Zaalvoetballers hadden wisselende successen Winst van Tevoko-dames op tegenvallend DFC FILM AGEND4 De verleiding van Mimi de bankwerker Sint Nicolaasril werd groot succes rogramma zaalvoetbal gangQf KlaverjascluD De Zwaan Wasserij Texel scoorde goed Paarden losgebroken won auto Sinterklaas kreeg panne Tussenstanden zaalvoetbal BOWLINGBOND TEXEL MeVfOUW WliïS Po/tax organiseert toernooi zaalvoetbal Uitslagen zaalvoetbal QOZQ OOOOOQOOOOOO Spannende finale bracht gelijkspel „Ida Mary" rukte uit voor vastgelopen kotter Caféruzie Staart van pony gestolen. 97! \ISDAG 5 DECEMBER 1978 TEXELSE COURANT PAGINA 5 Ua een bijzonder goede eerste helft ift de Texelse seniorenselectie de dstrijd tegen de zaalvoetbalselectie 1 Den Helder tenslotte toch met een 2 nederlaag moeten bekopen. De dissing viel door een penalty tijdens i tweede helft waarin het Texelse m een uitgebluste Indruk maakte. let spel van de Texelse junioren am woensdagavond beter uit de verf. een wedstrijd waarin het Helderse star als tegenstander optrad behaal- izij een verdiende 3—2 zege. Inzet )e strijd van de Texelse senioren en een Helderse selectie werd in de ste helft vooral gekenmerkt door het ir harde werken van de Texelaars, n Helder was vooral op het punt van balvaardigheid een respectabele enstander. Voor de rust werd de et van de eilanders het eerst beloond, irtin Landt kon enkele seconden voor rustsignaal een knappe goal voor rekening nemen. Na de hervatting is het de selectie uit Den Helder bepalend was voor het spelbeeld. de daardoor werd het al spoedig ijk al ging er een kleine onbestrafte rtreding aan vooraf. De goed leiden- scheidsrechter Aad Eelman beoor- Halverwege de zaalvoetbalcompetitie zoen 1978-'79 zijn de volgende tus- nstanden tot stand gekomen. Ze Iden per 1 december 1978. oofdklasse: Ml 8 16 De Zwaan 7 14 bbeldik 1 7 14 isterend 1 7 10 impas 9 6 Knudde' 6 5 Casino 7 5 ibbeldik 2 8 4 (kert/Topido 1 7 3 n der Meer 8 3 xelse Boys 1 8 0 9 dEerste klasse: :xrVergiet anjoz 1 T.Smul* leixel BI isterend 2 lei :m 2* isdhotel bbeldik 3 Tweede klasse: iffcizenboetiek illeboog ixel veteranen 1 Amro xelse Boys 2 kal 9 k Jsterend 3 ib 1 Derde klasse: rmpo ok* kkert/Topido2 ibobank Texel oz 2 xel veteranen 2 fhfeb 2 b Spyker* deelde het echter anders en daar had iedereen uiteindelijk toch wel vrede mee. De beslissende treffer viel tenslot te toen Louis Uriot de plaats in het doel van Charles Ipenburg had overgenomen omdat deze voor twee minuten naar de strafbank moest. T egelijkertijd stond ove rigens ook de Helderse doelverdediger voor twee minuten op last van de arbiter buiten de lijnen. De hierop volgende penalty kon door de toen in het doel staande Louis Uriot niet adequaat wor den tegengehouden en de Helderse voorsprong was een feit. Hierna was het verdere spelverloop vrij chaotisch maar Den Helder bleef de voorsprong tot het laatste fluitsignaal in handen houden. De wedstrijd werd desondanks een goede oefenpartij voor de Texelaars die nog eens met de neus op het feit werden gedrukt dat er na een eerste helft ook een tweede helft is waarin het ook zaak is de broodnodige concentratie op te brengen. Samenspel De woensdag om 18.30 uur onder een goede belangstelling gespeelde junioren selectiewedstrijd tussen Texel en Telstar zou tenslotte in een 3—2 overwinning voor de thuisclub eindigen. Onder lei ding van coach Marius Brons probeer den de Texelaars met goed samenspel de overwinning naar zich toe te trekken maar Telstar liet zich