Historisch water voor ijsbaan /M3END4 Ouwe Sunderklaas in de dorpen Voor het weekend **\\v x* ■Maaknu een I proefrit in ldeVolvo244' Renault 4. ***vA?C^ RENAULT m VOLVO Garage W. Grisnigt VERVOLG VAN PAG.l Ouwe Sunderklaas Zuigelingenbureau Garage Dros b.v. Artsen Groene Kruis Tandartsen: Apotheek Rijkspolitie Dierenartsen Noodslachtingen Kerkdiensten: PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 8 DECEMBER 1! Bernhardlaan 170, Den Burg (Texel), tel. 02220-2200. AV124 De eeuwenoude „Wezenputten" bij Brakestein bewezen woensdag goede diensten toen een grote hoeveelheid zoetwater nodig was om de ijsbaan van Oudeschild te bevloeien. Loonwerker Jan Kikkert haalde er duizenden liters uit en had de putten al gauw droog. Het overige water kwam uit een sloot bij de Waterweg. Totaal werd ongeveer 180.000 liter op de ijsbaan bij de Heems- kerckstraat gestort. De ijsclub van Oudeschild nam deze maatregelen omdat de baan bijna droog stond. Want ook de afgelopen zomer is op Texel de regenval beneden normaal geweest. Met het invallen van de vorst stond een groot deel van de ijsbaan nog droog zodat er van een ijsbaan weinig terecht dreigde te komen. Gerard Weijers van de ijsclub vond Jan Kikkert bereid om tegen een zeer schappelijke vergoeding met zijn 10.000 liter tank wagen in aktie te komen en een extra laagje water op de baan te zetten. Dat water moest van vrij grote afstand worden aangevoerd omdat het riool water vlakbij Oudeschild allemaal brak is en dus slecht bevriest. tankwagen van Kikkert bezig met het van een der historische water putten bij Brakestein. 'hOrl-XV -r"-"1"- - -mm-£9T- .xa Het water wordt op de baan gestort Omdat het woensdag naar Texelse begrippen hard vroor (er werd 's mor gens al geschaatst op Waalenburg) bevroor het water, voordat het zich behoorlijk over de oppervlakte had verspreid. Het had daarom veel voeten in de aarde om een acceptabele baan te krijgen. Oe schaatsliefhebbers van Ou deschild moeten zich maar troosten met de gedachte dat de ijsclub zijn best heeft gedaan. De baan kon gistermiddag worden geopend. Donderdag 7 december In de kapel van het bejaardenhuis Sint Jan wordt tussen 19.30 - 20.00 uur het interkerkelijk avondgebed gehou den. Vrijdag 8 december In het Havenrestaurant van Het Horntje houdt TESO de algemene vergade ring van aandeelhouders; 20.00 uur. De Wielervereniging Texel heeft de jaarvergadering in ,,De Zwaan"; 20.00 uur. Maandag 11 december Om 11.00 uur draait voor werklozen in de oude Ulo een satirische Duitse film; toegang gratis. Iedere maandagavond om 20.00 uur heeft het Texels Vrouwenhuis bijeen komst in de Oude Ulo aan het Schil derend. Bij het clubhuis van Scouting Texel (Bernhardlaan 147) kan dagelijks oud papier worden gedeponeerd in de daar opgestelde container. Spreekuur B. en W.: Burgemeester maandags van 10.00 - 11.00 uur, wet houder Westdorp donderdags van 9.30 - 10.30 uur, wethouder Nauta maandags van 10.30 - 11.30 uur en wethouder Van der Kooi vrijdags van 10.30- 11.30 uur. Iedere vrijdagavond wordt in de Oude Ulo door Aquariumvereniging „In Aqua Vita" tussen 19.00 en 20.30 uur een visbeurs gehouden. baan, Texelse vissers betrokken bij havenblokkade, Russische griep bleef weg. Oosterend in aktie tegen ver keersplan, Texelse huisvrouwen gebrui ken teveel wasmiddel, brandweer had rustig jaar, inbraak uit protest, Ceres en Neptunus naar de gemeente, waterfabriek vergroot, Texel beleefde slecht toeristenseizoen, problemen rond verbouw hotel Texel, RSG nam maatregelen tegen zwart zwemmen", Juni-gasten willen televisie, D 66 weg uit Pakt, raad verzet zich tegen „rekreatiekolonialisme", Texel krijgt er nog 700 tweede woningen bij, kwestie Ran