 1 —0 Marcel Visser-Wijnand Baretta 1 —0 Joris v. d. Hoeven-Arthur Elzinga 1 —0 Eelco Groot en Joris v. d. Hoeven leiden met 3 uit 3. Seniorenschaak: A: J. Witte-W. de Bruin 0—1 P. Bergman-W. de Bruin 1 —0 P. Bergman-G. van Es 0—1 W. de Bruin-K. J. den Haan 0—1 Bergman greep zijn laatste kans ten koste van A. Terpstra. Laatstgenoemde en W. de Bruin degradeerden naar B. B: J. Hoogerheide-B. Dekker 1—0 A. Rombout-P. Cornelisse 1—0 J. Hoogerheide-F. van Tatenhove 1 —0 B. Dekker-P. Cornelisse 0—1 J. Hoogerheide en W. Hoekman promoveren naar A. Door het overhe velen van 2 jeugdspelers naar een andere groep is de degradatie punt van discussie geworden. C: Chris Kuip-L. van Aalderen 0—1 Chr. Kuip-J. van Heerwaarden 1 —0 L. van Aalderen-Chr. Kuip 0—1 Naar B promoveren E. de Visser en J. Vlaming. In C kunnen nog wel spelers geplaatst worden. D: B. Dekker-A. C. Bakker 1—0 H. Elzinga-Jeroen Rommets 1—0 Joop Rommets-Arjen Bakker 1—0 J. Vlaming-N. Witte 1 —0 Damuitslagen 21 november: P. Kooiman-W. Bakker 2—0 J. Hooijberg-C. v. d. Werf 2—0 J. Vinke-F. Mosk 0-2 J. van Kranenburg-G. Dros 0—2 J. van Heerwaarden en G. Blom braken hun partij in een dammen-eind- spel af. Bij J. Hooijberg en C. v. d. Werf viel de beslissing toen beide spelers elk nog 6 stukken over hadden. P. Kooiman besliste de ontmoeting via een damslag. J. Schoo en C. Vinke leverden een boeiend gevecht waarvoor remise de meest juiste uitslag lijkt. De clubavond van dinsdag 5 decem ber is verplaatst naar woensdag 6 december. Zaterdag 25 november 1978: Zaal JOCO Den Helder: 14.15 u.: Noordkop 3-Tevoko 5 (d) 15.30u.: Noordkop2-Tevoko 3 (d) 16.45 u.: HCSC 4-Tevoko 4 (d) 14.15u.: Br. Seahawks3-Tevoko2(h) Zondag 26 november 1978: Zaal De Ferrever: Open Texelse tafeltenniskampioen schappen. Alkmaar - veilig west, handbal: 14.00 u.: MST-dames-Meervogels 2 Dinsdagmiddag a.s. vertoont me vrouw A. Tiessen-Spaans in De Bijen korf in Oosterend dia's die zij heeft gemaakt tijdens haar reis naar Finland. De middag is bedoeld voor de bejaarden van Oosterend en omgeving die gratis toegang hebben; aanvang 15.00 uur.

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 5