m ZDH startte slecht tegen Apollo (1 —2) Geiten in de prijzen BakKers weerden zich uitstekend KRUISWOORDPUZZEL Sportvissers in prijzen Verzwakt Tex. Boys werd overrompeld Uitslagen voetbal Uitslagen zaalvoetbal Programma zaalvoetbal Advendo klopte Tevoko heren Boysdames wonnt van Alw. Forward Ongeconcentreerd Cocksdorp verloo Geslaagd PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 28 NOVEMBER 19 In tegenstelling tot het tweede team. dat ZAP 5 met 5—0 aan de zegekar bond heeft ZDH 1 zondagmiddag geen kans gezien tegen Apollo de overwin ning uit het vuur te slepen. In een niettemin tamelijk spannende wedstrijd werd het uiteindelijk 1—2. Hoewel de op eigen terrein spelende Hoornders er tot de laatste minuut de spanning inhielden bleef de gelijkmaker toch uit. De eerder dit seizoen tegen Apollo in een identieke sfeer gespeelde uitwedstrijd resulteerde ook al in een verlies. Toen werd het 1—0 in het voordeel van de Hensbroekers. Aangeslagen Ditmaal keek ZDH al na vier minuten spelen tegen een 0— 1 achterstand aan. Het was de Apolloman Hans van Stra ten die zijn ploeg op voorsprong zette. ZDH toonde zich danig aangeslagen en het gevolg was dat ZDH-verdediger Kees Bakker in de vijftiende minuut opnieuw gepasseerd werd. Deze keer moest hij „vissen" naar aanleiding van een mooie kopbal van Tinus Mak. Ondanks deze inmiddels tot 0—2 opge lopen achterstand wisten de Hoornders zich hierna wonderwel te handhaven. Men kreeg het ritme weer terug en voor het Apollo-doel ontstonden spannende momenten. Hoewel het publiek kort voor de rust op een strafschop rekende toen ZDH-aanvaller Bram Brouwer na een doorbraak ogenschijnlijk ten val werd gebracht kwam deze toch niet. Pas enkele minuten voor het rustsignaal bracht Henk de Ruyter de spanning terug. Hij verkleinde op koene wijze de achterstand tot 1 —2, een stand die later ook de einduitslag zou betekenen. Buitenspel Voordat het evenwel zover was kopte Bram Brouwer enkele minuten na de De vorige week door de eilandelijke volleybalteams gespeelde wedstrijden zijn voor het merendeel in Texelse overwinningen geëindigd. Alleen Tevo ko 1 herenploeg liet het afweten tegen Advendo. De eindstand was 3—0. De wedstrijd van Tevoko 1 werd donderdagavond op vijandelijk terrein gespeeld. Van het begin af aan bleken de Texelse heren echter niet opgewas sen tegen het aanvalsgeweld dat Ad vendo ten toon spriedde. Het werd overduidelijk dat dit team niet voor niets aan de kop van het klassement staat. Zaterdag verging het de in Den Helder spelende Tevokoteams een stuk beter. Het derde damesteam veslikte zich in slechts een set maar behaalde toch een mooie 1 —3 zege op de Noordkop 2. Ook Tevoko (d) 4 kwam goed voor de dag. Zij konden met een 0—3 zege op HCSC 4 naar het eiland terugkeren. Tevoko (h) 2 trad aan tegen koploper Braaf Seahawks 3. In een uitstekende en spannende wedstrijd deden de Texe laars het steeds beter. De ploeg viel dan ook een verdiende 1 —3 zege ten deel. hervatting de bal prachtig in de richting van het Apollo-doel. Het ZDH-feest ging echter niet door. Op aanwijzing van de grensrechter die concludeerde dat er buitenspel gemaakt was werd de treffer afgekeurd. (Bij het eerste ZDH-doelpunt had zich eenzelfde situatie voorgedaan maar toen besliste de arbiter dat er wel was gescoord). Dit