AGEND4 aas en Zijm aan kop n klaverjaswedstrijö averjasclub De zwaan Max Hagedoorn won Tetakkampioenschap FC DE ZWAAN HAALDE UIT Texelslag 1 leidt badmlntoncompetitie Bowlingprogramma jf LAND f BOUW Benauwde zege voor Waard 75 Vroeger trimmen WAT IK ZEGGEN WOU.." .Geluidshinder?' Onzin! Sint Donatus wordt werkgemeenschap Uitslag derde ronde Sint Nicolaas-aktie Voorlichtingsavond akkerbouwers ,ZG" voor Cocker spaniel Auto botste tegen tuinmuurtje VERVOLG VAN PAG. 5 Toneel Vriendenkring Aanrijding op parkeerterrein Ouderen zagen „Flierefluiters" de vroegste fietsers zien het meest 197PS l ISDAG 28 NOVEMBER 1978 TEXELSE COURANT PAGINA 9 n de strijd om het Texels kampioen- lap klaverjassen waarvoor vrijdag- md in hotel De Zwaan de tweede ide werd gespeeld zakten Th. Bakker C. Merkx af naar de vierde plaats, n kop gaat nu het duo D. Maas en Zijm. Met een score van 6.826 iten beëindigden zij de tweede ronde vierde positie. iet echtpaar G. Zoetelief dat in J. Hin goede vervanger had, werd vrijdag ste in het dagklassement door een aal van 7.278 punten. De dames ■meulen en De Vries klommen met score van 6.974 op naar de vijfde its van het klassement. De uitslagenlijst van de tweede ronde het klaverjaskampioenschap van xel luidt als volgt. Dagklassement (resp. punten en mar- i): htpaar G. Zoetelief irnes Vermeulen-de Vries Vermeulen-B. Ofrein Maas-Th. Zijm zij Bakker-Th. Witte Stand: Maas-Th. Zijm htpaar G. Zoetelief imes Veeken-Keijzer Bakker-C. Merkx imes Vermeulen-de Vries ioiman-G. Festen Kleinveld-C. Eendenburg en P. van Heerwaarden Zoetelief-M. Vittali Zijm-M. v. d. Wetering 7.278 3 6.974 4 6.945 4 6.826 1 6.789 2 13.750 3 13.587 3 13.367 3 13,276 3 13/032 4 12.978 4 12.977 3 12.940 3 12.806 3 12.788 7 Doordat de koplopers geen van allen bijzonder hoge score wisten te m halen konden de dames Veeken en lijzer de eerste periode klaverjascom- titie met een tamelijk ruime voor- irong afsluiten. Zij staan nu eerste met 51.319 punten. Bakker en G. Festen volgen met 926 punten. Het koppel C. Merkx en Dros toonde zich donderdagavond beste. Zij verzamelden exact 7.500 inten; een score die maar nauwelijks te benen was. Het dichtste bij /amen P. Beers en J. Vinke met 6.913 1, Inten. Het dagklassement en de algemene M ngschikking zien er nu als volgt uit: Merkx-C. Dros 7.500 3 Beers-J. Vinke 6.913 4 Douma-T. Bakker 6.905 3 van Kooten-P. van der Vis 6.755 1 Stand: imes Veeken-Keijzer 51.319 19 Bakker-G. Festen 50.926 21 htpaar HZijm 50.916 21 htp. P. v. Heenvaarden 49.682 14 Merkx-C. Dros 49.064 13 Beers-J. Vinke 48.950 16 In sportzaal De Ferrever won Max igedoorn zondagmiddag de eerste levering van de open Texelse tafelten- skampioenschappen. Bij de dames /am de titel in het bezit van C. van Jmmel. Het tweetal toonde zich tenslotte de iste van de 34 deelnemers aan deze edstrijden. Onder hen bevonden zich schts acht dames. Fel Er werd vanaf zondagochtend 10.00 jr onder een redelijke belangstelling melijk fel op de zes aanwezige tafels n de eer gestreden. Het deelnemers- ild bestond uitsluitend uit Texelaars, 'egens het flinke aantal mannelijke ielnemers werden in de herenafdeling ven poules gespeeld waarvan steeds twee besten in de volgende ronde Wamen. Deze tweede ronde werd dan poules van drie man gespeeld. De innaars daar weer van kwamen ten- otte uit in de hierna volgende finale. Bij de dames werd in twee poules een alve competitie gespeeld waarna voor a vier besten de finale volgde. ..Gezeefd" Finalisten bij de heren, die dus aan- lerkelijk vaker „gezeefd" waren dan de ames werden uiteindelijk