niet zo snel verschalken. Het team had er duidelijk voordeel van dat de spelers al geruime tijd samen spelen. Hoewel Texel de score opende liet Telstar zich dan ook niet direkt „inpakken". Het was vooral aan doelman R. Lexmond te danken dat de eilanders voor een achterstand wer den behoed. Diverse malen moest Lex mond bijna onhoudbare ballen uit zijn doel ranselen. Na de rust was Texel- Telstar een gelijk opgaande strijd waarin het voor de thuisclub beslissende doel punt door aanvoerder Kees van Heer waarden werd gescoord. Jubileum taxibedrijf Smidt Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van het taxibedrijf Toon Smidt organiseert het zaalvoetbal team „Poltax" op zaterdag 16 december een zaalvoetbaltoemooi in de sporthal Ons Genoegen. „Poltax" bestaat uit medewerkers van het taxibedrijf en uit wachtmeesters van de Texelse politie. Aan het toernooi wordt deelgenomen door de teams van de Brandweer, Bad hotel, Amfibisch Oefenkamp, Rijks politie te water uit Den Helder, Gempo en Poltax zelf. Begonnen wordt om 10.00 uur. Omstreeks 18.00 uur zal het evenement worden afgesloten. De prijzen (fraaie bekers) zullen worden uitgereikt door wethouder Jaap West dorp. Hij verricht ook de trekking van de verloting. Belangstellenden hebben gratis toegang. Verloting Ter gelegenheid van hetzelfde jubi leum wordt momenteel een verloting gehouden, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de Bartiméushoeve te Oosterend. De prijzen voor deze verlo ting zijn beschikbaar gesteld door de winkeliers van Den Burg, die zich bij zonder royaal hebben getoond. Er zijn totaal 45 prijzen te winnen, waaronder boekenbonnen, driewielde fiets, trim- pak, koelbox, levensmiddelenpakket etc. 11 11 8 8 8 7 5 2 13 11 10 7 7 7 6 5 9 15 8 13 9 12 7 7 9 5 9 5 9 3 8 2 De toevoeging betekent 2 verlies- mten toegekend door de zaalvoetbal- immissie Texel. Woensdag 29 november: jn. selectie-Telstar 3—2 c Bn. selectie-Helderse selectie 1 —2 ixel vet. 2-Kikkert/Topido2 2—5 g kkert/Topido 1-Kompas 4—4 |ok-Nioz 2 5-4 Donderdag 30 november: 'empo-Rab2 4—0 T.Smul-Oosterend 2 0—1 bxelse Boys 1 -Van der Meer 1 —6 ubbeldik 3-Nioz 1 1 —3 adhotel-JKM 2 2-5 Vrijdag 1 december: jj C Mantje-Bureau Eelman 2— 1 S. Schaep 2-De Koogel 2 0—2 Schaep 1-RSG SOS 2-1 offieshop-De Koogel 1 0—2 Woensdag 6 december: |jB.30u.: Kompas-Dubbeldik2 9.15 u.: Amro-Rab 1 .00 u.: De Zwaan-Dubbeldik 1 jj 9.45 u.Van der Meer-Kikkert/Topido 1 1.30 u.: Nioz 1-Oosterend 2 Baldienst: Texelse Boys 1 Donderdag 7 december: I.30 u.: Rabo-De Spyker r 9.15 u.: Texelse Boys2-Texel vet. 1 s 9.00 u.: Reizenboetiek-Oosterend 3 9.45 u.: Casino-Texelse Boys 1 1.30 u.: JKM 2-D.T.Smul aaldienst: Kompas Vrijdag 8 december: 8.00 u.: Dubbeldik-'t S. Schaep 1 8.30u.: FC Vergiet-Texel B1 9.15u.: Oosterend 1-FC Knudde aaldienst: Dubbeldik 3 Na een overwinningenreeks van en kele weken zijn de dames van Tevoko 1 er zaterdagmiddag in geslaagd het aanzienlijk sterker geachte DFC 2 te kloppen. Met een 3—1 zege mag men kans zichzelf naar een goede klassering in de kop van de middenmoot te tillen. De overige teams deden het minder goed. Tevoko (d) 2 verloor met de grootst mogelijke cijfers (0—3) van het sterke Wognum, in een duel dat in het kader van de bekercompetitie werd gespeeld. Ook de heren van zowel Tevoko 1 als Tevoko 2 moesten het onderspit delven. Tevoko 3 won met 3—0. Tevoko (h) 1 leed een verdiende nederlaag tegen Braaf Seahawks 2. In een wedstrijd vol misverstanden aan Tevoko-zijde