voorval kostte ZDH op zijn minst één punt. Toch mag het eerste team beslist niet mopperen met dit resultaat. De bezoekers lieten enkele prachtige kansen liggen. De Hensbroe- ker Theo Dekker schoot zelfs eenmaal buiten het bereik van doelman Kees Bakker op de lat en Wim Arnout verprutste in de laatste seconde nog een kans. Zoals gezegd deed ZDH 2 het stukken beter dan het eerste team. Tegenstan der ZAP 5, Waartegen de uitwedstrijd met 3—1 werd verloren, stond bij de rust al met 1 —0 achter. Daarna werd de stand nog tot 5—0 opgevoerd. Hoewel niet op de eerste rangen zijn toch twee van de zes sportvissers die namens de Sportvisclub Texel zondag aan de Afsluitdijkwedstrijd meededen in de prijzen gevallen. W. Pronk kwam met een vangst van 223 cm op de twaalfde plaats terecht en F. Bos werd 29ste met 155 cm. Er waren 115 deelnemers. Winnaar van deze door HSV De Snoek georganiseerde viswedstrijd werd C. Oks uit Medemblik (479 cm). C. Bonkes uit Hippolytushoef en J. Breed- veld uit Den Helder behaalden met 379 cm en 335 cm een tweede en derde plaats. De Texelse deelnemers die zich geen plaats in de algemene rangschikking wisten te verwerven waren P. Verhagen (127 cm), D. Veltkamp (110 cm), H. Martens (97 cm) en A. J. Souwer (92 cm). Op vrijdag 1 december organiseert de Sportvisclub Texel een zg. gulwedstrijd die zal worden gehouden nabij het reddingboothuis van De Cocksdorp. Deze wedstrijd begint om 19.00 uur en duurt tot 21.00 uur. De deelname staat open voor zowel niet-leden als leden. De toegestane aassoorten zijn spiering en pieren waarvoor de deelnemers zelf moeten zorgen. Men wordt verzocht minstens vijftien minuten voor de aan vang van de wedstrijd aanwezig te zijn. Er is parkeermogelijkheid op de plaats waar de teermolen heeft gestaan. Door een danig verzwakte achterhoe de heeft het eerste elftal van Texelse Boys zondag totaal geen vuist kunnen maken tegen een fel opererend Twisk. Als gevolg daarvan wonnen de bezoe kers de wedstrijd tenslotte met 0—5. Het was zondag duidelijk te merken dat het gemis van een stimulerende kracht in de achterhoede Texelse Boys de genadeslag kan geven. Hoewel Nico Zoetelief zich redelijk op de plaats van Pieter Duin wist waar te maken ont stond er in de voortste linies van de Boys door het gemis van dezelfde Zoetelief weer een dusdanige lacune dat men daar niet tot treffers kon komen. Ook het feit dat Frank de Grave nog steeds op de reservebank zit was in het spel van de thuisclub goed te merken. Overmeesterd Twisk bleek tegen Texelse Boys over alle linies sneller en balvaardiger. Het team had daardoor ook niet veel moeite met de tegenstander. De Boys werd binnen de kortste keren falikant over meesterd. Jos Wessels, die na zeven weken absentie eindelijk weer onder de lat van Texelse Boys stond trof het niet erg. Hij kreeg de bal vijf maal om de oren waarbij aangetekend moet worden dat het zonder zijn aandeel in de verdediging misschien wel 0—10 was geworden. Ondanks het grote Twisk- overwicht was het opmerkelijk dat 4 van de 5 doelpunten niet via uitgespeelde kansen ontstonden maar meer het ge volg waren van slecht wegwerken door de Boysachterhoede. Bij de rust was de wedstrijd eigenlijk al beslist door een 0—3 voorsprong van Twisk. Al deze drie doelpunten ontstonden uit onovefzich- telijke situaties