nog steeds niet opgelost, foutpar- keren werd duurder, geen subsidie voor Teso-dubbeldekker, nieuwe burge meester, Vrouwenhuis aktief, Russen oorlog op de film. Dros in opspraak, jacht op ether-piraten, Texelse bakker gaf les in Indonesië, rumoer in paarden sportvereniging, WD wil van werklozen bejaardenhelpers maken, FNV ijvert voor /T5, veerdienstabon nement, ruzie over speculatie van wethouder, provincie beschuldigd van „betutteling", D 66 miste één stem voor raadszetel; hertelling mocht niet baten, doorbraak in gebruik genomen, valse bankbiljetten, NRC wijzigde bele digende uitbeelding, Teso-vervoer steeg slechts 2,2%, diverse kraakak- ties, Maartenhuiskrakers met geweld verwijderd. Chinezen uitgewezen, olie op het strand, duizenden toeristen min der dan het jaar ervoor, gemeente ver wijdert illegale caravans, Texel ont snapt aan bootblokkade, politie in burger tegen ordeverstoringen, leven op Texel 9% duurder?, maatschappelijk werk heeft personeelsgebrek, baby niet welkom in kleine huizen, op Texel gebrek aan concurrentie?, 71000,— voor gevonden parkiet, aarzelende Schilling liet wethouderszetel schieten, problemen rond verkoop Burgwalpand jes, educatief plan, LOM-school, kans arme groepen laten zich niet werven, Jongejan Ploegkampioen, 75 goedkope woningen in Den Burg noord-west, werklozen boos op GAK, Dorpscom missie boos op gemeenteraad, toneel verenigingen boos over jongste bouw plan hotel Texel, riolering voor Eier- land, Haantje van de toren draait niet meer, Rooie Haan in Hotel Texel, geen miljoen voor De Eendracht, gemeente doet mee aan bestek '81, per jaar 90 nieuwe woningen nodig, anti-specula- tiebeding vergeten bij woningen Schoorwal, hoofdluis weer in opmars, boeren moeten dure schuren bouwen, Texel heeft slechtweercentrum nodig, bejaarden in de lift, ontslagen zuivel fabriek. Dokter Siebinga, dinsdag 12 december om 14.00 uur. Dokter Waverijn heeft vakantie. Overal op Texel zijn ook dit jaar ter gelegenheid van Ouwe Sunderklaas op 12 december weer speciale comité's actief die zich met de jurering van het festijn zullen bezig houden. Hierbij een opsomming van de gang van zaken in alle Texelse dorpen. Den Burg In Den Burg zijn de gebruikers van het gemeenschapscentrum De Oude Ulo deze keer met de jurering belast. De kinderen spelen tussen 17.00 en 18.30 uur. De jury zit in „De Lindeboom- Texel", waar omstreeks 19.00 uur ook de prijsuitreiking zal worden gehouden en waar tevoren ook een nummer kan worden afgehaald. De ouderen spelen tussen 20.00 - 21.30 uur. De deelnemers worden uit sluitend vanaf het terras van „De Lin- deboom-Texel" beoordeeld (dus niet op andere punten in Den Burg). Te winnen zijn de gebruikelijke wisselbekers en folklorebeker alsmede enkele extra prij zen die door de Ulo-gebruikers zijn beschikbaar gesteld. Oosterend In Oosterend komen de kinderen aan bod van 17.00 tot 18.00 uur. De prijsuitreiking is na afloop in dorpshuis De Bijenkorf. De ouderen zijn tussen 20.00 en 21.00 uur actief. De prijsuitreiking is om streeks 21.30 uur (ook in De Bijenkorf). Het spelen moet zoveel mogelijk op straat plaatsvinden. De jury staat verdekt opgesteld. Om de hele gang van zaken goed te kunnen bekijken worden de Strenders verzocht zoveel mogelijk licht te ontsteken. Oudeschild De kinderen van Oudeschild kunnen dinsdagmiddag vanaf 16.30 uur tot Praktisch en ekonomisch. Enorm ruim met 'n vlakke vloerJj^T door voorwielaandn|vmg. Vijf deuren en wegklapbare achterbank voor - heel veel bagage f <01 Prima weg- ligging en vering. Renault 4. 