Albert Kok, lans de Beer, Max Hagedoorn, M. fittali en Frits Koorn. Pas in een barrage a de finale konden de plaatsen vastge- teld worden. Na drie spannende sets indigde de finalepartij tenslotte in een verwinning voor Max Hagedoorn. Hij Jonde zich hiermee maar net de betere an Hans de Beer die eervol tweede rerd. M. Vittali eindigde op de derde teats. Buiten de prijzen vielen Frits loom (vierde) en Albert Kok (vijfde). De dameswedstrijden werden tenslotte en overwinning voor C. van Bommel. )e laatste vier in cieze afdeling naast aar waren Ruud Koorn, Ina Moens en lona Coutinho. In deze volgorde be- indigden zij eveneens de wedstrijden. Er waren zondagmiddag laat in totaal even prijzen, waaronder twee wissel ekers, uit te reiken. Een karweitje waar ëtak-voorzitter Martin Janssen zich met 'eel elan kweet. AMRO VERLOOR MET 10-0 Ook bij de resterende wedstrijden om de P. L. Duinker-trofee hebben zich geen verrassende uitslagen voorgedaan. F.C. De Zwaan, de zaalvoetbalkam pioen van vorig jaar, won zoals werd verwacht. Amro trok met 10—0 aan het kortste eind. De loting van de tweede ronde van de bekercompetitie is op donderdag 30 november om 20.00 uur in sporthal Ons Genoegen. Wat betreft de competitie is de eerste nederlaag van Gempo zeer opvallend. Ook Texel veteranen 1 maakte het de mannen van Reizenboetiek bijzonder moeilijk. In de hoofdklasse werd slechts een wedstrijd gespeeld. Hierin ontmoette FC Knudde de zaalvoetballers van Van der Meer. Hoewel het er aanvankelijk op leek dat de wedstrijd tamelijk gelijk opgaand zou worden liep de uitslag later toch uit de hand. Nadat FC Knudde op 1—0 was gekomen gingen zij wat rustiger spelen en konden de wedstrijd naar hun hand zetten. De einduitslag werd uiteindelijk 6—2 in het voordeel van FC Knudde. Topduel onbeslist In de tweede klasse stonden de beide koplopers Reizenboetiek en Texel Vete ranen 1 tegenover elkaar. Al spoedig bleek dat de „oudjes" de touwtjes in het veld prima in handen hadden. Reizen boetiek raakte hierdoor aangeslagen en moest een achterstand verwerken. Te gen het einde van de wedstrijd konden de jongens van Reizenboetiek toch nog Door een iets beter winstgemiddelde dan rivaal Petten 1 heeft het eerste team van de Texelse badmintonvereniging die onder de naam Texelslag 1 aan de competitie deelneemt kans gezien op te klimmen naar de eerste plaats van het klassement. Over een eventueel kampioenschap van de Texelaars is evenwel nog weinig definitiefs te zeggen. Petten heeft in middels ook 11 winstpunten verzameld. Texelslag speelde afgelopen zaterdag zijn achtste competitiewedstrijd waarin men voor de tweede maal Zeemacht 5 ontmoette. Evenals in de uitwedstrijd het geval was geweest wonnen de Texelaars ook nu met 8—0. Na zes partijen met nog een wedstrijd te spelen voordat men halverwege de competitie is ziet de stand er in de vierde klasse afd. als volgt uit (resp. naam, gewonnen, verloren, punten): Texelslag 1 42 6 11 Petten 1 41 7 11 Turnlustl 29 19 7 Oranje Wit 6 26 22 6 Polisport 7 22 26 6 Zeemacht 5 19 29 5 Wham Wham 2 7 41 2 Noordkop 2 6 42 0 Ten koste van de eerste elf van S.V. De Koog heeft Waard '75 zondagmid dag op een redelijk bespeelbaar veld een benauwde 1—0 overwinning behaald. Het enige doelpunt van deze partij viel in de twintigste minuut. Het zat de Kogers ditmaal opnieuw niet mee. Hoewel de ploeg eerst tamelijk veel moeite had zich op het gladde veld staande te houden kwam men zondag middag niet tot treffers. Het thuisspe- lende Waard '75 daarentegen kreeg enkele goede kansen. Wat hen betreft zou