voor het Boysdnel waar bij de eerste goal op naam kwanvvan V. Kaag die nog net zijn schoen kon plaatsen tegen de bal voordat de uitge lopen Boyskeeper kon ingrijpen. Bij de tweede goal kon Jos Wessels met een snelle reactie de bal nog wegstompen maar net voor de voeten van J. Kok die toen geen moeite meer had om te scoren. De derde goal was identiek aan de eerste en kwam weer op naam van V. Kaag. De Boys-voorhoede kon zondag hele maal geen vuist maken en kreeg in die eerste helft slechts een goede scorings kans. Han Pastor kon de doorschieten de bal echter niet op tijd bereiken. Ook in de tweede helft bleef Twisk het beste van het spel behouden. Met een fraai doelpunt vergrootte Twisk, na tien minuten spelen, de voorsprong. J. Kok werd goed vrijgespeeld en met een hard diagonaal schot kon hij (via de hand van keeper Wessels) no 4 scoren. De vijfde treffer was helemaal niet nodig geweest maar was het gevolg van een communi catiestoornis tussen N. Zoetelief en keeper Wessels waardoor weer V. Kag de gelegenheid kreeg de bal in het doel te schuiven. Kees van Heerwaarden kreeg in de slotfase een prima kans om tegen te scoren maar alleen voor het Twiskdoel schoot hij naast. Even later probeerde hij zijn fout goed te maken maar met een goed afstandschot schoot hij rakelings over de lat. Al met al werd Texelse Boys-Twisk toch een sportieve wedstrijd waarvan de leiding in handen was van G. Snakenborg. Op deze foto Jacaranda (links) en Miranda (rechts) van Tyeslemore, dwerggeiten van de heer F. T. Voskuil te Den Burg. Miranda werd op de onlangs te Emmel- oord gehouden open lammerenkeuring uitgeroepen tot kampioen en Jacaranda kreeg een 1B-waardering. Afgelopen zondag werd in Amsterdam de Savoa- dwerggeitenkeuring gehouden. In de categorie oudere geiten werd aan Cristel van K. de Ridder een 1 E-prijs toegekend, bij de jeugdgeiten een 1 B-prijs voor Astrid, ook van K. de Ridder. Bij de lammeren was een 1 B-prijs weggelegd voor „Astrid" van K. de Ridder, een 1 A-prijs voor Amarilla en een 1 B-prijs voor Jacaranda van Tyeslemore, beiden van F. T. Voskuil. Zaterdag 25 november 1978: Afdeling Noordholland: Oosterend (Z) 2-Dindua 5 4—2 Junioren: Texel A1-HCSCA2 7-1 Texel A2-Petten A1 4—10 Oosterend A 1-Dirkshorn A1 3—3 VZV B1-Texel B1 1-0 Succes B1-De Koog B1 4—2 ZDH B1-Tex. Boys B1 2-1 Texel C1-ZAP C1 3-1 SVAPC1-Oosterend C1 3-4 De Koog C1-Succes C2 1—0 Tex. Boys C1-Watervogels C2 15—0 Tex. Boys C2-BKC C2 3-2 Zondag 26 november 1978: Afdeling Noordholland: ZDH-Apollo 1 -2 Cocksdorp-GSV 0—5 Texelse Boys-Twisk 0—5 Waard '75-De Koog 1—0 Texel 2-RKED0 2 1-3 Texel 3-Tex. Boys 2 4—0 Oosterend 2-BKC 4 6—2 ZDH 2-ZAP 5 5-0 DWOW 4-Cocksdorp 2 2-0 De Koog 2-HRC8 1-2 Dames: Tex. Boys 1-Alw. Forward 1 3—2 Woensdag 22 november 1978: Texel B1-Oosterend 2 6—1 Kikkert/Topido2-Gempo 1—0 Reizenboetiek-Texel vet. 1 1 1 Rab2-Nioz2 2-5 Texelse Boys 2-Dubbeldik 1 0—8 Donderdag ?3 november 1978: Paal 9-Jelleboog 1 —4 FC Vergiet-Rab 1 2-1 Amro-De Zwaan 0—10 D.T.Smul-Dubbeldik 3 3-1 De Spyker-Mok 1—9 Vrijdag 24 november 1978: FC Mantje-'t S. Schaep 2 6—0 Texel vet. 2-Rabo 2—3 Van der Meer-FC Knudde 2—6 Win terbos/oop in Dennen Niet alleen bij de senioren maar ook bij de junioren en de veteranen die aan de bosloop van zondagochtend mee deden was het een lid van de