4TLenSafan: 845 cc, 34 DIN pk, 120 km/u. Oorsprongweg 3.EIERLAND (Texel), Benzineverbruik slechts 6.8 liter per 100 km bi) 90 km/u konstant. Gratis haal bij ons "t kleur rijke Renaultboek boordevol infor matie over auto rijden en alle Re nault modellen. Tel. 02225-233 ongeveer 17.00 uur terecht in dorpshuis 't Skiltje waar ze vooraf een kaartje kunnen afhalen. De deelnemende enke lingen, groepen en paren treffen daar de eerste jury. Bij „Goudsblom" staat de tweede jury. Daarna kan de jeugd weer in het dorpshuis terecht. Omstreeks 18.00 uur worden daar de prijswinnaars bekend gemaakt. Ouders en andere belangstellenden worden verzocht in de dorpskamer te wachten. Het Ouwe Sunderklaasfeest voor de ouderen begint 's avonds om 20.30 uur in 't Skiltje deelnemerskaartjes afhalen. Er wordt gejureerd tot 22.00 uur. Er zijn 's avonds jury's bij Goudsblom en bij Van Sijp. Na afloop is er dansen in het dorpshuis met muziek van de „Melodia's". Aan iedere speler (zowel 's middags als 's avonds) wordt een herinneringsvaantje uitgereikt. Den Hoorn In Den Hoorn spelen de kinderen van 16.30 tot 18.00 uur. Ze moeten zich in zowel „De Waldhoorn" als „De Spy- ker" door de jury laten beoordelen. De volwassenen speulen van 20.00 - 22.00 uur. Om gejureerd te worden moeten zij vijf juryadressen bezoeken (waaronder „De Waldhoorn") die nog nader zullen worden bekend gemaakt. De Koog In De Koog meespelende kinderen die willen meedingen naar een prijs moeten zich om 16.30 uur bij „Capri" vervoegen voor het afhalen van een nummer. Ze moeten dan de straat op om zich te laten beoordelen; de jury zit bij „De Toekomst", Daalders Super markt en Bowling De Koogel. Prijsuit reiking heeft om 17.45 uur plaats bij Daalders Supermarkt. De ouderen spe- lgh tussen 20.00 en 21.00 uur. De jury zit op dezelfde adressen als bij de jeugd. Prijsuitreiking om 21.45 uur bij Daalder. De winnaars van de wisselbekers van vorig jaar worden verzocht deze prijzen uiterlijk maandag terug te bezorgen bij de heer F. Kaczor, Orchismient 32. De Waal Zoals gebruikelijk wordt in De Waal alleen door de jeugd gespeeld. Vanaf 18.00 uur kunnen zij actief zijn na een nummer te hebben afgehaald bij de heer A. Kager. Om de jury tegen te komen moeten alle huizen van het dorp worden bezochtl Om 20.00 uur worden in „De Wielewaal" de prijzen uitgereikt. De winnaars van vorig jaar worden verzocht de wisselprijzen tijdig terug te bezor gen bij mevrouw Witte-Rijk. De Cocksdorp In De Cocksdorp spelen de kinderen van 18.00 - 19.30 uur. De jury zit ten huize van dokter R. Siebinga. De volwassenen worden vanaf 20.00 uur op straat verwacht. Om de jury te ontmoeten zullen zij alle huizen binnen moeten van de route Kikkertstraat, Hodshonstraat en Ploosterstraat. Om streeks 23.30 uur worden de prijzen uitgereikt in het Eierlandsche Huis. Om voor jurering en een prijs in aanmerking te komen moeten de speulers tevoren een nummer 71,50 afhalen bij me vrouw Van Rossum, Kikkertstraat 87. De winnaars van vorig jaar worden verzocht bij haar ook tijdig de wisselprij zen van 1977 terug te bezorgen. Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Dokter R. R. Siebinga, Kikkert straat 12, De Cocksdorp, telefoon (02222) 234. Bij geen gehoor (02220) 2323. Zaterdag en zondag apotheek geopend en spreekuur van 13.30-14.00 uur en 18.30-19.00 uur. Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. Dokter Barnard is afwezig tot 11 december. Dokter Waverijn is afwezig van 9 - 27 december. Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur Zr. Van Karsen, Kogerweg 132, Den Burg, tel. 4319. Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies te recht in het tandheelkundig cen trum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. Weverstraat 95, telefoon (02220) 2112. Weekenddienst: zaterdag en zondag 11.30 - 13.00 uur en van 17.00 - 18.00 uur. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. Dagelijks is het politiebureau van de groep Texel van de Rijkspolitie telefonisch te bereiken via tel. (02220) 2644. Buiten kantooruren (tussen 18.00 en 08.00 uur) kan men rechtstreeks contact opnemen met de meldkamer van het district Alkmaar, tel. (072) 116444. Alleen voor spoedgevallen tele foon (02220) 2527. Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, telefoon (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminalaan 94), b.g.g. 3541. Zondag 10 december 1978 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur dhr. Veldhuis, diakoniekollekte, m.m.v. het dameskoor 'De Cocksdorp 10.00 uur ds. Wolt- haus, tweede adventszondag. Kollekte: oecumenische arbeid. Den Hoorn 9.30 uur ds. Hoekstra De Koog 19.30 uur ds. Wolthaus De Waal 11.00 uur ds. Hoekstra dienst van Woord en Tafel Oosterend 9.30 uur ds. Van Zijll Langhout, kollekte Oecumeni sche arbeid Oudeschild 19.00 uur Gemeen schappelijk Herv.-Katholieke dienst m.m.v. Texels Christelijk mannenkoor in de Kath. kerk. GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10.00 uur ds. Douwes Viering H. Avondmaal Uitzending via „De Lichtboei" 19.30 uur Ds. Douwes Viering H. Avondmaal en dank zegging. Oosterend 10.00 uur ds. De Boer. Viering H. Avondmaal 17.00 uur ds. de Boer Viering H. Avondmaal en dank zegging. GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 uur Dienst 16.00 uur Dienst. Dinsdag 12 december Oosterend 19.00 uur Ds. Hakken berg uit Lisse. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur ds. Hylkema Kerkeraadsverkiezing Kerkbusje Den Fjoorn ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag 19.30 uur Uitzending via „De Lichtboei" zondag 10.45 uur De Koog: zondag 9.30 uur Oudeschild: zondag 19.00 uur samen met de Hervormden, m.m.v. Texels Christelijk Man- nenkodr. Den Hoorn: zondag 10.45 uur De Cocksdorp: zondag 9.15 uur Oosterend: zaterdag 19.30 uur JEHOVAH'S GETUIGEN in het Rode Kruisgebouw Jonker straat, Den Burg. 10.15uur Lezing 11.15 uur Wachttorenstudie. 6 december 1978 Wij zijn blij met de ge boorte van onze zoon Mart Marian en Albert Hoven Schilderend 123, Den Burg. 4 december geboren op „Hoog Coogh", Rozen- dijk 34, Den Burg Kim Caroline De gelukkige ouders Cees en Renée Bakker-Begeer Langs deze weg wil ik iedereen bedanken voor de belangstelling tijdens mijn verblijf in het zieken huis en bij thuiskomst. Ook voor de cadeaus en kaarten. Hartelijk dank. Els Stoop Voor de vele lieve at tenties in het ziekenhuis en bij thuiskomst hartelijk dank. S. G. Stapersma-Alkema Langs deze weg willen wij familie, vrienden, ken nissen en buren bedan ken, die door hun aanwe zigheid en kado's onze huwelijksdag tot een onvergetelijke dag hebben gemaakt. Johan en Fenny Schrama Bernhardlaan 102, Den Burg. Een ieder, die ons feliciteerde met ons zilvén huwelijksfeest, in de vorm van kaarten, bloen - planten, bloemstukken, rollade en nog vele ani attenties, onze heel hartelijke dank Piet en Riet van der Viéjj Hiermede geven wij u kennis, dat heden va ons is heengegaan mijn lieve man en om ie zorgzame vader en opa Simon Heerschap, echtgenoot van L. van der Vliet, op de leeftijd van 85 jaar. L. Heerschap-van der Vliet J. Heerschap M. Heerschap B. Heerschap-Schaap T. Klaverstijn-Heerschap J. J. Klaverstijn L. Heerschap J. Heerschap-van der Pol en kleinkinderen Den Burg, Texel, 6 december 1978, Warmoesstraat 34. Een korte rouwdienst zal aan huis worden g houden op zaterdag 9 december n.m. 2.I uur, waarna de begrafenis op de algemene b graaf plaats zal plaatshebben. Gelegenheid tot condoleren aan huis.

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 2