het echter slechts bij een treffer blijven waarmee de Alkmaarders uitein delijk toch de volle winst konden behou den. De meeste schoten, zowel aan Texelse als aan Alkmaarse zijde gingen rakelings naast het doel of troffen (eenmaal) de doelpaal. In de twintigste minuut kwam Waard via een hoekschop op 1 —0. De cornelbal werd doorgekopt naar de doelmond waar een van de Alkmaarder aanvallers (in buitenspelpo sitie?) gemakkelijk kon scoren. De Koog kreeg kort hierna een goede kans op de gelijkmaker, maar de vrije trap leverde niets op. In de tweede helft werd er door De Koog aanmerkelijk beter gespeeld hoeweel er weinig doelrijpe kansen werden gecreërd. De Koog rook toch de gelijkmaker en zond meer mensen naar voren. De beste kansen waren toch voor Waard, dat groot gevaar stichtte met snelle uitvallen. Keeper Jan Dekker stond hun echter groter succes in de weg. langszij komen, zodat deze titanenstrijd onbeslist eindigde. Jelleboog, deze competitie wisselval lig spelend, heeft zich donderdag van zijn goede zijde laten zien door gemak kelijk van Paal 9 te winnen. Gempo verliest In de laagste klasse, de derde, heeft Gempo tegen een uitstekend spelend Kikkert/Topido 2 zijn eerste nederlaag van deze competitie moeten slikken. Kikkert/Topido won met 1 —0. Mede-koploper Mok had het veel gemakkelijker tegen De Spyker. Deze partij werd door de Mok gewonnen met 9-1. In de strijd om de onderste plaatsen hebben Nioz 2 en Rab 2 van plaats verwisseld omdat Nioz 2 in een leuke wedstrijd met 5-2 van Rab 2 heeft kunnen winnen. Texel Veteranen 2 dacht tegen Rabo lange tijd de strijd in hun voordeel te kunnen beslissen, maar Rabo bleek de langste adem te hebben en won ten slotte met 3—2. 6 december, 20.00 uur: Sommeltjes-Strandplevier Pioniers-Cross Team Enbece 2-Middenmoot 22.00 uur: BV Knudde-Koogel 77 Wielewaal-T exel Vastgoed Koogel 75-Doortje 7 december, 20.00 uur: 't Steigertje-Ran Motoren Boetiek 22-Langs de weg Beumkes Er Zn-Flash 22.00 uur: Timmer-Wasserij Texel Drogisterij Mets-Holly Hobbie Enbece 1-De Toekomst Het zaterdagse trimmen in de Dennen dat tot dusver voor 16.00 uur op het programma stond is een half uurtje vervroegd. Voortaan komt men dus bij camping Dennenoord bijeen om 15.30 uur. HSVLN VAN LTZtRS BUTEN VtAAMTttOONDOUUCe VAN OC «tWXTt Naar aanleiding van de brief van de heer W. Bakker uit Den Hoorn en de heren agrariërs uit Eierland, wil ik ook als toerist, die veel en graag naar Texel komt mijn mening geven over de para's die zoveel hinder opleveren voor de heer Van de Blaak. Ik hoop dat deze para's nog lang en veelvuldig op het vliegveld landen. Want wij horen bij de groep toeristen die daar inderdeaad plezier aan beleven. Als we merken dat er gespron gen wordt, gaan we nogal eens naar het vliegveld. Of we zitten ergens op een rustig plekje in de polder met een Kan koffie en een klapstoeltje. Er zijn nog rustige plekjes genoeg. En waar logeren wij dan, zal de heer Van de Blaak zich afvragen. Wel, nog dichter bij het vliegveld dan u, en wel aan de Postweg 10. Onbegrijpelijk dat u zich aan deze sport ergert. U woont al zo rustig. Ik zou met u willen ruilen, maar u niet met onsl Want vaak beginnen de vliegtuigen die op Schiphol landen, al gierend boven de Zaanstreek af te remmen. En op Texel is de lucht heel wat frisser dan bij ons. Meneer Van de Blaak wij wensen u nog vele gelukkige jaren op Texel. Maar mopper dan niet over een beetje geluidshinder. Want dan wordt u nooit een echte Texelaar. Fam. N. G. Neele, Heiligeweg 189, Krommenie De B V. Biologisch Dynamische Be drijven Texel