profiteerde de Helderse ploeg van het zwakke optreden van de Tevoko-spelers. Dankzij fouten van Seahawks wist Tevoko nog één set te pakken, maar de punten gingen mee naar Den Helder 1 —3). Met dezelfde cijfers verloor het twee de herenteam van koploper HCSC 1. Gebrek aan aanvalskracht en een goed blok deden het Tevoko-team de das om. Tevoko (h) 3 deed het beter tegen het weinig inspirerende Nieuwediep 2. Goed spelend werden de eerste en tweede set met ruim verschil gewonnen, en on danks een 0-8 achterstand in de tweede set. Nonchalant spelend werd de derde set bijna een prooi voor Nieuwediep maar op tijd kwam Tevoko tot bezinning en via 15-11 tot een 3—0 overwinning MEDEDELINGEN: M.S.T.-volleybal Woensdag 6 en donderdag 7 decem ber is de Burgemeester De Koninghal weer bezet en kan er dus niet getraind worden. Woensdag 13 december trai nen de heren o.l.v. P. Schneider vanaf half zeven. Vanaf acht uur trainen dames 1 en 2, vanaf half tien dames 3 en 4 o.l.v. B. Greydanus. Carmelo Mardocheo (Mimi), een ar me Siciliaan met een hele reeks in het zwart geklede tantes in zijn familie en een nogal vervelende en lastige echt genote, Rosalia (Mariangela Melato), besluit te stemmen zonder gehoor te geven aan de orders van de lokale Mafia. De alleswetende Mafia verplicht hem naar Turijn te emigreren. Daar blijft Mimi gespeeld door Giancarlo Gian- nini onder invloed staan van de Mafioso, aan wie hij zich uiteindelijk geheel gewonnen geeft. Hij besluit zich niet langer te verzetten tegen alles wat hem in het begin zo tegenstond: corrup tie, omkoping en kapitalistische uitbui ting. De Italiaanse regisseuse Lina Wert- müller hecht veel waarde aan het verhaal in een film. Er gebeurt verschrik kelijk veel in deze film. Problemen van werkloosheid, corruptie in regerings kringen, armoede, fascisme, huichelarij van de kerk, familieruzies, inefficiëntie en het hele arsenaal van Italiaanse laksheid behandelt zij in kort bestek. Lina Wertmüller over haar film: „Mi mi beleefd de ervaring van wat schijn bare vooruitgang, bewustwording en politieke macht is, maar hij is er niet echt bij betrokken, alleen maar oppervlakkig zoals wij allemaal. Als je bijvoorbeeld mensen op straat aanhoudt, dan praten ze over politiek en vooruitgang, maar in hun binnenste denken ze er heel anders over. Zij zijn bijgelovig, geloven nog steeds in het verleden, in achterhaalde ziektes, in de mafia, in macht, in de kerk, in hielenlikkerij, en ondertussen verandert er nooit iets. Al die voorstellen vor een nieuwe maatschappijstructuur, voor de nieuwe mens, zijn tot mislukken gedoemd omdat de mens in wezen laf en bang is. De maatschappij is gemaakt door de mensen en zal niet veranderen tenzij de mensen veranderen". Zo vergaat het Mimi ook: Het lijkt goed te gaan, maar in wezen gaat het afgrijselijk slecht. De kleurrijke enscenering en de typi sche verteltrant maken deze film tot een uitermate waarschijnlijk gebeuren. Mimi de bankwerker draait op donderdag avond 7 december in het City theater en begint om 20.00 uur. Toegang twaalf jaar. ZAALVOETBALCOMPETITIE Van de weinige zaalvoetbalwedstrij den die deze week in het kader van de competitie werden gespeeld werd de ontmoeting die Kikkert /Topido 1 speelde tegen 't Kompas een bijzonder opmerkelijke. In de laatste vijf minuten slaagde 't Kompas er via W. Bakker namelijk in de toen opgelopen 4—2 achterstand weer volledig weg te wer ken. Naast deze 4—4 eindstand was er ondermeer een 6—1 zege van Van der Meer op