familie Bakker dat uit de overwinning naar huis ging. Ook in de totaalstand hebben Dirk Bakker (senioren). Barend Bakker (ju nioren) en Hans Bakker (veteranen) de eerste plaatsen in handen. De strijd bij de veteranen (boven 40 jaar) was deze week het spannendst. Halverwege lag het deelnemersveld nog gemoedelijk bij elkaar en werd een stevig tempo onderhouden. Jaap Witte moest het eerst lossen en toen de finish in zicht kwam moest ook Bob van der Berg een stapje terug doen. Tenslotte werd door Hans Bakker, Dirk Haker en Cees Vinke om de ereplaatsen gesprint. Het drietal passeerde de eind streep in deze volgorde. Woensdag 29 november 1978: 18.30 u.: Jun. selectieteam-Telstar 19.15u.: Sen. selectieteam-Heldersesel. 20.00 u.: Texel vet. 2-Kikkert/Topido2 20.45 u.: Kikkert/Topido 1-Kompas 21.30 u.: Nioz2-Mok Zaaldienst: Van der Meer. Donderdag 3p november 1978: 18.30 u.: Gempo-Rab2 19.15 u.: D.T.Smul-Oosterend 2 20.00 u.: Tex. Boys 1-Van der Meer 20.45 u.: Dubbeldik 3-Nioz 1 21.30 u.: Badhotel-JKM 2 Zaaldienst: Texel veteranen 2. Vrijdag 1 december 1978: 18.00 u.: FC Mantje-Bureau Eelman 18.30 u.: 't S. Scahep 2-De Koogel 2 19.00 u.: 't S. Schaep 1-RSG SOS 19.30 u.: Koffieshop-De Koogel 1 Zaaldienst: Junioren van Dubbeldik. JJ; 4 „/fo Horizontaal: 1plakmiddel 3. muziekinstrument 8. voordeel 11. voormiddag (afk.) 13. bestaat 14. zangnoot 16. de oudere (afk.) 17. jongensnaam 21. kabaal 24. maand 25. teerprodukt 27. innig verzoek 28. de somma van (afk.) 30. fijngemaakte steen 32.reeds 33. schaakterm 35 ontkenning 36. ieder 38.voorkeur 39. aanwezig 40. Aziaat 41vleesgerecht 45. tegenwerping 49. wilde haver 50. deel van de vinger 51boom 52. bijbelse naam 53. goud (Frans) 55. bijzonder begaafd mens 58. cent (afk.) 59. bitter vocht 61pret 62. vALLEI 64. smalle houten strook 67. reklamedrukwerk 69. jongensnaam 70. en anderen (afk.) 72. uitroep 73. Frans lidwoord 74. elasticiteit 75. aan bieding 76. metaal Verticaal: 1ouderwets verlichtingsartikel 2. familielid 4. gestold vleesnat 5. spil 6. goud (Frans) 7. drank 9. deel van Amerika (afk.) 10.beven 12. zangstuk voor twee personen 15. telwoord 18. lengtemaat (afk.) 19. vogelprodukt 20. mannelijk dier 22. jongensnaam 23. als eerder (afk.) 25. plezier 26.foto 29.insekt 30. vergevingsgezind 31. gemene vrouw 32. vogel 34. het telen 35. deel v. e. Franse ontkenning 37. vreemde munt (afk.) 38. kostbaar kleinood 41. lijst van werkzaamheden 42. deel van het hoofd 43.reeds 44. nobel 45. stand 46. in orde (afk.) 47. droog (van wijnen) 48. druk praten 54. woede 56. gevangenis 57. zuivelprodukt 59. gelukkig nieuwjaar (afk.) 60. Frans lidwoord 62. zangnoot 63. Gode zij lof (Lat. afk.) 65. plaats in Gelfderland 66. moed 67. energie 68. bijbelse naam 71. klaar 72. slede Bij de senioren had Dirk Bak weinig of geen concurrentie te ducht Desondanks maakte hij met 29.14 mii ten een bijzonder snelle tijd over di kilometer. Barend Bakker kwam bij de junioi het eerst aan de finish. Evenals 0 Bakker bij de senioren, lag ook hij rt voor op de rest van het veld. Hoei minder spectaculair dan zijn naam noot (die had negen minuten vc sprong) liep hij toch ongeveer een ha minuut op zijn naaste concurrent N Kikkert uit. De uitslagen waren: Junioren (4 km): 1. Barend Bak 14.48 min., 2. Nico Kikkert 15.23 mi 3. Edo Kooiman 