wordt opgeheven als be sloten vennootschap en is overgedragen aan de Johan Adriaan-stichting te Rot terdam. Er wordt een Stichting Werk gemeenschap Sint Donatus in het leven geroepen die het bedrijf van de stichting pacht. Een en ander houdt verband met de wenselijkheid om de stichting als „educatieve stichting" ingeschreven te krijgen, hetgeen niet mogelijk zou zijn als een BV-vorm zou worden voortge zet. Het bestuur van de stichting bestaat uit mevrouw L. J. Rijselberghe-Ver- boom te De Koog, J. Nijkerk uit Vorden en H. P. Tïdeman, lector aan de Land bouwhogeschool te Wageningen. Maandagochtend vond de trekking plaats van de derde en laatste ronde van de Sint Nicolaasaktie van de Winkeliers vereniging Den Burg. De hoofdprijs (waardebon van fl.000,—ging naar lotnummer 188571. De tweede prijs (f500, viel op lotnummer 90904 en prijzen van f250,— waren voor de nummers 91295 en 113923. Prijzen van f100, waren voor de bezitters van lotnummers 31137, 91217 en 15375. Voor de overige hierna volgende num mers waren prijzen van f25,— 77035, 76451, 103085, 155490, 155137, 86025, 06659 en 115206. De prijzen zijn allen beschikbaar in de vorm van waardebonnen, te besteden bij de deelnemende winkeliers. Ze kun nen worden afgehaald bij de Reizen boetiek, Weverstraat 26, Den Burg. De waardebonnen moeten voor 31 januari worden besteed. Ing. C. Zijdewind, bedrijfstakdeskun- dige bij het Akkerbouwconsulentschap te Sch'-gen, spreekt donderdagavond 30 november in het Eierlandsche Huis te De Coc dorp, aanvang 20.00 uur. Naast de -onomische aspecten in de akkerbouv krijgen de teelttechnische aspecten ven de pootaardappelen en de suikerbieten de nodige aandacht. Muurbestrijding In meerdere graslandpercelen staan vele jonge muurplantjes tussen het gras. Vooral door deze zachte herfst is de ontwikkeling van de muurplanten gun stig geweest. Wanneer dit weertype nog een tijd aanhoud is de kans groot dat het gras wordt onderdrukt door de muur met de kans dat in het voorjaar kale plekken in het grasland zullen ontstaan. Tot 1 januari 1979 is de mogelijkheid aanwezig om de muur nog te bestrijden met 2.4.5 Tp daarna wordt dit middel verboden en mogen alleen nog andere middelen gebruikt worden, die een hogere buitentemperatuur dienen te hebben voor een goede werking. Het is wenselijk dat de bestrijding niet wordt uitgesteld maar dat nu de mogelijkheid van het thans nog aanwezige middel wordt benut. Besmettelijke schapenziekte Door invoer van buitenlandse scha pen werd een nieuwe besmettelijke schapenziekte ons land binnengehaald. Op 4 februari 1978 werd bij een drie jarige Scottisch Halfbred ooi, die onge veer anderhalf jaar tevoren via België, was geïmporteerd uit Engeland, jaag- siekte vastgesteld. Zeer langzaam ont wikkelt de jaagsiekte zich in besmette dieren en kan het maanden duren voordat de verschijnselen zichtbaar wor den. Deze ziekte wordt door tenminste twee virussen veroorzaakt, die bij inade ming kankerachtige celwoekeringen in de longen doen ontstaan. Omdat het dier gebrek aan lucht krijgt, wordt de ademhaling versneld en pompend. Als deze verschijnselen merkbaar worden gaat het in snel tempo bergafwaarts en de dood volgt meestal binnen de drie tot vijf maaanden. Gezien de ernst van deze ziekte willen wij een ieder erop attent maken dat een besmetting in een zo dicht bezet gebied met schapen als op Texel rampzalige gevolgen kan hebben. Bij aankoop van buitenlandse rassen is het noodzakelijk det voor de aankoop van schapen tevoren contact opgenomen wordt met de Gezondheidsdienst voor dieren te