Texelse Boys 1 en een 1—0 overwinning van Oosterend 2 op D.T. Smul. De maker van het enige doelpunt in de wedstrijd die Oosterend 2 tegen D.T.Smul speelde was Wim Jas die daarmee tot de held van de avond werd verklaard. Zowel Nioz 1 als JKM 2 wisten hun belagers (Dubbeldik 3 en Badhotel) met enige doelpunten verschil van zich af te houden. De respectievelij ke uitslagen waren: 1 —3 en 2—5. In de arde klasse werd door alle favorieter wvonnen. Kikkert/Topido 2 behaalde in ruime (5—2) zege op Texel vete. en 2 waarin de „oudjes" heroïsch ten onder gingen. Gempo behaalde met 4—0 een ge makkelijke overwinning op Rab 2. Lijst aanvoerder Mok verkeek zich bijna op Nioz 2 dat met nog twee minuten te spelen de stand op 4—4 bracht. Daarna wist Mok echter definitief afstand te nemen en gaf met 5—4 de zege niet meer uit handen. MEDEDELINGEN Z.D.H. In verband met Sinterklaasavond is de training die aanvankelijk voor dinsdag 5 december op het programma stond verplaatst naar woensdag. Indien op de televisie de ontmoeting Ajax-Honced wordt uitgezonden gaat ook deze trai ningsbijeenkomst niet door. F.Z. Met een score van 7.572 punten hebben M. Witte en M. Booqaard tijdens een uitstekende speelavond kans gezien de eerste plaats in het dagklasse ment op hun naam te brengen. Ook M. Bakelaar en A. Bakker en het duo W. Bakker en G. Festen kwamen boven de 7.000 grens. De dames Veeken en Keijzer eindig den in het dagklassement op de vierde plaats en wisten daarmee hun leidende positie in de algemene rangschikking te handhaven. Het achtervolgende tweetal W. Bakkeren G. Festen kwamen echter door hun derde positie in het dagklasse ment opnieuw iets dichterbij. Het ver schil is nu nog maar 159 punten. In het algemeen klassement staat het echtpaar H. Zijm op de derde plaats, maar zij tellen voor de koppositie eigenlijk niet erg mee omdat ze meer dan 2.000 punten achterstand hebben op de num mers twee Bakker en Festen. De uitslagen en standen zijn nu als volgt (resp. naam, punten en marsen): M. Witte-M. Boogaard 7.572 1 M. Bakelaar-A. Bakker 7.309 5 W. Bakker-G. Festen 7.281 4 Dames Veeken-Keijzer 6.974 4 H. van Kooten-P. Buisman 6.959 1 Stand: Dames Veeken-Keijzer 60.054 23 W. Bakker-G. Festen 59.895 25 Echtpaar H. Zijm 57.748 22 Echtp. P. v. Heerwaarden 57.551 15 P. Beers-J. Vinke 57.153 17 Zaterdagmiddag raakte de kotterr HD 38 „Pieter Senior" bij de Vliehors aan de grond. Tot de schepen die betrokken waren bij hulpverlening hoorde ook de strandreddingboot Ida Mary uit De Cocksdorp. De Ida bleef in de buurt totdat de kotter was vlotgetrokken. Tijdens de operatie werd door de kustwacht en door Scheveningen Radio een nieuw noodsignaal ontvan gen, afkomstig van het jacht „Anka". Dit zou op korte afstand van Texel in moeilijkheden verkeren. De Ida Mary zette koers naar de opgegeven positie maar vond niets. Aangenomen wordt dat de bemanning de problemen zelf heeft kunnen oplossen en de reis heeft voortgezet zonder dat te melden. In de huisleague van de eilandelijke Bowlingbond klom het drietal van Was serij Texel door een 5—0 winst op Enbece 1 een stukje omhoog op de ranglijst. De andere teams die met grote cijfers wonnen waren deze week Flash, Door- tje. Holly Hobbie en Langs de weg. De slachtoffers waren respectievelijk 't Steigertje, Boetiek 22, Enbece 2 en Sommeltjes. De in goede vorm stekende Marita Daalder had een goede inbreng bij Langs de weg. Opvallend was de formi dabele 600-score die zij op haar naam bracht. Loes Zutphen was