15.52 min., 4. Ei Barhorst 16.16 min., 5. Bert Witte 16 min., 6. Peter Visser 20.32 min., Alfred Bakker 20.40 min. Stand competitie: 1. Barend Bakl 2. Bert Witte, 3. Alfred Bakker, 4. N Kikkert, 5. Eddy Barhorst, 6. Pa Visser. Veteranen (8 km): 1. Hans Bak 35.18 min., 2. Dirk Haker 35.25 min., Cees Vinke 35.35 min., 4. Bob van i Berg 36.30 min., 5. Jaap Witte 38 min. Stand competitie: 1Hans Bakker, Jaap Witte, 3. Dirk Haker, 4. Bob v der Berg, 5. Cees Vinke. Senioren (8 km): 1. Dirk Bakker 29 min., 2. Chiel Witte 38.00 min., 3. Cl Heetland 43.16 min., 4. Ruud Ba 43.30 min. Stand competitie: ,1. Dirk Bakker, Co Koomen, 3. Ruud Beers, 4. Fn Kuip, 5. Carel Heetland. In de wedstrijd tegen het Hooi Always Forward heeft het eerste dan team van Texelse Boys een verdie 3—2 overwinning behaald. Deze damesvoetbalontmoeting zondagmiddag plaats op het veld aai Haffelderweg en werd gekenmerkt hagel en regen. Op het spekgladde dat hier het gevolg van was gingei Boysdames echter van het begin af goed in de aanval. Ze wisten zich tali goede kansen te creëren maar in ee instantie gingen alle doelpuntrijpe I sen net naast. Zo werd een n afstandschot van Margriet Boogi juist over de lat getikt en werd een keer net voor langs, of tegen de geschoten. p< Door de fikse hagelbui die de da in de eerste helft over zich heen krf kon tot de rust maar amper gevoet worden. Na de hervatting kwam „doelpuntenregen" uiteindelijk tocl gang. De eerste treffer kwam op n van Nicolien Keijzer en ook het twi doelpunt werd door haar middels uitstekend afstandschot geproduce Pas daarna liet Always Forward een doelpunt van zich horen, maar daarop was het Ingrid Veeger di< voorsprong van de Texelse dames der uitbouwde. De 3—1 voorspi werd in de slotfase nog tot omgebogen maar verder kon de Ho se ploeg niet komen. Met name Fi Hoogenbosch zorgde er voor dat Tl se Boys ook in de slotfase het he handen bleef houden. Niet alleen het eerste maar ook tweede team van S.V. Cocksdorp I het deze week af laten weten. SV moest op eigen veld het Grootscher se GSV 1 een 6—5 score toestaa: het uitspelende SVC 2 verloor in Wi gerwerf met 2—0 van DWOW 4. GSV behaalde bij de Cocksdoi een verdiende overwinning doordat van meet af aan profiteerde van de concentratiegraad waarmee de SV( binnen de krijtlijnen kwamen. Wat van de oorzaak was werd niet helei duidelijk, men ontkende stellig da zaterdagavond in het Eierlandsche gehouden toneelavond hier debet zou zijn. Niettemin blijft ook na treffen de indruk gehandhaafd dat totaal niet in staat is een eem opgelopen achterstand weg te wei Na het eerste doelpunt liep GSV ook gemakkelijk uit naar een 0—4 s bij de rust. SVC miste de vooral in fase van de competitie noodzaki „vonk" in het spel. Na de herva kwam de Cocksdorper ploeg me wind in de rug tot beter voetbal doelpunten bleven toch uit. Scori kansen waren er wel voor SVC name voor Flip Stark maar de afwei van de thuisclub liet te veel op wachten. De bezoekers voegden tweede helft nog een doelpunt aan totaal toe waarmee doelman Frans i in totaal met vijf tegentreffers geno moest nemen. Mevrouw M. van der Vis-van Slikke slaagde te Amsterdam vod vakdiploma voor de Tabaksdetailhi en te Amersfoort voor het dipl handelskennis en Bedrijfseconomie

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 2