Alkmaar, zodat nadelige verrassingen uit kunnen blijven. J. Koolhof Op de Winnertentoonstelling die het afgelopen weekend in Amsterdam werd gehouden en waarvoor meer dan 4.000 rashonden waren ingezonden, kreeg de zwarte Engelse cocker spaniel Hemo- ny's Lilian van mevrouw G. A. Flapper van Twisk het predikaat ZG in de jeugd- klasse. E.R.R. uit Oosterend botste vrijdag ochtend met zijn Ford personenauto tegen het tuinmuurtje van de familie Neijens aan de Emmalaan. R. reed in de richting Schilderend en moest in de bocht remmen voor een tegenligger. Hij slipte en kwam op de linkerweghelft. Om daar weg te komen, stuurde hij abrupt bij en botste tegen het muurtje. Het bleef bij materiële schade. Dinsdag 28 november Voor de Vrouwenbond NW houdt Frank van Lare een praatje over het maatschappelijk werk op Texel; 20.00 uur in de Landbouwschool. Woensdag 29 november Het Groene Kruis Texel houdt de leden vergadering in het Medisch Centrum, aanvang 20.30 uur. In „De Waldhoorn" begint om 14.30 uur een feestmiddag en -avond met broodmaaltijd voor de bejaarden van Den Hoorn en Oudeschild. Het jeugddammen en -schaken in de Jan Drijverschool van Den Hoorn be gint om 14.30 uur. Donderdag 30 november In „Ons Huis" te Den Hoorn wordt aan vang 20.15 uur een bijeenkomst ge houden in het kader van de winterge- gesprekken van de Texelse kerken. In het Eierlandsche Huis spreekt Ing. Zijdewind over economische en ande re aspecten van de pootaardappelen en suikerbietenteelt. VASTE DATA Iedere woensdag worden vanaf 10.00 uur in de Oude Ulo in het kader van het Werklozenproject aktiviteiten voor arbeidsongeschikten gehouden. Spreekuur B. en W.: Burgemeester maandags van 10.00 - 11.00 uur, wet houder Westdorp donderdags van 9.30 - 10.30 uur, wethouder Nauta maandags van 10.30 - 11.30 uur en wethouder Van der Kooi vrijdags van 10.30-11.30 uur. Iedere woensdag om 14.30 uur be- jaardensoos in Den Hoorn in dorps huis De Waldhoorn. Iedere donderdag om 14.30 uur bejaar- densoos in De Cocksdorp in het Eier landsche Huis. Iedere zaterdagmiddag om 16.00 uur trainen in de Dennen. Start bij cam ping Dennenoord aan de Grensweg. Bejaardenzang iedere woensdagmiddag om 15.00 uur in de Hollebol aan de Burgwal. Elke donderdagmiddag van 15.00 - 16.00 uur wordt in 't Skiltje bejaardengymnastiek gegeven. De Autobusonderneming Texel ver zorgt op donderdagmiddagen (14.00 - 17.30 uur) rondritten over het eiland waarvoor belangstellenden zich bij de VW kunnen laten inschrijven. In hoofdzaak wordt de Texelroute ge volgd. Onderweg maakt men een koffiestop bij café-eethuis Catharina- hoeve. De buskosten zijn f6,75 per persoon (kinderen f3,25). De trips gaan alleen door als er voldoende be langstelling is (minimaal 30 perso nen). Oud papier ten bate van de gymnas tiekvereniging Oosterend kan altijd worden bezorgd onder het afdakje van de voormalige brandweerkazerne aan de Achtertune te Oosterend. Elke donderdagavond wordt vanaf 20.00 uur op het adres Warmoes straat 42 bijbelonderricht gegeven door het evangelistenechtpaar Jan en Paula Brouwer. NVSH-informatiecentrum, -middelen- depót en -bibliotheek in het Groene Kruisgebouw aan de Witte Kruislaan zijn iedere maandag van 20.00 - 21.00 uur geopend en telefonisch be reikbaar onder nummer 3241. Con tactpersoon mevrouw Blanken, Tjak- kerstraat 35. Den Burg. De openbare bibliotheek in Den Burg is op maandag geopend van 10.00 - 12.00 uur, op dinsdag van 14.00 - 17.00 uur en van 19.00 - 21.00 uur, op woensdag van 14.00 - 17.00 uur en op vrijdag van 14.00 - 17.00 uur. De bibliotheek in Oosterend is