deze week de gooister van de hoogste game (227) en ook van de hoogste serie 755 (resp. 186, 227, 165, 177). Bij de heren werd de hoogste game (214) en de hoogste serie gegooid door Roland van Zeist 775 (resp. 214, 193,204, 164). De overige uitslagen waren als volgt: Timmers Bouwbedrijf-Drog. Mets 3—2 't Steigertje-Flash 0—5 Koogel 75-Middenmoot 4—1 Boetiek 22-Doortje 0—5 Knudde-Strandplevier 1 —4 Pioniers-Ran Motoren 2—3 Enbece 2-Holly Hobbie 0—5 Beumkes Er Zn-De Toekomst 1—4 Sommeltjes-Langs de weg 0—5 Wielewaal-Cross 4—1 Enbece 1-Wasserij Texel 0—5 Koogel 77-Texel Vastgoed 3—2 Enkele tientallen personen waren be trokken bij een ruzie die in de nacht van vrijdag op zaterdag ontstond in een café in Oudeschild. De problemen begonnen toen ca tien personen, afkomstig van een jacht, onenigheid kregen en met elkaar slaags raakten. Andere cafébezoekers waren niet op dat geweld gesteld en bemoei den zich ermee. Uiteindelijk werden de ruziemakers naar buiten gewerkt. De gewaarschuwde politie zocht de toe dracht direkt uit en verhoorde de 22- jarige F.P.V. die als hoofddader wordt beschouwd. Bij deze ruzie sneuvelde wat glaswerk en een lamp. Het biljartlaken werd beschadigd en een raampje van de hoofdingang ging kapot. In de nacht van donderdag op vrijdag werd de politie gewaarschuwd omdat enkele paarden die op een stuk weiland bij de Noordwester aan de roop staan, waren losgebroken en de weg waren opgegaan. Met behulp van de eigenaars werden de dieren weer naar hun landje terug gebracht en opnieuw vastgezet. De schakels van beide kettingen bleken te zijn gebroken, wat als een merkwaar dig toeval wordt beschouwd. Door de deelname van ruim honderd auto's, motoren en bromfietsen is de jaarlijkse Sint Nicolaasrit van de MAB- club Texel een groot succes geworden. Na afloop kon Sint Nicolaas in hotel De Lindeboom-Texel buiten de prijswin naars aan maar liefst 186 kinderen een cadeautje uitreiken. Prijswinnaars aan deze door O. J. Agter en Aad van Liere uitgezette rit werden bij de auto's Peter Witte, Dick Lap en Peter Ran (pepermoppen tellen) en Piet Kooiman, Peter Agter en Dirk Zegel (mijters tellen). Er was ook een prijs weggelegd voor de enige motorrij dende deelnemer Harry Bakker en de enige bromfietser Marcel Bakker. Beide uitzetters van deze tocht had den in ruime mate aandacht besteed aan het Sinterklaasgebeuren. De deelne mers moesten ondermeer diverse op drachten uitvoeren zoals het tellen van de aan de kant van de weg geplaatste mijters. Verder waren bij de controle posten flessen opgesteld met peper moppen waarvan het aantal moest worden geraden. Tevens werd de pas- seertijd genoteerd. In totaal waren 18 mijters geplaatst en zaten 1460 peper moppen in de flessen. De genoteerde tijd bij de controleposten speelde bij deze rit alleen een rol indien men bij het raden van de pepermoppen en het tellen van de mijters gelijk zou eindigen. Hoewel de deelnemers geruime tijd op de komst van Sint Nicolaas moesten wachten arriveerde de Goedheiligman rond 17.30 uur tenslotte toch. Alle 186 kinderen ontvingen toen een verrassing. Tenslotte werden Jan en Barbara Lok door de Sint in het zonnetje gezet voor het vele werk dat zij in de loop der jaren voor de MAB-club hebben gedaan en nog steeds doen. Het protest wat op de „snertrit" was gekomen is door het bestuur nietig verklaard. De uitslag van de rit, die was verreden op 18 november j.l., blijft dus dezelfde als reeds in de Texelse Courant heeft gestaan. Mevrouw N. Wuis-van