op wonsdagen van 15.00 - 17.00 uur en van 19.00 - 21.00 uur geopend. In De Cocksdorp is de bibliotheek open op donderdag van 16.00 - 17.00 uur en van 19.00 - 19.45 uur. Iedere maandagavond om 20.00 uur heeft het Texels Vrouwenhuis bijeen komst in de Oude Ulo aan het Schil derend. Bij het clubhuis van Scouting Texel (Bernhardlaan 147) kan dagelijks oud papier worden gedeponeerd in de daar opgestelde container. Iedere vrijdagavond wordt in de Oude Ulo door Aquariumvereniging „In Aqua Vita" tussen 19.00 en 20.30 uur een visbeurs gehouden. Maatschappelijk werker Frank van Lare houdt iedere werkdag spreekuur in het Groene Kruisgebouw. Maandags en vrijdags van 8.30 - 10.30 uur, woensdags van 14.30 - 15.30 uur en donderdags van 18.30 - 19.30 uur. Telefoon (02220) 4185. kia bracht een leuk rolletje en heeft ongetwijfeld nog wel meer in haar mars. Prima spel liet ook Bert Bruin zien als oom Aristide, die ondanks een inciden tele kwinkslag geen haar beter blijkt dan de overige leden van de familie. Maartje Kikkert als tante Adèle was zeer geknipt voor deze rol, evenals Alie Boon als nicht Hendrika. Willem Jan Bakker, als neef Baptiste, paste qua type minder in het milieu waarin zich het verhaal moest afspelen, maar ook bij hem was er geen twijfel aan dat de rol serieus was aangepakt en uitgevoerd. Ada Eykheefteen onbetwiste naam als karakterspeelster zodat het voor de hand lag dat ze het goed deed als „Gromoe". Zware rol Een vrij zware rol had Bep van Duijn als Pollie, het simpele vrouwtje dat reeds zwaar door het leven is beproefd en nu de dood van haar tweede echtge noot te verwerken krijgt. Ze maakte er veel van en deed soms denken aan Let uit „Een mens van goede wil" waarvoor ze niet eens zoveel onderdeed. Marjan Schoo deed mee als de dienstbode Charlotte en Bertus Heer schap tenslotte zagen we een prima vertolking geven van de gewichtige advocaat Mr. v. d. Wielen. De regie was in handen van Gommert Witvliet. Souffleuse was Anneke Kik kert en de (uitstekendel) grime was verzorgd door de firma Polman. Het stuk zal op 1 december worden herhaald. Mevrouw B. uit Oudeschild botste zaterdag op het parkeerterrein aan de Nikadel te De Koog tegen een daar geparkeerde Duitse personenauto. Deze liep plaatschade op. Mevrouw B. stelde de politie op de hoogte maar tot dusver is de eigenaar van de auto niet bekend. Voor een matig bezette zaal van dorpshuis 't Skiltje brachten De Fliere fluiters donderdagavond de nieuwe re vue Vrouwencafé waarmee men veel succes heeft geboekt. De avond was georganiseerd door de plaatselijke afde ling van de Bond van Ouderen. Aan het optreden, dat voor het grootste deel in het Texelse dialect plaatsvond, werd medewerking ver leend door Leendert Kuyper met een conference en zijn sprekende pop. Piet Wit completeerde de avond met liedjes over de TEM waarvan het refrein steeds uit volle borst door de hele zaal meegezongen werd. Om de kosten te dekken werd aan het eind van de avond een goed geslaagde verloting gehouden. Elke maandagavond vanaf 20.00 uur kan in hotel „De Lindeboom-Texel" worden deelgenomen aan bridge drives, georganiseerd door de vereni ging „Groot Slam". Kosten f7,50 per paar. Elke dinsdagmiddag om 14.00 uur trimmen in de Dennen. Verzamelen om 14.00 uur op de speelweide aan de Ploegelanderweg. Iedere dinsdagavond, aanvang 20.00 uur repeteert het amateurorkest „Musica Texla" in het Fanfarege bouw aan de Witte Kruislaan. Slankelijnclub komt op maandagavond bijeen in „De Witte Burcht", aan vang half acht.

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 9