der Werf van de Genteweg in Het Noorden heeft een auto gewonnen in de puzzelactie van De Telegraaf. Het was de hoofdprijs van de week: een door Leyland Nederland geschonken Austin Allegro 1300 perso nenwagen. Mevrouw Wuis, die al lang meedoet met de De Telegraaf-puzzel en met andere acties, heeft nooit eerder een prijs gewonnen. Ze puzzelt in de eerste plaats mee voor het goede doel en omdat het leuk is. De auto was een welkome verrassing. Mevrouw Wuis beschikt reeds over een Simca 1100 personenwagen die ongeveer twee jaar oud is. Haar dochter hoopt binnenkort het rijbewijs te halen en kan dan de Simca overnemen. De Allegro is in Den Helder aan de familie Wuis overgedragen. Op Texel kon dat niet gebeuren omdat de plaat selijke dealer (Kikkert in De Koog) juist zijn laatste Allegro had verkocht. Dus geschiedde het bij Garage Veldman in Den Helder en Ruud Kikert was daar ook van de partij. De pony Bentos die de winter door brengt op het erf van de familie De Graaf in Everstekoog bleek zaterdag ochtend zijn staart voor het grootste gedeelte kwijt te zijn. De staart moet er in de nacht van vrijdag op zaterdag met een mes of ander scherp voorwerp zijn afgesneden, vlak onder het „leven". Bij de politie werd aangifte gedaan. De pony is eigendom van camping De Krim. Het is in het verleden meer voor gekomen dat staarten van paarden of pony's werden ontveemd, vooral in de kop van Noordholland. Op Texel is het voor zover bekend één keer eerder voorgekomen. Het paatdehaar schijnt te worden verkocht. Ook het pad van Sint Nicolaas gaat niet altijd over rozen. Dat bleek zondagmiddag overduidelijk in pol der Het Noorden. Toen de Goed heiligman zich van boerderij De Hoefslag per auto naar Den Burg wilde begeven werd hij hoogstper soonlijk met een heuse lekke band geconfronteerd. De Sint was voor de gegenheid van zijn schimmel overgestapt op een meer beschut ting brengende vorm van vervoer. Maar achteraf bleek de tocht per paard toch sneller. Nu kregen de bewoners van de Stuifweg een opmerkelijk tafereel voorgescho teld. Na zijn ongenoegen luid en duidelijk te hebben kenbaar ge maakt moest de kindervriend hierbij zelf een kruissleutel ter hand nemen nadat zijn beide assistenten de wagen opgekrikt hadden. Het gevolg van dit alles was dat een verwaaide en nog huiverige Sint Nicolaas mede door het uitlo pen van enkele andere bezoeken maar liefst twee uur te laat in Den Burg aankwam. Tegenover de on geveer 200 kinderen die hem daar enthousiast ontvingen verontschul digde de Goedheiligman zich met de mededeling dat hij in het vervolg toch maar weer zijn trouwe vier voeter zou nemen Woensdag 6 december De commissie algemene zaken heeft van 15.00-15.30 uur een algemene vergadering in het raadhuis. Donderdag 7 december In de oude ULO gaar om 15.00 uur de cursus „publiciteit" voor werklozen en andere belangstellenden van start. In de kapel van bejaardenhuis Sint Jan interkerkelijk avondgebed van 19.30- 20.00 uur. Iedere woensdag om 14.30 uur be- jaardensoos in Den Hoorn in dorps huis De Waldhoorn. Iedere donderdag om 14.30 uur bejaar- densoos in De Cocksdorp in het Eier- landsche Huis. Iedere zaterdagmiddag om 16:00 uur trainen in de Dennen. Start bij cam ping Dennenoord aan de Grensweg. Bejaardenzang iedere woensdagmiddag om 15.00 uur in de Hollebol aan de Burgwal. Iedere zaterdagmiddag om 15.30 uur trainen in de Dennen. Start bij cam ping Dennenoord aan de Grensweg.

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 5